Het eendeëi r -^§1% *F. Bolletje/ S.D.K.B. worstelt met grote financiële moeilijkheden STAD EN PROVINCIE Lawines in de Alpen Ceta-Bever transparante kleurlak Nrnfl-MFY grens GEVALLEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2 april 1963 No. 19355 Iedere huismoeder weet dat eende eieren minder prijzig zijn dan kippe- eieren. Aangezien ze bovendien groot van stuk zijn en dus meer „ogen" dan de kippeëieren, komen velen op het idee om met Pasen het hele ge zin eer.s eendeëieren voor te zetten, waarvan ze flink kunnen smullen en waar ze desgewenst onbeperkt hun kleur- en schildertalenten op kun nen botvieren. Gevaar voor besmetting vermijden Eieren bestaan voor dertien pro cent uit eiwitdat is de struif, ter wijl twaalf procent vet zich in de dooier bevindt. Verder zitten er in een ei nog vi tamines en ook ijzer. De calorische waarde van een ei wordt gewoon lijk gelijk gesteld met die van een half ons vet vlees. De voedingswaarde wordt echter mede bepaald door de smakelijkheid en door de soort van de bouwstenen waaruit het eiwit bestaat. Kippeëieren hebben in dit opzicht een hogere waarde dan de eieren van andere vogels, dus ook van een deëieren. Desondanks kunnen de eie ren van eenden over het algemeen best dienst doen om kippeëieren te vervangen wanneer men die te duur vindt. Meestal niet voor zieken Voor zieken komt het gebruik van eendeëieren eigenlijk niet in aan- angrking. Die krijgen immers nogal eens vaak eieren te eten omdat daarmee op gemakkelijke manier krachtig voedsel kan worden toege diend. Zo kan men iemand die vrijwel geen trek in eten heeft, ongemerkt het wit van zelfs wel acht eieren la ten gebruiken, dat is ongeveer der tig gram waardevol eiwit, als het Ingezonden mededeling Tien minuten koken! vermengd wordt met water, melk of vruchtensap. In deze vorm genuttigd behoeft bij kippeëieren vrijwel nooit voor be smettingsgevaar te worden gevreesd. Rauwe eendeëieren echter kunnen paratyfusbacillen herbergen. Natuurlijk dienen ook gezonde mensen ervan af te zien eieren van eenden te gebruiken, wanneer er niet enige voorzorgsmaatregelen zijn genomen, waarvan langdurig verhit ten wel de voornaamste is. Zeer strenge voorschriften Eendeëieren of delen daarvan mo gen niet gebruikt worden bij de be reiding van eet- of drinkwaren, noch aanwezig zijn in percelen waar eet- en drinkwaren bestemd voor de ver koop bereid worden, tenzij door de keuringsdienst op bepaalde voor waarden ontheffing is verleend. Wanneer eendeëieren in winkels of op markten te koop worden aan geboden, moeten zij voorzien zijn van een duidelijk stempel: „Eende- ei, tien minuten koken". Ook mogen eendeëieren niet worden vervoerd in voorwerpen ivaarïn zich ook eieren van andere vogels bevin den. Zulks in verband met het voor komen van paratyfus. op de schalen van deze eieren. De conclusie voor de huisvrouiu is: geverfde paaseieren zijn hardge kookt, dat kunnen desnoods eende eieren zijn, maar een zacht gekookt eitje of een rauw ei van de eend is er niet bij! Gebakken? Dooier doorprikken Wie een eendeëi als spiegelei wil konsumeren, doet er goed aan de dooier door te prikken, zodat ook het binnenste deel daarvan goed ver hit wordt. De eieren van zogenaamde loop- eenden, dat zijn vogels die nooit in sloot of plas zwemmen, raken niet geïnfecteerd met paratyfusbacillen uit riolen (of uit melkkannen!). Nu kan men een eendeëi gelukkig gemakkelijk herkennen aan de bij zonder gladde schaal, de grootte en het soms wat groenige tintje, maar de consument kan er niet aan zien of het een ei van een loop- of een z wemeend is. Voorzichtigheid met eendeëieren is dus geboden, de hierboven geciteer de warenwet is niet zonder reden zo streng op dit punt. Dit zij voor alle eiereters een waarschuwing. Dr. Alfreda Brtedé. Algemene vergadering te Zierikzee 'A(j24\ Paardenmarkt UTRECHT, 1-4. Op de Utrechtse paardenmarkt zijn 284 dieren aan gevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1000 tot f 1380.. werkpaarden f 800 tot f 1240; oude paarden f 700 tot f 1060; 3-jarige paarden f 700 tot f 1000; 2-jarige paarden f 600 tot f 800; veulens f 250 tot f 550; hitten f 600 tot f 840; slachtpaarden per kg. slachtgew. f 2,20 tot f 2,50; jonge slachtpaarden f 2,50 tot f 2,30. De handel was willig. Graanbeurs ROTTERDAM, 1-4. Tarwe, door sneekwaliteit 17 pet. vocht f 35,10, deze week franco per schip Rotter dam; zomergerst tot f 27,25, haver tot f 25,00, rogge tot f 24,00, voeder- granen zeer kalm. Groene erwten f 42,00-49,00, schokkers f 45,00-67,50 franco Rotterdam. Aardappelmark t ROTTERDAM, 1-4. Klei-aardap- nelen 38 mm. opwaarts voor het bin nen land: Bintje f 16,50-19,00. Klei-aardappelen 35 mm. opwaarts Bintje f 16,00-18,75. Voor export: Bintje 35 mm. op waarts van de kleigrond (in 2 ma ten gesorteerd) f 18,75. v'trore 40 mm. geer, vraag. Binnenlandse 'handel flauw, ex port weinig vraag. Voer-aardappelen f 3,00-4,50. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden, vastge steld voor de verkoop van consump tie-aardappelen op wagon, schip of auto. NIEUW-BUINEN. Bij de glasfa briek in Nieuw-Buinen zullen 150 personeelsleden zonder werk komen door de sluiting van een van de twee ovens. Scliouiven-Ditivelandse Sportspiegel Teleurstellende match Burgh-Zierikzee MEVO komt steeds meer in de verdrukking Renesse weerde zich uitstekend tegen Rcbur Brouwershaven vrijwel zeker van degradatie Bruse Boys zorgde voor verrassing tegen Hoek (5-1) Zierikzee A I neg steeds aan de leiding in groep A IV BRUINISSE Afdelingsvergadering S.G.P. De afdeling Bruinisse van de Staatkundig Gereformeerde Partij hield een jaarvergadering, die door de voorzitter de heer W. van Gilst met ge'oed en het lezen van Hande lingen 24 24-27 werd geopend. De heer van Gilst trok een parallel tus sen de tijd waarvan het bijbelgedeel te spreekt, de tijd van Paulus, en onze tijd. De Romeinen met hun brood en spelen waren liefhebbers van grote feesten> zo mogelijk uit de Staatskas betaald. Een groot gedeel te van 'het Nederlandse volk wil het zelfde. De welvaart moet gevierd worden in grote feestelijkheden, door gemeente- of staatskas betaald. Maar het Romeinse rijk ging er aan ten onder en ook Nederland zal, als men zich niet bekeert, dezelfde weg opgaan. tiet verslag van de penningmees ter, de heer Joh. van Oeveren, ver meldde een ruim batig saldo. De heer L. van den Ouden bracht ver- slag uit van zijn reis naar Utrecht, waar hij het partijcongres bijwoon de. De heer van Gilst sprak daarop over het -gevoerde gemeentebeleid, waarbij hij als wethouder nauw is betrokken. Hij gaf verschillende snapshots uit de gemeentebegroting en besprak ook de noodzakelijkheid van de jongste belastingverhogin gen. Een geanimeerde discussie volg de. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd naar de mogelijkheid betref fende het stichten van een bejaar dentehuis te Bruinisse. De heer L. van de Velde sloot de vergadering. WESTERSCHOUWEN Het vergaderprogramma De Vogelwacht Schou wen-Du i-ve- land geeft in samenwerking met het. Nut en de Ver. van Huisvrouwen een dia- en filmavond op 'heden (dins dag) in hotel „Het wapen van Burgh" Een Veilig Verkeer-avond waarop de diploma's uitgereikt zullen wor den, is vastgesteld op donderdag avond in hotel Bom. In verband met het 50-jarig ju bileum van het Groene Kruis afd. Haamsfede-Bvrgh houdt de vereni ging vrijdagavond een algemene vergadering met oen feestelijk tintje in hotel „Het wapen van Burgh". Naast de gebruikelijke jubileum toespraken is een zeer groot gedeelte van de avond ingeruimd voor ont spanning. Zo komen van de Rijks voorlichtingsdienst mooie films met daarnaast de muzikale medewerking van de 'bekende Boeren kapel uit Haamstede. Vdkale medewerking verlenen „De Bootjes". Indien alle 800 leden deze avond bezoeken ko men er onvoorziene mogelijkheden, doch het bestuur rekent in ieder ge val op een volle zaal. VOETBAL K.N.V.B. Het Schouwse duel in de 4e klas G, tussen Burgh en Zierikzee, heeft bij lang na niet gebracht wat velen hiervan hadden verwacht. Het voetbal dat werd ver toond was van een zeer matig ge halte. Zeer teleurstellend nyas hier bij het spel van beide root hot. .'es. Ondanks de tah'iikz kmisut welke de groen-wit*en kregen, zag het geen kans er ook maar één te be nutten. Da Zterikzae-voorhoede, die als los zand aan elkaar hing, kwam er in totaal niet aan te pas. Terecht vroegen de vele toeschomcers zich af hoe het mogelijk is geureest dat deze linie vorige week tegen S.C. Gastel vjjf maai het net heeft welen te vinden. Uiteindelijk heeft het doelpuntloos gelijk spel beide teams bevrediging kunnen schenken daar zij ieder het winstpuntje best kon den gebruiken. De wedstrijd tussen De Schutters en Vosmeer eindigde eveneens in een puntenverdeling (1-1). Domburg 12 8 2 2 35-22 18 Kruiningen 12 5 2 5 31-36 12 Patrijzen 12 4 2 6 29-33 10' Robur 12 3 1 8 21-35 7 Dreischor 10 2 1 7 15-32 5 Zierikzee II 12 2 1 9 22-47 5 Brouwershaven 10 0 0 10 12-55 0 ZATERDAGCOMPETITIE. In de Ie klas zorgde Bruse Boys voor een bijzonder aangename verrassing door thuis met 5-1 Hoek er onder te hou den. Door deze zege hebben de Boys zich weer wat verder van de laatste plaats weten te verwijderen. Yerse- ke III leverde knap werk door Wolf- aartsdijk in eigen huis met 4-3 te verslaan. SVD kreeg, door de 5-1 ne derlaag tegen Kapelle, de rode lan taarn nog wat steviger in haar be zit. VCK bleef in de running door met5-0 van het bezoekende Kats te winnen. NSV NVS Cluzona Halsteren Vosmeer SC Gastel De Schutters Sprundel Kruisland Burgh Zierikzee Oude Molen 12 9 1 2 12 7 3 2 12 7 3 2 ■12 6 1 5 11 4 4 3 12 5 2 5 12 4 2 6 12 3 4 5 12 5 0 7 12 3 3 6 12 3 3 6 11 1 2 8 38-17 19 27-13.17 27-17 17 34-29 13 25-21 12 26-29 12 18-23 10 20-25 10 29-39 10 25-32 9 19-25 9 8-26 4 Meeuwen VCK Kapelle Hoek AZVV II Bruse Boys Wolf aartsdijk Yerseke III Kats SVD 13 10 2 12 8 3 1 60- 1 34- 1 50- 6 39- 6 22- 6 30 8 31- 6 28- 6 21- 9 32- ■31 22 ■19 19 ■31 18 ■28 12 ■38 9 ■29 9 ■41 9 ■45 8 ■35 7 ■50 5 ZIERIKZEE. 30-3. Meer dan bezet was de koffiekamer van het „Huis van Nassau" te Zierikzee toen de voorzitter van de Schomven-Duive- landse Korfbal Bond, de heer J. Th. Brouwer, met een kort welkomst- woerd de algemene vergadering voor geopend verklaarde. Bü de ingeko men stukken werd het verzoek van de nieuwe vereniging Zwaluwen - Stormvogels-combinatie om toegela ten te werden tot de S.D.K.B., be handeld. Het verzoek werd ingewil ligd. Verder was er een schrijven van de Z.K.B. waarin werd medegedeeld dat ten aanzien van het verzoek van da S.D.K-B. om een twaalftal te la ten deelnemen aan de wintercompe titie van de Z.K.B, onder de vereni gingen een enquête was gehouden. Van de 53 stemmen waren er 48 uit gebracht. Vier hiervan waren blan co, 5 tegen, 19 voor mits geen recht op promotie aanwezig is, terwijl er nog 2o voor waren onder het vooi*- behoud dat geen recht op promotie aanwezig 'is en d'a resultaten niet in de etandenlijst zullen worden ver werkt. Een -aantai ^verenigingen stel de nog d'e voorwaarde dat de thuis wedstrijden van dit S.D.K.B. twaalf tal' te Zierikzee zouden plaats vin den, terwijl 'er ook nog en'ige vereni gingen waren die de uit- en thuis wedstrijden 'in Goes Wilden spelen. De voorzitter concludeerde uit deze stemming dat in feite het verzoek was afgewezen. „Voor spek,en bonen" De heer W. H. Ooms (W.I.K.) had geen bezwaar tegen het niet in aan merking laten 'komen vcor promotie. Wel maakte hij ernstig bezwaar te gen (het niet verdisconteren, van de resultaten lin de ^landenlijst daar de speïers(sters) 'er weinig voor zullen voelen voor spek en bonen aan deze competitie deel te nemen. Het bond's bestour 'gaf ihij 'i'n overweging te in formeren uit welke hoek van Zee land de 'tegenstemmers kwamen daar dit wellicht neg verhelderend kan werken. De voorzitter zegde dit tos. Uit hst jaarverslag van de tweede sekretaris, de 'heer H. A. Geluk, bleek dat de belangstelling voor het microkorfbal zich neg steeds in stij gende lijn bevindt. Aan de competitie 1962 werd deelgenomen door 25 'se nioren- en 12 adspiranten, twaalftal- Hen. Het S.D.K.B. twaalftal bo'ekte uitstekende resultaten op het 'bon den-tourncci te Zeist en Sn de we'd- ■rfrijd- tegen de D.K.B. 'bij d'e opening van het sportterrein te Renesse. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kei'k Bedankt voor Oud-'Beijex-land: J. H. Cirkel. Huizen (N.H.); voor Tho- len: H. 'Harkema, Zeist. Ger. Kei-ken Beroepen te Opperdoes:, kand. A. Bor-man, 's-Gravenhage. Ohr. Ger. Kerken Beroepen te Huizen (N.H.): C. van der Weele, Ermelo-Putten. INNSBRUCK, 1-4. Door 'lawines zijn dit weekeinde in de Tirolér Al'- pen en 'im, helt Zwitserse karnton Wal lis vermoedelijk 12 mensen om het leven 'gekomen. Bij de Kematner Alm in Tirol be groef een 800 meter lange en zeven meter diepe lawine negen mensen, onder wie zeven Westdultsers. Zon dagavond waren de lijken van vier hunner gevonden. Vcor d'e vijf ver- müsten heeft men igeen 'hoop meer. Bondsvlag De S.D.K.B. kwam door medewer king van mevrouw Van Popering- Slootmaker in het bezit van een bcndsvlag. De schoolkorfbaldag mocht weer uitstekend geslaagd ge noemd worden evenals het adspiran ten-tou mooi te Nooi-dwelle. dat dooi de K.V. Dosko werd georganiseerd. De straf commissie kreeg in 1962 vier zaken te 'behandelen. De scheidis- rechterscursus die met medewerking van de K.N.K.B. weid georganiseerd mocht zich in een .uitstekende be langstelling vei-heugen. Er vonden in het afgelopen jaar twee algemene vergaderingen, één bestuursraads- vergadering en elf bestuursvergade ringen plaats. Het welpen-korfbal wex d Ier 'hand genomen, terwijl ver der de i-edakfie van de S.D.K.B.er in andei-e handen over ging. Het fi nanciële verslag over 1962, dat een verlies liet zien van f 199,03, werd door de vergadering 'goedgekeui-d'. Door de 'kascommissie, bestaande uit mejuffrouw Quist en de heren K. B. Hogerland en D. A. Huntélaar wei den de 'bescheiden 'gecontroleerd on in orde bevonden. Begroting 1963 Uitvoerig werd hierna de begroting 1963 onder de loep genomen. Daal de S.D.K.B. in de laatste jaren per jaar 'n- verlies van ongeveer f 200, heeft moeten 'boeken, terwijl daar naast de afdracht aan de K.N.K.B. een drastische verhoging moet onder gaan, (is het verderej lidmaatschap van 'd'e K.N.K.B. op een zeer wankele •basis komen te staan. Het bondsbe- ■stuur meent tot deze conclusie te moeten 'komen door de zeer zwakke finanoiëie posities waarin de meeste der 'aangesloten verenigingen verke ren. Naast een aantal bestuursverga deringen welke aan deze materie ge wijd werden, vond verder ook een 'bespreking pliaalts met een delegatie van 't 'bondsbestuur van de K.N.K.B. Deze bl'eek in principe bereid de helft van de verschuldigde bonds- contributiie voor zijn rekening te ne- m'en. Daar deze delegatie van het standpunt uitging dat de lasten van d'e verenigingen 'in geen geval ver hoogd mochten worden blijft er op de schouders van d'e S.D.K.B. nog een tekort rusten van f 420,Dit. zou betekenen dat. de S.D.K.B. bim- nJen drie jaar bankroet zou zijn. Do'or het 'bondsbestuur was een 'be groting ongemaakt waarbij de K.N. K.B. heit voüflie pond van het tekort voor zijn rekening zou nemen. Met behulp van een tekenbord maakte de heer L. van Poperüng met cijfers al les .tot in de finesses de afgevaardig den duidelijk. De heer D. E. Mooij (Burgh) vroeg wat er moet gebeuren als de K.N.K.B. hierop niet 'in gaat. Hoewel men er misschien- anders te- gén- aan 'kijkt -is 'd'e vereniging Burgh ni'et ip. staat het dan ontstane tekort te helpen dekken. Niet louter financieel zien De voorzitter 'bracht hierna naar voi-en dat uittreden uit die K.N.K.B. niet alleen financieel moet worden bezien'. De anore'Ie en opvoedende voordelen komen hiermede te ver vallen. In duit verband noemde hij de mogelijikbed'eni welke d'e aanstaan- dle vaste oeververbinding met zich mede brengt, 'die mogelijkheid dat de kampioen aan de 'landelijke compe titie (gaat deelnemen (als dit te beta len ijs), deelhame 'bonden-toumo'öi, Z.K.B.-contact en het cursuswerk. Op voorstel' van de verenigingen Burgh, Zeemeeuwen, W.I.K. en Re nesse ging de vergadering akkoord met de ingediende 'begroting, mits de K.N.K.B. het volle pond -voor zijn rekening neem't. 'Zou dit niet het ge val zijn dan zal binnen zeer korte tijd wederom een algemene vergade ring moeten worden, belegd waarbij een nieuwe begroting ter tafel zou moeten worden gebracht. Deze zal dan zijn afgestemd op het. uittreden uit de K.N.K.B. De scheddsrechters- vergoedingon over 1963 werden vast gesteld op f 0.15 per kilometer en f 1,per wedstrijd, Bes t u urs verk iezin g De periodiek aftredende bestuurs leden de heren J. de Wit, N. J. Schults, M. v. d. Schee, J. Kort en A. P. Drogers werden alle herbe noemd. In de technische commissie weid A. Bom, die zich neet meer be schikbaar stelde, vervangen door de heer B. van Dongen. De eompetltiie- leider. de heer J. de Wit, sprak hier na zijn voldoening uit over het uit stekende verloop van de micro-com petitie 1963 wélke weer te Nieu\ver- kerk plaats vond'. Herinneringslint Naast de verenigingen dde elkaar cp sportieve wijze bekampten bracht hij een bijzondér woord van dank tot de heer A. Stoutjesdijk voor zijn ongevraagde maar zeer gewaardeer de 'medewerking welke hij iedere wedstrijd-avond verleende. Naast iaM'e deelnemen-dle achttallen werd oök de heer Stoutjesdijk een horin- nev'mgslinl aangeboden. Bijzonder te spreken was ook de heer De Wit over het uitstekend geslaagde micro-tour- nooi voor adspiranten. De vier teams W.I.K., Renesse, Brouwershaven en Unitas, welke zich 'in de finale had- dien weten te plaatsen 'kragen een .medaille aangeboden. Minder en thousiast was de competi'tlel'eider over de aanmeldingen van de ver ensgingen voor d'e aanstaande com petitie, die op 27 maart binnen, had moeten zijn. In totaal' waren er vier •schriftelijke en twee mondelinge aanmeldingen binnen gekomen. De heer Mooij verklaarde dat Burgh eerst de behandeling van die begro ting 'had 'afgewacht. Staande de ver gadering meldden zich 24 senioren- en 11 adspiranten twaalftallen en 7 pupillen-achttallen voor de comoetd- tie. Het soheidsrechtersvraagstuk bij de adspiranten -Wilde de competitie- lei dér oplossen met het aanstellen van scheidsrechters die d'e jongste cursus hebben doorlopen en de scheidsrechters die door de week wedstrijden leiden. De vergadering ging met diet voorstel akkoord. Daar er momenteel een vakatore bestaat voor bet penningmeesterschap, dat tijdelijk door de voorzitter wordt •waargenomen, wekte de heer Brou wer de afgevaardigden op in de ei gen verenigingen naar een 'geschikte persoon Uit te zien. Schoolkorfbaldag De schoolkorfbaldag heeft een de- centraliisati'e ondergaan diaar d'eze nu op een drietal plaatsen zal worden gehouden. De finales van de lagere scholen -zullen pldats vinden 'te Zie rikzee op 'dé schoolkorfbaldag voor middelbare scholen. De heer Brou wer bracht de 'heer W. H. Ooms dank voor de oplossing die 'hij ten aanzien van de S.D.K.B. 'heeft weten te be reiken. Naar aanleiding van een vraag van mejuffrouw C. Quist (D.E.S.) deelde de voorzitter mede dat het di't seizoen in de 'bedoeling ligt het S.D.K.B.-twaa'lftal te laten uitkomen op het tourn-ooi te Goes op 30 april en op 'het bondstoumooi op 11 mei te Zeist, Verder za'l uit wer dén gespeeld tegen d'e D.K.B., ter wijl de Z.N.K.B. een bezoek aan Schou wen-Duiveland zal bx-engen. O'ok zal een bezoek aan de K.B.G.O. moeten worden, gébracht. De adspi ranten zullen uitkomen tegen de D.K.B. en Z.N.K.B., terwijl te Goes naast de senioren -ook 'een junioren team (15 tot 'en «net 17 jaar) zal deel nemen. Met een opwekkend woord voo-r de aanstaande competitie sloot de voorzitter deze geslaagde verga dering. ZATERDAGCOMPETITIE. Door eèn vergissing werd vrijdag jl. het programma voor a.s. zaterdag gepu bliceerd. MEVO speelde nu jl. zater dag in Klundert tegen VVN. Het werd een eervolle 2-1 nederlaag voor de oranje-witten, waar zij intussen weinig mee opschieten daar zij steeds meer in de verdrukking komen. Nieuwdorp presteerde het nl. om thuis met 1-0 van Zwaluwse Boys te winnen, waardoor zij nu twee punten voorsprong op MEVO heb ben weten te nemen. AZVV 'kon de leiding van het niet spelende Din- teloord overnemen door een 5-2 overwinning op Terneuzense Boys. SVV '54 en Chrislandia deelden de inzet (2-2), terwijl Middelburg in eigen huis met 3-0 zijn meerdere moest erkennen in Arnemuiden. In de 2e klas C behaalde WIK een overtuigende 8-2 overwinning op het thuis spelende Brouwershaven III. In de a.s. zaterdag te Kerkwerve te spelen wedstrijd tegen Duiveland heeft WIK nu aan één puntje ge noeg om in het bezit van het kam pioenschap te komen. MEVO II zag ook thuis geen kans om van Zee meeuwen te winnen daar het nu met 7-3 aan het kortste eind trok. WIK 13 11 1 1 75-23 23 Zeemeeuwen 11 4 2 5 37-45 10 Duiveland 8 4 1 3 38-18 9 Br.haven III 9 4 0 5 25-39 8 MEVO II 9 0 0 9 12-64 0 In de 3e klas D slaagde het Nieu- werkerkse SKNWK er door een 5-0 overwinning op WIK in beslag op het kampioenschap te leggen waar mee wij hen van harte feliciteren. Zwaluwen won te Scharendijke met 7-1 van Bruse Boys II. Ingezonden mededeling 11 prachtige kleuren, watervast! I vLiLrw 1VB L#\ ZEEUWS-VLAAMS FEUILLETON AZVV 15 12 1 2 68-23 25 Dinteloord 15 11 2 2 35-18 24 Arnemuiden 15 10 2 3 46-17 22 Chrislandia 14 7 3 4 37-34 17 SVV '54 15 4 9 2 39-28 17 VVN 17 7 3 5 43-36 17 Tem. Boys 15 6 1 8 36-47 13 Zwal. Boys 15 5 2 8 31-24 12 Middelburg 15 4 2 9 29-35 10 Nieuwdorp 16 3 3 10 21-57 9 MEVO 15 3 1 11 22-59 7 Spui 14 2 1 11 24-60 5 SKNWK Zwaluwen Bruse Boys WIK II 9 7 0 2 50-16 14 9 5 2 2 37-22 12 9 3 15 33-28 7 9 11 7 13-67 3 AFD. ZEELAND. ZONDAGVOET BAL. Renesse heeft zich in de le klas A te Goes bij het bezoek aan Robur uitstekend geweerd. Door met 4-0 te winnen bleven de duinbewo ners in het bezit van de leiding. De Zierikzee-reserves bleven op het sportpark Bannink met 5-2 de baas over Brouwershaven dat nu wel ze ker is van degradatie. Domburg, dat zeker nog niet is uitgeschakeld, zorg de min of meer voor een verrassing door Hansweertse Boys met een 2-0 nederlaag naar huis te sturen. Krui- ningen bleef voor eigen publiek meester over haar terrein tegen Patrijzen (4-1). Renesse 12 10 1 1 66-20 21 Hansw. Boys 11 9 0 2 37-13 18 Noormannen 11 9 0 2 37fl2 18 JUNIOREN. Zierikzee A I toonde, in groep A IV, nog eens overduide lijk zijn meesterschap in deze groep door nummer twee van de ranglijst Robur A I met-niet minder dan 12-0 te verpletteren. Uit de twee nu nog resterende wedstrijden heeft Zierik zee A I aan 1 puntje genoeg om de titel in de wacht te slepen. De rood zwarten gaan momenteel met de volgende cijfers aan de leiding: Zierikzee Al 12 12 0 0 110-2 24 In groep B XI stelde Zierikzee B I nog eens overduidelijk zijn kandida tuur voor de titel door Duiveland B I met. 16-0 te kloppen. MEVO B I bleef met 2-1 de baas over Zierik zee B II, terwijl Bruse Boys B I met 7-0 aan de winnende hand bleef te gen Zonnemaire B I. In groep B XII deelden Zeemeeuwen B I en Burgh B I in de plaatselijke derby de puntjes eerlijk (1-1). In groep A VII zorgde Zierikzee A II, dat maar met 10 spelers binnen de lijnen verscheen voor een verrassing door met 3-0 van MEVO A I te winnen. Voor de Zierikzeeënaars betekende dit tevens de eerste overwinning'welke dit sei zoen werd behaald. „Riet?" vroeg Kees verbaasd. „Waar groeit hier dan ergens riet?" „Nou niet meex-, maar die sloot loopt door naar dat weiland ginds en daar was vroeger een wêêle (plas) waar riet groeide. Die is later ge dempt en zodoende is er geen riet meer. Kom, i'k ga maar. G'n middag" Kees verwonderde er zich over, dat ze zo plotseling én onverschillig opstapte en wegging, maar hij' schonk er vei'der geen aandacht aan en ging weer aan het werk. Het viel hem wel op, dat de oude schuit drie da gen later nog steeds op dezelfde plek lag en dat het ding nog 'best bruik-0 baar was, zodat het zonde was het daar te laten, maar daar het hem niet aanging, vergat hij het.. 's Zaterdagsavonds kwam hij in derdaad afrekenen .Pauwels wilde dat zo, al was het geen gewoonte in de streek dat dat zo snel gebeurde, maar hij had er niets op tegen. Wie er wél op tegen had, was moeder. „Bemoei je niet te veel met die Pauwels", had ze alleen maar gezegd. Maar- opeens was hij uitge vallen: „Wat heb je toch tegen ze, moeder? Ik weet ook best, dat het daar oen smokkelnest is, maar die zijn er toch meer? En als je wat te gen Jannie hebt, zeg het dan! Zij kan het toch ook niet helpen, dat ze daar is geboren en opgegx-oeid". Maar moeder had verder gezwe- gen en vader had, zoals gewoonlijk, er geen woord aan besteed. Het was een heel gezellige zater- door W. Geldol dagavond geweest. Behalve Jannie en haar ouders waren alleen de oud ste zoon, Karei en de oudste doch ter, Fie thuis geweest en Kees had genoeglijk met hen kunnen praten over alles wat met het weer, de tijdsomstandigheden er. de boerderij samenhing. Toen hij naar huis ging, had Jannie een eindje met hem mee gelopen. Ze hadden gezellig lopen 'babbelen tot aan de straatweg, maar daar wax-en ze blijven staan om af scheid te nemen. Daar was 'het hoge woord bij Kees er uit gekomen. Dat 'hij echt van 'haar hield en dat hij volgende week zatei'dag wel weer zou komen, maar dat zij eigenlijk niet bij hem thuis- kon komen vanwege moeder. Jannie was dadelijk in haar trots gekrenkt. „A'ls jou moeder denkt, dat zij 'be ter is dan wij, wil ik geeneens bij jullie 'komen", zei ze kwaad. Toen volgde een ernstig gesprek. „Kijk eens, Jannie, dat moet je haar niet al te kwalijk nemen. Je weet, wat de mensen over jullie vertéllen „Wat bedoel je?" Het klonk scherp en vijandig. „Ik bedoel", vervolgde Kees mis tig, „dat er verteld wordt, dat je broers bij allerlei smokkelzaakjes betrokken zijn en dat je vader en moeder hot goed vinden of in elk geval er niet tegen optreden. Kort cn goed, dat jullie boerderij een echt smokkelnest is". Janniie bleef onbewogen staan. „Kun je ook bewijzen, wat je daar' allemaal zegt?" „Nee, en je vergist je, als je meent, dat ik dat zeg. Het is nu een maal de naam, die jullie hebben. Dat wéét moeder en praat haar dat meer eens uit haar hoofd". „En wat heb ik met dat alles te maken?" „Dat weet ik niet, meisje. Kun je tegenover mij niet wat eerlijker zijn?" „Ik pi-aat niet over mijn familie". Kees zuchtte. „Dat snap ik en dat is goed. Maar zeg dan alleen, dat je het er niet mee eens bent en dat je er anders over denkt. Als dat zo is. zal moeder op den duur ook niets tegen je hebben". Maar zonder een woord te zeggen, -draaide het meisje zich om en liep teraig naar de boei-derij. Toen Kees die avond thuis kwam, wei*d het er niet 'beter op. Zijn bei de zusters, Jo en Cor, die pas laat vrij hadden en het weekeinde thuis doorbrengen, waren ook al op de hoogte. Op een klein dorp weet men a'lles van elkaar. Nu wax-en de meis jes vroeger wel bevriend geweest met de Pauwels, maar na -het mis lukte afscheid was Kees niet in de stemming om hun plagende opmer- kixigen aan te hox-en en zonder ze welterusten te wensen ging hij naar de bedstede op zolder. Dat eeuwige geklets ook, hier. Hij was ontevx-e- den met iedereen op -het ogenblik - en eigenlijk nog het meest met zich zelf. En toen hij de volgende morgen uit de kerk 'kwam en de auto van Pauwels op het pleintje zag staan, liep hij snel door, zonder te wach ten op Jannie en haar ouders. Hij zou die middag zijn oude kornuiten Uit het. dorp wel weer opzoeken. Voorlopig was 'hij nog steeds vrij gezel. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5