GEVALLEN Echtpaar Boesman gehuldigd DEGELIJK - BETROUWBAAR 9r (fynderwjjs Beroering in St. Pliilipsland grens Honden en katten mogen weer los lopen DEN IIAAG, 29-3. De landelyke verplichting cm henden op straat aan een lijn te houden en de katten binnenshuis te houden geldt vanaf 1 april niet meer. De honden van zes maanden en ouder moeten als ze op de openbare weg verschijnen ztjn ingeënt tegen hondsdolheid, wat moet blijken uit de penning aan de halsband van de hond en uit het be wijs - dat de houder van de hond in zijn bezit moet hebben - dat de hond tenminste dertig dagen tevo ren is ingeënt. De buiten werking stelling van het landelijke aanlijngebod houdt niet in, dat de honden nu overal no- aarsgelijnd op straat megen want in een aantal gemeenten is het los la ten lopen van honden bij politiever ordening verboden. Deze bepalingen blijven uiteraard van kracht. De minister van landbouw heeft dit schriftelijk aan de beide Kamers der Staten Generaal meegedeeld. De verplichting werd ingesteld in het raam van de maatregelen ter be i.tij ding van de hondsdolheid. Daai beheren ook het verbod tot hat hou den van tentoonstellingen, keuringen en dergelijke bijeenkomsten met honden en katten. Dit verbod blijft vooralsnog gehandhaafd, evenals de bestaande invoerregeling onvermin derd van 'kracht blijft. Canadezen bezoeken oorlogsgraven in Nederland DEN HAAG, 29-3. Met een speci aal vliegtuig van de K.L.M. arriveert op 3 april a.s. een groep van 79 Ca nadezen te Schiphol voor een be zoek van 7 dagen aan ons land. Het zijn allen naaste familieleden van tijdens de 2de wereldoorlog gesneu velde militairen, die hun laatste rustplaats in Nederland vonden. Evenals vorig jaar, toen ook een groep Canadese pelgrims ons land bezoohten, heeft het Nederlandse Oorlogsgraven Comité de organisatie van het bezoek in handen. Door een initiatief van dit comité, dat nauw samenwerkt met de Canadese Bond van Öudstrijders (Canadian Legion) wordt het de nabestaanden van ge sneuvelde militairen zo gemakkelijk mogelijk gemaakt de overzeese ere- vcLdefx te bezoeken. Door het char teren van K.L.M. vliegtuigen, onder dak verlenen bij particulieren en vooral ook belangrijke financiële steun van derden, kunnen reis- er •-orbliifkosten voor de deelnemer-, bijzonder laag worden gehouden. In Nederland staan o.m. bezoeken aan de begraafplaatsen te Groes- DEN HAAG, 29-3. Uit naam en in tegenwoordigheid van, het vrijwel voltallige, hoofdbestuur der Konink lijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart heeft de voorzitter dezer Vereniging, de heer C. Kolff, vrijdag in Den Haag het echtpaar J. Boes man gehuldigd voor zijn activiteiten op het gebied van de ballonsport. Het hoofdbestuur der vereniging had met algemene stemmen besloten aan mevrouw Nini Boesman de me daille der vereniging in zilver te verlenen, als huldeblijk voor haar sportieve-en koene verrichtingen in de ballonsport. De heer Kolff her innerde er aan dat,, mevrouw Boes man honderdzeventig vaarten heeft gemaakt, dat zij vóór de tweede wereldoorlog al vaarten als passa gier heeft meegemaakt en dat zij na die oorlog het brevet van ballon commandant heeft behaald. Vele van de 170 vaarten heeft zij het com mando gevoerd op vaarten in Ne derland, Europa, Afrika, Zuid-Ame- rika en Suriname. Nadat de heer Kolff mevrouw Boesman de medaille had opgespeld, richtte hij zioh in het bijzonder tot balloncommandant Jan Boesman. Hij overhandigde hem, daartoe gemach tigd door de Federation Aeronauti- MARKTBERICHTEN Eierprüzen V.E.C.E. In de periode van 25 maart tot en met 30 maart werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) uitbetaald f 2,38 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 1-4. Aangevoerd: 2392 dieren, t.w.: 1614 vette koeien en ossen en 778 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en essen f 2,80-3,00. f 2,40-2,70, f 2,15- 2.35, varkens (levend gew.) f 1,74- 1,72-1,70. Vette koeien en ossen: aanvoer als vorige week; handel goed; prijzen eerste kwaliteit iets stijver, tweede en derde kwaliteit onveranderd, af loop kalm, enkele prima's boven no tering. Varkens: aanvoer aanmerke lijk ruimer; handel zeer kalm; prij zen lager, vooral' bij afloop, prima vleesvarkens boven notering, slacht- zeugen f 1,34-1,45 per kg. que Internationale, een certificaat van erkenning der verrichtingen van balloncommandant Boesman, alsme de een paar manchetknopen, der K.N.V.V.L. Tijdens de huldiging was een tele gram met gelukwensen van burge meester en wethouders van Utrecht binnen gekomen. beek, Bergen op Zoom, Holten en Bindhoven op het programma, als mede een ontvangst op de Canadese ambassade. Op 7 april heeft een herdenkingsplechtigheid te Groes- beek plaats. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Papcndrecht: C. Bies- broek, IJsselmuiden; te Zwarte- broek: J. Kruijt, Lexmond. Aangenomen naar Goes (vac. F. N. M. Nijssen) (toez.): H. J. Teutscher, laatstelijk pred. op Nieuw Guinea, Eindhoven. Bedankt voor Sint Annaland: J. A. de Waard, Meerkerk; voor Vrie- zenveen (vac. H. Pol): P. J. Bos, Sprang. Ger. Kerken Tweetal te Rotterdam (vac. F. Vroon): H. Heule, Leiden en P. C. de Vries, 's-Gravenhage-Loosduinen. Evang. Luth. Kerk Drietal te Zeist: A. Duyvendak, prop. Alphen a.d. Rijn; dr. C. J. Munter, Groningen en A. Vermeulen, Amsterdam. Ger. Gemeenten Bedankt voor Aagtekerke: H. Lig- tenberg, Oudemirdum. LAND- EN TUINBOUW Bestuur Landbouwschap hecht goedkeuring aan beleid van voorzitter Aan het beglin van de openbare vergadering; van het Landbouw schap op 27 maart, ifyeeft de voorzit ter, de' heer A. W. BÜeiwenga, ver antwoording afgelegd van zijn be leid in zake de ontruiming van de boerderijen in Hol'ldndsdheveld. In zijn uiteenzetting 'beantwoordde de voorzitter enige, naar aanleiding van deze gebeurtenissen, opgeworpen vragen waarom het niet mogelijk was anders te handelen dan nu is geschied. Hii deelde mede, dat don derdagmorgen 28 maart een bespre king zal plaats Vinden tussen de mi nister van justitie, de staatssecreta ris van algemene zaken en de voor zitter van het Landbouwschap over de mogelijkheden die h'et Land bouwschap heeft voor de invorde ring van 'de heffingen. Tenslotte wees 'de voorzitter op de noodzaak, dat de georganiseerde l'andbouw zich berin't op een ibetere voorlichting van d'e bedrijfsgenoten. Bij de rondvraag gaf het 'bestuur te kennen, dat hét geheel achter het door d'e voorzitter en het dagelijks bestuur 'gevoerde beleid staat. Voorts is bij de rondvraag veel aan dacht geschonken aan de voorlich ting. Hierover ontstond een diep gaande discussie. Het Europese parlement heeft zijn goedkeuring gehecht aan het beginsel van prijstoenadering voor granen in de E.E.G. op een peil dat lager is dan het huidige hoge Duitse prijspeil. Geheel west Nieuw Guinea is thans officieel vrij van cholera ver klaard omdat zich sinds 8 maart geen enkel geval meer heeft voor gedaan. SPORT VOETBAL Zierikzee A 1-Robur A I 12-0 Door deze overwinning behoeft Zierikzee A I nog slechts 1 punt bin nen te halen uit de twee resterende ontmoetingen om zich kampioen te mogen noemer, van haar afdeling. De ontmoeting tegen Robur werd met enige zorg tegemoet gezien (Robur is één van de sterkste ploe gen uit deze afdeling) en in de eer ste 20 min. toonden de gasten zich in alle opzichten evenwaardig aan de snelle en zeer slagvaardige Zie- rikzee-ploeg. De Zzee-verdediging, met doelman Hogerheijde aan het hoofd, liet zich niet verrassen, hoe wel éénmaal het doel op gelukkige wijze aan doorboring ontsnapte. Aan de andere zijde probeerden de vleu gelspelers Meijer en Koevoets de achterhoede van Robur uit elkaar te spelen, en niet steèds konden de gas ten de zaak redden. C. Heijboer scoorde het openingsdoelpunt, en na 20 min. had A. v .Tiggelhoven de stand op 2-0 gebracht. Na 25 min. werd het 3-0 toen Koevoets dwars ever het veld Meijer bereikte, diens voorzet werd door Vermeule achter uit getikt, waar Heijboer klaarstond voor 3-0. De tegenstand van de Ro- bur-elf ging nu zienderogen afne men. uiteindelijk eindigde deze wed strijd in een grote zege, 12-0, waar bij de doelpunten op naam kwamen van C. Heijboer 6 X, A. van Tiggel hoven 5 en Marcel Koevoets 1 bewerkstelligd door het onbaat zuchtige spel en steeds op tijd afge ven van de bal door de gehele ploeg. District Zuid I Zondagcompetitie 4e klasse G: Burgh-Zierikzee -0-0; De Schutters-Vosmeer 1-1. Zaterdagcompetitie 4e klasse A: VVN-MEVO 2-1; Mid- delburg-Arnemuiden 0-3; AZVV- Tern. Boys 5-2; SW '54-Chrislandia 2-2; Nieuwdorp-Zwal. Boys 1-0. Zondagcompetitie Afdeling Zeeland le klasse A: Zierikzee II-Brou wershaven 5-2; Robur-Renesse 0-4; Domburg-Hansw. Boys 2-0; Krui- ningen-Patrijzen 4-1. Zaterdagcompetitie le klasse: Bruse Boys-Hoek 5-1; SVD-Kapelle 1-5; VCK-Kats 5-0; Wolfaartsdijk-Yerseke III 3-4. 2e klasse C: Brouwershaven III- WIK 2-8; MEVO Il-Zeemeeuwen 3-7. 3e klasse D: WIK II-SKNWK 0-5 (SKNWK kampioen); Zwaluwen- Bruse Boys II 7-1. J unioren Groep A IV: Zierikzee A I-Robur A I 12-0. Groep B XI: Zierikzee B I-Duive- land B I 16-0; MEVO B I-Zierikzee B II 2-1; Bruse Boys B I-Zonne- maire B I 7-0. Groep B XII: Zeemeeuwen B I- Burgh B, I 1-1. VOETBAL Zierikzee B I-Duiveland B I 16-0 Duiveland B I, dat in 10 wedstrij den slechts 12 doelpunten tegen ge scoord zag, moest zijn doelman za terdag jl. 16 maal de bal uit het net laten halen. Doch zeker werd deze grote nederlaag imede beïnvloed door het feit dat Duiveland slechts met 9 iongens kon aantreden. Van Gin- neke 9 X, Smolders 2 X, Schiette- ka-tte P. v. d. Hulle Az. 1 X en T. B. Visser 1 X scoorden voor de rood-zwarten. Zierikzee A II-Mevo A I 3-0 Een volkomen verrassende uitslag, het hardwerkende Zierikzee, dat ook in deze wedstrijd wegens spelersge brek met 10 spelers moest uitkomen, slaagde er in de MEVO-junioren, die hun vorm van voor de vorstpe riode niet -konden benaderen, te kloppen. MEVO 'had bovendien zo'n dag dat ook niets wilde gelukken. Linksbuiten W. v. d. Hoek gaf Zie rikzee op 'handige wijze de leiding (1-0); zijn 2e doelpunt was van zo'n fraaie kwaliteit dat het alle handen op elkaar bracht. In het laatste kwartier probeerde MEVO vooral via de snelle rechtsbuiten de bakens •te verzetten, doelman Stoel liet zich niet passeren, en zelfs wist Zierik zee nogmbals te scoren, toen de bal uit een voorzet van van den Hoek via een achterspeler tergend lang zaam in de richting van het verlaten doel volde en indeVdaad effectloos op de fraai grasmat gelijk aan een biljartlaken achter de doellijn te recht kwam. Eindstand 3-0, Ingezonden mededeling SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland. Het programma voor zaterdag 6 april luidt als volgt. le klas: Bruse Boys-AZVV II (C. Eisma scheidsr.); Hoek-Meeuwen; Kapclle-Kats; SVD-Yerseke III; Wolfaartsdijk-VCK. 2e klas C: Brouwershaven III- MEVO II (scheidsr. J. v. d. Linde); WIK-Duiveland (scheidsr. G. v. d. Wielen). Bovenstaande wedstrijden vangen aan om 4.15 uur. Junioren Groep A VII: Zierikzee A II-SK NWK A I (2.30 uur. scheidsr. A. Dorst). Groep B XI: Zonnemaire B I-ME- VO B I (2.30 uur, zelf voorscheidsr. zorgen); SKNWK B I-Duiveland B I (2.30 uur, zelf voor scheidsr. zorgen). Groep B XII: Burgh I- Renesse I (2.30 uur, zelf voor scheidsr. zorgen); Zeemeeuwen B I-WIK B I (3 uur, zelf voor scheidsr. zorgen). Het programma voor zondag 7 april is als volgt. Ie klas A; Kruiningcn-Brouwers- 'haven (scheidsr. J. Pluijlaar); Dom- burg-Renesse (scheidsr. A. v. d. Rest); Patrijzen-Hansw. Boys (seh.- rechter N. Schot); Dreisdhor-Robur (scheidsr. G. v. Belzen); Zierikzee II- Noor.mannen (scheidsr. G. v. d. Wie len). 2e klas C: Brouwershaven II- Zonnemuiro (scheidsr. TI. Dattin); SVOWK-Burgh II (sch.r. A. Dorst). De wedstrijden van de zondagcom- petitie vangen aan om 2.30 uur. Rjjks Middelbare Landbouwschool te Goes Na gehouden overgangs-examen zijn van de eerste naar de tweede klas der R.M.L.S. te Goes bevor derd: H. van Damme, Ouwcrkerk; M. C. Ganzcman, Noordgouwe; J. Hanse, Ellemeet; J. Klompe, Drci- schor en J. v. d. Zande, Burgh. Alle leerlingen zijn cursisten van de af deling Landbouw; DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" Uitslagen van 29 maart. J. M. Kostense-H. Kouijzer 2-0; J. M. Kostense-K. B. Hogerland 1-1. De slot-avond seizoen '62-'63 wordt gehouden op vrijdag 5 april a.s. SCHAKEN Zierikzeesche Schaakvereniging Zaterdagmiddag speelde de Zie rikzeesche Schaakvereniging haar laatste wedstrijd in de 1ste klasse van de Zeeuwsche Schaakbond en wel tegen Vlissingen II. De voorlo pige uitslag van deze ontmoeting is 4 tegen 5 in het voordeel van Zie rikzee. Een partij werd afgebroken zodat van de beslissing hiervan zal afhangen of Zierikzee inderdaad ge wonnen heeft dan wel dat de wed strijd in een gelijk spel zal eindigen. De persoonlijke resultaten van deze ontmoeting waren: A. Mast-J. J. v. d. Ende 0-1; G. Ruig-dr. J. J. Westendorp Boerma 0-1; M. Braam-M. J. Enzlin 0-1; M. Hasselaar-A. J. Hendrikse 0-1; F. v. Eekhout-A. J. Scheele 1-0; J. Olijve- P. C. Tak 1-0; J. Blom Jr.-R. Hune- man afgebr.; J. v. d. Berg- M. M. de Raat P. Langedijk-J. M. Beve- lander^-Vfe; A. Willemse-K. T. de Jonge 1-0. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 31-3. De 580.885 gok lustigen, die deelnamen aan de spoi-t- toto van dit weekeinde, zoi'gden voor een inzet van f 683.983. Voor de eer ste prijs, die f 124.145 bedraagt, had zich zondagavond om 21 uur pas één gegadigde gemeld. Dx-ie deelnemers hadden 12. uitslagen goed voorspeld en komen daarmee in aanmerking voor de tweede prijs van f 67.715. De extra-prijs a f 33.855 blijft staan en wordt gevoegd bij de vol gende toto omdat er meer dan tien gelijke spelen wax*en. Uit Ihet gebied Gafsa in Zuid-Tu- nesië zijn deze week door hevige re genval 366 huizen verwoest, 2000 palmbomen ontworteld, meer dan 4000 schapen verdx-enken en bevloei- ingskanalen dichtgeslibt, zo is vrij- •dag in Tunis vernomen. AMSTERDAM. - De 63-jarige ar beider P. P. F. lis bij 'een zandstort- plaats aan de Buüksloterweg in Am sterdam gestruikeld ien onder 'een met zand geladen vrachtauto terecht gekomen die aohteru'itreed. Hij over leed: ter plaatse. Inenting jonge honden tegen hondsdolheid Nu de massale inentingen van hond'en tegen 'hondsdolheid zijn ge ëindigd, zal met de vaccinatie van jonge hondën worden begonnen. Vele dieren, die wegens hun leeftijd, niet voor inenting in aanmerking *zijn gekomen, 'zijn thans wel aan vaccinatie toe. Zij mogen nog tot de leeftijd van zes maanden on-ingeënt op straat komen. Om d'e bereikte graad van onvat- baarhéid' tegen d'eze gevaarlijke ziekte in, ons 'land op peil te hou den, heeft d'e minister van land bouw besloten de Inenting van hon den tot de leeftijd van zes maanden belangrijk te sulbsidiëren, indien de inentingen plaats hebberu op het spreekuur van d!e dierenartsen. Het rijk 'draagt bij 'in het hono rarium voor deze dierenartsen en stelt de entstof gratis ter beschik king. De eigenaar van de hond zal slechts een bedi*ag van f 2,aan leges voor het entbewijs behoeven te betalen'. Eigenaars die d'e enting thu'is willen 'lalten verrichten, zullen eventeeng van d'eze financiële tege moetkoming kunnen profiteren. Zij zullen dan boven d'e f 2,- aan leges een normaal visite-tarief moeten be talen. Het verzenden aan de dierenart sen van d'e benodigde entstof zal enige tijd vergen. In Noord en Zuid- Holland' en 'in Utrecht, waar de mas sale entcampagne vroeger was be ëindigd! 'dan in de overige provincies zal omstreeks 10 april met enten kunnen wordien begonnen, in de rest van Nederland 'omstreeks 24 april. Raad weigerde subsidie voor sportveld SINT PIULIPSLAND, 30-3. De af wijzing van een verzoek van de plaatselijke korfbalvereniging om subsidie van de gemeente voor een korfbalveld heeft in Sint Philipsland ncgal wat deining teweeggebracht. Er zijn in deze gemeenten, die zoals bekend twee dorpen omvat, name lijk Sint Philipsland zelf (1.600 zie len) en Anna Jaeoba Polder (600 zie len), vele ontevredenen over het be leid van het gemeentebestuur op het stuk van de mogelijkheden tot ont spanning en recreatie. Maar het gemeentebestuur de burgemeester en 'de beide wethou- ders zijn allé drie llid van de Staat kundig Gereformeerde Partij en db gemeentex-aad, waarin de S.G.P. het voor het zeggen heeft, voelen er niets voor gelden uit de toch al zo schrale gemeentemiddelen beschik baar te stellen voor het bevorderen van d'e sportbeoefening. Nog maar pas heeft men mesten besluiten tot drastische verhoging van alle ge meentebelastingen om dé eindjes aan elkaar te kunnen knopen, en, zo re deneren b. en w. en 'd'e meerderheid van de raad, dan schiet er voor de korfbalvex-eniging echt niets over. Steun ontbreekt Deze 'korfbalvereniging is tot dus-" verre de ertige vereniging op het ge bied van de sportbeoefening in deze Zeeuwse gemeente en zij heeft nu wel van een boer de beschikking over een stuk land' gekregen, maar over de middelen om er een bruik baar 'korfbalveld' van te maken be schikt zij niet. Insiders wijten het ontbreken van steun voor dé sport beoefening aan die principiële ge zindheid van de vroede vaderen en van, de meerderheid d'er gemeente leden'. Heeft niet onlangs de burge meester dh een vraaggesprek voor de televisie verklaard principieel tegen stander van televisie en sport te zijn? Wat de televisie betreft, dat moet dé burgemeester zelf weten als hij geen" toestel koopt, maar voor de sport most het gemeentebestuur toch iets doen, zo menen de andersden kenden in Sint Philipsland. En déze andersdenkenden schijnen vooral te wenen in Anna Jacdba Polder, waar vandaan ook de voornaamste aan- STAD EN PROVINCIE SEROOSKERKE Vergadering Korfbalvereniging Velocitas Dezer dagen hieLd de korfbalver eniging „Velocitas" haar algemene lederivei-gadering in het Dorpshuis. De belangstelling voor deze verga dering was matig. Na een openingswoord door de voorzitter, de heer C. de Rijke, wer den door de secretaris de notulen voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Door de voor- r'+.ter werd namens de vereniging aan het lid C. de Graaf, een boek aangeboden i.v.m. zijn 'behouden, te- ïuigkeer uit Nieuw Guinea. Besloten werd om elk lid en donateur een balll-point aan te bieden met de in scriptie „Velocitas". Het financieel vei'slag werd vei-zorgd door de heer L. Hart. Het bestuur deed de leden een voorstel om deze zomer een klasse lager te gaan spelen, dit in verband met nieuwe spelers. De trainingsavond zal worden gehouden op woensdag. Het bestuur zal twee boeken laten circuleren bij de leden over de training. Ook werd besloten, om tot aankoop van een witte bal over te gaan terwijl tevens aan een eventuele pupillenoompetitie zal worden deelgenomen. Uitreiking verkeersdip.loma's Op woensdag 3 april a.s. zal in het Dorpshuis te Serooskenke, aan de cursisten de diploma's voor de in de afgelopen winter gehouden ver- keerscursus, geoi-ganiseerd door de afd. Schouwen van het Verbond voor Veilig Verkeer, worden uitgereikt. Tevens zal een viertal filmpjes wox-- den vertoond. har.g kemt voor het enige A.R.-lid van de gemeenteraad. Voornamelijk uit Anna Jaeoba Polder schijnt ook het memorandum te 'komen, dat een aantal organisaties heden (maandag) aan de gemeenteraad gaat aanbieden ■en waarin, naar verluidt op een her ziening van het gemeentebeleid zal worden aangedrongen. Of dit succes zal hebben? Insiders menen van niet. De gemeenteraad, zoals hij is samen geteld. is door de bevolking geko zen. Wat hij doet is de wil van de meerde:'heid van de bevolking en een verandering van standpunt is derhalve niet te verwachten. Dal wil zeggen, dat d'e "kansen voor de sportbeoefening met subsidie van de •gemeente door het memorandum ze ker niet beter zullen worden. Herkeuring der malen en gewichten Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dal voor de herkeuring der maten en gewichten te Zierikzee, in een lokaal van hel Ned. Heivormd Verenigingsgebouw in 'het Vrije, zitting zal worden ge houden op: donderdag 18 april 1963 van 9-12 en 13-17 uur; vriidag 19 april 1963 van 9-12 en 13-15 uur; maandag 22 april 1963 van 13-16 uur. Mede wordt ter kennis gebracht: 1. dat aan de herijkplichligen door de dienst van het IJkwezen zo veel als mogelijk is oproepingen zullen worden uitgereikt, ver meldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meetwerk tuigen ter herkeuring aangebo den kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen be lang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewe zen, dat de verplichting tot her keuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen; 2. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moe ten worden aangeboden om on derzocht te worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten govex-fd dienen te zijn, koperen gewióhten afgewassen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren ge wichten niet gepotlood megen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met 'gekookte lijnolie; 3. dat de maten en gewichten vóór 1 oktober 1964 gestempeld moe ten zijn met de letter A in fan- tasievorm en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zit ting gebruik te maken, nog ge legenheid bestaat maten en ge wichten te laten herkeuren aan bet IJk'kantoor te Dordrecht, Hu- go de Grootplein 1, elke woens dag geen openbare feestdag zijn de, van 9-12 en 13.30-16.30 uur; 4. dat de maten en gewichten, die gestempeld zijn met het afkeu- ringsmerk a niet in winkels, enz. •mogen worden teruggebracht; 5. dat ten bate van 's Rijks schat kist voor 'het ondex-zoek der ma ten en gewichten -keurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon moet worden betaald; 6. dat de milligramgewiahten niet op -de herijkzitting doch uitslui tend aan ihet ijkkantoor ter her keuring kunnen worden aange boden. De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verifica tie, moet met de gewichten fx-anco per post worden opgezonden, daar deze andera moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet op postrekening nr. 507584 van het IJkkantoor Dordrecht een bedrag van 40 cent worden gestort. Zierikzee, 1 apx-il 1963. Bui'gemeester en wethouders vooimoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secx*etaris ZEEUWS-VLAAMS FEUILLETON „Kom je dan zaterdagavond afre kenen?" „Ben je mal! Dan al! Dat heeft toch zo'n 'haast niet!" „Vader houdt er van dix-ect af te rekenen, dat weet je", dat was ook zo. „Goed, dan "kom ik zatex-dagavond even". „Maar je mag alleen komen, als je mij tractor leert rijden!" Kees lachte. „Dat. is toch geen wex'k voor meisjes. Kom nou!" „Poe, dat Fordje van vader kan ik ook best besturen, dus waarom dit ding niet?" „Nou, probeer maar eens!" Dat was tegen geen dovemansoren gezegd. Rap klom ze op de zitplaats, startte de motor en schakelde in de eerste vooruit. Daar ging ze en 'keu rig reed ze het land rond, tot ze weer terug was. „Nou, wat. zeg je er van?" „Goed zo, maar ik doe het een beetje vlugger, anders zit ik hier over zeven weken nog!" „Altijd zo'n haast?" plaagde ze. „Die loonploegers zijn net slaven. Hollen om klaar te komen en gauw weer naar een ander". Ja wél, maar het spel had nu lang genoeg geduurd. „Kom er nou maar af, Jannie. Ik moet nog wat doen vanmox-gen". Maar plagend schakelde zij voor uit en daar ging het weer. Nu was zijn geduld echter uit. Resoluut stapte hij op de koppeling, gleed er door W. Geldol met de vette klei aan zijn laarzen •bijna af, maar kon nog net dc trac tor weer tot stilstand brengen. Toen eerst merkte hij, dat ze nog geen twee meter van de diepe sloot, aan het eind van het land stonden. „Als je er nou niet af komt. Ik had m'n nek wel kunnen bx-eken of de schijveneg over me heen kunnen krijgen!" Hij was heus een beetje kwaad. En toen ze geen aanstalten maakte om op le staan, pakte hij haar x-esoluut op als was zij een pop en tilde haar van de zitplaats. La chend liet ze hem begaan. Maar toen hij haar zo vasthield, kon hij toch de verleiding niet weerstaan haar te kussen, tot tweemaal toe. „Ben je nu 'helemaal mal", zei ze blozend, toen ze weer op de grond stond. En quasi-boos liep ze weg. Kees bleef haar nakijken tot zij weer in de boomgaard was verdwe nen. Daardoor merkte hij niet, dat achter de meidoornstruiken aan de overkant van de sloot, waar mensen aan het hooien waren, veelzegend gegrinnikt wex*d. En hij was zo in zijn gedachten verdiept, dat hij die morgen enkele malen precies dezelf de baan reed, zonder het te merken. Toen Ihet 's middags drie uur was. bracht Fie, de oudste dochter van boer Pauwcis -hem thee. Hij was juist met ploegen begonnen en stond •mot zijn tx-actor in de hoek van het land, dicht bij de sloot, die, omdat 'hij vanaf de boerderij van Pauwels tot ver in het land doorliep, een af zonderlijke naam had en de Zand- dulve genoemd werd. Fie was jovi aal en vriendelijk, al mex'kte Kees wel aan haar, dat Jannie haar niets verteld had. Daar de zon erg heet was, ging Kees even in de schaduw van de struiken langs de sloot zitten. Het was werkelijk een verademing om even uit de zon te zijn. Hij geneer de zich wel een beetje, dat Fie dood rustig op de knieën bij hem zat, maar eigenlijk was hij veel te blij, dat ze klaarblijkelijk niets afwist van vanmox-gen. Zie je, dan was Jannie toch niet zo, als hij wel eens had gedacht en zoals moeder hem wilde doen geloven. Terwijl "hij daar zat en Fie hem thee inschonk, over koetjes en kalf jes keuvelend, zag Kees iets, dat zijn aandacht trok. Achter de struiken zag -hij in de sloot iets drijven, dat hij niet goed kon onderscheiden. Hij stond daarom op, baande zich een weg door het hout en riep: „Moet je eens kijken, Fie. Een oude schuit drijft hier". Het meisje bleef echter rustig zit ten. „O, zit dat ding daar? Dan zijn er zeker jongens uil de buurt mee gaan varen. Wij misten hem al een hele tijd. maar ver kon hij niet weg zijn, dachten we. Ik zal het wel eens tegen de jongens zeggen, dan kun nen zij 'hem terug halen". Kees kwam tex-ug en ging weer zitten. „Maar waarvoor gebruikten jullie dat ding dan? De sloten zijn hier toch te smal om te roeien? Tk wist niet eens. dat jullie een boot hadden". „Roeien zal niet gaan", antwoord de het meisje onverschillig, „maar je 'kunt wel bomen en dan gaat het best. Vroeger werd dat ding wel ge bruikt om riet en elzen te snijden, je kon er -dan beter -bij komen, maar tegenwoordig gebruiken we dat ding niet meer". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2