VIVO ABONNEERT U OP DIT BLAD GRATIS De spelregels van de loonpolitiek doet het beter! Deze week vraagt hij uw aandacht voor onderstaande kwaliteitsaanbiedingen Chinese rijst, 1 kg Geldig van 7 t/m 13 maart 1963 1 fijne gekookte WOrst, 200 gram PRODENT HOUDT DE MOND FRIS EN GEZOND DE KLOK ROND RENESSE Geanimeerde en drukbezochte vergadering „Luctor et Emergo" Korps is financiële zorgen wat te boven EERSTE KAMER KERKNIEUWS Het „kleiner worden" van de Hervormde kerk RENESSE, 5-3. In hotel „Het Wa pen van Renesse" hield het fanfare korps „Luctor et Emergo" de jaar vergadering die uitstekend was be zocht. Na zijn welkomstwoord sprak cle voorzitter, de heer J. M. de Nooij- er, zijn grote waardering uit over hetgeen in het afgelopen jaar door de leden is gepresteerd en de samen werking. Het jaarverslag van de se cretaris, de heer C. W. Hoogerhuis, werd onveranderd goedgekeurd. Een aantal hoogtepunten uit het jaarverslag waren: de uitstekend ge slaagde rëis van het korps naar Am sterdam, het eerste gezamenlijke op treden met de harmonie „Witte van Haemstedo" bij de opening van het sportterrein te Renesse en het geza menlijke optreden bij het fruitcorso te Goes. Eén bijzonder warm onthaal viel ook het gemeentebestuur van Westerschouwen ten deel voor de spontane wijze waarop tot subsidie- verhoging werd overgegaan. Door de ze verhoging is het mogelijk gewor den dat het korps de financiële zor gen wat te boven komt. Do penning meester, de heer S. de Feiter. bracht hierna verslag uit over de financiële toestand van het korps, waaruit blijkt dat in de kas nog een batig saldo aanwezig is. Het uniformfonds heeft een gevoelige aderlating onder gaan, daar hieruit o.a. het nieuwe vaandel, dat een bedrag vorderde van f 775,is betaald. Aan baten had het fonds f 505,95 (oud papier), hetgeen een aanzienlijke achteruit gang betekent ten opzichte van 1961, toen het oud papier ruim f 900,op bracht. Namens de kascontrolecom missie bracht de heer Jac. Wandel verslag uit waarbij hij adviseerde tot goedkeuring over te gaan. Onder dankzegging voor het accurate be heer werd de penningmeester door de heer Do Nooijer décharge ver leend. Bestuursverkiezing De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren M. C. v. d. Bout en F. de Feiter. werden herbenoemd. In plaats van de secretaris, de heer C. W. Hoogerhuis, die zich niet meer beschikbaar stelde, werd de heer L. M. Kooman Benoemd. Als leden van de kascommissie werden benoemd de heren H. A. de Roo en W. Hoo gerhuis. Als niieuwe leden van het korps werden aangenomen de heren J. do Feiter, L. Wandel en D. Hoo- gerwerf. Het bestuursvoorstel om 't salaris van de direkteur, de heer J. H. Blom, op een hoger peil te bren gen vond bij de leden volledige in stemming. Muzikale medewerking Voor de muzikale medewerking op vakantieoorden, die vorig jaar veel bijval genoot, werd een vast bedrag vastgesteld. Een plaats voor het nieuwe vaandel is nog niet gevon den. Het bestuurslid, de heer M. C. v. d. Bout, zal dit nog nader bekij ken. De direkteur, de heer Blom, op perde het plan om de leden die hier iets voor voelen op te leiden voor het muziekdiploma van de federatie. Het reglement van het korps bleek spoorloos en onvindbaar te zijn. Be sloten werd een commissie samerf te stellen, die een nieuw reglement zal samenstellen. In deze commissie werden benoemd de heren J. M. de Nooijer, M. C. v. d. Bout en J. H. Blom. Daar 'een andere avond vele problemen met zich mede zou bren gen werd besloten de repefcitieavond op vrijdag te handhaven. Met alge mene stemmen werd besloten dat men voortaan ook beneden de zes tien jaar 'lid van het 'korps kan wor den, namelijk als adspirant-lid. De contributie van deze adspirant-leden werd vastgesteld op f 0,25. Het stem recht blijft gehandhaafd voor leden boven zestien jaar. Uitvoerig werd nog van gedachten gewisseld over het tegenbezoek dat nog altijd aan Oostmalle (België) moet worden ge bracht. Het bestuur zal dit nog na der bekijken, evenals de nog te ma ken reis waarvoor de leden veel ge voelden, liefst op Hemelvaartsdag. Met danik voor de geannimeerde besprekingen en een opwekkend woord voor de akbiviteiten in de ko mende zomer sloot de heer J. M. d'e Nooijer de vergadering. In de korte bestuursvergadering die hierna nog plaats vond werd de hoer F. de Fei ter benoemd tot sekretaris van „Luc tor et Emergo". Rust in <le bergen In Zwitserland zijn wettelijke maatregelen genomen om paal en perk te stellen aan het landen van sportvliegtuigen en helicopters op besneeuwde alpentoppen. Een rege ling werd noodzakelijk Igeacht, daar de rust in het berggebied steeds meer wordt verstoord. Met 115 te gen nul stemmen nam de kamer een voorstel aan om het aantal landin gen en opstijgingen in het hoogge bergte sterk te, verminderen. Voorts zullen er „stiltezones" worden inge steld. DEN HAAG, 6-3. De voornaamste „spelregels" yan het huidige systeem van Iconvorming worden gevormd door de periodieke economische rap porten van de S.E.R. met de daarin opgenomen aanduiding inzake de mogelijk geachte loonkostenontwik keling in de naaste toekomst; het overleg daarover met de Stichting van den Arbeid; de door deze Stich ting te bevorderen interne coördina tie en het periodiek te houden con- frontatieonderzoek. Dit zegt minister Veldkamp in zijn memorie van antwoord aan de Eer ste Kamer op de begroting van zijn departement voor 1963. De inhoud van d'eze „spelregels", de bepalingen van een binnenkort af te kondi gen beschikking en te zijner tijd de bepalingen van de wet waarbij het buitengewoon besluit arbeids verhoudingen 1945 gewijzigd wordt, geven de regels 'aan betreffende de uitvoering, zoals die zijn 'toebedeeld aan de Stichting van den Arbeid. Overeenstemming De bewindsman deelt mee dat hij de effectuëring van genoemde wets wijziging „naar vermogen" bevor dert. Verder zegt hij, dat wat be treft d!e positie van de Stichting van den Arbeid en, die van het College van Rijksbemiddelaars met de Stich ting reeds in grote lijnen overeen stemming iis bereikt. Sedert de regering de bevoegdheid heeft 'gekregen om aan het georga'- niiseerde bedrijfsleven 'grotere ver antwoordelijkheid! te 'geven bij de loonvorming 'is nog maar weinig tijd verstreken. Daarom kan d'e minister zo merkt hij op nog niets mee delen over 'in de praktijk met het gewijzigde 'loonsysteem opgedane er varingen. LENTEBODE OP REIS Tulpenmeisjenaar New York vertrokken ROTTERDAM, 6-3. Het wordt weer lente. Dat gevoel hadden allen, die op de Wilhelminakade in Rot terdam het eerste Nederlandse „tul penmeisje" van dit seizoen - de 23- jarige Nel van Geest uit 's-Graven- zande, redersdochter, studente in de Engelse taal - uitwuifden op haar reis met de „Rijndam" naar Amerika Gekleed in het blauwe „Jacoba van Beieren"-costuum van de Keu kenhof, de armen vol fleurige tul pen en uitbundig lachend naar ieder een, die haar maar bewonderen wil de, was de studente de charmante voorbode van zonniger dagen, die nu komen moeten. Nel van Geest is een van de vier meisjes, die op uitnodiging van de Holland Amerika-lijn en de Keuken hof op reizen van de Seven Seas, de Rotterdam, de Nieuw Amster dam en de Rijndam de passagiers een voorproefje moeten geven van de Nederlandse bollentijd. Dat ge beurt op de traditioneel geworden tulpentochten van de schepen van de H.A.L., waarvoor de Keukenhof 25.000 bloemen beschikbaar heeft gesteld, die door de K.L.M. naar New York worden overgevlogen. De tulpen worden vers gehouden in de aardappelcellen van de schepen en dagelijks komen er nieuwe op de ta feltjes en in de hutten. De „tulpen meisjes" zorgen voor voorlichting door middel van voordrachten, dia's en films. EEN NIEUWE FIGUUR Een „ombudsman" in Nederland gewenst? DEN HAAG, 6-3. Het is gewenst, in analogie met de „ombudsman" in de Scandinavische landen, dn Neder land een instelling in het leven te roepen waaraan de individuele bur ger klachten en grieven kan richten als hij meent dat een overheidsor gaan hem onrecht heeft aangedaan. Deze gedachte is neergelegd in een rapport dat een commissie van de dr. Wiardi Beekman Stichting over dit onderwerp heeft uitge- brach.t. De commissie denkt aan een „com missaris-generaal voor bezwaren", wiens bevoegdheden duidelijk om schreven moeten zijn, maar die an derzijds in staat en verplicht is aan elke klacht die hij niet ongegrond vindt, althans enig 'gevolg te geven. De taak van de commissaris-gene raal zou door één persoon kunnen worden uitgeoefend DRIEBERGEN, 5-3. In het „Eijk- manhuis" in Driebergen, waar op uitnodiging van de raad voor dé za ken van pers en publiciteit van de Nederlandse hervormde kerk, syno deleden en journalisten van gedach ten gewisseld hebben over verschei dene vraagstukken, heeft het lid van het moderamen van de synode ds. M. Groenenberg, de resultaten van de volkstelling 1960 aan een beschou wing onderworpen. Zoals bekend heeft die telling onder meer uitge wezen, dat het aantal hervormde lid maten sinds 1947 met 2,7 procent is gedaald en dat bijvoorbeeld het le denaantal van de r.k. kerk met 1,9 procent is toegenomen. Ds. Groenenberg zei onder meer, dat deze uitslagen voor de hervorm de kerk niet helemaal een verras sing zijn geweest. De kerk was zich al geruime tijd bewust van het steeds voortschrijdende'verschijnsel van de ontkerkelijking. Ds. Groenenberg noemde het op merkenswaard dat na het bekend worden van de getallen n'iet zoals vroeger misschien wel het geval ge weest zou zijn dn de protestantse kringen anti-papistische geluiden ge hoord zijn. Ook de r.k. kerk heeft zich over het feit dat ze de grootste kerk in Nederland geworden is, zeer bedachtzaam geu'it. De reacties kwa men neer op een „eerst maar eens rustig verder denken over de pro blematiek die het meebrengt". Geen „schok" De cijfers hebben overigens bij de Nederlandse hervormde kerk geen „schok" teweeggebracht. Men ver wacht bij een volgende volkstelling een verdere teruggang, waarbij de Nederlandse hervormde kerk er dan nog slechter voorstaat dan andere protestantse kerken, omdat bijvoor beeld de „leeftijdsopbouw" van de lidmaten veel ongunstiger is. De Ne derlandse hervormde kerk, zo zei ds. Groenenberg, was en is zich aan het bezinnen op de situatie, maar ze heeft nog niet de vormen gevonden om de ontkerkelijking op een juiste wijze tegemoet te treden. Men onderkent ook het gevaar, dat een kleiner wordende kerk de neiging heeft zich naar binnen te keren. De Nederlandse hervormde kerk wil zich speciaal daarvoor hoe den'. Ze Wil zich zoals dat de laat ste jaren steeds meer is gebeurd bewust uiten: ze wil staan, waar het Nederlandse volk staat; ze wil ge confronteerd worden met de proble men waarmee het wik 'geconfron teerd wordt en ze wil zeker zoveel mogelijk blijven werken dn het be lang en ten nutte van het Neder landse volk. TOTAAL 80 GRATIS VAKANTIEREIZEN; pCI^ DAMH iedere maand worden 20 reizen toegekend IVEI^ Verkrijgbaar in. de formaten: zeer grote tube 75 ct - normale tube 47 ct - familie ver pakking 135 ct en 125 ct win een vakantiereis naar PARIJS! 5 dagen Inclusief volledig pension, excursies en zakgeld. Doe mee aan deze ge zellige wedstrijd I 1. Knip uit elke rol een letter O 2. Maak een slagzin of rijm op „Stophoest", waarin de drie O's moeten zijn verwerkt Schrijf dit op een brief kaart en plak hierop ook de drie O's; 4. Stuur uw gefrankeerde briefkaart aan: RED BAND N.V. Roosendaal Voor nog geen cent per keer sluit u een levensverzekering voor mooie, ge zonde tanden. Dat is het u zeker waard. En het is zo eenvoudig: 's morgens en 's avonds poetsen met lekker-smakende Prodent tandpasta. Want alléén Prodent bevat het nieuwe, dubbel-actieve Dispergon-A, voor langduriger èn krachtiger bescherming tegen tandbederf. Prodent uw tand pasta, voor gezonde parelwitte tandenl 't Is Prodent,'t blijft Prodent, héél wat anders dan gewone tandpasta! Normaal of hard 80 ct r Vraag ook de PRODENT TANDENBORSTEL, de enige met garantiebewijs Grote belangstelling polio-vaccinatie te Ophensden KESTEREN, 5-3. Er bleek onder de bevolking .van Opheusden (gem. Kesteren) grote belangstelling te be staan voor de gelegenheid die was opengesteld om kinderen te laten in enten tegen kinderverlamming. Een groot gedeelte van de jeugdi ge bevolking van dit Gelderse dorp was niet tegen kinderverlamming en trouwens ook niet tegen andere ziek ten ingeënt. Principiële redenen zou den hierbij een rol hebben gespeeld, evenals een zekere zorgeloosheid. In d'e afgelopen maanden werd even wel in Opheusden bij zes kinderen kinderverlamming geconstateerd, wat het gemeentebestuur en de me dici grote ongerustheid baarde. Men vreesde een epidemie bij stijging van de temperatuur, daar in Op heusden slechts 30 procent van de kinder cnwas ingeënt. In allerijl or ganiseerde men een gelegenheid voor massal'e inenting. Dinsdag, de eerste dag dat deze gelegenheid onon stond. was de opkomst zo groot, dat men zelfs entstof tekort kwam. De voor raad moest in Tiel worden aange vuld. Zeeuwse Miss Bril-verkiezmg GOES. Vandaag donderdag 7 maart heeft in „De Prins van Oranje" te Goes de provinciale voor ronde in de Miss Bril-verkiezing '63 plaats. Dames uit geheel Zeeland zullen elkaar dan de titel Miss Bril Zeeland betwisten. Do drie hoogst geplaatsten komen in de demi-finale uit togen de favorieten van de an dere provincies. Dc gehele avond wordt 'geleid door .Mies Bouwman. Aan een gezellig programma, dat de verkiezing omlijst, werken voorts nog mede Henk Bouwman met zijn show „Verdwijnen en verschijnen" en hot Spaanse danspaar Dz La- ra's".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 8