Altijd goed gekleed L&0 L 0 tussen een gewone naaimachine en een ELNA WILBRINK twee metselaars H.H. landbouwers-vlastelers Ruime garage annex weid en opslagruimtes met erf O.K.G. toneelavond WOONHUIS zomerhuisje Batavus bromfietsen fa. Gebr. Verton - Burgh (Z.) BARTEL GOUDZWAARD JACOBA M. WANDEL hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol- trekikng D.V. zal plaats heb ben op vrijdag 22 maart a.s., des namiddags 2.30 uur te Oosterland. Kerkelijke bevestiging om 3 uur in de Ned. Herv. kerk te Nieuwerkerk door de wel eerwaarde heer ds. M. G. Westerhof. Oosterland, Lage Rampertseweg 18 Nieuwerkerk (Zld.), Kerkring 43 4 maart 1963 Gelegenheid tot feliciteren van 4.30 tot 6 uur in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. Tbekomstig adres: UNAstraat 45, Nieuwerkerk (Zld.). t L. STOUTJESDIJK t en S A. STOUTJESDIJK- v. d. MAAS X J vieren op maandag 11 maart a.s. hun 40-jarig huwelijksfeest. X Receptie van 4 uur tot ■f half 6 in het Vereni- J gingsgeb., Torenplein. X Hun dankhare kinderen X en kleinkinderen Oosterland, 8 maart '63 Rijksweg 5 Heden overleed, zacht en kalm, in het St. Joanna- ziekenhuis te Goes, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader BENJAMIN JOHANNES BLOM weduwnr. van A. J. Boot in de ouderdom van ruim 80 jaar. Hans weert, Julianastraat 40: W. J. BERMAN-BLOM C. J. BERMAN HAN en CORRIE Zierikzee: M. W. BLOM Zierikzee, 6 maart 1963 Schip „Rival" De teraardebestelling zal plaats vinden maandag 11 maart a.s., 's namiddags 2 uur op de Algemene be graafplaats te Zierikzee. Gelegenheid tot condole- antie na afloop der begra fenis in de koffiekamer van het „Huis van Nas sau". Heden overleed, na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden, onze ge liefde broeder, zwager en oom P. KLOET in de ouderdom van ruim 71 jaar. Uit aller naam: Wed. J. BAKKER- KLOET Noordgouwe, 7 maart '63 Heden overleed, na een langdurig lijden, onze ge liefde zwager en oom PIETER KLOET in de ouderdom van 71 jaar en 4 maanden. Uit aller naam: L. N. HOOGSTRATE- STRAAIJER J. HOOGSTRATE Dreischor, 7 maart 1963 Slotstraat 21 UW drukker Na een langdurig lijden is overleden in het rusthuis „Duinoord": JACOBA ADRIAN A HAGE weduwe van H. J. Batenburg Haamstede, 7 maart 1963 Namens de familie: D. Q. MULOCK HOUWER DANKBETUIGING Voor de zeer vele en harte lijke bewijzen van deelne ming, ondervonden na het overlijden van onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder TRIJNTJE WILLEMINA KUUPER-v. d. MALE betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. Uit aller naam: J. L. KUIJPER Ouwerkerk, 8 maart 1963 uw drukker voor familiedrukwerk Naai- en Breimachines Korte Sint Janstraat 2^ Zierikzee Telefoon 2923 Gevraagd: Firma L. C. BOM - Burgh Telefoon 477. Rectificatie In de donderdag j.l. geplaat ste advertentie woningen te koop J. C. SCHIETTEKATTE Zierikzee, stond: Mooie bur gerwoning aan de voet van de duinen te Ren esse; dit moest zijn: mooie ZOMER- woning. En verder: Mooie zomerwoning te Haamstede; dit moest zijn: grote burger woning. Te koop gevraagd: oud boerderijtje of huis met groot stuk grond, bij voorkeur bij strand or water. M. MULLER, Hoge Rijndijk 17, Leiden, tel. (01710)25886. Kosthuis gezocht voor heer te Nieuwerkerk. Te bevragen: agent J. STOUTJESDIJK, aldaar. ZONNEMAIRE Dinsdag 12 en donderdag 14 maart a.s. in het Herv. Ver.-gebouw. JAARFEEST Herv. jeugdverenigingen Aanvang: 7.15 uur. Toegangsprijs f 1,25 p. p. Plaatsbespreking op zater dag 9 maart van 4 tot 5 uur aan de zaai. Degenen die iets kunnen mis sen voor de verloting kun nen dit afgeven aan de pas torie of bij J. L. Smits. SUCCESJES Te koop: Volkswagen de Luxe, 1951, koopsom f 800,Burgem. de Bruijnstraat 20, Ellemeet. V.W. bestelwagen 1956, zeer geschikt voor groentenhan- del, 80.000 km gelopen. Te bevragen bij J. C. Schiette- katte, Korte Groendal 18, telef. (01110)2261, Zierikzee. Een 2 m St. Hubert zaaima- chine met autostuur; een vlaszaaimachine, 2 m, Rich ter; 2Vz m tractorslepers, m. of zonder tanden; een Mc Cormick touwpers. Fa. M. C. v. d. Bijl, Rijksweg 42, Zie rikzee, telef. (01110) 2663. Eerste nabouw „Wiera" zaai- lijnzaad. J. C. Bodbijl, Drei schor, telefoon 244. Witlof, afgehaald f 1,per kilo. Groenten- en fruithan del P. Verton, Renesse. Z.g.a.n. kinderwagen bij J. C. Bolier, Nieuwe Boogerd- straat 52, Zierikzee. Prima stalmest. Te bevragen bureau van dit blad. Een kalfkoe, aan de reke ning. C. de Vrieze-de Meij, Lagezoom 6, Renese. Witte bruidsjapon, maat 38- 40. - Esdoornstraat 17, Nieu werkerk. „Jawa" motor, 2 cyl. (1957), mooi; een „Sparta", 250 c.c., nieuwe banden f 70,een kinderledikant je met matras. Venkelstraat 40, Zierikzee. Twee werkpaarden, 7 en 9 jaar oud, geschikt om alleen te werken. Oog genegen te ruilen. C. Hart, veehandel, tel. (01117) 238, Serooskerke. Te koop gevraagd: Werkpaard, geschikt om al leen te werken. - M. G. de Glopper, Lageweg 5, Burgh. Personeel gevraagd: Net meisje. Bakkerij A. de Bruine, tel. 279, Haamstede. Diversen: Gekleurde en witte tricot damesbloesen, lange mouw f 13,75, korte mouw f 11,75. Fa. A. de Oude, Markt 40, telef. 217, Brouwershaven. Gaat u een nieuw rijwiel ko pen? Kiest dan een „Union"! U rijdt als vanzelf! De groot ste keuze vindt u bij P. Be- zuijen, op de hoek, Zierikzee, telefoon 2164. Schuimaarde. - Bestellingen tegen fabrieksprijzen worden beleefd aangenomen door H. P. Moelker, agent C.S.M., tel. (01119) 382, Brouwershaven. „Cortina" bloesje f 8,50, met korte mouw, kleurecht; zeer geschikt om onder een pakje te dragen. Fa. A. de Oude, Markt 40, tel. 217, Brouwers haven. Diversen: In nieuwe jongens- en meis jesrijwielen hebben wij een ruime keuze in verschillende modellen, kleuren en prijzen. Uw voordeligst adres: P. Be zuijen, op de hoek, Zierikzee, telefoon 2164. Weet wat u doet: „Vervetal' blijft goed! Verf van Vette- winkel. - „Verf en Kleur", telefoon 2100, Zierikzee. Mooie damesschortjes en 1- en 2-persoons nylon bed spreien in verschillende kleu ren. Fa. A. de Oude, Markt 40 telef. 227, Brouwershaven. „Union" brommers, modellen 1963 uit voorraad leverbaar. Betaling desgewenst in over leg. Garage P. Bezuijen, Zie rikzee, telefoon 2164. Als de klok van Arnemui- den, het welkom daar voor mij zal luiden, zal er vreugd' zijn en heus geen droefenis, omdat het verkavelingsleed geleden is! - Edelschaap, be ëdigd makelaar, telef. (01114) 578, Oosterland. Ontvangen: witte Bel O fast overhemden in alle maten f 14,75; Terlenka overhem den ook f 14,75. Firma A. de Oude, Markt 40, telef. 217, Brouwershaven. „Sparta" brommers, model len 1963 uit voorraad lever baar. Betaling desgewenst in overleg. Garage P. Bezuijen, Zierikzee, telefoon 2164. A.s. dinsdagmorgen 12 maart tot 2 u. gesloten. H. Kosters, kapsalon, Burgh. Prachtige nylon en char- meuse onderjurken m. ronde hals en schouderbandjes. Fa. A. de Oude, Markt 40, Brou wershaven. N.S.U. Quickly brommers uit voorraad leverbaar. Betaling desgewenst in overleg. Ga rage P. Bezuijen, Zierikzee, telefoon 2164. Groentezaden, gazon gras zaad, A.S.F. korrels, bestrij dingsmiddelen voor uw tuin. Het juiste adres hiervoor is W. van Sluijs, Hoogezoom44, Haamstede. Witte tricot overhemden f 15,90; kinderoverhemdjes in tricot en no-iron. Fa. A. de Oude, Markt 40, Brou wershaven. Verpleegster worden. Onze kursussen vangen aan op 1 april en 1 september. Inlich tingen: Directrice Diacones- senhuis, Parklaan 95 A, Eind hoven. Beschikbaar voor a.s. plukseizoen: een nieuwe kanteiiplukmachiiie en drie getrokken „Union" vlasplukniacliines Beleefd aanbevelend A. DE POOTER - Axel - Telefoon (01155) 932 - of L. GOUDZWAARD - Zonnemaire - Telef. (01112) 336 Te huur: Electr. licht - aansluit, gel. van water en gas. St. Domusstraat 15 - Zierikzee Inlichtingen bij dhr. J. A. WANSINK, St. Joost- meet 18 of bij eig.: R. APPELS, telef. (04780) 1473, Venray. Monteur gevraagd voor auto's, motoren en bromfietsen Garage P. A. REMEEUS Ouwerkerk - Tel. (01114)473 B.M.W.-verkoop en service „Decro" glas om op bestaand blank glas, zonder verlies van licht bepaalde ruimten af te schermen - f 2,25 per meter. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Modeling! De moderne onder steuning voor het moderne kapsel. Kapsalon „Pandora", telefoon 2183. Zierikzee. Ons uiterst moderne lesma teriaal bestaat uit de wagens: „Bedford" vrachtwagen, „Re nault Dauphine" en „Opel Rekord". Autorijschool Lem- som, Kerkwerve, tel. (01110) 2259 (b.g.g. 2917). Erkend en gedipl. door de F.N.O.P. Chr. Contact Bureau (C.C.B.) voor Nederland, Lindelaan 32. Krommenie (N. H.). Huwe- lijksbemidd. en briefw. Voor inl postz. bijsluiten. Het is werkelijk de moeite waard om zelf om sigaren, cigaretten of tabak te komen. Grote verscheidenheid! Siga renmagazijn D. C. Viergever, aan de hoofdweg Haamstede naar Burgh. Sneldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis, 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur. Prima kwaliteit thee f 0,59, koffie f 1,01. Vraagt niet hoe het kan, maar profiteert er van. Sigarenmagazijn D. C. Viergever, Zierikzee-Haam- stede. Onze bekende enorme sorte ring behang is dit voorjaar uitgebreider dan ooit! Bevat de nieuwste kleuren en des sins. - Mol, Nieuwe Boogerd straat, Zierikzee. Te koop: B.M.W. LS Luxe 1962 Demonstratiewagen Garage P. A. REMEEUS Ouwerkerk - Tel. (01114)473 zaterdag 9 maart Aanvang: 7.30 uur precies Te huur gevraagd: Zit- en slaapkamer met pension van maandag t/m vrijdag in Zierikzee. Brieven onder nummer 1757 aan het bureau van dit blad. Jongen gevraagd Per 1 april: nette jongen ge vraagd, leeftijd ongeveer 17- 20 jaar, met interesse voor onderhoud en aanleg tuinen bij particulieren en zomer woningen in de Westhoek, alsmede bijkomende boom kwekerijwerkzaamheden. J. A. MATTHIJSSE - Zee- anemoonweg 66 - Renesse - telefoon (01116) 284. EEN HORPANTA KUUR helpt ook Uw HAAR van z'n kuren af. Probeert het eens met deze krachtige werkende HAARGROEI- PREPARATEN Verkrijgbaar In Zierikzee bij: Drogisterij „HetCentrum" (R. ten Kate) Dam 5 in Brouwershaven bij: Drogisterij T. de Jonge, Markt 10 De wens van iedere vrouw! suède jas bent U goed gekleed het gehele jaar door Viï. De nieuwe suède-collectie is gereed om U le ontvangen De sortering is groot! De kwaliteiten uitstekend, daar staan Gelmok en Eska borg voor De prijzen te betalen, vanaf f 135,t/m 1 198, De modellen zijn modieus, in kort, half, of lengte de speciaalzaak ook voor Uw suède jas! Maandag 11 maart a.s. GESLOTEN Handwerkliuis „De Wending'" Havenpark 11 Zierikzee Bij inschrijving te koop: met schuur, kippenhokken, erf, tuingrond en boomgaard, groot ongeveer 3 hectare, op Schouwen-Duiveland. Vrij te aanvaarden in onder ling overleg. Rapport rijkstuinbouwconsu- lent ter inzage. Inschrijvingsbiljetten uiter lijk 10 april a.s. in te leveren ten kantore van notaris KLAASSEN te Zierikzee, Oude Haven 14, tel., (01110) 2168, alwaar nadere inlich tingen te verkrijgen zijn. Nieuwe slepers, grote en klei ne maten. Beuzenberg, Drei schor, telefoon 228. Te koop gevraagd: nabij zee. Brieven onder no. 1758 aan het bureau van dit blad. RENESSE ZITDAG: dinsdag 12 maart a.s. van 9.00 tot 4.30 uur in Hotel Prummel Tuinbroeken Truitjes Trainingspakjes 'Het Kleuterhuis' Langé Nobelstr. Zierikzee „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! - Kapsalon Mttrk, telefoon 2767. KONINKLIJKE ZEELANDIA H. J. DOELEMAN N.V. - ZIERIKZEE vraagt voor onderhoud van haar laboratorium en proefbakkerij een nette werkster voor 2 a 3 middagen per week. Gaarne aanmelden bij fabrieks-portier. Vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand vraagt ter uitbreiding van de bestaande huishoudelijke staf: werkster en assistente in de huishouding (halve dagen) Hoog loon Zich te wenden tot genoemd Centrum, tel. 01179-344 Bent U van plan een nieuwe bromfiets te kopen? Laat U dan eerst ons eens de demonstreren! Mot 'O mat f 579, Super sport f 747, Combi Sport f 759, Whippet f 759, Conforte f 799, Alle modellen uit voorraad of binnenkort leverbaar Telefoon 324 Reparaties kunstgebitten. Zitdag C. Limburg, elke don derdag van 9.00 tot 2.00 uur. Korte Sint Janstraat 2, Zie rikzee. Voor auto's zonder chauffeur en rijlessen (gratis theorie) is het juiste adres: Autorij school „Sukses", tel. (01112) 439, Dreischor. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vijf „coasters" op komst Volgende week worden in de ha ven alhier vijf kustvaartuigen ver wacht, die aardappelen komen laden. Onder de schepen bevindt zich een 1.000-tonner, die bij de Engelse kad'e ligplaats zal kiezen, zo deelt men ons mede van de zijde van. de N.V. Koop handel. De „1.000-tonner" heeft na lading Spanje ais bestemming. Toneelsucces voor P.J.G. Eerste prijs te Goes De toneelgroep van de afdeling Schouwen-Duiveland der plattelands jongeren gemeenschap heeft met hel bekende stuk: „Amor en de vliegen de schotel" succesvol deelgenomen _aan het provinciale P.J.G.Z.-toneel- concours, waarvoor een tiental groe pen hadden ingeschreven. De onderhavige toneelgroep wist de eerste plaats te bezetten met een puntentotaal van 75, hetgeen vijf punten meer was dan de als tweede geklassificeerde groep. Ais gevolg van dit succes werd d'e toneelgroep uitgenodigd het stuk op te voeren op de landdag van de P.J.G.Z. te Goes, die inmiddels is gehouden. Na afloop kon de eerste prijs van het concours, een fraaie beker dn ont vangst worden genomen. Deze beleer is voor 'het publiek te bezichtigen in de etalage van de heer Murk aan het Havenplein alhier. De provincia le toneel'adviseur bracht dof aan d'e groep en aan de regisseur, de heer D. Dokman voor het gepresteerde. Vereniging Chr. Schoolonderwijs Verschenen is het jaarverslag 1962 van de Vereniging tot bevordering van het Christelijk Schoolonderwijs te Zierikzee. In dit verslag zijn op genomen mededelingen, zowel van het hoofd der Chr. U.L.O.-school als van het hoofd der Chr. school. Wat het eerste verslag betreft, wordt op timistisch nieuws medegedeeld over de personeelsvoorziening. Er is een volledige bezetting. Op 1 september bedroeg het aantal leerlingen 244. Bij de overgang werden 219 leerlin gen bevorderd. Voor het A-diploma slaagden 25, voor het B-diploma 4 kandidaten. Mej. M. C. Borgdorff verliet de school. De handwerkles sen worden gedoceerd door mevr. L. v. d. Volde-Bakker. Als leerkracht werd aangesteld de heer A. Domburg (1 sept.); op 1 november gevolgd door de heer J. C. Smits. Hét aantal bevoegdheden werd uitgebreid. Er zijn thans drie bevoegdheden voor Frans, twee voor Duits,%twee voor Handelskennis, vier voor Engels en twee voor wiskunde. Voor het l.o.- verslag verwijzen wij maar een vol gend nummer. BURGH Vergadering varkenshoudersver eniging „De Opgaande Zon" Onder goede belangstelling verga derde woensdagavond in hotel K. J. Bakker de varkenshoudersvereniging „De opgaande zon". In zijn openingswoord kon de voorzitter gewagen van een goed en gelukkig jaar zonder sterfgevallen en aldus zonder uitkeringen. Door ziekte van de secretaris wer den de notulen voorgelezen door de heer W. v. d. Berge, die ook het fi nancieel overzicht behandelde. Hier uit bleok, dat de vereniging een f 60 overhoorde. Met algemene stemmen werd be sloten om als vereniging f 15 over te dragen aan hot Groene Kruis ter vermindering van de schulden op het wijkgebouw. De aftredende bestuursleden, de heren W. v. d. Berge en A. Bout-kan werden beiden herkozen. Namens do kascontrolecommissie adviseerde de heer J. Bom hot be stuur om de rekening goed te keu ren. De heer Bom werd na een zit- tingstijd van drie jaar als controle lid uit deze functie onder dankzeg ging ontheven, terwijl voor de vol gende drie jaar de heer K. J. Bak ker werd aangewezen. De premie per varken per maand blijft f 1. De vergoeding bij sterfge vallen zal uitgekeerd worden naai de hoogste markt Rotterdam op dat tijdstip. Voor biggen wordt deze uit kering vastgesteld naar gelang dei- geldende prijzen. Met algemene stemmen wordt besloten de varkens weer in te laten enten tegen vlek ziekte. Zoals gewoonlijk zal de heer W. v. d. Berge weer behulpzaam zijn bij deze inenting. De rondvraag le verde niets bijzonders op. BRUINISSE Brand op „slachtveld" De loeiende brandsirenc deed don derdagavond weer goed zijn werk, toen het er om ging, om veel volk op de been te krijgen. Het bleek dat een 'hoop afval op het zg. slachtveld lag 'te branden. Het halve dorp trok dus met de motorspuit naar de Mo lenweg naast de begraafplaats, om getuige te zijn van de blussing. Het is niet helemaal duidelijk of het hier een realistische oefening betrof, of dat misschien schooljongens de hoop afval hadden aangestoken. In elk geval was het weer eens wat anders, ■het doorbrak de dagelijkse sleur en het gaf de sensatie dat men naar een brandje kon kijken, zodner dat menn zijin spijt behoefde uit te druk ken over wat verloren ging. Sportauto ontdekt ZALTBOMMEL. 7-3. In een sloot langs Rijksweg 24 tussen Zaltbom- mefl en Hedel 'is een sportauto ont dekt, die daar waarschijnlijk al van af de nacht van 29 op 30 december in gelegen heeft Toen werd de wa gen namelijk in Tilburg gestolen en sindsdien is er geen spoor meer van te vinden 'geweest. De dief is waar schijnlijk tijdiens de sneeuwstorm, die In de nacht van 29 op 30 decem ber woedde, In de buurt van het wegrestaurant „De Lucht" van de weg geraakt en heeft daarna de wa gen verlaten. De auto, die al die tijd onder een dikke laag sneeuw ver borgen is geweest werd opgemerkt door een employé van rijkswater sbaat die een zwarte linnen kap bo ven de smeltende sneeuw uit zag ko men'. Dc wagen is licht beschadigd. UTRECHT. Burgemeester en wei- houders van Utrecht hebben de ge meenteraad voorgesteld, een krediet van f 30.000 beschikbaar te stellen voor de aanlcoop van een schilderij van G. H. Breitn'er (1857-1923). Het doek stelt „De Dam te Amsterdam bij avond" voor cnirs omstreeks 1890 gemaakt. De winterschade aan de mosselen U'iit de. aard der zaak heerst ook hier ongerustheid over de gevolgen van de ijsgang op de mossel- en de mosselzaadpercelen. We komen daar nog wel nader op terug. Dat het ijs niet alleen veel mosselen kan mee nemen maar ook andere zaken blijkt wel wanneer men langs de waterke ring gaaf. Op sommige plaatsen zijn grote hoeveelheden stenen die daar lagen, in het ijs vast 'gevroren en met het weg drijvende ijs meegeno men. Achter de lange dam 'te Brui- nisse heeft de ol'iebond zijn bank- stellingen, waarop de schepen wor den schoongemaakt. Een bankstel- 'lting, waaraan een reusachtige beton nen voet zit om het gevaarte 'te ver ankeren, vroor dn het ijs vast en werd enige honderden metei's ver plaatst door het wegtrekkende ijs. Italië telt thans 50.623.569 inwo ners. Het geboorte-overschot was in 1962 431.000 of 6.8 procent lager dan in 1961. Dit heeft het Nationale In stituut voor de Statistiek in Rome bekendgemaakt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 4