STEEDS MÉÉR MANNEN ROKEN HALF ZWAAR-HEEL LEKKER! L 0 Grote voordeelweek Langzaam inlopen op tekort dank zij contributieverhoging Spit,Spierpijn Drietal inbraken op Schouwen-Duiveland Heden overleed, zacht en kalm, in het Corneliahuis te Zierikzee, onze geliefde vader ABRAHAM VAN DEN BERG in de ouderdom van 84 jaar J. G. A. KIP- v. d. BERG J. KIP Dreischor, 30 maart 1963 Mr. P. Moggestraat 52 De teraardebestelling zal plaats hebben op woens dag 3 april a.s. te 13.00 u., op de Algemene begraaf plaats te Zierikzee. Heden overleed, na een langdurig en geduldig ge dragen lijden, onze ge liefde broeder en oom KAREL VAN DUKE in de ouderdom van bijna 82 jaar. Namens de familie: C. VAN DUKE Oosterland, 30 maart 1963 Noordstraat 13 voor beter drukwerk Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde schoonzuster en tante MAGDALENA VAN DE SLUIS geboren ROSKAM in de leeftijd van 57 jaar Zierikzee: E. BOLUN-v. d. SLUIS J. BOLUN C. v. d. SLUIS M. v. d. SLUIS- PANNEKOEK Noordgouwe: D. v. d. SLUIS J. M. v. d. SLUIS- BOLIJN Biervliet: J. v. d. SLUIS W. J. v. d. SLUIS- v. d. MEIJ Zierikzee: G. v. d. SLUIS M. v. d. SLUIS-LEMSOM Nieuwdorp: W. v. d. SLUIS A. J. v. d. SLUIS- v. d. KLOOSTER Zierikzee: M. v. d. SLUIS A. v. d. SLUIS- v. d. WEKKEN Neven en nichten Anna Jacobapolder, Langeweg 57 31 maart 1963 Woensdag: H 500 gram gehakt voor138 cent 't tweede pond voor halve m P"is 69 cent 8 1 kg gehakt voor slechts 207 cent Weekreclame: 500 gram boerenvarkensworst en 500 gr. gehakt samen 278 cent Drie biefstuk-tartaar 128 cent 250 gram leverworst 58 cent Bestellingen voor Zierikzee bij M. W. JANSE, Karnémelks- vaart 3, telefoon 2158 SPECIALITEIT IN BOEREN-VARKENSWORST touten's paarden- en varkensslagerij Telefoon 401 - Oosterland BIJ VEERTIGJARIG JUBILEUM Ere-medaille in brons voor kantonnier J. Bil DRUM KERKWERVE, 30-3. Burgemeester S. Franoke van Middenschouwen heeft zaterdagmorgen de eremedail le lin 'brons, «behorend bij de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de heer Jac. Bil, die na een veertig jarige dienstperiode als kantonnier bij 't Waterschap Schouwen-Duive- l'and, v.'h. h'et Waterschap Schouwen, per 1 april de dienst gaat verlaten. Onder het aanbieden van zijn geluk wensen, speldde d'e «burgemeester de heer Bil het ere-metaal op de jas. Met het afscheid dat de heer Bil neemt van 't Waterschap, verdwijnt de laatste vertegenwoordiger van deze familie, die het Waterschap ge diend heeft. In 1860 toch trad reeds de grootvader van de heer Bil in dienst „van Schouwen", in 1890 ge volgd door zijn vader. Hijzelf kwam in 1922 in vaste dienst, nadat hij reeds enkele jaren daarvodr in los verband voor het waterschap werk zaam was. Met de heer Bil gaat een man met pensioen, die zich uiter mate plichtsgetrouw van zijn werk •heeft gekweten en het dagelijks be stuur van het Waterschap was dan ook zeer verheugd, dat de verdien sten van de scheidende jubilaris, of ficiële erkenning hebben gekregen. Steenzetter De heer Bil kent uiteraard het ge bied op zijn duimpje. Aan de wegen in de twintiger jaren droeg hij zijn „steentje" bij en onder leiding van zijn vader kwam hij laiter te werken als steenzetter, een precies werkje, waarvoor men in de wieg gelegd moet zijn. De heer Bil ontwikkelde zich tot een all-round dijkman en was er normaliter al volop werk te doen, vooral tijdens en na storm weer, werd het pas goed druk. De heer Bil diende onder de opzichters de heren Boot, Talie, Heijt en als laatste de heer L. Verdoom. De uitreiking van de ere-medaille vond plaats te zijnen huize, in te genwoordigheid van de dijkgraaf de heer A. M. Geluk, de Gezworene de «heer Van der Wekken, ir. G. D. Kloosterboer, de Griffier de heer A. C. Hartog, de heer T. B. van der Straaten en de «heer L. Verdoorn. Eerstgenoemde feliciteerde namens het Waterschap de heer Bil met zijn jubileum en onderscheiding en hij schetste de betekenis van de familie Bil voor het Waterschap. Een broer van de jubilaris, de heer A. Bil, was tot 1953 eveneens in dienst van het Waterschap, evenals een andere broer, wijlen de heer J. Bil. Geslaagde ouder-avond Beatrixschool te Haamstede HAAMSTEDE, 30-3. Voor de vrij dag in de school gehouden ouder avond van de Prinses Beatrixschool bestond .van de zijde der ouders een zeer grote belangstelling. De voor zitter van de oudercommissie, de heer L. Hack verwelkomde in zijn openingswoord in «het bijzonder de wethouders L. v. d. Klooster en P. L. Vis. Aanwezig «waren ook enige ouders en kinderen uit het Ostoerio- 'hotel. In korte trekken gaf de heer Hack vervolgens een inzicht in de doel stellingen van Volksonderwijs. Deze instelling telt thans 150.000 leden. Na een vierari'ge periode vertrok de onderwijzer de heer G. de Beer, die werd opgevolgd -door de heer Vos. Naar elders vertrok ook de heer Ma- lipaard. Het godsdienst-onderwijs wordt nu gegeven door ds. Boer. De aftredende bestuursleden, de heren H. J. A. Blom, L. Hack en C. v. d. Maas werden bij acclamatie herko zen. De financiële rekening toonde een gunstig beeld. Het hoofd der school, de heer S. de Haas, gaf een overzicht van het af gelopen schooljaar. Opvallend was dat gedurende de strenge winter zich bijna geen zieke kinderen meldden, maar zodra de dooi begon waren er weer absenten. Tot de eer ste klas werden toegelaten 16 kin deren, later aangevuld met 13 kin deren van repatrianten uit Nieuw- Guinea. Deze kinderen kregen het bijzonder moeilijk maar hebben zich buitengewoon goed weten aan te passen. Aan het einde van het schooljaar verlieten 18 kinderen de school, waarvan 3 gingen naar de H.B.S.. 4 naar de U.L.O. en 11 naar de L.T.S. en Huishoudschool. Het schoolreisje slaagde uitstekend en ging dit jaar naar Den Haag, de Groene Kruis-afdeling Zierikzee ZIERIKZEE, 29-3. - Het Groene Kruis-werk hier ter stede verloopt uitstekend, al is er nog altijd een financieel tekort. De vorig jaar inge voerde contributieverhoging maakt het mogelijk financieel wat in te lo pen op dit tekort, maar de begroting voor het nieuwe verenigingsjaar kon toch nog niet sluitend worden ge maakt. Dit bleek op de vrijdagavond in het „Huis van Nassau" gehouden ledenvergadering van de afdeling, ender voorzitterschap van de heer J. J. v. d. Ende. De „gema'tiigdé tevredenheid" waar over de voorzitter in zijn openings^ woord sprak, vond an «het bovenge noemde zijn grond, maar ihet „gema- tigd" werd zonder bedenken veran derd in „volle" toen de voorzitter het werk van de wijkverpleegsters besprak. Zij hebben in ihet afgelopen jaar uitstekend hun best gedaan. Dit geldt cok voor de bode de «heer Hou- m'es en de schoonmaakster mevrouw v. d. Berge-Indenlbcsch. De voorzitter stond stil bij het ver scheiden van de «heer D. v. d. Kreke, die zich altijd een zeer trouw lid' van de vereniging heeft getoond en nimmer op de jaarvergadering ont brak. Het jaarverslag Ock het jaarverslag, uitgebracht door 'dfe sekretaris de heer L. Dey, «gewaagde van de zorgen-, waarmede de Groene Kruis-afdeling nog altijd heeft te kampen. Per 1 juli 1962 werd de contributie van f 5,opgetrok- «ken- tot f 7,50. Zeer tot voldoening van het «bestuur hebben d'e leden zich verenigd met 'dit besluit tot verho ging, want de «kwitanties werden zonder mankeren «betaald. Dank zij een „ingezonden" in ons blad kwam •verder een enveloppe met inhoud «binnen en dit gebaar gaf het bestuur weer moed. Van de Zierikzeese Pa arden loterij mocht een bedrag van f 350,in ontvangst worden geno men'. De familie Röhner schonk de afdeling 'een inval'idewagen, die te gen vergoeding 'beschikbaar wordt «gesteld. Het ledental' van de afdeling, be'dtroeg per 1 januari 1963: 1.442. Er werden zeven 'bestuursvergaderingen gehouden. De heren Quant en Uijl en de wijkzusters bezochten de provinciale vergadering te Tern&uzen. Op 7 no vember overleed dj heer M. C. Wal raven, in leven administrateur van de Provinciale Vereniging. Zeer tot tevredenheid van de patiënten was het wijkgebouw weer beschikbaar voor consult en vaste spreekuren der artsen. Dank werd «gebracht aan de wij'kzusters, die niet. minder dan 7.926 'huisbezoeken aflegden, w.o. 6.408 voor verpleging thuis, terwijl de rest werd besteed aan de zuige lingen- en kleuterzorg, de Lb.c., rheuma-foestrijding, kankerbestrij - ding, de «bejaardenzorg, het hoofd- reinon dei-zoek en de sohobltandver- zorging. Vijfhonderd kinderen wer den; op de scholen op hoofdrein- heid onderzocht. Op de spreekuren vonden 115 behandelingen plaats, terwijl in 68 gevallen advies werd verstrekt. Het Consultatiebureau werd bezocht door 202 zuigelingen en 402 kleuters. Verdere bemoeiin gen van de zusters hadden betrek king op de Moedercursus, de Em- mabloem- «n rheuma-coliectes. Zus ter Dekker offerde een deel van haar vakantie op, om de patiënten a.b. van de „Henri Dunanl" bij te staan; zuster de Ruyter maakte het bejaardenuitstapje mee. Samenvat tend kan 1962 een belangrijk jaar voor de afdeling worden genoemd. De financiën Gewoontegetrouw gaf de penning- meesteresse, mejuffrouw M. J. A. Fermin, een uitvoerig financieel ver slag. De baten over het verslagjaar waren f 31.914,97; d'e uitgaven be droegen f 32.067,73. Een goed slot derhalve van f 152,76. Hiermee even wel is neg niiet Ih'et tekort van het vorig «boekjaar weggewerkt. Dit 'be droeg f 2.380,19. Verminderd met het batig saldo van «h'et laatste boekjaar kornt men op een nominaal tekort vanl f 2.227,43. De begroting 1963 toont in ontvangsten en uitgaven respektievelijke totalen van f 32.532, 50 en f 33.518,15; een nadelig slot deihalve van f 985,65. Een kascommissie «bestaande uit de heren Van Geesbergen, Viergever en Vleeshouwer, bracht een gunstig schriftelijk rapport uit over de fi nanciële' jaarstukken, waarop de penningmeesteresse onder 'dankzeg ging voor 'haar vele werkzaamheden ten bate van de afdeling, dooi' d'e v ooi-zit ter décharge werd verleend. Het aftredende 'bestuurslid de heer J, Legemaate weid dank gebracht voor de lijd' en moeite aan het afde- •l'ingsweik «besteed. In zijn plaats werd benoemd dé heer G. Dijkstra. In; dfe vakature-v. Geesbergen werd voorzien door verkiezing bij accla matie van de «heer Dorst als lid van die «kascommissie. De «heer Tak bracht namens de materia'l'encommissie een gunstig verslag uit. Hij wees op en kele noodzakelijke voorzieningen 'in het wijkgebouw. Een afgevaardigde naar de provinciale vergadering werd aangewezen. Bij de rondvraag attendeerde de 'heer Dokman op het werk van de Provinciale Revalida- tiestich'ting. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Jongerenfilmavond N.V.S.H. Een vij f tilgtal jongelui «bezocht vrij- da«g 'd'e lin .Concordia' 'gehould'en film avond van, de afdeling Schouwen- Dui-veland van de N.V.S.H. N'a een welkomstwoord van d'e voorzitter, de heer G. Huurling, werden enige voorlichtende films vertoond. Dok ter L. J. v. d. Z'and'e uit Nieuwerkerk gaf een toelichting op de ddas' va'n de film „Kringloop". Op 'duidelijke en d'e jeugd1 zeer toesprekende wijze vertelde dokter v. d'. Zaaide over het s'exiuel'e 'leven. In zijn toelichting be naderde spreker «hierbij ta'l van pro blemen cp een zakelijke en dikwijls «geestige «manier, zodat de aandacht waarmee geluisterd werd zeer groot was. Feestavond „De Stenen Brug" Zaterdag vond in „Concordia" een druk bezochte feestavond plaats van de buurtvereniging „De Stenen Brug", waarop de leden een gevari eerd „eigenkrachtén"-ontspannings- programma kregen aangeboden. De aanwezigen werden welkom geheten door de voorzitter, de heer M. de Regt, waarna het programma van start ging met enige vlotte liedjes, gebracht door het „Stenen Brug"- dameskoor. Vervolgens «bracht Laura de Graag een schets van Godfried Bomans, getiteld „De honderdjarige" Ingezonden mededeling en reumatische pijnen wrjjft U eveneens weg met HAAMSTEDE/BURGH Afd. Bond voor Veilig Verkeer heeft bazin-plannen kleineren trokken weer een dagje naar het strand. Het Rode Kruis werk kreeg weer de nodige aan dacht. In de lokalen werd een nieu we t.l.-veriichting aangebracht. De heer De Haas sprak verder de wens uit op verdere steun van het ge meentebestuur waarmee het afgelo pen jaar weer goed werd samenge werkt. Eind mëi zal een kijkavond worden gehouden omdat de pauze van een ouderavond te kort ds om de ouders naar behoren in te lichten over de vorderingen van hun kin deren. Hierna vroeg de heer Vos aandacht voor een muziekclubje voor de leerlingen van klas 3 en ho ger. Eenmaal per week wordt na schooltijd gerepeteerd. De voorzitter dankte vervolgens het onderwijzend personeel voor de goede zorgen aan de kinderen be steed en betreurde het dat nog geen gymnastiekzaal in de gemeente kon worden gerealiseerd'. Na de pauze gaf zuster de Vries, districts-zuster van het Groene Kruis een inleiding over de door de «heer J. v. d. Berge vertoonde film „Er dreigt gevaar", een film over de vele gevaren die het kind, ook in 'huis, daigelijks omgeven. Twee doden bij autorace AUCKLAND, 31-3. Tijdens de gro te prijs van Nieuw-Zeeland die za terdag op het Pukehoke-circuit bij Auckland is gehouden, zijn twee personen, een official en een zie kenbroeder om het leven gekomen toen een wagen met een snelheid'van 160 km. per uur op de natte weg slipte en van de weg vloog. Red Coppins, de coureur, werd slechts licht gewond. Het bestuur van de afdeling Schou wen van de Bond voor Veilig Ver keer heeft het plan opgevat om in de komende zomer een bazar te houden, met het doel gelden bijeen te bren gen voor de aankoop van een ge luidsfilmapparaat. Met behulp van een dergelijkapparaat zal het lesge ven nog doeltreffender kunnen ge schieden. Indien, deze bazar aan de doelstel ling beantwoordt, en het apparaat aangeschaft kan worden, kunnen ook andere verenigingen '«gratis ge bruik maken van dit toestel. De «Voorwaarde zal dan «gesteld worden d'at door 'die verenigingen op hun vergaderingen een «kort filmpje van «het een of ander onderwerp uit «de verkeerswet wordt getoond, waar van er talrijke bij de Bond van Vei lig Verkeer an voorraad zijn. Op d'e- ze wijze wordt iedereen op een ge wone vergadering nog eens aan d'e wettelijke voorschriften 'herinnerd, dat bet wegverkeer weer veiliger maakt. De bazar 'is vastgesteld op 9 au- gustus 'en zal' «gehouden worden in de R.T.M.-igara'ge te Burgh, 'n plaats waar al meer 'bazars naar een goed einde zijn «gebracht. De medewerking van de bevolking 'is dringend nood zakelijk en van hen zal ezn geldelij ke bijdrage of een igift in natura 'ge vraagd worden.. Zeer binnenkort zal een circulaire huis-aan-'huis bezorgd worden, waarop een en ander duide- «lij'k is uiteen gezet en waarin de medewerking aan deze bazar wordt gevraagd. Politie geeft waarschuwing HAAMSTEDE, 30-3. Een dief of dieven heeft of hebben enkele in braken gepleegd. Een eerste inbraak betrof de houten bungalow van de tandarts D. H. de Kup. De bewoners waren enige dagen afwezig. De in brekers zijn met behulp van een sleutel de woning binnen gedrongen en hebben een geldkistje waarin een onbekend bedrag meegeno men. Het 'l'ege geldkistje «is dooi- ds. J. van SdhayOk uit Haamstede «in d'e buurt van d'e vuurtoren gevonden, dus ongeveer vier kilometer van do plaats waar d'e 'inbraak plaats had. lm «hét «geldkistje zat niets meer, be halve een rekening «m'et de naam van tandarts De Kup er «op. Hierdoor kon d'e dirëkt 'gewa'arsdhuwde rijkspolitie een onderzoek «instellen op deze plaats. Eveneens «kwam toen een inbraak aan bet licht om de villa „Boslust", eigenaresse mevrouw Steven se, die zidh «momenteel «in Curacao bevindt, zodat «deze villa ook leeg stond. Hier werden kasten overhoop gebaald, doch 'er kon nog niet worden vast gesteld 'of hier wat gestolen i's. De rijkspolitie stelt een uitgebreid on derzoek !i«n. Een 'derde inbraak bleek te zijn gepleegd te Moriaanshoofd in d'e bakkerij-winkel van de beer Koo- man. Hier werden 'levensmiddelen weggenomen. In verband mot deze inbraken ver zoekt d'e rijkspolitie ons om de in woners te waarschuwen geen sleutel te verstoppen onder vuilnisbakken, •matten of op «raamrandjes van toi letten. Inbrekers weten dié plekjes ook té vinden. bracht met guitaarbegeleiding na de Een kwartet vrolijke teenagers „thee-pauze" een drietal pittige rythmische songs, waarna de heer P. van Beveren tal van interessante bijzonderheden vertelde in een praatje over het Zierikzee van vroe ger, waarbij het accent kwam te lig gen op „De Stenen Brug" -waaraan de buurtvereniging de naam ont leent. De heren Verhage, Hage en Quant hadden hierna de leiding in een muzikale quiz voor de jeugd. Voorts werd onder regie van de heer M. J. v. d. Stel door een zestal „vrij- willigers(sters)" een blijspel in één bedrijf ten tonele gevoerdi, getiteld „Het slippertje", wat zeer in de smaak «viel. Na een tweede geslaagd optreden van het' dameskoor wist mej. A. Murk met de geestige schets „Ik 'heb me veloot" de lachspieren danig in «beweging te «brenger.. He«t succes van de avond was zeker «het Slotnummer. Het bekende lied „Ca- tootje" bracht hierbij een veertien tal «bekende buurtbewoners ten to nele die hierbij op het bekende wijs je hun (geheim gehouden) aandeel te leveren kregen. Dit leidde tot ver rassingen en een groot succes voor de samenstellers. Nadat de heer de Regt hierna allen die spontaan had den medegewerkt dank had gebracht bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. OUWERKERK Mej. A. J. Dalebout alhier slaagde aan de Vakschool voor Meisjes te Goes voor de akte N. XIX (Land- bouwhuishouden). BRUINISSE Tijdrede S.G.P. De heer A. de Redelijkheid, Her vormd hulpprediker te Ouderkerk aan de IJssel en lid van het 'hoofd bestuur van de S.G.P. zal op 10 april te Bruinisse een tijdrede houden in het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente. Kustvaarder in haven De kustvaarder „Fiduca II" uit Rotterdam kwam vrijdagavond in de vissershaven te Bruinisse om aard appelen te laden. De inwoners van Bruinisse, die dit niet alledaagse verschijnsel zaterdagmorgen kwa men bekijken, waren te laat, want het schip was toen al weer vertrok ken. Winkelpand vergroot Dat in Bruinisse de zelfstandige winkelier nog steeds meetelt en nog oog heeft voor en vertrouwen in de toekomst bleek dezer dagen uit het feit, dat de heer Jac. Padmos zijn na de oorlog gebouwde winkel aan de Korte Ring niet onbelangrijk ver grootte en moderniseerde. De win kelruimte werd groter, waardoor het aantal uitgestalde artikelen ook veel overzichtelijker kon worden opge steld. Met de dochter, die straks wel licht de zaak géheel zal overnemen, is dit reeds de derde generatie, die in de Korte Ring een winkel heeft, •want ver voor de oorlog was de win kel van de familie Padmos «in de Korte Ring al een gerenommeerde zaak. BROUWERSHAVEN Denksportsucces Onze oud-stadgenoot de heer A. Bastiaanse te Middelburg, mocht het genoegen smaken de vierde prijs le verwerven in de prijsvraag „Wij Bouwen", bestaande uit een waarde bon van f 2000. De prijs werd hem uitgereikt door Mies Bouwman in het Scheveningse Seinposttheater. Een andere Zeeuw, de beer J. J. den Engelsman uit St. Annaland kreeg de tweede prijs, t.w. f 5000. De eer ste prijs was voor de 'heer J. Farla uit Prinsenbeek, die een woonhuis van f 25.000 in de wacht sleepte. WESTERSCHOUWEN Golfmeetpalen herplaatst De golfmeetplaten, die juist voor de ijsgang uit de wateren rondom de Westhoek van Schouwen werden gehaald door v. d. Marèl's Bergings bedrijf te Ouwerkerk en zo lang op het havenplateau te Burg'hsluis op geborgen werden, worden nu weer herplautst. De 20 meter lange palen, waarvan sommige met een f.v.-zendinstallatie voor het doorgeven van de golf me tingen naar een ontvangtoestel dat boven in de vuurtoren is geplaatst, hebben een verfje gekregen en wor den nu weer door dezelfde firma op hun plaatsen gezet. Een grote kraan is behulpzaam bij dit werk. Tevens worden nog enige, door de ijsgang scheef geraakte palen recht gezet. In de haven van Burgsluis bevin den zich tevens twee zg. boorbakken die op verschillende plaatsen ten zuiden en westen van de kop van Schouwen grondmonsters nemen, op last van Rijkswaterstaat. SPORT Burgh—Zierikzee 0—0 Bij een temperatuur van twee gra den boven nul die zeer nadelig was op de 'belanigstellting hebben 'de 'béide ploegen bet elkaar niet moeilijk «gemaakt in 'het treffen op het sportpark „Van Zuijeni'. Het is een slechte wedstrijd «geworden met twee oppermachtige verdedigingen en onmachtige voorhoedes. De grote man was keeper Stoutjesdijk die zijn ploeg voor :een «grote nederlaag be hoedde db or uitmuntend keep werk. Op het vel'd was Burgh zeker twee derde van 'de wedstrijd in de meer derheid doch haar voorhoede was niiét in staat om d'e vaak opgelegde kansen an doelpunten om te zetten. De «gevaarlijke 'linkerwang dér 'groen witte voorhoede, bestaande uit Toon Rijnberg en Theo Wessel, brak re gelmatig door, doch de vele voorzet ten 'konden niet benut worden, door de toch wel erg uit vorm zijnde an- d'ere voorhoedespelérs waarin Deur loo de rechtsbuitenplaats -bezette. Spil Van Beveren van Zierikzee stak in 'grootse vorm 'en was eveneens een groöt struikelblok voor de groen willen. De achterhoede van Burgh heeft hét niet moeilijk gehad en kee per Verton 'kon 'het aantal schoten op zijn vingers tellen. Scheidsrechter Kruf, d'ezelfde arbiter die ook de wedstrijd Zienikzee-Burgh leiddé had 'het eveneens erg gemakkelijk. Het was Deurloo die «in dé derdé minuut een harde kogel loste diie net voorlangs het doel. ging. Een zelfde 'kans krijlgt Knips doch hij miist volkomen. Een vrije trap neemt Toon Rünib'erg keurig doch de 'bal komt op d'e dek-lat terecht, en gaat achter. Een hard schot van De Vlie ger kan Verton met een fraaie duik tot hoekschop verwerken. Burgh blijft aanvallen en een voorzet van Toon Rijnberg -maakt Stoutjesdijk keurig onschadelijk. Jammer dat -in deze periode Burgh -het spel te kort houdt, waartegen de Zieri'kzee-ploég h'et juiste tegenspel wee.t te vinden. Vei-dere schoten van Joop Hanse en Deurloo vinden de grijpgrage armen van Stoutjesdijk op «hun weg. Direkt na rust 'lost Krips een ko gel die Verton weg stompt. Zijn over -buurman redt prachtig als hij een schijnbaar doelpunt van De Graaf op de doellijn weet te redden. Een schot van Joop Hanse gaat net naast. Uit een vrije sdhop komt de bal cp het «hoofd van De Vlieger, doch zijn stoot as voor Verton «geen bezwaar en 'hij werkt dé 'bal weer weg. Enige malen dribbelt Rijnberg door de ver dediging 'heen, dooh op het kritieke moment -brengt een teruggetrokken middenspeler redding. Eenmaal komt •hij alleen voor Stoutjesdijk, doch 't 'listige tikje gaat net naast. De Burig'h-verdedi gang stuwt de voor hoede naar 'het vijandelijk doel, doch dé 'belegering brengt 'geen aarde aan de dijk -en met scholen van Nico de Graaf, Toon Rijnberg en De Vlieger komt het einde van een teleurstel lende wedstrijd. Scbeepvaartberichten Alphacca, 31-3 van Port Said naar Hamburg. Attis, 29-3 van Aruba naar Mara- caibo. Esso Amsterdam (t.), pass. 30-3 Lissabon naar Rotterdam. Kelletia (t.), 29-3 te Rotterdam. Korenia (U. 30-3 van Puerto Miran da naar Hamburg. De Indonesische zaakgelastigde voor Nederland, dr. Mohammed Sja- rif. 'heeft in Bonn gezegd dot de Ne derlandse firma's „volop gelegen heid" zullen krijgen de handel met zijn land uit te breiden, maar dat zij „geen bevoorrechte positie, date rende uit de koloniale tijd" zullen genieten. Opbrengst reclasseringseollecte DEN HAAG, 30-3. De opbrengst van de reclasseringseollecte 1962, waarvan dc definitieve resultaten thans 'bekend1 zijn, is ruim twintig duizend gulden hoger dan die in 1961. De netto opbrengst van de col lecte 1962 bedraagt f 476.524.15,— te gen f 454.149.27,— in 1961.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6