Schade aan oester- Vis in Veerse Meer percelen in Zeeland springlevend m- w Bronchi letten Aardappelenexport naar Spanje Nederlanders uit Nieuw-Guinea weg LAATSTE NIEUWS PLAAT Werkgevers en -nemers oester- en mosselcultures Deltagebied ZIERIKZEE Modeshow voor afdeling Schouwen-Duiveland C.P.B. De afdeling Schouwen-Duiveland van de Chr. Plattelandsvrouwen- en Meisjesbond, vergaderde deze weck onder leiding van de vice-presidenle mevr. de Putter-van Bendegem. Na opening op de gebruikelijke wijze, mediteerde de presidente n.a.v. Mat- theus 22 1-13. In haar openings woord verwelkomde zij een flink aantal leden en inzonderheid de heer J. C. v. d. Doel, die daarop een praatje hield over de mode in het komende seizoen. De verschillende soorten stof werden onder de loep ■genomen, de dessins besproken en tenslotte de modellen, die dit jaar ook weer vrij eenvoudig blijken te zijn. Schoenwerk van Verton's schoenen werd bij de modellen ge toond. Van de verschillende aanwe- zigde materialen was op het podium een stand opgebouwd, düe de zaal een fleurig aanzien gaf. Een viertal da mes toonde een aantal confectiemo- dellen, w.o. fraaie geklede pakjes, fleurige zomer japonnen, alsmede sport- en strandkleding. Ook nacht kleding - pyama's, dusters e.d- - ont braken niet. Een vijfjarige kleuter toonde enkele modellen kleuterkle- ding. Bij een en ander werd door de heer v. d. Doel commentaar gegeven. Na afloop werden enkele waarde bonnen verloot. Na een dankwoord van de presidente, dat zij vergezeld liet gaan van een attentie, zowel aan de organisatoren als aan de manne quins, werd de bijeenkomst gesloten. Ingezonden mededeling KINDEREH VAN ONS VOLK Hebt u de T.V.-uitzendingen gezien? Dan zult ook u diep doordrongen zijn van de noden van deze kinderen van ons volk. Dan zult ook u verlichting wiUen brengen in het eenzame bestaan van honderdduizenden geeste lijk en/ot lichamelijk gestoorde kinderen. Hel Neder landse volk heeft getoond mild te kunnen geven. Wij kunnen helaas geen gróte aktie ontketenen. Wij moeten volstaan met deze advertentie. Toch weten we zeker, dat u ons en hun vertrouwen niet zult beschamen. INLICHT. VOOR LIDMAATSCHAP OF DONATIE: R. K. OUDERVERENIGING „VOOR HET ZORGENKIND" BUREAU GERRIT V.D. VEENSTR. 151 - AMSTERDAM Postgiro 240392 t.n.v. de penningmeester t^ Zeist DEN HAAG, 15-3. Hef Tweede Kamerlid de heer E. J. M. Kolfscho ten (KVP) heeft de minister van landbouw en visserij schriftelijk ge vraagd of hij reeds kan overzien welke schade - naast de vorsfscha'de - is aangericht aan de voorraad oes ters in de Zeeuwse stromen als ge volg van het omwoelen vain zand in de oesterpercelen door veranderde stromingen bij het Zijpe en door i het pendelen van ijsblokken, bij eb en vloed, in de Oosterschelde. „Welke maatregelen heeft de mi nister voorgeschreven om zonder verwijl vast te stellen, welke con crete schade is aangericht, of meent de minister deze schade op een later tij'dsbip duidelijk te kunnen vaststel len zonder thans tot een onmiddel lijke inventarisatie van de oester- voorraden over te gaan"? Ingezonden mededeling u Gardisette dealer Alléénverkoop bij DEURLOO Appelmarkt 4 Zierikzee STICHTING NED. SCHOOLRADIO De Stichting Nederlandse School radio vervolgt na de Paasvakantie haar wekelijkse uitzendingen met de programma's voor het derde trimes ter. Dinsdag 23 april (14.40-15.00 uur) wordt begonnen met de eerste van een reeks uitzendingen onder de titel „De wereld in de klas". Mede door het inlassen van reportages en het dramatiseren van actuele stof wor den allerlei onderwerpen in voor kinderen begrijpelijke vorm aan de orde gesteld. Bij de uitzendingen wordt illustratief materiaal ver strekt, waarmee de geboden stof van een bepaalde week op eigen wijze kan worden vastgelegd. Woensdag 24 april (9.40-10.00 uur) begint de serie „Sranang Kondre", bestaande uit een negental uitzen dingen over Suriname. Een jongen komt door het beroep van zijn va der, die als technicus werkzaam is bij de Surinam Aluminium Compa ny, in de gelegenheid een reis door Suriname te maken. ÜQor de hoor- spelvorm en het gebruik van authen tieke geluiden is getracht een boei end en wetenswaardig beeld te ge ven van land en volk van dit deel van de wereld. Voor de leerlingen wordt illustratief materiaal ver strekt. Tenslotte wordt op vrijdag 26 april (10.00-10.20 uur) gestart met de eer ste uitzending van de serie „Be roemde dieren". Ingezonden mededeling Hoestdrank in tabletvorm.95cfr FINANCIEEL NIEUWS Winterweer gunstig voor sparen UTRECHT, 14-3. Het winterweer heeft geen kans gezien afbreuk te doen aan het gunstig spaarklimaat. Bij de boerenleenbanken, aangeslo ten bij de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht en de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank te Eindhoven, werd gedurende de afgelopen maand f 234 miljoen in gelegd en f 157 miljoen terugbe taald, zodat er een spaaroverschot resulteerde van f 76 miljoen, tegen f 74 miljoen in de vorige maand en f 44 miljoer, in februari 1962. Het totale spaartegoed bij het ge organiseerde landbouwkredietwezen bedroeg per 28 februari 1963 f 5.557 miljoen, aldus deelt het bestuur van de Raiffeisenbank mede. FINANCIËN EN ECONOMIE Philips ha«l goed 1962 EINDHOVEN, 14-3. De raad van commissarissen en de raad van be stuur van de N.V. Philips gloeilam penfabrieken delen mede, dat in het boekjaar 1962 de omzet van de ven nootschap en de United States Phi lips Trust 5.535 miljoen gulden be draagt, hetgeen een stijging van 12 procent ten opzichte van 1961 (4.936 miljoen gulden) betekent. Het bedrijfsresultaat bedraagt 767 miljoen gulden, hetgeen een stijging van 5 procent ten opzichte van 1961 (731 miljoen gulden) betekent. Na aftrek van de overige baten en lasten inclusief de netto-opbrengst van niet geconsolideerde deelnemin gen van per saldo 105 miljoen gul den, de belasting ten bedrage van 306 miljoen gulden en 13 miljoen gulden minderheidsbelang derden, bedraagt de netto-winst 343 miljoen gulden (vorig jaar 326 miljoen gul den, hetgeen eveneens een stijging van 5 procent uitmaakt. Kustvaarder „Vaiiaruard" laadde te Zierikzee ZIERIKZEE, 14-3. De Zierikzeese haven bood deze week - wel een grote tegenstelling met korte tijd geleden - een bijzonder levend beeld, als gevolg van een aantal kustvaar tuigen, dat de haven „deed" om landbouwprodukten in te laden. On der de vaartuigen viel in het bijzon der op het kustvaartuig „Vanguard" uit Groningen, dat Spanje tot be stemming had. Hoe er uit het zo langdurig in de ban van sneeuw en ijs gekluisterde Schouwen-Duiveland, goede en ex portwaardige produkten te voor schijn kunnen komen, zou een raad sel kunnen zijn -voor hen, die menen dat „de kuil" nog het laatste woord heeft bij het bewaren van de vruch ten. Die tijd echter is voorbij. Met name de aardappelen komen uit de koel- en sorteerioods aan het indus trieterrein en een gaaf produkt kon in de buik van de schepen worden geladen, als was er geen uitzonder lijk strenge winter geweest. 1000-tonner. Aardappelen voor Spanje. Het was te zien aan de zakken, waarop hel woord ..natatos" prijkte. Men is bij het export-klaar-maken dus blijk baar geheel op de gegeven situatie ingeschoten en de „Vanguard" had ruimte genoeg om de Schouwen - Duivelandse patatjes in te nemen. Het was een 1000-tonner, die recht streeks naar het 'land van Franco voer. Wie menen zou dat men het in ginds land alleen met sinaasap pelen wel af kan, is er naast. Ook de aardappel verovert het Iberisch schiereiland. Ditmaal de Schouwse aardappel, want van „Seroos naar Malaga „il n'y a qu'un pas", of fe wel maar één stap.... per „Van guard". KORTGENE, 14-3. Na de sombere berichten over de visstand in de Ne derlandse- wateren tengevolge van de strenge winter komt uit Zeeland de mededeling dat de vis in het Veerse meer van de bijzonder stren ge winter 1962-1963 totaal geen last gehad schijnt te hebben. Bij proe ven, die donderdagmiddag op ver scheidene plaatsen in het Veerse meer zijn 'genomen ,is komen vast te Staan, dat de vis in hét minst niet geleden heeft van de strenge winter. De bot, schol, paling, bliek en wij ting, die op verschillende diepten, van 3 tot 26 meter variërend, werd •gevangen, zijn zelfs vet voor de tijd van het jaar. Er werd geen enkel dood exemplaar gevonden. Boven dien kreeg men de indruk, dat er in het Veerse meer een rijke visstand is. Als bijzonderheid kan nog wor den vermeld, dat ihet gehele Veerse meer totaal dichtgevroren is ge weest en dat de' ijsdikte varieerde van 30 tot 70 centimeter. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen fe Sellingen (toez.): H. Kremer, Zevenhuizen (Gron.). Aangenomen naar Haaksbergen: kand. J. C. v. d. Berg, aldaar; naar Berlikum (Fr.): kand. D. Papma, Harderwijk. Bedankt voor Sellingen (toez.): J. G. Heutfinlk, Midwolda (Old.). Ger. Keiken Beroepen te Spijkenisse: G. Oppe- dijk, Dokkum; te Schoonoord: kand. Joh. Gol'dschmeding, Loenen a.d. Vecht; te Amsterdam-West (vac. J. Wiersema): G. Veeneman, Amers foort; te Heerde (vac. G. W. H. Ped- demors): L. C. Rietveld, St. Pancras. Aangenomen naar Oosterend op Texel: T. S. van Leeuwen, Mole naarsgraaf-Brandwijk; naar Middel burg (vac. J. Ytsma): G. v. Wilgen burg Huizen (N.H.). Bedankt voor Hardenberg (vac. D. Pasman): W. Blanken, Westerbork; voor Dordrecht (vac. S. R. Smilde): W. Dekker, Noordwijk-Binnen; voor Wagen/ingen (vac. B. G. Mees ten Oever): H. J. van Duinen, Zwijn- dreCht. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Sliedrecht (Middel'diep- straat): G. de Vries, 's-Gravendeel en G. van der Weele, Ermelo. Bedankt voor 's-Gravenhage-Rijs- wijk: J. J. Rebel,. Haarlem-Noord. Ger. Gemeenten Bedankt voor Barneveld: H. Lig- tenberg, Oudemirdum; voor Clifton (U.S.A.): A. Vergunst, Rotterdam-C. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 11 maart: Jan, z. van Johannes Goudzwaard en Johanna Cornelia Smalheer (te Middenschou- wen). Overleden. 8 maart: Dingena Goedegebuure, 74 j., echtgenote van Cornells Hoogerhuis (te Duiveland); 9 maart: Johannes Marinus van Luyk, 62 j„ echtgenoot van Geer- truida van Velzen (te Zierikzee). HOLl)kndIA, 15-3. Vrijwel alle tweehonderd Nederlanders, die in dienst staan van de „UNTEA", heb ben reeds een schriftelijke aanzeg ging van ontslag ontvangen. De ont slagdata zn\j verdeeld over de tweede helft van maar, de laatste vallen op 3 april. Slechts enkele1 Nederlanders blüven ook na die datum nog in ilicnst van de „UNTEA". Intussen zal deze maand het aan tal Indonesische ambtenaren in dienst van de' „UNTEA" worden vergroot van 1200 tot 1500. Verder zijn er nog 80 internationale ambtenaren op Nieuw-Gumea, de eersten van hen zijn echter ook al vertrokken. Naar schatting zullen er bij de overdracht van het bestuur aan Indonesië op 1 mei nog vijftien van hen over zijn. Het is de bedoeling, dat alle Ne derlanders Nieuw-Guinea dan reeds zullen hebben verlaten, met uitzon dering van de Nederlandse vertegen woordiger en een assistent; zij zullen op 1 mei vertrekken. De Ruessische veeteelt MOSKOU, 14-3. Premier Chroesj- Isjov heeft dezer dagen op een bij eenkomst van landbouwfunctionari- sen uit de Russische Federatie, de grootste Sowjet-republiek, kritiek geoefend cp de bureaucraite die zich hier en daar in landbouwkringen voordoet. „De koeien lezen uw richtlijnen en bepalingen niet", zo zei hij. „Als een koe kon spreken zou zij zeggen: „Ge achte leiders, u wilt veel meer melk van mij krijgen. Maar wat geeft u mij?Ik weet een goede ruil: u geeft mij voer' en ik zal u melk geven". Volgens de „Prawda" ver wekten deze woorden van Chroesj- tsjov onder zijn toehoorders grote hilariteit. Op de boerderijen van een pro- duktievereniging bij Kaloega, ten zuidwesten van Moskou, was in de maand januari volgens Chroesjtsjov „veel vee" gestorven omdat er te weinig voedsel was en er slecht voor werd gezorgd. Hij drong er bij de aanwezigen op aan, toch vooral te letten cp het werk op de boerderijen zelf. De Sowjet-premier zei, dat zowel het Sowjetrussische ministerie van landbouw als dat van de Russische Federatie „nog steeds slecht te werk ging". Hij hoopte dat hierin veran dering zou komen door de benoe ming van Volovtsjenko tot minister van landbouw. De stakingen in Frankrijk PARIJS, 15-3. Het spoorwegver keer in Frankrijk is vrijdag vrijwel stil kemen te liggen, daar 350.000 spoormannen het werk hebben neer gelegd omdat zij meer loon willen en korter willen werken. De staking zal 24 uur duren. In totaal staken er in Frankrijk nu ruim 600.000 ar beiders. De staking van het spoorwegper soneel ging vrijdagmorgen om vier uur in. Het personeel verzet zich f tegen het regeringsbesluit om zijn loon- en andere eisen te laten be handelen door een pas opgerichte commissie van „wijze mannen", die de lonen meet bekijken in destaats- industrie. De vier vakbonden van spoorwegpersoneel - respektievelijk aangesloten bij het C.G.T., waarin de communisten domineren, het r.k. C.F.T.C., de socialistische „Force Ouvrière" en het onafhankelijk vak verbond - stellen dat de loononder handelingen die gevoerd worden door een\speciale gemengde com- missie, door het regeringsbesluit ver traagd worden. De „Vanguard." aan het Luitje Robert McNamara, de Ameri kaanse .minister van defènsie, heeft donderdag voor de senaaatscsmmis- sie voor militaire aangelegenbeden te verstaan gegeven, dat de Sovjet unie er wellicht in geslaagd is een doeltreffende afweerraket tegen ra ketten te vervaardigen. Filmcontract voor Soraya ROME, 14-3. Ex-keizerin Soraya van Perzië zal een hoofdrol spelen in een Italiaanse film. Er is nog niet besloten in welke rolprent zij zal op treden, maar de filmproducent Dino de Laurenlis verklaarde donderdag avond dat er al een contract is ge tekend. Een acteerproef, die woensdag avond door Laurentis zelf was afge nomen, had aangetoond dat Soraya een „natuurlijk" talent en „grote warmte en charme" heeft en het* op het scherm zeer goed doet. „Ik ben er zeker van dat wij een nieuwe ster hebben gevonden", aldus de produ cent. De proef was in het geheim ge nomen om voortijdige publikaties te voorkomen. Volgens een verklaring van de maatschappij van De Laurentis had de ex-keizerin al lang over een film carrière gedacht, maar door gebrek aan ervaring niet de moed gehad om een proef te vragen. Deze was haar thans door De Laurentis aangebo den. STAD EIN PROVINCIE zierikzee Voordracht wedstrijd V.H.M.O.-schoIen Groep lyceumleerlingen naar Vlissingen In het gebouw van de R.H.B.S. te Vlissingen wordt op woensdag 27 maart a.s. een voordrachtwedstrijd gehouden voor leerlingen van V.H. M.O.-scholen in Zeeland. Na een voorselectie is een groep van zes leerlingen van het prof. Zee- men lyceum aangewezen voor deze wedstrijd. In groep III (meisjes van 14 en 15 jaar) nemen de volgende leerlingen deel: Conny de Regt (3e kl. lyceum), Tonny Wansink (3e kl. lyceum) en Riia Bij die Vaate (3e kl. gymnasium). In groep V (meisjes 16 jaar en ouder) neemt deel: Margriet Tiele- man (4e kl. lyceurn-h.ib.s. (A) en in groep VI (jongens 16 jaar en ouder) Harry Broekema (4e kl. gymnasium) en Henk Verschuur (4e kl. lyceum- h.b.s. (B). Een 'groep van deniiilg Columbi- aarase bandieten, die door een vrouw werd' geleid, heeft woensdag jl. der tien personen ter doo'd gebracht. De sladhltoffers werden aan bomen of palen gebonden en vervolgens dood geschoten. Dit is 'meegedeeld door overlevenden van de overval. DEN HAAG. Het bestuur van de Vereniging de Nederlandse Dagblad pers heeft telegrafisch bij de minis ter-president geprotesteerd tegen de gang van zaken met de t.v.-uitzen- ding van het Bidault-interview. SOCIOGRAFISCH ONDERZOEK LANDBOUW ECONOMISCH INSTITUUT ZIERIKZEE, 13-3. Teneinde de beleidsinstellingen een beter inzicht te verschaffen in de positie van de oester- en mosselcultures, in verband met de belangrijke consequenties van de Deltawet, heeft het Landbouw Econo misch Instituut op verzoek van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, een onderhoek ingesteld. Dit onderzoek was van sociografische aard en richtte zich op dat deel van de bevolking, dat zijn bestaan vindt in de oester- en mosselbranche. Onder zocht werd onder welke omstandigheden deze vissersbevolking de laatste jaren in Bruinisse, Tholen, Yerseke en Zierikzee leefde en wat hun ge dachten over de toekomst waren. De gevolgen van d'e Deltawerken zijn versdhiïlebd1 voor de vier ge meenten evenals voor 'de onderschei dene categorieën werkgevers en werknemers. Van de gemeenten Is in Bruinisse en vooral in Yerseke de economische activiteit voor een groot deel afhankelijk van de oester- en mosselcultures. Behalve heit déél van de mannelijke beroepsbevolking, dat werk vindt in deze tak van visserij (waarbij toeleverende en verwer kende bedrijven niet zij inbegrepen) ontleent eer. groot gedeelte van d'e verzorgende beroepsgroep zijn be staan aan ide aanwezigheid van deze cultures, aldus het rapporlt van het L.E.L Laatstgenoemde groep viel echter ibuiTen het onderzoek. Bruinisse Tholen Yerseke Zierikzee Aanital 'inwoners in 1960 2344 3320 4969 7057 Aantal mannelijke beroepspersonen in de visserij in 1960 139 104 578 43 Percentage van de 'gehele mannelij ke beroepsbevolking in 1960 21 11 37 2 De geitenfokvereniging Haamstede-Burgh vierde het G0-jarig bestaan. Op de foto het bestuur der jubilerende vereniging. V.r.n.l.: mej. T. 'v. d. Stadt de heer J. Pimmelaar (voorzitter), de heer J. Tangeman (vice-voorzitter) on de heer S. Landman (secretaris). (Foto: Zierikzeesohe Nieuwsbode). Deze cijfers onderstrepen boe af hankelijk vooral Yerseke en Brui» misse zijn van de oester- en mossel cultures. In Tholen komen relatief meer personen in andere takken van visserij voor. Onafhankelijkheid Er treedt bovendien verschil op tusSen de gevolgen voor de oester- en voor de mosselcultuur. De oester cultuur onder natuurlijke omstan digheden is gedoemd te verdwijnen de mosselcultuur heeft een uiitwijk- gebied op de Wadden. Voor de oes- tericwekers zouden 'het kweken van oesters op kunstmatige basis, of ves tiging in hot buitenland, alternatie ve mogelijkheden kunnen zijn. Of hierin 'kansen liggen is nog niet te beoordelen. Voor de Zeeuwse mosselkwekers nemen de percelen in de Waddenzee a'l een voorname plaats in. Handel en verwaterplaatsen houden hen edhter nog in Zeeland. Voor een aantal van hen kan gebondenheid aan de woonplaats oriëntering op i andere beroepsmogelijkheden tot ge volg hébben en de migratie naar het noorden beperken. De werknemers Er staan volgens het L.E.I. voor de werknemers minder zakelijke be langen op het spel dan voor de werkgevers, die 'behalve 'hun kennis ook hun kapitaal in de oester- en mosselcultures hebben geïnvesteerd. De alternatieve beroepsmogelijkhe den zijn voor de werknemers meer talrijk en concreet, mede omdat een aantal reeds eerder voor kortere of langere tijd een ander toeroep heeft uitgeoefend. Men blijft in het alge meen evenwel het liefst zolang mo gelijk in het vak. Onder de werknemers bevindt zioh een aantail kwekerszoons. voor wie onder normale omstandigheden deelgenootschap in een oester- of mosselbedrijf in het vooruitzicht zou liggen. Hun reacties komen daardoor meer overeen met die van de werk gevers. Men mag aannemen, dat het nog een tiental jaren zal duren voordat d'e afsluütühgswerken het beëindigen yan het onder natuurlijke omstan digheden kwéken van oesters en mosselen in de Zeeuwse stromen tot gevolg zal hebben. De kweekperiode voor oesters en voor mosselen in aanmerking genomen is de tijdspe riode, waarin overheid en bedrijfs leven zich op de wijzigende omstan digheden kunnen instellen, echter enkele jaren korter. In verband met deze periode is de leeftijdsopbouw van de betrokkenen van belang. 73 pot. van de werkgevers en werknemers, die zijn geregistreerd voor de enquête, zullen na afloop van deze periode nog geen 65 jaar zijn. De categorieën lopen in dit op zicht nogal uiteen, de grens van 65 laar zal dan nog niet bereikt zijn door: 61 pot. oesterkwekers, 61 pet. kwekers met gemengd bedrijf, 69 pot. mosselkwékers, 74 pet. (eigen lijke) werknemers. Sclieepvaartbericlitcn Korenia (t.), 14-3 van Curasao naar New York. Lelykerk, 15-3 van Damman naar Rastanura. Soestdijk, 14-3 van Morehend naar Norfolk. Straol Colombo, 15-3 to Durban ver wacht.. Ook de mannen die altijd regel matig en vlijtig in het gareel lo pen", worden een enkele maal aan gedaan door een vleugje lichtzinnig heid, misschien door de lente, mis schien door iets anders. Voor meneer was het dan die adembenemende grammofoonplatenhoes, die even stijlvol als verlokkend in de etalage lag. Voordat hij duidelijk antwoord kon geven op de vraag: „wat doe ik?", had hij de deurknop van de zaak al in de hand, stapte naar bin nen en vroeg naar de langspeelplaat, waarvan een indringend fragment werd voorgespeeld. „Ja", besliste meneer en hij betaalde 28 harde guldens voor zijn schat, waarop hij zich nu eens had getracteerd. Thuisgekomen leek hij terugge keerd in het kinderlijk stadium, ivant de familie moest onmiddellijk' ophouden met alles en onmiddellijk luisteren. Dat kon, want de familie is muzikaal genoeg om zo'n klassiek tussendoortje te savoureren. De volgende dag bleek mevrouw geheel gewonnen voor de mannelij ke uitspatting. Ze haalde voorzich tig de plaat uit de diskotheek, be keek hem eens goed en zag een krasje zitten. Ziet vrienden hoezeer het spreek woord: „een uur van onbedacht zaamheid, ook voor iets gerin gere zaken zijn geldigheid behoudt, want mevrouw was de bizarre ge dachte toegedaan, dat het krasje boven een vlammetje eenvoudigweg uit de plaat weg te smelten zou zijn. Die veronderstelling bleek funda menteel onjuist, want toen het vuur- lijke experiment achter de rug was, had mevrouio een soort zwarte om hoog gekrulde pannekoek in de hand, waaruit nimmer meer muziek te halen zou zijn. De dochter werd er bij gehaald en savien Joekeek men het treurspel van alle kanten. Mevrouw begon zich te prepareren op de eerstvolgende ont moeting met haar man, maar doch terlief ging opeens heel energiek aan het werk. Ze belde stiekum haar broer, vertelde kort en goed de tra gedie in plaat-formaat en het tele foonsmoesje resulteerde in een nieu we plaat, die zij netjes boven op de andere zwarte schijven legde in het „kastje van pa". Meneer intussen belde een vriend met de spontane vraag of die na het werk even mee op wilde lopen om zijn nieuwe plaat te horen. Hij trof een bedrukte vrouw, die hij om koffie vroeg, waarna de mannen in een stoel neervielen en zich prepa reerden om de plaat te gaan draaien. „Kan dat nu niet even wachten?" waagde mevrouw nog, maar haar man vroeg enorm logisch „waarom eigenlijk?" De plaat iverd opgezet. Meneer liet zich onmiddellijk weg zakken in hel peilloos diepe dal van de schoonheid en zijn echtgenote liep met ogen als theeschoteltjes naar de keuken. Toen de plaat uit was, wilde me neer nog meer demonstreren. Hij rommelde wht tussen de schijven envond de pannekoek, die me vrouw schuldbewust er f och nog maar lussen had gelegd- Het net van raadsels was toen erg dicht geworden, maar er waren maar een paar woorden nodig om het ka pot te scheuren, ,,'k Had er twee zo kunnen hebben", dacht meneer ten slotte, maar hij zei het niet! EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2