De Nederlandse landbouw en de E.E.G. Verf met voldoening NOG DEZE WEEK DRU^DROGER De wedstrijden om het Nederlandse kampioenschap biljarten JAS(JE) EERSTE KAMER DEN HAAG. 7-3. Ook in de Eerste Kanter bestaat „een zeer grote onge rustheid over de houding van Frank rijk in de E.E.G.". Dit blijkt uit het voorlopig verslag dat de commissie van rapporteurs uit die Kamer heeft uitgebracht op de begroting van landbouw en visserij 1963. Ingezonden mededeling Een produkt van de Sikkens Groep. EXPORT VAN... SKISPORT WENEN. 7-3. Oostenrijk helpt thans Pakistan by het invoe ren van de ski-sport zoals dat een halve eeuw geleden ook in Japan is gebeurd. De Oosten rijkse ambassadeur in Paki stan, dr. Kolb, heeft dra na zijn ambtsaanvaarding de mo gelijkheden van ontsluiting van het tiimalajage bied in Pakistan voor de ski-sport verkend en reizen gemaakt om gunstige plaatsen voor winter sport uit te zoeken. In een rapport aan de betrokken Pa kistaanse autoriteiten gaf hij een uiteenzetting van hetgeen er voor invoering van de ski- sport zoal nodig is en noemde hij enkele plaatsen die voor de beoefening geschikt zouden zijn. Vele leden fulmineren niet alleen tegen Frankrijk's weigering om mee te werken aan Engeland'® toetreding tot de gemeenschappelijke markt, maar ook tegen wat ze noemen het „ultra nationaal en autarkisch inge stelde beleid van Frankrijk met na me in de agrarische sector". Ze vestigen er de aandacht op. dat onder meer rechtstreekse subsidies, goedkope kredieten en kunstmatig hoge prijzen, de middelen zijn waar mee de Franse overheid de uitbrei ding v%n land- en tuinbouwproduk- ten sterk bevordert. Ze menen dat alles er op wijst dat dit beleid op welbewuste wijze wordt gevoerd en wel om bij de verdere ontwikkeling op het stuk van de landbouw een zo groot mogelijke kwantitatieve uit gangsbasis. te hebben. Tegen Nederlandse belangen Zulk een beleid is rechtstreeks ge richt tegen de belangen van het land en tuinbouwprodukten exporterende Nederland. Daarbij komt nbg, zo zeg gen die leden, dat de Franse over heid zich niet of nauwelijks schijnt af te vragen of er voor de sterk ver hoogde produktie een afzet te vin den 'is en of de produktie •kwalitatief met bijvoorbeeld de Nederlandse kan wedijveren. Wat de afwijzing van Engeland als E.E.G:-partner betreft, wordt de •bewindsman nog de vraag gesteld, of hij bereid <is om bij - het verdere •interne beraad dier zes over de land bouw, voortdurend met de regering van Groot-Brittarmië voeling te hou- d'en. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zonnemaire (toez.): vikaris E. Verwaal, Lith (N.Br.); te Sint Annaland: J. A. de Waard, Meerkerk. Film over „beroerte" HILVERSUM, 7-3. - ln aanwezig heid van de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, wordt maandagmiddag 18 maart in het paviljoen „Jan van Zutphen" van het algemeen zieken huis „Zonnestraal" te Hilversum, de première gegeven van de film ,3e- miplegieën en hun behandeling". De makers van deze film zijn van oerdeel, dat de beroerte als ziekte van vooral de oude dag tot dusver te weinig de aandacht van de medici heeft getrokken. Zij menen dat de sfeer van defaitisme door de feitelij- Jee mogelijkheden niet wordt ge rechtvaardigd. De resultaten van 'n vroegtijdige behandeling zijn meest al bevredigend. In het algemeen, zo wordt gesteld, behoeft de lijder aan deze ziekte, althans na een eerste aanval niet bedlegerig te blijven. De film tiacht ook nieuwe wegen te wij zen voor het behandelen van spraak stoornissen. LANDBOUW EN W1NTERSCHADE DEN HAAG, 7-3. Enige leden van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer 'hebben de minister van landbouw *ën visserij gevraagd een opgave te verstrekken van de schade welke de uitzonderlijk stren ge winter in de land- en tuinbouw heeft aangericht. Ze vragen een op gave van de schade per sector. Ze doen hun verzoek in het voorlopig verslag dat de commissie heeft uit gebracht op de landbouwbegroting voor 1963. Algerië heeft Frankrijk gevraagd hulp te verlenen bij de uitrusting en opleiding van zijn leger. Frankrijk zal „gaarne" de mogelijkheid van onderhandelingen hierover onder zoeken. Dit is donderdag in door gaans welingelichte kringen in Parijs meegedeeld. C. F. A. - Zierikzee ..Bekentenis van een 16-jarige''' De micro-korfbalcompetitie van de S.D.K.B. OOSTERLAND Vergadering landbottwverenigingen „D.E.S." en „Landbouwbelang" Om tie toepassing van chemische stoffen In „De Blauwe Keet" te Ooster- land' hielden 'de beide landbouwver- enigingen, „D.E.S." uit Oosterland en „Landbouwbelang" te Bruinisse een gecombineerde ledenvergadering. Sprekers waren de heren K. Schipstra uit Wageningen en P. Ver- hage uit Goes, 'beiden specialist op het gebied van de chemische on- kruidbestrijdinig, plantenziekten enz. De avond werd geopend door de •heer P. Krepel, voorzitter van de landbouwvereniginig te Bruinisse, die beide sprekers alsmede de aanwezi gen welkom heette en het doel van de avond uiteenzette. Want, en dat bleek ook wel uit de causerieën die volgden, men is met het aanwenden van chemische stoffen m de agrari sche sector nog niet waar men we zen wil. Het is nog veelal een af tasten van cie mogelijkheden en een afwachten van cle resultaten, omdat vete factoren meewerken of tegen werken om genomen proeven of ge dane toepassingen dn de praktijk te doen slagen of te doen mislukken. Heeft men de klimatologische om standigheden mee of tegen, da:t is een faktor van de allergrootste be tekenis. Wel blijft dat een vochtige grond noodzakelijk is om de meeste chemische stoffen te doen werken, zoals het behoort. De beide sprekers -hadden een zo eerlijk mogelijke verdeling van de produkten voor hun rekening geno men en zo behandelde de heer Ver- hage de mogelijkheden ten opzichte van de granen en de peulvruchten., waarbij ook de gr oenbemesting ter sprake kwam, terwijl de heer Schip stra de bieten en de aardappelen voor zijn rekening nam. Goede resultaten zijn bereikt met kamil'lebemest'ing in erwten, terwijl het onderploegen van groenbemes- ting ook een rol kan spelen, wan neer men het volgende jaar bv. vlas verbouwt. Dia's verduidelijkten op fraaie wijze het gesprokene. Onkruidbestrijding De heer Schipsitra begon zijn refe raat met er op te wijzen, dat de on- kruidbedtrijdin'g met chemische mid delen een noodzakelijkheid is gewor den. nu het verloop van de arbeids krachten in de landbouw zo groot is. Iedere dag verlaten dertig werkne mers het agrarisch bedrijf en dat statistici hebben berekend, dat over 10 jaar de agrarische bevolking met 1/4 zal zijn vermirfderd. Chemische onkruidbestrijding is iets van na de oorlog en evenals de heer Verhage wees spreker op de mogelijkheden, de bereikte resulta ten en de tegenvallers. Kiembescha- diging kan een verminderde op brengst tengevolge hebben. Een goed toegepaste en goed gelukte onkruid- bestrijding leidt daarentegen tot een niet geringe meeropbrengst. Tussen deze twee mogelijkheden moet de loonwerker c.q. de boer het resul taat dikwijls afwachten. Dat de uitoefening van het beroep meer en meer wordt gericht op het laten verrichten van veel werkzaam heden door de loonwerker lichtte spreker nog -toe met voorbeelden uit Amerika, welk land hij enige jaren •geleden bezocht. De heer Schtpstra bleek een aangenaam en onderhou dend causeur en de opsomming van de diverse middelen voor het bestrij den van diverse onkruiden, of het bestrijden van diverse ziekten werd zodoende met een sausje „esprit" overgoten. Vochtige grond blijkt, dikwijls (niet altijd) een-noodzakelijkheid voor het gelukken van de experimenten of de reeds vrij veel toegepaste methoden of middelen. Vragen over ondervindingen uit de praktijk werden op beide spre kers in de rondvraag afgevuurd-. Dikwijls, maar niet altijd, kon do ooi-zaak van de mislukking of het gevolg van een geslaagde handeling worden aangegeven. De heer H. J. van de Zande, voor zitter van D.E.S. ite Oosterland, sprak in zijn slotwoord, waarin hij de sprekers dankte, van een leerza me avond. Ingezonden mededeling Alléénverkoop bij DEURLOO Appelmarkt 4 Zierikzee SKNWK-Zeemeeuwen 1-0 SKNWK mocht dik tevreden zijn met de kleine 1-0 zege welke het op het hard werkende Zeemeeuwen wist te behalen. Het is een gelijk opgaande strijd geworden, waarbij de Meeuwen zeker net zoveel kan sen kregen als de blauw-zwarten. Het doelpunt dat uiteindelijk de strijd besliste werd reeds in de le helft door Coby Noordhoek gescoord. Burgh-WIK 3-3 Het is ook Burgh in zijn tweede wedstrijd tegen WIK niet gelukt be slag. te leggen op beide puntjes. Uit een doorloopbal wist Adrie v. d. Weele Burgh de leiding te geven. Met een prachtig schot zorgde Leen v. d. Wekken aan dé andere kant voor de gelijkmaker (1-1) met wélke stand werd gedraaid. Nadat Adrie Verhage voor WIK een strafworp had gemist wi9t hij even later zijn fout goed te maken (1-2). Door Jan Kort liep de club uit Kei-kwerve zelfs uit tot 1-3. In de beginopstel ling was Burgh .gevaarlijker. Eerst bracht Adrie v. d. Weele de achter stand terug tot 2-3, waarna Joop Hanse er in slaagde de gelijkmaker in de korf te deponeren (3-3). Zeemeeuwen-Brouwershaven 1-1 Een spannende en gelijk opgaande strijd waarbij de productiviteit aan beide zijden nog al het een en ander te wensen overliet. Gerie Meulmees- ter wist Brouwershaven een 1-0 voorsprong te geven. Nog in de le 'helft wist Piet Quaak uit een straf worp de gelijkmaker te scoren (1-1). Wat of beide teams hierna nog on dernamen wisten zij, ondanks een aantal goede kansen, geen verande ring meer in 'de stand te brengen. Burgh-SKNWK 3-1 Door deze overwinning is Burgrf er in geslaagd definitief beslag op de le plaats te leglgen in groep I. De Burgh-aanvallers waren in deze wedstrijd veel produktiever, wat hen uiteindelijk een verdiende overwin ning opleverde. Door twee treffers van Joop Hanse sloot Burgh dé eer ste helft'af met een 2-0 voorsprong. Na de hervatting bleven de Burgh- aanvallen gevaarlijker al waren de SKNWK-schutters niet fortuinlijk met hun schoten. Het was Tonny Pl'ohil die Burgh op 3-0 bracht, waarna Leen Stoutjesdijk uit een strafworp de eindstand op 3-1 kon brengen. WIK-Brouwersliavcn 2-2 Beide ploegen, die elkaar geen duim breedte .toegaven, speelden in deze wedstrijd iets te hard, wat de afwerking niet ten goede kwam. Rinus Berrevoets gaf WIK de lei ding, maar Rinus v. d. Weele zorg de voor een gelijke ruststand. Na de hervatting kon WIK weer de leiding nemen door Ria Goedegebuure (2-1). Na vele vergeefse pogingen slaagde Wurht er kort voor tijd in de balans toch nog in evenwicht te brenger. (2-2). SCHIPHOL. Donderdagavond is het nieuwe teenageridool, de Engel se zangeres Helen Shapiro, met een toestel van de K.L.M. uit Londen op Schiphol aangekomen. Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: dokter W. Bontkes, telefoon (01110)- 2280. MIDDENSCHOU WEN dokter W. Terpstra, Brouwershaven, telefoon (01119)-280. OOSTERLAND-BRUINISSE: dokter J. W. de Putter, Oosterland, telefoon (01114)-280. DIERENARTSEN dokter C. J. H. Scheuermann-, Zierik zee, telefoon (01110)-2180. Ingezonden mededeling HET DROOGPROBLEEM OPGELOST VRAAG BIJ UW HANDELAAR De resultaten van de eerste dag ZIERIKZEE, 7-3. - Dat er ernstig rekening zal moeten worden gehou den met de Zeeuw Platjouw is reeds op de eerste dag van de eindstrijd om het nationaal kampioenschap bil jarten kader 38-2 te Zierikzee, reeds onomstotelijk komen vast te staan. Het gemak en de souplesse waarmee hij zijn kunnen in de party tegen Hanse ten toon spreidde dwong de bewondering af van allen die deze partij volgden. De middagpartijen gaf een aftasten van eikaars krach ten te zien waarbij enige prcttige- maar ook minder prettige resultaten vielen te noteren. De invaller bij deze kampioen schappen, de Zwollenaar Rooymans, zorgde in zijn partij tegen Feeke wel voor een bijzondere verrassing door deze in 10 beurten met een gemid delde van 30.- te winnen. Na een aarzelend begin wist Rooymans met series van 77.81 en 86 een zodanige voorsprong te nemen dat hij niet meer werd bedreigd. A. C. Rooymans 300 10 86 30.00 IJ. Feeke 155 10 47 15.50 Op de andere 'tafel leverden Brandjes en v. Hooff tegen elkaar een spannende strijd waarbij in eer ste instantie v. Hooff de beste pa pieren had. In de slotfase slaagde Brandjes er evenwel in zijn aan vankelijke achterstand weg te wer ken en de partij in winst om te zet ten. C. Brandjes 300 21 62 14.28 F. v. Hooff265 21 35 12.61 Platjouw kon 'hierna in 17 beur- ten op vrij gemakkelijke wijze zijn partij winnen van Oldenmark die tevergeefs naar de goede kadans liep te zoeken. Th. Platjouw300 17 55 17.64 J. v. Oldenmark 81 17 22 4.76 Ilanse aan sloot Op de andere tafel leverde Hanse een felle strijd, meer nog met zich zelf dan tegen zijn tegenstander. Het goede rithrne kon hij niet te pakken krijgen evenals zijn tegenstander Th. Jansen, die er in de 28c beurt in slaagde de partij uit te maken. Th. Jansen 300 28 40 10.71 F. C. Hanse 248 28 31 8.85 In de avondpartijen startte Feeke met een fraaie zege op de in deze partij geheel uit vorm zijnde Brand jes. IJ. Feeke300 13 67 23.07 C. Brandjes 84 13 26 6.46 Op de andere tafel scheen v. Hooff ook op zijn 'eerste overwinning af te gaan in zijn partij tegen Th. Jansen. Toen hij 206 caramboles had gepro duceerd (Jansen stond op 119) werd hij door de arbiter afgeteld^ waar door hij plotseling de kadans kwijt raakte. Jansen wist biervan te pro fiteren door achter elkaar een serie van 94 en 47 voor zich te laten no teren. Geleidelijk aan wist v. Hoofl' zich nog te herstellen waardoor er een spannende eindstrijd ontstond, welke door Jansen op de valreep werd gewonnen. Th. Jansen 300 18 94 16.66 F. v. Hooff295 18 89 16.38 Flat jouw speelde 'hierna een bij zonder fraaie partij tegen Hanse, Na de eerste speeldag ziet de stand Th. Platjouw, Hulst Th. Jansen, Eindhoven A. C. Rooymans, Zwolle IJ. Feeke, Bergen (N.H.) C. Brandjes, Uitgeest J. v. Oldenmark. Den Haag F. v .Hooff, Valkenswaard F. C. Hanse, Zierikzee er nu als vollgt uit: 4 600 25 24.00 131 4 600 46 13.04 94 2 524 27 20.07 86 2 455 23 19.78 67 2 384 34 11.29 62 2 381 34 11.20 63 0 560 39 14.36 89 0 424 36 11.77 76 ARNHEM, 7-3. Hoewel de bejaar den een deel van onze samenleving vermen, dat van de zyde van maat schappelijk werk toenemende aan dacht vraagt, dient men er steeds op bedacht te zyn de bejaarden niet te zien als een „probleemgroep": het bejaard zyn is een levensfase, even als het jong zijn. De bejaarden vra gen echter ons inziens (naast andere groepen in deze tijd met hoog tempo cn snelle veranderingen) wel om ex tra aandacht. De noodzakelijkheid er van wordt in Nederland nog geac centueerd door hun snel toenemende aantal. Dit merkt de direktcur van de Slichting Gelderland voor maat schappelijk werk drs. A. D. W. Tila- nus op in zyn thans verschenen jaar verslag. In dit verband wordt verder opge merkt, dat er een verschuiving kan worden geconstateerd 'in de groeps- scheidingen binnen onze samenle ving. Waren vroeger bezit en sociale afkomst oorzaak van velerlei scheids •lijnen tussen de verschuilende groe pen in de maalschappij (met binnen die groepen in velerlei opzicht ech ter een geleidelijke overgang van jong maar oud en sterkere contacten onderling) thang kan onder meer ge constateerd worden, dat door aller lei oorzaken de scheidslijnen tussen de leeftijdsklassen scherper worden, zowel' in opvattingen als 'in leefwijze. Eisen cn behoeften De vele eisen en behoeften van de huidige tijd leiden ertoe, dat elke 'leeftijdsklasse als groep min of meer in zichzelf opgaat. Men kan zelfs vaststellen, dat binnen deze groepen •een zekere verschraling van het on derling contact optreedt. Deze 'situa tie houdt gevaren in, onder meer ten opzichte van de groep aan het einde der maatschappelijk aktieve leef tijdsklasse, welke assistentie nu een maal niet kan ontberen. Een gevaar, dat bovendien in deze ontwikkeling ligt opgesloten u's, dat zo d'e samen leving haar taken ten opzichte van deze grdep wel beseft deze voor het grootste deel moeten worden uitge voerd door specialisten en gespecia liseerde instellingen, die daarvoor in hot leven worden geroepen. Voor de C.F.A. te Zierikzee draait a.s. zaterdagavond in het Herv. Ver enigingsgebouw de lilm „Bekentenis van een 16-jarige", naar de roman van Robert Pilchowski. Uit de inhoud het volgende: Het huwelijk van Günther en Irene Brandt is niet zo gelukkig als men zo op het eerste gezicht zou denken, hoewel alle voorwaarden daarvoor aanwezig lijken te zijn. De heer Brandt heeft een vooraanstaande po sitie in het zakenleven en zijn vrouw Irene kan zich iedere luxe permitte ren. Bovendien hebben ze een leuke teenage dochter, Jutta, waar ze niets dan plezier van beleven. Het enige nadeel in hun huwelijk is dat Gün ther veel op reis is en de zaken hem zó in beslag nemen dat hij weinig tijd heeft om zich met vrouw en dochter bezig te houden, met het ge volg dat Irene zich vaak eenzaam voelt als Jutta naar school of vrien den is. Romanescu, een man die Irene op een partijtje heeft leren kennen, maakt van haar alleen-zijn misbruik door haar, tijdens de afwezigheid van man en dochter, op te zoeken en het hof te maken. Hoewel Irene op zijn avances aanvankelijk niet ingaat, verandert dit als er uit het buiten land een brief komt van de hotel- directie, dut op de kamer van haai man een poederdoos is blijven lig gen. Julta heeft ondertussen wel .ge merkt dat het thuis niet meer in orde is en als ze er achter komt dat haar moeder papa ontrouw gewor den is, stort haar wereldje van 16- jarige in elkaar. Met een klasse vriendje overlegt ze wat er aan ge daan kan worden om een ramp le voorkomen, maar komt daarmee niet veel verder. Teneinde raad besluit ze Roma nescu een bezoek te brengen en hem te bewegen haar moeder met rust te laten. Romanescu is echter van me ning dat haar moeder oud en wijs genoeg is om zelf te weten wat ze wil en raadt Jutta aan zich hiermee niet in te laten. Als hij tenslotte aan Jutta's sommatie geen gehoor geeft schiet zij hem neer. De loop der gebeurtenissen heeft Jutta's vader en moeder totaal ver rast. Eigen beslommeringen hadden hen zozeer in beslag genomen dat zij zich niet ten volle gerealiseerd had den wat een scheiding voor Jutta zou betekenen. Diep getroffen door het leed van hun dochter konden zij haar na de rechterlijke uitspraak al leen maar verzekeren dat ze samen zouden blijven wachten tot Jutta weer vrij zou komen. Veerboot „Zijpe" naar werf voor opknapbeurt waarbij hij de eerste speler op dit tournooi was -die met een impone rende serie van 131 boven de hon derd caramboles wist te komen. Hanse, die nog het partijgemiddelde van 22.- wist 'te boeken, verloor op eervolle wijze. Th. Platjouw300 8 131 37.50 F. C. Hanse 176 8 76 22.00 Oldenmark, die was 'gestart met een partij'gemiddelde van 4.76, zorg de tegen Rooymans voor een dave rende verrassing door in 17 beur'ten te winnen;. Aanvankelijk was het een gelijk opgaande 9trijd, waarna Ol denmark geleidelijk aan van zijn te genstander wirt weg te lopen om niet meer ernstig bedreigd te wor den. J. v. Oldenmark 300 17 63 17.64 A. C. Rooymans 242 17 57 14.23 Bejaarden mogen niet gezien als „probleemgroep" ZIJPE, 7-3. - De veerpont „Zijpe" vertrok naar een werf in de rand stad Holland en dat betekent dat de ze pont nu dus een opknapbeurt zal krijgen, waar ze al lang aan toe was. Wi'e van dag tot dag gedurende de maanden januari en februari de be levenissen van schip en bemanning vc'lgde, heeft iedere dag weer de zelfde spanning beleefd. Zal men in staat zijn de verbinding met ons ei land te onderhouden of zal men (het moeten opgeven. En men heeft het gehouden, zij het dan dat in de kri- tiekste periode twee sleepboten eerst een geul in het ijs moesten varen, of de pont een beetje moesten helpen bij het manoeuvreren door het steeds zwaardier wordende Het ijs, dat telkens weer oorzaak was van een mankement aan 'het roer of vooi-al de laatste weken een telkens krom geslagen schroef, die dan door een daarvoor gehuurde kikvorsman weer maar een beetje kleiner werd ge maakt, door het platte stuk er af ite zagen. Dat herhaalde zich zo vaak, dat men zich ging afvragen, of de schroef nu nog niet helemaal was weggezaagd. De kleine „Etna" Naast de „Anton" en de „Champig non", de 'twee sleepboten die zorgden voor een goede overtocht, mag het DEN HAAG. De eerste van een aantal handelsmissies, die een be zoek zullen brengen aan hét Europe se vasteland, zal 19 maart in Neder land aankomen. Het bezoek is het antwoord van Engeland op de uit daging van de mislukte onderhan delingen in Brussel inzake Enge- lands toetreding tot de Euromarkt. De Britse onder-minister van buitenlandse zaken, Edward Heath, heeft een suggestie om te pogen spoedig een samenkomst met presi dent De Gaulle van Frankrijk te re gelen, vierkant van de hand gewe zen. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: 26 februari: Niklaas Arie, z. van Nicolaas Anthoni Dam- bruin en Annie Verlinde, (Wester- schouwen); 1 maart: Adriana Anna, d. van Johannis Dirk Aalbregtse en Anna Alida Hagesteijn; 2 maart: Pie- ter, z. van Pieter Raamsdonk en Le na Piet'emella Stoel; 4 maart: Jaco- ba, d. van Jan Pannelcoek en Dinge- nia Verhoek: 5 maart: Joppa Maatje, d. van Pieter van Leeuwen en Joppa Maatje Hagesteijn; 5 maart; Jacoba, d. van Dirk Geuze en Jacoba van Klinken, (Duiveland); 5 maart: Dirk, z. van Dirk Geuze en Jacoba van Klinken, (Duiveland): 6 maart: Ma- rinus Leendert, z. van Abraham Ma- rinus Stoutjesdijk en Cornelia Wil helm! na Stoutjesdijk, 'Brouwersha ven); 7 maart: Bartel, z. van Bartel d'e Jong en Hendrika Catharine Moor. Gehuwd 1 maart: Jakob Stout jesdijk, 22 jaar, en Marina Sara Schouwenaar, 22 jaar. Overleden: 28 februari: Jo hanna Ringelbex'g, 74 jaar, onge huwd, (Brouwershaven); 2 maart: Tannetje de Granje, 80 jaar, gehuwd met Jan Johannes Kloet Ovevbeeke, (Wcsterschouwen). werk van de 'kleine „Etna" zeker niet worden: vergeten. Kapitein Bruin zorgde met zijn schip er voor dat de fuiken ijsvrij bleven, dat de pontons niet al te zeer in het ijs kwamen te zitten en dat de brugkleppen konden blijven draaien. En zo is dan pu het zusterschip de „Krammer" weer ingezet, die als van ouds zijn rondjes heen en weer vaart Maar het blijft maar steeds druk aan het veer te Zijpe. In het begin dezer week waren wachttijden van vier uur of langer geen zeldzaamheid. Dit l'ag niet aan de pont want die voer normaal. Maar de grote vrachtauto's met dito aanhangers of opleggers schijnen de laatste maanden 'n zwak voor ons eiland te 'hebben en daar noodzakelijk te moeten zijn. De biljartballen vliegen over het groene laken, door de kracht van de queue, die ook in deze contreien zo vlijtig wordt gehanteerd. De dorps- café's zijn geen hotelpaleizen en meestal is het met één biljart wel bekeken. Is het aantal liefhebbers groter, dan moet de „rest" een kaartje leggen, maar deze diverge rende bezigheden geven soms aan leiding tot vreemde misverstanden en verwisselingen. Een dorpse bil jarter wil huiswaarts keren, stapt op de kapstok af en mist zijn overjas De eigenaar had uitzonderlijk veel belangstelling voor zijn jas, want niet alleen was de avond koud, maar in één der jaszakken stak zijn huis sleutel en dat is op een laat uur een onmisbaar ding. Onder leiding van de baas werd een intensieve speur tocht naar de jas ingesteld, maar zonder resultaat, zodat met algeme ne stemmen werd geconcludeerd, dat een kaarterwel in die jas gescho ten zou zijn. De jasman zei daarop, dat hij het wel zonder zou proberen en feilloos en muisstil in zijn huis ging infiltreren. Dat schijnt gelukt te zijn. De volgende dag is de jas ko men opdagen. Hij was meegenomen door een biljartcollega, maar de jas man besloot alvast dat hem een der gelijke pech niet meer zou overko men. „In het vervolg steek ik „de slotelin mijn colbertjasje" dacht hij en hij deed 'et meteen. De volgende biljartoefenavondwas het gezellig en warm, icant er moest een jaardag ivorden gevierd en daar bij komen de tongen wel los. De jas man kreeg het er heet van en hing zijn colbertjasje over de stoelleu ning, een vrij populaire manier om lucht en koelte te krijgen. Een an dere biljarter had die avond blijk baar de pen op de neus en moest wat vroeger naar huis. Gevoelt U hoe de dingen als een mozaiekje in elkaar passen? De vertrekkende v\an had ook zijn colbertjasje uitgedaan. Hij sloeg het om, betaalde en ver dween. De volgende morgen echter ontdekte hij tol zijn stomme verba zing, dat hij twee colbertjasjes over elkaar aan had. De jasman zat er maar mee. Onder leiding' van de baas werd een intensieve speurtocht in gezet naar het jasje, maar het bleef onvindbaar. Unaniem kwam men tot de conclusie dat een ander het moest hebben meege?)omen. De jasman is zonder jas en zonder colbert naar huis gestiefeld. Het werd ditmaal een insluiping in hemdsmouiven, want men zal zich herinneren, dat hij zijn sleutel bij ivijze van voorzorgsmaatregel, in zyn colbertjasje had gestoken. Biljarten is een mooie sport, maar toch wel een lastige blijkbaar. In meer dan één opzicht trouwens! EILANDMAN. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2