\q fa ASPIRIN® stofzuigers Van den Berge SUCCESJES M. J. REGOORT - Zierikzee Bekentenis van een 16-jarige Woningtekort groter dan in 1956 geraamd Geen vrije nieuwe woning schoolhoofd Heden, overleed na een langdurig en smartelijk lijden, onze geliefde nicht JOHANNA DE JONGE geboren DE VOOGD in de ouderdom van 66 jaar. Namens de familie: A. v. d. PANNE- BODBIJL Lllemeet, 5 maart 1963 Deensestraat Heden overleed mijn beste vriend en trouwe kame raad PIETER KLOET in de ouderdom van 71 jaar en 4 maanden. IZ. v. d. PANNE Cz. Scharendijke. 7 maart '63 Baken 32 Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze ge liefde zuster, behuwdzus ter en tante TONA VAN DER HAVE echtgenote van de heer M. Meganck in de ouderdom van ruim 67 jaar. H. WANSINK- v. d. HAVE J. A. WANSINK en kinderen Zierikzee, 5 maart 1963 St. Joostmeet 18 Heden nam de Heere van onze zijde weg, na een langdurig en smartelijk lijden, onze innig geliefde man, vader, behuwd- en grootvader PIETER KLOET echtgenoot van Levina Pieternella Straatfer in de ouderdom van 71 jaar en 4 maanden. Scharendijke, 7 maart '63 Dorpsstraat 29 L. P. KLOET- STRAAIJER Serooskerke: L. STRAAIJER P. STRAAIJER- KRISTALIJN LENI Scharendijke: A, KLOET G. KLOET De teraardebestelling zal plaats vinden op maandag 11 maart a.s., op de Al gemene begraafplaats te Scharendijke. Vertrek van het sterfhuis te 14 uur 30. Heden nam de Heere tot Zich, na een langdurig en smartelijk lijc'en, mijn ge liefde echtgenote JOHANNA DE JONGE geboren DE VOOGD in de ouderdom van 66 jaar. M. DE JONGE Scharendijke, 5 maart '63 Kuierdamseweg 62 De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 9 maart a.s. Vertrek van het sterfhuis te 13.00 uur. Heden nam de Heere tot Zich, na een langdurig en smartelijk lijden, onze ge liefde behuwdzuster en tante JOHANNA DE JONGE geboren DE VOOGD in de ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam: J. L. DE JONGE Scharendijke, 5 maart '63 Hartelijk dank voor de vele I blijken van belangstelling mij betoond op 23 februari. J. DE BLONDE Serooskerke. 7 maart 1963 Hiermede betuigen we onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25-jarig huwelijk op 9 februaxd j.l. Familie J. VAN DE VELDE Dreischor, MRlenweg 4 Daar het mij onmogelijk is ieder persoonlijk te bedanken voor de zeer vele bewijzen van medeleven, zowel tijdens mijn ziekte als bij mijn ver blijf in 'het Academisch zie kenhuis te Utrecht, zo ook bij mijn thuiskomst, ontvan gen, betuig ik hierbij, mede namens mijn man, mijn har telijke dank. C. VAN DIJKE-LEMS Costerland, maart 1963 Personeel gevraagd: Flink meisje. Hotel „Het Wa pen van Zeeland",' Renesse. Personeel aangeboden: Net meisje (16 jaar) zoekt werk voor twee middagen per week. Brieven onder nr. 1755, bureau van dit blad. Heden nam de Heere tot Zich, na een langdurig en smartelijk lijden, onze ge liefde zuster, behuwdzus ter en tante JOHANNA DE JONGE geboren DE VOOGD in de ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam: C. DE VOOGD Scharendijke, 5 maart '63 Hiermede zeg ik allen harte lijk dank, inzonderheid de familie C. J. Korsten, voor de vele huldeblijken bij mijn 60-jarig jubileum ontvangen. C. M. FLIKWEERT St. Domusstraat 118 Zierikzee Na negentien weken in het Zweedse Rode Kruis zieken huis verpleegd te zijn ge weest, mocht ik zaterdag j.l, terugkeren. Hartelijk dank aan doktoren Ter Bals, Ezendam en Van Leeuwen en aan de zusters voor de liefderijke verple ging- Hartelijk dank aan allen voor de bijzondere attenties in het ziekenhuis; aan buurt bewoners en vrienden voor de onvergetelijke thuiskomst. Dank aan leraren en jongens van klas 3 van de L.T.S. PIET KRIGER Bruinisse, maart 1963 Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde broeder, behuwdbroe-. der, oom en oud-oom, de heer ANTHONY RIBBENS weduwnaar van mevrouw A. M. Vorstheuvel Labrand zeggen wij langs deze weg hartelijk dank. Namens de familie: Voorburg: P. G. H. BAKKER 's-Gx-avenhage: J. J. RIBBENS Pzn. exec.s. testamentair Bezoekt de muziek- en toneeluitvoering van de muziekvereniging Apollo" te Brouwershaven cp zaterdag 9 maart a.s., hötel „Jacob Cats". Aanvang 7.30 uur. Entree f 1.50 p. p. NA Philips Contante prijs f l< Eerste betaling f i Restant 12 mnd. a.f 10,60 Technisch Bureau Zevenhuisstraat 6 - Zierikzee Telefoon 2962 BAL Te koop: Een 2 m St. Hubert zaaima- chine met autostuur; een vlaszaaimachine, 2 m, Rich ter; 2Vz m tractorslepers, m. of zonder tanden; een Mc Cormick touwpers. Fa. M. C. d. Bijl, Rijksweg 42, Zie rikzee, telef. (01110) 2663. Plm. 5.000 kg gerstestro bij H. Landegent. telefoon 615, Haamstede. Z.g.a.n. kort groen leren da mesjasje, maat 42. Te bevr.: agent Groenleer te Burgh- Haamstede. Een goed driedelig verenbed. Mevr. Catshoek, H. J. Doele- manplein 4, Zierikzee. Z.g.a.n. electr. fornuis, 3 pl., met snelkookpl. en thex-mo- statische oven, merk „Inven- tum". Te bezichtigen na af spraak. T. W. Rosmolen, L. Blokweg 3, Zierikzee. Te koop: De stamboekbok Bertus (949), geboren9-4-61. Torenweg38, (bij de vuurtoren), telefoon (01115) 323. Witlof, afgehaald f 1,per kilo. Groenten- en fruithan del P. Verton, Renesse. Diversen: Fijn gemarineex-de haring en rolmops; gebakken vis. Vis handel W. K. Schot, tel. 2374, Zierikzee. Pi'achtige sortering postzegels (ook Nederland) bij Sigm. D. C. Viei-gever, hoek Kraan plein, Zierikzee. „Decro" glas om op bestaand blank glas, zonder verlies van licht bepaalde ruimten af te schermen - f 2,25 per meter. Mol, Nieuwe Boogex'dstraat, Zierikzee. Verse schar, schol, tong, ka beljauw en kabeljauwkuit. Px'ima kwaliteit! Vishandel W. K. Schot, telef. 2374, Zie- rikzee. Onze bekende enorme sorte ring behang is dit voorjaar uitgebreider dan ooit! Bevat de nieuwste kleuren en des sins. - Mol, Nieuwe Boogerd- straat, Zierikzee. Verpleegster worden. Onze kursussen vangen aan op 1 april en 1 septembei". Inlich tingen: Directrice Diacones- senhuis, Pax-klaan 95 A, Eind hoven. Overal waar verf en behang een x~ol speelt kan Mol voor de juiste combinatie en ma teriaal zorgen! Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. „Rubio" maakt alles water dicht 1 „Verf en Kleur", Meel- straat 40, Zierikzee. Ook voor witte rubber kap- laax*zen uw speciaal adres P. Bezuijen, op de hoek, Zie rikzee, telef. 2164. Speldjes! Wij hebben voor u een doos sigaren van 10 st.. waarbij een speldje is ge voegd. Sigm. D. C. Viex-gever, Zierikzee en Haamstede. In de betei-e lederen kleding vindt u de gx-ootste keuze bij P. Bezuijen, op de hoek, Zie rikzee, telef. 2164. H.H. fruitkwekers! Vrucht boom carbolineum, kleurstof enz., uit voorraad leverbaar aan elke hoeveelheid. W. van Sluijs, tel. (01115) 437, Haam stede - Abr. de Rijke, Re nesse. Uw speciaal adres voor alle soorten rubberlaax-zen in ver schillende merken en kleu ren, en dé bekende perion en boxledex*en sokken in alle maten, is nog steeds: P. Be zuijen, op de hoek, tel. 2164. Dames! Wij hebben in voor- raad: de nieuwste modellen „Simplicity" knippatx-onen. - G. J. Wilbx-ink, naaimachi nes - breimachines, tel. 2923. Ziex-ikzee. Bi'omfietshelmen, met en zonder klep, in vei*schillende maten. Uw adres: P. Bezuijen op de hoek, Zierikzee, telef. 2164. Vader Cats, die zei zo teer fijn: „Het bedgordijn hoort dicht te zijn". Maar zij die uitgeslapen zijn, die bel len mijik vind dat fijn. Edelscïiaap, beëdigd make laar, telef. (01114) 578, Oos- terland. Te koop gevraagd: Houten roeiboot, geen luxe prijs, bestemd voor visspox-t; mag oud zijn. Brieven met prijsopgaaf aan het bureau van dit blad onder no. 1756. (Spoed a.u.b.!). Inboedels, geheel of gedeel telijk. - G. Heijboex-, erkend opkopex-, Boogerdweg 47 te 'Dreischor, telef. (01112)471. Uit voorraad leverbaar: Kalksalpetcr (flakes) Kalksalpeter (prils) Fosfaat ammonsalpeter Zwavelzure ammoniak Superfosfaat 18 lvalizout 40 en 60 u/u Patentkali 14/14/14 en verschillende andere soorten mengmeststoffen Telefoon (01110) 26 2 8 -.CHRISTELIJKE FILMACTIÉ iu Zaterdag 9 maart - 8 uur - Iïerv. Ver.-gebouw JUTTA BRANDT komt tot de ontdekking dat de omgang van vader en moeder Brandt steeds slechter wox-dt, waardoor het wereldje van deze 16-jarige in elkaar stort. Dit resulteert in het neerschieten van een indringei*. Vader en moeder worden daardoor ontnuchterd, maar wel wat laat! Leeftijd: 18 jaar Toegangsprijs f 1, Kaartverkoop en plaatsbespi-eken zaterdag van 4 tot 5 uur aan de zaal en telefoon 2073. De NUTSSPAARBANK is wegens verplaatsing van het kantoor naar St. Domusstraat 36 op Maandag 11- en Dinsdag 12 Maart GESLOTEN De heer de Regt is reeds naar hetzelfde adres verhuisd. Vanaf Maandag telefonisch te bereiken onder het oude nummër 2310 Scheepvaartbericliten Relletia (t.), 6-3 «te Rotterdam/ Zaf-ra (t.), pass. 4-3 Rasmadraka naar Mena Al Ahmad'i. Zekere ontspanning van tie SCHARENDIJKE Groene-Kruisvereniging kampt met moeilijkheden Maatregelen cm tekort te dekken SCHARENDIJKE, 6-3. De algeme ne ledenvergadering van het Groene Kruis, die woensdagavond jl. in het Herv. Verenigingsgebouw werd ge houden-was druk bezocht. DEN HAAG, 6-3. Uit gegevens van de volkstelling in 1960 blykt dat het toenemen van het aantal kleine ge zinnen (gezinsverdunning) en van 't aantal huishoudingen van de alleen staanden een groter woningtekort opleverde, dan bij de volkstelling van 1956 kon worden geraamd. Gezien het aantal mogelijkheden tussen 1956 en 1960 om een huis te krijgen, meent de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid te kunnen concluderen, dat de ont wikkeling in die jaren toch gunsti ger -is geweest, dan -tussen 1947 en 1956 kon word'en voorzien. Uit de door het C.B.S. uitgewerkte cijfei"9 blijkt, dat een zekei-e ont spanning van de woningmarkt heeft plaats gevonden. Het aantal nieuwe huishoudens nam toe met.49.000 per jaar; het aantal zelfstandig wonende huishoudens met 60.000. Daaruit blijkt een grotere soepelheid bij het plaatselijke woonruimtebeieid tegen over „kleine woningbehoevenden". woningmarkt Jong-gehuwden In 1960 was -het 'aantal jonggehuw den. dat door de woningnood ge scheiden woonde, in vergelijking tot 1956 aanzienlijk afgenomen, name lijk van ruim 9 procent tot 4.3 pro cent. Het aantal niet-gedwongen samen- woningen nam in de periode 1956- 1960 volgens interpretatie van de gevonden cijfers niet af. De minister raamde het aantal gezinnen-, dat niet door woningnood gedwongen samen woonde, voor I960 op 75.000 tegen 60.000 in 1956. Op grond van nieuwere inzichten inzake het woningtekort raamt de minister het woningtekort per- 31 mei 1960 op 140.000 a 145.000 in plaats van 100.000 eertijds. Op die datum bedroeg het aantal huishoudingen 2.812.750 en het aan tal alleenstaanden 390.800, ofwel res- pekt-ievelijk 192.100 en 59.450 meer dan- -in 1956. In zijn openingswoord richtte de voorzitter, ds. A. M. van den Ban, een bijzonder woord van welkom tot burgemeester S. Franöke en dokter W. Terpstra. Spreker memoreerde met enkele gevoelvolle woorden het overlijden van de secretaris der vereniging, de heer C. J. van der Bijl uit Duiven- dijke. Het aantal leden is terugge lopen, vooral ook door aanpassing van het gebied aan de nlieuwe ge meentegrenzen. Tengevolge mede van het .betrekkelijk 'kleine ledental (348 gewone -leden) is de financiële positi'e der vei'enigi-ng zwak. De notulen van de vorige verga dering, welke nog door 'de secretaris werden opgemaakt, werden voorge lezen door mevr. de Jonge-Bouw- rnan. De penningmeester, de heer A. C. de Jonge deed mededeling van de cijfers van de rekening over 1962. De -uitgaven bedroegen f 13.894,77 en de -inkomsten f 13.210,54. Nadelig slot f 684,23. Aan gemeentelijke sub sidie werd ontvangen f 2400, aan contributies f 3.771. De heer Z. Nieuwboer rapporteer de namens de financiële commissie, dat de administratie in ord'e bevon den is. De penningmeester las hierna de cijfers der begroting voor 1963 voor. Deze begroting sluit met een ge raamd tekort van f 1608. Bij dek king van -dit tekort uit de algemene reserve daalt deze tot f 77,77. Kastekort Aan de orde kwam toen het agen dapunt „bespreking van d'e maatre gelen, die zullen moeten word'en ge troffen om het tekort te dekken". Het bestuur stelt volgens de voor zitter voor om alle leden een schrij ven te zenden met een uiteenzetting over de financiële toestand van het Groene Kruis. Op een strook kan dan worden ingevuld tot welk bé d-rag de leden hun contributie -vrij willig willen verhogen. De heer van Wijck verwacht geen resultaten van -dit plan. Hij betwij felt of d'e vereniging, met een klein ledental, zich op d'e duur staande kan houden. Z.i. moet gezocht wor den naar een grotere concentratie. Spreker betreurt het, dat met de vereniging Kerkwerve geen grotere concentratie kon worden gevormd. De vooi'zitter verklaarde, dat de ver eniging zo lang mogelijk zelfstandig wil blijven. De heer J. M. Dalebout oppert het idee, om, evenals elders is geschied, met een intekenlijst rond te gaan. Andere leden werpen weer tegen, dat dit niét ieder jaar kan geschie den. De heer Z. Nieuwboer stelt voor om een bazar te houden. Zodoende kan het bestaan der vereniging weer enkele jaren worden verlengd. Tot leden 'der financiële commis sie werden benoemd voor 1963 de heren W. Bos, B. Ringelb'erg en L. F. van Wijck. Bestuursverkiezing De aftredende bestuux-sleden, ds. A. M. van den Ban en J. C. Linders werden bij acclamatie herkozen. In de vacature ontstaan door het over lijden van de heer C. J. van der Bijl werd gekozen de heer I. C. Padmos. Alle -gekozenen verklaarden hun ver kiezing te accepteren. In de ron'dvraag vx-oeg de heer van Wij Ck de aandacht van het bestuur om eventuele nieuwe taken ter hand te nemen, wanneer hiervoor mis schien in de loop -der jaren ruimte ontstaan is. Zuster Kunst-Visser verklaarde dat de omvang der werkzaamheden van het Groene Kruis niet minder geworden zijn. maar -dat er een ver schuiving heeft plaats gevonden. De preventieve zorg is thans een be langrijk onderdeel geworden. Na de pauze vertoonde dokter Terpstra uit Brouwershaven een zelf opgenomen kleurenfilm over zijn be zoek aan Spanje in het afgelopen jaar. In -een vlotte causerie gaf dok ter Terpstra zijn impressies weer over dit zuidelijk land. Een hartelijk applaus beweest dat dit px-ogramma- onderdeel zeer op prijs werd gesteld. Gemeenteraad Brouwershaven C.A.V. afd Schouwen -Duiveland Zeeuwse C.B.T.B. Grceiende omzet in 1962 CULTURELE VERENIGING - NIEUWERKERK Prof. <lr. J. H. Bavinck over rassenproblemen ZIERIKZEE, 6-3. - Verschenen is het jaarverslag van de Coöperatieve Aan- en Verkoopsvereniging van de gewestelijke afdeling „Schouwen- Opgemerkt wordt dat het jaar 1962 voer de C.A.V. een belangrijk jaar is geweest, enerzijds omdat de om zet der leden steeg, anderzijds in verband met de ontplooide activi teit van het C.A.V.-bestuur. De jaar lijkse omzet gaat de f 300.000,be naderen, hetgeen voor het bestuur een grotere financiële verantwoorde lijkheid met zich mee brengt. Aan de Herverkavelirxgscommissie Zeeland ging een verzoek uit de on gebluste kalk op te nemen in de lijst van kalkmeststoffen. Op dit verzoek werd gunstig beslist, waarbij als da tum van ingang werd aangenomen GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand en der bevolking loop over februari 1963 Vertrokken: mej. L. Fonteine van Ellemeet naar Delft; J. Geluk met gezin van Ellemeet naar Wester- schouwen (Serooskerke); A. Bulder v. Kerkwerve -naar Rotterdam; wed. A. van Viereen-van Bijtten van Kerkwerve naar Rotterdam; G. A. Simpson van Kerkwerve naar Rot terdam; M. Kuzee met gezin van Duivendijke naar Krabbendijke; C. Smalheer met gezin van Duivendijke naar Brouwershaven. Ingekomen: C. I. van Nieuwen- huijze en gez. van Noordgouwe naar Scharendijke; H. A. Geluk met gez. van Westerschouwen naar Ellemeet; mej. A. W. Moelker van Vooi-burg naar Duivendijke; A. L. van IJssel- dijk-Peute van Zierikzee naar Kerk werve; K. van Sluis met gezin van Eethen naar Scharendijke; S. Hanse- Menheere van Zierikzee naar Dui vendijke. 1 juli 1961. In herinnering wordt ge bracht de statuten-wijziging van de C.A.V., die op 4 december j4. zijn beslag 'kreeg. Op 3 juli van het ver slagjaar maakten zestig land- en tuinbouwers van de C.A.V. een ex cursie na-ar „De Sch'eldemonden". Recordjaar Wat betreft de omzetten was 1962 een recordjaar. De omzet bedroeg f 289.408,11. Aan- omzetprovisie werd derhalve door de vereniging ontvan gen f 2.894,08. De balans wijst over 1962 een kapitaal aan van f 2.387,89 en de exploitatierekening een winst- saldo van f 175,01. In 'het verslag wordt verder herinnerd aan een mi nisteriële uitspraak t.a.v. h!et land- bouwperspektiief. Een snelle aanpas sing van, de landbouw -aan die zich wijzigende economische en techni sche omstandigheden zal nodig zijn. Eén van de voorwaarden om te kun nen aanpassen is het bezitten „van een slagvaardig en op moderne leest geschoeid bedrijf". •Het C.A.V.-verslag sluit aan op het jaarverslag van de gewestelijke afdeling „'Schouwen-Duiveland" der C.B.T.B., waarin de voornaamste C. B.T.'B.-gebeurtenissen en activiteiten van 1962 staan ver-meld. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Smit Bolnes bereikt 20.000 p.k. In de dieselmotorenfabriek van Smit Bolnes op het Zierikzeese in dustrieterrein -ig dezer dagen een produktiegrens overschreden waar uit het definitief van de grond ko men van het arbeidsproces duidelijk spreekt. Kon in oktober vorig jaar worden medegedeeld dat gereed ge komen was met enige motoren van een totaal capaciteit van 10.000 pjk., thans hebben 20.000 p.k, de fabriek verlaten, In „stuks" uitgedrukt be tekent dit dat 15 motoren van ver schillend type gereed kwamen. In „Ons Dorpshuis" werd dinsdag avond j.l. de laatste avond van de culturele vereniging gehouden in dit seizoen. Door de waarnemend voor zitter, de heer A. A. van Eeten, werd de bijeenkomst met een welkomst woord geopend. Alhoewel de zaal tamelijk goed bezet was, speet het hem dat de opkomst niet groter was, want, zeide hij, „wij hebben het bij zondere voorrecht als spreker in ons midden te hebben prof. dr. J. H. Ba vinck, hoogleraar aan de vrije uni versiteit van Amsterdam". Deze, op zijn beurt, dankte voor de welkomst woorden tot hem gesproken. Het on derwerp van zjjn rede was: „Het rassenprobleem in Zuid-Afrika". Zeer duidelijk werd door 'hem dit aiktuëïe vx-aagstuk behandeld'. Te be ginnen bij de eerste nederzetting van de blanken die bij1 Kaap de Goed'e Hoop aan land kwamen. Reed® spoe dig werden deze door de d'ruk van de zwarte bevolking genoodzaakt om verder landinwaarts te trekken (de bekende „grote trek"). De verhou dingen tussen boer en zwarte arbei ders is altijd goed geweest. Het vin den van diamanten bij Rimberley en het vinden van goud en andere ert sen bracht een -grote omkeer in Zu-id- Afrika m'et gevolg van de vestiging van «industrieën. Geleidelijk kwam toen de afscheiding tussen blank en zwart namelijk tussen de blanke werkgever en de zwarte werknemer. Dit -heeft zich zo (toegespitst dat men thans 'in openbare «gebouwen een in gang heeft voor blanken en voor in landers. Ook lin de spoorwegen ziet .men deze scheiding. Groot lis d!e angst voor -de rassenvermenging. Met grote aandacht werd -déze 'inte ressante «lezing aangehoord en naar aanleiding daarvan werden verschil lende vragen «gesteld en naar genoe gen beantwoord. Na afloop dankt de voorzitter prof. Bavinck voor zijn heldex-e en duide lijke rede, waardoor men een geheel andere kijk heeft «gekregen op het rassenprobleem. Ingezonden mededeling daar staat BAY0Z achter BRUINISSE De actie voor „Het Dorp" Eerst na publlkatie van het be richt over de succesvolle sleuteitjes- aktie voor „Het Dorp" kwam te on zer .kennis, dat ook de leden van de afdeling Bruinisse van de vrouwen bond van de Partij van de Arbeid ijverig en met veel succes hadden meegewerkt om dit mooie doei te be reiken. Het waren dus niet alleen de •in ons bericht genoemdé verenigin gen d«i'e de speldjes verkochten. Ere wie ©re «toekomt. DREISCHOR Toneelvereniging „Streven naar Beter" Vrijdagavond 8 maart «geeft de to neelvereniging „Streven naar Beter" in hol Dorpshuis te Dreischor haar jaarlijkse uitvoering. De tonelisten zullen het stuk van Han de Beuke laar getiteld „Cupido in een speel se bui" voor het voetlioht «brengen. DREISCHOR, 6-3. De raad der ge meente Brouwershaven kwam in apenbare vex-gadering bijeen woens dagmiddag jl., onder voorzitterschap van burgemeester A. H. Vermeulen. Afwezig met kennisgeving waren de leden mevr. E. P. Motman-s-v. d. Feen en de heer F. Dooge. -Alvorens tot afwerking der agen da werd overgegaan, deelde de voor zitter mede dat zich momenteel moeilijkheden voordoen m.-b.t. de va'kature van hoofdl'éidster aan de gemeentelijke kleuterschool «te Brou- wershaven. De 'huidige hoofdleidster mej. E. Quant te Zierikzee is reeds geruime tijd ziek, maar tot maart heeft men steeds van leerkrachten gebruik kunnen maken, d«ie als waarnemend onderwijzeres optraden. Thans zijn ook deze «leerkrachten niet meer beschikbaar. De voorzitter vraagt de raad het college van b. en w. te machtigen eventueel één der leidsters uit andere kernen -dienst te laten doen in Brouwershaven. De hei-en J. Dekker en M. Lukaart vra gen zioh af of dit niet het water dra gen is van de ene sloot naar de an dere? Wethouder L. M. Moermond licht toe, dat de mogelijkheid -bestaat dat in de andere kernen wel een vervanger beschikbaar is, waardoor Brouwei-shaven dan ook uit de moeilijkheden zou zijn. Er wordt alle ■mogelijke moeite gedaan om zo spoe- die mogelijk .in de Brouweishavense vaikature te voorzien. Vastgesteld woéden de verordenin gen tot wijziging van de verorde ning op de reinigingsrechten. Aan de heer P. W. Viex-gever te Noordgouwe wordt een perceel tuin grond vex-huurd, gelegen aan de Pauwstraat voor die prijs van f71,40 per jaar. Z;h.s. word'en de herziening uit breidingsplannen «goedgekeurd be- treffende de «algehele herziening van de uitbreidingsplannen in hoofdzaak en een 'herziening dezer plannen in onderdelen, met bebouwingsvoor schriften voor de voormalige ge meenten Brouwershaven, Dreischor, Noox-digouwe en Zomnemaire. Een geldlening ter gx-ootte van SPORT SCHAATSENRIJDEN Rectificatie Men «gelieve de naam P. v. d. Zwaag in do rubriek jongens tot en met 15 jaar bij de «laatste ijs wed strijden op de Zierikzeese baan, te lezen als 5. Peter Klaag Johan v. d. Zwaag, 0.57.4 (0.59.2). f 25.000 zal worden aangegaan bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. Bouw woning Het agendapunt: Bouw woning voor hoofd der o.l.-school te Noord gouwe, levert bij de raadsleden nog al stof tot pi-aten op. B. en w. richten zich met een uit- voerige toelichting tot de i-aad waar in ze naar voren brengen, dat po gingen in het werk Igesteld worden om extra bouwvolume te verkrijgen voor het bouwen van deze woning, aangezien de huidige woning zonder uitzonderlijk hoge kosten te maken niet langer bewoond kan worden. Vooi-gesteld wordt om, nu geen extra bouwvolume wordt verki-egen over te gaan tot nieuwbouw in de vrije sector, waardoor dus geen pre mie van rijkswege woi'dt verkregen. Van het N.V. Bouwfonds Ned. Ge meenten werd een tekening van een bungalow type Orchidee toegezonden gekregen, welke bestaat uit een drie tal slaapkamei-s en inwendige ber ging voor de bruto prijs van plm. f 31.500. Hierin zijn niet- begrepen de gron-dkosten. De berging kan ook als vierde slaapkamer worden inge richt, waarbij het dan noodzakelijk is een flinke gai-a'ge met bergruimte bij te bouwen. Hiervan bedi-agen de kosten plm. f 4.000. B. en w. stellen voor t«ot a. deze bouw over te gaan volgens het -type Orchidee met vier slaapkamers plus garage; b. deze te bouwen dn de tuin van de huidige onderwijzerswoning langs de nieuwe provinciale weg al thans indien het tracé van genoem de weg op het -tijdstip van de bouw voor 100 pet. vaststaat of op het aan de «gemeente in eigendoirx «toebého- xende terrein langs -de Pauwstraat, indien de bouw op voornoemde plaats 'biet kan doorgaan; c. een kre diet beschikbaar te stellen van f 35.500 voor financiering van de bouw; d. de te bouwen woning te bestemmen tot ambtswoning voor het hoofd der o.l.-school tc Noord gouwe; e. de huur vast, te stellen op 12 pet. van het daarvoor volgens de voorschriften in aanmerking komen de salaris van het hoofd 'der o.l.- school te Noordgouwe. Wanneer de raad .a'ldus het colle ge van b. en w. hiertoe beSluit, zal het wellicht mogelijk zijn om in 'het voorjaar van 1964 met de bouw te beginnen. Tegen die tijd wox-dt nl. de rijksgoedkeuring vèrwacht. Na ampele diskussie - waarop wij nog nader terug komen - werd hot voor stel met 6 tegen 3 stemmen verwor pen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6