MEENK Jaarverslag vol spijt over saneringsplan van Zierikzee GOEREE-OVERFLAKKEE ZIET WAT IN DE TOEKOMST „iW Bolletje.' Eerste aardbeien ::y<tëltWikkr „Bear" verging STAD EN LANDE VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEE, 20-3. In het versche nen jaarverslag van de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Dui- veiand wordt herinnerd aan de nood- zakelijke vernieuwing van 't eiland, na de twee ingrijpende inundaties. Hier gold inderdaad een noodzake lijkheid, omdat bijna alles, land schappelijk en bouwkundig was ver loren gegaan. Des te meer evenwel is het te betreuren, dat gewone huis gevels, die in Zierikzee en ook op de dorpen nog waren overgebleven uit de renaissancetijd, hoewel ze op de voorlopige monumentenlijst waren geplaatst, zijn afgebroken om als nieuw pand gebouwd te worden bui- ten de oude stad, y" De meeste 'dezer woningen waren niet meer vernieuwd sinds het laatst van de zestiende tot het midden van do zeventiende eeuw. Te Zierikzee is het ware Zeeuwse karakter van straten, gelegen tégen de dijken kenmerk van een havenplaats na te gaan en juist het stedelijk sane ringsplan ds afgestemd op het deel tussen de oude en nieuwe havendij- ken. Een drietal leden heeft bij het gemeentebestuur van Zierikzee een rekwest ingediend tegen het plan; de bezwaren werden overwogen, maar in de algemene opvatting kwam geen verandering. Het dagelijks be stuur heeft met genoemde drie le den en enige stedebouwkundigen overleg gepleegd, maar dit heeft tot geen enkel resultaat geleid. In de toekomst zal het betrokken stads deel worden vernieuwd, waarbij het karakter van een oude zeestad ver loren zal gaan. Streekplan Schouwen-Duiveland Een andere ingrijpende zaak is 't streekplan Schouwen-Duiveland, en waarin het meest pijnlijk is de ge- projekteerde weg door het Domein- bos, de bebouwing van de Hogezoom en de uitbreiding van Zierikzee naar trots op Sint Anthonieshofje het zuidwesten. Bezwaren tegen de 'bebouwing in de nabijheid van het havenkanaal werden ingezonden bij de diréktie van de P.P.D. Tegen de bebouwing van de Hogezoom werd gerekwesteerd bij G.S. Tegen de Do- meinweg bij de P.P.D., terwijl werd medegewerkt aan een handtekenin- genaktie van het 'lid de heer Jac. Mees -te Rotterdam. Het bestuur heeft verder grote bezwaren tegen een parkeerterrein aan het einde van de nieuw te maken weg en adviseer de een clergelij'k 'terrein in te richten zuinig zijn op de walletjes bij de Verklikker. Betreurd' wordt de verbreding van het Wallenweegje te Renesse, ondanks de zogenaamde wallenverordening. In het verslag wordt voldoening uitgesproken voor een doeltreffende bescherming van het Ouwerkerkse vogelreservaat. De hoofddirekteur van Monumentenzorg bezocht Zie rikzee enkele malen. Ook met amb tenaren van deze dienst werd con tact onderhouden, om schendingen van het stadssohoon te voorkomen. In verband met de raadhuiskwestie van Brouwershaven werd een brief aan G.S. verzonden. Verheugend is de restauratie van de zuidzijde van de Sint Lievensmonstertoren. Het rijzige beeld van de toren bekend Van oude tekeningen 'is hierdoor weer geheel aan de dag getreden. Reden tot blijdschap gaf verder de restauratie van het Sint Anthonies hofje. De moeilijkheid der financie ring blijft nog bestaan. De kerkres tauratie te Noordwelle is in verge vorderd stadium. De zuiderhal met de doopkapel van de kerk te Drei- sChor hebben hun middeleeuws ka rakter herkregen. Voor Zierikzee staan op het pro gramma d'e huizen hoek Visslop en „De rnaegd van Mechelen" in de Poststraat. Voor de vereniging be staat, aldus het verslag, een goede belangstelling. Het ledental groeide tot 268. In d'e vakatures ontstaan door het vertrek van de heer W. P. L. Bakker en het 'bedanken van de heer P. A. Boot, werd voorzien door benoeming van mr. F. Th. Dijck- meester en J. W. v. d'. Doel. Het mi nisterie van O., K. en W. steunde de vereniging opnieuw met 'een subsi die van f 1.500,Een goede ver standhouding toestaat tussen de ver eniging, de Bond Heemschut en het Zeeuwse Landschap. Geen goedkope arbeidskrachten DORDRECHT, 20-3. Men moet niet denken dat men, nu of in de toe komst op het eiland Goeree-Over- flakkee een beroep zal kunnen doen voor goedkope arbeidskrachten. De bewoners van dit eiland hebben een grote werkdrift, maar zij zijn ook materialistisch ingesteld. Zij willen alleen werken in een omgeving die sociaal verantwoord is en die hen boeit. Dit zei woensdagmiddag de burge meester van Middelharnis-Sommels- dijk, de 'heer P. W. Hordijk, in een lezing voor de afdeling Dordrecht van de maatschappij van nijverheid1 en 'handel. De heer Hordijk zei verder onder moer dat het eii'and straks met be houd van zijn eigen agrarische stfuk- tuur een goed perspektief biedt voor de vestiging van 'kleine en middel- Een Birtse V-bommenwerper is in de buurt van Stamford neerge stort en in vlammen, opgegaan. Het vliegtuig had een bemanning van zes koppen. Een hiervan is in veilig heid, de anderen worden vermist. ENSCHEDE. De oud-directeur van gemeentewerken van Deventer ir, E. A. Bierdrager heeft aan b. en w. van deze gemeente verzocht het hem verleende wachtgeld te vervan gen door een afkoopsom. Deze zal ongeveer 119.000 gulden bedragen. Ingezonden mededeling grote industriële bedrijven om het strukturele arbeidsoverschot op 'te nemen. Drie 'kernen zijn hiervoor geschikt: Ooltgensplaat, Middelhar- nis-Sommelsdijk en Stellendam. De verbindingen, die nu zeer moei lijk zijn, zullen over enkele jaren niets meer te wensen over laten. In 1964 komen de Haringvlietbrug en Geslaagde ouderavond o.l.-school, te Sirjansland SIRJANSLAND, 20-3. Dinsdag vond alhier de ouderavond plaats van de openbare lagere school. De belangstelling \oor deze avond was goed. Het hoofd der school, de heer A. Heule, heette alle belangstellen den 'hartelijk welkom in de geres taureerde school, in 't bijzonder burgemeester A. A. van Eeten. Voor de laatste maal in de functie van secretaris las 'de heer L. van Fe- liius hierop de notulen. Het hoofd 'der school deed 'hierna enige mededelingen aangaande de schooltandartsendienst. Een beroep werd gedaan op de ouders hun kin deren hiervan gebruik te laten ma ken. Het batig sal'do van schoolreis en St. Nicolaasfeest bedroegen resp. f 198,10 en f 122,18. Aftredend en niet herkiesbaar in de oudercommis- Sie was de heer L. van Felius, in wiens plaats gekozen werd de heer J. op 't Hof. De oudercomm'issie fis thans samengesteld als volgt: de he ren Jac. de Jonge, A. J. de Graaf en J. op 't Hof. Uit het jaarverslag 'Van de heer Heule 'bleek dat het aantal kinderen per 1 januari '62 negentien bedroeg. Met de nieuwe cursus zal dit aaAtal hoger worden. Aan het eind van de cursus 1962 verlieten 5 leerlingen de sohool. Twee gingen er naar de L.T.S., twee naar de U.L.O. en één naar de brugklas van het ly ceum. Teruggezien wordt op een mooi schoolreisje naar Rotterdam. De datum van 8 mei was voor hét hoofd der school en de leerlinge Ada de Jonge onvergetelijk, omdat zij toen met 67 afgevaardigde kin deren van het eiland meededen aan de manifestatie in Middelburg t.g.v. het koninklijk bezoek. Op de sdhool- korfbaldag te Zierikzee behaalden de leerlingen een tweede prijs. De school werd göheel hersteld van zoutschade, in Welke periode les ge geven werd in 'het Verenigingsge bouw. De heer Heule onderstreepte het feit dat hierbij de helpende'han'd werd geboden door twee Engelse dames die met vakantie te Sirjams- Egypte maakt raketten TEL AVIV, 20-3. De Israëlische minister van buitenlandse zaken, mevrouw Golda Meir. heeft in het parlement gezegd: „Wij vragen de Westduitse regering onmiddellijk een einde te maken aan de activiteit van de Westduitse technici, die Egypte 'helpen bij de bouw van ra ketten". Van betrouwbare zijde te Bonn verneemt 'het AFP, dat west-Duits- land voornemens is aan Zwitserland de uitlevering te vragen van de twee daar aangehouden Israëlische agen ten, die worden verdacht van pogin gen om Westduitse geleerden te ver hinderen voor de Egyptische defen sie te werken. De Egyptische tempels PARIJS. De UNESCO 'heeft te Pa rijs medegedeeld dat zij niet meer dan zeven en een 'half miljoen dollar bijeen heeft kunnen krijgen voor het bshcuden van de twee tempels van Abse Simbel, in Egypte, die door de bouw van de dam van Assoean ge doemd zijn onder water te verdwij nen, indien er niet wordt ingegrepen. Er is naar schatting een som van dertig en een half miljoen dollar no dig cm de tempels bewaard te doen blijven. KAPELLE, 20-3. Op de fruitveiling in Kapelle-Biezelinge zijn woensdag de eersite aardbeien van de nieuwe oogst aangevoerd. Het waren er vijf, die verkocht werden voor 58 cent per stuk. Deze aardbeien waren af komstig van de proeftuin voor de fruitteelt in deze plaats. Ondanks de langdurige winter zijn de aardbeien niet'later dan het vo rig jaar. Toen werden de eerste uit de verwarmde kas op 22 maart in Kapel'le aangevoerd. De Zandvoortse pier ZANDVOORT, 20-3. De pier in Zandvoovt komt niet schuin, zoals aanvankelijk de bedoeling was, maar loodrecht op de kustlijn. De grootste lengte van de pier bedraagt 525 mé- ter: van 'het strand tot de aftakking 380 meter en vandaar nog 145 meter naar hét ene en 95 meter naar het andere eiland. De Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Ha venwerken N.V. 'heeft toet definitieve plan bij de gemeenteraad ingediend. De N.V. verwacht binnen een jaar de rijksgoedikeurin'g voor de bouw te ontvangen. Hét gehele bouwplan kan in anderhalf jaar, worden uit gevoerd. Een kikvor rSOOg de Greveliingend'am gereed, en om streeks 1970 de Ha ringvliietdam, in 1968 'de Volkerakdam en verder is 'er dan nog hét plan voor de dam in het Brouwershavense Gat. Als 't eiland eenmaal geheel ontsloten zal zijn zal toet eiland eerst goed kunnen profi teren van zijn uitermate gunstige ligging. lan'd verbleven en die na de ramp hier werkzaam waren bij de C.C.H. De hoogste klas verkocht voor f 177 aan kinderpostzegels, voor de actie „Open het Dorp" werd bijeenge bracht.f 59,50. Na toet jaarverslag van de heer Heule las mevrouw Heule een stuikje proza voor, getiteld „De Parijse mo- delhoed" een geschiedenis in Zeeuws dialect, welke de lachspieren danig in beweging bracht. In de pauze werd het werk van de kinderen be- ziohliigd, in 'het bijzonder de produk- ten van de 'handwerkafdeling van mevr. de Graaf-van Ast trokken de aandacht. Hierna ihüeld de heer Bijkerke van 'het gew. arbeidsbureau te Zierikzee zijn lezing over beroepskeuze voor kinderen die de ol.l.-school verlaten. Deze lezing is in onze verslagen van diverse ouderavonden reeds meermalen uitvoerig weergegeven. Het betoog van dhr. Bijkerke was zeer leerzaam en de ouders kregen een duidelijk beeld van 'de vele mo gelijkheden wellke momenteel voor de jeugd open staan. Na afloop werd spreker dank gébracht 'door de heer Heule. De burgemeester sprak hier na waarderende woorden tot de heev en mevrouw Heule en mevrouw de Graaf-van Ast voor het onderwijs door hen gegeven. Sloop C. A.-gevel te Amsterdam AMSTERDAM, 19-3, De verschil- lende verenigingen die er 'bij het ge meentebestuur van Amsterdam op hebben aangedrongen het doen slo pen van d'e gevel van het in februari uitgebrande pand van C. en A. aan het Damrak te verhoeden hebben thans van b. en w. 'een schrijven ont vangen waarin zij ervan dn kennis werden gesteld dat b. en w. de di- rCktlie van C. en A. zullen mede delen te hebben besloten hun toe stemming tot het slopen van de ge vel te verlenen. Gemeente Amsterdam koopt panden AMSTERDAM, 20-3. Zonder hoof delijke stemming heeft de Amster damse gemeenteraad besloten het feestgebouwen-complex Bellevue, 't bijbehorende bioscooptheater Calyp so en zeven aangrenzende woonhui zen bü het Leidseplein te kopen voor f 2.750.000.—. Met 'het oog op de toekomstige ont wikkelingen nabij het Leidseplein, waarbij het verkeer en 'het parkeer probleem een rol zullen spelen acht ten b. en w. de aankoop van grote betekenis. Bovendien 'bestaat de mo gelijkheid dat het terrein te zijner tijd zal worden bestemd voor metro station. De wethouder voor publieke werken, drs. J. M. Dcnuyl, deelde desgevraagd mede dat hoewel het metrotracêe nog niet definitief vast staat er in -ieder geval in de buurt van het Leidseplein ruimte nodig zal zijn bij een metro-aanleg. „Hoe de bestemming ook zal zijn deze aankoop zal de -gemeente nooit be zuren". Het ligt -in de bedoeling de exploitatie van de gebouwen voor lopig op de gewone voet voort te zet ten. Het personeel zal dan ook in dienst kunnen blijven. Een diatheek NIJMEGEN, 20-3. Zeer vele gemeentebesturen en instellin gen over de gehele wereld hebben verrassend gul gerea geerd op het verzoek van het Nijmeegse gemeentebestuur, om enkele dia's of filmstroken te zenden voor de opbonui nan en centrale diatheek in Nijme gen. Uitgebreide series plaat jes over steden, landen en kunstschatten met bijbehoren de toelichting zijn binnenge komen uit zelfs Japan en Nu- bië. Ook de Amerikaanse stad Memphis heeft zich niet onbe tuigd gelaten. Met trots zond de V.V.V. van deze stad een dia, welke het opzichtige tuin hek van de villa van zanger Elvis Presley laat zien. Het is de moeite waard dit hek eens van nabij te komen bekijken, zegt de V.V.V. van Memphis. Jaarlijks schijnen reeds dui zenden Amerikaanse toeristen dit te doen. Banteng-baby geboren Ingezonden mededeling in Blijdorp DAYTON (Ohio), 21-3. De Ameri kaanse luchtmacht heeft op een symposium over bionica in Dayton een apparaat getoond dat in staat is een keuze te maken uit ontvangen beelden en alleen de lichtindrukken die van belang zijn te registreren. Het apparaat is „kikvorsoog" ge noemd omdat het op dezelfde ma nier werkt als het oog van dit dier. Dit oog reageert namelijk alleen op de indrukken die voor het leven van de kikvors van belang zijn, zonder tussenkomst van de hersenen. Een buiten zijn bereik vliegende mug is bijvoorbeeld van geen belang en de hersenen worden zich er niet eens van bewust. Maar zodra er een scha duw op^het oog valt die een bedrei ging kan inhouden, wordt die on middellijk door het netvlies van de kikvors geregistreerd. Het „kikvorsoog" is voor rekening van de Amerikaanse luchtmacht vervaardigd. Het bestaat uit een kast van een kubieke meter, die 45 kilo weegt en niet minder dun 33.000 aparte elektronische onderdelen be vat. Dit is echter een proefapparaat, zo groot uitgevoerd om de onderde len gemakkelijk bereikbaar te hou den. De afmetingen kunnen tot die van een kikvors worden terugge bracht. Ex-filmster Lilian Harvey in Nederland SCHIPHOL, 20-3. Om negen uur woensdag stapte een kleine, tengere vrouw als eerste passagier 'vriende lijk glimlachend uit een 'lijntoestel van 'de Sabena uit Brussel, dat zo juist op Schiphol was geland. Hét was Lilian Harvey, de 'beroemde filmster ulit de dertiger jaren die eertijds furore maakte als „'de blon de droom" va-n Wi'lly Forst en Willy Fritsch met Wie zij voor de oorlog grote bekendheid ikreeg dn de Ufa- films. „Drei von der Tankstelle" is daar misschien wel het sprekendste voorbeeld van. {HTiodr dun moet U oj> INv hoede zijn. Als U zich rillerigvocll in deze griep- periode dan Uw hoede zijn. Neem direct et-n"U#NK grieppoed.-r en U voelt zich sj^dig veel beter. Ga er mee door tot l^ch weer helemaal lit voelt. MEENK poeders helpen snel en zijn gemakkelijk in te nemen. Als U zich rillerig voelt in deze griep- fit voel' snel helemaul 'fl helpen 'këÏÏilT in te nemen. 1 onzjin ...pQEi)£/?S periode dan moet U op JJw lud ROTTERDAM, 20-3. Banteng-moe- der „Surprise" heeft in de Rotter damse diergaarde Blijdorp het leven geschonken aan een koekalfje. Moe der en 'kinid maken het goed. Vader „Kees" kreeg ter gelegenheid van de gezinsuitbreiding een extra hap mengvoer, zijn 'lievelingsgerecht. De Rotterdamse diergaarde is erg blij met de geboorte, want de wilde Bantengs zijn langzamerhand een zeldzame diersoort géwordén. Er le ven er op de gehele wereld nog maar een paar 'honderd, voornamelijk in de grote dierentuinen. De Banteng gelijkt veel op ons rund, maar as fraaier en sierlijker van bouw. Hij komt op Java, Bali en Borneo nog spaarzaam in 'het wild voor. De van een hulpmotor voorziene driemaster „Bear", waarmede de Amerikaanse poolreiziger Richard Byrd in 1928 en 1933 tochten naar de Zuidpool ondernam, is woensdag avond 250 mijl ten zuiden van Nova Scotia vergaan, toen het van Dar- mouth, in Novia Scotia naar Phila delphia werd gesleept. De twee op varenden werden door de sleepboot gered. Het schip, dat in 1874 iverd gebouwd, zou in Philadelphia tot museum en drijvend restaurant om- gebouwd worden. Extra N.T.S.-uitzending DEN HAAG, 20-3. Naar aanleiding van de voortzetting der Kamer-de batten inzake de nota reklame-tele- visie zal d'e N.T.S. heden (donder dagavond) 21 maart om 20.20 uur, aansluitend op het N.T.S.-journaal, in een extra uitzending een samen vattende reportage van deze debat ten verzorgen. Het aangekondigde K.R.O.-programma zal vijft'on mi nuten worden opgeschoven. Rechtzaken Januari een brandinaand Baarnse moordzaak DEN HAAG, 20-3. Januari is een zeer zwarte (geblakerde) maand ge worden in het overzicht van de be langrijke 'branden dat het ministerie van Binnenlandse Za-ken bijhoudt. Negen personen kwamen blijkens dit overzicht als gevolg van brand in januari om het leven en 123 perso nen, waaronder 43 leden van het brandweerpersoneel werden gewond. Do direkite sohade als -gevolg van •brand wordt geraamd op 34.002.695,— gulden. Dit is bijna zes keer zoveel als in. januari 1962. Handel en industrie 'léden met 65 branden de grootste sohad'e: voor 29.417.500,gulden, tegen bij de 26 branden in januari 1962 een schade van 3.071.850,gulden. Buitenlandse arbeiders DEN HAAG, 20-3. Het socialtsti- sChe Tweede Kamerelid dés. Neder- horSt -heeft de ministers van maat schappelijk werk en van sociale zaken en volksgezondheid schrifte lijk herinnerd aan een in december 1962 op een vraag in de Tweéde Ka mer gedane 'toezegging omtrent in lichtingen over buitenlandse arbeids krachten. De bewindslieden zegden toe na te igaan, of hot mogelijk is de Kamer in te lichten over de gemeenten waar buitenlandse arbeidskrachten wer ken, over hun aantal en over de voorzieningen die ter plaatse -zijn getroffen. UTRECHT, 20-3. Maandag zal de rechtbank in Utrecht beginnen met behandeling van de Baarnse moord zaak. Wanneer de president van de rechtbank mr. J. Gijsman, maandag ochtend om klokke hal'f -tien*de zit ting van deze strafkamer opent, zal een begin worden gemaakt met een marathon-rechtszitting zoals men die bij de Utrechtse justitie nog niet eer dér iheefit meegemaakt. Voor de be handeling van de Baarnse moord zaak heeft men de gehele week ge reserveerd. Het ziet ernaar uit, dat pas vrijdag de verdachten- in deze zaak, de 19- jarige H. G. W„ de 20-jarige F. B. H. en de 18-jarige J. E. H. het 'laatste woord zullen krijgen. Tevoren zullen dan de verdedigers van dit .drietal, nespéktievelijk mr. Francois Pauwels, mr. Joh. K. M. Mathuizen en mr. H. C. Dietc, hun pleidooien .houden. Naar van gezaghebbende zijde in de Indische hoofdstad wordt verno men, brengt China, verse troepen naar de grens met India. In verband daarmede heeft ook India militaire maatregelen genomen. DEN HAAG. Prins Bernhard is beschermheer van hel Haagse pers centrum Nieuwspoort. Hij heeft die funotiie in de „opkamer" van het perscentrum officieel aanvaard. Annie Palmen naar Eurovisie Songfestival SCHIPHOL, 20-3. Woensdagavond is Annie Palmen, de Beverwijkse" zangeres die Nederland op het acht ste Eurovisie songfestival dat in Londen wordt gehouden zal verte genwoordigen, met een toestel van de BEA van Schiphol naar de Britse hoofdstad vertrekken. Zij zal daar zaterdag met de ogen van miljoenen kijkers in geheel Europa op zich gelicht, het liedje „De speeldoos" ten gehore brengen. Tekst en muziek van de Speeldoos dat uit 120 inzendingen is gekozen, zijn van Pioter Goemans. DIVERSE BERICHTEN Het Noorse motorvrachtschip „Höegh Arondc" heeft in de afgelo pen nacht om hulp gevraagd omdat het snel zonk. Het bijna vierduizend ton metende vaartuig bevond zich toen in de Atlantische oceaan ter hoogte van de kust van Marokko. Sindsdien zijn geen nadere berich ten meer ontvangen. Het Engélse blad „Daily Mail" van 'donderdag schrijft dat Israël en Egypte deelnemen aan een „gevaar lijke rakettenwedloop". Er is geen twijfel aan dat zich in het midden oosten een toestand aan het ontwik kelen is die zeer gevaarlijk is voor dit gebied en voor de gehele wereld. is Het Cubaanse ministerie van de fensie heeft meegedeeld, dat het de V.S. verantwoordelijk stelt voor een aanval van een „gewapende piraten- boot" op een Russisch vrachtschip in een 'haven aan de Cubaanse noordkust. De aanval werd enige da gen geleden in hét donker uitge voerd. KRIMPEN AAN DE LEK. - Hét huis in Krimpen aan de Lek waar in de bekende dichter-zanger J. H. Speenhof! zijn jeugdjaren heeft door gebracht, zal een dezer dagen in slo- pershanden vallen. De dijk waaraan de woning is -gebouwd moet name lijk worden verhoogd. DEN HAAG. Het ontwerp van wet aansprakelijkshéidsverzékering motorrijtuigen kan door zeer vele leden van de commissie van rappor teurs uit de Eerste Kamer worden aanvaard. „Het ontwerp -is nuttig en nöd-ig en het voorziet in een diepge voelde, reeds lang bestaande be hoefte". HEERLEN. Sittard en Brunssum zijn de voornaamste haltepunten in het informatieve -bezoek dat prinses Irene zaterdag 23 maart aan Lim burg toreng-t. Het sluitstuk wordt ge vormd door een treinreisje over het mijnspoor, langs diverse mijncom- plexen met als eindpunt de haven van Stein. Voor 60 jaar.... NOORDGOUWE. In deze gemeen te doen zich enkele gevallen van roodvonk voor. ZIERIKZEE. De raad besloot aan de vereniging „De Ambachtsschool" een som te lenen van 26.000, aflos baar in 25 jaar, ten behoeve van een nieuw te stichten sehoolgebouiv. BROUWERSHAVEN. Enkele in woners ontdekten vanmorgen een koe or> d? dbank „Dwars in den ZIERIKZEE. De leden van de so ciëteit „Ons Genoegen" hielden een' soiree, waarop de reuzengrammo- foon „Monarch" werd gepresenteerd. BRUIN1SSE. Vele kwekers kregen van de minister pachtontheffing voor de mosselpercelen, i.v.m. de op geireden mosselziekte. ZIERIKZEE. De Schutterij hield een paradei.v.m. de installatie tot 2e luitenant van de heer mr. P. SEROOSKERKE. De havenwerken alhier maken goede vorderingen. Na voltooiing van steenglooiingen van de binnendijken, kan de zeedijk worden doorgestoken en is de ha ven een feit. SCHOUWEN. Wegens volstrekte ivaardeloosheid hebben verschillen de landbouwers hun uien wegge gooid. Nu de prijs echter weer inte ressant. is geivorden, worden de ver stoten uien opnieuw geschoond en handelsklaar gemaakt. ZIERIKZEE. Hier ter stede werd hel stoffelijk overschot ter aarde be steld ran schout bü nacht tittilair J. K. van de Kruysse Pilaar, die na reizen naar West- en Oost-lndië hier 23 jaar jooonde. BRUIN1SSE. De heer K„ veeko per alhierkreeg van de landbou wers en veehouders, i'v.m. zijn 40- .iarige huwelijksfeest een prachtige e-: ten geschenke. NIEUWERKERK. In de gehouden jaarvergadering van portionarissen in de meesioof „De Hoop" is beslo ten tot verkoop voor afbraak over te gaan,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2