Daarom BPI super Mix benzine T&hcVi Kies de soort die bij U w auto hoort N (VI aSPRO Vlug naar vragen, mevrouw! HET AFSCHRIJVINGSBELEID IN DE LANDBOUW GROTE AANKOPEN neem Postzegels Ned. Antillen bouillon is kracht bouillon EERSTE KAMER DEN HAAG, 28-3, Nog te weinig voldoet het afschrijving»- en moder- niseringsbeleid in de landbouw aan eisen, die daaraan naar moderne economische opvattingen ook in de andere sectoren van het economi sche leven worden gesteld. Minister Marijnen stelt dit in zyn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting 1963 van zyn de partement. Een levensduur van honderd jaar voor de bedrijfsgebouwen, zoals wel wordt aangenomen, is in wezen een fictie. Telkens weer dienen de ge bouwen als produkfciemiddel in op timale toestand te worden gebracht, en er zal dus steeds opnieuw ver bouwd en aangepast moeten wor den, waarbij de afschrijvingen in overeenstemming dienen te zijn met de beperkte periode waarvoor zulk een investering zijn rendement ltan afwerpen. Er zal' moeten worden ge streefd naar een meer economisch verantwoord beleid te dezen. Een commissie van het Landbouw schap zal eerlang over deze materie rapporteren. De minister is gaarne bereid dit vraagstuk daarna op nieuw onder ogen te zien en te over wegen, of nacler overleg met zijn ambtgenoot van financiën noodzake lijk zou zijn. Dat bij het verrichten van deze •investeringeh <in gebouwen veelal een groter beroep op vreemd,e inves teringsmiddelen zal moeten worden (gedaan, dan tot nu toe het geval was, behoeft in wezen niet op een onge zonde situatie te duiden. Nu de land bouw steeds kapitaal-intensiever wordt, is het uitsluitend financieren uit eigen middelen veelal niet meer voldoende. Wat biedt de BEELDBUIS? Met het oog op lijdenstijd en vas ten deze week weinig amusement. Enkele tips: za. Dorus bij de Vara. B.Vl. geeft als hoofdmoot de film „De vijfde bezoeker". Zondag haalt de KRO eindelijk „De strop" uit de griezelkelder. Woensdag Dinah Sho re, vrijdag o.a. top of flop, Rudi Carrell en Perry Mason uit Bussum. Ingezonden mededeling PERSOONLIJKE LENING n M. E5252 2E Scliouwen-Duivelandse Sportspiegel Schouwsc derby Burgh-Zierikzee MEVO neemt het op tegen AZVV Brouwershaven in degradatiegevaar Brusc Boys niet echoel kansloos tegen Ilock Zierikzee A I strijdt voor de bovenste plaats VOETBAL KNVB. In de 4e klas G is voor zondagmiddag de Schouw- se derby tussen Burgh en Zierikzee in gelast. In de eerste wedstrijd, te Zierikzee, wist de club uit de West hoek met duidelijke cijfers van de rood-zwarten te winnen. Nu Burgh deze maal ook nog het terreinvoor deel heeft, geloven, ooy niet dat Zie rikzee er in zal slagen revanche te nemen en haar positie op de rang lijst te verbeteren. ZATERDAGVOETBAL. Morgen middag gaat MEVO het, in de 4e klas A, in eigen huis opnemen tegen AZVV uit Axel. AZVV, dat nog on der de ernstige titelkandidaten mag worden gerekend, geven wij, on danks de bescheiden 4-3 overwin ning welke het te Axel wist te be halen, toch de beste kansen. Arne- muiden heeft voor eigen publiek de beste kansen tegen VVN, terwijl Terneuzense Boys het niet gemak kelijk gaat krijgen tegen het bezoe kende SVV '54. Het treffen tussen Spui en Nieuwdorp is belangrijk voor de bezetting van de laatste plaats. Weet Spui te winnen dan staan Spui, Nieuwdorp en MEVO met een gelijk aantal punten onder aan de ranglijst. Dinteloord geven wij de beste kansen bij Chrislandia, terwijl Zwaluw se Boys thuis van Middelburg kan winnen. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas A spelen de Zierikzee-reserves thuis tegen Brou wershaven. Verliest Brouwershaven ook deze wedstrijd, waarop de kans groot is, dan zijn zij vrijwel zeker van degradatie. Robvr, dat Renesse op eigen terrein uitstekend partij wist te geven, zal in Goes zeker zijn uiterste best doen om de duinbewo ners in het zand te laten bijten. Hansweertse Boys heeft de beste pa pieren in handen bij het bezoek aan Domburg, terwijl de ontmoeting tus sen Kruiningen en Patrijzen wel eens in een puntenverdeling zou kunnen eindigen. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas geloven wij niet dat Bruse Boys op eigen terrein helemaal kans loos is tegen Hoek. SVD zal de punt jes wel moeten afstaan aan het be zoekende Kapelie, terwijl VCK te Koudekerke favoriet is tegen Kats. Wolf aartsdijk kan zich wat uit de gevaarlijke zóne werken door van Yerseke III te winnen. In de 2e klas C zal WIK zich ivel duchtig moeten weren om Brouwershaven III op eigen terrein te bedwingen. Te Zie rikzee zullen MEVO II en Zeemeeu wen elkaar niet veel ontlopen. In de 3e klas D heeft Zwaluwen te Kerk- werve de beste troeven in handen tegen de WIK-reserves. JUNIOREN. In groep A IV kan Zierikzee A I de strijd voor de bo venste plaats praktisch in haar voor deel beslissen door op het sportpark Bannink van Robur A I te winnen. In groep A VII gaat Burgh A I met de beste kansen op bezoek bij SK- NWK A 1 terwijl Zierikzee A II het gaat opnemen tegen MEVO A 1. In groep B XI hebben bij de ontmoe tingen MEVO B I-Zierikzee B II, Bruse Boys B I-Zonnemaire B 1, Dreischor B I-SKNWK B I en Zie rikzee B I-Duiveland B I de thuis clubs iets betere kansen. In groep B XII is de strijd tussen Zeemeeu wen B I en Burgh B I geheel open, terwijl wij Zwaluwen B I de beste kansen geven tegen WIK B I. Boete voor vervalser AMSTERDAM. 27-3. De recht bank te Amsterdam heeft de 75-ja- riga gepensioneerde K.N.I.L.-luite- nant-kclonel Raoul E. P. Maler uit Bussum terzake van poging tot op lichting meermalen gepleegd en een geval van oplichting van postzegel- handelaren in Den Haag en Amster dam veroordeeld tot een boete van f 20.000 subsidiair '200 dagen hechte nis, f 15.000 der boete werd voor waardelijk opgelegd met een proef tijd van drie jaar. Het ging in deze zaak om vervalsingen van voor-fila telistische poststempels, die M. zo knap imiteerde, 'diat de deskundigen ze niet an echte konden onderschei den en waardoor de justitie M. reeds bij voorbaat „de Van Meegeren van de filatelie noemde. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Middelharnis: J. Kruijt te Lexmond; te Kamperland: A. van den Ban, Elkerzee-Scharendijke; te 't Zandt (Gron.) (toez.) en te God linze: L. E. Emmen, vic. te Voor schoten; te Vriezenveen (vac. A. Vink): A. Sjollema, Well en Ammer- zoden. Ger. Kerken Beroepen te Nij-Beets: J. A. H. van der Vinne, Eikenhof (Zuid-Afri- ka); te Ommen (vac. H. Hortensius): G. O. N. Veenhuizen, Grouw-Irn- sum; te Diever: H. Dijkstra, Wie- ringerwerf; te Maassluis (vac. C. Mak): J. Wolven. Urk; te Perth (West-Australië) (Ref. Churches): H. Riezebos, Luttelgeest-Kuinre. Aangenomen naar Buenos-Aires; S. S. van Dijk, laatstelijk pred. op Nieuw-Guinea, Ermelo, die bedank te voor Curagao als koopvaardij pred. naar Suawoude: kand. D. van San ten, Schipluiden, die bedankte voor Broek onder Akkerwoude en voor Oldeboorn. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Axel (2e pred.pl.): H. J. de Vries, Bedum. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Rotterdam-Charlois: L. S. den Boer, Sassenheim; te Slie- drecht (Middeldiepstraat): C. van der Weele, Ermelo-Putten. Bedankt voor Noordschesohut: C. van der Weele, Ermelo-Putten; voor Arnhem: M. Vlietstra, IJmuiden. MOSKOU. Maarschalk Sergei Bi. rioezov, die bevelhebber fs geweest van> de Russlisohe raketsbrij'dkrach- ten, is benoemd tot chef van; de 'ge nerale staf van de Sow jet-strijd-, krachten. Hij volgt als zodariig maarschalk Matvej Zacharov op. Ingezonden mededeling OVERDENKING En de Heer keerde zich om en zag Petrus aan. (Luc. 22 61). Niet lang geleden zijn de cijfers van de laatstgehouden volkstelling met betrekking tot de kerken be kend gemaakt. Het blijkt dat in de regel de kerken in ledental zijn vooruitgegaan, omdat de bevolking van Nederland is gegroeid. Ander zijds is gebleken dat procentsgewijs de kerken achteruit zijn gegaan. Deze procentuele achteruitgang is weliswaar minder groot dan bij vo rige volkstellingen het geval was, maar dat neemt niet weg dat er van teruggang sprake is en dat stemt tot nadenken. Groot is immers het aan tal van hen, die nog opgeven bij een kerk te behoren, maar in werkelijk heid reeds lang niet meer meelevend zijn. Velen van deze mensen hebben eens plechtig beloofd dat zij hun Fleer wilden volgen in voorspoed en tegenspoed. Wat is er van deze be lofte terecht gekomen? Wij zien hen niet meer deelnemen aan het kerke lijk leven. Zij leven volop in de we reld. De Kerk en het evangelie zijn uit hun gezichtsveld verdwenen. Trouwe kerkgangers 'hebben de nei ging op deze mensen af te geven. Is dat recht en billijk? Misschien behoort u ook tot die mensen, die de mond vol hebben over „die an deren, die er niets meer aan doen"? Hebt u zich echter wel eens afge vraagd, wat u zou doen, wanneer u verkeerde in dezelfde omstandighe den als deze mensen? Niemand uwer zal Petrus van on trouw en gebrek aan liefde willen beschuldigen. Toch heeft hij zich aan het kwaad, dat wij hierboven sig naleerden, schuldig gemaakt. Petrus heeft zich na de arrestatie van Jezus begeven naar de binnenplaats, die grensde aan de zaal, waarin Jezus werd verhoord. Petrus had hier niets, maar dan ook niets te maken. Petras bevindt zich nu onder de knechten van de hogepriester en de soldaten. Deze voeren een gesprek over Jezus. Petrus neemt 'hieraan kwasi-onversohillig deel. Hij valt echter op en vestigt de aandacht op zich. Eén van de slavinnen meent in Petrus een volgeling van Jezus te herkennen. Zij zegt dit, maar Petras ontkent dit fel. Dit herhaalt zich twee keer, Petrus ontkent steeds krachtiger, dat hij Jezus kent. Hij vervloekt tenslotte zichzelf als hij Jezus heeft gekend. Dit laatste ge schiedt voor Petras er zelf op be dacht is. Wanneer het tot hem door dringt, wat hij heeft gedaan, gevoelt hij zich plotseling eenzaam en ver laten. Hij gaat weg en weent bitter. Hij heeft nu van zijn kant de ge meenschap met Jezus verbroken. Petrus is in deze moeilijkheden geraakt door zich naar deze binnen plaats 'te begeven, waar hij niets te zoeken had. Ook 'hier geldt: Onge vraagd is onbeschermd. Dit is nog heden het geval. Velen komen even als Petrus in moeilijkheden door zich ongevraagd naar plaatsen en gelegenheden te begeven, waar zij niets te maken hebben. Zij willen evenals Petrus meespelen in het spel en voor ook zij het weten heb ben zij gezegd Jezus niet te kennen. Dat is geen boos opzet. Integendeel. Zij zijn zelf door hun woorden ver rast. Ook zij voelen zich eenzaam en verlaten, al blijkt 'dit niet aan de buitenkant. De grote troost voor al deze mensen is nu, dat Jezus hen niet vergeet. Hij ziet evenals naar Petrus ook naar hen om en houdt 'hen met zijn blik vast. Deze blik bewaart hen voor uitziChtsloze ver twijfeling en hierdoor mogen ook zij weten, dat zij niet verlaten, zijn. Zij mogen hieruit kracht putten en tevens het vooruitzicht smaken dat eens door Jezus' toedoen deze eenzaamheid zal verdwijnen, zoals Hij deze ook bij Petrus eenmaal heeft weggenomen. Drs. Alb. van den Ban, Scharendijke. WILLEMSTAD, 27-3. Met ingang van 17 april zuilen, zolang de voor raad strekt op de Ned. Antillen twee bijzondere frankeerzegels zonder toeslag verkrijgbaar worden gesteld, in waarden van 20 en 25 cents, ter gelegenheid van het op Curagao te houden Caraibische congres voor geestelijke volksgezondheid. De ont werpen zijn gemaakt 'door de heer E. N. Ayubi te Willemstad. -In Sveixhoysk, Sowjet-Unie, zijn zes mensen ter dood veroordeeld wegens diefstal' van goud, platina en edelstenen uit mijnen en het ver handelen dharvan. De waarde be droeg omstreeks 1.3 miljoen gulden. Een aantal' 'medeplichtigen werd lot vijf ten jaar gevangenisstraf veroor deeld. 42. „Turton-Towereen somber, naar geestig landhuis in Lancashire", mompelt kapitein Drummond Olivier. „Eén keer ben ik er geweestWilliams had het land goed toen juist gekochtwaarschijnlijk met het geld dat hij met zijn eerste smok- kelreis verdiend hadEén van dc ka mers, ccn torenkamer, was zwaar gegren deld, herinner ik mijHet zou me niet verbazen als hij daar een vracht goud van de indianen heeft opgeslagen. „Hoe kwam u met hem in contact?" vraagt Aram. „Door FloydDie had vroeger al eens als bootsman onder mij gevarenDie schurk heeft natuurlijk al die tijd al geweten, dat de wapens, die wij vervoerden, voor de indianen bestemd wa renMaar als wc erin slaagden die plas over te stekenhij maakt een driftig gebaar in de richting van de zee, „dan weet ik waar ik die muiter en smokkelwaar zal kunnen vinden! Op Turton-Tower, bij zijn baas Williams!" Bij een spelonk in de rotsen, die een na tuurlijke schuilplaats biedt, besluit het groepje het daglicht af te wachten. Maar nog lang wordt er nagepraat over de be levenissen van de laatste uren, rondom het kampvuur. Ingezonden mededeling HET GEHEIM VAN TURTON TOWER Behzine? Ingezonden mededeling Natuurlijk wilt U ook profiteren van deze tijdelijke en extra voordelige aanbieding: 3 dubbeltabletten Knorr vleesbouillon voor slechts f. 1,- 2 dubbeltabletten Knorr kippenbouillon voor slecht^ 75 ct Krachtige Knorr bouillon, fijn-gekruid, is heerlijk in Uw soepen, sausen, vlees- en groentegerech ten. Ook als pure drinkbouillon voortreffelijk. Neem wat van die dubbeltabletten in huis. Nu voordelig, altijd handig! Deze auto heeft uitsluitend een privé-leven. Korte ritten voor bezoek of boodschappen. Verder alleen-voor-het-weekend. Deze auto heeft overwegend een beroepsleven. Iedere dag uren achtereen in touw. In de stad en dan weer op de buitenweg. U ziet: beide auto's zijn aan elkaar gelijk. In merk, type en bouwjaar. Maar onder de motorkap houdt de gelijkenis op. Beide motoren hebben zich anders ontwikkeld. Hetzelfde geldt voor uw auto. Ook uw motor heeft een eigen karakteristiek. BP Super Mix komt er aan tegemoet met 5 verschillende soorten benzine. Voor elke motor de juiste individuele voeding. Probeer het zelf. Na twee- of driemaal tanken bij een BP-pomp merkt u het verschil. Uw motor loopt indèrdaad soepeler, reageert scherper en accurater'. Kies zelf uit: BP benzine-BP Super Mix 25- BP Super Mix 50- BP Super Mix 75 - BP Super. I)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 8