Het competitievoetbal in het weekend Verf met voldoening Prinses Beatrix vertrokken naar Japan BIJEENKOMST TE ZIERIKZEE Ds. M. Boertien sprak over „Het modenie Israël" ZIERIKZEE, 30-3. Vrijdagavond hield cU. M. Roertien, zentlingspredi- kant in Israël, in de chr. geret. kerk alhier zijn aangekondigde lezing over „Het moderne Israël", waarvoor vrij goede belangstelling bestond. De sa menkomst werd geopend door de plaatselijke predikant, ds. M. v. <L Klis, die voorging in gebed en, nadat gezougen was Ps. 87 3 ei» 4, las Ps. 87. Het chr. geref. zangkoor zong ver volgens een drietal geestelijke liede ren, waarna ds. Boertien zijn lezing aanving. Spreker begon met op te merken dat, toen hij drie jaar gele den zijn werk in Israël begon, hij er zich niet vreemd gevoelde, daar, hoe wel er veel veranderd! is, er nog veel overeenkomt met wat we over dat land in de bijbel 'kunnen lezen. Ver volgens besprak hij de samenstelling van de bevolking, die o.a. uit twee miljoen Joden (uit allerlei landen), 250.000 Arabieren en 50.000 Christe nen bestaat. Een igroot aantal Joden 'leeft ndet meer volgens de traditio nele leefwijze, a'l wordt b.v. de Sab bath alom wel stx-eng gehouden. Van de Christenen^ zijn er 27.000 R.K. (mét verschillende riten), 25.000 Grieks Orthodox, 2.000 aanhangers van an dere Oosterse kerken (Kopten e.a.) en plm. 3.000 Protestant, verdeeld Ingezonden mededeling WITTE KRUIS DE €Chte PIJNSTILLER Reumatische pijnenstop! haltl Verdrijf die nare last met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrij en daar door geen maagklachten. WITTE KRUIS over die Anglicaanse, Schotse Pres byteriaanse, Baiptisten en Lutherse kerken. Er is een Raad van Protes tantse kerken, waarin deze alle sa menwerken, hoewel er soms wel eens moeilijkheden zijn. Anders dan elders Komende tot zijn werk vertelde ds. Boertien vervolgens over het schoolwerk, het medisch werk, het •literatuurwerk en de direkte Evan gelie verkondiging (prediking, club werk, enz.), waarbij hij o.m. opmerk te dat evangelisatie 'in de open lucht in Israël onmogelijk is. Verder moet de Evangelieverkondiging zelve voorzichtig, liefdevol en geduldig ge beuren. Vooral het literatuurwerk noemde hii ook zeer belangrijk. Over het allgemeen 'kan 'gezegd worden dat het werk 'in Israël niet vergele ken kan worden met het werk el ders, daar. hoewel de getuigenis en d!e boodschap overal het zelfde zijn, de situatie volkomen anders is, want 'het Joodse vol'k staat totaal anders tegenover de bijibel dan fo.v. de hei denen, en is bovendien goed ontwik keld. Verder wees spreker er op dat de Joden-Christenen het niet gemakke lijk hebben, zowel om historische re denen als om het feit dat zij d!e emaadheid van Christus dragen. Wel belangstelling Niettemin bestaat er bij de Joden wel belangstelling voor het Nieuwe Testament en hoewel de toestand niet rooskleurig ds voor de Christe nen is er toch wel uitzicht, mede doordat het weak onder de Joden in h!et teken staat van Gods beloften t.a.v. Zijn volk Israël. Van de igel'egenheid tot het stellen van vragen maakten enkelen der aanwezigen gebruik. Nadat ds. Boer tien die beantwoord had;, eindigde 'hij met dankzegging, waarna nog gezongen werd Ps. 135 12. Met een dankwoord' aan d!e spreker en de aanwezigen en de opwekking het wenk onder Israël door gebed en of fervaardigheid te steunen sloot ds. v. d. Klis de samenkomst. Jaarvergadering Chr. vakorganisaties West-Schouwen HAAMSTEDE, 1-4. Voor de jaar vergadering van de N.C.B., de N.C. B.O. en de N.C.A.B., afdelingen Burgh-Haamstede, bestond vrijdag avond in het Gereformeerd Jeugd- gebouw een flinke belangstelling. De vergadering werd geopend door de voorzitter van de N.C.A.B.-afdeling, de heer P. Slager, die het bedenke lijk achtte als de leden meer belang stelling aan de dag leggen voor de ontspanningsbijeenkomsten dan voor de zogenaamde werkvergaderingen. De voorzitter meende dat aktivi- tei't van de leden meer d'an noodza kelijk is, vooral nu in deze tijd weer van verschillencte zijden aanvallen worden 'gedaan op de werknemens- va'kvereriigingen. De heer M. D. den Hollander, 'hoofdbestuurder van de N.C.A.B., haakte hierop met een 'kort propagandistisch woord nader in. Volgens d'e heer Den Hollander is d'e situatie zoals die vroeger in arbei derskringen heerste reeds genoeg af geschilderd. Vandaag dient men zich te 'bezinnen op hetgeen op maat schappelijk en sociaal gebied reeds is bereikt. En van daaruit dient ver der te worden 'gebouwd voor de toe komst. Het verheugde de heer Den Hollander dat zoveel jeugdigen deze avond 'bijwoonden want zij zijn het die het werk moeten voortzetten. De verdeling van het national^ inkomen laat volgens spreker nog te wensen over. De lagere ambtenaren komen niet voldoende aan 'hun rechten. In de bouwvakken en de 'landbouw is het evenmin alleen mam- rozengeur en man'eschijn. Waakzaam zijn De heer Den Hollander wekte in dit verband elk 'lid op individueel waakzaam en werkzaam te zijn voor de vakbeweging. Het persoonlijk contact met de ongeorganiseerde is nog altijd het beste. Getracht zal moéten worden redelijke arbeids voorwaarden en sociale voorzienin gen te bereiken, In dit verband vond de heer Den Hollander het maar be denkelijk dat het in de afgelopen winter noodzakelijk was een kou'de- toeslag te verstrékken. Het zou nor maal 'geweest zijn als men deze uit gaven uit eigen inkomen zelf had kunnen opbrengen. Omdat Christus van elk vraagt „de naaste lief 'te hebben als zichzélve" wees spreker tenslotte op het feit dat men als christelijke vakorganisatie zich ver antwoordelijk dient te weten voor het geheel der samenleving. Geslaagd blijspel Het ontspannimgsgedeelfe van de ze avond werd hierna verzorgd door de toneelgroep van de chr. gemeng de zangvereniging uit Scharendijke •met de opvoering van het blijspel ..Romance rond artikel 17" van P. J. Zonruiter. Met dit stuk bracht de toneelgroep de aanwezigen kostelij ke humor. Zonder anderen te kort te willen doen mag worden gezegd' dat het succes voor een flink deel' bewerkt werd door het spel van me- Openbare kennisgeving De burgemeester van Zierikzee brengt hierbij onder de aandacht dat tot en met 1 mei 1963 gelegenheid bestaat een verzoek in te dienen om bij de aanstaande verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaail 'in een andere 'ge meente of bij volmacht 'te mogen stemmen. Nadere inlichtingen omtrent de te vervullen formaliteiten zullen gaar ne tergemeente-sekretarie worden verstrekt. Zieri'kzee, 2 april 1963. De burgemeester voornoemd: nu\ F. TH. DIJCKMEESTER juffrouw A. en de heer J. Lemson in hun rol van tante en oom Dibbes. Voor de aankleding van het toneel was zorg 'gedragen 'door de firma Jonker, de 'grime werd verricht door d'e heer C. Uil uit Zierikzee. Met een kort dankwoord werd deze avond gesloten door d'e voorzatter van dfe ohr. besturen bon'di, de heer Joh. v. d. Have uit Reniesse. kleintjes ui het bini\G, Zundvoorts „1 april ZANDVOORT AAN ZEE, 1-4. Vier studenten in Nijmegen hebben zondag lang en breed met elkaar besproken of zij een uitnodiging om naar Zand poort te komen zouden aan vaarden. Nog steeds menende dat zij met een één-april-grap te maken hadden, bestegen zij aarzelend de stoep van hotel Bouwes, maar er viel een pak van hun hart toen zij door het zogenaamde „I-oprit-comité" werden ontvangen. Het was twaalf minuten over twaalf, dus al 1 april, toen burgemees ter mr. H. M. van Fenema het woord nam en onder hilariteit vaststelde dat de badplaats weer eens in het nieuws was. De initiatiefnemer van de Zandvoortse één-april-mop, de beeldhouwer Edo van Tette rode, maakte hierna bekend dat de prijs voor de beste grap door een eenstemmige jury voor de eerste keer is toege wezen aan de vier studenten van de Keizer Karei-universi teit, die op 28 juli 1961 tijdens de vierdaagse in Nijmegen zichzelf aankondigden als een vertegeniooordiging van het Turkse leger bestaande uit een kapitein en twee leden vai\ de veiligheidsdienst van dit leger. Vastgesteld werd dat de grap van Ferdi Berger, Willy de Gruyter, Peter Kragh en Mar cel Rietberger niet negatief was en dat deze door de lei der van de vierdaagse, achter af, zeer is gewaardeerd. Max Tailleur reikte namens de ju ry aan één van de studenten onder meer een fles met zui ver zeewater uit als herinne ring aan Zandvoort. WESTHOEKMEISJES „STUURDEN DE POES" Padvindstersgilde zit omhoog met de leiding SPORT HAAMSTEDE, 30-3. De sideline Westelijk Schouwen van het Ned. Padvindsters Gilde organiseerde in hotel Bom een propaganda-avond. Het was voor de organisatoren en Inzonderheid voor de oud-D.C. me vrouw Du Croo-Vogelenzang bijzon der triest te moeten ervaren, dat geen enkel meisje uit de Westhoek zich geroepen voelde eenS te komen kijken en luisteren. Van het hoofdbestuur was aanwe zig mejuffrouw Wardenaar te Den Haag. maar zij 'kon helaas haar le zing niet tot een groep jeugdige ad- spirant-leidsters richten. Het moest toen. wel een praatje onder ons wor den, dat met belangstelling verder werd aangehoord door de D.C. me vrouw De Koeijer-Doeleman en leid stere uit Zierikzee, Nieuwerkerk en Brouwershaven en het plaatselijk co mité uit de Westhoek. Niet minder dan 300 uitnodigingen waren voor deze avond verstuurd, maar slechts één moeder van een padvindster was present en verder 'gelijk gemeld geen enkel meisje. Populair ge zegd: „de medsjes stuurden de poes". Kans op levensvreugde Uit hun afwezigheid te conclude ren, dat geen enkel meisje zou voe len voor de vreugde van de padvin derij, wil -er toch moeilijk in. Juist de padvinderij het is feitelijk over bekend schenkt veel levensvreug de en een 'kleine opoffering wordt ruimschoots beloond. Bovendien worden overal 'in 't land zogenaam de kampeer-cureussen gegeven, zo dat de adspirant-leidsters op pretti ge en instruktieve wijze 'bij 'hun taak worden geholpen. „De Trek" We 'kunnen ons nog niet voorstel len, dat het fraaie padvindsters-on- derkomen aan de duinrand, overal Amsterdam. In het Leidseplein- theater te Amsterdam hebben enige belangstellenden kennis kunnen ma ken met de nieuwe onderwijsfilm van Peter Creutzberg „Oke, Aki Antillas", waarin een algemeen beeld wordt gegeven van het heden daagse leven op de Antillen. UTRECHT. De export van bloem- kwekerijprodukten is in 1962 ten opzichte met het jaar daarvoor met 20 miljoen gulden gestegen tot 98 miljoen gulden. De snijfoloemenuit- voer bracht hiervan het grootste deel, 82 miljoen gulden, op. ROTTERDAM. De Britse ambassa deur in Nederland, de heer Andrew Noble, heeft in het gebouw van de Nederlandsche Economische Hoge school in Rotterdam de officiële ope ning verricht van de achtste boeken week, georganiseerd door het Rotter dams studentencorps. GRONINGEN. Een zoon van de 73 jarige ölleenwonende heer H. J. Veg- ter heeft 'dit weekeinde bij een be zoek zijn vader levenloos in diens huis aangetroffen. Het bleek, dat de mdn reeds geruime tijd geleden, ver moedelijk op 20 maart, was overle den. De zoon bracht een bezoek aan zijn ouderlijke woning. SCHIPHOL. Vergezeld van drie confectiefalbrikanten is van Schip hol een tiental Nederlandse manne quins voor de eerste Fashionvlucht naar Duitsland en Scandinavië ver trokken. GRONINGEN. De Groninger poli tie heeft dit weekeinde een zestien jarige jongeman uit Oberbiber bij Marburg-La'hn (west-Duitsland) aan gehouden, omdat hij liep te bedelen. Hij werd overgebracht naar het po litiebureau en daar ontdekte men al spoedig dat hij van 'huis was weg gelopen. DEN HAAG. Het staat thans vast, dat de in Amerika zeer populaire „Today"-Show in de week van 29 april tot 3 mei dagelijks een televi sie-programma van 2 uur over Ne derland zal uitzenden. DEN HAAG. De achtjarige Haagse jongen, Cornelis Wallard die sinds vrijdag wordt vermist, is die dag om 12 uur uit school op weg naar huis gegaan, maar sindsdien niet meer gezien. Men vreest een misdrijf. DEN HAAG. Naar aanleiding van een melding van buren heeft de Haagse politie zich toegang verschaft tot een woning aan de Conradkade. In de keuken vond men de bejaarde bewoner, de 75-jarige J. D. van Z. totaal vervuild en slechts gekleed in een "hemd in versufte toestand op de grond aan. SLIEDREOHT. Bii het overeten van rijksweg 15 in de gemeente Slie- drecht is de 44-jarige fietser H. van der Vlies uit Sliedrecht om het leven gekomen. Hij werd gegrepen door een personenauto en werd zodanig gewond, dat hij ter plaatse overleed. Robur-Renesse 0-4 Röbur ging direkt met een offen sief van start waardoor d'e rood-wit- te defensie wel onder druk kwam te staan maar riiet wankelde. Op de lïnksacbterpl&ats 'kreeg v. d. Vate heel wat werk te verzetten wat hem uitstekend afging. In d'e achtste mi nuut weet Goossens door de verde diging te breken maar zijn 'harde schot belandt op doelman Hoogeste- ger waarna de verdediging het leder weet weg te werken. Renesse weet nu het spel meer te verplaatsen en eni'ge 'gevaarlijke aanvallen te lan ceren. In de negentiende minuut ontsnapt het doel van de thuisclub ternauwernood aan 'een doorboring a% achtereen volgens het Iéder door Goossens, Matfhijsse en Verboom keihard wordt ingeschoten maar steeds weer wordt weggewerkt. In de vierentwintigste minuut plaatst Boerm'a een corner uitstekend voor doel waar Oeleijnse 'doorkapt naar Goossens die onhoudbaar inschiet, 0-1. Na negenentwintig minuten spe len 'geeft Geleijnse een lange pass naar Boerma die uitstekend hierop reageert en inkogelt, 0-2. In de vijf endertigste minuut wéét Goossens weer door te breken maar zijn schot is net iets te hoog gericht. Éven la ter schiet Boerm'a op nog geen me ter 'afstand hoog over. Twee minu- Ingezonden mededeling Een produkt van de Sikkens Groep. ten voor- rust krijgt De Vrieze zijn eerste gevaarlijke werk wat hij door tijdig uitlopen weet op te lossen. Na de hervatting geeft Renesse het initiatief praktisch niet meer uit han den. Bij 'de enkele sporadische aan vallen van Röbur weet dé Renesse- achterhoede volledig meester van haar terrein te blijven. In de twee ëntwintigste minuut weet Goossens weer 'dloor te breken maar de uit stekende Robur-doelman weet red ding te brengen. Na een half uur spélen geeft Verboom goed door naar J. v. d. Hoek, dile twee spelers pas seert en onhoudbaar inschiet, 0-3. Met nog één minuut te spelen' geeft A. Jonker een verre pass na'ar Goos sens die dé spil weet te passeren en d'e eindstand op 0-4 brengt. MEVO II-Zeemeeuwen 3-7 Zeejneeuwen nam wel op bijzon der gelukkige wijze de leiding toen linksbuiten Hart op 'de staander schoot waarna het leder via doel man. Padmos in het niet belandde, 0-1. Met 'een fraai schot bracht v. d. Welle de balans weer in 'evenwicht, 1-1. MEVO slaagde er hierna zelfs in 'n voorsprong te nemen toen rechts buiten Slagboom doelman Fierens met een scherp schot 'kansloos sloeg, 2-1. De vreugde 'in die gelederen van de thuisclub was echter ma'ar van korte duur da>ar P. Quaak voor 'de gelijkmaker zorgde, waarna A. v. d. Maas en H. Braam Zeemeeuwen met de rust een. 2-4 voorsprong gaven. Direkt na de 'hervatting bleek alles nog mogelijk toen v. d. Welle weer uitstekend inschoot, 3-4. Met een hard schot wist hierna v. d. Maas aan de andere kant weer d'e roos te treffen, 3-5. C. Kloet miste voor ME VO een strafschop. De geheel onge dekt staande v. d. Maas 'bracht 'de stand op 3-6, waarna P. Quaak kort voor tijd d'e eindstand op 3-7 liet af sluiten. SCHIPHOL, 1-4. Nagewuifd door talrijke belangstellenden is prinses Beatrix maandagochtend om kwart voor twaalf van Schiphol naar Ja pan vertrokken. Wegens 'een kléine storing aan een dér generatoren van 't D.C.-8-vldeg- tuig, waarin zij de a-eis naar Tokio ging maken, moest het vertrek even wordlen uitgesteld, d'och 'dankzij 'een voorspoedig© reparatie ibleef d'e ver traging tot minder dan twee uur be perkt. Voor zij als laatste instapte nam d!e prinses op hét .platform har- bekend ais „De Trek", geen doel meer zou hebben. Tot nu toe trokken elke zaterdagmiddag een 22-tal ka bouters en een 10-tal padvindsters naar „De Trek", om in de drie loka len hun werk, in de vorm van spel letjes of nuttige handenarbeid, te gaan verrichten. Het was een „ge woon verschijnsel" geworden om de meisjes in 'hun blauwe padvindsters- uniformen en "de kabouters in hun bruine pakjes naar „De Trek" te zien gaan. Bij mooi weer werden speur tochten ondernomen en In de zomer trokken ze er op uit naar andere streken van ons land om daar hun tenten neer te zetten. Indien er dus geen verandering komt, dan komt d"t prachtig gelegen gebouw, nog af komstig van de adoptiegemeentel» Markelo en Diepenveen leeg te staan De gemeente heeft hier destijds een groot bedrag dn gestoken voor de wederopbouwkosten, doch het is er gekomen. Verschillende groepen padvindsters uit vele delen van ons land komen in de zomer een paar d'agen of 'langer in de Schouwse Westhoek hun vakantie doorbrengen en vinden „De Trek" altijd open voor him overnachtingen. Leidsters broodnodig Is er nu op Haamstede, Burgh en Renesse geen enkel meisje meer, dat dit mooie werM voort wil zetten, door er enkele uren van de zater dagmiddag voor pp tg offeren? We weten dat er genoeg afleiding is op deze zaterdagmiddagen. De sport vraagt meisjes. Binnenkort komen de gasten en moet er geholpen wor den om 't huishoudwerk bij te kun nen houden. Mogen wij ook via dit artikel een beroep doen op de ou ders die mogelijk hun dochter dat laatste duwtje kunnen geven in de richting van het Nederlands Pad- vindstersgilde, waar een 30-tal meis jes uit de Westhoek op leidsters wachten! Een gesprek hierover is altijd mogelijk bij een der comité leden, mevrouw Van Dalscn-v. d. Graaf, wonend in de Noordstraat te Haamstede. Het zou toch wel bijzon der spijtig zijn, indien de afdeling voor de Westhoek verloren ging. WENEN. Kardinaal Josef Minds- zenty, de R.K. primaat van Honga rije en sedert 1956 balling in het ge bouw van de Amerikaanse legatie in Boedapest, vierde zijn 71ste verjaar dag. JERUZALEM. De chef van de Is raëlische geheime dienst is wegens verschil van mening met premier David Ben Goerion afgetreden, zo is officieel in Jeruzalem bekend ge maakt. Koninklijke familie nam afscheid 'telijik afscheid van enkele K.L.M.- officialis en vertegenwoordigers van. d'e N.V. Luchthaven. Koningin Ju- lliana, prins Bermhard en prinses Ma>- •rijke, die (haar des ochtends naar Schiphol hadden weggebracht, kon den niet op ih'et uitgestelde vertrek wach ten en hadden reeds eerder af scheid genomen. TOKIO, 2-4. - Prinses Beatrix is 'heden (dinsdag) per K.L.M.-vliegtuig in Tokio aangekomen voor een offi cieel bezoek van. tien dagen aan Ja pan!. Voor 45 jaar.... ZONNEMA1RE. Voor de vakante betrekking van Bewaarschoolhou der es hebben zich vijf sollicitanten aangemeld. ZIERIKZEE. In verband met stremmingen in de scheepvaart en het staken van de werkzaamheden met de turf, zijn talrijke losse arbei ders werkloos geworden. ZIERIKZEE. De heer C. H. Pic- cardt gaf een schaak-simultaan-sé ance vóór leden en genodigden van de schaakclub „Zierikzee" op de bo venzaal van de heer Verwer. ZIERIKZEE. Op het Havenplein fêteerde de jeugd de onderwijzer de heer W. d. B., in verband met zijn 50-jarig jubileum. De gezamenlijke leerlingen van de Chr. Nat. School boden hem een eiken kapstok met kleed aan. BURGH. Dank zij de activiteiten van een comité kon ook in deze ge meente een muziektent worden ge plaatst. SCHOUWEN. Langs de westkant van het eilandvliegen elke dag des morgens een drietal vliegmachines in zuid-westelijke richting. In de mid daguren keren ze terug. RENESSE. Een controleurbijge staan door militairen stelde in deze gemeente een onderzoek in naar eventueel aanwezige partijen graan. Enkele partijen werden in beslag genomen en ten gemeentehuize ge deponeerd. HAAMSTEDE. Met ingang van 1 mei a.s. is tot burgemeester van deze gemeente benoemd de secreta ris de heer J. A. van Zuijen. ZIERIKZEE. Wij vernemen dat op 15 mei a.s. de feestelijke opening zal plaats hebben van de Caubrug over de Verse Gracht. DUIVENDIJKE. Onbekenden heb ben 's nachts een driejarig paard van de landbouwer R. met een mes een snede in de borst toegebracht. Brouwershaven 1U-WIK 2-8 Na een gelijk opgaande eerste helft, heeft het bezoekende WIK za terdagmiddag in de tweede helft eon staaltje voetbal weggegeven, subliem van samenspel en uithoudingsver mogen. waarbij de Brouwenaars duidelijk tekort schoten. Uit een vrije trap schoot v. d. Weele het eer ste doelpunt in de touwen (1-0). WIK kreeg een paar mooie scoringskan sen, maar haar spel kenmerkte zich door teveel „kort" spelen, zodat spil Slager c.s. de aanvallers de voet kon dwars zetten. Van IJsseldij'ke had enige malen pech met een schot ra kelings over de lat. In de I4e minuut pikte Rhoon een verre pass op waar bij hij alleen op Ganzeman afstorm de en nummer twee op 'het score bord bracht. Met dit wapenfeit had de thuisclub zijn kruit verschoten. Vier minuten later profiteerde W. Berrevoets van een misser van v. d. Schelde en tikte de bal in het lege doel (2-1). Drie minuten voor rust was 'het Koopman die een afstands schot in de bovenhoek zag caram boleren (2-2). Tot 18 minuten na rust wist de thuisclub stand te hou den, daarna gooide WIK alle rem men los, W. Berrevoets zette goed voor en van IJsseldijk schoot hard in (2-3). In de 25e minuut liep v. d. Schelde ver uit en Verhage pompte nummer 4 in het lege doel (2-4). Drie minuten 'later een hoge voorzet van Verhage en een fikse kopstoot van van IJsseldijk (2-5). Toen Jaap Mat- thijsse goed doorgaf aan Verhage wist deze de vrijstaande M. Berre voets te bereiken, die de falende v. d. Schelde opnieuw liet vissen (2-6). Een ver schot van Jaap Matt'hijsse ging over de handen van de Brouw- galie verloren in het net (2-7) en één minuut voor einde maakte M. Berre voets er 2-8 van. Scheidsrechter Speelman leidde correct. VOLLEYBAL De herencompetitie te Nieuwerkerk In de 6e ronde van het heren- volleybaltournooi te Nieuwerkerk hebben de onderwijzers de heren van de Provinciale Waterstaat voor bij gestreefd. Zij wisten uit deze ronde alle partijen te winnen en daardoor 8 punten binnen te halen, waardoor hun totaal op 36 punten kwam. De Waterstaatsm.ensen brach ten 'het er met 5 punten ook wel goed af, maar ook de Sportclub Nieuwerkerk behaalde ditzelfde aan tal en het verschil tussen 'hen en de Waterstaat was evenmin groot. Helemaal onderaan komen, na Nieu werkerk II dat een veel beter ge middelde 'heeft, de heren uit Bru die uit al deze wedstrijden tot heden nog maar 2 punten haalden. De uitslagen van de in de zesde ronde gespeelde partijen was: Prov. Waterstaat-Bru 15-2, 15-3 (2-0); Sportcl. NWK li-Onderwijzers 8-15, 11-15 (0-2); Sportcl. NWK I-Prov. Waterstaat 15-7, 6-15 (1-1); Onder- wiizers-Bru 15-15, -1 (1-1); Sportcl. NWK I-Sportcl. NWK II 15-115-1 'n~c\Prov. Waterstaat-Onderwijzers 7-15, 3-15 (0-2); Sportcl. NWK II- Bru 15-2, 7-15 (1-1); Onderwijzers- Snortcl. NWK I 15-10, 15-5 (2-0); Sportcl. NWK II-Prov. Waterstaat 8-15. 2-15 (0-2); Sportcl. NWK- I- Kwiek. Bru 15-3. 15-4 (2-0). Aantal punten uit deze wedstrijd Onderwijzers 8, Prov. Waterstaat 5, Sportcl. Nieuwerkerk I 5, Sportcl. Nieuwerkerk II 1, Kwiek, Bru 1. Stand na 6 ronden: Onderwijzers 36. Prov. Waterstaat 34, Sportclub Nieuwerkerk I 31, Idem II 18, Kwiek Bru 2 punten. LONDEN. Sir Winston Chui-chill heeft een contract getekend voor de verfilming van zijn memoires over de trweede wereldoorlog. De film zal door de Amerikaanse producer Jack le Vien in Engeland worden opgeno men. WARSCHAU. De Poolse primaat kardinaal Wyszinski heeft zich in zijn zondagmorgen in Warschau ge houden preek gekeerd tegen het streven der Poolse regering om de volkirlgsaanwas te beperken en po gingen tot geboortecontrole als „moord" veroordeeld. BONN. De in Egypte werkzame Duitse geleerden Paul Goerke en Wolfgang Pilz hebben in een brief aan de Westduitse vice-kanselier Erhard verklaard dat zij niet aan de zogenaamde ABC-wapens (voor atoom-, bacteriologische en chemi sche oorlogvoering) werken, aldus verluidt van betrouwbare zijde in Cairo. HET GEHEIM VAN TURTON TOWER 44. „Hela Aram, Agua! Hierheen! Daar komt iemand aan, een bewoner van het eiland!" Presto's hoge jongensstem, vanaf de heuvels boven het kamp, brengt de kleine gemeenschap in rep en roer. Spoe dig staat een nieuwsgierig groepje om dc eilandbewoner heen. Dc man, aan het grote net dat hij over dc schouder draagt, on middellijk als een visser herkenbaar, haalt met een vriendelijke grijns de schouders op en schudt hulpeloos het hoofd bij alle vra gen die op hem worden afgevuurd. Hij zegt iets in een onverstaanbaar taaltje en wijst naar de heuvels in het oosten. „Hm, het lijkt wel een Schots dialect". zegt Frederiks verrast„dat zou te mooi zijn om waar te zijn, maats, want dan zouden we op een van de eilandjes voor de Schotse kust zitten!" Dc visser wenkt hen hem te volgen en na een half uur door de heuvels getrokken te zijn, zien zij in de verte een klein dorpje.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 7