Zierikzee krijgt boeiende skelterrace op komende Oranjedag Aantal doden op Bali loopt naar 2.000 V.V.V. Burgli-Haamstede eindweegs ldaar met zomer program ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 maart 1963 No. 19352 1 Pakkea stro (1200) nodig voor „onnatuurlijke bochten" ZIERIKZEE, 27-3. Uiteraard zat als altijd veel van het weer afbangen, vergadering voor, dat hiermee een maar de kans op een bijzonder aantrekkelijk Oranjefeest op Koninginnedag (30 april a.s.) is bijzonder groot, dank zij het initiatief van het Z.O.V.-be- stuur, enige nog niet eerder in Zierikzee vertoonde evenementen in het programma van deze dag op te nemen. Dit programma vormde de hoofdmoot van de dinsdagavond gehouden matig bezochte algemene ledenvergadering van de Zierikzeesche Oranje vereniging, welke onder voorzitterschap van de heer M. C. Doeleman plaats vond in de koffiekamer van het „Huis van Nassau". Uit de mededelingen van de Z.O.V.-voorzitter bleek dan dat een „unieke originele skelterrace" het hoogtepunt zal gaan vormen van het komende feest, dat ditmaal in het bijzonder is afgestemd op de iets „rijpere jeugd", welke dus ditmaal - in tegenstelling tot andere jaren - eens goed aan haar trek kan komen. De voorzitter wees in het bijzon der op de gang van zaken in het verleden toen er voor de oudere kin dleren op Koninginnedag niet veel te beleven was. Dit naar aanleiding van opmerkingen van de heer L. Th. Fennema, die zijn spijt betuigde over het feit, dat de lagere school jeugd ditmaal buiten het program ma is gehouden. Volgens de heer Fennema 'is 30 april 'in eerste instan tie een feest voor de kinderen. De voorzitter zei het 'hier uiter aard mee eens te zijn, maar hét toch niet gek te vinden het dit jaar eens andiers te doen. De héér J. van Urk voegde hier nog aan toe, dat de •kinderen nu zeker meer 'bezig zullen zijn dan op andere jaren met spel letjes als; zaklopen, e.d. De discus sie met de heer Fennema was hier mee intussen nog niet tot een eind gekomen en liep zelfs nog vrij hoog op ,naar aanleiding van een opmer king in het jaarverslag van de secre taris, de heer E. P. J. Krips, dat be halve een opsomming van de be langrijkste evenementen van de af gelopen vier jaar de zinsnede be vatte dat de contacten met de hoof den van de lagere scholen de laatste jaren Minder vruchtdragend zijn ge weest dan vroeger. De heer Fennema kwam hiertegen •in het' igeweer en zei deze zin zeer te betreuren, omdat hem nooit iets gebleken was van een spijtige ver houding tussen Z.O.V.-feestuur en de scholen. De heer Simmers wierp hiertussen dat een gescheiden op trekken van de verschillende scho len op een Oranjefeest, zoals vorig jaar gebeurde, toch zeker niet ge wenst is. De voorzitter merkte in dit verband nog op, dat de Z.O.V. nog nimmer met een kwetsend programma is gekomen. Alleen al gelet op de breedheid van het be stuur kan ons dit verwijt niet wor den gemaakt, aldus de heer Doele man, die het over en weer gepraat hierna afsloot met de mededeling dat volgend jaar tijdig met de 'hoof den van scholen overleg zal worden gepleegd. De 'heer Simmers voegde hier de Wens taan toe, dat 'de onder linge scheiding tussen de scholen volgende keer achterwege zal blij ven. Gevarieerd programma. Het programma voor 30 april gaf intussen geen aanleiding tot opmer kingen en kreeg dé voMe 'bijval van dé vergadering. Zoals gebruikelijk zal de dag worden 'begonnen om 9 uur mét vlaghijsen1. Na dit plech tige moment - wellicht opgeluisterd met het loslaten van postduiven - maakt d'e Kon. Harmonie „Kunst en Eer" een muzikale rondgang door de stad, met tot slot een mars naar de Nieuwe Haven. Daar zal voor het publiek iets nieuws te beleven zijn, nJl. kano-demonstraties door leer lingen van de Outward-Boundsohool uit Renesse. Nog in 'de morgenuren (aanvang 11 uur) volgen brandweer- demonstralttfes op het Havenplein', waaraan verschillende korpsen me dewerking zullen verlenen. De de monstraties zullen worden opgeluis terd met een nog niet nader om schreven „spektakel-stuk" en afge wisseld met een onderlinge spuit- wedstrijd. Een en ander zal duren tot omstreeks 'half één. Het hoogtepunt van de 'dag zal ze ker 'de skelterraoe zijn, die wordt gehouden m samenwerking met de Skelterclub Nederland en waaraan door 20 (gehelmde) coureurs zal worden deelgenomen. Er zullen snel heden gemaakt worden tot wel 150 km. per uur. Het parcours zal wor den uitgezet op het 'hiertoe door des kundigen zeer geschikt bevonden havenplateau 'bij „De Val". Om de nodige „onnatuurlijke boch ten" aan te brengen zijn 1200 pak ken stro nodig, zo vertelde de heer Doeleman, die voorts mededeelde, dat de wedstrijden (met handicaps) verreden zullen worden in 3 man ches. Voorts is het de bedoeling voor dit boeiende evenement een bus-lijndienst naar „De Val" in te leggen. De race begint om 3 uur en duurt tot half zes. In de avonduren kan de jeugd een actief aandeel leveren in de feeste lijkheden, want dap krijgen de jon geren van 10 tot 18 jaar volop gele genheid hun fantasie te 'tonen in een jeugd^-optocht, waarin dé spot zal worden gedlreven met bepaalde in stellingen. Aan deze optocht wordt momenteel reeds gewerkt. Het avondprogramma wordt besloten met een vrolijk muziekprogramma, uit te voeren door „Kunst en Eer". De financiën. Wat betreft de financiering van deze dag rekende de voorzitter de bedrag gemoeid zal zijn van f 2.700,-. Het banktegoed van de Z.O.V. be draagt f 1.780,23, zodat er een tekort is van duizend gulden. Gehoopt en verwacht wordt dat het ontbreken de bedrag verkregen zal worden uit de recette's van de skelterrace. De financiële rekening werd 'goedge keurd en vastgesteld. Namens de kascommissie werd hiertoe geadvi seerd door de heer J. VoLkeri. Uit het verslag van de secretaris stippen wij nog aan, dat slechts één derde deel van de Zierikzeese bevol king lid is van de Oranjevereniging. Vanuit de vergadering werd als al tijd weer aangedrongen 'te pogen het aantal leden op te voeren. In zijn verslaig s^rak de secretaris een woord van erkentelijkheid voor de gemeentelijke subsidie en de trouwe medewerking van „Kunst en Eer". Om gezondheidsredenen bedank ten de heren J. W. v. d. Doel en P- Heering als bestuursleden. Bij vrije stemming werden in hun plaats ge kozen de heren G. Timmerman en H. Koevoets. Herkozen werden de aftredende bestuursleden de heren J. v. d. Berge en J. Schot. De Ver gadering (herkoos eveneens de af tredend e voorzitter, dé heer M. C. Doél'eman. Tenslotte deelde de voorzitter nog mee, dat op de zaterdag voor Ko ninginnedag door drie coureurs een skelterdemonstratie zal worden ge geven op het Havenplein, waaraan het publiek zelf actief zal kunnen meedoen. Dit als voorproefje van de grote race op „De Val". Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee sleept kostbaar puntje uit de wacht tegen SC Gastel Burgh leed nederlaag tegen NSV (7-0) Dinteloord nam leiding in 4e klas B WIK ziet kampioenskansen stijgen Mgtige pres taties van Schouwse clubs in le klas A VOETBAL K.N.V.B. In een doel puntrijke wedstrijd wist Zierikzee, in de 4e klas G, een kostbaar puntje in de wacht te slepen tegen S.C. Gastel. De lange rustperiode heeft Burgh klaarblijkelijk niet veel goeds gedaan, daar de groen-witten met niet minder dan 7-0 hun meerdere moesten erkennen in NSV. Doordat NVS tegen Cluzona een lelijke mis stap beging (2-0) kwam NSV alleen aan de leiding. Sprundel behaalde een kleine maar belangrijke 1-0 overwinning op De Schutters, ter wijl Halsteren het bezoekende Oude Molen nog wat steviger op de laat ste plaats drukte. Vosmeer stelde te leur door thuis met 2-1 van Kruis land te verliezen. NSV NVS Cluzona Halsteren SC Gastel Vosmeer Sprundel Kruisland De Schutters Burgh Zierikzee Oude Molen In de 4e klas B van de zaterdag competitie speelde MEVO een bij zonder onproduktieve wedstrijd te gen Arnemuiden waardoor de bezoe kers met een 3-0 zege huiswaarts konden keren. Nieuwdorp behaalde een verdienstelijke 2-1 overwinning op Middelburg waardoor zij op ge lijke hoogte kwam met MEVO. Ter- neuzense Boys bleef voor eigen pu bliek met 4-2 in de meerderheid te gen VVN, terwijl Spui in het bezit bleef van de rode lantaarn door met dezelfde cijfers van het bezoekende SVV '54 te verliezen. Dinteloord ivist de leiding van AZVV over te nemen door de lastige uitwedstrijd tegen Zwaluwse Boys tot een goed einde te brengen (0-3). AFDELING ZEELAND. ZATER DAGCOMPETITIE. In de le klas kwam Bruse Boys uitstekend voor de dag door Kats in eigen huis de helft van de inzet af te snoepen (1-1). Leider Meeuwen verloor thuis één kostbaar puntje tegen Kapelle, ter- wiil AZVV zich te Axel met 2-0 geklopt zag door VCK. Meeuwen VCK Kapelle Hoek AZVV II Wolfaartsdijk Kats Bruse Boys Yerseke III SVD 13 10 2 1 60-31 22 11 7 3 1 29-19 17 6 4 1 45-30 16 6 0 5 38-23 12 4 16 22-38 9 4 17 28-37 9 3 1 5 21-30 7 2 3 6 25-28 7 2 2 6 24-42 2 1 8 31-45 11 11 11 12 9 11 10 11 12 9 1 2 38-17 19 12 7 3 2 27-13 17 12 7 3 2 27-17 17 12 6 1 5 34-29 13 12 5 2 5 26-29 12 10 4 3 3 24-20 11 12 3 4 5 20-25 10 12 5 0 7 29-39 10 11 4 1 6 17-22 9 11 3 2 6 25-32 8 11 3 2 6 19-25 8 11 1 2 8 8-26 4 In de 2e klas C bleek WIK goed te hebben overwinterd daar het er te Oosterland in slaagde de belang rijke wedstrijd tegen Duiveland met 3-1 te winnen waardoor de kampi oenskansen weer aanmerkelijk zijn gestegen. Zeemeeuwen hield de puntjes in Haamstede door de ME- VO-reserves met een 5-3 nederlaag naar huis te sturen. WIK Duiveland Br.haven III Zeemeeuwen MEVO II 12 10 1 1 67-21 21 8 4 13 38-18 9 8 4 0 4 23-31 8 10 3 2 5 30-42 8 8 0 0 8 10-57 0 Dinteloord 15 11 2 2 35-18 24 AZVV 14 11 1 2 63-21 23 Arnemuiden 14 9 2 3 41-17 20 Chrislandia 13 7 2 4 35-32 16 SVV '54 14 4 8 2 37-26 16 VVN 14 6 3 5 41-35 15 Tern. Boys 14 6 1 7 34-42 13 Zwal. Boys 14 5 2 7 31-23 12 Middelburg 14 4 2 8 29-32 10 MEVO 14 3 1 10 21-57 7 Nieuwdorp 15 2 3 10 20-57 7 Spui 14 2 1 11 24-60 5 Heien voor huishoudschool te Haamstede Renesse Hans'w. Boys Noormannen Domburg Patrijzen Kruiningen Robur Dreischor Zierikzee II Brouwershaven „Flitsen" uit het buitenland MOSKOU. Deskundigen aan boord van het Russische schip „Vitjaz", die maandenlang luchtmonsters on derzocht hebben, hebben volgens Tass geconstateerd dat de lucht bo ven de Indische en de Stille oceaan radio-actief is. NEW YORK. Vertegenwoordigers van de vakbond van clichémakers hebben woensdag ingestemd met een nieuw arbeidscontract op basis van een formule die door de burge meester van New York, Robert Wag ner, is voorgesteld. ZURICH. De Nederlandse minis ter van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft in de universi teit van Zürich op uitnodiging van de Europese vereniging van Zwit serland het woord gevoerd over de toekomst van de Europese integratie KAAPSTAD. Naar aanleiding van de opmerking van de oppositie dat de regering de onderdrukking van de ondergrondse organisatie Poqo verkeerd heeft aangepakt, heeft prémier Verwoerd in het parlement gezegd dat er vrede en rust in het land heersen, dank zij de aanwezig heid van krachtige militaire en po- litie-eenheden. PARIJS. De 42-jarige Franse schrijver van spannende verhalen, Jean Bruce, is in Pontoise, ten noor den van Parijs, bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Hij botste met zijn auto tegen een vrachtwa- CAIRO. Drie Westduitse geleerden die in Egypte verblijven hebben de 'beschuldiging dat zij zouden werken aan bacteriologische en kernwapens een grove leugen genoemd. LISSABON. De Franse ex-pre mier en leider van de anti-gaullasti- sche „Nationale Verzetsraad", Geor ges Bidault is met een toestel van de K.L.M. in Lissabon aangekomen. WASHINGTON, Engeland blijft bij zijn besluit dat stalen buizen van grote doorsnede zonder bezwaar aan de Sowjet-Unie kunnen worden ge leverd, daar zij niet van strategisch belang zijn. BONN. De Westduitse regerings woordvoerder, von Hase, heeft op zijn dagelijkse persconferentie des gevraagd meegedeeld dat er geen grond bestaat om .te menen dat Duit se geleex'den in Egypte werken aan de ontwikkeling van kernwapens. Prinses Irene naar feestconcert DEN HAAG, 27-3. H.K.H. Prinses Irene heeft het voornemen op dins- - dag 2 april a.s. ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Con certgebouw te Amsterdam, aldaar een feestconcert bij te wonen. Uitvoerenden zijn Yehudi en Hephzibah Menuhin( resp. viool en piano), die werken van Mozart, Sohubert, Debussy en Beethoven ten gehore zullen brengen. Ingezonden mededeling Verkeerstafel Duivelaiul De afdeling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer kreeg de be schikking over een fraaie en zeer doelmatige verkeers-instructietafel, die door eigen mensen uit de afdeling werd gemaakt. Op een in „Ons Dorpshuis" gehouden bijeenkomst, ter uitreiking van de verkeersdiploma's aan geslaag de cursisten, stelde burgemeester A. A. van Eeten de tafel in gebruik. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). DJAKARTA, 27-3. Er zijn geen 11.000 doden op Bali, zo heeft de gouverneur van het eiland, Soetedja, woensdag op een persconferentie in Djakarta meegedeeld, Hjj zei dat het aantal doden als gevolg van de vulkaanuitbarsting zes dagen geleden 1.478 bedroeg en dat dit aantal misschien nog wel zal stijgen, maar het cijfer 11.000 was niet juist. Een vijfde van Bali was door lava, as en modder verwoest. 75.000 mensen hadden direct hulp nodig. Soetedja zei, dat men 3.000 inwo ners van het dorp Amed' aan de zuidoostkust van Ba'li nog steeds niet had! kunnen redden, omdat het dorp ingesloten is door kokende la va. Alleen over zee kon hulp wor den gebodten, Het dorp Srongga op 16 km van de krater van de vul kaan was volledig 'bedolven onder hete moddér. Men had maar 900 vah de 1.900 'inwoners kunnen redden. De lavastroom had het district Ka- ran'gasem ten zuidoosten van de vul kaan Agoeng an drie delen gesplitst. Daarom had men maar weinig be woners van dit district kunnen red den. Radio-Djakarta meldde woens dag dat Indonesische hef schroef- Vliegtuigen en transporbtoestellen spoedig uit Djakarta naar Bali zul len vertrekken. Volgens Antara 'heeft de voorzit ter van de afdeling West-Java van het Indonesische Rode Kruis, Angka Ni'tisastro, verklaard!, dat' er bij de ramp 11.000 mensen om het leven zijn gekomen. Dit cijfer is dus offi ciéél tegengesproken. Uit elk jaar verzonden enpuète- formulieren bleek veel lof te toestaan voor de hotels en 'het werk van de heer van Nieuwenhuijze. Wel waren er Machten gekomen over het te vroeg 'laten knallen van een appa raat in die huurt van de W. G. Boot laan te Burgh. Hier ds dOor V.V.V. niet veel aan te doen. ZONDAGCOMPETITIE. In de le klas A waren de prestaties van de Schouwse clubs na de lange rustpe riode nog steeds aan de matige kant. Renesse zorgde voor de enige winst door thuis met 5-2 van Patrijzen te winnen. De reserves van Zierikzee schenen in de ontmoeting tegen Kruiningen een goed ekans te ma ken op een puntenverdeling, maar in de laatste 4 min. wisten de be zoekers door twee doelpunten de ze ge binnen te halen. Brouwershaven leed thuis een zware 8-1 nederlaag tegen Domburg. Dreischor verloor met normale cijfers (5-2) bij Noor mannen. Voor deze wedstrijd wer den nog de resterende 14 min. ge speeld van de eerste wedstrijd te Dreischor. Daar er niet werd ge scoord bleef de stand 2-0 in het voordeel van Dreischor ongewijzigd. Hansweertse Boys kwam tegen Roj bur maar net met de hakken over de sloot (3-2). Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Merkwaardige schadevergoedingseis MANAGUA (Nicaragua), 27-3. Wij schrijven 1856. William Walker, een uit Tennessee afkomstige Amerikaanse vrijbuiter, heeft met succes een strooptocht in Nicai-agua ondernomen. Zijn succes is zo groot, dat men 'besluit hem tot president uit te roepen. Walker is getroffen door dit gebaar. Hij reageert er onder meer op door de Nicaraguaanse plaats Granada te laten plunderen, waarna er op ouderwetse wijze de brand in wordt gestoken. Geschiedkundigen achten hel niet uitgesloten, dat Walker deze zijn eerste „beleids- daad" heeft bedreven, om zijn gezag als president stevig te vesti gen. - Het vervolg speelt zich af in onze dagen en wel, om het nauwkeuriger te zeggen, tijdens de conferentie, die Amerikaanse staatshoofden kortgeleden in de Costricaanse hoofdstad San José hebben gehouden. José Maria Borgen Rivera, Nicaraguaans afge vaardigde en directeur van een tijdschrift, dat in het inmiddels herbouwde Granada verschijnt, kan hetgeen zich in 1856 in zijn woonplaats heeft afgespeeld maar niet vergeten. Hij stelt zelfs een stuk op, waarin hij tot een schatting van de indertijd aangerichte sohade, berekend naar de huidige geldswaarde, komt. En op de conferentie te San José weet 'hij tot president Kennedy door te dringen en hem het stuk te overhandigen. Het Amerikaanse staats hoofd heeft toegezegd déze na ruim een eeuw ingediende schade- loosstellingseis te zullen bestuderen. Een nieuwe advertentiecampagne 11 9 1 1 62-20 19 10 9 0 1 37-11 18 11 9 0 2 37-12 18 11 7 2 2 33-22 16 11 4 2 5 28-29 10 11 4 2 5 27-35 10 11 3 17 21-31 7 10 2 1 7 15-32 5 11 1 1 9 17-45 3 9 0 0 9 10-50 0 In de 2e klas C kon SVOWK, door een 5- Ooverwinning op de reserves vanDreischor, weer de leiding van Renesse II overnemen. Zonnemaire bleef met 6-0 baas in eigen huis te gen Brouwershaven II. 9 7 11 29-16 15 10 6 2 2 45-20 14 9 6 1 2 27- 9 13 9 3 3 3 26-18 9 9 2 0 7 12-44 2 Te Haamstede is het heiwerk begonnen voor de nieuw te bouwen Prot. Chr. Huishoudschool. Onder belangstelling van de aanwezigen, ging de eerste paal de grond in. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SVOWK Renesse II Burgh II Zonnemaire Br.haven II 2 verl.p. in min. Dreischor II 10 0 1 .9 7-39 1 JUNIOREN. In groep A IV heeft Zierikzee A I zich terdege moeten inspannen om Wolfaartsdijk met een 3-0 nederlaag naar huis te sturen. In groep B XI eindigde de ontmoe ting tussen Duiveland B I en MEVO B I in een doelpuntloos gelijk spel. SKNWK B I bleef met 4-1 de baas over Zierikzee B II, terwijl Zonne maire B 1 met 5-1 aan het langste eind trok tegen Dreischor B I. In groep B XII won Renesse B I met 7-0 van WIK B I, terwijl Zwaluwen B l met niet minder dan 9-0 van Zeemeeuwen B I won. Nu dc massale inentingen van honden legen 'hondsdolheid zijn be ëindigd, zal met dc vaccinatie van jonge honden worden begonnen, zo deelt het ministerie van landbouw en visserij mede. BURGH, .26-3. Er bestond goede belangstelling voor de voorjaars vergadering van V.V.V., die in hotel Bakker werd gehouden. De waar nemend voorzitter, de heer C. B. Blom, heettte in zijn welkomstwoord speciaal welkom wethouder v. d. Klooster en de Prov. Dir. van V.V.V. de heer G. W. Oskamp. De beer Blom dankte allereerst de heer Ly- sen, die als bestuurslid en als waar nemend voorzitter heeft gemeend te moeten bedanken, voor zijn goed werk voor de vereniging gedaan. Een nieuwe advertentie-campagne heeft haar 'intrede !in 'de V.V.V ge daan), n.'l. alleen maar voor de maan den mei en juini en mogelijk ook september. In 15 Nederlandse cou ranten wordt 2 maal dm de maand geadverteerd en dit heeft reeds groite resultaten gehad. In febr. 1962 wer den 392 aanvragen behandeld, 'in 1963 eveneens dn 'de maand februari, dug na de 'eerste reclamegolf, 574 stuks. lm maart 1962 265, in maart 1963 609. Wel een bewijs dat deze campagne zeer goede resultaten op- l'evei-de. Van ja'muari tot nu werden 300 'telefoontjes behandeld. Nieuw 'is ook de wijze van han delen door V.V.V. met de eigenaars van zomerhuizen, gemeubileerde ka mers en pensions. Al "deze bezitters van diergelijke kamers of woningen krijgen een aantal 'gele kaarten toe gestuurd'. Hierop moeten zij tavu't- len wat voor een bepaalde periode neg vrij 'ig aan 'ruimte voor de ver huur. De aan het secretariaat opge"- stuurde kaart, wordt aldaar ontleed' en de gegevens opgenomen in een stencil dat twee maal in d'e maand verschijnt. Dit stencil wordt bij elke aangevraagde vertiuuriijst toe ge voegd, zodat elke toekomstige be zoeker 'direct 'kan zien waar nog ruimte te huur is. Deze manier is uiterst praotisch, d'Oöh ze is vollto- men afhankelijk van de medewer king der verhuurders. Regelmatig 'invullen 'd'er gél'e kaarten en opstu ren wordt d'an ook dringend ge vraagd door het V.V.V.-bestuur, Kantoorgebouw. Onderhandelingen hebben plaats over de 'bouw van een klein kan- toorgebou w tje, dat nog deze zomer Maar zou moeten zijn. Door het wegvallen van de in- ikomsten uitt de verkochte omein- 'ka'arten lijdt de vereniging een ge duchte strop, waarin nog niet voor zien ds. Na 'geruime tii'd tracht het bestuur 'd'e oude „Fioralia-tenitoon- stelllinig" weer wat op te warmen, met 'de daaraan verbonden voortuini- wedstrijden. De bunkeropruiming gaat Steeds verder. De 'bouwstop betékent voor de voortgang van toe risme een strop. Er werden 10 nieu we i'edèn 'ingeschreven, iberwijl en kele bedankten, omdat ze meenden dat ze zonder V.V.V. toch wel gas ten kregen. In 1962 bezochten 17736 gasten Burgh en Haamstede, die zorgden voor 207.000 overnachtingen (voor lopige cijfers). Namens de kascommissie advi seerde de heer P. Adam de rekening goed te keuren. In de inkomsten een totaal van f 20.168,63, wat gelijk is aan 'de uitgavenpost met daarin een saldo van f 389,32. Het gemis van de domeinkaurten gaat de ver eniging een kleine f 1000,- Jcosten. De uitgaven der evenementen wa ren f 4819,25, de inkomsten f 3098,85. De contributies bedragen f 5583,-, terwijl van1 de gemeente Wester- sChouWen een eubsidliebijdrage ver kregen werd, grdot f 1707,38. Het zomerprogramma. Hierna 'kwam in bespreking het zomerpregramma. De voorzitter deelde mede, dat weer een groot ■aantal attracties in voorbereiding zijn, zoals: auto-railly's, waaronder één ihalf mei voor 'de 'eigen 'bevol king, ballonoptochten, twee film avonden in de week. te verzorgen door do 'heren v. d. Berge en Boot, waarbij de nlieuwc film „Inlagen en vogels" voor de eerste maal wordt vertoond. Verder zijn weer de ex cursies naar de broedgebieden dor zilvermeeuwen opgenomen. Ook zal d<* bos- en duiiinexcursie door de be zittingen van het' slot Haamstede wei weer doorgang vinden. Hengel- wedstrijd'en, strand wedstrijden en wandeltochten, N. F. O. - excursies, kortom wéér ongeveer hetzelfde programma als in 1962. Wethouder v. d. Klooster vroeg wat de vereniging nu het meest gaat 'kestgn. Van dit onderwerp wordt afgedwaald, daar men terecht kwam bij de vermakelijkheidsbelasting, dSe éiigenlijik door anderen 'betaald had moeten worden. Het zijn dé evene menten die meestal het duurste zijn. De heer P. v. Dalsen vroeg zich af of deze grote evenementen nu wel zo geliefd zijn bij de gasten. Vol gens een door 'hem zelf gehouden kleine enquête, bleek er niemand in teresse voor te hébben. Wel voor Iets dat de 'kinderen trekt. De heer Bakker meende dat het geld voor die 'gapte evenementen beter ge bruikt 'kunn'en worden voor de hui dige adivertentie-actie. De 'heer Os kamp zei 'hierover, dat op Texel de gasten ook niet van dergelijke grote evenementen houden, slechts 30 pro cent der gasten 'bezoekt deze, de rest zijn Texelaren. Wél is er vraag naar Ontspanning voor 'de lcindeien, voor al bij slecht weer. Ook de rest van Zeeland zoekt het 'in kleinere eve nementen en laat de grote schieten, a'ldus de 'heer Oskamp. Bij de rondvraag vraagt de heer Sterlcenburg v*at meer aandacht voor het opvangen en helpen van Fransen en Spanjaarden. De taal spreékt hier een hartig woordje mee om 'deze mensen één 'twee drie le helpen. 'De heer M. Slager zei, dat hot soms net is alsof de lampion- optocht met 'kampvuur als sluitstuk van het seizoen wordt beschouwd. Dit -is echter n'iet waar en de gasten zijn nog twee verdere maanden van harte welkom. De eerste helft van juli is in te genstelling met vorig jaar veel be ter wat, de vertiuur en de besprekin gen betreft. Tot slot zei de heer P. van Dal sen dut het bestuur op de goede weg is met deze advertentie-campagne.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5