Geen verbetering na de revolte Rumoer in Canada Onrust in Syrië „Madurodam" gaat weer open Weinig vraag naar export-mosselen BLIK DOOR HET WERELD De val van Guatemala's president Miguel Ydigoras Fuentes volgt maar kort nadat deze met vier collega's Rit de andere koftiestaatjes van Midden-Amerika president Kennedy met instemming hoorde zeggen dat om Castro's Cuba een muur zou op getrokken worden, niet van steen en prikkeldraad, maar een muur van vastbesloten mannen. Kennelijk was hij zijn minister van defensie en an dere hoge officieren niet vastbeslo ten genoeg. Juist om te voorkomen dot een communistische groep de macht zou grijpen, zo zeggen zij, hebben de militairen het heft in han den genomen. Communistisch ge vaar dat dan zou dreigen van de vroegere president Juan Arrevalo, net teruggekeerd uit Mexicaanse ballingschap, die weer een kans zou willen wagen in de presidentsverkie zingen van november. Ydigoras was wellicht een commu nistenvreter, maar dan één op een afstand. Van hem gaat het verhaal dat hij zou hebben uitgeroepen ter aanmoediging: Sla die Castro in elkaar; ik sta duizend meter achter jullie". Het anti-communisme van hem - en verscheidene collega's - heeft meer te doen met zelfbehoud van hun positie, dan met iets anders. Hij ziet slechts het negatieve in Cas tro en zijn tegenaanval is ook lou ter negatief. Voor Kennedy, al zal hij daar zeker geen verkiezingsleus van maken, is het nieuwe Cuba ech ter minstens zozeer een prikkel vgor de achtergebleven Latijns-Ameri kaanse landen om hun sociale struc tuur te verbeteren zonder commu nisme. Daarom is hem een president als Costa Rica's Francisco Orlich - een Joegoslaaf van afstamming - waarschijnlijk liever, wat zou kun nen blijken uit het feit dat Kennedy de hoofdstad van Costa Rica, San José, koos voor de bijeenkomst met de Middenamerikaanse presidenten. Vyftienhonderd gulden per jaar Orlich, wat links georiënteerd, is een bedrijver van sociale hervormin gen die daarbij de gematigdheid be tracht. En hij kan op resultaten bo gen: het gemiddelde inkomen per hoofd is wel niet hoog, 1500 gulden per jaar, maar dat is altijd nog de helft meer dan in de andere koffie landen, met name dat van Ydigoras. Orlich brengt zijn land de twintig ste eeuw binnen, Ydigoras houdt het in de negentiende eeuw. Op den duur zal een land als Costa Rica sterker staan tegen de propaganda die van Cuba uitgaat, dan een ach tergebleven land dat de achterstand niet inloopt als Guatemala. Het pijn lijke van de huidige revolte is, dat men er weinig hoop uit kan peuren dat de militairen sociaal vooruitstre vender zullen zijn. Integendeel, waarschijnlijk. Wat Cuba zelf betreft ziet men president Kennedy zijn best doen de conflictstof zoveel mgoelijk te ver wijderen. Tegen de soort zeerovers die vanuit Florida uitvoeren om vrij zinloze schieterijen in en bij de ha vens op Castro's eiland te gaan be- dryven zal worden opgetreden. Bei de partijen hebben ook de beschie ting door Cubaanse Migs van Ame rikaanse schepen met zorgvuldigheid niet op de spits gedreven. Castro heeft er geen behoefte aan de V.S. een excuus te leveren dat eventueel tot een aanval zou kunnen leiden. Kennedy wil de Russen geen excuus in handen spelen om de aftocht van hun troepen verder te staken. In Washington begrijpt men dat de strijd tegen Cuba er niet één is van wapens, maar één van ideologie. Een federatie viel uiteen De eis Zuid-Rhodesië onafhanke lijkheid te verlenen, zodra Noord- Rhodesië van het haar juist toege kende recht gebruik heeft gemaakt om uit de Centraal Afrikaanse Fe deratie te stappen, is logisch. Maar voor Londen wordt de zaak er niet eenvoudiger op. Het was billijk Noord-Rhodesië en Nyassaland toe te staan hun banden met het door een blanke minderheid beheerste Noord-Rhodesië los te maken; de meerderheid daar was ontegenzeggelijk daarvoor. En een meerderheid in die twee landen heeft iets te betekenen omdat de inheemse bevolking door verkiezin gen een redelijke manier heeft zich te uiten. Dat is echter in Zuid-Rho desié niet het geval. De voornaam ste politieke groepering van de in heemsen is verboden en de leider ervan leeft in ballingschap om ar restatie te ontgaan. En het is voor Londen één ding om te voldoen aan het verlangen van de meerderheid in Noord-Rhodesië en Nyassaland, maar iets heel anders om een min derheid in Zuid-Rhodesië haar zin te geven. Minister Butler schijnt ook al toe gezegd te hebben aan een Zuid- Rhodesische negerleider, dat het land geen zelfstandigheid krijgt zon der dat eerst een andere grondwet wordt ingevoerd. Doen de Britten dat niet, dan zou het de zegen geven aan een zelfstandigheid voor de blanken van Zuid-Rhodesië, waarin de negers nagenoeg rechteloos zijn in een op Zuid-Afrika geïnsprireerd soort apartheid. Een daad waarmee het reeksen vriendschappen met sinds kort onafhankelijke Afrikaan se staten op het spel zou zetten. Aan de andere kant: als Londen een rechtvaardiger grondwet gelast in zijn kolonie, moet het dan meteen de troepen sturen om d,ie in te voe ren? Van premier Sir Winston Field hoeft Londen geen hulp, maar kan het fel verzet verwachten: Minister Butler heeft een paar lastige kno pen doorgehakt, maar het moeilijk ste komt hier nog. Geslaagde vrouwendag Partij v. d. Arbeid, Bruinisse BRUINISSE, 1-4. Vrijdag vond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw de vrouwendag plaats van de P.v.d. A.-vrouwenbond, waarop ook de le den uit Brouwershaven en Zierikzee aanwezig waren. De voorzitster van de ontvangende afdeling, mevrouw Hattenbach, verwelkomde in het bij zonder de spreekster mevrouw Ptf- pers-Makkenze uit Rotterdam. De voorzitster wees er voorts op dat er niet gewerkt moet worden voor het brood alleen, maar ook voor een goe de samenwerking tussen alle gezind ten. Het vrouwenkoor uit Zierikzee zomg hierna onder leiding van de heer K. Feijen met overgave een drietal liederen'. Na de zang sprak mevrouw Pijpers over het onder werp „Naar rechtvaardiger wereld zonder dreiging" en „Om de kwali teit van het bestaan". Mevrouw Pijpers zei dat het voor de eerste keer is dat een vrouwen dag in het voorjaar wordt gehouden en dat nog wel in het jaar van de verkiezing. Maar dit is geen politie ke stunt want 'het is de 'bedoeling deze dagen in het vervolg altijd in het voorjaar te houden. De bedrei gingen van de wereld worden ge vormd door rassendiscriminatie, fas cisme, atoomoorlog en honger en vinden overal in de wereld plaats, in Afrika. India en de Zuid-Ameri kaanse staten. Mevrouw Pijpers ging nader in op 'het standpunt van de P.S.P. en wees hierbij met nadruk op het noodzakelijk evenwicht 'in de bewapening. Spreekster stelde i.d.v. India en communistisch China als voorbeeld. Er moet meer naasten liefde zijn net als de barmhartige Samaritaan en niet zoals Kain en Abel. Mevrouw Pijpers besprak ver volgens d'e tweede leus: „Om 'd'e kwaliteit van het bestaan". De P.v.d. A. heeft hiervoor een tienjarenplan opgesteld. Mevrouw Pijpers ontken de dat we in een welvaartsstaat le ven. Twintig procent van de bevol king verdeeld de helft van het na tionale inkomen, de andere helft moet verdeeld worden over 80 pro cent. Voordat hierin verbetering zal komen moeten hog vele voorzienin gen worden getroffen. Er zullen meer woningen moeten 'komen, verpleeg- „Kaart en Kaart" voor N.C.R.V.-televisie HILVERSUM. 1-4. Voor hot eorst in hun beider carrière zullen Hans Kaart en Johan Kaart samen optre den. Dit zal gebeuren in het maan delijks programma „Kaart en Kaart" van de N.C.R.V.-'tolevisie, dat gedu rende het volgende Seizoen enige ma len zal worden uitgezonden. Hierbij wordt gebruikt gemaakt van 'd'e door Jelle de Vries vertaalde teksten van Ray Galton en Alan Simpson, 'die onlangs zijn onderscheiden met de jaariijksc „Award for Light Enter tainment". hulzen voor bejaarden en chronische zieken, wegen en openbaar vervoer, recreatievoorzieningen1, gymnastiek lokalen 'enz. Mevrouw Pijpers ein digde met d'e woorden dat ook de vrouwen zich hiervoor zullen moe ten Inzetten. Na de pauze volgde weer een op treden door het vrouwenkoor, waar na 'd'e voorzitster van de afdeling Bruinisse 'n declamatie bracht. Ver volgens 'kwam het t'on'eelgroepj'e van de gastvrouwen op de planken met het stukje „Naar de Bom". Na dit stuikje was er nog samenzang. Hier op volgde een gezellige verloting, waarvoor in de pauze d'e lootjes wa ren verkocht. Vervolgens sloot de voorzitster deze geslaagde vrouwen dag met een dankwoord tot allen die •medewerking verleenden, waarop men voldaan weer huiswaarts keer de. Een leerlingenstaking ESSEN, 1-4. De leerkrachten van een middelbare meisjesschool in Gel- senkirchen stonden maandag voor lege banken. De ongeveer vierhon derd leerlingen waren namelijk op last van hun ouders tot een „waar- sohuwingsstaking" van een dag over gegaan, bij wijze van protest tegen de benoeming van een nieuwe direc trice. De ouders zijn van mening, dat deze door de gemeenteraad van Gel- senkirOhen benoemde directrice niet geschikt is voor de functie. Zij zijn vast besloten hun kinderen na de Paasvakantie weer te laten staken, wanneer de gemeenteraad niet van haar besluit terugkomt. QUEBEC, 2-4. Op een station ten zuiden van de Canadese stad Quebec heeft maandag een trein, waarmee premier John Diefenbaker reisde, een tijd stilgestaan nadat de politie telefonisch door iemand, die Frans sprak, gewaarschuwd was dat de „trein opgeblazen zou worden". Na goed 45 minuten kon de trein verder rijden. Het „bevrijdimgsfront voor Quebec", een groep Frans spre kende inwoners, van deze provincie dié 'afscheiding van- d'e rest van Ca nada willen, as een nieuwe campag ne begonnen, 'die samen moet vallen m'et de algemene verkiezingen, 'di'e maandag gehouden zullen worden. De groep heeft vlugschriften laten verspreiden, wa'arin gezegd wordt, dat er „zelfmoordcommando's" wor- d'en gebruikt voor sabotage. Maan dag ontdekte de politie ook een man kement aan de spoorbaan tussen Montreal en Halifax. Op een hut in de buurt waren de letters „F.L.Q." (Front Liberation Quebec) gekalkt. Deze 'letters trof men ook aan op d'e deur van de ambtswoning van de gouverneur van Quebec. In Montreal werden de ramen van een kantoor vernield door een toom. CAIRO, 1-4. Voor geheel Syrië is maandag een uitgaansverbod inge steld van zes uur des avonds tot twaalf uur des middags, zo heeft het Egyptische persbureau van het Mid den-Oosten gemeld. Deze maatregel was afgekondigd door de Syrische minister van Bin nenlandse Zaken, brigade-generaal Hafez, die maandag ook tot plaats vervangend militair gouverneur-ge neraal werd benoemd. Op verschil lende plaatsen in de Syrische hoofd stad zijn maandagmorgen vuurge vechten uitgebroken, zo hebben rei zigers uit Damascus in Libanon ver teld. Volgens deze mensen 'heerst in Damascus grote beroering. Studen ten trokken ntaandag in optocht door de straten en raakten slaags met an dere betogers. Nadere bijzonderhe den waren nog niet bekend. MADURODAM, 1-4. In de minia tuurstad „Madurodam" wordt op het ogenblik hard gewerkt om het stadje uit zijn winterslaap te wekken, want woensdag 3 april zal het nieuwe seizoen geopend worden door de mi nister-president, prof. dr. J. E. de Quay.'Ter begroeting van de minis ter-president en zijn echtgenote zul len uit Beers, in welke Brabantse plaats de heer en mevrouw de Quay hun buitenhuis hebben, het St. An- tonius gilde en de Irene Harmonie overkomen. Maandagmiddag heeft de voorzit ter van de pers- en propaganda- commi9sie van de Stichting tot bij stand van het Nederlands Studenten Sanatorium miniatuurstad „Maduro dam", mr. R. H. Woltjes, een over zicht gegeven van de aanwinsten voor 1963. Schiphol-Madurodam Airport blijft tot 's werelds belangrijkste vlieg velden behoren, hetgeen blijkt uit het feit, dat weer 3 maatschappijen „landingsrechten" hebben aange vraagd en verkregen. Verder is er otfn. op 'het gebied van de scheep vaart de zeesleper „Zwarte Zee", een duwboot met 4 bakken en een model van de nieuwste motorred- din'gboot, de „Koningin Juliana" bij gekomen. Finster wolde heeft burgemeester FINSTERWOLDE, 1-4. In Finster- wolde is de nieuwe 'burgemeester, de 'heer J. G. Voslamber met echtgenote en dochtertje feestelijk ingehaald. Alle raadsfracties, zo werd verklaard waren verheugd dat Finsterwolde weer een eigen burgemeester heeft en zegden hun volle medewerking toe. De heer J. Simons die namens de fractie van communisten en par tijlozen sprak verklaarde dat zijn fractie altijd het belang van Finster wolde- en zijn inwoner^ heeft nage streefd. Hij betreurde het dat Fin sterwolde nog steeds niet als een normale gemeente wordt erkend en dat er andere maatstaven voor gel den dan voor andere gemeenten. De „Zilveren broodman" DEN HAAG, 1-4. De voorzitter van de Nederlandse vereniging van meel fabrikanten, de heer H. J. de Koster, heeft maandagmiddag in Den Haag de „Zilveren broodmand 1962" over handigd aan dr. J. Linthorst Homan, sinds kort lid van de hoge autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. De vereniging van meelfabrikan ten 'geeft 'sinds 1956 telkenjare 'een ziiiliveren Ibroodmand aan een Neder lander, die ziiöh op het 'gebied van d'e voedselvo'orzii'enlinig bijzonder ver dienstelijk heeft fgemaakt. Aan 'dr. Linthorst Homan, zo deelde de heer De Koster aan het slot van zijn toe spraak mee, is deze onderscheiding •to'egekend als 'erkenning voor de sti mulansen, die 'hij aan 'de Europese beweging 'in Nederland heeft gege ven, voor zijn pionierschap op het brede vlak van de integratie en als toiijlc van hulde voor zijn aandeel in de 'behartiging op Europees niveau van de belangen van de Nederland- se voedselvo orrien'inig. Anders dan in 1962 De mosselexport vertoont een ge heel ander beeld dan in 1962. Toen wist men eigenlijk van geen ophou den, de vraag uit Frankrijk bleef aanhouden en de handel werd tot op de laatste dag door de kwekers be voorraad. Nu is de handel uitgegaan als de bekende nachtkaars, nog voor dat de tqd daarvoor eigenlijk is aan gebroken. Natuurlijk zullen de han delaren wel in de gelegenheid wor den gesteld hun voofraden te ruimen maar er is opvallend weinig vraag. De kwaliteit van de mosselen, dfie van de Waddenzee vorige week nog werden aangevoerd is opvallend goed; eigenlijk beter dan andere ja ren, dus daaraan 'ligt het zeker niet. Maar misschien wel aan de kwali teit zoals die vlak na de vorst werd afgeleverd. Men wilde toen kost wat kost mosselen exporteren en er was ook vraag naar. De 'kwaliteit heeft daaronder wel geleden, maar zeker' zullen ook de stakingen in Frank rijk, die verschillende ontwrichtin gen 'in het maatschappelijk leven te weeg 'brengen, wel een woordje mee spreken. Al valt de vorstseliade op de Wad denzee zeker mee, het is wat te hoog van de toren geblazen, wanneer men beweert dat er in het geheel geen schade door het ijs zou zijn aange richt. Men had edhter gerekend op een veel groter verlies en daarom kan men spreken van een meevaller. NUTSDEPARTEMENT ZIERIKZEE Causerie over „Penoze en Prinsemarij" Het Nutsdepartement te Zierikzee gooide hoge ogen met het aantrek ken van de oud-rechercheur de heer H. Kraan te Almelo, die een ge boeid publiek, maar hoe gering in aantal, op bijzonder beeldende wijze bezig wist te houden met zijn cau serie: „Penoze en Prinsemarij". De heer Kraan verklaarde hét woord „penoze" als een bargoens woord van Jiddische oorsprong. De „prinsemarij" ziet terug op het plaatselijk instituut van de overheid in vroeger tijden en kreeg een alge menere „gezagsbetekenis" in het huidig bargoens jargon. Spr. onder scheidde de misdadigers in twee glo bale groepen: beroepsmisdadigers en gewoontemisdadigers. Hij pam af stand van de boeken van commis saris Voordewind en achtte Willem van lependaals typeringen meer in overeenstemming met de werkelijk heid. De „penozejongens" hebben doorgaans hun „eigen specialiteit", als „jatten", moorden of inbreken, maar aan een eigen code, zo men wil „ere-code" ontbreekt het hen daarbij niet. Uitermate belangrijk is de invloed - en dat was feitelijk de teneur van deze causerie - van af stamming en milieu, die in zo sterke, mate het menszijn en dus ook het al of niet misdadiger zijn bepalen. De recherche maakt slechts bij hoge uitzondering gebruik van de diensten van de onderwereld. De heer Kraan gaf hiervan een- treffend voorbeeld. Hij „consulteerde" de pe nozejongens eens voor de trieste diefstal van een gouden horloge. Hij kon dit doen, omdat hij eens toe vallig het zoontje van één hunner had gered van d'e verdrinkingsdood. Onmiskenbaar echt was de veront waardiging van de misdadigers en zij stelden alles in het werk om het gestolen horloge op te sporen, het geen ook lukte. De beroepsmisdadi ger stamt doorgaans uit een milieu, dat 'hem van kindsafaan aanzet tot misdaad. Op de duur gaat het kind het gewoon vinden en dan is de weg terug uiterst moeilijk. Doorgaans zijn ide penoze-jongens niet gevaar lijk, gevaarlijker zijn de misdadigers die men het niet aanziet, en die on der ons leven. Bij de „beroeps" treft men veel 'knap doordacht werk aan. De code belet hen ooit een kameraad te verraden. Spr. gaf voorbeelden van enkele ingenieuze kraken en be handelde na de pauze een geval van een gewoontemisdadiger, die reeds als kleine jongen geld stal, eerst thuis, later op school en weer latei- in het groot op kantoor. Ook bij hem speelden de milieufactoren een grote rol (verwend kind). Uitvoerig stond hij stil bij het zg. narcisme. Mensen 'hiermede behept overschatten zichzelf schromelijk en komen gemakkelijk tot misdaad. Bij zonder ontroerend en menselijk was het verhaal van een trip, die deze ex-commissaris ambtshalve maakte met een misdadiger langs de ver schillende plaatsen waar inbraken waren gepleegd. Als mens tegenover mens kwamen 'zij toen tegenover el kaar te staan en die ontdekking braoht spreker tot een mildheid van oordeel, dat - zonder dat het woord werd gébruikt - 'volledig aansloot bij de reclasseringsgedachte. De heer Kraan besloot met een gedicht, waarin tot uitdrukking komt dat tenslotte voor God alle mensen ge- Z. V. u. Cabaret Tingel-Tangel Si'eto Hoving met Wim Kan onze prominente p oli tieke cabaretier sloeg maandagavond in een niet geheel gevulde Concertzaal de 'goudstaven van zijn Charme en spitsvondiigheiidi om tót polülti'èke pasmunt, dli'e hii met handenvol tussen een geamuseerd en lachgrdag publiek strooide. Onder 't miototo: „Laat ze maar praten" kwam het cabaret Tingel-Tan'gel na aan- vankei'ijlk uitstel door de vorst dan toch op de Ziierikzeese planken. De Z.V.U. Iheeft met dit 'arrangement eer ingelegd en die za'al kreeg caba ret-werk van klasSe voorgeschoteld' en diroeg (hopelijk) de overtuiging mee naar huis dat men veel kranten moet lezem om de bloemetjes en on kruidjes in 'de vaderlandse politieke tuin te l'eren 'kennen. Met de opening „In Brussel en Parijs" (daar wordt gepraat door do politici en waar ei genlijk nli'et?) had Tingel-Tangel een vrolijk vokaal nummer voor d'e „warming up" gekozen, gevolgd door een „teieteQSg" scènetje: „Vragen aan voorbijgangers", gebracht door Ma rijke Hoving, Diny de Neef en Paul Deen. Voegt rnen d'e leider er aan toe plus de pianist Wouter Denijs dan heeft men d'e complete Tingel- Tangel. Weinig mensen dus 'en een kaal toneel, maar zCer seherp gesle pen puntjes aan het politieke pot lood, spiitee mono- en dialogen, ex quise liedjes en recitatief werk van u i tzon d eri ijk nliveau Politieke zuurdesem tin de meeste nummertjes, w.o. de confrontatie van de Nederlandse Maagd en Bun- karno (Soekarno), een vlijmscherp „dingetje" met ails 'tegenpolen „de dood van onze soldaten" en de „lan dingsrechten van de K.L.M.". „De PutjiessohepD'er" wae een knap stuk je vokale monol'olog van Paul Deen. Sieto Hoving splitste zijn conferen ces in twee delen, d'e binnen- en de buitenlandse politiek. De rubriek „binnenland" was vooral afgestemd' op de politieke partijprogramma's, waaruit door listig citeren en 'te genover elkaar plaatsen met volle teugen 'd'e hum'or werd gepuurd. Om gevormd door Hoving blijken 'de programma's vol Carmiiggeltse „dij enkletsers" 'te ©taan en dat heeft wel niemand er ooit aan af gezi'en. Voor de „ontspanning" dan ver der een telefoonnummertje (Sieto Hoving-Diny d'e Neef), „Zeer gesteld op Chic" (Diny de Neef) en helt su blieme: „Mentale wreedheid door gelach", een zeldzaam staaltje van cabaretkunst igebradht' door Marijke Hoving. Pregnant en scherp was ook de scène over do „achtergebleven gebieden", een thema waarop Sieto Hoving later verder preludieerde mét bijzondere scherpzinnigheid. „Buitenland" trouwens bleek een 'in spirerende bron voor pittige „jokes", die 'gul gelach door 'd'e rijen deden gaan. In liet slotnummer: „Van de maan af gezien" igaf Tingel-Tangel zijn principieel visitekaartje af, ge drenkt in de hoop dat de „praters" hier of op de maan hét praten zullen blijven voortzetten, opdat de „gewo ne mensen" hun .gewone" leven zul len kunnen leiden. Na afloop kregen bij open doek d'e 'dames een ruiker bloemen uit handen van de voorzitter der Z.V.U.- werkgroep dr. J. J. Westendorp- Boerma, een fleurig Terttegebaav, dat warm met applaus werd onder streept. B.d.V lijk zijn en elk mens op dezelfde wijze moet worden gered en van zonde ontslagen. De Nuts-voorzitter dr. J. C. Rhö- ner, die ook de spreker inleidde, sprak een hartelijk dankwoord, ver onderstellend dat een eventueel door de heer Kraan geschreven boek er bij het publiek 'in zou gaan als koek. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Afd. Schouwen Plattelandsvrouwenbond De afdeling Schouwen van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen heeft tegen dinsdag 9 april a.s. een demonstrati'emidd'ag uitgeschre ven in het „Huis vain Nassau". Deze middag wordt verzorgd door de fir ma Thomassen en Drijver, blikem- 'baiaagefabrieken N.V. te Deventer. Onder meer zal de kleurenfilm „Le ven in overvloed" worden vertoond. Ver. Vrijz. Hervormden De Vereniging van Vrijzinnig Her vormden organiseert op donderdag 4 april a.s. een filmavond m het her vormd veren igingsgebouw. Vertoond wordt d'e film „Van mens tot mens", waarin het l'even wordt verbeeld van de stichter van het Rode Kruis Jean Henri Dun'ant. De pastor looi ds. J. B. Assendorp zal een'korte toespraak aan1 d'e film vooraf laten gaan. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere Inlichtingen te bekomen over de volgende in de maand maart gevonden voorwerpen: een kinder- portemonnaie, 1 grijze wollen hand schoen,* 1 bruine motorhandschoen, een huissleutel, een paar overschoe nen, een rode step. RENESSE Vergadering V.V.V. De V.V.V. „Renesse Vooruit" hield in hotel „Hét Wapen van Renesse", onder voorzitterschap van die heer M. C. v. d. Bout, de algemene jaar vergadering. Voor het verslag van deze vergadering verwijzen wij naar on© Volgend nummer. WESTHOEK Verbond Veilig Verkeer Ieder is welkom op een filmvoor-: stelling van het Verbond voor Vei lig Verkeer, die heden (dinsdag)- avond wordt gehouden in het dorps huis Renesse, woensdagavond in het dorpshuis te Serooskerke en donder dagavond in hotel Bom te Haam stede. DIVERSE BERICHTEN China heeft besloten de meer dan 3.000 Indische krijgsgevangenen naar huis te sturen. Dit is medegedeeld door het Chinese ministerie van Bui tenlandse Zaken. De Inddérs zijn ge vangen genomen bij de gevechten in het grensgebied in de herfst van het vorige jaar. WILLEMSTAD. Van 25 tot 29 mei zal op de Nederlandse Antillen een goodwill- en handelsmissie uit Is raël vertoeven. In het gebied van Castelo Brancó op rand 200 km. ten noordoosten van Lissabon hebben een aantal mensen hersenvliesontsteking ge kregen, zo meldt het Portugese blad „Diario de Lisboa". 20 mensen zijn al naar het ziekenhuis gebracht. Vijf 'leden van hot Nederlandse kabinet zullen vandaag (dinsdag) in Brussel aanwezig zijn om doel te ne men aan .besprekingen dn do minis terraad van de Europese Economi sche Gemeenschap. Drie Israëlische oppositiepartijen hebben maandag een buitengewone bijeenkomst van de Knesseth (het parlement) geëist om het optreden van premier Ben Goerion inzake de Westduitse geleerden in Egypte en het aftreden van de chef van de Is raëlische geheime dienst te bespre ken. Quinim Pholsena, minister van buitenlandse zaken van Laos, is maandagavond voor zijn huis in Vientiane doodgeschoten. Zijn vrouw werd gewond, In Londen zijn walvisdeskundi- igén met niet-openbare besprekingen begonnen over maatregelen tot be scherming van de walvisstand in de wereld. Door vijf nieuwe tyfusgevallen 'in Londen, die maandag bekend wor den. is het totale aantal gevallen in Engeland gestegen tot 55. SPORT BADMINTON Zierikzee—ROBAD 5—7 In de gymnastiekzaal van het Pro fessor Zeemanlyceum vond' zaterdag jl. een vriendschappelijke wedstrijd plaats tussen de plaatselijke bad mintonclub „Zierikzee" en het ster ke „Robad" uit Roosendaal. Het was een bijzonder spannende en fraaie wedstrijd, waarbij „Zierikzee" met 7-5 eervol verloor. Aangezien „Ro bad" .aan de landelijke competitie deelneemt is dit resultaat voor Zie rikzee zeer goed te noemen. „Zie rikzee" versoheen met twee invallers binnen de lijnen. Er werden 12 par tijen gespeeld, nl. 3 heren enkel (HE) 1 dames enkel (DE), 2 dames dubbel (DD), 2 heren dubbel (HD) en 4 ge mengd dubbel (GD). De gedetailleer de uitslagen luiden als volgt: DE:*mej. de Vries-mej. H. Spee- kenbrink 0-1 (3-11, 5-11). HE: G. v. d. Tholen-Cl. Wortel 0-1 (17-18, 12-15). HE: J. van Vossen-J. Visser 1-0 (15-9, 15-2). HE: B. Wijsman-J.Noleboom 0-1 (6-15, 7-15). DD: mevr. Wieringa/mevr. de Boer -mevr. Kuipers/mej. Speekenbrink 0-1 (7-15, 9-15). DD: mej. de Vries/mej. Quant- mevr. Kuipers/mej. Speekenbrink 0-1 (7-15, 3-15). HD: Wijsman/v. d. Tholen- Nole boom/Wortel 0-1 (15-10.-16-18, 8-15). HD: De Vos/van Vossen-Fisser/ Speekertbrink 1-0 (15-11, 15-5). GD:movr. Wieringa/dhr. van Vos- sen-mevr. Kuipers/dhr. Noleboom 1-0 (15-8, 15-17, 15-10). GD: mej. de Vries/dhr. v. d. Tho- len-mej. Speekenbrink /dhr. Wortel 0-1 (6-15, 10-15). GD: mevr. de Boer/de Vos-mej. Speekenbrink/dhr. Speekenbrink 1-0 (15-10, 15-4). GD: mej. Quant/dhr. Wijsman- movr. Kuipers/dhr. Fisser 1-0 (15-12. 15-11). Totaal uitslag dus 5-7 voor „Ro bad". Van Eifeltoren gevallen Maandag is de 59-jarige Fransman Marcel Bouche van de eerste om loop van de Eiffeltoren gevallen. Hij is 'het 320ste slachtoffer sinds de to ren in '889 werd gebouwd. Scheepvaartberichten Aloh'iiba, 2-4 te Genua verwacht. Kelletiia (t.), 31-3 van Rotterdam naar Stockholm. Koratia (t.). 30-3 van Rotterdam naar Curasao. Zafra ft.), pass. 1-4 Algiers naar Marsa El Bréga. Officiële publikatie Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienst plichtigen, die op 3 april a.s. voor eerste oefening onder de wapenen komen wordt een aantal extra-treinen in gelegd. Genoemde dienst- plichtigen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijd stip van hun woonplaats ver trekken, dat zij op het be trokken station aansluiting hebben op de voor hen be stemde extra-trein. De dienstplichtigen, die hun plaats van opkomst niet met één dezer hierna genoemde treinen kunnen bereiken, moeten reizen met treinen van de normale dienstrege ling. Ingevolge hun lastge ving moeten zij dan reizen met de eerstvolgende reisge legenheid na 06.59 uur. EXTRA-TREINEN. Leeuwarden-V ught: Leeu warden v. 8.07 - Heerenveen v. 8.28 - Wolvega v. 8.37 - Steenwijk v. 8.48 - Meppel v. 8.59 - Zwolle a. 9.17 v. 9.33 - Deventer v. 9.59 - Zut- phen v. 10.14 - Arnhem v. 10.45 - Eist v. 10.58 - Nijme gen v. 11.07 - Wijehen v. 11.17 - Oss v. 11.30 - 's-Her- togenbosch v. 11.48 - Vught a. 11.53. Groningen-Bergen op Zoom: Groningen v. 8.20 - Assen v. 8.39 - Hoogeveen v. 8.58 - Zwolle v. 9.32 - Amersfoort v. 10.19 - Utrecht v. 10.40 - 'Geldermalsen v. 11.03 - 's-Hertogenbosch v. 11.24 - Tilburg v. 11.45 - Breda v. 12.05 - Bergen op Zoom a. 12.45. Nijmegen-Roermond: Nijme gen v. 11.14 - Vierlingsbeek v. 11.42 - Blerick v. 12.01 - Venlo v. 12.05 - Tegelen v. 12.13 - Roermond a. 12.29 Amsterdam-Bergen op Zoom: Amsterdam CS v. 9.18 - Haarlem v. 9.36 - Heemstede- A v. 9.42 - Leiden v. 10.15 - Den Haag HS v. 10.29 - Delft v. 10.38 - Schiedam v. 10.47 - Rotterdam CS v. 10.57 - Blaak v. 11.02 - Zuid v. 11.06 - Dordrecht v. 11.20 - Roo sendaal v. 11.47 - Bergen op Zoom a. 11.58. Amsterdam-Eindhoven: Am sterdam CS v. 8.58 - Muidér- poort v. 9.05 - Amstel v. 9.09 - Utrecht v. 9.36 - Gelder malsen v. 9.59 - 's-Hertogen bosch v. 10.24 - Vught v. 10.31 - Eindhoven a. 10.50. Roosendaal-Amersfoort: Roosendaal v. 8.13 - Dor drecht v. 8.41 - Rotterdam- Zuid v. 8.53 - Rotterdam CS v. 9.18 - Rotterdam-Noord v. 9.25 - Gouda v. 9.42 - Utrecht v. 10.18 - Den Doider v. 10.30 - Soestduinen v. 10.35 - Amersfoort a. 10.41. Rotterdam-EindhovenRot terdam CS v, 9.42 - Blaak v. 9.47 - Zuid v. 9.51 - Dor drecht v. 10.06 - Breda v. 10.26 - Tilburg v. 10.44 - Eindhoven a. 11.15.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6