Verkoudheid Historieschrijver vertelt over vroegere zomers Westhoekse kweker ontwikkelt purperen Iris Stakende Spaanse mijnwerkers naar huis Terugblik in het „weer"-verleden Mexicaans bezoek ten einde Geheimzinnige rook boven de Noordzee Bij dragen wet Deltawerken De hulp aan Bali Een wijnwaterval Andere naam voor prinses Marijke Slagzin Wereld-gezondheidsdag 7 april Een „sensatie" in de bloemenwereld Ingezonden mededeling Besluit van Staatsmijnen mannen te repatriëren HAAMSTEDE, 4-4. Kleurige bloem- bollenvelden tooien in het voorjaar de geestgronden langs de kust, een bont gekleurd lint van prachtige tulpen, hyacinten, crocussen en iris sen. Steeds meer kleuren worden in deze bolgewassen ontdekt en zelfs de bijna volkomen zwarte tulp is al geruime tijd op de markt. Bij de tulp zijn de laatste jaren enorm veel nieuwe variëteiten gekomen, alle maal het gevolg van kruisingen, die door diverse kwekers zijn verricht, een zeer nauwkeurig werkje, waar bij men dan nog maar moet afwach ten wat het wordt. Het kan gebeu ren dat van 100 verrichte kruisingen er niet één bij is die wat voor de toekomst belooft. En dan is het nog de vraag of de kweker er wat aan kan verdienen. Ook in de kuststreek van Schouwen kenden we vroeger deze bollenvelden, die in de loop der jaren steeds in grootte afnamen, tot dat de teelt zeer beperkt bleef en maar door een paar kwekers werd volgehouden. De betrekkelijk goed kope bollen, zodat een sanering no dig was en de steeds hoger wordende arbeidslonen waren wel de hoofd oorzaken van deze inkrimping. Bij de volhouders waren de gebrs. van Waveren. Een van 'hen, de heer J. van Waveren heeft zich in de loop der jaren speciaal toegelegd op de irissenteelt en getracht om nieuwe kleuren te vinden in 'het betrekke lijk kleine.kleurenareaal der iris, dat uit blauw, geel en wit bestaat. In de loop der jaren verschenen wel wat donkerblauwe en andere in blauw uitlopende kleuren, doch veel kwekers trachten al jaren om met kruisingen eens een andere, geheel nieuwe kleur te vinden. De heer van Waverer. had reeds eerder succes ge boekt met het op de markt brengen in 1947 van een zuiver blauwe iris, die de naam kreeg van Prof. Blaauw. In Amerika was deze naam te moei lijk om uit te spreken en daarom kreeg de iris daar de naam Blue Ribbon (blauwe lint). Een zeldzame bloem En nu staat de heer van Waveren weer in het teken der wereldbelang- stelling, Wat is er nl. gebeurd? Uit een 40-tal kruisingen die hij ver- Ingezonden mededeling Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Verkiezingen in Canada OTTAWA, 5-4. Maandag a.s. zul len in Canada verkiezingen worden gehouden voor de 265 zetels in het parlement. De strijd zal voorname lijk gaan tussen de conservatieve partij van de huidige premier Die- fenbaker, die op het ogenblik over 113 zetels .beschikt, en de liberale oppositiepartij van Lester Pearson, die er 99 heeft. Van de resterende zetels worden er 30 door de socia listen ingenomen en 19 door de nieu we democraten, terwijl er vier on bezet zijn. In het Hervormd verenigingsge bouw draait zaterdagavond de boei ende en zeer opvallende film „Vraag 7", waarin de opvoedingsproblema tiek in het huidige Oost-Duitsland in het kader van een indringend ver haal aan de orde wordt gesteld. De film „Vraag 7" wordt door de C.F.A. alhier in vertoning gebracht. De fatale vraag 7, is er één van een reeks, die de schooljeugd wordt voorgelegd ter beantwoording. De vraag luidt: „Wat heeft tot mijn ont wikkeling het meest bijgedragen?'' De autoriteiten willen dat graag we ten. Ogenschijnlijk is de vraag noch onpraktisch, noch onwelwillend; de leerlingen der hoogste klassen wor den <in Oost-Duitsland echter er door in grote verlegenheid gebracht. De beantwoording van die vraag is voor de verdere levensloop van de jeugd van de grootste bete kenis. Indien zij, opgevoed in de „Freie Deutsche Jugend", plichtma tig zouden antwoorden, dat dit nar richtte was er één bloem bij die een purperen tint toonde. Het kruisen is een zeer accuraat en tijdrovend werk. Het stuifmeel van een gele iris wordt bijvoorbeeld op een blau we gebracht en het ontstane zaad uitgezaaid. Na enige jaren oogsten en 'herzaaien wordt het zaadje gro ter totdat het een bolletje is gewor den en bloemen ontwikkelt. En dat is natuurlijk het grote moment voor de kweker, die met smart zit te waohten of er nu toch eens een nieuwe kleur te voorschijn zal ko men. In 1953 bloeide het eerste bol letje en de bloem was een zuiver purperen 'kleur. Weer opgeplant werden het in 1954 bolletjes en zo kwam het jaar 1962 toen voor het eerst de iris werd getoond in de ge wone broeikistjes op de keuring in Haarlem. Doch de grote waarde van de kleur bleek pas to ende heer van Waveren vorige week een vijftal bloemstukjes opmaakte met deze nieuwe iris als hoofdkleur. Op de keuring in het HEERLEN, 4-4. De Staatsmijnen hebben besloten 200 Spaanse arbei ders, die dinsdag j.l. het werk heb ben neergelegd en donderdag nog steeds in staking waren, naar Span je terug te zenden. De Spanjaarden hadden voornamelijk klachten over het eten, dat zij krijgen in het gezel- lenhuis „Leyenbroek", waarin zij zijn ondergebracht, over de huisvesting en hun verdere verzorging in dit ge- zellenhuis en verder hadden zü eni ge klachten over het bedrijf. De Staatsmijnen 'hadden toegezegd deze 'klachten te zullen onderzoeken en bij gebleken redélij'kheid ervan hieraan tegemoet te komen. Als voorwaarde werd echter 'gesteld, dat dé Spaanse arbeiders onmiddellijk weer aan. de sl'ag zouden gaan. Zou den zij niet het werk hervatten, dan zoud'en zij onmiddellijk worden ont slagen. Daar de arbeiders bleven weigeren, weer aan ihet werk 'te gaan hebben de Staatsmijnen het besluit genomen dé mannen te repatriëren. Heden (vrijdagmorgen) om negen uur 'is 'het gezel'lenhu'is dicht 'gegaan, daar de Spaanse 'airbéiders dan dé .DEN HAAG, 5-4. President en me vrouw Lcpcz Mateos zijn vanmorgen enkele minuten voor half tien opge stegen van de vliegbasis Ypenburg, waarmede een einde is gekomen aan het staatsbezoek aan koningin en de prins. De koningin bracht haar Mexi caanse gasten tot aan de vliegtuig trap. De prins, die eveneens presi dent, mevrouw Lopez Mateos en hun dochter uitgeleide deed, vloog met de Mexicanen mee naar Eindhoven, waar een onofficieel bezoek aan de Philipsfabrieken zou worden ge bracht. Ook de minister van buiten landse zaken en van economische zaken, respectievelijk ml'. J. M. A. H. Luns en drs. J. W. de Pous, gin gen mee naar Eindhoven. Het Mexicaanse gezelschap reist van Eindhoven door naar West- Duitsland. tuurlijk de „socialistische" jeugdbe weging is geweest, staan alle deuren voor hen open. Mochten zij antwoor den, dat het ouderlijk huis en hun kerkelijke vorming de voedende ele menten van hun ontwikkeling zijn' 'geweest, dan lis Wet gedaan met hun carrière. Dit wordt de muzikaal begaafde Peter Gottfried door zijn leraar wel heel duidelijk gemaakt. Peter's va der is predikant en heeft reeds ver schillende ernstige conflicten met partijfunctionarissen achter de rug. De gehele familie is- dus verdacht en Peter's antwoord op „vraag 7" wordt er niet gemakkelijker op. De jonge man weet echter na veel strijd het juiste antwoord te vinden. Hij weet ook wat hem te doen staat. Zeer indringende verwikkelingen vinden hun oplossing in een vlucht van deze jongeman naar het vrije Westen. Zijn vader blijft achter op zijn post. Een waardevolle, boeiende film, die vooral de jeugd zal toespreken. Krelagehuis te Haarlem was het de sensatie, omdat toen bleek wat met deze kleur in een bloemstuk gepres teerd kan worden. De purperen iris die de toepasse lijke naam „Purple Sensation" kreeg is in elk stuk te verwerken en de vraag naar plantgoed werd direct zeer groot. Dat het een dure snij bloem gaat worden valt niet te ver wonderen. Zatei'dag stonden enige bloemstukjes op de grote veiling in Londen, waar ze het gesprek van de dag waren. Maandag vlogen nog een paar stukjes met een DC 8 naar New York en hoe het daar is afge lopen is nog niet bekend. In ieder geval staat me.t de heer van Waveren de Schouwse Westhoek als „broedplaats" van de „Purple Sensation" of purperen sensatie weer in het grote nieuws op het gebied van de bloembollenteelt. De bloem stukjes waren deels opgemaakt met de vruchten van -citroenen en deels met gele roosjes. Beiden deden het uitstekend. reis naar huis hebben, aanvaard. Onder da overige Spaanse mijn werkers in Limburg er waren er in 'totaal ongeveer 350 bij de Staats mijnen en voorts werken er Span jaarden bij d'e partikuliere mijnen heerst ontevredenheid over de maat. regelen die de Staatsmijnen tegen hun landgenoten hebben 'genomen. Met de mogelijkheid dat de andere Spaanse mijnwerkers uit solidariteit eveneens 'het- werk zullen' neerleggen wordt ernstig rekening gehouden. r VERPLAATSBARE BROEIKAS Bij de broeikassen is een <i nieuwigheid op de markt ver- ,l schenen. Het gaat hier om een ,i „draagbare" broeikas van ,l kunststofplaten, die 90 pet. ,i van het buitenlicht doorlaten. ,i Deze kunststofwanden hebben ,i slechts .een lichte onderbouw (i nodigzodat de kassen gemak- i kelijk zijn te verplaatsen. Ter- (i wijl in een vaststaande broei- ,i kas de aarde na zekere tijd (i weer bewasemd moet worden i of helemaal moet roorden ver nieuwd, kan de bodem in deze verplaatsbare broeikas zich steeds zelf, onder normale om- standigheden, verbeteren. Als 1 de verplaatsbare kas wordt verzet, kunnen de gewassen, onder de opbouw zonder dat (l men krap in de ruimte zit, 11 worden verzorgd. In de prak- tijk betekent dit dat de nutti- ge bodemoppervlakte hierdoor wordt vergroot. Bij onderzoe- kingen werd vastgesteld, dat er geen vervorming of veran- deringen in de kunststofplaten 1 plaats vonden, en bovendien, 1 dat het diffuse licht, dat door de platen heenvalt, geen ver- brandingen veroorzaken. DEN HAAG, 4-4. Een grote rook wolk op ongeveer 10 mijl ten westen van Katwijk heeft donderdagmiddag geleid 'tot gissingen omtrent een scheepsbrand of een in zee gestort vliegtuig. Verscheidene reddingboten die waren uitgevaren, moesten ech ter rapporteren, dat zij niets bijzon ders hebben kunnen ontdekken. Een „Neptune" van de marinevliebasis Valkenburg, die al in de lucht was, heeft ook een onderzoek ingesteld. Tot dusver is echter niet komen vast te staan, wat de oorzaak van de rook is geweest. Noch bij de K.L.M., noch bij de Koninkijle Luchtvaart dienst wordt een vliegtuig vermist. DEN HAAG, 4-4. De minister van Verkeer en Waterstaat, drs. H. A. Korthals, heeft donderdagmiddag in de Tweede Kamer in antwoord op mondelinge vragen, gesteld door me juffrouw mr. A. P. Schilthuis (Party van de Arbeid), medegedeeld dat de voorbereiding van het wetsontwerp bijdragenwet Deltawerken thans zo ver is gevorderd dat de indiening van het ontwerp deze maand kan worden verwacht. De minister was niet 'bereid voor uit te lopen op de (inhoud van. dit wetsontwerp. Hij zeide 'het beter te achten een vraa'g van de iheer C. P. van der Peij'i (C.H.U.) over bet te verwachten uitkeringspercentage on der deze omstandigheden niet te be antwoorden. Varen zonder zeelui GENEVE, 4-4. Een nieuw Russisch dieselschip, dat de rivier de Dnjepr afvaart, wordt genavigeerd door een elektronisch brein en bestuurd door een bemanning van automaten. Het draagt de toepasselijke naam Labo ratorium", aldus meldt de Unesco. Het schip neemt op accurate wijze bochten, gaat zandplaten uit. de weg, verkleint of vergroot op tijd zijn snelheid, berekent de diepte van de rivier enz. Dit wordt allemaal ge daan door een elektronisch brein aan boord, dat de signalen, die van een ontelbaar aantal instrumenten worden ontvangen, verwerkt en on middellijk met de goede „hevelen" hierop reageert.. ZIERIKZEE, april. In dit slotarti kel over „vroegere zomers" zullen wij nog een aantal zomers in de 19e en 20ste eeuw bezien. Ook hierbij geldt de schijnbare „willekeur", waar mede de meest tegengestelde weers omstandigheden in de opeenvolgende zomers elkaar afwisselen. Die weten schap uit het verleden opgediept, geeft troost voor het lieden en bij eventuele ontevredenheid over het weer, moet de slotverzuchting toch wel zyn: „vroeger was het echt niet beter". In het zomerseizoen van 1841 viel gemiddeld 85 cm. water, maar de daaropvolgende zomer (1842) was heerlijk droog. Op 15 augustus van dat jaar mat men 92 graden in 'de sohaduw. De julimaand van 1845 was van een verschroeiende hitte en menige veldai'beider kwam om door zonne steek. Medio maart van hetzelfde hete jaar vroor het vijf graden over dag. Ziekte in de aardappelen deed de oogst mislukken. "Warm, 'helder en droog wordt 'gezegd van de zomer van 1846. Verschillende weken aan een was het heerlijk droog, waarna verkwikkende regens vielen. Begin DEN HAAG, 4-4. Ter gelegenheid van de Wereldgezcndheidsdag heeft de direkteur-generaal van de volks gezondheid, prof. dr. P. Muntendam, in de radicrubriek „Regeringsuitzen ding" gesproken over de Wereldge- zondheidsdag, ook dit jaar te houden cp 7 april. De slagzin van de Wereld- gezcndheidsdag-1963 is: „Honger, ziekte van miljoenen". „Er zijn nog vele honderden mil joenen ménsen in de wereld' die aan ondervoeding lij dén", aldus prof. Muntendam. Hij (gewaagde o.m. van onvoldoende voeding en van onder voeding in Azië, Afrika <en Zui'd- Amerika, dli'e funesite invloed (hebben op de prestaties van dé mens' en die zijn weerstand tegen allerlei ziekten sterk verrnind'eren. Koning Saoed in Parijs PARIJS, 4-4. Koning Saoed van Saoedi-Arabië is met 'een talrijk ge volg waaronder een aantal harem vrouwen, uit N'ice iin Parijs aange komen, waar hij op het vliegveld Orly door talrijke officiële personen, onder wie de ambassadeur van Pa kistan, en zijn partikuliere dokter is ontvangen. De koning zal in Parijs 'n medische behandeling ondergaan. Tijdens zijn rit naar 'het ziekenhuis stonden alle Parijzenaar® langs zijn route voor hun ramen om een glimp van een der laatste koningen, van de 1001-nacht op te vangen. Hoelang de behandeling duurt is nog niet be kend. In een groot hotel bij de Place de L'Etoi'le is een hele suite m'et talrijke kamers afgehuurd. Meer dan Ion op giro 777 DEN HAAG, 4-4. Het bedrag dat de Nederlandse bevolking tot nu toe 'heeft gestort voor 'hulpverlening aan de slachtoffers van de ramp op Bali is de ton gepasseerd. Op gironummer 777 van het hoofdbestuur van het „Nederlandsche Roode Kruis" in Den Haag was f 112.766 ontvangen. Het Rode Kruis verzendt nog deze week, opnieuw met belangeloze me dewerking van de K.L.M. tot Bang kok en van de „Garuda Indonesian Air Ways" van Bangkok af, aan het Indonesische Rode Kruis te Djakarta een 'belangrijke hoeveelheid medica menten. te weten 750.000 vitamine- tabletten, 30.000 capsules peneciline. 15.000 sulfamezatine tabletten. Deze partij wordt zo spoedig mogelijk ge- vol sd door een scheepszer.ding van 30.000 kilo voedingsmiddelen. Kind verdronken ROLLECATE, 5-4. In een onbe waakt ogenblik raakte donderdag het tweejarig zoontje Geert Imo van de familie Vellmaat te Rollecate (ge meente Staphorst), dicht bij de ouderlijke woning in de Dedcms- vaarl. Het kind is verdronken. Teen men het miste is men gaan zoeken en vond men hot drijvende in de Dedemsvaarl. augustus was de oogst reeds geroofd. Ontzettende onweders weer in de zomer van 1851, vooral in de nacht van 13 op 14 augustus, vergezeld van 'hagel, die alleer, in Zeeland een schade teweeg bracht van f 20.000. In de zomer van 1853 vielen er ijs- regens; ook hierdoor werd onnoeme lijke schade toegebracht. De rege ring gaf hiervoor kwijtschelding van grondbelasting. Prachtig echter was het weer in 1857. De oogst was vroeg binnen en in de maanden augustus en septem ber bleef het schoon weder. De fruit bomen stonden in bloei. Voor de tweede maal werden nieuwe aard appelen gerooid en in Zuid Beveland oogstte men voor de tweede maal vlas. De weilanden waren groen en levendig. Het bleef mooi tot decem ber. In 1858 bleef in juni en juli over dag 94 graden. In 1862 waren de maanden mei en juni koud en nat, maar op 29 juli werd het eerst zo mer. Het weer werd warm ,de oogst was goed. Bloei in december In dat jaar herinnerde men aan het jaar 1538, toen in december de Sprekend over d'e noodzaak tot verbetering van voedselproduktie- methoden en uitbreiding van pro- duktiegeb'ieden stelde prof. Munten dam, dat dit niet of nog niet ge beurt. „En bet bedenkelijke is, dat de prod'Uikti'e in Ihoger ontwikkeldé landen, 'die al genoeg hebben, veel sterker vooruitgaat d'an dn de ont- wi'kk eldngslandën' Prof. Muntendam wees dn zijn cau serie voor+- op de hardnekkigheid waarmee slechte voedingsgewoonten blijven bestaan. Hij concludeerde, dat allé krachten moeten worden in gespannen om d'e volken uit de ont wikkelingsgebieden te helpen hun eigen problemen op ite lossen en daar mee de grote kloof tussen „rijk en arm" smaller te maken en op den duur te overbruggen. De Indische minister van defen sie, Ohavan, heeft een parlements commissie naar verluidt meegedeeld dat India voornemens is de sterkte van het leger te verdubbelen om de „Chinese bedreiging" het hoofd te kunnen bieden. Soortgelijke maatre gelen zouden ook worden genomen ten aanzien van marine en lucht- maoht. GRONINGEN, 5-4. Personeel van de C.P.-fabricken te Groningen, dat werkzaam was op de afdeling wyn- tankopslag van het bedryf, moest vanmorgen omstreeks negen uur ijlings de vlucht nemen' voor een razendsnel opkomende witte land- wyn-stroom. Van een tegen de zolder aange brachte polyestertank scheurde na melijk plotseling de bodem - de oor zaak is niet bekend - en de inhoud: 16.000 liter witte landwijn, stortte als een wijnwaterval naar beneden. De wijnoverlast is groot. Witte landwijn staat centimeters hoog op de expeditie-cverafdeling en op de binnenplaats. Men is momenteel be zig onder het waakzaam' oog van personeel van de Dienst accijnzen de niet meer zo witte wijn in het riool te pompen. DEN IIAAG, 5-4. Prinses Marykc wil voortaan om pcrsoonlykc rede nen met de naam Christine worden aangesproken cn aangeduid, aldus heeft de Ruksvoorlichtingsdicnst he denmorgen desgevraagd bevestigd. De officiële voornamen van dc jongste Oranje-telg luiden: Maria Christina: dc roepnaam van de prin ses wordt dus Christine - met een e - cn dc officiële naam luidt Chris tina. H.M. dc koningin heeft beslist dat dc naamsverandering zal ingaan als dc prinses na Pasen naar het Amcrs- foorts lyceum gaat. Voorheen be zocht dc prinses de middelbare meis jesschool verbonden aan het Baarns lyceum. rozeslruiken in bloei stonden. In ianuari 1572 stonden de bomen in blad. De vogels nestelden in febru ari. De koeien liepen reeds in de weide en veertien dagen later kwam de graéboter aan de markt. Over vloedig waren de opbrengsten in de wanne zomer van 1868. Ook 1875 was heet, maar de zomer van 1879 zeer nat en koud .In de nacht van 9 op 10 juli 1888 bevroor de boekweit en het ijs lag in de sloten; het gras was wit van de vorst. Te Brussel sneeuwde het. De zomer van 1903 was eveneens koud. In de nacht van 1 op 2 juni was er een temperatuurs- val van 30 graden. De kropsla 'kwam bevroren aan op de Rotterdamse markt. Beroemd is de droge zomer van 1911 eindigend met een vreselijke storm in september. Het jaar 1921 was zeer droog. De Verse Gracht te Zierikzee stond vrijwel droog en de drinkputten op het eiland waren zout geworden. Fraai was ook - om de rij te besluiten - de zomer van 1947, toer. er eind oktober nog ge zwommen werd, als was het juli. RUPSEN De kraaien gaan een sombere lijd tegemoet, want hoge lieren hebben over deze vogel een weinig opbeu rend vonnis geveld. Duizenden zul len moeten sneuvelen en wie er aan meewerkt krijgt een premie per kraaienlijkje. Voor ons behoeft het niet, maar hel bericht van de kraai en brengt wel een rupsenverhaal in herinnering, waaraan zeer smartelij ke herinneringen verbonden zijn. Het was in de dertiger jaren en de crisis woedde hevig. Als jongens van de lagere school hadden wij daarvan zo geen weet, maar om nu te zeg gen dat het bij ieder financieel bo tertje tot de boom was, zou onjuist zijn. Groot was dan ook de sensatie toen plotseling een rupsenplaag om zich heen begon te grijpen en de mi nister van landbouw, via de school hoofden de jeugd kond deed van de ellende, die rupsen in bomen en struiken teweeg brachten. Van die ellende waren we snel overtuigd, maar belangrijker nog was het nieuws, dat de bewindsman geld be schikbaar stelde voor ingezamelde rupsennesten. Voor het eerst in ons prille leven, groeide bij wijze van spreken het geld aan de bomen. Hoeveel de ministeriële rupsenpre mie wel bedroeg, hoorden ive al niet meer en na vier uur stormde de klas naar buiten, om onmiddellijk de grote, geweldige en allesomvattende anti-rupsenveldslag te beginnen. Vier volle weken hebben we volle dig in de ban van de rupsen geleefd. Geen boom te hoog of hij werd be klommen, om uit de kruinen de wol- de zaak uitgekamd en de rupsen- te plukken. Was er maar iets ver dachts in haag of struik, dan werd de zaa kuitgekamd en de rupsen nesten groeiden snel in aantal. Grote zakken verhuisden naar de school. De aantallen werden door de boven meester geteld; de rups zou geen kans krijgen. Er waren jongens met onvoorstel bare aantallen op hun naam. Ze stonden op bij het ochtendkrieken en zwoegden in de diepte en hoogte na schooltijd.tot aan het avondlijke duister op zoek naar nesten. Zelf ben ik tot aan Bruinisse getogen, om maar rupsennesten te pakken te krijgen. Eindelijk waren de doodver moeiende xveken om. De aantallen werden vastgelegd, de nesten ver nietigd, de scheuren in de broeken konden gerepareerd, de knieën mochten genezen; het wachten was op de minister. Nu, maar dat duurde lang! De bewindsman had alle tijd en de zomer was al een flink stuk voorbij, toen de meester op een on beschrijfelijk heerlijke dag met een zak vol geld in de klas verscheen. „De rispen worre betaeld", riep een jongetje schier dolzinnig, die aan dc nesten bijna ten gronde ivas gegaan, want hij was drie meter om laag getuimeld uit de kruin van een bcrupste boom. Hij kreeg gelijk. De rupsen werden betaald en hoe. Mijn bescheiden ge tal was 2600 rupsennesten. Het was de ivcreld «iel, maar het ivarcn er dan toch maar 2600. De ondragelijke spanning werd gebrokentoen de meester aan de uitkeringen begon en mij de som van 7!-j cent toedacht, zijnde het klin- 'kende resultaat van ministeriële gulheid. Zeven en een halve cent, ze ven en een halve cent, zeven en een halve cent!! Sinds dal tragische mo ment heb ik ministers viel andere ogen leren zien en verdelgingsacties ook. Laat dc kraaien maar leven! EILANDMAN. CHR. FILM ACTIE - ZIERIKZEE „VRAAG 7" - een ernstige en boeiende film ^Honger, ziekte van miljoenen" 'n extra AGIO tractatie.'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2