Paasvlees DRUM. 17 tabakken geven halfzware Drum dat rijke, veelkleurige uiterlijk! SLAGERIJ H. BOUWMAN Vakkleding Fa. Koevoets DAT HELPT SNELLER! SCHIEFFER'S STEEDS MÉÉR MANNEN ROKEN Into botsing bij Bergen op Zoom STAD EN PROVINCIE 'W vv •>*;->*> "X'W J. I)E HONDE C. H. DE KONDE VAN OEVEREN hopen op donderdag 11 april 1963 hun 5(J- echtvereniging te Hartelijk dank aan allen die i blijken van belangstelling gaven bij mijn 90ste verjaar- Ouwerkerk. 8 april 1963 -sestraat 7 i denken. Dat de Heere hen nog vele jaren moge sparen, 3 is de wens van hun ach- v terkleinkinderen: j ELZA en ARCO j DEN DIKKEN 'j Bruinisse, april 1963 Igemene kenni Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en over grootvader MARINUS SCHOONAAKD in de ouderdom van ruim 84 jaar. Uit aller naam: J. A. VAN DER SCHEE Zierikzee, 5 april 1963 Krepclstraat 4 De begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 9 april a.s., des namiddags 3 uur te Burgh. Heden overleed, zacht en I kalm, doch onverwachts, I onze geliefde zorgzame pleegmoeder, zuster, be- I huwdzuster en tante ADRIANA PETRONELLA BAKKER geboren DE GRANJE eerder weduwe van J. I. van der Moer I in de ouderdom van 82 I jaar en 3 maanden. C. K. SAMAN- BEVELANDER R. SAMAN Kz. en kinderen Haamstede, 6 april 1963 Rusthuis „Duinoord" Condoleantie-adves Vuurtoren 2 De begrafenis zal plaats hebben 9 april 1963, op de begraafplaats te Burgh. Vertrek van het Rusthuis .Duinoord" te 14.30 uur, Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van mijn geliefde en zorgzame man SIMON LONKE I betuig ik mijn oprechte dank. 1 C. LONKE-v. d. RHEE Ouwerkerk, 8 april 1963 I Wegens sterfgeval morgen (dinsdag)middag) na 12.00 uur gesloten lelk- en zuivelhandel A. van der Schee '.repelstraat 4 Zierikzee Uw toilet is pas volmaakt met een COLLIER uit onze sortering. Maar óók In broches armbanden manchetknopen het allernieuwste! Cók voor èen leuke DAMESTAS kunt U bij ons terecht. De nieuwste modellen en kleuren in het prachtige Skai flor. Komt U vrijblijvend eens kijken bij SUCCESJES Te koop: Z.g.a.n. Danmark vlaszaai- machine, 2.5 m. Fa. Schipper, Vissersdijk 30, Zierikzee. Diversen: Gevraagd: Weide voor vier a vijf beestjes. J. van Tiggele, telef. (01117) 234, EUemeet. De sneeuwklokken klingelen zo vrolijk en blij. U.w zorg over papieren die belt. u naar mijEdelschaap, beëdigd ma kelaar, tel. (01114)578, Oos- terland. Vi ill ii één van de dagen kip eten? Kiest met Pasen een extra lekker stukje vlees van enze met de slagers- prijs bekroonde varkens of van de Paasosl Wij bieden u aan: dik be vleesde „Friki" braadkuikens voor een interessante prijs, b.v. 1 kg (4 personen), nu vcor slechts f 3,98. Grote sortering vleeswaren w.o. onze specialiteiten, als verse worst, boereham en eigen rookvlees (zout arm). Woensdag weer onze bekende varkenslever worst voor 88 cent per 250 gram en pres- kep voor 60 cent per 250 gram. Voer het Paas-weekend: prima hlank kalfsvlees Wilt U vroegtijdig bestellen s.v.p. b.v. oesters, fricandeau, schnitzels, lapjes, gehakt. Telefoon 213 Burgh vcor de bakkerscursus Havenpark 5 - Zierikzee Voor verf met de juiste voor lichting: Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. H.H. Fruitkwekers! Vorst- scheuren, wildvraat, snoei- wenden en kankerplekken insmeren met „Smits kanker- dood", het beste wat er is. W. van Sluijs, Haamstede, telefoon 437, Abr. de Rijke, Reriesse. De grootste sortering en de nieuwste keus plakplastic bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. „Esso Gas", veilig gas. Oók in uw gemeente is een depót- houder! IJzeren vaatjes en drums, 60 liter, 5,per stuk. N.V. Thermecon, Havenpax-k,23, Zierikzee. De nieuwste kettingen in fan tasie en keramiek, weer bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. bloedwijn Bij de, meer dan 100 soorten behang, welke wij steeds voorradig hebben, is óók uw keus! Mol, Nieuwe. Boogerd straat, Zierikzee. eens goed.. Drum is een veelzijdige mélange uit liefst 17 soorten tabak van de beste plantages ter wereld. Pittige, donkere uit Kentucky en Tennessee, heldere uit Carolina, geurige Burley en vele andere. Van goudgeel tot rijpbruin. Prachtige tabakken. Lang gerijpt. Met zorg >Spv geselecteerd, kundig gemengd, voorzichtig gesneden en... ÏQJjlffl verpakt in de handige aroma-bewarende plastic-tabakszak! 'wee doden en vier zwaar gewonden Uitreiking diploma's Veilig Verkeer le Haamstede BERGEN OP ZOOM, 7-4. Zater- agavond omstreeks 11 uur heeft op Antwerpse straatweg ter hoogte [an „De Brombeer" onder de ge beente Bergen op Zoom eer. fron tale botsing plaats gehad tussen een jan de richting Bergen op Zoom ko kende auto, bestuurd door A. B. uit boes en een van de richting Hoger- jeide komende auto, bestuurd door van P. uit Sint Annaland. I Laatstgenoemde wilde in de flau we booht, welke de weg hier maakt. Jen voonijder passeren, waardoor ij op de rijhelft van zijn tegenlig- Jer kwam. Dé botsing was zeer he- fcilvereii jubileum >ij „Superdam" Tydens een besloten bijeenkomst a. vrijdag het feit herdacht dat de eer B. H. Plevier in dienst trad b\j et Confectiebedrijf „Superdam". i|De directeur, de heer F. van Dam, prak over de verschillende „ups" en towns", die de 'heer Plevier gedu- &nde een kwart eeuw in het be- rijf heeft meegemaakt. Hij memo- L-erde het moeilijke herbeginnen na p oorlog en de vestiging te Zierik- pe in 1957. De directie besloot toen jé leiding der Ziexikzeese vestiging \i handen te leggen van de jubilaris hn nu. Uiteraard moest betrokkene j lerover overleg plegen met zijn Lpj'bhtgenote, die jarenlang in Den Hijaag woonachtig was geweest. De Hjerhuizing naar Zierikzee impli- J Kierde derhalve een hele vei-ande- n. Maar dit verliep alles naar wens. leed geleid bedrijf De heer Van Dam gaf uiting aan jn waardering voor de wijze waar- H p het Zierïkzeese bedrijf werd en Hiordt geleid. De heer Plevier heeft - slag van met de meisjes om te aan en behoeft nooit op hen te rammen. Niettemin bood spreker b jubilaris een bromfiets aan. zodat - don toch wel eens gebromd kan ^Horden. Namens het gezamenlijke perso- eel van Den Haag en Zierikzee brak de heer Van den Hoek. die in huiskamerklok en een kristallen ;bnk aanbood. De heer Van 't Veer éi Zierikzee bood namens de colle- 1 jp's een tuinstoel aan. De plechtigheid werd besloten met .■n mede namens zijn echtgenote it gesproken dankwoord voor een 'ankba re .jubilaris. vig. De bestuurder van eerstgenoem de wagen, A. W. Bredex*ode, 40 jaar, bankdirecteur te Goes en één der mede-inzittenden, de 42-jarige T. Priester uit 's-Heer Hendrikskinde ren (Zeeland) werden gedood, ter wijl de mede-inzittende dames, Cor nelia de Meester en Elisabeth de Meester uit Goes, benevens de be stuurder van de tweede auto, J. van Put en zijn mede-inzittende P. den Engelsman, beiden uit Sint Anna land, zwaar werden gewond - alle slachtoffers werden naar het Alge meen Burgerlijk Gasthuis te Bex-gan op Zoom overgebracht. b Vol-gens de Russische -minister van gezondheid zijn er in de Sow- jet-Un-i'e meer dan 21.000 mensen dae meer dan, 100 jaar oud zijn. Hij schrijft dit ten dele toe aan de om standigheid dat er 450.000 artsen in de Sow jet-Unie zijn. Jongen verongelukt DEN HAAG, 6-4. De 16-jarige Frank van Dugteiren uit Den Haag is bij een verkeersongeluk ernstig gewond en een uur later in 'het zie kenhuis aan de Zuidw'al overleden. De jongen zat achter op de bi-om- fiets bij een vriend, die op het kruis punt Thomsonlaan-Fahrenheitstraat geen voorrang verleende aan een tankauto. De bestuurder van de bromfiets liep hoofdletsel op. GEMEENTE MIDDENSCHOUVVEN Burgerlijke stand en loon der bevolking over maart 1963 Geboren: Johanna Josina Wilhel- mina, d. van J. van IJsseldijk en A. L. Peute (Kerkwerve); Maria Doro thea. d. van J; A. Menheere en J. A. Borduii; Maria Jozina, d. van P. bij de Vaate en M. J. A. Meeuwsen (Ellemeet); Stoffel, z. van M. M. Boot en J. C. Bil (Kerkwerve). Gehuwd: Leen'dert Marinus Smal- heer en Johanna Sinke. Overleden: Johanna de Voogd, cchtg. van M. de Jonge (Scharendij- ke); Pieter Kloet (Scliarendijke). Vertrokken: M. van der Weele van Seharendijke naar Brouwershaven; mej. C. J. Vroegop van Duivendijke naar 's-Gvavenhage; mej. A. W. Moelker van Duivendijke naar Voor burg. Ingekomen: M. W. de Graaf van Zierikzee naar Kerkwerve: mej. C'. van Splunter van Westerschouwen naar Kerkwerve; J. Smalheer-Sxnke ar Duivendijke. HAAMSTEDE. Aan het eind van de te Haamstede gehouden verkeers- cursus van de afdeling Schouwen van het Verbond voor Veilig Ver keer werden de diploma's uitgereikt door burgemeester jhr. R. Röell, die hiermee na. een buitenlandse vakan tie weer zijn eerste „officiële daad" verrichtte. De burgemeester reikte de diplo ma's uit aan de volgende geslaag den: C. v. d. Ma'as-Stoel, M. A. Stouten, J. R. Meijerin'g, H. Mete ring, J. W. Bouwman-, B. Th. de Vrieze, M. Kloet, A. J. L. Blom, L. de Bruine, M. Hanse, P. Adam, J, Rademaker, R. Sa-man, N. A. Dam- bruin, H. J. Bodibijl, M. J. Mali-paard, W. G. Jonlker, P. M. den Haan, J. C, van Strife», C. Kommer, P- Zanddijk, D. S. Lysen-Beerens, A. Kristelijn- Groenleer, E. J. Fökker-de Oude, M. L. J. Fokker, L. T. J. v. d. Have, H. J. A. Blom en L. C. Hanse. Burgemeester Röell noemde de 'geslaagden nu -min 'of -meer „deskun digen" op 'het gebied van de ver- keerswetgeving, -maar die -toepassing van de regels zal -u-iteraard dienen te worden' afgewacht. Jhr. Röell wekte de enkele niet geslaagden op een volgende maal opnieuw mee te doen. De burgemeester sprak woor den van dank tot de cursusleider, opperwachtmeester Poortman en mevrouw Poortman, die eenmaal voor haar man inviel. De voorzitter van Veilig Verkeer, afdeling Schouwen, de Oreer Z. Rose- boom, had eerder op deze eindies een woord van welkom -gesproken tot de bux-gem'eester, het li'd van de examencommissie adj. Vertrecht en de filmoperateur, de heer L. Leeuwe Uit de toespraak van de -heer Rose- boom -bleek, dat de kwaliteit van de examens in Haamstede zeer goed was. Toch geeft de schriftelijke ma nier geen bevrediging, omdat enke len zich op papier minder goed wis ten uit te drukken en daardoor zak- ten voor het examen. Nadat enige l'i-lms waren vertoond dankte de voorzitter de burgemeester voor -diens bereidwilligheid -de diploma's te willen uitreiken. Voor het afstaan van een lokaal -met verlichting en verwarming werd het gemeentebe stuur dank gebracht. Tot slot werd een quiz gehouden welke een spannende «ongelegen heid werd tussen 7 pas geslaagden en 7 reeds cerd'er gediplomeerden, waarbij de „junioren" met 11 tegen I0¥t purft maar op het nippertje de n De Rockefeller Foundation, die iii 1913 door John D. Rockefeller ge sticht werd, heeft in de afgelopen vijftig jaar meer dan 763 miljoen dollar uitgegeven, voornamelijk voor projecten Ier verbetering van de volksgezondheid in de wereld en voor steun van het werk van ge leerden. overwinning wisten' te 'behalen. De winnaars kregen bloemen aangebo den, de verliezers een 'gratis cursus, te 'houden in het najaar. Opper en mevr. Poortman werden tot slot na mens de deelnemers- dank gebracht door mevrouw Lysen-Beerensi voor hun duidelijke lessen, waarbij enige geschenken werden aangeboden.. ZIERIKZEE Bijeenkomst voor bejaarden De Ned. Christen Vrouwen Bond, afdeling Zierikzee, organiseert voor al-len die 65 jaar en ouder zijn een middag -in rusthuis „Irene" od aan staande woensdhg 10 april- (2.30 uur). Alle 'bejaarden, zijn -zeer hartelijk welkom. HAAMSTEDE Haamsteedse Paasos Keurslagerij Simmers te Haamste de -heeft een echte Haamsteedse paasos aangekocht. He-t is een zware os, afkomstig uit de stallen van de landbouwer M. O. Hanse M. Oz. aan de Brabersweg. BURGH Op de Paasvee-tentoonstelling te Rotterdam werd door slager H. Bouwman te Burgh een koppel van vier slachtvarkens aangekocht, be kroond met de slagersprijs. SCHARENDIJKE Feest op Koninginnedag De plaatselijke Oranjevereniging hield afgelopen week een ledenver gadering, die zeer matig werd be zocht. Met algemene stemmen werd besloten om op 30 april ter gelegen heid van de .verjaai-dag van H.M. de Koningin het volgende feestpro gramma op te stellen: 's Morgens: kinderoptocht. In de middag: 'kinderspelen. Des avonds een gevarieerd kinderfilmpi'ogx-am- ma, gevolgd door enkele zangnum mers van de Chr. Gem. Zangver eniging „Sursum Corda" en van het kinderkoor. De bedoeling is om om streeks 9 uur des avonds een lam pionoptocht te houden als afsluiting van het feest. ZONNEMAIRE Ouderavond o.l.-kleuterschool De jaarlijkse ouderavond van de o.l.-kleuterschool alhier werd gehou den. Behalve de hoofdleidster en een tweetal bestuursleden, waren een ecn-en-twinlig tal ouders aanwezig. De huishoudelijke vergadering vroeg weinig lijd, zodat al spoedig kon worden overgegaan tot het bezichti gen van hel werk, dat de kleuters hadden gemaakt. Het was een com plete lentoonstelling van plakwerk, tekeningen en de resultaten van groepswerk, w.o. een dorp en een veikeeratafel. Na de pauze werd een inleiding gehouden over -het onder- werp: „Onze voeding en die van on ze kinderen", door mej. v. d. Brink van het Voorlichtingsbureau van de Voeding in Den. Haag. Met behulp van flanelbordfiguren werd een uiterst leerzaam voedingsschema voorgesteld en werden verkeerde voedingsgewoonten der kleuters be sproken. Tot slot -van deze px-ettige 'ouderavond vei'-toonde de voorzitter van de oudex-commissie, de heer J. J. C. de Vlieger, enkele door hem op genomen kleux-enfilms van het Oran jefeest 1962 en 'het ijsfeest 1963. BRUÏNISSE Jaarfeest C.J.M.V. De C.J.M.V. te Bruinisse maakt te genwoordig, wat 'het ledentalbetreft, een 'hausse-periode door terwijl ook de -onderlinge saamhorigheid goed is. Voor 'het organisex-en van een jaar feest,, zoals het voor het voetlicht ko men van de jeugdclubs nog altijd heet, voelde men dit. jaar echter wei nig en (daarom besloot men nu maar eens onder .elkaar de jaarvergade ring -te vieren. Het werd een zeer gezellige samenkomst, waar letter lijk iedereen wat ten beste gaf. Of het nu een declamatie was van een gedicht van mevr. Wiebrens-Beek- man, een judo-demonstx-atie of een andere humoristische schets of voor dracht, -het was een gezellige avond, die zeker nog wel eens zal worden herhaald. kleintjes uitéö tiet bimieulciiid DEN HAAG. Het zesjarig Zoontje van de heer Berends uit Lobith-Tol kamer (Tuindorp) is bij bet spelen in een roeiboot, liggende in de vluchtthaven -aldaar, 'te water ge raakt en verdronken. WASSENAAR. Bij acte van no taris H. J. Zweers is 'de -naamloze ven-nootschap .Nederlandse Gasunie' opgericht in hotel „Kasteel Oud'- Wassenaar". Van 'het; maatschappe lijk -kapitaal, groot Vierhonderd' mil joen gulden, was op dat ogenblik 150 miljoen gulden op de helft van de aandelen gestort. AMSTERDAM. De 54-jarige spoor wegarbeider G. Stölefeld is met zijn bromfiets togen een stilstaande vrachtauto in dc Marnlxstraat te Amsterdam gereden. De man werd met ernstige verwondingen -naar hol Wilhelnvmagasthuis overgebracht, waai- hij- later op de avond is over leden. APELDOORN. Dc tweejarige Hansje Vos uit Uddel (gem. Apel doorn) is hiev spelenderwijs onder een auto gekomen en op slag gedood ARNHEM. De 76-jax-ige 'heer P. van Veljhui-zen uit Arnhem is om het leven gekomen toen hij 'per fiets uit een bospad 'komend de Amster- dam.seweg. in Arnhem wilde ovei'ste ken op het moment dat een perso nenauto nadei'de. VREELAND. Het driejarig zoon tje van de familie Boefhouwcr. le Vreeland, d-at negen kinderen telde, is in de Vecht verdronken. AMSTERDAM. Met hei motor- shcip „Wil-lemstad" van de. K.N.S.M. zijn 65 van de 175 Toegoenëzen die sinds eind oktober in het kamp „Pietsberg" -in Westerbolk hebben gewoond, naar Suriname vertrok ken. ROTTERDAM. Dc directie van de Holland Amerika Lijn 'heeft offici eel bekend- gemaakt haar z.g.n. Vic- tory-vrach ts chip Aagt e dijk" (7.646 brt.) voor de sloop te hebben ver kocht- aan de ijzerhandel „Hollan d-ia" in Amsterdam. ROOSENDAAL. Een losschieten de aanhangwagen va-n een vee-auto is in Roosendaal op twee voetgan gers. ingereden. De 78-jarige heer C. van Overveld werd zo ernstig ge- v/ond', -dat hij ter plaatse overleed. De 65-jarige heer C. Dielisse liep enkele ribfractui-en op. DELFT. De studenten aan de technische hogeschool te Delft heb ben een plan om hun verbondenheid met Delft tot uitdrukking te bren gen in de aanbieding van een ge brandschilderd raam voor de oude kerk- aldaar. UTRECHT. Aan de Rijksuniver siteit 'te Uti-echt is drs. J. T. van Logöhem- uit Bunni'k gepromoveerd tot doctor in de letteren op het proefschiafl: „De, Argoeniers" (een Papoeavolk in West Nieuw Guinea). AMSTERDAM. In Amsterdam werken in loondienst 6.000 buiten landse aiheidslu'achten (met .werk vergunning) verdeeld over.40 natio naliteiten.. Het -grootste aantal daar van (20 pet.) zijn Duitsers. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM. 8-4. Aanvoer 2202 stuks vee, w.o. 1561 vette koeien en ossen en 641 varkens. Prijzen per kg- Vette koeien en ossen f 2,90-3,10 f 2.50-280 f 2,25-2.50: varkens f 1,74-1.71-168. Vette koeien en ossen: aanvoer ■korter, prijzen redelijk, vooral-eerste 'kwaliteit ruim prijshoudend, prima's boven notering. Varkens: aan-vocr 'kleiner, handel aanvankelijk goed. afloop slepend. Bij hel begin «Per markf, goed prijshoudend, afloop la ger. Prima vleesvarkens boven rio lering, sliichtzcugen I' l,40-r,45.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6