Algemene vergadering „Ver. Ambachtsschool Sch.-Duiveland" Afdeling kreeg beschikking over fraaie verkeerstafel Stijging nettokosten voor 1964 geraamd op bijna één ton Aantal leerlingen neemt nog steeds toe Ouder voorzitterschap van mr. C. J. li. du Croo vond gisteren, don derdagavond, in de bestuurskamer van de technische school te Zierikzee de algemene ledenvergadering plaats van de vereniging „Ambachtsschool voor Schouwen-Duiveland". In ztfn openingswoord, dat, zoals gebruikelijk, in hoofdzaak gewijd was aan het afgelopen schooljaar, herdacht de voorzitter het onlangs overleden bestuurslid, de heer J. J. van Dijk te Nieuwer kerk. Mr. du Croo schetste de overledene als een markante figuur, die zeer verknocht was aan de school, welke hij bijna 35 jaar lang als bestuurslid zeer goed en ijverig heeft gediend. De voorzitter sprak ook woorden ter nagedachtenis van de bij een nood lottig ongeval om het leven geko men leden, de heren S. P. Wijsman en C. A. Prince, waarna een ogen blik stilte in acht werd genomen. In een -korte (bloemlezing over het schooljaar 1962 memoreerde mr. du Croo vervolgens de volledige inge bruikneming vtm de hulpschool aan het Kerkplein. Hierdoor konden de ergste moeilijkheden, ontstaan door de gro'te toeloop van teerlingen op gevangen worden. De voorzitter con stateerde dat 1962 voor de school een topjaar is geweest. Dat de L.T.S. een eerste plaats inneemt in do rij van 'de landelijke 'lagere technische scho len, meende de voorzitter wel te mo gen concluderen uit het feit dat een toenemend aantal -leerlingen dat de school verlaat een verdere studie aanpakt aan de U.T.S. en Auto-tech nische school. Mr. 'du Croo besloot zijn -greep uit de wederwaardigheden van de schoo-l met vast te stellen dat 'he't technisch onderwijs op Schouwen- Duiveland een -levende zaak is en zich nog steeds in stijgende lijn be vindt. In dit verband sprak de voor zitter een woord van dank tot direc teur, leraren, administratief- en ver der personeel. Uit het jaarverslag van de secre taris, de -heer M. de Reg-t, -bleek o.a. dat de aantallen leerlingen van de dagschool en de dag-avondschool per 31 december 1962 resp. bedroe gen 248 en 75. Van deze afdelingen kregen resp. 74 en 23 leerlingen het diploma uitgereikt. In het jaarver slag werd voorts .herinnerd aan de invoering van de vrije zaterdag en de excursies en lezingen welke de leerlingen in 1962 -kregen aangebo den. Het schoolsporen leverde het afgelopen jaar een 'bedrag op van f 2.125.17. Stagende kosten Uit de rekening en verantwoor ding van de -penningmeester, ir. M. Ingezonden mededeling A. L. Beun, bleek dat de netto kos ten over '62 van de school bedroegen 340.186,33. De inkomsten en uitga ven waren resp. f 13.647,14 en f 353.833,47. Aan toelagen voor reis kosten werd aan de ouders een be drag uitgekeerd van f 8.196. Buiten gewone uitgaven voor de dependan ce aan het Kerkplein vergden een bedrag van f 79.261,40. Van de dag avondschool waren de inkomsten en uitgaven f 461,91 en f 9.001,97, zo dat de netto kosten bedroegen f 8.540.06. Uit de begroting voor 1964 bleek dat een verdere stijging van de kos ten wordt verwacht. De raming van de netto kosten voor '64 bedraagt n.l. f 420.636,-. (inkomsten f 15.590,-, uitgaven f 436.226,-), een staging dus van bijna een ton. Het aantal leerlingen per 15 okto ber 1964 wordt geraamd op 310, zo dat de kosten per leerling voor het volgend jaar becijferd zijn op f 1.350,-. De netto kosten voor 1964 van de dag-avondschool zijn ge raamd op f 12.790,-. Bij een geraamd aanta'l leerlingen van 92 gaan de kosten per leerling van de dag- avcndschool volgend jaar dus een bedrag belopen van f 140,-. Nadat namens de kascommissie verslag was uitgebracht door de heer D. C. de Vreugd, werd de pen ningmeester onder dankzegging dé charge verleend. De periodiek af tredende bestuursleden, de hei-en mr. C. J. B. du Croo, ir. M. A. L. Beun en C. A. de Vos Fzn., werden hierna bij acclamatie herkozen. In d'e kascommissie werden herbe noemd de heren de Vreugd en L. J. v. d. Houten. De heren M. C. Ver- heijen en P. A. Boot vormen de kas commissie vanuit het bestuur dei- vereniging. Bij de rondvraag laakte de heer v. d. Houten de slechte belangstel ling van de leden voor de algemene vergadering. De -directeur der school de heer W. Hack, deelde nog mee, dat per 1 september een nieuwe wijziging in het leerplan van kracht wordt. Dit betekent dat de gehele woensdag bij het dagonderwijs zal worden betrokken. Per 1 oktober a.s. tot 1 met* komt hierbij bovendien de woensdagavond. Deze wijziging be treft de dag-avondschool. Ingezonden mededeling Voor mensen die kwaliteit verlangen f /ïfót QvJlNlNE- UNDER APPOINTMENT BY TIMS ROTTERDAM BRUINISSE Vergadering Coöperatieve boerenleenbank In Bruinisse hield in hotel Storm de Coöperatieve Boerenleenbank „Bruinisse" de jaarvergadering on der leiding van de voorzitter van het bestuur, de heer P. L. Krepel. Deze gaf een overzicht van het Boerenleenbankwezen in haar ge heel en van d'e resultaten daarvan in de afgelopen jaren. De grote Raiffeisenorgandsat'ie neemt in Nederland onder de grote bankinstellingen 'n voorname plaats in, met een steeds toenemende toe vloed van spaargelden, maar ook met een steeds grotere investering in agrax-ische- en andere onderne mingen. Ook bij de plaatselijke bank na men de spaargelden toe, maar 'er is hier niet die grote beiioefte aan nieuwe investeringen als elders 'op het eiland o-f -in andere -streken van N'edie-iTahd wel het gevat is. Ook lis er plaatselijk wel concur- ï-entie wat de spaargelden betreft, zodat de bank daarom 'bes-loot tot een ver-hoging van d'e ispa'argeldren- te. Aan rente werd uitgekeerd of bij geschreven op spaarbahfctegoed ruim f 53.000,-. Het totaal van dé rekening bedraagt f 3.351.681,80, hét balanstotaal f 1.939.386,66. Bestuursverkiezing Ce heer P. L. Krepel Werd als be stuurslid', de, -heer de Jonge als lid van de raad van toezicht heihozen me't -algemene stemmen. Als plaats vervangende bestuux-sleden wei-den herbenoemd de -heren C. A. Hanse en J. J. van de Velde. Besloten werd de winst 1962 -bij >do reserve te voegen. Bij de rondvraag werd uitvoerig gesproken over 'de verschillende mo gelijkheden van landbouwcred'iet. Veel aandacht werd ook 'besteed aan de mogelijkheid een nieuw te bouwen sCh'ip voor de 'kustvisserij c.q. mossel-visserij tegen aanti-ekke- lijke voorwaarden te financieren met -geld van de bank. In verschil lende kustplaatsen worden deze mo gelijkheden intensief ben-ut. Na enkele mededelingen van huishoudelijke a'a-i'd' werd de verga dering, die als gewoonlijk slechts matig was bezocht, gesloten en ble'ef men nog enige tijd igezéllig bijeen. Duivelantlse verkeerscursus voltooid (Van onze ï-eda-kt'eur) NIEUWERKERK, 21-3. In dc na tuur mocht het begin van de lente maand donderdag al geen zoelte brengen, een kentering op het punt van gebrekkige verkeerskennis in Duiveland viel wel te noteren. De afdeling van de Bond voor Veilig Verkeer schoot in een stampvol Dorpshuis enkele opzienbarende vuurpijlen af, die beide getuigenis aflegden van het opwekkend feit dat er aan het verkeersfront hard wordt gesjouwd en dat het publiek de za ken het verkeer betreffende serieus begint te nemen. En de vuurpijlen? Dat was dan de uitreiking van verkeersdiploma's aan een groot aantal cursisten en de in gebruikstelling van een gloednieuwe en zeer praktische verkeerstafel door burgemeester A. A. van Eetcn. „De belangstelling voor de ver keerskennis in Duivelan'd leeft". Dat. mocht ook de voorzitter -van de af deling de héren T. J. Wal-hout in zijn openin-gs- en welkomstwoord con stateren. Spr. zag het trouwens als een dringende noodzaak de ver keerskennis eens op te frissen en benadrukte de noodzaak van een durende belangstelling, hetgeen zich vooral ook kan manifesteren door toe te treden als lid van de afdeling. Als het er om gaat het aantal ki-an- tekoppen van dodelijke verkeerson gevallen le beperken, zal het aan de afdeling Duiveland niet liggen, zo 'beklemtoonde spr., die met name de drie rij'kspolitie-mensen: 'de opper wachtmeester I. C. Ardonne, de wachtmeester le klasse A. W. van Zwedc'n en de wachtmeester le kl. J. Hoekman, die zich voor de cur- sus uiterst verdienstelijk -hebben ge maakt, in een waarderend zonnetje zette. -Een verkeerscursus -is geen luxe. Dat bleek ook uit de woorden van opperwachtmeester Ardonne. die enkele gruwelijke staaltjes uit zijn dienstpraktijk vei-itelde en daaruit de harde noodzaak van betere ver keerskennis concludeerde. Vooral de dddclijke ongelukken grijpen een toeschouwer naar de keel. Goede resultaten. Over de verkeerscursus was de heer Ardonne enthousiast. Het is allemaal prima verlopen en do ta ken werden onderling verdeeld. Van ■de cursisten deden 108 deelnemers examen. Te Oosteriand behaalden 22 personen -het diploma. Een meisje deed een foutloos examen en 'be haalde de (zeldzame) 200 punten. Zeven cursisten haalden 180 of meer punt'en. Hef gemiddelde bedroeg: 176,9. Allen slaagden. Te Sir jaarsland deden 29 cursisten examen. Drie behaalden 180 of meer punten. 'Het gemiddeldebedroeg: 153 pnt. Drie kandidaten werden af gewezen. Te Ouwerkei'k deden 18 cursisten examen. Drie behaalden een puntentotaal van 180 of meer. Het gemiddelde bedroeg 152,2. Te Nieuweikerk tenslotte deden 29 cur sisten examen. Vijf behaalden een puntentotaal van 180 of meer. Het gemiddelde bedroeg 163,7 pnt.; twee cursisten werden afgewezen. Nog drukker. De heer Ardonne wees er op, dat na -voltooiing van de Gre-velingen- dam het verkeer nog aanmerkelijk drukker zal worden. In deze stand plaats heeft hij reeds vijf dodelijke ongevallen meegemaakt. Alles zal in het werk moeten wor den gesteld het verkeer veiliger te maken, want het sparen van men senlevens is een plicht, aldus de op perwachtmeester, die nog eens ver telde dat de ervaringen met het ge ven van waarschuwingen doorgaans teleurstellend Zijn. De politie wordt daardoor wel ge dwongen streng (er) op te treden. De vooiv.itter sprak hierna een 'hai'te- lijk dankwooi'd aan het adres van de drie politiefunktionarissen en overhandigde aan ieder een enve loppe met inhoud. Dc verkeerstafel. Voor burgemeester van Eeten - die was gevraagd de nieuwe aan winst in gebruik -te stellen - had de onder veilig plastic weggepakte verkeerstafel evenveel gdheimen als voor het publiek. De heer van Eeten had ook nog lang niet alles er van gezien, maar als logische start van zijn toespraak begon hij met een ge lukwens voor de succesvol -beëindig de verkeerscursus. Hot „nog voor verbctcring vatbaar" wat betreft da ken-nis, wi-lde hij als waardeerbare u-itspraak van. opperwachtmeester Ardonne wel ovei*nemen. De burge meester hoopte in de toekomst op een even grote 'belangstelling, wan-t in Nederland vallen per jaar meer doden 'door het verkeer, dan Nleu- weikerk in-woners rijik is. Met zo'n cijfer in gedachten komt 'de dringen de noodzaak van een verkeerscursus wel duidelijk naar voren. Het gemeentebestuur heeft dan ook met genoegen een subsidie wil len verlenen voor de verkeerstafel, die door een zestal mensen - in eigen vrije uurtjes - is gemaakt. Spr. noemde de namen van de he- ï'en Schuiling, Koster, Heij'boer, van Zweden, Goedegebuure, Molenaars en Dievense, die hun aandeel lever den -in de tot stand korriüng van deze 'tafel, waarvan 'de bui'gemeester hoopte dat hij_ odk intensief zal ge bruikt worden door de schoolhoof den voor het verkeersonderwijs' aan de jeugd. Odk 'de heer -van Eeten was -beducht voor -de groeiende ver keersstroom, vooral als eenmaal dc O esters ch éldebrug gerealiseerd zal zijn. Hij beval de tafel en i-n het al gemeen de kennis van het verkeer in de blijvende 'belangsteW'ing aan en ontstak hierna de liöhJtjes van de tafel 'diie vonksterretjes in de don- 'kei*e zaal bradhten. Na een dank woord van de voorzitter namen de aanwezigen de gelegenheid te -baat 'de tafel intensief te bekijken. Als slot van deze geslaagde avond wer den enkele films gedraaid. Jongen verdronken VLIJMEN, 22-3. Donderdagmid dag 'is de 9-jarige Frank Witlox uit Vlijmen -bij het. spelen op een Vlot im een vijver 'in 'het water terecht gekomen en -verdronken. Zijn vriendje, met wie hij op het vlot speelde en die eveneens in -het water viel, wist zich te redden. Het stof felijk -overschot van Frank W-itl-ox kon pas na km-g dreggen door do po litie worden opgehaald. Het vlot dient voor hel schoonhouden van do rivier. Auto-ongeval eist slachtoffer NUNSPEET, 22-3. Bij een ongeval op de nieuwe rijksweg Hoevelaken- Zwolle onder Nunspeet is vanmor gen de 26-jaiige veehandelaar C. J. van der Tol uit Bodegi-aver. cm het leven gekomen. Twee inzittenden van de auto werden zwaar, twee minder zwaar gewond. Zij zijn op genomen in ziekenhuizen te Zwolle en Harderwijk. SPORT KORFBAL Geen Paastoernooi te Roosendaal Gezien de enorme achterstand in de 'korfbalcompetitie 1962-1963 heeft het bestuur van de Roosendaalse korfbalvereniging „Alliance" beslo ten dit jaar geen Inteimationaal Paastournooi te houden, waai-aan in vorige jax-en meestal ook door een groot aantal korfbalteams van Schouwen-Duiveland werd deelge nomen. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE C.J.V. „Samen Verder" Het jaai'feeSt van de C.J.V. „Sa men Verder" wordt gehouden op za terdag 23 maart a.s. in het Hervormd verenigingsgebouw. Opgevoerd zal worden het stuk „Van ander ras". Lezing over geestelijke volksgezondheid voor N.CV.B. Woensdag' hield de afdeling Zie rikzee va-n de N.C.V.B. de maande lijkse vergadering onder leiding van 'de presidente mej. zr. E. C. de Ruij- ter. Nadat de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze was geopend ver welkomde de presidente in 'hét bij zonder mej. zr. A. Vooi'en uit Mid delburg, die een causei'ie zou hou den ever het onderwerp „geestelijke volksgezondheid". De Sakor-collecte zal 'gehouden worden van 7 tc't 12 mei a.s. Op 10 april zal weer een 'bejaarden-middag worden gehouden in het rusthuis „Irene", waai'op alle 'bejaarden lboven de 65 ja-ar hartelijk welkom zijn. Na deze mededelingen 'door de presidente gaf zr. Vooren in haar lezing een overzicht van de geschie denis van de psychiatrie. De oudste inrichting in ons land werd' te Den Bosüh gesticht 'in 1442, gevolgd door Utredht (1461) en Amsterdam (1562). Aanvankelijk 'heersten er ergerlijke 'toestanden, tot omstreeks 1800 een keerpunt in de krankzinnigenver pleging plaats vond, vooral door de •.krachtige bemoeiingen van de hoog leraar Sohroeder-v. d. Kol-k. De rede 'door de hoogleraar uitgesproken bij de overdracht van het rectoraat der H-ogesdhool 'te Utrecht op 16 maart 1837, over de verwaarlozing van de 'kraïi'kzinnigenzorg, maakte zeer "grote indruk. In 1950 vond te Middelburg door (het Groene Kruis de stichting plaats van de Zeeuwse, afdeling van 'de Fe deratie Geestelijke Volksgezondheid. Het eerste werk vormt de nazorg van de ontsla-gen patiënt welke te- rugkeert in de maatschappij. De taa'k van -de zuster is de eigen om geving van -de patiënt voor te berei den op een zo goed mogelijke ont vangst en daarna te trachten een passende werkkring te vinden. Na -afloop bi'acht de presidente mej. VooVen dank voor haar leerza me causerie. Zij deelde mee dat de thee-collecte had opgebracht de som van f 20,75. I-n 'de volgende vergadering zal de heer Witbpen uit Amsterdam een praatje houden over het redd'i-ngs- wezen van 'de Kon. N. -en Z.-Hol landse Redding Mij., waarbij enige films zullen worden vertoond. Na het zingen van Gez. 152 1 en 2 sloot zr. Vooi'en de vergadering met dankgebed. KERKWERVE Vergadering N.C.V.B. Onder leiding van de presidente mevi'ouw Franoke-van Nes kwam de N.C.V.B. woensdag dn vergade ring bijeen. Deze middag stond in (het teken van de 'kankerbestrijding, waarover den lezing me't film werd gehouden door zr. Evertse. Deze leerzame middag wei'd door de pre sidente op de gebruikelijke wijze fe- openid en door zr. Evertse met dank gebed besloten. Ouderavond kleuterschool Op dinsdag jl. werd alhier ds ouderavond -gehouden van de kleu terschool. Van de zij-de der ouders bestond een grote belangstelling. De gemeente was vertegenwoordigd door het college van b. en w. Op deze ouderavond werden verkeers- dia's vertoond, waarop met name het gedrag van de kleuter in het verkeer werd 'belicht .De heer Lin'd- hout gaf commentaar ibij deze leer zame plaatjes. Na afloop 'bestond gelegenheid tot het stellen van vra gen. In de pauze kon het werk van de 'kleuters worden bezichtigd. De jeugd bleek gezamenlijk een dieren tuin te hebben gemaakt. Na de pau ze volgde het jaarverslag van mej. J. Leijs. Hei-kozen werden de be- stuui'sleden mevr. Rotte-de Oude en de heer C. Post. Na de rondvraag volgde sluiting van de gezellige ouderavond. DREISCIIOR Kleuter verdronken Donderdagmorgen omstreeks 11 uur is het didejarig zoontje van de familie P. Kappetein uit Nieuw- Beijei'land in een drinkput achter boerderij „De Willemshoeve" aan de Langeweg te Dreischor geraakt en vei'dronken. De familie Kappetein, die nog niet 'definitief in Dreischor woonde was vooi-nemens zich bin- nenkoi't op de „Willems-hoeve" te vestigen. Voorjaarsvergadering K.V. „N.O.A.D." Dinsdagavond wordt in hotel „De Drie Schapen" te Dreischor de alge mene voorj aarsvergadei-ing gehou den. Op de agenda staat o.a. ds ver kiezing van een nieuwe voorzitter en een lid van -de twaalftalcommissie. Tevens zullen de plannen worden besproken met beti-ékknig tot het komende koi'fbalseizoen. HAAMSTEDE Opening nieuwe groentezaak De heer C. J. Jonker', 'die al bijna 30 jaar lang een groentezaak in Haamstede heeft, heeft een grotere winkel betrokken in de Noordsti'aat. On'der zeer grote belangstelling van genodigden, kennissen en vertegen woordigers is deze prachtige ruime winkel dondei'dagmiddag door de heer C. B. Tieman uit Ede, vooi'zil- 'ter van -de Ned. Bond -van Kleinhan delaren in, aardappelen, groenite en fruit, geopend. "Wij komen op de opening van deze zaak nog nader terug. BROUWERSHAVEN Veilig Verkeersavond Plattelandsvrouwen Voor de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen hield het Vei'bond voor Vei lig Verkeer een leerzame avond. Doel en sti'even van het Verbond we2'den uiteengezet door de heer L. Éx'oekema uit Ziex'ikzee, die wees op de noodzakelijkheid reeds bij het kSn-d te beginnen begrip aan te kwe ken voor het „heer in 't vexlceex-"- zijn. Door het Deltaplan zal ook Schouwen-Duiveland meer en meer met v'erkeerspi'oblemen worden ge confronteerd. Met de belangstellende aanwezi gen besprak vervolgens wachtmees ter» J. W. Renshof uit Ziex'ikzee, met behulp van een fraaie vei'keei'stafel, tal van veel voorkomende verkeers- problemen. Dit aanschouwelijk on derwijs viel bijzonder in de smaak. De volgende vergadex-ing van de afdeling is vastgesteld op dinsdag 9 april. Bij 'tussentijdse verkiezingen die donderdag in Colne Va-lley, in het Engelse graafschap Yorkshire wer den 'gehouden heeft de liberale par tij flinke winst geboekt en de con servatieven van hun tweede plaats verdrongen. ADVERTENTIES Heden werd plotseling, na een noodlottig ongeval, van onze zijde weggeno men, ons aller lieveling PIETER in de aanvallige leeftijd van x'uim 3 jaar. P. KAPPETEIN J. M. KAPPETEIN- v. d. LINDE PIA cn JOHAN Dreischor, 21 maax't 1963 „Willemshoeve" De begx-afenis zal plaats hebben maandag 25 maai't a.s., des namiddags 2 uur te Nieuw-Beijerland. Heden werd plotseling, na een noodlottig ongeval, van ons weggenomen, ons zeer geliefd kleinzoontje en neefje PIETER KAPPETEIN in de aanvallige leeftijd vair x-uim 3 jaai'. JOH. v. d. LINDE J. L. A. v. d. LINDE- v. d. LINDE W. L. v. d. LINDE Dreischox-, 21 maai't 1963 „Willemshoeve" Met medeweten van de Heere werd van ons weg genomen, mijn innig ge liefde man en onze onver getelijke, zorgzame vadex', behuwd- en grootvader CORNELIS KWAAK in de ouderdoin van 56 jaax-. Zierikzee, 22 maai't 1963 's-Heer Lauwendorp 25 E. KWAAK-v. d. ZANDE Breda M: LIJNBERG-KWAAK A. LIJNBERG Amsterdam A. P. KWAAK Zierikzee: J. KWAAK Floi-ida (U.S.A.): G. BROCK-KWAAK J. A. BROCK Amsterdam: M. KWAAK, Ziex'ikzee: J. E. KWAAK LI ZETTE En kleinkindei'en Job 19 vei'S 25 De teraardebestelling zal plaats hebben op dinsdag 26 maai't 1963. Vex'tx-ek van het sterfhuis 2 uur. LEVENSTEKEN VAN VER Brief van kapitein B. van de Hoek uit Hongkong ZIERIKZEE, 21-3. In het jongste nummer van de „Strijdkreet" - het officieel orgaan van het Leger des Ileils - komt een zeer lezenswaardig artikel voor van kapitein B. van de Hoek te Hongkong, die enkele jaren geleden Zierikzee verliet cm zich in het Verre Oostexx te wijden aan het Leger des Heils-vverk. Uitei'aard - zo blijkt uit het arti kel - wijkt het werk ginds mateloos ver af van hetgeen te Zierikzee werd verricht, al blijft de grondslag: het dienen van Christus, dezelfde. Kapitein van den Hoek verhaalt van de begrafenis -van een Heilssol date, waarbij de Chinezen peti'ole- u-m wilden aanschaffen om bedei'f van de kist en het lichaam tegen te gaan. Dergelijke naar voren komen de opvattingen, geven u-iteraard ge rede aanleiding -te -wijzen op -de die pere betekenis -van -leven en dood in een van misverstand doortrokken wereld. Zeer intei'essant is verder het re laas van de komst van een Leger des Heils-sohip uit Cana'da met melkpoeder en 'bllkvlees, dat onder -de ai'men wei'd vei'dee'M. Ontzet tend was hierbij het gedrang dat o-nts-bend-, omdat \iedér uiteraard zijn- portie wilde -hebben. Het edhtpaar van' d'e Hoek begaf zich met zijn gaVen naar de in -de havens liggen de sampans, kleine sdheepjes, waai' op duizenden mensen onder zeer slechte omstandigheden moeten le ven. Gesprek met prinses Beatrix Bij gelegenheid van 'h-aar aarnve- zigheid in Hongkong, had kapitein van de Hoek een lang en interes- Indonesische kerken vragen steun uit Nederland DEN HAAG, 21-3. Dc Indonesische kerkeix hopen cn verwachten, dat dc kerken in Nederland hen zulten hel pen zowel met geld als met perso neel. Dit zei donderdag dc secretaris voor de lectuur van de raad van ker ken in Indonesië dc heer A. Simand- juntak, in Amsterdam. De Indonesische 'kerken kunnen uit andere lan'clcn, dus ook uit Ne derland, ex-penls gebruiken zoa-ls hoogleraren em docenten, voor theo logische scholen. Er zijn op het ogen blik in Indonesië acht theologische scholen, waarvan drie op academi sch niveau. De lecluurdienst dn Dja karta verspreidt theologische -boeken jeugdlectuur, 'kinderbijbels en ev'fin- iiclcotuur over geheel Indone- Er -is een geweldige -honger naar lectuur en alle oplagen va-n de lec- t-uurcomm-issic zijn snel -uitverkocht. Sinds een jaar wordt in Djakarta een christelijk dagblad uitgegeven -met een oplage van 25.000. Er staan -evenwel 65.000 -mensen op de wacht lijst, die voor 'een abonnement in aanmerking wensen te -komen. •Er 'is -besloten -lot hot bouwen van -een -nieuw gebouw voor de lectu-u-r- ccm missie van die raad van kerken In Djakarta. Hiervoor i*ekentmenop hulp uiit -het buitenland. Men. ver wacht. dat da actie „Brood voor het hart", die onlangs door de Nedei'- la-ndsc zendingsraad werd gestart, -ccn belangrijke 'bijdrage voor dit projfelct zal geven. sant gespi'ek -met prinses Beati'ix, die steeds meer vragen stelde, zo dat de .uitgeti'okken tijd ver wei'd overschreden. Het artikel eindigt -met een verhaal over -de heilvolle 'kerstvieringen o.m. voor zeer arme 'bejaarden, die aan veertig tafels rijk werden -bedacht. Een luchtvaart maatschappij zox-gde voor een grote kerstboom. Ook werd een samen komst voor 'blinden gehouden. Uit 'het relaas spreekt het enthousiasme van het edhtpaar van de Hoek voor deze bijzondei-e missie, die in Gods kracht tot nu toe tot een goed einde is gebracht. SPORTSPIEGEL Zondag-middag gaat Zierikzee 'in ei-gen: huis de strijd aanbinden tegen S.C. Gastel-, terwijl Burgh in N-is- pen op bezoek gaat bij N.S.V. In de 4e klas B van de zaterdagcompotitie staat Mevo op 'hie Sportpai'k Ban- n-ink voor een bijzon-der zware op- gae -tegen Arnemuiden. In de le klas van de afdeling Zeeland bestaöt er voor Biiise Boys een 'kleine kans op een puntenverdeling bij het -be zoek aan Kals. In 'de 2e Idas C komt Mevo II te Haamstede in het veld tegen Zeemeeuwen, terwijl in Oos- terlawd Biet (belangrijkste treffen tus sen Duiveland en W.I.K. plaats vindt In de 3e Idas D-stai't Zwaluwen te Seharendijke ais favoriet 'legen de ï-eseives van Bruse Boys. In groep A IV van de junioi'en kan Zicrikzöc A I weer een stapje dichter bij de titel komen door thuis van Wol- faartsdij'k A I te. winnen. In groep A VII lean voor Burgh A I 'hetzelfde woi'den gezegd bij de ontmoeting tegen Zieri'kzee A II. Te Zierikzee speelt Mevo A I -tegen SKNWK A I. In -gi-op B X I speelt Duiveland B I tegen Mevo B I, SKNWK B I tegen Ziexiikzee B II en Zonn-emaire B I tegen Dreischor B I. Voor -groep B XII staan -de wedstrijden -lussen Zeemeeuwen B I en Zwaluwen B I en Renesse B I en WIK B I op het programma. In de le 'klas A va-n de zondag- competitie speelt Brouwershaven -thuis'tegen Domburg, de Ziei'ikzee- reseiwes krijgen -bezoek van Krui- ninlgen, terwijl Renesse het in de duinstreek gaat opnemen tegen Pa trijzen, Dreischor gaat op bezoek -bij Noormannen, waarbij het eerst nog een kwartier -moet spelen van de wedstrijd welke reeds eerder te Dreischor werd! gespeeld. In de 2e klas C 'komt Dreischor II voor eigen publiek in hét vel'd tegen SVOWK. terwijl' Zormenvaire bezonk krijgt van Brouwoirilvaven II.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6