16 ct Ttfee lonten aan kruitvat Afrika De dokter heeft het druk GEVALLEN lekker en gezond KWALITATIEF AAN DE SPITS 8 P ER SENORITAS Beits bijtijds met Ceta-Bever grens ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 29 maart Nu. 19353 BUIK DOOK HET WERELD De spanning tussen blank en zwart in Afrika stijgt op twee plaat sen zozeer, dat een uitbarsting zeer goed mogelijk lijkt: in de republiek Zuid-Afrika en in de Rhodesië's. De Centraal-Afrikaanse federatie Ingezonden mededeling ROME. Paus Joannes zal op 13 april, des avond om 8 uur. een ra diotoespraak houden tot de gelovi gen over de hele wereld. Om 12 uur op Paaszondag zal hij vanaf de Log gia van de Sint Pieter de zegen „Urbi et Orbi" geven. APELDOORN. Op de boerderij van de heer G. J. Wensink, gelegen in het park van het koninklijk pa leis Het Loo, die bekend staat onder de naam „Koninklijke boerderij" is mond- en klauwzeer uitgebroken onder de varkens. De hele varkens stapel, bestaande uit 216 dieren, is in verband hiermee opgeruimd. is een teer punt voor de Britten die in Londen een conferentie over di verse kwesties hebben belegd. Dat is ermee begonnen dat de vertegen- ivoordigers van de zwarte regering van Noord-Rhodesië kwaacl zijn weggelopen en zo dus eigenlijk ieder gesprek onmogelijk hebben gemaakt Ze wensen niet veel te bespreken, behalve dat hun - net als eerder Nyassaland - wordt toegestaan uit de federatie te treden, een produkt meer van de studeerkamer in het ministerie van koloniën dan van de feitelijke situatie in de eerst drie en nu nog maar twee samenstellende delen. Het kernpunt is dat Londen er eigenlijk geen enkel belang bij heeft de federatie in stand te houden, maar dat de federale premier Sir Roy Welensky desnoods nog wenst te berusten in de afscheiding van Nyassaland, maar niet in die van Noord-Rhodesië. Ingezonden mededeling DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 9.30 uur ds. Assendorp. Gasthuisikerk: 10 en 7 uur ds. M. Enker, Middelburg. Kerkwerve: 10 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 2 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 uur ds. van Liere. Noordwelle: 11 uur ds. van Liere. Eikerzee (Scha- rendijke): 10 uru dis. van, den Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 10 uur vic. Kellmg. Dreischor: 7 uur ds. v. d. Sar. Ouwerkerk: 11 uur ds. Assendorp (bed'. H.D.). Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westorhof (bed. H.D.). Oosterland: 10 uur (bed. H.D.) en 6 uur ds. H. J. Groenewegen sr., Albl'asserwaard. Sirjansland; 10 uur ds. van Vliet, 6.30 urn- leesdienst. Bruinisse: 10 uur (bed. H.D.) en 5 uur ds. v. d. Sar. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur cfs. H. WT Bltaern- hoff, Heilo. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemer- sma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Boerma. Scharendijke: 10 en 2.30 uur cancL de Graaf, Halfweg. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huij- ser. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 uur lees- dienst, 2.30 uur ds. den Heetten. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. den Hee tten. Gereformeerde Kerken (vrü gemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds>. Keizer. Chr. Geret'. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur 'ds.'v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. H. Eer- land, legenpred!. te Amersfoort. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Eerland. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. van der Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdiienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland; 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdjenst12 uur jeugdsaraenikomst, 7.30 uur ver- lossiivgssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.30 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistieviering op zondag te 9.30 uur. DEN HAAG. Gistexmorgen om streeks tien over half twaalf is een Deense „Hawker Hunter" straalja ger bij de spoorwegovergang in Roordahuizen (Fr.) neergestort. De piloot ikwam bij dit ongeval om het leven. Veel extra zieken met verkoud heid en griepjesIs het wonder, dat de huisartsen het drukker heb ben dan ooit? 't Is zelfs zó erg, dat de Koog-Zaandijker artsen het ini tiatief genomen 'hebben, via de plaatselijke kranten, een beroep op hun patiënten te doen. Wij vragen ons af of dit niet iets is, dat voor iedereen in het gehele land geldt. En is het ook niet van belang ons het gehele jaar door aan de richtlijnen, die zij stelden, te hou den. Heus, de artsen hebben het bij na altijd ontstellend druk in hun zeer verantwoordelijke werk. Ze worden vaak op de onmogelijkste tijden geroepen, midden in de nacht, onder het eten of als ze net met een zeer ernstige patiënt bezig zijn. En dan te beendken, dat het verzoek om te komen, lang niet altijd nodig is. Maar er zijn nu eenmaal altijd mensen, die bij het minste of ge ringste in paniek raken en zonder nadenken meteen de dokter bellen. Och, vraagt u zich toch eerst even rustig af of de komst van de arts nu wel zó noodzakelijk is. Vertrouwt u het ziektebeeld niet helemaal en lijkt het niet verantwoord te wach ten, vraag dan telefonisch advies. Vertel het uitvoerig 't Beste is natuurlijk altijd 's mor gens vóór negen uur uw dokter te vragen die dag langs te willen ko men. Belt u zelf even, zodat u pre cies kan vertellen wat er aan de hand is. Heeft u geen telefoon, laat dan een briefje in de bus doen, waar alle klachten en ziekteverschijnselen Ingezonden mededeling Het gaat om het koper Nyassaland is voornamelijk arm. er wonen weinig blanken. Met Noord Rhodesië, aldus Welensky, heeft het kernland van de federatie, Zuid- Rhodesië, aanzienlijke relaties van historische, culturele, politieke en zakelijke aard. In eenvoudiger taal: daar zijn de kopermijnen. De moeilijkheid voor Londen - en voor de Noord-Rhodesische leiders Kaunda en Nkumbula - is dat de tblankestrijdkrachten te land en in de lucht bepaald niet veel acht zul len geven op Londense bevelen: die zijn vast in de hand van de blanke toplaag die Sir Roy vertegenwoor digt. Het conflict lijkt dus niet te t beslissen aan de conferentietafel en dan is er voorlopig geen andere op lossing te voorzien dan die met de wapens. In Zuid-Afrika kan men terecht vrees koesteren voor de Poqo-orga- nisatie, een ietwat Mau-Mau-achti- ge geheime bond, die de regering- Verwoerd voor een deel aan zich zelf te danken hééft doordat ze de nationalistische negerbeweging Pan- afrikaans congres door verboden dwong illegaal te gaan werken. Gewapend verzet De aankondiging van een opstand dit jaar nog hoeft men niet letter lijk te nemen wat de datum betreft, maar dat er zoiets te eniger tijd on dernomen wordt lijkt wel logisch. En daarbij moet men minder reke ning houden met de wat blinde ter reur, zoals die nu in de rechtszalen ter sprake komt, dan wel met beter georganiseerd en waarschijnlijk ook beter bewapend verzet. Een konsekiuentie van de apart heidspolitiek is ook geweest dat Zuid Afrika een vrij grote toplaag van inheemse intelligentsia heeft, die in staat geacht moet worden een ver zetsactie redelijk te organiseren. Daarnaast is van belang dat de toe stand in Zuid-Afrika alle onafhan kelijk geworden staten in dat we relddeel een doorn in het oog is. Vooral Ghana zal graag bereid zijn opstandige elementen in Zuid-Afri ka met raad en daad, maar vooral met wapens bij te staan, wat voir gens bekentenissen voor de rechter trouwens al het geval schijnt te zijn. Net als in het Rhodesische geval zijn de tegenstellingen te sterk ge worden dan dat enig compromis nog voorstelbaar is. En als mensen niet meer praten kunnen, komt het woord vrij gemakkelijk aan de wapens. Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling Coöperatieve Raiffeisenbank te Haamstede Geen rassenprobleem TERZOOL, 28-3. De twaalf witte schapen van veehouder A. K. de Boer te Terzooi (Fr.) hebben dezer dagen de eige naar een grote verrassing be zorgd. De schapen hebben na melijk gezamenlijk 22 lamme ren geworpen, hetgeen echter op zich nog niet zo opzienba rend is. Wel echter het feit, dat alle 22 lammeren zwart zijn. Enkele diertjes hebbeiv een wit kolletje of een wit blesje, doch de meerderheid is volkomen zwart. Op verzoek van zijn kinderen had de vee houder vorig jaar een zwarte ram gekocht in de hoop hier door een enkel zwart of zwart bont lam te krijgen. De na tuur heeft nu boven elke ver wachting geantwoord. Het gevolg is dat in Friesland mo menteel ivitte en zwarte schaapjes vrolijk door de wei dartelen, onwetend van elk mogelijk rassenprobleem. van de met name genoemde patiënt in staan. Laat het briefje in de bus stop pen en bel liever niet aan. Ook de vrouw van de dokter is al druk in de weer. Zij is het immers die ach ter de scherben zorgt, dat haar echt genoot zijn verantwoordelijke taak zo goed mogelijk kan vervullen. En als het even kan, gaat u naar het spreekuur. Elk bezoek dat niet aan het af te werken lijstje toege voegd hoeft te worden, is er één voor de arts. De dokter is er voor Wilt u uw arts voor iets raadple gen waar geen haast bij is? Stel het nog even uit als u weet dat er veel zieke mensen zijn. Laten we er aan meewerken, dat onze huisartsen niet overwerkt raken, daar is niemand mee gebaat. Dat de weekend-dienst is inge steld voor zeer dringende gevallen, weten we allemaal wel. Maar we wennen er ook weer aan-en dus zal het kunnen gebeuren dat een dokter wordt geroepen. En zo is het ioel eens meer. Maar als we even naden ken kunnen we onze artsen veel on nodige moeite besparen. Doktoren, die vrijwel altijd voor ons klaar staan, en die in veel gezinnen niet alleen als arts, maar ook als vriend komen. De mensen die maar raak bellen onder het motto: „Daar is een dok ter toch voor!", laten zich echt niet van hun beste kant zien. Wij scha men ons daar eigenlijk een beetje voor. Betty Teeling. SPORT SCHAKEN Schaakklub chr. u.l.o. De partijen van de laatste ronde voor de voorronden om een plaats In 'db finale voor het schaakkampi oenschap werden gespeeld. Finalis ten zijn degenen, dlie in deze voor ronden meer dan 3 punten hebben gescoord. Dit hebben 7 spelers ge daan. Als we 'dieze zeven spelers be kijken komt men voor vreemde ver rassingen te staan, want van de 8 finalisten van vorig jaar zijn er maar drie meer over, n.'l. Cor v. d. Heuvel', Rinus v. d. Linde en de hui dige titel drager Rijnie 'die Jonge. Van de drie deelnemende leraren wisten zich de heren A. Domburg en O. Srnilde te plaatsen en indien men de door hén behaalde punten bekijkt, ziet men dat ze er beslist niet zón der kleerscheuren zijn 'gekomen. Hierbij voegden zich ook nog Ri- nus Gil jam, vorig jaar groep II en Wim Slagboom, voniig jaar 'groep III. Van de spelers van reservegroep I valt direkt op Marcel Koevoets, vo rig jaar no. 4 van 'groep I, nu on deraan in groep II. Hij wist zijn punten te scoren tegen twee finalis ten uit zijn groep. Verder viel ook Kees Berrevoets tegen. Er wordt voor de finalegroep en d'e reserve- groep I een enkelvoudige ronde ge speeld', terwijl reservegroep II de tweede helft van de competitie af maakt. De uitslagen van de 7e ronde waren: Groep I: Rijnie de Jonge-Jan Gröenleer 1-0; A. Domburg-Stoffel bij de Vaate 1-0; Rinus Oosse-Wim Slagboom 0-1 (r.)O. Smilde vrij. Groep II: Rinus v. d. Linde-Cor v. d'. Heuvel Vz-VzJ. de Bruijne- Teun v. dl Have 1-0; Rinus Gil jam- Kees Berrevoetg 1-0; Marcel Koe voets vrij. Uitgestelde partij uit de 6e ronde: Cor v. d. Heuvel-Marcel Koevoets 1-0. Groep III: Leen Sanderse-Peter Rotte 0-1; Marten Rendh'of-Kees v. d'. Velde 1-0; Jacob Tiernersma-Ohris Timmerman 0-1; Freek Cats vrij. Uitgestelde partijen uit de 4e en 5e ronde: Jacob Tiemersma-Leen Sanderse 0-1; Marten Renshof-Jacob Tiemersma 1-0. De eindstand van de voorronden Groep I: Rijnie de Jonge 5 uit 6; A. Domburg 4xh. uit 6; 3/4 O. Smilde en Wim Slagboom elk 4 uit 6; 5. Rinus Oosse 2Vz uit 6; 6. Jan Gröen leer 1 uit 6; 7. Stoffel bij de Vaate 0 uit 6. Groep II: 1. Cor v. d. Heuvel \xfz uit 6; 2. Rinus Gil jam 4 uit 6; 3. Rinus v. d'. Linde 3% uit 6; 4. Kees Berrevoets 3 uit 6; 5. J. de Bruijne 2 uit 6; 6. Teun v. d. Have 2 uit 6; 7. Marcel Koevoets 2 uit 6. Groep III: 1. Chris Timmerman 5V2 uit 6; 2. Marlen Renshof 5 uit 6; 3. Freek Cats 4'A uit 6; 4. Jacob Tiemersma 3 Uit 6; 5. Peter Rotte 2 uit 6; 6.. Leen Sanderse 2 uit. 6; 7. Kees v. cl. Velde 0 hit 0. Zierikzee Voor vrijdag 29 maart staan de volgende wedstrijden op het pro gramma (de eerstgenoemde speler heeft wit): Finalegroep: A. Domburg-Rijnie de Jonge; Ranus v. d. Linde-Cor v. d. Heuvel; Rinus Gil jam-O. Smi'lde; Wim Slagboom vrij. Reservegroep I: Teun v. d: Have- J. de Bruijne; Jan Groen'leer-Mar- cel Koevoets; Rinus Oosse-Kees Ber revoets; Stoffel /bij 'de Vaate vrii. Reservegroep II: Kees v. d. Velde -Jacob Tiemersma; Peter Rotte- Marten Renshof; Freek Cats-Leen Sanderse; Chris Timmerman vrij. 1962 een gunstig jaar HAAMSTEDE, 27-3. Op de jong ste vergadering van de Coöperatieve Raiffeisenbank heeft de kassier, de heer H. J. A. Blom, het gebruikelij ke jaaroverzicht gegeven. Hieraan zijn onderstaande opmerkingen ont leend. De gemechaniseerde boekhouding is een 'groot succes gebleken. Ei- kwamen enige wijzigingen in diver se renttecijfers. Ook dit jaar kon de bank weer een goede vooruitgang constateren. Het aantal rekeningen van 1536 liep omhoog tot 1593. Hét spaargeld bedroeg totaal f 3.393,000,- terwijl de schoolkinderen op de spaarkaarten in totaal f 3.037,30 spaarden. 58 spaarbusjes werden uit gegeven. De Raiffeisenweek was geen succes. Slechts f 20,- kon aan premies worden uitgekeerd. Het jaar werd begonnen met 131 voor schotten die toenamen met 10. De bank heeft 330 rekeninghouders. Het aantal leningen aan publiekrechte lijke lichamen liep terug van 11 naar 9. In de afgelopen werkperiode moest rekening worden gehouden rnet maatregelen van de Ned. Bank, dlie nu weer buiten werking zijn, doch altijd weer 'ingevoerd kunnen worden. Op de nieuwbouw werd f 5000,- afgeschreven, op de inven- - tafis f 3000,-. De reserves bedragen nu met de daarin verwerkte winst van f 9.816,39 totaal ongeveer f 150.000,-. Aan vreemde va'luta werd ruim f 135.000,. verwerkt, waaron der f 108.000,- aan Duitse marken. Dit bedrag verdubbelde in vergelij king met 1961. De kamer vroeg aandacht voor de safe-loketten voor het opbergen van waardepapieren, enz. Tót slot dankte hij zijn medewerksters, de dames v. d). Hoek en de Munntik voor hun trouwe hulp en het bestuur en de raad van toezicht voor het vertrou wen. De voorzitter dankte het personeel voor zijn toewijding en 'trouw. De vergadering 'had geen 'bezwa ren 'tegen wijziigiing van de artikelen 5, 6 en het 1ste lid van art 12 van 'het huishoudelijk reglement. Dit be treft een verruiming van de 'te ne men bedragen in de spaarbank, in de lopende rekening, van de Cen trale Bank. Art. 12, 1ste lid zegt nu dat de raad van toezicht uit 3 leden bestaat. Voorheen was d'it aantal 5. Bestuursverkiezing. Bij de bestuursverkiezing zei do voorziitter dat de Centrale Bank het bestuursaantal gaarne op 3 zou brengen, inpiaats van 5. De voor zitter meende het huidige aantal nog enige tijd te moeten 'handhaven. Wel werd de raad van toezicht inge krompen, wat nu juist zonder ingrij pende maatregelen kan gebeuren door het aftreden van twee 'leden wegens de behaalde leeftijd. In de plaats van de 'heer A. van Zuijen, die niet herkiesbaar meer is, werd benoemd de heer J. A. Friderichs. In de raad van toezicht werden als plaatsvervangende 'leden gekozen de heren P. Adam en C. J. v. d. Panne De heer J. C. den Boer werd ge kozen als plaatsvervangend be stuurslid!. De voorzitter dankte de heren A. van Zuijen en N. Bijkerk, die dus niet meer in het bestuur, resp. raad van toezicht 'terugkeren. De heer A. van Zuijen was 13 jaar bestuurslid, terwijl de heer Bijkerk 18 jaar in 'de raad van toezicht zat. Veel belan geloze tijd hebben beide heren in het ban'kwerk gestoken, zeide de voor zitter. - Hierna kreeg de heer A. C. Si- monse het woord als crediet-advi - sour voor Zeeland bij de Centrale Bank, 'met een 'lezing over de nieu we 'kreddetmogelijkheden. DEN HAAG. Z.K.H. Prins Bern- 'hard heeft in zijn functie van in specteur-generaal van de Konink lijke Luchtmacht een werkbezoek gebracht aan de vl'iegbases Woens- dreeht en Brustem (België). MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Emmeloord EMMELOORD, 28-3. De officiële noteringen luiden als volgt (in gul dens per 100 kg., telersprijs af-boer- derij) Consumptie-aardappelen binnen land: Bintje 35 mm. opw. 16-18.50. Voeraardappelen 3,50-4,50. Ingezonden mededeling 26 mooie kleuren5 transparante houttinten ZEEUWS-VLAAMS FEUILLETON Als je 'hun er naar vroeg, deden ze net of 'hun neus bloedde, terwijl het er dik bovenop iag. Nee, dan was de Slof tenminste eerlijker. Die kwam er rond voor uil. De man had, behalve zijn dove en wat achterlijke vrouw, kind noch kraal en hij zei het ronduit, dat hij 'het wel leuk vond van die extra verdiende duit jes in de Belzjiek de bloemetjes eens buiten te zetten en de knecht en de vrouw thuis te laten. Om die kerel moest je, of je wilde of niet, nog wel eens lachen. Maar niet om Pauwels. Maar er was nog meer. De twee zusters van Jannie, die Marie en Fie heetten, waren nog steeds onge trouwd, hoewel ze toch zeker al ach ter 'in de twintig moesten zijn. Ze waren beslist niet onknap en ze wa ren geestig en bijdehand. Ja, juist, wat al te bijdehand. Van de Slof wist Kees, dat bij de Pauwels de bloemetjes nog wel eens buiten gezet werden, als een of ander handeltje bijzonder goed geslaagd was en dat bij zulke feestjes Jan en alleman uit de wijde omtrek, die bij de smokkel betrokken waren, over de vloer kwamen. O zeker, het waren kerels, waarmee Marie en Fie nooit zouden omgaan of trouwen, maar ze kwa men er toch maar. Dat was voldoen de voor andere jongemannen, om de meisjes links te laten ligger.. Een echte grote boer gaat nu eenmaal niet om met zulk soort volk, ten minste niet zoals Pauwels deed. Kees had toen die middag erg door W. Geldof prettig met Jannie geschaatst. Het was ook zo'n leuke, flinke meid met van die diep blauwe ogen', die altijd schenen te lachen. En schaatsen dat ze kon! Maar toen ze naar huis wandel den, waar Kees zijn fiets had gelaten en hij over dat thuis begon, was ze ernstig geworden. „Daar bemoei ik me niet mee!" had ze kortaf gezegd. „Ik kan goed overweg met het hele stel, dus waarom zou ik kniezen? Wat ze doen moeten ze zelf weten!" Maar toen Kees even later koffie zat te drinken en er twee andere mannen in de grote kamer bijeen kwamen, was Kees' humeur voor goed bedorven. Want die twee man nen kende hij maar al te goed. Ver lopen figuren, die vroeger al hun hebben en houden met de drank er door gejaagd hadden en die door zwarthandel er weer bovenop waren gekomen en nu nog steeds kans za gen zonder werken aan de kost te 'komen. Wat een gezelschap. Toen hij die avond thuis kwam was moeder nog stiller geweest dan anders. Maar toen hij 'haar goede nacht wenste, had ze gezegd: „Als je maar weet, Kees, dat iemand van ons niet met één van Pauwels gaat! Anders zul je je bruiloft zonder ons moeten vieren!" En vader 'had van achter zijn krant alleen maar in stemmend geknikt. Kees had eCht om moeders be zorgde woorden gelachen. Nee hoor. 'hij was nog echt niets van plan. Kom nou, jullie denken altijd zo ernstig! Daar was het sindsdien bij geble ven en Kees had bemerkt, dat moe der dat wel goed vond. En vader •wellicht ook. Maar ja, als hij eerlijk was moest hij toegeven, dat hij af en toe nog wel eens aan Jannie dacht! De zware tractor gonsde nu met kwaadaardig 'gebrom over het onge lijke weiland, dat door de scherpe schijven van de schijveneg in stuk ken gesneden werd. Langs en dwars had Kees het bewerkt, hij zou nog vanmiddag de ploeg er in kunnen zetten. Hij rekende, dat het zeker niet langer dan drie dagen zou du ren, voor hij klaar was. Toen het tien uur was. zag hij vanuit de boomgaard, die aan het land grensde een meisjesfiguur ko men, dat een koffiekannetje en een papieren zak vasthield. Dus toch! Toen hij de vorige dag langs reed, had hij niemand gezien dan de oude Pauwels, 'die hem de weg had gewe zen en een en ander over het werk met hem had bepraat. Stel je voor, dat de oude hem koffie had ge bracht. Met een ruk kwam de tractor lot stilstand, dan zette hij de motor af. „Hallo, die Kees!" „Morgen, Jannie! Hoe staal het leven?" „Best! En met jou? Ik heb je in geen eeuwigheid gezien, geloof ik". „Nee, dat is al een tijd geleden". Hij wist opeens niets meer te zeg gen en kwam van de tractor af. Zwijgend at hij nu de boterham cn dronk de koffie. Ook die koffie mocht er wel wezen, al was ze dan niet zo als moeder ze kon zetten. „Hoelanig blijf je bij ons werken?" „Hoelang? O. ik ben gisteren al bezig geweest, straks ga ik ploegen en dan denk ik vrijdagavond wel klaar te zijn", (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 7