(Istella Vaatwas Welke mogelijkheden heeft het kind met een u.l.o.-diploma? Huidgenezing Geslaagde gezinsavoiul Landbouw vereniging Tijdelijk 16 cent voordeliger! fc-i ll=M< LAATSTE NIEUWS Een Van Ostade De ontwapening De s|,l|l0|,lant( deurloo 1 april in Den Briel Recreatiegebied voor Dén Haag Oudervereniging openbare u.l.o. - Zierikzee Ingezonden mededeling OUYVERKERK Huldiuiv«<heid Huldqexondheid ZIERIKZEE, 26-3. „Ik hoop dat er met betrekking tot het studeren der kinderen door de ouders niet wordt gezegd: ,,'t is maar een meisje", want ook het behalen van een u.l.o.-diploma is voor een meisje van het grootste belang". Met deze opmerking gat' het hoofd der open bare u.l.o.-school te Vlissingen, de heer IL W. Zwagerman, op de in het schoolgebouw gehouden vergadering van de oudervereniging, onder voor zitterschap van de heer L. M. Moer- mond, ai dadelijk een uitbreiding aan het door het bestuur opgegeven onderwerp: „Wat doet mijn zoon met het u.l-o.-diplom»?" Ingezonden mededeling De heer Zwagerman was bijzon der pertinent in zijn uitlating over het studeren door meisjes. Trouwt het meisje, dan kan een huwelijk door allerlei oorzaken worden afge broken en in zo'n gegeven situatie is het van 'bijzonder belang, dat de moeder voor het gezin de kost kan verdienen. Bovendien ontloopt men in het huwelijk spanningen, als de moeder in staat is .haar kinderen wat assistentie te verlenen bij het sc hooi huiswerk. Trouwt het meisje niet, dan is het triest als zij durend genoegen moet nemen met een on dergeschikte positie. Is zij in het be zit van een diploma dan zijn de mo gelijkheden voor meisjes bijzonder groot. Het hoofdaccent van de inte ressante causerie van deze onder wij svakman, lag echter op de moge lijkheden. voor jongens, die de u»i.o. achter de rug hebben. Verder studeren Het gaat er om na het examen verschillende factoren goed in het oog te vatten. Eén daarvan is het karakter van het kind. Na de u.l.o. mag het niet stoppen, maar moet het zich verder'bekwamen. Een mid del daartoe is het volgen van schrif telijke cursussen, hetgeen echter een grote zelfdiscipline vereist. Het is onjuist te letten op de baan, waar mee men in eerste instantie het meeste verdient. Veel belangrijker zijn de promotiekansen, die een be paalde 'baan bieden. Het „sfeersnui- ven" in de bedrijven tijdens vakan ties, vond spr. een juiste methode, om wat vertrouwd te geraken. De beantwoording van de vraag: „wat wil je worden" is immers bijzonder moeilijk geworden, omdat tegen woordig zich alles achter muren af speelt. Een tweede belangiijke fac tor is uiteraard de aanleg van het kind. Een psycho-technisch onder- zoek kan vaak voor het kind „dat het nog niet weet" nuttig zijn. Mogelijkheden met B-diploma Is de jongeman in het bezit van het B-diploma, dan is een aanbeve lenswaardig beroep - onder vele - actuaris (wiskundig adviseur bij het verzekeringswezen). Ook de land- en tuinbouw 'bieden prachtige verdere studiemogelijkheden, als de Hogere Landbouwschool (Dordrecht), de Rijks Hogere School voor de Tropi sche Landbouw (Deventer), de Ho gere Zuivelschool (Bolsward), de Ho gere Bosbouw en Cultuur Techni sche School (Arnhem), de Hogere Fruitschool (Utrecht). Voor de technici staat de weg open naar de Hogere Technische School (Vlissingen), het Zeeuws Technisch. Instituut, de Hogere Textielschool, de Technische School v. d. Confec- tie-industrie, de Zeevaartschool en de Grafische School. Na de 3e klas u.1.0. kan de leerling ook reeds te recht op de Uitgébreid Technische School. Aantrekkelijke technische beroepen zijn ook laborant (Rönt- genlaborant). Te Goes is een analis ten-opleiding. Ook tekenaar a. h. kadaster is een aanbevelenswaardige richting. Het A-diploma Voor de jongeman met A-diploma liggen er kansen in de handels- en administratieve richting, als verte genwoordiger, makelaar, uitgever, boekhandelaar, verzekeraar e.d. De kantoren bieden, talloze mogelijkhe den, waarbij er uiteraard een groot verschil bestaat tov. tussen een no tariskantoor en een modern groot- handelskantoor, waar men gecon fronteerd wordt met een zeer ver voortgeschreden mechanisatie, het geen het werk snel routineus maakt. De mechanisatie doet echter ook nieuwe beroepen ontstaan, als pro grammeur (man die „computer" van gegevens voorziet). Het bank- en effekterabedrijf heeft doorgaans eigen cursussen. P.T.T., Ned. Spoorwegen bieden interessante mogelijkheden. Met een A-diploma kan men ook naar de Autotechnische en de Ho gere Autotechnisdhe School, uitgaan de van het Instituut v. d. Autohan del. Genoemd moet ook de Vakschool voor Goud- en Zilversmeden te Schoonhoven. Te Utrecht kan men in zes jaar tan'dteohnicus worden. De Hogere Hotelvakschool leidt op voor het hotelwezen. Een uitwijkmo gelijkheid is uiteraard ook de H.B.S. Spr. ried dit aan voor de gevallen, waarin een h.b.s-diploma beslist ver eist wordt. Een aparte reeks van mogelijkhe den tenslotte biedt het onderwijs (onderwijzer, kleuterleidster, lerares huishoudschool, leraar nijverheids onderwijs). Na de pauze werd nog gewezen op de mogelijkheden bij de Rijkspolitie. De voorzitter dankte de heer Zwagerman voor zijn zeer ver helderend betoog. Op het verder be handelde ter vergadering komen wij nog terug. SCHARENDIJKE/ELLEMEET Geslaagde slotbijeenkomst bejaardensociëteit houdt uw handen jong dankzij het toegevoegde Silkolive Handlotion. Coedgekeurd door de Ned. Ver. v. Huisvrouwen De bejaarden-sociëteit voor Scha rendijke en Ellemeet heeft woens dag de slotbijeenkomst gehouden in het hervormd verenigingsgebouw te Scharendijke. Deze keer waren de leden van de sociëteit van Ellemeet te gast in Scharendijke. Alle leden van beide sociëteiten waren geko men. Zij die van Ellemeet kwamen, waren dank zij de welwillende me dewerking van autobezitters naar Scharendijke gebracht. Ds. A. van den Ban, Ned. Herv. predikant, opende namens het co mité de middag op de gebruikelijke wijze. Hij heette hierna allen wel kom, in het bijzonder mevr. Francke De burgemeester hoopte later op de middag te komen. Enkele leden van 'het comité hielden een voordracht. Door de aanwezigen werd deelgeno men aan het zg. kapstokspel. 14 le den werden in groepjes van 7 ver deeld, die elk een Jetter in de hand kregen. Op deze wijze werd twee NA SUCCESVOL EXAMEN Cursisten kregen verkeersdiploma's te Zonnemaire De zaal van café „De Volharding" te Zonnemaire was dinsdagavond geheel gevuld met dames- en heren cursisten, afkomstig uit Zonnemaire, Noordgouwe en Brouwershaven, die na een succesvol examen het ver- keersdiploma plus verkcerssleuteltje in ontvangst kwamen nemen uit handen van de voorzitter van de Bond voor Veilig Verkeer, afdeling Dreischor, de heer M. v. d. Maas. Alvorens 'het begeerde certificaat werd uitgereikt verwelkomde de heer v. d. Maas de aanwezigen, waarbij hii wees 'op het grote nut van dergelijke cursussen. Vooral na de ontsluiting van ons eiland zal het geleerde terdege in de praktijk kun nen .worden gebracht. De jeugd krijgt thans cp"school de verkeers- stof bijgebracht met practische en theoretische examens; voor de oude ren is het een uitkomst, dat ver- keerscursussen worden gegeven. In verband hiermede bracht hij warme hulde aan de docent, wachtmeester le klasse der Rijkspolitie, de heer Klaasse te Dreischor, die bijgestaan dcor zijn trouwe secundant, de heer Snijders, deze winter met zijn bar klimaat toch kans heeft gezien, met groot succes vier cursussen te geven, hetgeen met veel animo werd ge daan. Namens de groep Brouwershaven richtte de heer P- L. Bastiaansc zich «net een gedicht tot de heer Klaasse Woorden van lof en dank namens de groep Zonnemaire werden toege zwaaid door de heer M. van 't Veer, die naast het gesprokene de heer Klaasse als herinnering een fraaie horlogeband overhandigde en de heer Snijders een rokertje. Diploma en sleuteltje. Vervolgens overhandigde de heer v. cl. P.Iaas de geslaagden het diplo ma cn het sleuteltje. De afdeling Zonnemaire had deelgenomen met 32 personen waarvan er -4 werden afgewezen. Twee waren er met nül fouten, terwijl de groep in totaal 102 fouten had. Noordgouwe had 29 leerlingen (0 afgewezen) en 8 met *.ul fouten. Totaal aantal fouten, dor groep 50. Brouwershaven nam met 29 personen deel, waarvan 0 afge wezen en 10 met mul fouten slaagden Totaal aantal fouten der groep 22. Te Zonnemaiire hadden 0 fouten de heren A. M. van Leersum en W. Telle; te Noordgouwe de dames A. J. Vis-IJzerman, E. Klompe-de Jon ge, G. P. v. d. Vélde-de Vlieger, M. v. d. Werf-Klaasse en de heren J. M. van Gastel, J. J. v. Vossen, M. v. 'd. Weel'e en A. J. v. d. Velde. Te Brouwershaven de diames E. M. van Nieuwenhuize, C. d'e Korte-Slager, L. J. van Schelven-Wisse, E. Kiik- Bogers, M. Stoel-Bom en de heren S. de Korte, P. L. Bastiaanse, H. P. de Munck, C. J. v. id'. Bijl en J. G. Boot. Tot ölöt van deze gezellige 'bij eenkomst werd door dé Caltex een aardig filmprogramma vertoond, dat bij de 'aanwezigen bijzonder in de smaak viel. In zijn 'dankwoord deelde de heer v. d. Maas nog mede, dat het bestuur van dé afdeling Dreischor nader zal overwegen om uit de kernen een af gevaardigde op te nemen in het be stuur van Dreischor. Ingezonden mededeling maal het woord kapstok gevormd. Het ging er nu om wie van de twee groepen telkens het eerst een be paald woord had gevormd met be- •hulp van deze letters. Na afloopt bleek dat beide groepen gelijk ge speeld 'hadden. IJsdia's Na de thee en de koffie vertoon de de Heer Z. Nieuwboer enkele door hem zelf genomen dia's. De aanwezigen konden op deze wijze zich een beeld vormen van de barre winter. De heer Nieuwboer had nl. dia's van het ijs op het strand en langs de dijk. Aan het einde van deze middag dankte burgemeester S. Francke de leden van het comité voor 'het vele werk, 'dat door hen in stilte gedurende de winter werd ver richt. Hij was aangenaam getroffen door 'de prettige sfeer, die tijdens de bijeenkomst heerste. Ds. v. d. Ban dankte de burgemeester voor zijn hartelijke woorden en.wenste alle leden een goede zomer toe. Hij kon nu niet zeggen tot ziens, daar hij vo rige week een toezegging van beroep ontving naar de Hervormde gemeen te te Kamperland. Deze mededeling 'bracht één van de leden van de so ciëteit er toe het voorstel te doen om de eerste bijeenkomst van het komende seizoen in Kamperland te houden, wanneer 'ds. en mevr. van den Ban daarheen zouden gaan. Met deze mededeling werd deze stellig 'geslaagde middag besloten. Puisliei verdrogen door Purol-poedei DEN HAAG. Op dinsdag 2 april wordt in de Koninklijke Schouw burg in Den Haag de eerste uitvoe ring gegeven van „De Voddenraper", ihet nieuwe ballet dat Job Sanders op muziek na Alban Berg (de lyri- slsche suite voor strijkkwartet uit 1920) voor het „Nederlandsch Dans Theater" heeft gemaakt. De monte ring werd ontwoipen door Joseph Cari. Crisis in Argentinië BUENOS AIRES, 28-3. De Argen tijnse minister van binnenlandse za ken, Martinez, die met het oog op de algemene verkiezingen van 23 juni streefde naar een nationaal een heidsfront van politieke partijen, waaraan ook Peronisten zouden deel nemen, is woensdagavond afgetre den. Drie uur na zijn aftreden hield president Guido via radio en tele visie een toespraak, waarin hij ver klaarde dat Argentinië zich aan de rand van de afgrond bevindt. Hij deed een beroep op de politieke en militaire leiders de handen ineen te slaan om een chaos te voorkomen. Wij moeten onze tegenstanders van gisteren (de Peronisten) de gelegen heid geven in democratie te leven, aldus de president. DE AMBTENAREN- PENSIOENEN DEN HAAG, 27-3. De secretaris van de centrale van" rijkspersoneel, de heer Bouquet, heeft op een ver gadering van de bond van ambte naren bij de departementen van al gemeen bestuur en hoge collegès van staat in Den Haag 'de plannen van de regering met betrekking tot het waardevast maken van de amb- tenarenpensioenen gehekeld. Spre ker vond de prijs te 'hoog en stelde dat de ambtenaren de waardevast heid voor het overgrote deel zelf be talen en bovendien het vooruitzicht hebben dat als gevolg van het nieu we systeem het pensioen lager kan worden. Hij was ook van mening dat in de algemene welvaart de ambtenaren achterblijven. Boze Engelse leraars LONDEN, 27-3. Voor de tweede achtereenvolgende dag trokken dui zenden Britten woensdag in optocht naar het parlementsgebouw in Lon den om uiting te geven aan hun on tevredenheid over hun levensom standigheden. Ditmaal waren het omstreeks zesduizend leerkrachten van het lager en middelbaar onder wijs, die door een massademonstra tie de aandacht wilden vestigen op de wijze, waarop hun looneisen door de regering worden behandeld. AMSTERDAM, 27-3. Het Rijks museum te Amsterdam heeft op de bij' Soth'eby te Londen 'gehouden vëi. flling der collectie J. C. H. Heldring, een schilderij 'd'oen 'aankopen van Adbiaen van Osta'dle „Het 'landschap met éikéboom". De aankoop van dit waardevolle wenk van deze Neder landse meester, 'dat f 85.000 'opbracht was mogelijk dank zij de steun van die vereniging Rembrandt. Tijdens de dinsdagavond te Ouwer- kerk gehouden gezinsavond van de landbouwvereniging „Aller Belang" trad als spreker op de beroepskeuze adviseur drs. J. W. Dippel, die een inleiding hield over „De beroeps- moeilijkheden en -mogelijkheden van jongeren op het platteland". In zijn interessante en prettige causerie zei drs. Dippel o.m. dat kinderen hun beroep denken als een voortzet ting van hun spel: zij overzien hun eigen mogelijkheden nog niet. In de puberteit krijgen zij romantische wensen: piloot, stewardess, manne quin, balletdanseres. Het bizarre 'hiervan verdwijnt bij plm. 17 jaar, de jeugd wordt dan reëler. Kinderen zijn afhankelijk van hun advies, de ouders nemen de eerste beslissingen. De volgende adviseur is de onderwijzer, die - als hij eer. goed onderwijzer is - weet, op welke school het kind een goede kans heeft. Toelatingsexamens zijn volgens spr. een slecht selectie-middel, drillen helpt weinig. De grote vraag „welke school kies ik?" bestond vijftig jaar geleden neg niet. Verandering is er gekomen door de techniek. Thans zijn er 4.200 'beroepen, dit is practisoh niet meer te overzien. De metaalnijverheid nam enorm toe. De landbouw heeft de laatste jaren zeer veel jongens uitgestoten (kwalitatief sterk voor uit, maar neemt lang niet zoveel mensen meer op: van 40 pet. op 11 pet.). Bovendien zijn er grenzen aan de versnippering. Een goede boer is op 't ogenblik ondernemer die een opleiding nodig heeft. Zeer veel knappe jongens zoeken elders betrekkingen. In dit verband noemde spr. als toename van mogelijkheden in Zeeland het Deltaplan, industrialisering en de re creatie. Bij deze op til zijnde veran deringen moeten de kinderen een Oude krant In het persarchief van de staatsbibliotheek in Breinen heeft men nummers gevonden van een tot dusver onbekende Duitse krant uit 1650. Het zijn 83 nummers van het kwartaal, lopend van juli tot en met september. Het gaat hier ken nelijk om een blad dat dage lijks verscheen. Tot nu toe was alleen een dagelijks ver schijnende krant bekend uit 1660. 1-Iet pas ontdekte blad heette Einkommende Zeitun- gen". Uit de tekst heeft men niet kunnen opmaken waar en door ivie het blad werd uitge geven. Het wordt echter waar schijnlijk geacht dat de boek handelaar en drukker Timo- teus Ritzsch uit Leipzig de uitgever is geweest. Bouw kernenergie centrale in Beieren BRUSSEL, 27-3. De Commissie van Euratom heefb besDoten voor een bedrag van ten hoogste 28.8 mil joen gulden deel te nemen in bouw en exploitatie van een kernenergie- Centrale met een netto ('elektrisch vermolgen van 237 rmv, uitgerust met een 'kokend-waterreactor, d'ie 'door de 'maatschappij Kernkraft- werk R.W.E.-Bauernwei-k G.M.B.H. (K.B.R.) zal worden 'gebouwd te Gundremmingen in Beieren aan de bovenloop van de Donau. F O DEN HAAG, 26-3. Het een heer draagt Elegant'' kleding havenplein 11 - zierikzee tel. (01110) 2890 aan huis te ontbieden In Californië zijn een 61-jarige man cn zijn 44-jarige vrouw wegens moord op een bejaard echtpaar ter dood veroordeeld. Het is de eerste maal dat in Californië een echtpaar veroordeeld werd om gezamenlijk in de gaskamer te sterven. Miljoenen vergissing SAN FRANCISCO, 27-3. Bij de Fe deral Reserve Bank in San Francis co worden twaalf schatkistbiljetten met een gezamenlijke waarde van 7,5 miljoen dollar (27 miljoen gulden) vermist, overigens al sinds augus tus vorig jaar. Bij de bank sluit men echter de mogelijkheid, dat zij zouden zijn ge stolen, uit. Men acht het vrijwel ze ker dat zij per ongeluk zijn vernie tigd. De bank verklaarde, dat het Amerikaanse ministerie van finan ciën op de vervaldag, op 15 mei, het volledige bedrag zal uitbetalen. Voor deze vergissing, waarop een kans van één op een miljoen be stond, wordt niemand aansprakelijk gesteld of gestraft. Radio-Kootwijk 40 jaar DEN HAAG, 27-3. Radio-Kootwijk het eerste vaste Nederlandse P.T.T.- telegrafiestatlon voor lange afstan den, werd bijna 40 jaar geledén, op 7 mei 1923, geopend. Voor het eerst in de gesohiodenis kon rechtstreeks van Nederland uit met Indonesië worden getelegrafeerd. Voordien werd meestentijds van een Engelse kabel gebruik gemaakt. Duitse troepen in Budel DEN HAAG, 27-3. Verdere lege ring van Duitse eenheden ligt voors hands niet in de bedoeling, zo delen de ministers van defensie en van buitenlandse zaken ad interim, dr. S. H. Visser en dr. J. E. de Quay, mede aan de Tweede Kamer in dc memo rie van antwoord betreffende het wetsontwerp dat de logering van Duitse troepen in Budel en van Ne derlandse troepen in Seedorf regelt. Moskou doet een stapje dichterbij GENEVE, 27-3. De Sowjet-Unie is woensdag op de ontwapeningscon ferentie in Genève akkoord gegaan met inspecties ter plaatse op lan- ceerterreinen voor kernraketten tij dens 'de uitvoering van het ontwa peningsplan. Tsarapkin, die aan het hoofd van de Russische delegatie staat, deelde mee 'dat de Sowjet-Unie 'bereid was tot 't 'doen van een belangrijke stap om aan de westelijke standpunten inzake toezicht op de ontwapening tegemoet te komen. Hij hoopte dat nu overeenstemming kan worden be reikt over .het voorstel, dat de Rus sische minister van buitenlandse za ken, Gromyko, in september van het vorig jaar tijdens de algemene vergadering der V.N .in New York heeft gedaan. Dit voorstel behelsde, dat de Sowjet-Unie en de V.S. elk een strikt beperkt, klein aantal kernwapens in stand zouden hou den - internationale raketten, lucht doelraketten en anti-raket-raketten - tot het eind van de tweede fase van de ontwapening. Kernreactor te Petten kritisch PETTEN, 27-3. - Naar verwacht wordt, zal in de derde kernreactor van het „Reactor Centrum Neder land" (R.C.N.) in Petten, vandaag of in de nacht van donderdag op vrijdag vcor de eerste maal een zich zelf onderhoudende kettingreactie optreden. Deze derde reactor, de zogenaamde „Krito", is de eerste reactor die ge heel in ons land is ontworpen en waarvan de onderdelen - de splijt stof uiteraard uitgezonderd - dooi de Nederlandse industrie zijn gele verd. Vorige week vrijdag is een begin gemaakt met het plaatsen van de splijtstof-elementen in het reactor vat. Deze werkzaamheden zijn - zo is woensdag gebleken - boven ver wachting vlot verlopen. DEN HAAG, 26-3. Het comité „Na tionale actie steunt spijtoptanten In donesië" (Nassi) is nog niet voldaan over de toelating van spijtoptanten uit Indonesië in Nederland. In een circulaire deelt het comité mee, dat van de in totaal ongeveer 20.000 personen, die een visum-aanvraag voor overtocht naar Nederland in dienden, „slechts 13.000 zijn toegela ten zodat 7000 personen op grond van geheime to Ratings-eisen in de misère .in Indonesië zijn achterge bleven". BRIELLE, 27-3. Dit .jaar zal de verovering van Den Briel door de Watergeuzen op 1 april feestelijk worden herdacht. De 'laatste jaren had de herden king zich 'beperkt tot een kransleg- ging door ,het bestuur van de 1- april-vereniging, een gebeurtenis, waarvoor bij de bevolking van de stad steeds minder belangstelling 'bleek te bestaan. Op 1 april zullen 150 Studenten u it Tilburg naar Bri'ell'e kernen om als Spaanse soldaten d'e stad 'te verde digen 'tegen manschappen van het regiment van Heu'tz en van de nati onale reserve 'in Zuid-Holland. Verder zullen er die dag sportde- monstiaties zijn door de Tilburgse studenten en een taptoe door. dc drumband van het regiment van Heutsz met medewerking van de plaatselijke mu2)ieikvereniging. Vingervlugge jongelui AMSTERDAM, 27-3. Naar alle waarschijnlijkheid hebben dezelfde jongeman en 'het meisje, die met een wisseltruc het kantoor van de „Fin- ma'ir" te Amsterdam voor f 700,- du- peet den, ook 'bij een juwelier in de Kalverstraat een 'gouden ring met briljant ter waarde van f 4300,- ge stolen. Dc opgegeven signalementen stemmen vrij goed overeen. Hun persoonsbesch rijving beantwoordt voorts ook aan d'ie van een jonge man 'en een vrouw, diie met succes in twee zaken in Utrecht con wissel truc hebben toegepast. opleiding volgen welke ze intellec tueel kunnen verdragen. Alle mensen zijn verschillend, de intelligentie is gespreid over de gehele bevolking. L.t.s. en m.u.l.o. Iemand die niet graag „in de boe ken zit", maar uitstekend kan reke nen, kan goed de l.t.s. volgen. Daar na tkan men altijd weer verder. Ook de meisjes kunnen zover komen dat zij een goed maatschappelijk beroep verkrijgen. De vrouwenarbeid neemt in Nederland toe. De MULO is te genwoordig ook opleidingsschool .oor andere mogelijkheden. Lang niet elk kind kan naar de H.B.S. Zij die dit met kunst- en vliegwerk moeten doen lopen later toch vast. Ieder mens behoort op de plaats te zitten waar hij bruikbaar is. Karak ter en aanleg zijn doorslaggevend en bepalen in welk vak eer. kind vol doening vindt, aldus drs. Dippel. Het komt er dus op aan dat wij op de goede plaats in de maatschappij komen te zitten, zo besloot spr. In het vervolg van de avond ver toonde de heer Sinke enige films met vooraf een toelichting over het Z.L.M.-journaal '62. met o.a. taptoe Goes, Holland-week in Scarborough, de Z.L.M.-excursie naar Oosterland en Zwitserland en het fruitcorso '62. Ingezonden mededeling DEN HAAG. Bij de Tweede Ka mer is een ontwerp algemene ter- mijnenwet ingediend. De aanleiding tot dit wetsontwerp is de behoefte aan een voorziening in de gevolgen, die de vrije zaterdag heeft voor het rechtsverkeer. E§n 25-jarige tekenaar bij de En gelse marine is woensdag aan tyfus gestorven. Dit is het eerste sterfge val door tyfus in Engeland, na het uitbreken van d? epidemie in Zer- matt. DEN HAAG, 27-3. Den Haag krijgt er in de Uithofspolder - op de grens met de gemeente Monster - een nieuw recreatiegebied bij. Dit heeft de wethouder van openbare werken van Den Haag, mr. A. J. Dankelman, medegedeeld tijdens de 'behandeling van 'de ontwerp-begroting 1963 dooi de 'gemeenteraad. De wethouder zei te verwachten, dat het desbetreffen de voorstel binnen uiterlijk twee maanden aan d'e raad zal kunnen worden voorgelegd. Naar verwach ting zal 'het gehele complex binnen drie a vier jaar gereed zijn. De aan leg van sportterreinen en volkstui nen zal daarbij voorrang krijgen. SPORT VOETBAL Brouwershaven I-Domburg 1-8 De bezoekers wel'ke zondagmiddag de match Brouw I tegen Domburg 'bezochten, hebben 'kunnen constate-" ren, dlat een gedegen training, wan neer deze regelmatig wordt beoe fend', gunstige resultaten oplevert. Dit gold dan zeker voor de bezoe kers, maar niet voor de thuisclub. Het schijnt dat de Brouwenaars, die toch de beschikking hebben over een trainer, waar menige club jaloers op zou zijn, het niet nodig achten zich te trainen. Het resultaat is iedere zondag te zien op de grasmat, waar met korf ba1] uitslagen wordt verlo ren. De opstelling van zondag j.J. gaf ook al een experiment te zien met Nuijens op de midvoorplaats. Deze speler, die zijn gehele voetba'l- teepbaan in de achterhoede vaak goed werk heeft laten zien, kon niet profiteren van diverse ideale sco ringskansen. De eerste helft voor wind spelend kreeg de thuisclub mooie kansen met o.a. een kopbal over de lat. scheten net naast eti 'een schot van van D'ienst tegen de staander. Toch wisten de Domburgers de score te openen in de 33e minuut door Ma- ranus (0-1). Vijf minuten 'later was het Maljers die de uit positie ge speelde van Oeveren het nakijken gaf (0-2). Even voor rust maakte de Moor hands en Rcelsen kogelde de penalty hand 'in (0-3). Na de thee be gon Brouw goed en het was na 7 minuten uit een 'ingooi dat Kooman, die nu met Nuijens had gewisseld, doorgaf aan Wurth, die via de han den van de 'keeper inschoot (1-3). Allengs werd de thuisclub over de middelliin teruggedrongen en het gelukte de gasten de stand op te voeren tot 1-8. KERKNIEUWS „Kerkelijk l.v.-journaal". HILVERSUM, 27-3. Op maandag avond 1 april Vindt de eerste uitzen ding plaats van „Ken-Merk", een te levision! brieft onder verantwoorde lijkheid van de gezamenlijke Neder landse kerken. Dit is 'het tweede programma, waarin de drie televisie-organen van de kerken - C.V.K., I.K.O.R. cn R.K.K. - nauw met elkaar samen werken. Naast „Logboek" het jeugdprogramma over de bijbel - zal ook dit „kerkelijk journaal" om d'e veertien dagen te zien zijn. Qua vorm zal „Ken-Merk" hot midden houden tussen een journaal, dat. alleen feitelijk nieuws brengt, en een rubriek, waarin men naar do motieven achter hot gebéuren zoekt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2