ELNA De hulp aan Bali Menselijk drama Schouwen-Duivelandse brigadiertj es vierden vrolijk feest 1 WILBRINK SVCCESJES Vogelwacht Schouwen-Duiveland Fraaie dia-serie over flora en fauna TIEN JAAR GELEDEN. Ul'KGll. 16-1. Voor de laatsle ver gadering van de Vogelwacht Schou wen-Duiveland, gehouden op dins- dagavend in hotel Bakker te Burgh, bestond grote belangstelling. De der de paasdag wag opzettelijk gekozen voer deze vergadering om ook de le den, die, uit de rest van ons land atkemstig, hier hun vakantie komen doorbrengen, ook van deze avond te kunnen laten genieten. De helft van de bezoekers bestond dan ook uit ledcn van „overwater". Het verheugde* de voorzitter, de heer J- F. C. Boot, zeer dat een zo groot aantal ledien naar deze verga dering was gekomen. In zijn welkom betrek hij in 'het (bijzonder de heer W. Karper uit Rotterdam die op deze avond een dia-lezing hield over de „Flora en fauna van het plassenge- bied". De heer Karper is nog maar een beginneling, zoals hij zei. doch dit is in zijn prachtige dia-serie niet te bemerken. Rond de plassen Alle opnamen werden gemaakt in en rond de plassen, die gelegen zijn in de buurt van Rotterdam. Aal scholvers, reigers en de roerdomp wisselden 'het beeld af mot fraaie plantenifoto's, zoals het groot hoef blad, wedater ETAÖIN SHRDLU blad, d'e waterlelie en egelskop. Dat de heer Karper ook de micro-foto grafie beheerst bleek duidelijk uit de enorme bloemen en onderdelen hier van, did 'hij op het doek 'bracht. Ook vlinders waren geen onbekenden voor 'hem. Prachtig waren de opna men van 'het wouwaapje, evenals die van d'e zwarte stem, doch de velduil spande toch wel de kroon. Zeker twintig dia's 'had de 'heer Karper •hier van gemaakt, waarbij natuurlijk de sneeuwwitte jongen niet ontbra ken. Al!s toegift vertoonde deze begaaf de onderwijzer een aantal dia's die hier in d'e 'broedkolonlie van bet duin gebied waren opgenomep*, gekoppeld aan beelden uit „De Beer", 'het 'lang zaam verdwijnende .vogelparadijs in het Europoort-plan. Jammer dat de heer Karper zijn toelichting wat al te beknopt hield. Een verbindende tekst zal deze dia-serie nog mooier maken. Kwart miljoen binnen DEN HAAG, 17-4. Woensdagmor gen was op girorekening 777 van het hoofdbestuur van het „Nederlandse Roode Kruis" ruim een kwart mil joen aan giften ontvangen voor hulp verlening aan de slachtoffers van de vulkaanuitbarsting op Bali; om pre cies te zjjn f 250.578,39. Voor dit geld 'heeft 'het Roode Kruis 'in d'e afgelopen weken lakens, dekens, bloedpiasma, medicijnen en kindervoeding aan het Indonesische Rode Kru'is1 gezonden. Verder zijn onderweg, of zullen nog word'en ge zonden; 80.000 viltamineitabletten, 135 duizend sulfatableften, 6.000 band- doeken, 5.000 molton dekens en drie en een halve ton spliterwten. Op speciaal verzoek van de „Palang Me- ra", 'het Indonesische Rode Kruis, zorgt b'et „Nederlandsche Roode Kruis" verder nog voor 11.000 pan nen, 23 ton baby- en kindervoeding en 3.000 zuigflessen met spenen. Een groot gedeelte 'hiervan is reeds per vliegtuig verzonden. De rest wordt de vólgende week met 'het motor schip „Düsseldorf" uit Amsterdam naar Indonesië verscheept. Voor d'e 'hulpverlening aan d'e slachtoffers op Bah heeft de K.L.M. geheel belangeloos voor het Rode Kruis 22.500 'kilogram goederen van Nederland naar Bangkok vervoerd, waar ze werden overgenomen door de „Garuda Indonesian Airways". CHICAGO, 17-4. James Lee, een 46-jarige inwoner van Chicago, ver loor vier maart jl. zijn enige kind, een meisje van negen jaar, tenge volge van een brand. Lee's vrouw was overleden, toen het kind twee jaar oud was en hij bezat verder to taal geen familie meer. Teneinde raad vroeg hij hem volslagen onbe kenden de teraardebestelling van zijn kind bij te willen wonen, „want dan kan ik het tenminste nog een enigszins normale begrafenis geven". Zijn volgende daad was het, ter nagedachtenis van de om het leven gekomen Shirley, weggeven van vrij wel al zijn bezit (hij was een man in tamelijk goed doen) aan liefdadige instellingen. Het laatste bedrijf van dit drama der eenzaamheid speelde zich dins dagavond jl. in een noordelijke voor stad van Chicago af. De politie was gewaarschuwd, dat een man zich op enigszins opvallende wijze in de na bijheid van een telefooncel ophield. De politie kwam, doch zij kon slechts niet meer in staat om in te grijpen aanschouwen hoe zich in de cel de laatste acte van en de laatste han deling in het eenzame leven van Ja mes Lee voltrok: een revolverschot. Gesprek Merchant-Luns DEN HAAG, 17-4. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, en president Konnedy's speciale afgezant de heer Livingston Merchant hebben in Den Haag „een vruchtbaar gesprek van oriënterende aard" gehad aldus heeft een woordvoerder van 'het ministerie van Buitenlandse Zaken in antwoord op een vraag meegedeeld. Hel ge sprek beeft 'ongeveer anderhalf uur geduurd. Scheepvaartberichten Kelletia (U, 16-4 te Rotterdam, 17-4 van Rotterdam naar Stockholm. Kenia (t.). 16-4 van Thameshaven naar Stanlmv. Koratia (t.), 17-4 te Bachaquero. In zijn dankwoord aun de heer Karper, waarbij een aandenken niet ontbrak, toonde de voorzitter zich zter blij dat deze spreker in het on derwijs zit, zodat hij de jeugd nog meer „natuur-mintied" kan maken, omdat de spelregels in de natuur helaas nog niet worden opgevolgd zoals het moet. KERKNIEUWS Ds. S. II. J. Voors 40 jaar predikant (Van 1928-1932 te Zierikzee) Maardag 22 april a.s. zal het veer tig jaar zijn geleden, dat onze oud- stadgenoot os. S. H. J. Voors uit Gorssel werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. Voors werd op 23 april 1895 in de hervormde pastorie van Heino in Overijssel geboren. (Zijn vader, wij len cis. A. W. Voors was naderhand nog vele jaren predikant-directeur van de Martha-stichting te Alphen aan den Rijn). Hij bezocht eerst het christelijk gymnasium te Zetten en studeerde daarna nog theologie aan de rijks universiteit te Utrecht. Na dat de heer Voors in november 1922 door het provinciaal kerkbestuur van Noord Brabant en Limburg was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 22 april van het daarop volgend jaar (1923) door zijn vader bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van Opperdoes in d'e classis Hoorn. Op 18 maart 1928 verwisselde de jubilaris deze ge meente met die van Zierikzee, van waar hij op 30 oktober 1932 naar die van Enschedé vertrok. Na vervol gens nog ruim negen jaar te Haar lem werkzaam te zijn geweest als predikant voor bijzondere werk zaamheden en wel als geestelijk verzorger van het Diaconessenhuis werd hij op 2 december 1956 door wijlen ds. J. L. de Wolf uit Enschedé bevestigd als predikant van de her vormde gemeente Buurse in de bur gerlijke gemeente Haaksbergen en in de classis Hengelo. Deze. zijn vijfde en laatste gemeente, diende ds. Voors tot 1 mei 1960, toen hem op vijfen zestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat heeft,ds. Voors tot 1 februari 1961 nog negen maanden te Buurse bijstand in het pastoraat verleend. Daarna vestigde hij zich als emeritus predikant te Gorssel. Tijdens zijn ambtsperiode te Zie rikzee gaf ds. Voors de stoot tot op richting van een aantal inestellin- gen, o.a. voor hulpverlening bij zie- ken'hui9verpleging en hulp bij be roepskeuze. Belangrijk droeg deze predikant bij tot de totstandkoming van de eerste luchtlijn Haamstede- Rotterdam. Hij maakte nog al eens gebruik van de nu antiëke Fokker VII-toes tellen, hetgeen 'hem de titel „De eerste vliegende predikant van Nederland1" bezorgde. SPORT VOETBAL Dreischor-Renesse 1-6 Op het gladde veld waren de duin- bewoners technisch uitgesproken de imeerd'ere over de 'thuisclub. Had d'e Renesse-voorhoed'e in deze wedstrijd zich niet zo bezondigd aan veel te (kort spél dan wag de uitslag zeker ifot de dubbele cijfers opgelopen. In 'd'e 28e minuut gaf <v. d. Vate een igöede paSs naar v. d. Hoek die op tijd doorgaf naar Th. Matthijsse die de stand op 0-1 bracht. Drie minuten1 later plaatste J. v. d. Hoek het leder naar de meegekomen Jaap Geleijnse die hard inschoot, 0-2. Nog een mi- inuut later volgde een combinatie tussen J. Verboom en N. Goossens, wc ke door laatst genoemde met een onhoudbaar schot werd afgerond, 0-3. In de 10e minuut na de hervatting wist doelman De Vriezc op fraaie wijze een schot van H. K Lompe cor ner te werken. Uit deze corner •schoot Cor v. d. Werve hard en on houdbaar in, 1-3. Uit een strafschop brach t Goossens in d'e 16e-minuut de stand op 1-4. Twee minuten later gaf de in de tweede «helft uitstekend spe lende Boerma een afgemeten pass aan Matthijsse die de score op 1-5 'bracht. Na een half uur gaf Boerma Weer een bekeken balletje aan Mat thijsse die de eindstand op 1-6 bracht KORFBAL Unitas-Zeemeeuwen 1-1 Beide ploegen 'lieten in deze eerste korf'ba'Lwedstrij'di van de zomercom petitie gespeeld op het sportpark „Bannink"' weiniig zien wat m'et werkelijk goed! korfbal ite maken had. Uit het vertoonde spel bleek wel dat 'er des winters nu niet be paald veel nadruk wordt gelegd op de zaaltralining. Beide ploegen faal den vooral in het zuiver plaatsen van d'e 'bal. Alleen in 'het middenvak van Unitas, gevormd 'door 'd'e dames L. v. d. Maas en E. Nolet 'en de heren H. Visser en H. Viergever werd re delijk spel vertoond. Dit had tO't ge volg 'dat Unitas veelvuldig kon aan vallen, waaruit echter maar één doelpunt 'ontstond dbor die heer M. de Jong, die op fraaie wijze uit een afstandsschot wist te scoren. Unitas wist d!e voorsprong te behouden tot zeventien' minuten voor het einde, maar iedereen' geloofde toch nog in een dbelpunt van Zeemeeuwen, daar de goed' spelende Van Dongen zich zelf diverse goede kansen wist te scheppen. Dit doelpunt kwam dan ook uit een prachtig gespeelde door- looptoal, 1-1. Er wag nog een kwar tier te spelen, m'aar de stand bleef ongewijzigd', hetgeen, de spelverhou- ding toch wel goed weergaf hoewel Unitas over het algemeen toch meer in 'de aanval was 'geweest. De wed strijd werd gespeeld; onder de goede 'leiding van d'e heer Sdhot. Op 1 februari jl. werd op plechtige wijze het droeve feit herdacht, dat tien jaar geleden Schouwen-Duive- land werd getroffen door de storm ramp. Sindsdien is de tijd voortge gaan, maar wij herinneren hier nog eens aan de ontreddering tijdens het rampjahrVoor Zierikzee en omge ving begon het vertrouwen wat te groeien, toen - na enkele misluk kingen - de „Levensstrijd"-dijk tot stand komen Icon, noodzakelijk om de coupure in de Westhavendyk te sluiten. De foto geeft van deze his torische eerste sluiting een beeld. Zeeuwse V.V.D.-vergadering Op zaterdag 20 april a.s. wordt door de Kamercentrale Middelburg van de V.V.D. een openbare verga dering gehouden in de „Prins van Oranje" te Goes. Als sprekex's zullen optreden de V.V.D.-kandidaten mr. E. H. Toxopeus, ir. D. S. Tuynman en C. A. Kammeraad. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Jubileum-uitvoering Hervormd Kerkkoor Ter" gelegenheid van het 25-jarig bestaan houdt het Hervormd Kerk koor o.l.v. de heer L. Th. Fennema een jubileum-uitvoering in het Her vormd Verenigingsgebouw. Behalve optreden van het koor is er ter af wisseling een toneelspel „Romance rond artikel 17", dat opgevoerd wordt door een speelgroep van de zangvereniging te Scharendijke. Tentoonstelling Ned. Jeugdbond ter bestudering van de geschiedenis, afd. Schouwen-Duiveland Reeds vanaf het begin van de Paasvakantie zijn toestuur en leden van de afdeling Schouwen-Duiveland van de N.J.B.G. bezig hun eerste tentoonstelling voor te bereiden. De ze wordt gehouden in het overblijf lokaal van het Prof. Zeemanlyceum aan de Poststraat alhier, van 18 t.m. 22 april. De tentoonstelling is te be zichtigen op donderdag 18 en vrij dag 19 april 's avonds, op zaterdag 20 april gedurende de gehele dag en 's avonds, op zondag 21 april gedu- Opwekkende M-dag te Zierikzee ZIERIKZEE, 17-4. „Vla, vla, vla!" riepen de meisjes; „pap, pap, pap!" de jongens, woensdagmiddag in een stampvolle Graanbeurs, die tot vier maal toe de melkbrigadiertjes van Schouwen-Duiveland ontving op een onvergetelijke M-dag, die de gezamenlijke melkhandelaren van het eiland, in samenwerking met het Ned. Zuivelbureau, organiseerden. Het „vla"- en pap"-geroep in een gescandeerd ritme, vormde een accous- tisch nauwelijks geëvenaarde aanmoediging van telkens een meisje en een jongen, die, gezeten aan een tafel op het podium, elkaar bekampten in het snel verorberen van een bord vla. Het was een edele (en gezonde) wedstrijd, die snel en keurig, onder de vaardige leiding van Peter Piekos, tot een goed einde werd gegeten. Het vla-eten was hoogtepunt van elk der vier voorstellingen, waarbij de jeugd zich kostelijk amuseerde. „Wat een "dag" moéten de melk- slijters wel gezucht 'hebben, nadat de laatste van de ongeveer 2.200 kinde ren 'die zaal waren uitgestroomd 'en de laatste bus uit Zierikzee was weg gedraaid naar d'e verschillende dor pen van Schouwen-Duiveland, dat zo fis wel gebleken een maximaal aantal brigadiertjes herbergt. Hoe kan :het ook anid'ers dn een streek, waarin de 'koe dn 'talrijke weilanden rekl'ame voor zichzelf loopt te ma ken. Peter Piékog 'bleek dn de Graan beurs een „lollig mens", 'die de jeugd aan. een touwtje 'had. Hij liet de schare netjes op 'tij'd in de 'handen •klappen en met vlaggetjes zwaaien en leid'die de verschillende artisten op voor kinderen gemakkelijk aam- sprekende wijze 'in, Oom Wim en tante An uit VoTen-dam zorgden voor een repertoire van 'heel bekende liedjes, die doorgaans forto door de 'brigadiertjes werden meegezongen. Het repertoire was daarbij uiteraard op de jeugd afgestemd. „Op een klein stationnetje", „Berend Botje" en „Ca- tootje...." dat waren zo de num mers, die speels per accordeon de zaal werden ingeschoven. Muzikale clownerie Om de vrolijkheid nog te vergro ten, kwam d'e muzikale clown' Fan- tasio even l'ater hot toneel opdraven, die met zijn viool weer de wonder lijkste zaken uithaalde, tot groot ver. maak van zijn jeugdig Jaohgraag pu bliek. „Ziun broök zak ai", riep een enthousiast jongetje, toen Fantasio dit listig on'cterd'coi van zijn pro gramma aan 'het afwerken was. Het was waar, maar hij redd'e het tmate- 'Ioo; ruime 'kledingstuk toch nog nc-l op het nippertje. De vla-wedstrijd Het was allemaal verschrikkelijk opwindend en om te lachen, maar liet saiffl'ainite punt van de M-da'g was tooh die pap-eterij, 'gezét in. toet 'ka der van een (toijn'a) 'echte Olympische ceremonie door Peter Piékos mét taiktisch'e zetjes 'keurig n'a-ar 'n hoog tepunt 'geleid, de „ceremonie pi'ot'o- coSiaSre", waarbij de winnaar (toet waren 'bijna altijd' 'de jongens die wonnen) op het ere-schavot zijn prijs eeni prachtig fototoestel in ont vangst mocht nemen. Maar ook het meisje Werd niet Vergeten. Zij kreeg een grammofoonplaat en een boék. Toen daarop de Olympische hymne weerklonk Wist de jeugd meteen anltwoord op de belangrijke vraag: „Wie 'Wint er steeds bij sport en spel?" Natuurlijk meisjes en jongens die mriikdririken en het volhouden. Tussendoor vond Peter Piekos nog gelegenheid haarfijn uiteen te zetten hoe men melkbrigadier wordt. Eerst een logboek met M-daden vullen, opsturen naar 't Zuivelbureau, waar na de gegadigde het paspoort krijgt toegestuurd, dat (het werd nog eens extra onderstreept) gratis toegang geeft tot allerlei inrichtingen van ontspanning en vermaak. Het „buitengcbcuren" Binnen wag het d us een meikin- struktieve en (gezellige bedoening, maar ook het „ibuitiengebeuren" had tevoren al sterk de aandacht getrok ken. M-'dag toonde d'e burgerij een 'heuse optoch't, m'et aan 'het hoofd con, lustig spelend jeing'd'koips uit Klaaswaal, 'gestoken in, fraaie licht blauwe uniformen, 'dié spélen© poeh itopen© moto werd. Een groot d'ee! van hot Zierikzeesc grondgebied werd „gedaan" en ook 'in de nieuw bouwwijken kwam deze bonite en 'kleurige Slang, waarin ook een aan tal versierde melkwagens was opge nomen. Ze waren omwikkeld met 'kleurige papieren, waarop getekende varianten op het thema melk en dn één dér wagens wend 'een koe mee gevoerd', 'géén 'edhte, maar een exem plaar van papier-maehé, die gereoh- fcilgd was zijn duizenden collega's van melk en bloed te vertegenwoordigen. Na'aSt d'e wagen© liepen de melksljj- ters. Ze hadden gisteren iets ond'er- wij zens-ach'tigg over Zich, want de melkmannen 'bleken m'et jeugd te 'kunnen omgaan. Geen wonder ook, géllét op een regel uit de pittige M- song: „De melkman 'is m'n beste vriend". Achter de wagens kwam een bonte stoet kinderen, gewapend met vlag getjes, getooid met M-petjes en in de stoet werden dreunende op spandoe ken geschreven melkleuzen meege voerd, als: „Met melk meer mans", „Drink steeds kan" en „Ben je al brigadier?" De stoet vond ibij de „Graanbeurs" zijn, e'mdle. Het 'laatste 'kwantum .jeugd! 'ging de il'aaibs'te voorstelling zien en terwijl zij zich vermaakte met Peter Fiékos en lebberde aan een zaohtrose vruchtenyoghurt - spe ciaal voor deze M-dag ontworpen ©peelde 'hét muziek- en zanigkorps .in de „Beuze" aan het Havenpl'ein, na dat 'er eerder op de d'ag op 'het plein zelf al een voorstelling had plaalts gevonden. Vooral de zang klonk 'bij zonder zuiver en beschaafd. Het ©pel was ipi'biriw, zodat Klaaswaal hier in melkverbamd, een uitstekende beurt maakte.. „Gezond dagje" Zierikzee beleefde een M-dag, een „gezond dagje" menen wij, waar voor eén pluim toekomt op de hoe den van leden der M-dag-commissie, met als M-man numm'er één op d'eze dag de heer A. J. Ha'ge 'te Zierikzee, wiens hoofd, omliep, m'aar die sa men met zijn collega's en de mannen van het Zuivelbureau do herin nering bewaart aan honderden Stra lende kindergezichtjes. En dat is al tijd zweet en morille waard! rende de dag en op maandag 22 april alleen 's middags. Op de expositie zullen vele histo rische voorwerpen te zien zijn, zo als scherven, oude prenten, munten, bijbels, doofpotten, poppen in kle derdracht en leerboekjes. De thans nauwelijks een jaar be staande afdeling 'had reeds eerder plannen tot het inrichten van een tentoonstelling. Oorspronkelijk lag het «in de bedoeling deze in de Kerst vakantie te houden maar i.v.rn. het slechte weer werd besloten de ten toonstelling uit te stellen tot de Paasvakantie. Dit uitstel heeft ove rigens geen afbreuk gedaan aan het geheel en zelfs tot nieuwe ideeën ge leid. De te heffen entree kan voor iemand die belangstelling voor de historie heeft geen beletsel zijn deze interessante tentoonstelling te be zoeken. Eeri heitje voor een karweitje 0 Vandaag (donderdag) en vrijdag wordt d'oor de padvinders en. pad- vindSters weer dé landelijke akti'e „Een 'heitje voor een karweitje ge houden. Te Zierikzee en op ver schillende andere dorpen van Schou wen-Duiveland wordt weer dapper aan d'eze akt'i'e meegedaan. De jeugd 'in P.V.-verband: gaat zich melden aan 'die huli'zen, om 'een 'karweitje De mogen doen. Het ig volop schoon maaktijd en we hopen, dat de bur gerij d'e jeugd gelegenheid zal geven „een heitje" te verdienen. SEROOSKERKE Verlaat Strafeest Zaterdag a.s. zal alhier het door de weersomstandigheden van de afge lopen winter uitgestelde Strafeest plaats vinden. Van de zijde der rui ters bestaat echter ter plaatse wei nig belangstelling. Sleehts 6 ruiters zullen aan 'het ringsteken deelnemen. Het feest zal worden opgeluisterd door de Haamsteedse fanfare „Witte van Haemstede". 's Avonds wordt in het Dorpshuis een door inwoners van Serooskerke ingestudee2'd toneelspel opgevoerd. Het feest zal met een dansje worden besloten. OOSTERLAND Bejaardenhelpsters De Hervormde Stichting voor Maatschappelijk werk en Gezinsver zorging is er toe overgegaan bejaar denhelpsters aan te stellen. Dat zijn plaatselijke dames, die enkele malen per week enige uren kunnen vrij maken om bejaarde dorpsgenoten te helpen bij het huishoudelijke werk. Er zal een 'bruto uurloon voor worden uitgekeerd van f 1,30 per uur. Gega digden uit ons dorp, die voor dit. nuttige werk in aanmerking wensen te komen kunnen zich hiervoor op geven aan de Ned. Herv. pastorie aan de Kerkstraat te Oosterland. Hopelijk zullen verschillende dames tijd en gelegenheid hiervoor vinden. BRUINISSE De Emmabloemcollecte Koningin Emma, die onder meer grote bekendheid verwierf door haar steun aan de t.b.c.-'bestrijding een halve eeuw en meer geleden, leende 'haar naam voor het bloempje, dat jaarlijks in de maand april te koop wordt aangeboden. „Emmabloemcol lecte in april" werd een bekende slagzin. Onder auspiciën van zuster Oranje wordt ook op Bruinisse deze collecte weer gehouden. De strijd tegen de t.b.c. is gewonnen, maar een nooit aflatende waakzaamheid blijft geboden. Ook dat kost geld en het is daarom van belang dat de collecte, die ten goede komt aan het Groene Kruis, slaagt. LAND- EN TUINBOUW Landbouwkundige planning DEN HAAG, 17-4. Ongeveer veer tig landbouwdeskundigen uit ont wikkelingslanden van Azië en Afri ka nemen deel aan een cursus in planning voor landbouwontwikke ling die maandag a.s. in het. „Insti tute of Social Studies" in Den Haag begint. De minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, zal bij de openingsplechtigheid een rede uitspreken. Deze cursus wordt gehouden op verzoek van de voedsel- en land bouworganisatie van de V.N. Het eerste deel dat tot 26 juni duurt, is gewijd aan de algemene economische ontwikkeling en planning met enige nadruk op landbouwaspekten. Op 't tweede deel dat van 28 juni tot 27 september te Rome wordt gehouden zullen specifieke problemen van de landbouwkundige planning worden behandeld. De suiker(biclcn)prqs Op grond van hel indertijd tussen de minister en hel Landbouwschap overeengekomen roken ing-couran t- systcem was hel mogelijk om zg. „magere" suiker uit de oogsten 1960- 1961 thans weer in de 'binnenlandse consumpticscctor ie plaatsen. Daar- ADVERTENTIE Het huwelijk van FREEK REGOORT en JANNY VAN FEL1US op 10 april a.s., is tot nadere aankondiging uitgesteld. Voor de vele blijken van medeleven tijdens de ziekte alsmede de bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van mijn lieve man en onze zorgzame va der, behuwd- en grootvader JOHANNIS MARINUS VAN LUYK betuigen wij onze hartelijke dank Uit aller naam: G. VAN LUYK- VAN VELZEN Zierikzee, april 1963 Gevraagd: JONGE MAN 17 a 18 jaar, voor lichte kan toorwerkzaamheden. Autobedrijf Akkerdaas N.V. Noordgouwe. DENKT EN DOET VOOR U e Zwitsers fabrikaat nj Zig zag, vol automatisch G] Gratis demonstratie P en lessen GJ Volledige garantie gj Korte St. Janstraat 4 5 Tel. 2923 Zierikzee itiiiiiiiitiDiuiimii.iiniiiiiiiii.i(tiiii.iflUiti.nniiiu Tc koop: Sla- en bloemkoolplanten; nieuwe en gebruikte broei- ramen, bij J. C. den Boer, Noordstraat 32, Haamstede. Te huur: Voor direct; een moestuin, achter woning van H. Ver- straaten, no. 20. Inlichtingen bij J. M. Verhulst, Zonne- maire. Diversen: Alleen deze week: een beker appelstroop, in zes kleuren, voor 84 cent met 20 zegels; een fles slasaus voor 97 cent met 36 zegels; 500 gram spe culaas voor 95 cent met 50 zegels. J. C. Paauwe, telefoon (01112) 469, Zonnemaire. Wilt u verzekerd zijn van een goed tapijt, dat aan kwali teitseisen voldoet en vak kundig gelegd wordt, vraagt dan bij ons eens een zicht- zending van staalboeken, ook van plint tot plint. - J. C. Paauwe, telef. (01112) 469, Zonnemaire. De nieuwste kettingen in fan tasie en keramiek, weer bij Mol, Njeuwe Boogei-dstraat, De gx-ootste sortering en de nieuwste keus plakplastic bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Ziex'ikzee. De nieuwste collectie colliex's, dames manchetknopen, arm banden enz. is gereed. - Ge schenkenhuis R. den Boex% Dam 11, Ziex'ikzee, tel. 2174. Voor verf xnet de juiste voor lichting: Mol, Nieuwe Boo- gex'dstraat, Zierikzee. Loten „Gezonden voor zie ken". Vijf woonhuizen als prijzen. Koopt loten bij ons! Het is een pracht doel. Sigm. D. C. Viergever, Ziex'ikzee en Haamstede. Biex'glazen: voetbal-, hengel sport, circus en teenagers a f 1,25 per stuk. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein en Haamstede. Zojuist ontvangen: prachtige dainestruitjes en sweaters. J. C. Paauwe, Zonnemaii'e. door kon mede wox-den 'bereikt dat de 'hogere verwerkingskosten in 1962 - gevolg van het kleine kwantum bieten - konden woi'den gecompen seerd door de winst op de „magere" suiker van voorgaande jaren. Wan neer nu echter in 1963 het bieten areaal onvoldoende zou zijn om het binnenlandse vei'bruik te kunnen dekken, dan zouden moeilijkheden kunnen ontstaan. Daarom heeft de 'hoofdafdeling A'kkex'bouw - in ovex*- leg met de suikerindustrie - ccn zo danige \vi.iziging bepleit, 'dat. ook bij een geringere oogst de industrie vol ledig in staat wordt gesteld de eer der in vooruitzicht gestelde, met f 2 verhoogde, bieten prijs van f 54 per ton gemiddeld te kunnen uitkeren. Dc minister heeft inmiddels in een bespreking met het Landbouwschap toegezegd oen (bevredigende regeling te zullen bevordexxn. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 3