Gemeentemuseum kreeg talrijke schenkingen in 1962 De NAVO- kernmaeht 558ste STAATSLOTERIJ 4e kias i7e lysr Overlast iloor torenrestauratie ZIEHIKZEt, 16-3. Verschenen is het jaarverslag van het Gemeente museum te Zierikzee, waarin wordt gemeld een wyziging in de samen stelling der commissie, in verband met het uittreden van de voorzitter mr. \V. E. van Vloten. In de ontstane vakature is nog niet voorzien. Het afgelopen jaar is voor het mu seum niet ongunstig geweest. Nog altijd bemerkt men de overlast, die de restauratie van de toren met zich brengt. Tevens is dat de oorzaak, dat met de torenkamer nog geen voortgang kan worden gemaakt om nieuwe vitrines te maken. Het als huiskamer ingerichte vertrek onder vindt daar eveneens de hinder van, doordat van de toren vallende ste nen daar dakpannen vernielen, zo dat doorregenen daar veelvuldig voor komt. In de presentatie der stukken werd weinig verandering gebracht en de conservering daarvan had als naar gewoonte plaats. De glazen vi trines op ijzeren onderstellen eisten een bewerking, omdat hier en daar geringe roestplekjes voorkwamen, en door overschildering is voortgang daarvan voorkomen. Medewerking werd verleend aan de tentoonstelling, gehouden in het „Maritiem Museum Prins Hendrik" te Rotterdam, waar drie schilderijen werden ingezonden n.l. een „Spin" en twee werken van S. Vermaas (schepen). Ter gelegenheid van het bezoek van Z.K.H. prins Bernhard aan Zie rikzee en wel in het bijzonder ter gelegenheid van het zilveren huwe lijksfeest, werd door de burgemees ter uit het museum aan Z.K.H. over handigd een koffiepot en twee kop jes, die in zilver versierd waren met de woorden „Ter herinnering aan uw zilveren huwelijksfeest" uit het begin van deze eeuw. Z.K.H. schijnt daar zeer mee vereerd te zijn ge weest. Als gewoonlijk had de jaarlijkse bottenvisserij plaats en wel op za terdag 4 augustus en als bijzonder heid mag worden vermeld, dat de schipper van de Z.Z. 8, de heer B. W. Schot voor zijn belangloze medewer king ter verrijking van de Neder landse musea, op 12 mei werd ver eerd met de zilveren museumpen ning. Een geschonken geschilderd por- tret, wellicht een zekere heer Mo- lenburgh 1780 werd gei-estaureerd en is een aanwinst geworden. Bezoeken Het bezoek was bevredigend en bedroeg in totaal 4.300 personen, waarvan 3.848 betalende. Verheu gend was het grote aantal scholieren n.l. 713, dat hoop geeft voor de toe- komst, aangezien velen der scholie ren later buiten schoolverband zelf standig het museum bezochten. Aanwinsten en schenkingen Een dankweerd komt toe aan de familie van wijlen mevrouw J. J. Caland-Morsman te Enschede voor de mooie gift (drie-delig zilveren theeservies met het wapen van Zie rikzee er op gegraveerd. Ontvangen werd verder een bedrag van f 500, en een bedrag van f 10,een zet- stok voor meekrap kiemen te plan ten; een staande petroleumlamp; een vaantje van de vereniging „Kaap Hccrn"; een wafelijzer en zalfpotje; een miniatuur sohaafje en oude foto; een gekleurde gravure Sch. dracht en ingelijste schooltekening; afgiet sels mastcdontand en kaak met de melkkiesjes; een miniatuur Duits kastje en stel galanterie 1S00; fossielen: fi*agment ondex'kaak en el- pijp van mammouth; een zwart mannenjasje 1880; vier kantstof fen mouwtjes, twee i-ouwarmbanden; een Keulse inmaakpot, gegraveerde brilledcos (metaal), twee olielampjes (niet compleet); een luifelhoed (na maak wellicht van eeuwfeest); een doorgesleten veertiende eeuwse zand stenen vijzel; rekenboek verkoop meekrap 1794, vei'gelijkingstafel voor landmaten 1837; een Nieuwsbode van 1-10-1845; kaart ontwaakte leeuw 22-9-1845; een oud bankbiljet van f 10,muntbiljet van f 2,50; gewij- fragment van het grote hert; een aanzichtkaart van de Touwbaan; twee stukken behangselpapier 1830; brilmontuur walvisbalijnen; een paar rouwmofjes; steen fluitje (geschonden); een blauwe tegel; een achttiende eeuwse deurslot met sleu tel; een gravure Oude Haven (ge kreukt); een mahoniehouten brei- bakje; een geschilderd mansportret en een sierlijke haarkam negentien de eeuw. Geruild werd een taveernekan voor baai-dmanskruik 1550. In bruikleen werd ontvangen van Antropologisch Instituut te Utrecht een schedel van een mens (alpino). Aangekocht werden Spaanse kruik (1550-1600); gravure overtocht der Spanjaarden door het Zijpe; mes met gesneden heft. Bij restauraties werden de volgen de voorwerpen gevonden: een zijl- schop (hout); een gotische tegel (die- doot is eind") (restauratie Haven poort) het linkersleutelbeenfragment van schelvis en fragment kaak van sabeltandtijger (opgevist); een loden masker vaxx een der koppen van de stadhuistoren 1551; ongeveer dertig personen en instellingen gaven in verschillende vormen schenkingen. overlast door restauratie Flitsen uit het buitenland Ongeveer duizend Russen zullen met het Sowjetrussische lijnschip de „Admiraal Makhimov" uit Cuba naar hun land terugkei-en. Het schip kwam enkele dagen geleden in Havanna ?an. De Russen begonnen zich in te schepen. Het schip heeft accomodatie voor twaalfduizend personen. PARIJS. De kardinalen! en aarts- b^schoepen van Frankrijk hebben het katholieke deel 'der bevolking opgewekt 'hulp en bijstand te ver lenen aan de stakende mijnwerkers. Reeds van het begin van de staking af, heeft de kerk de stakers gesteund doch tot dusver droeg deze steun een locaal karakter. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft bekend gemaakt dat d'e Ver enigde Staten de Russische beschul diging over de beschieting van een Russisdhe itreiier met oefengranaten door Amerikaanse oorlogsschepen hebben verworpen. LONDEN. De Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Muiville, heeft een uitnodiging van zijn Britse ambtgenoot afgeslagen om wöen'sdag te komen lunchen in de Britse ambassade te Parijs. SYDNEY. De 64-jarige Pelagia Senus uit de Oekraïne heeft te Syd ney in Australië verklaard, 'dat „d'e Poolse ondergrondse beweging" haar voor ongeveer 2.000 gulden uit de Sowjet-Urtie bad gesmokkeld. Zij is naar Sydney gekomen om zich te voegen bij haar zoon, die zij 21 jaar niet ha'd gezien. NEW YORK. Mare Ancel, raads heer 'bij 'het hof van cassatie en di recteur van de afdeling criminologie van het instituut voor vergelijkend recht te Parijs, is van oordeel dat afschaffing van de doodstraf de cri minaliteit niet dadelijk aanmerke lijk zal doen toenemen. SANTIAGO. In het noox-den van Chili wordt een vliegtuig van de Boliviaanse luchtvaartmaatschappij „Lloyd Aero Boliviano" vermist. Er zijn 36 passagiers en 5 bemannings leden aan boord. NEW YORK. Israël heeft in een brief aan V.N.-secretaris Oe Tharut Syrië beschuldigd van „voortduren de" schendingen van het Israëlische grondgebied. NEW YORK. De secretaris-gene raal der Verenigde Naties Oe Thant heeft besloten het hoofd van zijn ka binet, Narasimhan, volgende maand naar zuid-oost Azië te sturen om nogmaals mdt de betiokken partijen te spreken over de spanningen die zijn ontstaan over de stichting van de Federatie Malesië. LONDEN. Vertegenwoordigers van tien Europese zeevarende landen hebben op een bijeenkomst in Lon den besloten de campagne tegen re geringen die de vrijheid van de in ternationale scheepvaart belemme ren in versterkte mate voort te zet ten. NEW YORK. Het bestuur van de. New Yorkse journalistenvereniging heeft zich met 9 tegen 8 stemmen uitgesproken voor aanvaarding van de door de dagblad'directies gedane voorstellen met betrekking tot een nieuwe collectieve orixii'dKovereen- komst. BROUWERSHAVEN Ledenvergadering Rode Kruis-afdelmg Enorme ledenwinst geboekt Op een in hotel „Jacob Cats" ge houden Rode Kruis-Iedenvergadering onder voorzitterschap van de heer N. A. van Wyk, zijn enkele belang rijke zaken aan de orde gekomen, waar onder wijziging van de statu ten, die werd aangenomen ondanks het trieste feit, dat slechts tien leden ter vergadering aanwezig waren. Zeer veel tijd kostte hat financieel jaarverslag van de penningmeester, de heer J. A. van Sdhélven. De be groting voor 1963 en de balans- en verli'es- en winstrekening werden zonder wijzigingen goedgekeurd. De voorzitter dankte de penningmeester hartelijk voor 'het vele werk en de grote zorg aan deze stukken besteed. De vice-voorzi'bter, de heer A. H. Vermeulen, stel d'e voor een bedrag van f 1.000,voor een jaar te be leggen teneinde een hogere rente te verkrïjgep. Ook het algemene jaar verslag werd door de vergadering aanvaard. Het bestuur moest nog worden aangevuld' met een lid uit de kern Brouwershaven. Na twee stem mingen bleek er .een me'erdsrhei'd te bestaan voor de h'eer A. P. Drijgers. HDeze wilde slechts onder 'het groot ste voorbehoud zijn benoeming aan- vaard'en, gezien het kleine aantal aanwezige l'eden. Bij de rondvraag kwam de grote verrassing van deze avond, want het bleek dat de 'heer Van Schelven een l'edenwerfaktie in Brouwershaven had gevoerd, welke een schitterend resultaat had opgeleverd. Door prak tisch ^Ue niet-leden huis aan huis te bezoeken was het hem gelukt maar KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Heinenoord: G. den Boer te Beesd; te Akersloot-Lim- men: mr. J. van der Pol, kand. te Beverwijk, die dit beroep aannam. Bedankt voor Zonnemaire (toez.): E. Verwaal, vicaris te Lith (N.B.). Bedankt voor Zonnemaire (toez.) vikaris E. Verwaa'l, Lith (N.B.). Benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A aan de theologi sche faculteit van de R.U. te Ut recht: ds. C. Aalders te 's-Graven- hage, die deze benoeming ook aan nam. Aangenomen de benoeming tot geestelijk verzorger in het studen ten-sanatorium te Laren en Zonne straal te Hilversum: J. A. Steenbak ker Morilyon Loijsen, a.s. emeritus predikant te Tilburg. Geref. Kerken Beroepen te Amsterdam-zuid (vac. wijlen ds. J. M. Mulder): J. P. Has pels te Apeldoorn en (vac. wijkgem. 5): J. Na wijn te Schiedam; te Mep- pel (vac. J. van Tuinen): J. Nieuws- ma te Oude-Pekela. Bedankt voor Cocvorden (tweede pred.pl.): R. J. Beukema te Ermelo; voor -Hoogezand-Sappemeer (vac. S. G. Bloem): J. Nierop te Haulerwijk. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Leiden: G. Janssen te Amsterdam-west. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Zaamslng: E. Vene- ma te Zwijnch-echt. liefst 149 nieuwe leden .te winnen, waardoor het aantal Rede Kruds-Ie- den in d'e kern Brouwershaven tot 272 was, gestiegen. II?t totaal aantal leden, in de hele afdeling bedraagt niu 850, die jaarlijks aan contributie een bedrag van f 1.175,opbrengen. Geen won dier dat de vergadering in een zeer opgewekte stemming kon worden gesloten, nadat de 'heer Van Schelven veel woorden van waarde ring had ontvangen. „Der Fliegende Hollander" AMSTERDAM, 16-3. - Concertge bouwdirigent Bernard Haitink, die precies een jaar geleden met „Don Giovannie" een succesvol debuut als opera-dirigent maakte heeft in de Amsterdamse stadsschouwburg de première van Richard Wagejxers ope ra-marathon „Der Fliegende Hollan der", waarmee de Nedeiiandsê ope ra in een reeks voorstellingen een eresaluut wil brengen aan deze tach tig jaar geleden overleden Duitse componist. De landbouw in de wereld AMSTERDAM, 16-3. Onder de ti tel „Landbouwvraagstukken; wereld problemen" heeft de Nederlandse maatschappij voor nijverheid en han del een extra nummer doen verschij nen van haar maandblad „Maat schappij belangen". Zij wil „door deze algemeen oriënterende publikatie de veelzijdige problematiek ten aanzien van de landbouw in Nederland en de andere i-elatief welvarende landen enerzijds, en in de ontwikkelingslan den' anderzijds, onder de aandacht brengen van de zeer gevarieerde ie- denkring der maatschappij en ook tot de meningsvorming daarbuiten bijdragen". HAARLEM. Op verzoek van d'e Haarlemse politie is in Monniken dam aangehouden dc 51-jarige groot handelaar in vis G. R. uit Canada, verdacht van verduistering van f 11 duizend ten nadele van een Haar lemse palingrokerij. Vertrouwenskwestie KOPENHAGEN, 18-3. De De nen zijn een betrouwbaar volk. Iedere keer wanneer de ge vangenis van Kopenhagen te vol wordt, stuurt de leiding een paar gevangenen die tot een korte straf zijn veroor- deeld weg met een treinre- tourtje en geld voor een maal tijd. Deze gevangenen reizen dan zonder geleide naar een andere gevangenis in een pro vinciestadje, die niet zo vol is. Daar zitten ze dan hun straf «it en reizen na afloop op de tweede helft van hun retour tje naar huis. Het systeem van „reizen op vertrouwen" wordt nu al twee maanden toegepast. Het werkt volgens een funk- tionaris van hel betrokken mi nisterie uitstekend. DODELIJKE ONGELUKKEN BENNEBROEK. - Bij het spelen langs de Leidsevaart in Bennebroek is de tweejarige J. W. de J. te water geraakt en verdronken. Toen 't kind uit het water werd gehaald, was het reeds overleden. WINTERSWIJK. Bij het overste ken van de Vredenseweg in Wintex-s- wijk is de 66-jarige heer G. H. W. uit Winterswijk door een autobus gegx-epen. De man -is in het i'ooms- katholiek ziekenhuis aan zijn ver wondingen overleden. Zijn klein zoontje van drie en een 'half jaar, dat bij hem cp de rijwielduo zat, is met ernstige verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. UTRECHT. De 61-jarige heer G. P. uit Blokker is bij werkzaamheden op het spoorwegemplacement 'in Uit geest door een loco-motor aangere den en gedood. De heer P. was in dienst bij het aannemingsbedxijf van de fix-ma Blauw in Hoorn en ver richtte werkzaamheden voor de N.S. ZWOLLE. De 68-jarige heer J. R. uit Hardenbex-g is in An'evelde (ge meente Gramsbengen) aangereden door een personenauto en daarbij om het leven gekomen. DEN HAAG. De 14-jarige L. K. (Zwolsestraat 79) 'in Soheveningen is bij een verkeersongeluk in de Bad huisstraat in Scheveningen om het leven gekomen. HILVERSUM. Bij een botsing tus sen een motor en een bestelwagen is da 16-jarige M. de W. uit Hilversum om het leven gekomen. ZAANDIJK. In het gemeentelijk ziekenhuis in Zaandam is de 80-ja- rige heer N. M. uit Zaandijk overle den aan de gevolgen van een onge luk, dat hem de vorige week over kwam. ZAANDAM. - 'De 16-jarige Zaan dammer L. K. K. is door elektroku- tié om het 'leven gekomen. De jon geman was zijn vader aan het hel pen bij het verleggen van een buis van de waterleiding. Voor het bij lichten van de ruimte onder de keu kenvloer gebruikte hij een bureau lamp. MARKTBERICHTEN Eierpryzen V.E.C.E. In de periode van 11-3 tot 16-3 werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale vcor eieren, V.E.C.E., uit betaald f 2,22 per kg. Voor vuilscha- lige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 18-3. Aangevoerd 1922 stuks vee, t.w.: 1364 vette koeien en ossen en 558 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en os sen f 2,70-2,90, f 2,35-2,70, f 2,15-2,35, varkens (levend gew.) f 1,76-1,74- 1,72. Vette koeien en ossen: aanvoer.iets minder: handel "levendiger; prijzen even stijver, enkele prima's boven notering. Varkens: aanvoer als vo rige week; handel zeer kalm; terug lopende pxijzen, prima vleesvarkens beven notering, slachtzeugen f 1,43- 1,48 per kg. HOGE PRIJZEN PRIJZEN VAN 80.— 1043 1925 2028 2459 2520 3SOI 409S 4938 5026 6039 7728 9228 10493 13789 14234 14478 14520 14910 16639 16856 16933 16935 17615 18712 18S06 19510 19649 19879 20573 30850 20858 NIETEN 1017 1505 1605 1G43 1771 1979 2055 4177 4334 4672 4SS0 5575 5613 5682 6625 7252 7453 5473 8 ,94 SM,3 6709 8812 8974 9107 9193 10158 10814 10821 10859 10925 11243 11445 11*83 12237 .2682 13162 13252 13851 14109 145D4 14544 15518 15519 15790 16007 16669 16806 18727 19113 19378 19386 19582 19827 20018 20035 20052 20676 21000 21320 21656 21717 21843 SUCCESJES Personeel gevraagd: Slagersleerling of gezel bij Keurslager Plaating, Dam 20, Zierikzee. Diversen: „Vapo", onze natuurpex-ma- nent, geeft voldoening; zil steeds patent! - Kapsalon Murk, telefoon 2767. Fiets kopen? Zaak van yer- trouwen! 'n Merkfiets? Bij de vakman: A. van Hese, Lammermarkt 36, Zierikzee, telefoon 2022. Onze bekende enorme sorte ring behang is dit voorjaar uitgebreider dan ooit! Bevat de nieuwste kleuren en des sins. - Mol, Nieuwe Boogerd- straat, Zierikzee. Gemeente-avond Hervormde Gemeente te Haamstede LONDEN, 16-3. De B.B.C. heeft zaterdag gemeld, dat de V.S. en En geland overeenstemming hebben be reikt over een plan tot vorming van een multilaterale NAVO-kernmacht. Volgens dit plan zouden de V.S. vijf zgn. Polaris-duikboten onder be vel van de NAVO stellen, terwijl En geland vrijwel al zijn bommenwer pers ter beschikking zou stellen. Hierbij zouden de tactische lucht- stx-ijdkrachten van België, Neder land, Italië, Gx-iekenland, West- Duitsland en Turkije worden ge voegd, terwijl andere NAVO-landen, met name Frankrijk, later zouden kunnen meedoen. Koningin op kunstijsbaan Applaus voor „Sjoukjc" AMSTERDAM, 17-3. Koningin Ju liana en dë prinsessen Margriet en Marijke behoorden zondagmiddag tot de duizenden, die op de Jaap Eden- kunstijsibaan in Amsterdam de de monstraties van Sjoukje Dijkstra en véle andere sterren Vilt de onlangs gehouden Europese en wereldkam pioenschappen kunst rij den bijwoon den. De 'koninklijke gasten hebben zichtbaar genoten van het aantrek kelijke programma waarin Sjoukje Dijkstra, Regina Heifzer, Nicole Hassler, Marilka Kilius en Hans Jür- gen Baumler, Eva en Pavel Roman, Manfred SchrxeÜMorfer, Scöttie Allen en alle anderen bijkans wenden be delven onder het applaus van het gulle publiek. Algemene vergadering C.H.U. op 16 en 17 april den haag, 16-3. De Christelijk- Historische Unie zal haar algemene vergadering houden op dinsdag 16 en woensdag 17 april 'in Amsterdam. Op de eerste dag wordt slechts 'n avond vergadering gehouden tijdens welke de voorstellen der kiesverenigingen worden 'behandeld. De vergadering op woensdag draagt het karakter van een toog dag. 'Het 'hoofdbestuur van de Unie, da l in Amersfoort 'bijeenkwam, zal de algemene vergadering adviseren die aftredende hoofdbestuursleden, mr. J. W. van Gelder (Amstelveen), C. J. van Mastrigt (Zeist) en mr. dr. K. d'e Vries (Leiden) te herkiezen. In de vergadering werd ook die voorlopige groslijst vastgesteld! van kandidaten voor de Ecrslc Kamer, De gemeente-avond van de Her vormde Gemeente te Haamstede stond ditmaal in het teken van en kele zaken behorende tot het buiten gewone werk van de gemeente. Dc avond stond onder leiding van ds. L. Beer, die na een kort openingswoord het woord gaf aan de directeur van de Vereniging Kinderzcrg te Middel burg, de heer II. van Arkei. Uit het betoog van de heer Van Arkel bleek dat Kinderzorg werd opgericht in 1906 en dat de vereni ging de belangstelling heeft van de Zeeuwse bevolking. Spreker gaf een overzicht van het werk van de ver eniging, dat in Zeeland tot na de tweede wereldoorlog plaats had in twee tehuizen. Later is men er ook' toe over gegaan kinderen onder te brengen in pleeggezinnen. Sommige kinderen zijn immers juist het meest gebaat met het opgenomen zijn in een normaal gezin, dat met zorg voor hen is uitgezocht. Uiteraard blijft ex- een gx-oep jongens en meisjes in de inrichting zeif opgenomen, waar ge werkt wordt met groepjes van tien a twaalf. Het centrum van het wex-k is nog steeds in Middelburg gelegen, maar inmiddels heeft Kindex-zox-g ook de beschikking gekregen over een prachtig tehuis in Sex*ooskerke. Daar worden jongens en meisjes tot 16 jaar in kleine groepen verzorgd en leven de kinderen normaal mee in de gemeenschap. Zij bezoeken de school in het dorp of het voortgezet onderwijs in Middelbxxrg. In Middel burg wordt thans gebouwd aan een huis voor de jeugd beven de 16 jaar, welke reeds in een beroep werk zaam is. Wat de financiering betreft: een groot de^l werden de kosten gedra gen door het Rijk. Uiteraard heerst er grote dankbaarheid dat Zeeland - zo spontaan meeleeft met Kinder-. zorg en er voor zorgt dat de overige vijf procent altijd weer bijeen komt. Hierna vertelde de heer v. Osse- waarde, directeur van het tehuis in Serooskerke, over de vakantie-aktie die elk jaar gehouden wordt voor die kindex-en die niet naar ouders of familie kunnen. Tot nog toe gelukte het steeds voor een dertigtal kinde ren vakantie-adressen te vinden. Ds. Boer bracht na afloop beide heren dank voor hun toelichting op het werk van Kindérzorg en hij re kende er op dat de in de gemeente te houden busjes-actie en aardappel actie zeker weer zullen slagen. In 1962 brachten de vijf kernen^van Westerschouwen gezamenlijkrruim zeven ton prcdukten bijeen, in hoofd zaak fruit en aardappelen. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. De afdeling van ;de Ned. Christen Vrouwenbond hoopt a.s. woensdag avond 20 maart 'haar maart-bijeen komst 'te 'houden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Spreekster is mej. zuster A. van Vooren ui't Mid delburg over Geestelijke volksge zondheid". Odk belangstellende da mes niet-led'en zijn hartelijk wel kom. Op het te Utrecht door Hox'eca afgenomen examen ter verkrijging van het diploma café- en aanvex-- wante bedx-ijven, slaagden van Schouwen-Duiveland de hex-en C. Hiei-na vertoonde de heer J. v. d. Berge, fotograaf, enige fraaie series kleurendia's, waax-onder de door hem geheel vernieuwde serie „De kerk in klank en kleur". Nadat nog enkele gemeente-zaken waren bespx-oken, sloot ds. Boer deze geslaagde ge meente-avond. Besterveld te Brouwershaven en J. Matthijsse te Zierikzee. DREISCHOR Verkeerslezing voor bejaarden Tijdens de bejaardenbijeenkomst cp woensdagmiddag aanstaande in het Dorpshuis zal wachtmeester eer ste klasse der rijkspolitie A. M. Klaasse een verkeerspraatje houden voor de bejaarden van zestig jaar en ouder. De heer Klaasse zal het spe ciaal hebben over de plaats van de voetgangers en fietsers in het heden daagse moderne verkeer. Hans en Grietje voor de jeugd In het Dorpshuis te' Dreischor zal op vrijdagavond 22 maart a.s. de kleine meisjesclub onder leiding van mevrouw A. v. d. Velde-De Kok haar jaarfeest houden. Op deze avond zal o.a. de bekende kleurenfilm van „Hans en prietje" worden gedrhaid. SINT PHILIPSLAND Vergadering Middenstandsvereniging Alhier werd een, middenstands- avond gehouden waarop o.a. aanwe zig waren mr. D. Kluiver en jhr. Al- ting von Geusau. In zijn openings woord' memoreerde de voorzitter, de heer C. M. Stouten, dat drie leden de vereniging verlieten. Een teken aan de wand noemde 'hij het ver dwijnen van de bakkers 'in Anna Ja- cobapoldler. Waren er vóór de oor log drie, na 1945 bleven er nog twee over. Sinds december 1961 was er maar één meer. Ook deze zal over ongeveer een maand' geen, brood meer bakken, maar laat dit dan aan jongere krachten over. Vanuit Sint Philipsland1 zal daar dan brood be zorgd) worden, zoals dit ai in 1962 gedeeltelijk gesohiedde. Het is de bedoening dat drie bakkers uit Sint Philipsland dit in- combinatie zullen uitvoeren. Ook maakte bij de aan wezigen er op attent niet te veel waarde te hechten aan de opbloei van de eenmanszaakjes. Na deze in leiding 'bepaalde mr. D. Kluiver zijn gehoor bij „Ons Middenstands front in 1963". Hierna brachten enige da mes enkele zangnummers ten geho re. Een verloting verhoogde de ge zellige sfeer. Tot slof werden een drietal films vertoond, n.l. „Delfa- fase". „Afsluiting Veerse Gat" en „'Zilveren huwelijksfeest van konin gin en prins". De speciale afgezant van presi dent Kennedy, Livingston Mex-chant, is zonadg in de Vex-enigde Staten te ruggekeerd om verslag uit te bren gen van zijn peiling van de Eux-opese mening over de voorgestelde NAVO- kernmacht. De Algerijnse regering heeft za terdagavond bekend gemaakt, dat Franse plannen om in 'de Sahara een kernbom tot ontploffing te bxien'gen een „enrstige toestand" scheppen en dalt zij «iet het oog daax-op haar am bassadeur in Parijs voor overleg naar Algiers 'heeft ontboden. Op 15 maart begon de aklie „Gezonden voor Zieken 2", welke wordt gevoerd ten behoeve van de Stichting Fondscmvervingsakties Volksgezondheid. Elf organisaties, werkzaam op het gebied van de volksgezondheid, zullen par ticiperen. De aktie eindigt op 30 april. Aanleggers van deze loterij-aktie zijn: astma-bestrijding, het Groene Kruis, het Oranje-Groene Kruis, het Ned. Roode Kruis, het Wil-Gele Kruis, kankerbestrijdingNat. Geestelijke Volks gezondheid, polio en spastici, reuma-bestrijding, revalidatie en tuberculose bestrijding. De prijzen bedragen in totaal f 200.000, w.o. 5 woonhuizen van f 25.000 per stuk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 3