I INCIDENT AAN BERUJNSE MUUR Spor BREDA beugelbier fes Jongeman bij vluchtpoging ernstig gewond geraakt BERLIJN, 18-4. - Een 19-jurise burger-employé van het Oostduitse volksleger is woensdagavond op spectaculaire wijze naar West-Ber- lijn gevlucht. HU echter bij zijn vluchtpoging ernstig gewond ge raakt en ligt nu in een Westberlijns ziekenhuis. De jongeman, die monteur was in een autodepot in Oost-Berlijn, had eerste getracht niet een pantserwa gen in volle vaart de muur tussen beide stadsdelen te doorbreken, doch dit was mislukt, hoewel de muur ge deeltelijk instortte. Toen de wagen tegen de muur tot stilstand was ge komen. klom de jongen op de motor kap en vandaar over de muur, ter wijl de Oostduitse grenswachten een regen van kogels uit hun machine pistolen op hem afzonden. Eén van de kogels trof hem in een long. De jongeman zou waarschijnlijk de dood hebben gevonden als niet uit een café op WesL'berlijns gebied enkele mensen waren toegesneld om hem uit het prikkeldraad, waaraan zijn kleven waren blijven haken, te be vrijden en naar beneden te trekken. Onderwijl beantwoordden Westber- lijnse politiemannen het Oostduitse vuur. Ingezonden mededeiir Gereedschappen voor tuin, akker en gazon de graag gekochte motormaa iers, die het ons gemakkelijker maken. Voor kleine en grote tuinen, parken en sportvelden, voor hoog en jong gras. Over- belastbare, speciale motoren -geen lawaai! Sterk gebouwd, eenvoudige bediening. Vanaf Fl. 296,-. Grasvanger extra. Nieuw: Motodux-Kabelfix rolt de kabeltijdens het maaien automatisch op en af. Gratis prospectus: Fa. J. D. de Korte Zoon telefoon 227 - Bruinisse Het Amerikaanse ministerie van justitie heeft bekend gemaakt, dat er in 1962 in de V.S. 47 terechtstel lingen zijn geweest, een stijging van 12 procent vergelijken met 'het jaar daarvoor. Maar sinds 1930 ds dit jaarcijfer het op een na laagste. Paasverkeer in België: elf doden Onmiddellijk na het incident arri veerden versterkingen van de Oost duitse politie bü de muur. Zij trok ken de pantserwagen weg en brach ten platen voor het gat in de muur. Westberlijnse fotografen en verslag gevers werden met een waterkanon op een afstand gehouden. Nieuwe methode voedselconservering DEN HAAG. 17-4. Een nieuwe methode van voedselconservering, het subümatiedrogen of droogvrie- zen, gaat ook in ons land industriële toepassing vinden. Over een jaar zullen op de Nederlandse markt pro- dukten verschijnen, die volgens deze methode houdbaar zijn gemaakt. Twee Nederlandse ondernemingen laten elk een droogvriesinstallatie met een capaciteit van vijf ton per dag bouwen, zodat de aanvankelijke produktie in Nederland ongeveer 3.000 ton per jaar zal bedragen. Betere vakautiespreiding door Mammoeth-wet AMSTERDAM, 17-4. Door de geo grafische concentratie van het toe risme wordt de oplossing van het vraagstuk van de vakantiespx'eiding volgens de staatssecretaris van eco nomische zaken drs. F. J. W. Gijzeis steeds urgenter. Op een in Amster dam gehouden lunchbijeenkomst van de St. Adeibert-vereniging sprak de staatssecretaris de wens uit dat de S.E.R. waaraan hij advies over dit vraagstuk heeft gevraagd, de oplos sing naderbij zal brengen. Wat de spreiding van de schoolvakanties be treft, is de oplossing al iets naderbij gekomen nu de minister van O. K. en W. in de mammoetwet de be voegdheid heeft gekregen de school vakanties voor de middelbare scho len zelf vast te stellen. d. Weel, die hoog opspringend een voorzet precies in de armen van de op de doellijn staande Cluzona- rechtshaf deponeerde, waarop deze speler zeer sportief zelf de bal reeds op de witte stip legde. Deze stand kon Burgh volhouden tot aan de rust. Na rust viel bij een kopduel in de Burgh-achterhoede de bal op de arm van een der Burgh-achterwaart- sen wat Cluzona eer. strafschop op leverde, die door aanvoerder Mens in een doelpunt werd omgezet (1-1). Uit een fraai voorzet van Toon Rijn berg kopte Adrie v. d. Weel de bal hard achter de Cluzona-doelman (1-2). Tot 20 minuten voor tijd kon Burgh deze voorsprong volhouden, doch toen werd door de Cluzona- ploeg, die onraad rook, het tempo snel opgevoerd en in een kwartier tijds werden 3 doelpunten gescoord. Aanvoerder Mens nam de 2e voor zijn rekening, terwijl de beide laat ste gescoord werden door G. Looks. Zondag ontvangt Burgh de ploeg uit Nieuw Vosmeer, N.V.S. BILJARTEN Kampioenschap driebanden Schouwen-Duiveland Op 20 en 21 april a.s. worden in „Concordia" te Zierikzee de 3-ban- den-wedstrijden gehouden om het kampioenschap van het district Schouwen-Duiveland. De finalisten zijn: F. C. Hanse, R. P. Hogerheijde, D. Verburg, F. de Groot, L. C. Canters, L. van Pope- ring, F. Hogerheijde en W. Kesteloo. Zowel 's middags als 's avonds wor den wedstrijden gespeeld. De lengte der partijen is 25 caramboles. Daar de onderlinge krachtsverschillen niet groot zijn, beloven de wedstrijden spannend te zullen worden. VOETBAL Chizoiia-Burgli 4-2 In een goede wedstrijd, waarin de groen-witten gedurende het grootste deel van de speeltijd! het heft in han den hebben gehad, heeft Cluzona in -de laatste 20 minuten een groot of fensief ingezet, waardoor de 1-2 achterstand werd omgezet in een 4-2 voorsprong en daarmee meer kreeg dan ze verdiende. Gelukkig is bij Burgh een verbetering in ihet spel ingetreden en werden 2 doelpunten gemaakt. Toon Rijnberg was weer van de partij, terwijl ook Adrie v. d. Weel weor was opgesteld evenals M. Bakker. Het was eert goede wedstrijd waarin geen wanklank werd gehoord en alleen maar gevoetbald werd. Het „gesproken woord" bleef achterwege en hiermee heeft de groen-witte een grote vooruitgang geboekt. Het eer ste doelpunt kwam uit een straf schop die door Toon Rijnberg hard werd ingeschoten. De aanleiding hiertoe was een kopbal van Adrie v. KORFBAL Burgh-S.K.N.W.K. 8-6 Niet minder dan 14 doelpunten schoten door de kleine korfjes van het sportpark „Van Zuijen" in de eerste thuiswedstrijd van Burgh te gen de ploeg uit Nieuwerkerk. Een aantal, dat in korfbalterben uitge drukt wel normaal is, doch dat voor de Burgh-ploeg duidelijk uit deed komen, dat de verdediging in alle vakken nog niet op dreef is. Het liep bovendien nog niet bij de groen- witten en de ploeg uit Nieuwerkerk deed voor de groen-witten niet on der. Een gelijk spel hadden de blauw -zwarten door hun dapper volhouden zeker verdiend, vooral omdat ze reeds na 8 minuten met 3-0 achter stonden. Bij Burgh zagen we weer dezelfde gezichten als in 'het vorige seizoen, alleen was Jaap Rijnberg door dienstplicht nu vervangen door Nico de Graaf. Ook SKNWK kwam met ongeveer dezelfde mensen in het veld, alleen bij de dames waren wat nieuwe gezichten, terwijl ook van Popering weer meespeelde. Beide ploegen kwamen dus ongeveer vol ledig tussen de lijnen, doch in de wedstrijd was hier nog niet veel van te bemerken. Het tempo ontbrak bij Burgh. Er waren wel eens spelmo menten die de ploeg aan de beste' jaren deed denken, doch dit waren uitzonderingen. Goed trainen op snelheid is een eerste vereiste. Nieuwerkerk speelt nog steeds het zelfde spel van vorig jaar, nl. door zettend verre worpen en eveneens verre schoten die zelfs zeer goed ge richt waren en doel troffen. Burgh trachtte deze scoringskansen te be reiken door kort spel, doch waren hierin juist enige onderdelen van se conden te langzaam. Het scoringsverloop was als volgt: Corrie v. Nieuwenhuijze 1-0 (vanaf de uitworp in de eerste minuut). Cor rie van Nieuwenhuijze 2-0. Rinus Kloet 3-0. Van Dijke 3-1; Zanddijk 3-2; Adrie v. d. Weel 4-2; L. Stout- jesdijk 4-3. Rust 5-3 door Joop Han se; 6-3 door Rinus Kloet; 6-4 door v. Dijkt; Zanddijk maakte 6-5; v. d. Weel 7-5; v. Popering 7-6 en 8-6 door Joop Hanse. SCHAKEN Schaakclub Christelijke U.L.O. Zierikzee Hier volgen de uitslagen van de clubccmpetitie, en wel van de eerste en tweede ronde van de finalegroep en reservegroep I, er. de negende ronde van de reservegroep II. Deze ïonden leverden nogal wat uitgestel de en afgebroken partijen op. Finalegroep; A. Dcmburg-Rijnie de Jorge 0-1; Rinus v. d. Linde-Cor v. d Heuvel 0-1; Rinus Giljam-O. Smilde 0-1; Wim Slagboom vrij; Cor v. d. Hcuvel-Rinus Giljam 1-0; Rij- nie de Jonge-Rinus v. d. Linde afg.; Wim Slagboom-A. Domburg 0-1; O. Smilde vrij. Reservegroep 1: Teun v. d. Have- J. de Bruyne 1-0; Jan Groenleer- Marcel Koevoets uitg.; Rinus Oosse- Kees Berrevoets Vi-Vz\ Stoffel bij de Vaate vrij. Marcel Koevoets- Ri- #nus Oosse uitg.; Jac. de Bruyne-Jan Groenleer afg.; Stoffel bij de Vaate- Teun v. d. Have uitg.; Kees Berre voets vrij. Reservegroep II: Kees v. d. Velde- Jacob Tiemei-9ma 0-1; Peter Rotte- Marten Renshof 0-1; Freek Cats- Leen Sanderse uitg.; Chris Timmer man vrij. Freek Cats-Marten Rens hof uitg.; Jacob Tiemersma-Peter Rotte 0-1; Chris Timmerman-Kees v. d. Velde 1-0; Leen Sanderse vrij. In de reservegroep II is de stand na 9 ronden: 1. Chris Timmerman 6% uit 7; 2. Marten Renshof 6 uit 7; 3. Freek Cats uit 6; 4/5. Peter Rotte en Jacob Tiemersma elk 3 uit 7; 6. Leen Sanderse 2 uit 6 (deze speler wenst wegens het verlaten van de school niet langer deel te nemen aan de competitie); 7. Kees v. d. Velde 0 uit 8. Voor vrijdag 26 april staan de vol gende partijen op ihet programma: (De 'eerstgenoemde speler heeft wit) FinalegroepRinus v. d. Linde- Wim Slagboom; Rinus Giljam- Rij mde de Jonge; O. Smi'lde-Cor v. d. Heuvel; A. Domburg vrijt Reservegroep I: Jan Groenleer- Stoffel bij de Vaate; Rinus Oosse- Jac. de Bruijne; Kees Berrevoets- Marcel Koevoets; Teun v. 'd. Have vrij. Reservegroep II: Chris Timmer man-Peter Rotte; Jacob Tiemersma- Freek Cats; Marien Renshof en Kees v. d. Velde vrij. Verder worden donderdag 25 april de afgebroken en uitgestelde par tijen gespeeld, nil.; Rijnie de Jonge-Rinus v. d. Linde; Jan Groenleer-Marcel Koevoets; Marcel Koevoets-Rinus Oosse; Jac. de Bruyne-Jan Groenleer; Stoffel bij de Vaate-Teun v. d. Have; Marten Renshof-Freek Cats. Ingezonden mededeling Geslaagde besprekingen Oranjevereniging te Renesse BRUSSEL, 16-4. Volgens een voor- lopigc balans zijn tijdens het Paas weekeinde in België 11 personen bij verkeersongelukken om het leven gekomen. Er deden zich in totaal 677 onge vallen voor, waarbij verder 122 per sonen zwaar, en 379 licht gewond werden. In 1962 kwamen bij verkeersonge lukken met Pasen 11 personen om het leven. Deze cijfers hebben alleen betrek king op de door de Belgische rijks wacht geconstateerde ongevallen. In het dodencijfer is voorts niet begre- pen het aantal slachtoffers, dat op weg naar ziekenhuizen of daarna is overleden. Voor 55 jaar.... ZIERIKZEE. De Vereniging tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer heeft besloten tot het ma ken van een fietstocht op Hemel vaartsdag. ZIERIKZEE. De afdeling Zierik zee en omstreken van de Vereniging tot Bloembollencultuur in Neder land, hield een geslaagde veiling van groene tulpen. NOORDGOUW.E. De ingelanden van de polder „Noordgouwe" heb ben het tractement van de dijkgraaf gebracht ran 26 op 50, dat van de ontvanger-griffier van 66 op 100 en dat van de bode van 10 op f 20 per jaar. NIEUWERKERK. De schietbaan van de schietvereniging „Graaf Adolf van Nassau" der afdeling van Volksweerbaarheid, werd feestelijk in gebruik genomen. ELKERZEE. Het onlangs opge richte ondersteuningsfonds bij ziek te en ongevallen te Ellemeet en Ei kerzee telt reeds 49 leden en neemt nog steeds in ledental toe. ELKERZEE. Alhier werd besloten tot oprichting van de kolenbond ..Eendracht maakt macht" voor de gemeenten Ellemeet, Eikerzee en Du'wendijke. Ruim honderd leden traden toe. NIEUWERKERK. B\j het onweer dat ook boven deze plaats woedde sloeg de bliksem in het gebouw van dc 'bijzondere school, waarbij vrij belangrijke schade, vooral aan de woning van het hoofd der school werd toegebracht. Op de jaarvergadering van de Oranjevereniging „Juliana" te Re nesse, welke 'in hotel „Het wapen van Renesse" werd gehouden, kon de voorzitter de heer J. A. Kouman met vreugde constateren dat de le denwerfactie op bijzondere wijze is geslaagd. De heer L. C. Hoogsrhuis, die geheel alleen kans heeft gezien het ledental van 110 opt e voeren tot maar liefst 240 kreeg hiexvoor woor den van welgemeende dank. op paap pjooAV}9uioJtiaAV ufiz eM voox-zitter verschillende mededelin gen. Op zaterdagmiddag 4 mei a.s. zal door de Oranjevereniging weer een kx-ans worden gelegd bij het monument. De tocht van de ouden van "dagen, welke door een commis sie uit de Oranjevereniging wordt georganiseerd, zal dit jaar op 19 juni plaats vinden. Voor hun bijzondere verdiensten werd de buurtvereniging ..De Lange Reke" een subsidie van f 25 toegekend. De voorzitter voegde hier de wens aan toe dat dit moge lijk een stimulans kan zijn voorver- schillende anderen om in buurfcver- enigingsverband wat meer aktiviteit te ontplooien. Aan het gemeentebe stuur van Westerschouwen is een verzoek gericht om ook dit jaar aan de schoolkinderen voor de feestelijk heden op 30 april a.s. een subsidie te verlenen. Inmiddels was hierop 'het antwoord ontvangen dat dit jaar per schoolkind een subsidie van f 1 per kind wordt toegekend. De voor zitter sprak woorden van dank tot het gemeentebestuur voor de spon tane medewerking welke ieder jaar wordt verleend. De penningmeester de heer L. C. Hoogerhuis bracht ■hierna vexelag uit over het afgelo pen jaar. Uit de rekening bleek dat op 31 december jl. een batig saldo van f 230,80 in kas aanwezig was. Namens de kascommissie bracht de heer W. Kooman verslag uit waarbij hij adviseerde tot goedkeuring van do rekening over te gaan. Onder dankzegging voor het gevoerde be leid werd de penningmeester hierna door de voorzitter decharge ver leend. Dc periodiek aftredende bestuurs leden de heren L. C. Hoogerhuis en J. H. Blom werden 'hierna herbe noemd. In de plaats van de heer L. de Ruiter die zich niet meer herkies baar stelde, werd de heer N. Beije Jz. jr. benoemd. De voorzitter sprak .hierna woorden van dank tot de heer de Ruiter die sinds de opi'ichting, ruim 27 jaar. deel heeft uitgemaakt van het bestuur, waarvan lange tijd als penningmeester. Tot lid van de kascommissie werd benoemd de heer A. C. Doireman en als reserve de heer J. de Feiter. Uitvoerig wex'd hierna van gedach ten gewisseld over het programma op 30 apx-il a.s. Door tedhnisdhe moei lijkheden zal dit jaar moeten, wor den afgezien van de aubade door de schoolkinderen. In plaats hiervan zal aan het gemeentebestuur een défilé worden gébracht door de verenigin gen te Renesse. Voor de best geslaag de ideeën zullen enige prijzen be schikbaar worden gesteld. Evenals voorgaande jaren zal door het fan- farecox-ps „Luctor et Emergo" weer koraalmuzielk vanaf' de toren wor- den gegeven. Vei'der zullen in de morgenuren de kinderspelen plaats vinden. Door de voorzitter van de commissie, de heer W. Kooman, werd hierna verslag uitgebracht over de spelen welke in 'de middag uren zullen plaats vinden. Op het programma 'staan o.m. een fietsen- race, kruiwagenx'ace, steltlopen en verkleedpartij. Des avonds zal een brandweerdemonstratie worden ge geven waar-na om 8 uur bij het Dorpshuis de prijsuitreiking plaats zal vinden. Het px-ogramma, dat nog nader zal worden uitgewerkt, zal te Renesse huis aan huis worden b<£ zorgd. Voor de kindei'spelen zal door de Oranjevereniging f 0,50 per kind worden verstrekt. Met een woord •van dank voor de geslaagde bespre kingen sloot de heer J. A. Kouman de vergadering. ro lekker vers-zo heerlijk handig 3 halvc-litcr flessen voor f. 1.50. [yjjjjj^j ZIERIKZEE Verkiezingsbijeenkomst en mei-viering P.v.d.A. De afdeling Zierikzee van de Par tij van 'de Arbeid belegt in de ko mende weken twee belangrijke bij eenkomsten. In 'de eex-ste plaats wox^dt op dinsdag 23 april a.s. in de grote zaal van het „Huis van Nas sau" een openbare vergadering ge houden waarop 'liet woord zal wor den gevoerd door de heer J. H. Scheps, lid van de Tweede Kamer en secretaris van de Protestants Chris telijke werkgemeenschap in de P.v. d.A. De heer Scheps zal spreken over de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer. De tweede 'bijeenkomst is de mei- viering 1963 welke gehouden wordt op woensdag 1 mei a.s., eveneens in 'het „Huis van Nassau". De meixede zal worden uitgesproken door het Zeeuwse Kamerlid, drs. T'h. J. Wes- tei'hout. Een aantal leden zal een op voering geven van het blijspel „De inan met de zeven vxeuwen", terwijl voox*ts medewerking zal wox'den ver leend door het zangkoor. BURGH Vergadering sportvereniging „Burgh" Vorige week vergaderde de sport vereniging „Bux-gh" in hotel „Het wapen van Burgh". De 'belangstelling voor deze voox-jaarsbijeenkomst was niet groot. Deze verga dering is bijna altijd geheel gewijd aan de kox-fbal zaken die in verband met het te be ginnen seizoen, de nodige aandacht vragen. In zijn openingswoord zeide de voorzitter, de heer W. Deuvloo, dat de strenge winter één der oorzaken is van de slechte opkomst. Iedereen zit nog met een achter-stand in de werkzaamheden. Over de prestaties van de korfbalploegen van Burgh die deze winter deelnamen aan de micro-competitie, was de voorzitter zeer tevreden. Burgh behaalde weer het eilandelijk kampioensohap, ter wijl het 2e en 3e twaalftal op eex-- volle plaatsen eindigden. Over de tot nu toe behaalde resultaten van het voetbalelftal, dat in de 4e klasse der K.N.V.B. uitkomt, was de voor-zitter minder tevreden, doch hij hoopt dat in de resterende negen wedstrijden een tendens in de goede richting zal komen. De heer Deurloo dankte de leden van de jeugdcommissie voor het vele werk in het 'belang der jeugdleden verricht. De heer "W. Kloet sr. zal in :het vervolg als waar nemend secretaris optreden. Een zeer uitvoerig jaarverslag bracht de secretaris, de heer D. E. Mooij. waax-uit bleek dat in de afge lopen 'korfbalcompetitie 1962 zowel het eex-ste als het tweede twaalftal kampioen van. hun afdelingen in de eilandelijke competitie wexxien. De aspiranten A-ploeg werd eveneens kampioen. In de twaalftal-commissie werden benoemd mej. Janny v. d. Have en de heren H. Dalebout en L. van Nieuwenhuijze. Tot slot deelde de voorzitter mede dat Burgh dit jaar niet deel zal ne men aan de pupillen-competitie die in mei een aanvang neemt. HAAMSTEDE Hervormd-Gereformeerd gesprek Gehoor gevend aan een verzoek van de px'ovinciale kerkvergadering heeft de .kerkeraad van de Hervorm de gemeente alhier de kex-keraad der Gerefoimeerde Kerk uitgenodigd tot en gezamenlijke vex-ga dering. In de ze vergadering werden de contacten 'hernieuwd en gedachten over en weer uitgewisseld. Besloten werd dat de gereformeerde kerkeraad en kele zaken aan de leden zal voor leggen en dat daax-na weer een ge zamenlijke kex'keraadsvergadering zal worden gehouden. Deze kex'ke raadsvergadering zal wox'den gehou den op 1 mei a.s. BRUINISSE De dames Ria de Waal, Janneke de Waal, Lieneke Hoogerwei'f uit Bruinisse en Janny Mol uit Siï'jans- land slaagden voor het diploma ty pen, op het te Breda gehouden exa men op 30 maax't jl. Zij werden op geleid door de heer K. Koetsdijk te Oudenbosch. De in de Gereformeerde kerk te Bruinisse gehouden collecte voor de slachtoffei's van de ramp op Bali bracht f 233,67 op. ANNA JACOBAPOLDER Afscheid hoofd chr. school De school met de bijbel hield in „Ons Dorpshuis" een ouderavond te vens ledenvergadering onder voor zitterschap van de heer A. C. van Striem Na opening op de gebruike lijke wijze, deelde de secretaris in zijn jaarverslag mee dat tol de aan schaffing van nieuw sühoolmeubilair zal moeten worden overgegaan. De Unie-collecte heeft opgebracht de som van f 1.902. Wegens vertx'ek van de heer P. van 't Hoog naar Zeist werd tot hoofd der school benoemd de heer Pronk uit Rotterdam. De school bestaat thans 50 jaar. Uit het financieel verslag bleek de vereni ging een batig saldo te hebben van f 574,12. Hierna hield de heer M. C. Di'oogei's een praatje over „het rap- pox't". Na de pauze werd afscheid genomen van de heer van 't Hoog. De voorzitter van het schoolbestuur herinnei'de aan de met het scheiden de hoofd ontstane band van vi'iend- schap en spx-ak woorden van afscheid onder aanbieding van een polshorlo ge, waai'na een welkomstwoord volg de tot de heer en mevr. Pxenk. Ver der werd het woord gevoerd door burgemeester L. J. de Jonge, mej. Wolff, het hoofd der school uit Rot terdam de heer Sweers, diens collega uit St. Philipsland de heer Dox'ie- stein, het 'hoofd der openbare school uit St. Philipsland de heer Verwaal, de heer G. J. de Jager van de Stich ting „Ons Doi'pshuis" die een bu- reaularrip aanbood en tenslotte mej. A. de Ronde die mevr. van 't Hoog bloemen aanbood. Nadat de 'heer van 't Hoog een woord van dank had gesproken sloot ds. W. Haveikamp deze afscheidsavond met het laten zingen van het 1ste en 2e couplet van het Avondlied. b In het Peruaanse district Aya- cucho, ten zuidoosten van Lima, heeft een gete-koortsepidemie tot dusver meer dan 40 mensenlevens geëist. b Ongeveer honderd jongelui heb ben woensdagavond voor de Spaan se ambassade in Rome betoogd voor Julian Gi'imau Gax-cia, een Spaanse vakbondsleider die in Madrid gevan gen zit. h Het Britse ministei'ie van buiten landse zaken heeft de Chinese be schuldiging verworpen, dat Amei'ika zich met de zaken van Laos zou be moeien. Volgens Engeland heeft de beschuldiging ten doel de aandacht af te leiden van de inmenging van Noord-Vietnam in het Laotisohe con flict. DEN HAAG. De Amerikaanse permanente vertegenwoordiger bij de Noordatlantische Vexdragsorgand- satie, de heer T. K. Finl'etter, heeft woensdag in Den Haag over de N.A. V.O. gezegd, dat politieke eenheid is geboden', wil het wsten niét ten on der gaan. Hij wees er op, dat het westen; zich 'als een verzameling soevereine staten gesteld ziet legen^ over de Russische en Ohnese mono- lthen. HET GEHEIM VAN TURTON TOWER 52. In een der buitenwijken van Black pool, voor de tuinmuur van een statig he renhuis, laat Williams zich uit het zadel glijden. Gejaagd loopt hij de binnenplaats over en geeft met de bronzen klopper een ongeduldige roffel op de huisdeur. De ge zette, rijkgeklede man, die even later de deur openzwaait, staax't zijn lale bezoeker een ogenblik verbaasd aan. „Williams? Man, wat zoek jij hier zo laat?" „Ik kom U een aanbod doen, Graaf Turton", zegt de kapitein. „U was door geldnood ge dwongen mij uw landgoed te vex'kopen. Welnu, diezelfde geldnood dwingt nu mij een nieuwe koper te zoeken voor Turton- Tower.... Ziehier, de eigendomspnpieren! Voor drie-kwart van de prijs, die ik er voer neertelde, zijn ze dc uwe en kunt U uw voorvaderlijk huis weer betrekken!" Vex'bluft kijkt, de gi'aaf naar de rol perka ment, die Williams hem onder de neus houdt. „Wel.... het is een px'achtig aan bodik ben er enigszins dooi' ovei'don- derd", zegt hij aarzelend. „Geef mij een paar dagen bedenktijd, Williams".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2