blijf jong-.c-Po blijf fit...&B€)fiets! Ifêeè/e&i Komt er straks sexuele voorlichting op school? VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN ONZE PUZZEL-RUBRIEK Een goede fiets koopt u alleen bij de vakman! Dat spreekt vanzelf! L,nia* Openbare U.L.O.-school Zierikzee Dure Engelse paleizen De oesterproef nrw u i ac oo-i r\r. ZIERIKZEE, 27-3. Op de deze week gehouden vergadering van de oudervereniging der openbare U.L. O.-school, begroette de voorzitter, de heer L. M. Moermond, de wet houder de heer M. C. VerheUen, de heer J. L. Legemaate, voorzitter van Volksonderwijs en de vrij talrijke ouders, die aan de uitnodiging ge volg hadden gegeven. De voorzitter merkte op, dat he laas nog niet alle ouders het nut in zien, toe 'te 'treden tot de vereniging. In de afgelopen twee jaar edhter 'heeft de vereniging zijn nut bewe zen. Een goed contact wordt onder houden met het hoofd dier school, die de geestelijke vader der ver eniging mag worden genoemd. Verschillende malen werd steun gevraagd! en verleend o,m_ t.a.v. het kamperen, een excursie, schaats wedstrijden, e.d. Dit in aanmerking genomen is het wel duidelijk, dat de contributiegelden goed worden besteed, cLw.z. ten bate van het kind De examens. Het speet spr. te moeten, zeggen dat het met de examens niet zo goed was als ander ejaren. Het be stuur heeft na de examens de cijfers opgevraagd en een vergelijkende studie gemaakt, maar dit gaf toch niet veel houvast voor het trekken van vastomlijnde conclusies. De voorzitter ried de ouders met klem er op toe te zien, dat de leerlingen voldoende tijd aan hun studie wij den. Televisie en sportbeoefening brengen het huiswerk wel eens in de knel en typerend is in dit ver band dat de maandag de Slechtste dag van de week is, hoewel er toch twee vrije dagen aan vooraf gaan. Keg altijd kampt men op school met te weinig leerkrachten, maar spr. hoopte, dat de donkere wolken zul len overdrijven, zodat de u.l.o. weer de plaats zal krijgen, die hij ver dient. De penningmeesteresse, mevr. S. Vis-v. d. Burg, las het financieel verslag. In kas bleek een batig saldo van f 379,95. Een kascommissie bracht bij monde van de heer Ar- denne een gunstig rapport uit, waar na de penningmeesteresse werd ge dechargeerd. In verband met haar aftreden, werd 'in de vakature van penningmeesteresse benoemd mevr. E. Steutel-Cashoek. De aftredende penningmeesteresse mocht 'n dank woord van de voorzitter in ont vangst nemen. Sexuele voorlichting. Tot slot van de avond hield de leraar, de heer Radder, een betoog, waarin hij nut en noodzakelijkheid van sexuele voorlichting op de sohool bepleitte. In het boek „Mens kunde" wordt over dit tere onder werp helaas gezwegen, terwijl het juist zo nuttig 'is klaarheid te ver schaffen over de sexualiteit, waar mede ook de jongeren worden ge confronteerd. Spr. meende dat het hierbij niet alleen mag gaan om sexuele voorlichting, maar vooral om sexuele opvoeding. Naar inzicht van spr. is juist de sexuele opvoe ding bij de leraar - die de jeugd Ingezonden mededeling ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM D. 100.112.65 SPORT Voorjaarsvergadering korfbalvereniging „NOAD'' DREISCHOR. In hotel „De Drie Schapen" kwam de korfbalvereni ging „N.O.A.D." onder vice-voor- zitterschap van mej. M. H. Dorst dn voorjaarsvergadering 'bijeen. Of schoon de voorzitster maar een ge ring aantal leden kon verwelkomen kenmerkte deze vergadering zich door een prettige sfeer en de moei lijkheden, welke de laatste maanden rond het bestuursprobleem waren gerezen, mogen na deze vergadering wel als opgelost worden beschouwd. Het bestuur is door de benoeming van de heer J. C. Smits Jr. in elk geval weer compleet en wanneer het jonge bestuur inderdaad gaat doen wat er van wordt verwacht, dan zul len de korfballers zich bij „NOAD" „thuis" voelen en weet men weer waar men aan toe zal zijn. Na het voorlezen van de notulen door de secretaresse, mevrouw M. D. C. Niikerk-Goossens bleek uit het verslag, dat het achttal van NOAD dit voorjaar micro-kampioen werd in groep III. Betreffende de leden stand van de vereniging werd mede gedeeld, dat zich opnieuw enkele jongens en meisjes als lid hebben aangemeld. Om echter verantwoord in te kunnen schrijven met een ad- spirantenteam, voor deelname aan de S.D.K.B.-competitie, is het drin gend gewenst dat er nog enkele jon gere korfballers bij komen. Besloten werd om met twee twaalftallen aan de SDKB-competitie deel te nemen. Ofschoon men aanvankelijk wel van plan was om aan de korfbalseries van „Swift" te Middelburg deel te nemen op Hemelvaartsdag a.s., werd hier vanaf gezien, temeer omdat waarschijnlijk door de voetbalver eniging „Dreischor" op die dag een competitiewedstrijd moet worden gespeeld. Getracht zal worden om zo spoedig mogelijk tot veldtraining over te gaan. Als nuttige oefening voor de komende competitie is men sinds korfe tijd begonnen met vol leybal-training in de gymnastiekzaal waarvoor dit lokaal op woensdag avonden beschikbaar is en waarvan een goed gebruik wordt gemaakt. Bestuursverkiezing Tijdens de bestuursverkiezing kwam opnieuw het probleem „voor zitter" aan de orde, welke kwestie kent - in goede handen. Spr. wilde de kwestie in het midden der ver gadering leggen, zodat t.z.t. hierover een beslissing kan worden genomen. Na deze toelichting ontwikkelde zich een interessante dlskussie, waaruit bleek dat de meningen niet altijd gelijkluidend waren. Deze be langrijke zaak zal echter stellig op nieuw op de korrel worden genomen en de gelegenheid zal worden gebo den - aan een completere kring van ouders dan op deze avond aanwezig zich hierover uit te spreken. Volgens inlichtingen van over het algemeen goed ingelichte zijde zou aan de vooravond van Pasen de publikatie van een nieuwe ency cliek van paus Joannes te verwach ten zijn. LONDEN, 28-3. Het Labourlid William Hamilton wil op 9 april in het Britse Lagerhuis vragen stellen over de stijging van de kosten van Engelands koninklijke paleizen. Zo wil hij weten waarom de kosten voor het meubilair in deze paleizen van rond 30.000 gulden in 1962 tot rond 50.000 gulden in 1963 zijn ge stegen.. Hij begrijpt ook niet waar om prinses Margarets nieuwe huis in Kensington 170.000 gulden duur der is dan aanvankelijk is geschat en waarom de modernisering van het sanitair en dergelijke van Wind sor Castle, koningin Elizabeths huis voor de weekeinden, 4 miljoen gul den gaat kosten in plaats van 2% miljoen zoals aanvankelijk was aan genomen. Verder wil hij graag we ten hoe het komt dat men voor brandstof voor de koninklijke palei zen in 1962-1963 ruim 970.000 gulden heeft betaald. Brand in ketelhuis van Binnengasthuis te Amsterdam AMSTERDAM, 28-3. Tijdens las- werkzaamheden is donderdagmid- 'dag omstreeks drie uur een kleine brand ontstaan in het ketelhuis van het Binnengasthuis te Amsterdam. De hoofdstedelijke brandweer rukte op de melding „uitslaande brand" onmiddellijk met alle beschikbare materiaal naar het ziekenhuis uit. Spoedig bleek echter dat de brand niet ernstig was. Het dak van het ketelhuis werd opengehakt en met vijf stralen had de brandweer het vuur spoedig in 'bedwang. Twee lassers ontdekten de brand in het tegen de oudemanshuispoort aangebouwde ketelhuis. Zij waren op een stelling ter 'hoogte van on geveer tien meter bezig met las- werkzaamheden. Zoals gebruikelijk is met brandmeldingen van grote gebouwen 'in die Amsterdamse bin nenstad, rukte de brandweer met groot materieel uit. De ladderwa gens en enkele 'motorspuiten konden evenwel spoedig terugkeren. De installaties van het ketelhuis bleven intact, zodat de levering van warm water en stoom aan het gro te ziekenhuis waarschijnlijk na enige uren kon worden hervat. Bij het ont dekken van de brand waren de ke tels meteen uitgeschakeld. eohter vlot werd opgelost door het zich beschikbaar stellen van de heer J. C. Smits Jr., welke als zodanig met grote meerderheid van stemmen tot voorzitter gekozen werd en zijn benoeming aannam. Het was onge twijfeld een teleurstellend bericht dat nu de contributiebode voor zijn functie heeft bedankt. De heer Kr. Dorst heeft de penningen voor NO AD vele jaren geïncasseerd, maar hij zag zich nu genoodzaakt zijn in cassotaak aan een ander over te dra gen. Uit een tussentijdse mededeling van de penningmeesteresse bleek, dat de kaspositie sinds januari wat rooskleuriger is geworden. Er be staat echter nog grote onzekerheid over de terreinihuur, welke in vorige jaren steeds f 150 heeft bedragen maar nu wegens reorganisatie en het opheffen van de „Stichting Sportter rein Dreischor" nog steeds niet be kend is. Hopenlijk zullen de be stuurders van Brouwershaven be grip kunnen opbrengen voor de krappe geldmiddelen, waarmede de korfballers in Dreischor rond moe ten komen. Getracht zal worden om het komende seizoen zoveel mogelijk partikuliere auto's in te schakelen bij het spelen van uitwedstrijden, waardoor ook op de post „reiskos ten" bespaard kan worden. Hoewel de functie van adspirantenleider wegens gebrek aan een opvolger van de vorige functionaris valkant bleef, zal de 'heer K. L. van der Werve deze zomer de thuiswedstrijden lei den. Om beurten zullen enkele an deren de adspiranten bij uitwed strijden begeleiden. Als afgevaardig de naar de te houden voorjaarsver gadering van de S.D.K.B. te Zierik- zee werd aangewezen de heer J. A. Goudzwaard. TWEEDE KAMER Prijzen landbouwgronden DEN HAAG, 28-3. De Tweede Ka mer heeft vanmiddag de heer C. Egas (P.v.d.A.) toestemming ver leend tot 'het interpelleren van de minister van landbouw en visserij en van economische zaken over de ontwikkeling van de prijzen van landbouwgronden na de opheffing van de prijsbeheersing van 1 janu ari jongstleden. Deze interpellatie zal woensdag 3 april a.s. 'bij de aanvang van de ver gadering, worden gehouden. De stroom van enorm veel inzen dingen is deze week afgeremd - mo gelijk in verband met de schoon maak - maar dat neemt niet weg dat wij weer een flink aantal oplos singen te verwerken kregen. Na loting on'der de goede inzen dingen bleken de prijzen te zijn ge vallen te Zierikzee en Ermelo. De eerste prijs gaat naar: de heer P. Staal, Wandeling 2, Zierikzee De tweede prijs naar: ds. J. P. van Roon, Herv. predikant te Ermelo. De oplossing was als volgt: Horizontaal: 1. pilaar; 6. getijde; 11. s.a.; 12. sirene; 14. ros; 16. idioot; 19. et; 20. ave; 22. ommekeer; 25. DE NIEUWE PUZZEL De inlieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. zoogdier; 5. schreeu wen van ezels: 9. familielid11. Godsspraak; 13. zoogdier; 15. een 'deel Van 'Oen wiel; 17. 'goedgeefs; 19. Chinese maat; 20. 'landbouwwerk tuig; 21. 'koraaleiland; 23. strook langs de zee; 25. voorzetsel; 26. Ma- leise uitdrukking; 28- plaats in En geland; 29. eenmaal; 32. onmeetbaar getal; 33. laatstleden; 35. schampere opmerking; 36. behoudens de eer (Lat.); 38. overeenkomstig; 41. af standsmaat; 42. gezichtshaar; 44. fa milielid; 46. reeds; 47. vulkaan; 49. bosgod; 50. plaatje; 53. IkeizePkonink- rijk (afk.); 55. uliitgave; 57. voorzet sel; 58. en omgekeerd; 60. onder an dere; 61. visgerei; 63. gevlochten korf; 65. plaats in Oost-Europa; 67. monster; 70. deel van de bijbel; 71. Ingezonden mededeling Van 30 maart tot en met 1 juni: Elke dag een fiets voor niets! Hoe? Vraag het uw fietsenhandelaar DEN HAAG. 28-3. De Tweede Kamer heeft de motie-Westerhout c.s. over het opschorten van de be slissing omtrent het niet doorgaan van de oesterproef in het Veerse meer bij zitten en opstaan verwor pen. Voor de motie bleken de P.v.d. A., de S.G.P., de P.S.P. en de C.P.N. Minister Marijnen opent de „Keukenhof" LISSE. 28-3. Een stralende minis ter Marijnen werd door mevrouw Jacdba van Beieren, gravin van Holland, Zeeland en Henegouwen als ridder van de gouden tulp in haar gevolg opgenomen. De minister verwierf deze onderscheiding, toen hij in de rol van „opperjagermees ter" de jachthoorn luide blies en daarmee het symbool van de winter, een goedaardige sneeuwpop, tussen de kale stammen verjoeg en vrouw Jacdba temidden van bloesemtakken tevoorschijn toverde. Voordat mr. Marijnen ridder van de gouden tulp werd hield hij een korte toespraak, waarin 'hij wees op creatieve en recreatieve aspecten van de bloembollenteelt. De kweker heeft de gave van de natuur en met zijn eigen gaven schept hij deze in vormen en kleuren in grote ver scheidenheid. Het is duidelijk, aldus de minister, dat recreatie voor de mens van 'bijzondere betekenis, zelfs noodzakelijk is. Vierde tyfus-sterfgeval GENEVE, 28-3, In het ziekenhuis van de Zwitserse plaats Brieg is de 33-jarige- Amandus Zenzuenen, die in Zermatt in' een hotel gewerkt heeft, overleden. Dit is de derde tyfuspatiënt die in Zwitserland is overleden. In totaal zijn nu vier mensen aan de ziekte bezweken. In Engeland stierf kort geleden een tekenaar bij de marine die odk in Zermatt geweest is. Ingezonden mededeling I POTTER SMfM MENTHOLPELLETS TecJen hoest en Keelpijn Uitwerking frappant DEN HAAG. De Erasmusprijs 1963 is toegekend aan de Joodse gods- dienstfilosoof en socioloog Martin Buber te Jeruzalem. enge; 26. aan; 28. ara; 29. spurt; 31. ad; 32. ah; 33. rat; 35. sterk; 37. re laas; 40. nar; 41. a.e.; 42. ren; 43. anode; 44. art.; 46. oe; 47. mop; 49. esprit; 52. knaap; 54. val; 56. t.t.; 57. na; 58. snaar; 60. age; 62. iel; 63. eppe; 64. temperen; 67. ent; 69. d.i.; 70. toegaan; 72. sec.; 74. alinea; 77. It; 78. stevig; 79. a'kolei. Verticaal: 1. pad; 2. loom; 4. as ter; 5. r.i.; 6. getest; 7. en; 8. tea; 9. drente; 10. e.o.; 11. sigaar; 13. ree; 15. sterke; 17. ion; 18. omaha; 21. vertrapt; 23. kar; 24. r.p.; 27. aderen; 30. u.s.a.; 32. aanmanen; 34. aroma; 36. ratiiné; 38. Ie; 39. sap; 40. nee; 45. r.r.; 46. oksels; 48. opa; 50. stere; 51. talent; 53. aspect; 54. vredig; 55. lap; 59. at; 61. gebak; 62. ina; 65. min; 66. egel; 68. t.a.v.; 71. ali; 73. es; 75. li; 76. e.a. deel van het alfabet; 72. plaats 'in Friesland. Verticaal: 1. telwoord; 2. rond voorwerp; 3. werktuigen; 4. en an deren; 5. uitroep; 6. zeewiier; 7. Indo- Germaanse volksstam; 8. achterwege laten; 9. zangnoot; 10. persbureau; 12. geluid van golven; 14. pen; 16. gelijkmaking; 18. Utrechts Stedelijk Orkest (afk.); 22. zawgnoot; 24. land iin Europa; 27. episch dichtstuk; 30. boom; 31. de oudere; 34. soort on derwijs; 35. rvatuurkurvdeterm; 37. plaats in België; 38. de somma van; 39. waterhoogte; 40. rel; 42. uitroep; 43. stralen hebbende; 45. zeer hard waaien; 48. muziekinstrument; 51. zoogdier: 52. de onbekende; 54. klei ne handcamera; 56. soort hond; 59. voorzetsel; 62. (gesloten; 64. vlakte maat; 66. Engels lidwoord; 68. num mer; 69. 'bestaat. STAD EN PROVINCIE ANNA JACOBAPOLDER De Oranjevereniging In „Ons Dorpshuis" kwam onder voorzitterschap van de heer C. Zuid- weg de Oranjevereniging in jaar vergadering bijeen. In zijn openings woord 'betreurde hij de 'geringe op komst. Het jaarverslag van de se cretaris was optimistisch, terwijl ook de penningmeesteresse in haar jaarverslag niet te klagen had om dat haar kas met een batig saldo sloot. 'Ook de kascontrolecommissie liet een gced geluid horen. De he ren Jac. Moerland en C. van Herk stelden zich beschikbaar het toestuur bij te staan bij eventuele festivitei ten. Tenslotte werd nog gesproken over de festiviteit op 30 april a.s. ZIERIKZEE Causerie over Israël Heden (vrij'dag)-avond spreekt in het kerkgebouw der Ghr. Ger. kerk aan de Minebroederstraat ds. Boer- tien over zijn werk in de staat Is raël. Reeds enige jaren is 'ds. Boer- tien in dit land als zendeling werk zaam. Uit hoofde hiervan is hij goed geïnformeerd over dit uitzonderlijk moeilijke zendingsterrein, waarover deze predikant uitvoerig hoopt te vertellen. Uiteraard is hij ook 'in staat te vertellen over het dagelijks loven in Israël. Na de lezing bestaat gelegenheid tot het stellen van vra gen. Het Chr. Ger. Zangkoor zal en kele nummers ten gehore brengen. Deze bijeenkomst kan vrij worden bezooht. Ouderavond Chr. Lagere School Op dinsdag 2 april a.s. wordt in het Ned. Hervormd Verenigingsge bouw de ouderavond gehouden van de Chr. Lagere School. Op deze ouderavond wordt het woord ge voerd door de directeur van „Effa- tha", die een lezing zal houden over het onderwijs aan dove kinderen. Het gesprokene wordt toegelicht met een film en dia's. „Penoze en Prinsemarij" Heden (vrijdag) vindt de uitgestel de Nutsavond plaats, waarop het woord zal worden gevoerd door de heer H. Kraan te Almelo, die spreekt over het onderwerp: „Misdaad en haar bestrijding" of in het bargoens: „Penoze en prinsemarij". De heer Kraan 'bracht vele jaren door in dienst der hoofdstedelijke recherche („Prinsemarij"). Vrouwentoogdag A.R. Partij De vrouwentoogdag van de A.R. Partij die wegens de slechte verbin dingen met het eiland moest worden uitgesteld, zal nu plaats vinden op vrijdagmiddag 5 april a.s. Plaats van samenkomst is het Ger. Verenigings gebouw aan de St. Domusstraat. De vergadering zal geleid worden dooi de heer Van Bennekom, lid van de Tweede Kamer. Als spreekster hoopt op te treden mevrouw Ton- kens-Kaajan. met als onderwerp „De vrouw in de A.R. Partij". Collecte rheumatiek-bestrijding De alhier 'gehouden collecte ten bate van 'de rheuma tlektoest rij ding heeft f 581,21 opgebracht. Hot comité heeft behoefte de bur gerij 'te danken voor de betoonde gulheid en de medewerksters voor de verleende hulp ibij de inzameling; BURGII Filmavond Herv. Gemeente Op maandag 8 april a.s. wordt in „De Koebel" door de Jeugdraad van de Hervormde gemeente de film „Barabbas" vertoond. Hel was reeds vorig jaar de bedoeling dit te doen als inleiding van de Stille week, maar toen was' de film niet te ver krijgen. Do laatste catechisaties vin den plaats op 1 en 2 april. DEN HAAG. De officiële dienst voor toeristische voorlichting dei- Ver. Staten, de „U.S. Travel Service" constateert een voortdurende toene ming van het aantal Europese, ook Nederlandse bezoeken aan Amerika. DEN HAAG. H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben een gift doen toekomen aan het Nederlandsche Roode Kruis ten behoeve van de slachtoffers op Bali. DEN HAAG. In Den Haag is over leden mr. L. A. Kesper, oud-com missaris der koningin in Zuid-Hol land. Lcdewijk Albert Kesper werd 18 mei 1892 te Gouda geboren. RAAMSDONKDORP. De 23-jari- ge heer E. Nieuwenhuizen uit Raamsdonk dorp is met een trekker over de kop geslagen en om het le ven gekomen. DEN HAAG. H.K.H. prinses Irene heeft ter gelegenheid van het feit, dat voor de tweede maal overal ter wereld de wereld-theaterdag wordt gehouden, een bezoek gebracht aan het Nederlands centrum van het In ternationaal Theaterinstituut in Den Haag. TILBURG. De Tilburgse politie heeft een 19-jarige moeder aange houden en ingesloten, die er van verdacht wordt haar zoontje zoda nig te hebben verwaarloosd, dat het kind is gestorven. DEN HAAG. Op het ministerie van binnenlandse zaken is door staatssecretaris Bot het Nieuw-Gui- nea herinneringskruis uitgereikt aan een aantal niet-militairen, thans in gezetenen van Den Haag, alsmede aan oud-gouverneur Platteel. DEN HAAG. De commissaris dei- koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaassesz, heeft met de waarneming van 'het burgemeesterschap van Brielle belast de heer G. W. baron van Dedem. thans burgemeester van Heerjansdam. DEN HAAG. De heer Albert van Dalsum is opgenomen in het Rooms katholiek ziekenhuis „Joannes te Deo" in Haarlem, waar hij binnen kort een lichte operatie zal onder gaan. ROTTERDAM. De zesjarige Mari anne van Zetten uit Rotterdam is donderdag op de kruising Brede Hilledijk-Hillestraat in Rotterdam bij 'het oversteken aangereden door een vrachtauto. Met ernstige ver wondingen werd zij overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rot terdam, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. Ingezonden mededeling Alleen 't beste... goed genoeg! x 'S5 Blnnenvering Ijooflwil! Schuimrubber HAZET FABRIEKEN ZEVENBERGEN MANNEN „lk doe het toch maar niet. Trou wens wat heb je alleen aan lappen stof? De costuums moeten toch nog gemaakt worden ook", zei mevrouw tegen de reizende kooplieden, die Schouwen onveilig hebben gemaakt. „Zorgen wij voor", zeiden de he ren, want zo zijn zulke heren wel. Zij vertrokken en mevrouw had zich laten bepraten voor twee lap pen stof. De ene was van puike kwa liteit, dat leed geen twijfel; de an dere was maar povertjes. De lappen gingen de kast in en de lijd snelde voort. Op zekere dag komt inder daad zich een man melden, die zegt coupeur te zijn. Hij wilde graag de maat nemen voor één of twee pak ken en meneer moest dus enkele minuutjes stil staan, dan draaien naar links, draaien naar rechts en weer stil staan, terwijl hij werd be- centimeterd. Alles werd opgeschre ven in een boekje, de (goede) rol stof ging in een papier, waarop de man hem onder zijn arm sloeg, groette en verdween. Hij heeft zich nooit meer laten zien. Dag lap stof! Slechte mannen dus en als tegen hanger hier, het verhaal van een (Zierikzeese) kelner, die kan toveren met botervlootjes. Hij vult ze. Na tuurlijk, dat doen andere kelners ook, maar hij stopt niet b\i derand. Hij maakt er een hoofd bovenop, precies gelijk aan het model van een deksel. Bovenop zet hij een sierlijke knop, ook van boter, als sluitstuk. Vorige week was er 'n etentje en de kelner had wper zijn best gedaan. De mannen hadden een operatief je gedronken en gingen recht zitten, om de maaltijd soldaat te maken. Een joviale Bruse man zwaaide zijn arm in de richting van de bot er- vloot, nam het „deksel" er af en zat meteen kleefvast in de boter. Hij boekte enorm succes met zijn boterstunt, want de hele tafel on weerde van indringend gelach, dat nauwelijks wilde verflauwen. De vrienden naast de boterpakker zaten hem maar te jennen: lermun knecht, mó je nog un beêtjc butter zeiden ze dan. De boterartist was echter een la- konieke. Hij weerstreefde: Etc jul- der noe ma, in goed smaere want deksel is tur af"! El LANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2