Groene Kruis „Haamstede-Burgh" vierde 50-jarig jubileum sport A.R.-vrouwentoogdag te Zierikzee DEGELIJK - BETROUWBAAR <t- V grens GEVALLEN Lijstcoll^fte leverde bijna achtduizend gulden op BURGH, 6-4. „Zorg voor de volks gezondheid zal er moeten zijn zolang er mensen op aarde wonen". Aldus een uitspraak van de \oorzitter van de vereniging „Het Groene Kruis" afdeling Haamstede-Burgh, de heer G. B. Heutink, in zijn rede, uitge sproken b(j gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de afdeling, vrij dagavond gevierd in hotel „Het Wa pen van Burgh". De heer lleutlnk memoreerde dat de burgerij van Haamstede en Burgh door het via een lijstcollecte bijeen brengen van de prachtige jubileumgift, blijk heeft gegeven volledig achter de vereniging te staan, zodat het hou den van een feestelijk getinte ver gadering zeker op zijn plaats is. De voorzitter dankte de bevolking voor cl'e Vele giften en de morele steun en gut' vervolgens een. terug blik op de geschiedenis tot in het jaar 1865 het staatstoezicht op de volksgezondheid werd ingesteld door Thorbecke. De oprichting der Kruis verenigingen nam in 1875 een aan vang door dr. Pen en in die tijd werd ernst gemaakt met de .bestrij ding van de toen nog zo genoemde „tering". Mensen van allerlei poli tieke richting en levensbeschouwing streden samen met als devies het nog altijd gevoerde „Door allen - voor allen". De voorzitter roemde het werft van de provinciale vereniging, opge richt in 1907, waarvan burgemeester jhr. R. J. H. Q. Röell geruime tijd voorzitter was. Door'het toenemende toerisme en de realisering van h!et Deltaplan zullen er veranderingen komen In hot werk van het Groene Kruis. De voorzitter verklaarde ver volgens de vergadering geopend met het voorlezen van een gedacht uit het Groene Kruis-boek „Luctor et Bmergo". Op deze vrij druk bezochte bijeen komst verwelkomde de voorzitter in het bijzonder het ere-lid jhr. Röell en echtgenote en voorts de loden varu het jubileum-comité en hun da mes, dokter en mevrouw Stenger, hot oud-bcstuiurs'lid mevrouw Boot- Fckker, de districtsverpleegster zus ter de Vries, die beide vervangende verpleegsters en zusters Smilde en Priemis, de Boerenkapel en „de Bootjes". De voorzitter van het jubileum comité, de heer M. de Boer, deelde mee, dat het bedrag dat met de ltfst- colleete werd ingezameld inmiddels is opgelopen tot de fantastische som van f 7.835,-. Namens vele door hem bezochte leden sprak de heer de Boer de hoop uit dat er voor de zuster een auto af zal kunnen. De voorzitter deelde mee, dat na aftrek van de schuld op het wijkgebouw, groot f 3.500,-, een bedrag van f 1000,- gebruikt z?l worden voor vernieuwing van de- materialen. In een auto-fonds zal dan f 3.500 gestort kunnen worden, maar een bedrag -van f 5.000,- zou voor dit doel toch zeer wenselijk zijn. „In de geest van de bevolking 'al echter alles worden gedaan om de zuster zo spoedig mogelijk in een auto haar patiënten - die zeer ver uit elkaar wonen - te kunnen laten bezoeken". aldus de voorzitter. De FmmabloemcclTecte zal weer wor den gehouden met medewerking van de Boerenkapel. Begonnen is met het opknappen van het wijkgebouw. Gunstige rekening. Een overzicht van 'het wel en wee van cle vereniging in de afgelopen 50 jaar gaf hierna de secreta^'"- de heer Roest. De heer J. A. van Wave- ren ken als penningmeester mede- dolen, dat de rekening over 1962 een der meest geslaagde was van zijn jarenlange 'lidmaatschap. Het batig -aldo bedroeg f 1.653.41 ever de to talen van inkomsten en uitgaven groot f 16.654,68. De contributies brachten op f 5.551,-, de rijkssubsi die was i' 4.338,- en de gemeente lijke bijdrage f 2.260,-. Aan giften werd ontvangen f 510,-. De grootste uitgaven vormden uiteraard de sala- rissen voor de wijkverpleegsters (f 8.395,29) en waarneemsters (f 553,20). Alle tekorten zijn nu weg gewerkt maar tech. zal het verdere beleid voorzichtig moeten zijn. De rekening werd vervolgens goedge keurd, waarna de Boerenkapel zeer toepasselijk na deze prettige mede- Rol van de vrouw wordt steeds groter ZIERIKZEE, 5-4. „Vrouwenver- gaderingen, ook politieke vrouwen- vergaderingen werden nog wel goed bezccht. Feitelijk is het vergaderen veer de vrouwen een recht, dat nog maar jong is en wellicht is dit de oerzaak". Zo sprak mevr. Ton- kens-Kajaan, prominente figuur' in het: politieke en maatschappleiyke le-1 ven van Amsterdam, op dc in het gereformeerd jeugdgebouw gehou den tcogdag van Anti-revolutionaire vrouwen van Schouwen-Duiveland. Mevr. Ton kens sprak over „De vrouw in de A.R.-partjj". Spr. maakte een tripje door de politieke historie, stond stil bij het algemeen kiesrecht van 1919 en her innerde aan het hieraan voorafgaan de Kuyperiaanse idee van het ge zinshoofdenkiesrecht. Tot aan de tweede oorlog was de A.R.-partij typisch patriarchaal, getuige ook het achterhaalde besluit van 1921, dat vrouwen geen actief kiesrecht kon den krijgen. De vrouw in de partij is intussen in opmars. De A.R.-vrou- wenstudieclubs worden gezien als een hulpmiddel de vrouw dichter bij de politiek te brengen. In enkele raden hebben reeds A.R. -vrcuwen zitting, maar nog niet iit dc Provinciale Staten of de Kamer. Voer de komende verkiezingen staat echter een A.R.-vrouw op een „haal bare" plaats. Mevrouw Tcnkens zette uiteen dat de A.R. niet aan een aparte vrouwenorganisatie heeft gewild. Zij vergeleek de toestand in de par tij, mpt die in andere partijen als K.V.P., P.v.d.A., enz. A.R.-ideaal is dat mannen en vrouwen in partij verband komen tot een juiste sa menwerking. De oprichting van het A.R.-vrouwencomité had ten doel een grotere integratie van de vrouw in het politieke leven te bevorderen. Internationaal gezien wees spr. op de in 1954 opgerichte Europese Vrouwen-Unie, waarin ook A.R.-af- gevaardigden zitting hebben. Van deze Unie bestaat in ons land een aparte sectie. Feit is dat de maat schappelijke beïnvloeding door vrou wen steeds groter wordt. Mevr. Ton- kens zag dit als een logisch uit vloeisel van de vrouwenemancipatie Het is ook een bijbels verantwoorde zaak, want de cultuuropdracht geldt zowel voor mannen als vrouwen. A.R.-bcginselprogram Tot slot van haar vlot betoog stond mevr. Tonkens uitvoerig stil bij het A.R.-beginselpro gramma. T.a.v. de woningnood wordt vooral aandacht besteed aan het vraagstuk der nood zakelijk geachte doorstroming, waar door cle minst draagkrachtigen ook de hoogste kansen hebben op de goedkoopste woning. Onder de „so ciale paragraaf" wordt veel aandacht besteed aan de gehandicapte mens en het is juist op dit terrein dat de vrouw een 'belangrijke rol spelen kan. In het programma wordt vooral de noodzaak van een Geneesmidde lenwet onderstreept. Hulp aan de ontwikkelingslanden is verder een zaak, die de hoogste aandacht ver eist. Spr. stelde dat het bedrijven van christelijke politiek een moeilij ke zaak is. Voor de A.R.-partij geldt echter onverzwakt, dat het een be ginselpartij en geen belangenpartij is, met als uitgangspunt het liefde gebod van Ohristus. Toespraak voorzitter De vrouwenbijeehkornst stond on dier leiding van het kamerlid de heer .T. A. van Bcnnekom, 'die in een in leidende toespraak de toenemende belangrijkheid van 'de politieke taak der vrouw benadrukte. Tenslotte bestaat 50 procent van het elekto- raat uit vrcuwen en er zijn dan ook talrijke zaken In.' het openbare le ven, die typisch pass'eri "in het in teres sen veld' van de vrouw. Bij be-, handeling ,van d'e wetsontwerpen, die deze zakenbetreffen, is voor de vrouw een belangrijke taak wegge legd. Spr. wékte op tof'activiteit, sprak zijn vreugde uit over degoe-' de opkomst en herinnerde aan een op 27 april a.s. te organiseren. A.R.- partijvergadering te Zierikzee. Mevr. .v. d. Sluijs-bij de Vaate verhaalde in dichtvorm de talrijke beslommeringen die 'aan het experi ment van een A.R.-vrouwentoogd'ag voorafgingen. Na de lezing van mevr. Tonkens was er 'gelegenheid tot 'diskussie, waarvan 'een 'druk gebruik werd ge maakt. Spreekster gaf frappante voorbeelden van de invloed d'er vrouw, 'b.v. op de woningbouw te Amsterdam. Geen huis- wordt in d'e hoofdstad gebouwd, of vrouwen - verenigd in de Vrouwenadviescom- missie voor de Woningbouw - heb ben er hun „zegje" 'over gedaan. Tot slot drong spr. aan op het. aparte ki e svere niigings Hdmaa tschap van de A.R.-vrouw, opdat 'de eigen „in breng" van de vrouw dn het poli tieke leven des te groter zij. deling ten gehore bracht „Geef mij de wodkaa.Anuschka". Uit de vergadering werd de ver eniging gelukgewenst door de heer H. van Toledo. De heer van Toledo biak voorts een lans voor de nood zakelijke aanschaf van een zuster- uto. Dc heren M. den Boer en J. Bolkenbaas steunden de woorden van de heer Van Toledo, waarna de voorzitter woorden van dank sprak en een blijvend aandenken overhan digde aan de leden van het jubile umcomité. De heer J. v. d. Berge vertoonde de door de Rijksvoorlichtingsdienst beschikbaar gestelde films met de titels: „Picclo en Saxo", een muzi kale 'film, .„Kinderogen glunderen weer", de bekende film van „Unicef" m:t Danny Kay en de beroemde firn van Herman v. d. Horst: „Prijs da zee". Sfeervolle avond. Aan het einde verkreeg de burge meester, jih. Röell, het woord. Spr. dankte voor de organisatie van deze avend. die sfeervol en. feestelijk was Mede namens de gemeente bood spi\ zijn gelukwensen aan en noemde de veren ging onbetwiist de belangrijk- si a u t de gemeente, omdat het een verenging is die veel doet, juist op het moment dat er moeilijkheden zijn. Spv. bracht het bestuur hulde vcor de prestaties in het afgelopen jaar. Van het bestuur noemt spr. voroal de penningmeester,, de heer van Waveren, die reeds uitzonderlijk lang deze functie beheert. De burge meester 'hoopte op verdere goede vooruitgang, vooral op financieel ge bied, opd'at de 'bevolking hier het v:"e profijt van 'kan hebben. De heer Heutink sprak tot slot een algemeen dankwoord. Het ontsDanningsprogramma bracht deze avond de Boerenkapel met haar opgewekte wijsjes en de „Boot jes", bestaande uit Nella en Janneke Bcot, die met eigen begeleiding van g:taar en ukelele wat vrolijke liedjes brachten. KERKNIEUWS De nieuwe Encykliek VATIKAANSTAD, 7-4. „Over de vred'e onder alle volkeren ïn waar heid, gerechtigheid, liefde en vrij heid", is 'd'e titel van dte encykliek, die vol'gens 'bevestiging van het Va- tikaan woensdag in d'e goede week verschijnt. Zoals gewoonlijk wordt 'de gehele encykliek genoemd naar de beginre gel: Paoén in temis - vrede op aar de. De encykliek 'omvat naast een inleiding nog' -5 deTén. Het eerste deel/behandelt de ordening onder 'de mensen, het tweede de betrekkingen tussen de mensen 'en d'e macht vim', 'd'e staat binnen d'e politieke groepe ringen, het derde de betrekkingen tussen de politieke groeperingen en het Vierde de betrekkingen tussen de gezinn'en afzonderlijk, de vereni gingen, d'e politieke groeperingen en de wereldgemeenschap. Het vijfde en laatste déél' omvat herderlijke aanwijzingen. Ned. Herv. Kerk DREISCHOR. In de dezer dagen gehouden vergadering van kerk voogden en notabelen is gekozen tot kerkvoogd de heer J. van der Veen te Dreisohor. Scheepvaartberichten Alchiba, 5-4 te Marseille. Katsedijk, 5-4 te Antwerpen, 6-4 te Rotterdam. Willem Ruys, 5-4 te Singapore. Schoutven-Duivelandse Sportspiegel Burgh verloor van Sprundel (1-0) o Zierikzee leed smadelijke nederlaag tegen Oude Melen MEVO kwam in het bezit van de rode lantaarn VOETBAL K.N.V.B. ZONDAG COMPETITIE. De resultaten van on ze Schouiose clubs in de 4e klas G zijn wel in de meest denkbare nega tieve zin uitgevallen. Zowel Burgh als Zierikzee trokken aan het kortste eind, waardoor voor beide chibs de situatie noderaan de ranglijst veel zorgen begint te baren. Burgh ver loor thuis met 1-0 van Spdundel, waardoor de groen-witten nu na to taal 360 minuten voetbal geen enkel doelpunt ter wereld hebben ge bracht. Ook in deze wedstrijd bleek de voorlinie niet in staat als een eenheid te opereren en goed opbou- v}end werk te verrichten. Toen men in de 2e helft nog meer met de mond dan met de benen ging voetballen, Wessels verliet na een onenigheidje met een van zijn medespelers zelfs het veld waarna hij zich gelukkig bedacht, was de kans op een eervol resultaat helemaal verkeken. On danks het feit dat Sprundel het bes te voetbal speelde, waardoor het de overwinning uiteindelijk wel ver diende, heeft er voor Burgh de kans op een waardevol puntje voldoende ingezeten. Oude Molen, dat in de voorgaande elf wedstrijden in totaal het net van de tegenstander had weten te vinden scoorde tegen Zie rikzee nu drie doelpunten. Zierikzee kwam daarbij tot geen enkele tref fer, waardoor hei een smadelijke 3-0 nederlaag werd. S.C. Gastel stelde zich heftig teweer tegen NSV, waar door de leiders maar nipt met 1-0 konden winnen. Kruisland zorgde voor een enorme uitschieter door NVS met 6-1 in de pan te hakken. Cluzona, dat De Schutters met 1-0 op eig enterrein versloeg, kon nu opklimmen naar de 2e plaats op de ranglijst. Vosmeer bleef ook al bene den de verwachting door thuis met 2-1 van Halsteren le verliezen. NSV 13 10 1 2 39-17 21 Cluzona 13 8 3 2 28-17 19 NVS 13 7 3 3 28-19 17 Halsteren 13 7 1 5 36-30- 15 Vosmeer 12 4 4 4 26-23 12 S.C. Gastel 13 5 2 6 26-30 12 Sprundel 13 4 4 5 21-25 12 Kruisland 13 6 0 7 35-40 12 De Schutters 13 4 2 7 18-24 10 Burgh 13 3 3 7 25-33 9 Zierikzee 13 3 3 7 19-28 9 Oude Molen 12 2 2 8 11-26 6 ZATERDAGCOMPETITIE. In de 4e klas B is het geluid dat wij moe ten laten horen al even somber als bij dat van de zondagcompetitie. MEVO verloor op eigen terrein kanesloos met 9-1 van AZVV. Het publiek heeft vooral in de le helft kunnen genieten van het technisch uitstekende spel van AZVV. Doordat Spui voor eigen publiek met 3-0 van Nieuwdorp wist te winnen kivam MEVO in het bezit van de rode lan taarn. Voor AZVV was het een goe de dag daar haar naaste concurrent Dinteloord bij Chrislandia een kost baar puntje verspeelde (1-1). VVN zorgde voor een verrassing door Ar- nemuiden in eigen huis met 2-1 te kloppen, terwijl Middelburg met 4-1 in het zand beet tegen Zwaluwse Boys. Terneuzense Boys hield thuis het heft in handen tegen SVV '54 (4-0). VOETBAL K.N.V.B. Zondagcompetitie District Zuid I 4e klas G: Burgh-Sprundel 0-1; Oude Molen-Zierikzee 3-0; Kruis land-NVS 6-1; De Schutters-Cluzona 0-1; S.C. Gastel-NSV 0-1; Vosmeer- Halsteren 1-2. Zaterdagcompetitie 4e klas B: MEVO-AZW 1-9; Spui- Nieuwdorp 3-0; Chrislandia-Dintel- oord 1-1; Tem. Boys-SW '54 4-0; Arnemuiden-VVN 1-2; Zwaluwse Boys-Middelburg 4-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: Domburg-Renesse 0-1; Dreisehor-Robur 1-3; Zierikzee II- Noormannen 1-6; Kruiningen-Brou- wershaven 3-2; Patrijzen-Hansw. Boys 0-4. 2e klas C: SVOWK-Burgh II 4-1; Brouwershaven II- Zonnemaire 0-5. Zaterdagcompetitie le klas: Bruse Boys-AZVV II 0-1; Hoek-Meeuwen 4-3; Kapelle-Kats 3-2; SVD-Yerseke III 4-3; Wolfaarts- dijk-VCK 0-4. 2e klas C: WIK-Duiveland 5-2 (WIK kampioen); Brouwershaven III-MEVO II 8-2. Junioren Groep A VII: Zierikzee A II-SK- NWK A I 1-1 (Burgh A I kampioen). Groep B XI: Zonnemaire B I- MEVO B I 4-4. Groep B XII: Burgh B I-Renesse B I 2-2; Zeemeeuwen B I-WIK B I 1-4. Burgh—Sprumlel 0—1 Met gebogen hoofd heeft de grote Burgh-aanhang zondagmiddag het fraaie sportpark verlaten, na een nog teleurstellender wedstrijd dan vorige week tegen Zierikzee. Mo menteel speelt het Burgh-elftal met zes spelers, n.l. de achterhoede en de middenlinie. Een voorhoede bestaat er niet meer, want er is nu in drie wedstrijden oftewel vier en een half uur voetballen niet meer gescoord. Toch waren er kansen legio, doch individualisme was de oorzaak van alle mislukte scoringskansen. De voorhoede voetbalt Gp dezelfde wijze als heel vroeg in de prille voetbal historie, toen vijf man tegelijk naar de bal vlogen. Van combinaties, zo als tot vóór de vorst altijd sprake was, is niets meer overgebleven. Daartegenover staat een achter hoede, waarop menige derde klasser jaloers zou zijn. Uitstekend hebben ze de goede Sprundelploeg van zich afgeweerd en het wa9 wel heel jam mer dat door een mistrap van een 'der beste spelers van 't veld, links back Jaap Rijnberg, de rechtsbuiten van Sprundel, Partijs, de bal maar voor het inleggen had. Burgh miste Toon Rijnberg, wat een'grote strop was, ofschoon pok deze bekwame speler1 hét niet alléén kan-. Joop' Hanse op -de middenvoorplaats, was een volkomen fiasco. Dit is een Uit" gesproken middenspeler. >n Vóór de rust was Sprundel do ploeg die het meest van het wind- voordeel profijt trok en herhaalde lijk moest de Burgh-achterhoede op treden. De sporadische Burgh-aan- vallen, goed opgezet door de mid denlinie, stierven allen een vroegtij dig einde doordat de voorhoede er eenvoudig geen raad mee wist en ieder op zichzelf trachtte de tegen stander te passeren, wat na één man meestal op de tweede reeds strandde. Na de rust, toen Burgh het wind- vcordeel kreeg, kwam de ploeg meer in de meerderheid, doch elke aanval was volkomen ongevaarlijk. De spo radische rccd-zwarte uitvallen wa ren veel gevaarlijker. Kees Rijnberg mocht een strafschop nemen, doch schoot deze precies in handen van keeper Snoeren. Een plotselinge uit val van Sprundel bracht de bal bij linksbuiten Clarijs, die de uitgelo pen Verton passeerde en voorzette. Hier maaide Jaap Rijnberg volko men over de bal en Partijs schoot Sprundel naar de overwinning (0-1). Hce Burgh cok nog worstelde, het spel was te doorzichtig om gevaar op te leveren. Dcmburg-Renesse C-l Renesse, dat door een aantal in vallers nog al verzwakt binnen de lijnen verscheen, heeft hard voor d<_- puntjes moeten werken. In de 10e minuut wist Goossens een voorzet van Matthijsse fraai in te koppen, maar om onbegrijpelijke redenen werd dit doelpunt door de scheids rechter geannuleerd. In de 20e min. kreeg de linksbinnen van Domburg Maraneit een fraaie kans toen hij door de verdediging wist te breken. De uitgelopen doelman de Vrieze wist op schitterende wijze dit gevaar i Tn de iOr. rnin. na de 'her vatting gingen Matthijsse en Koo- man uitstekend combinerend dooi de- Domburg-verdediging waarbij laatstgenoemde uitstekend doorgaf aan de meegekomen Goossens die hard en onhoudbaar inknalde (0-1). Na een kwartier spelen ontstond er nog een gevaarlijke situatie voor het Renesse-doel toen midvoor Maljers een corner uitstekend inkopte. Met een snelle reactie wist de Vrieze ook dit gevaar te keren. Renesse kwam hierna nog verschillende malen dicht 'bij een tweede doelpunt maar in de 0-1 stand kwam geen verandering meer. „MEVO-AZW 1-9 Mrt de wind in de rug nam AZVV direct het initiatief in handen. Niets wees er in de eerste minuten even wel op dat de oranje-witten zo'n grote nedertaag tegemoet zouden gaan. Na enige vergeefse aanvallen van de gasten wist MEVO zelfs een gevaarlijke aanval op te zetten waarbij Lupgens net iets aan door tastendheid miste om deze-aanval met succes te kunnen afronden. Na 6 min. spelen 'begon voor MEVO de misère. Bij een ongevaarlijk schct op het doel veranderde spil Hoek het leder van richting waardoor dit in het bezit kwam van de geheel vrij staande l.buiten v. d. Hout die wei nig moeite had doelman Bij de Vaate met een schuiver te passeren (0-1). Vier min. later was het weer prijs toen Bij de Vaate een harde kogel van Lenzen probeerde te vangen in- p'laats van te stompen, waardoor het leder door zijn handen net achter de doellijn viel (0-2).'MEVO'werkte in tussen hard rhaar de voorho'ede 'mis-1 fe de nodige vaardigheid om het" dé' verdediging van 'de bezoekers wer kelijk gevaarlijk te maken, fn de 18e mih. wist'bij de Vaatè-een lastig schot van Dekker uit zijn doel te werken maar precies voor de voeten van r.buiten Borgt die hard inknal de (0-3). In de 27e min. scoorde Len zen met een kogel via de onderkant van d'e 'lat (0-4), waarna 2 min. later v. d. Hout nummer vijf liet aante kenen (0-5). Wat MEVO ook pro beerde niets wilde lukken terwijl bij AZVV alles van een leien dakje ging. In de 32e min. schoot i\binnen Dek ker laag in (0-6), waarna Lenzen in de 36e min. Hoek omspeelde en be heerst inschoot (0-7). Drie min. na de hervatting had Borgt alweer suc ces (0-8). De strijd ging hierna mee r gelijk op, waarbij Lupgens er in cl - 26e min. uit een voorzet v. d. Oud er in slaagde de eer te redden (1-8). Ten slotte bracht Lenzen uil een strafschop in de 37e min. de eind stand op 1-9. VOLLEYBAL Het domeslcernaci te Nieuwerkerk In de zesde ronde van het dames- toernooi te Nieuwerkerk, voor de clubs van ons eiland vergrootte ME VO I haar voorsprong door alle par tijen tc winnen en tegen het iets minder steike Bruse Kwiek gelijk te spelen. De Plattelandsvrouwen moesten zich ditmaal met 3 punten tevreden stellfen, evenals hel team uit Nieu werkerk, terwijl MEVO II maar 1 puntje wist te halen. De uilslagen waren: Plat.telundsvrouwen-Bru 8-15. 13-5 (0-2): MEVO I-MEVO II 15-2, 15-3 (2-0): NWK-Pl.vr. 8-15. 14-16 (0-2); MEVO I-Kwiek, Bru 7-15, 15-8 (1-1); NWK-MEVO II 15-8, 15-1 (2-0); MEVO I-NWK 15-1. 15-4 (2-0); MEVO II-8ru 4-15, 1-15 (0-2); MEVO I-Pl. vrouwen 15-9, 16-14 (2-0); NWK-Bru 15-6, 7-15 (1-1): PI. vrouwen-MEVO II 9-15, 15-5 (1-1). De stand ra 6 ronden is nu: MEVO I 42 punten; Kwiek, Bru 34 punten; Plattelandsvrouwen 20 punten: Nieuwerkerk 13 punten; MEVO II 4 punten. HENGELEN HengeJspnrtvcrenfginff „Het Zijpe" De hengelsport vereniging „Het Zijpe" te Bruiintisse organiseerde za terdag haar eerste hengeiwedstrijd vcor de lcdèn van de vereniging, •langs de dijk van dé Greveiingen, westelijk van de werkhaven. Er was op deze 'gure en winderige aprildag niet die belangstelling voor d'ie voor deze eerste wedstrijd mocht worden verwacht. De eerste prijs met vier vissen, was voor de heer L. Koster, de tweede prijs nvt twee vissen voor de hear Jan do Hertogh. In elk geval bewees deze wedstrijd1, dat 'de vis ma de harde vorst die nog maar amper vier weken achter ons ligt, toch weer al de slikken van de Grevel'ingen, waar het in de zomer gered vissen is, heeft opge.'.ocht. BAARN. Een korte, doch verra derlijke'bosbrand'- de eerste van het jaar - heeft zondagmiddag naar schatting vier hectare bos van het landgoed „Groot Drakesteijri" in Ba am verwoest. Vier jaar getrouwd: acht hinderen L 'CU'niTlêA, .7-4. Een BraSli- y' aahse. vrouw, Maria Portela, heeft 'zaierdag liet levén 'r/e- 'scHöKfcè'n. aan èèn trier line), twee jongens en twee meisjes. De jonge vrouw had al twee maal, in 1959 en 1961, een tweeling ter wereld gebracht. Het echtpaar Portel a heeft h iermee h oogstwaarschijn lij k een record gevestigd: vier jaar getrouwd en al acht kinderen. Ingezonden mededeling ZEEUWS-VLAAMS FEUILLETON AZVV 16 13 1 2 77-24 27 Dinteloord 16 11 3 2 36-19 25 Arnemuiden 16 10 2 4 47-19 22 VVN 18 8 3 5 45-37 19 Chrislandia 15 7 4 4 38-35 18 SVV '54 16 4 9 3 39-32 17 Tem. Boys 16 7 1 8 40-47 15 Zwal. Bouys 16 6 2 8 35-25 14 Middelburg 16 4 2 10 30-39 10 Nieuwdorp 17 3 3 11 21-60 9 Spui 15 3 1 11 27-60 7 MEVO 16 3 1 11 23-68 7 12 Het najaar kwam met de gebrui kelijke drukte. Kees en zijn vader hadden een goede tijd'. De herfst is de tijd voor de grondbewerking en voor de levering van machines en werktuigen en doordat die al wat ruimer geleverd konden worden, maakten zij goede zaken. Zelfs zo, dat Kees alleen dan ging loonploe- gen, als er anders niets te doen was. En vaak kon ook dat niet, omdat de tractor verhuurd was Dfe laatste september was het nog warm geweest voor de tijd! van het jaar. Ke'es had het de gehele dag erg druk gehad1 met het in ord'e brengen van een onwillige tractor, die Ibij hem thuis op het erf stond en .vader was 'de hele dag met de jeep weggeweest. Het was reéd's donker gewerden en Kees had het werk moeten, beëindigen en nog steeds was vader niet thuis. Daar dat wel' meer gebeurde, aüs het erg druk was, werd 'da'ar vooreerst geen aandacht aan geschonken en bleef hiji mot moeder nog wa't ami huis zit ten1, koffie drinken en 'kramt lezen. Hij wist, dat moeder op zou blijven 'tot vader thuis zou komen, al werd1 het nog 7.o Haat en hij wilde haar niet alleen 'laten, al vielen zijn ogen ook bijna 'dicht. Een luid motorgeronk deed hem om elf uur U'ilfc zijn slaap schrikken. ,,'t Is d'n Slof maar", zei moed'er. Het was inderdaad de buurmani, die zijn auto kwam ophalen. Kees gSng door W. Geldol naar 'buiten om te zien of de Slof dé deuren van de schuur wel dicht zou doen en uit verveling om een •praatje te maken. „Ha, die Kees! Heb je geen zin in een spannend ritje? Als je meegaat kun je vannacht eens wat beleven". „Je bent wel' 'in een vrolijke bui", zei Kees. „Ik hoop, dat je morgen heelhuids terug bent, maar 'k heb ook wel eens kogelgaten 'in je wa gen 'gezien". Meteer. merkte hij op, dat de an- d'er naar drank stonk. Wel ja, dat nam eerst een slok om zich moed dn te 'drinken en dan ging 'het er op Tos. Bah, wat. een helden. De STof was 'echter lin een uitste kend humeur en door de drank ver trouwelijker dan anders. „Maar vannacht geen kogelgaten, Kees. Al le politiemannen en komiezen zitten op het ogenblik op d'e straatweg. voor niks niemendal". „Wat 'is er dan op de straatweg le beleven?" vroeg Kees 'belangstel lend. „Nou, als je het zien wil, pak dan je jeep en rijd er heen. D'r ligt eeri pracht van een pantserauto in de sloot. Ik werd not opgebeld', want ze daohfen, dat ik er in zat. Ja. je kunt net denken. Nee, ik rijd zelf niet, als ze achter me aan zitten: daar heb ik m'n mannetjes wel voor Ha ha" „Wio zat dan achter die pantser auto aan?" Kees begon een onbe haaglijk gevoel te 'krijgen. „Wie? De kommiezen natuurlijk. Achter een lege auto met e'en dron ken chauffeur. Vliegt me daar die kerel, natuurlijk die stomme Pau wcis, eerst tegen een andere auto op en tolt dan zelf in de sloot. Nou hebben ze hem en ze hebben nog niets gevonden, ha ha" Met een ijzeren greep omsloot Kees de keel van de ander. „Wat zeg je deugniet? Tegen wie z'n auto is die smokkelaar van jul lie opgebotst?" De ander ontnuchterde toch iets, door do schrik. „Weet ik veel. Ik heb geen pantserauto's, dat weet je toch wel. Laat me los of ik brul om hulp. Ben jij helemaal gek gewor den?" De ijzeren greep verslapte. Dan rukte d'e slof zich Tos, trok het por tier van zijn auto epen en stapte in om weg te rijden. Versuft keek Kees hem na. Men zegt, dat sommige mensen van een ernstige gebeurlen'is een onmiskenbaar voorgevoel heb ben. Dal was hier dan zeker het ge val. - Vader - kreet het in Kees. Want die moest vanavond met zijn jeep van de kant van AaTdénburg komen. Hij merkte niet eens, dat moeder doodsbleek in de deuropening sïond. Hij rende naar de schuur, pakte zijn fiets, schold zichzelf uit, dat hij norr nooit een maler had gekocht cri reed toen zo snel hij kon de door de Slof aangeduide richting op. Reeds van ver kon je. aan de kop lampen der politie- en douaneauto's zien. dat er wat aan de hand' was. Honderd metier voor die plaats van het ongeluk was de weg eenvoudig afgezet, door twee veldwachters. „U zult een half uurtje geduld moeten hebben, meneer. Straks is de boel netjes opgeruimd en dan kunt u passoren, U kunt teruggaan of blijven staan, net wat. u wilt". (Wordt vervolgd). I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2