IS MAKE-UP ONGEZOND? niemand de deur uit zonder een ontbijt Veilig gebruik „VEERPLEIN-OVERTREDINGEN" ZIJPE-A. J. POLDER HET GAAT OM ZICH BE11AGEL1JK VOELEN Grote botersmokkel Gezelligheid en woninginrichting hebben met elkaar te maken naar België ontdekt Het is geen nieuws, als ik beweer, dat deze twee begrippen veel met el kaar te maken hebben. Hue vaak ho ren we niet zeggen, dat het bü die en die mensen zo gezellig is inge richt. En daar wilde ik het over heb ben. U hebt het, heup ik, allemaal wel meegemaakt; met een paar vrienden ofamilieleden naar het strand. Met één strandtent, een windschermpje cf alleen maar in een kuil.... met niets anders dan zand, mooi weer, water en mensen, waar we het goed mee vinden kunnen. Dat was gezel lig! De kinderen hoorde je de hele dag niet, die hadden alles wat ze no dig hadden: materiaal om mee te bcuwen en te kliederen en zoveel ruimte als ze wilden. En ook dat ver hoogde de gezelligheid of wel: het behagelijke gevoel, dat men krijgt, als men op een bepaald moment al les om zich heen vindt, wat men no dig heelt. Ik geloof wel, dat dit een vrij guede definitie is van het begrip „gezelligheid". Want de gezelligheid heeft niet juist met een aantal men sen ondervonden te worden. Ook al léén kan men het gezellig hebben. Geen bankstel, maar wel een bank. De bank Is hier een wérkelijke behoefte van de bewoners, evenals het andere. Ik ben er -van overtuigd, dat wij allen dringend behoefte hebben aan een woning, waarin we ons met ons hele gezin behagelij'k kunnen voe ler.. Wij hebben dat in deze wereld hard en hard rïodig. Het gaat er dus om, ons huis zo- dv-rig in te richten, dat wij (en onze gezinsleden) er alles in vinden, wat we nodig hebben. Dat is niet een voudig, maar' wèl op te lossen. Daar aan het strand waren we met en kele dingen tevreden: de zee, het sbramd en mooi weer; maar dat was dan ook voor één zomerse dag, ter wijl we alle dagelijkse beslomme ringen uit 'het hoofd konden zetten. In ons huis is dat allernaar oneindig veel gecompliceerder. Want - onder hoeveel verschillende omstandlighe- den zijn we niet in huis: bij mooi- en lelii'k weer; bij vreugde en ver driet, ijverig aan het werk of ver diept in 'het spel, bij feestjes of - vermoeid - aan het uitrusten. Bij al die verschillende omstandigheden zal weer aan andere voorwaarden voldaan moeten worden en het is heel belangrijk, dat we daar bij de inrichting van ons huis goed reke ning mee houden. Misschien denkt U: „Het is toch vanzelfsprekend, dat we weten, wat we nodig hebben in huis? We hebben er immers alle da- gen mee te maken?" Toch is dat niet het geval. We zijn zo dikwijls ge wend aan de situatie en 'hebben ons zonder dat we het weten aangepast. Dan zijn wij dus aangepast aan het huis, terwijl als het goed is ons huis aangepast moet zijn aan ons! En hoe'vaak wordt er niet ge- dacheloos iets gekocht, alleen om dat men zoiets bij vrienden zo aardig had gevonden. Zo ben ik er b.v. van overtuigd, dat zeker de helft van al^e bankstellendie gekocht worden, niet worden ge kocht uit een werkelijke behoef te aan zitgelegenheid, doch al leen, omdat men zich zonder bankstel niet meer compleet voelt De behoeften Als wij. binnenhuisarchitecten, de opdracht krijgen voor 'het inrichten van een huis, is steeds ons eerste werk: nagaan wat de behoeften zijn van de opdrachtgevers. Meestal (het klinkt misschien vreemd, maar het is zo) zijn de opdrachtgevers zich dat zelf niet, of niet voldoende be wust. Zo heb ik eens een aardige geschiedenis beleefd. Ik werd eens ontboden bij een pasgetrouwd echt paar om advies te geven over de woonkamer, die, hoewel nog maar pas ingericht, de bewoners niet be vredigde. Toen ik binnen kwam, was het eerste, dat mij opviel, de veel ■te 'grote meubelen en de onhandige - opstelling daarvan. Toen ik daar een opmerking over maakte, kreeg ik ten antwoord, dat ze 'de meubels hadden gekocht, omdat ze ze mooi vonden, hoewel ze tot hun spijt wel vonden, dat ze in de winkel beter tot hun recht kwamen, dan hier in de kamer. En ze schenen heel ver baasd, toen ik over een andere op stelling van het meubilair begon. Het bleek, dat de verkoper van de meubelen ze zo neer gezet had, en ze dachten dat het, dus zó hoorde. Praten Wij zijn er toen over gaan praten. Ik heb ze vertéld, dat je bij het in richten van je huis je eerst moet afvragen: hoe wil ik won'en of: hoe wil ik leven in mijn huis. Want wo nen is toch eigenlijk niet anders dan: leven binnenshuis. En dat je aan de hand - daarvan het meubilair en ook de stoffering, ja zelfs het be hang, de kleuren en nog -van alles meer moet uitzoeken (daar komen we straks nog even op terug). We zijn toen samen nagegaan, hoe het zou moeten, of er ruimte gemaakt moest worden voor bepaalde hob- bys, voor veel visite, voor rustig zitten s avonds en ook (voor later) een speelhoek voor de kinderen enzovoort. (Men doet er verstandig aan als men pas begint, ook met de nabije toekomst rekening te houden). Aan de hand van al deze gegevens zijn we toen met de meubelen gaan schuiven. Er is iets de kamer uit gegaan en er is iets bijgekocht. En kijk, toen is die kamer met weinig middelen tot een veel beter bewoon baar oord geworden. Neg een voorbeeld Nog een ander voorbeeld: Er was eens een verpleegster. Die woonde in een heerlijke, zonnige kamer met een prachtig uitzicht. Nogtans voel de ze zich niet gelukkig. Wat was het geval? Ze had de kamer met de stoffering overgenomen van haar voorgangster. En hoewel zij alle meubelen zelf had meegebracht, voelde ze zich er helemaal niet thuis Nu is het zo, dat die voorgangster zich heel prettig in die kamer ge voeld had. Maarieder mens heeft zo zijn eigen omgeving nodig. Zijn eigen kleuren en zijn eigen ruimte. Zo goed als er geen twee mensen gelijk zijn, zo goed zouden geen twee interieurs gelijk kunnen zijn (als die tenminste helemaal af gestemd waren op één persoon, wat hier dan ook het geval was). Een kamer mest eigenlijk een soort zelf portret zijn van de bewoner. Goed. In d'ie 'kamer waren de muren wit en de vloer blauw-grijs. Nogal koel dus. Het was ook een vrij hoge ka mer, want het was een oud huis. En onze verpleegster voelde zich ver loren in de ruimte. Zij had er be hoefte aan muren om zich heen te veel en, om zich binnen beschermd te voelen. Wij hebben toen de muren geschilderd in een vrij donkere kleur (het was iets 'groenigs). En één wand is bespannen met een houten latjes-weefsel. Het resultaat was: een heel andere kamer. Nu voelt ze er zich thuis. En het grappige was, dat verschillende kennissen haar vroegen of ze een nieuwe vloerbe dekking had! Het enige n.b. dat niet veranderd was. Belangrijk Ik hoop, dat ik met dit verhaal duidelijk 'heb kunnen maken, dat .het héél belangrijk is, dat We ons eerst bewust worden van: wat hebben we nodig in ons huis. En daarna pas overlgaan tot een eventuele aanschaf van het een en ander. En kunt U het niet alleen, vraag dan advies aan een binnenhuisarchitect. Want een binnenhuisarchitect heeft naast een uitgebreide kennis van materi alen en mogelijkheden ook nog iets van een geestelijke verzorger. En misschien maakt dat het uiteindelijk tct zo'n mooi en boeiend vak! L. LICHT-LANKELMAN BRUSSEL. 6-3. De Belgische doua ne in Genk heeft de afgelopen dagen een. smokkelaarsbende opgerold, dae met een gepantserde legerauto on geveer 14.000 kg Nederlandse boter naar België heeft gesmokkeld. Het hcofd van de bende heeft een volle dige bekentenis afgelegd, nadat in samenwerking met de Nederlandse douanediensten voldoende bewijzen tegen hem waren verzameld. Er weid gebruik gemaakt van een oude militaire vrachtauto, die van alle karden met zware pantserplaten was uitgerust zodat de bestuurder zelfs \yas beschermd tegen een be schieting met zwaardere wapens. Een ander gezin, een ander interieur. De kast en de meubelen werden ontworpen door de bewoners zelf. Wordt de huid bedorven? Is er gevaar voor vergiftiging? Mcgen de dames voor hun gezond heid eigenlijk wel schoonheidsmidde len als lipstick, gezichtspoeder, crè me en nagellak gebruiken? Soms kemt men immers de bewering te gen dat de huid van al die spullen zou bederven en dat er vergiftiging door kan optreden. Zelf zijn de da mes cok wel eens bang voor een mo gelijk schadelijke invloed. De vele vragen die ons daarover telkens ge steld worden, kunnen daarvoor als bewijs dienen. Nog zeer. onlangs wil de een jongedame weten of het ge regeld inslikken van kleine hoeveel heden lipklcurscl niet ongezond is. Over het algemeen kunnen we het „opmaken", dat door zovele vrou wen wordt gedaan, gelukkig als eén Ingezonden mededeling VRAAG BIJ uw HANDELAAR onschuldige bezigheid beschouwen. De fabrikanten van kosmetische pre paraten houden terdege rekening met de opvattingen van hun chemici en de ander wetenschappelijke wer kers uit hun bedrijf. Deze academici houden doorgaans een wakend oog op de, zuiverheid van de grondstoffen en de nauwge zetheid bij de bewerking daarvan. Materialen waarvan de giftigheid vaststaat worden in onze dagen door de bona-fide kosmetische in dustrie niet gebezigd. En de afwasmiddelen? Zodoende wordt er dus al dade lijk bij de produktie een zekere aandacht besteed aan het al of niet schadelijk zijn van deze preparaten. Daarmee is de vraag dan natuurlijk nog niet beantwoord of sommige stoffen misschien tóch schadelijk zijn. wanneer de mens er geregeld kleine hoeveelheden naar binnen krijgt. Dit probleem geldt niet al leen voor de kosmetische produkten, het is een vraag die men op velerlei gebied tegenkomt. Deze kwestie komt tegenwoordig ook ter sprake als het om conserveermiddelen, tandpasta en afwasmiddelen gaat! Eczeem en afwijkingen Ziekteverschijnselén door toepas sing van kosmetische middelen kun nen optreden als gevolg van een zuiver persoonlijke overgevoelig heid. Sommige dames krijgen ec zeem of andere huidafwijkingen door bepaalde parfums of door stof fen die bij het permanenten der ha ren worden gebezigd. Afwijkingen aan het lipslijmvlies kunnen het gevolg zijn van een be staande overgevoeligheid tegen de tamelijk veel gebruikte kleurstof: Eosine. Voorts zijn bij allergische personen ontstekingen aan de oog leden en oogbindvlies geen uitzon deringen, hiervoor moet nogal eens ooghaarverf aansprakelijk worden gesteld Ooglidontsteking door ooghaarverf ennagellak Maar ook nagellak kan de oor zaak zijn van deze oogaandoeningen: menigeen heeft de slechte gewoonte telkens met de vingers in de ogen te wrijven. Zulke overgevoeligheids reacties treden vaak niet op wan neer men voor het eerst met de be treffende stof in aanraking komt, vaak vertonen zij zich pas na her haalde toepassing. Dat is natuurlijk een verraderlijke kwestie. Wie zou er nu zelf op ko men, dat een ooglidontsteking kan worden veroorzaakt door nagellak die men al geruime tijd gebruikt. Opsporen van het allergeen Ook voor de dokter.die deze stoor nissen te behandelen krijgt, is de zaak niet zo eenvoudig: allereerst zal hij de aandoening moeten her kennen als een allergische reactie. En dan gaat het er nog om, de ziek makende stof „het allergeen" te vin den, want er zijn veel van die stof fen. Het duurt dan ook vaak een hele poos voordat de naspeuringen be ginnen onder de middelen die die nen ter verzorging en verfraaiing van het uiterlijk! Dr. ALFRED A BRIEDE BRUIN1SSE Lezing „Zonnehuis"- werk voor vrouwen verenigingen Verpleeg prijzen sterk opgelopen werk dat als een wonder groeide en dat onder meer groot werd door het ontvangen van giften en legaten, een werk dat zich gesteund weet door het gebed, het offer en de toe wijding van een groot deel van ons volk en dat open staat voor mensen van alle gezindten. De lieer Rutgers sloot de avond met dankzegging, nadat als toegift nog enkele reisfilmpjes waren ver toond. De Franse bond van bioscoopei genaars heeft woensdag een proces aangespannen tegen de staatstelevi siemaatschappij, cmdat deze door de ..OiieeritjUc concurrentie" de mensen uit 'ie bioscopen weghoudt, waar- dom ceze reeds voor ruim zeventig miljoen gulden schade zouden heb ben geleden. Ingezonden mededeling Voor de hervormde vrouwenver eniging „Helpt Elkander" en de gereformeerde vrouwenvereniging „Tot Arbeid Geroepen", sprak dins dagavond de heer Rutgers uit Bilt- hoven over „Het Zonnehuis"-werk. De „Zonnehuizen", uitsluitend be stemd voor langdurige ziekeni die elders niet meer kunnen worden verpleegd, zijn gesticht te Schiedam, Beekbergen en Doorn. De avond werd als gewoonlijk met gebed en Schriftlezing begonnen. Wel was deze Schriftlezing afge stemd op het speciale karakter van deze avond, omdat mevrouw van der Sar, presidente van de hervormde vereniging, begon met de geschie denis van de 38-jarige kranke uit Bethesda. De heer Rutgers gaf zijn gehoor een inzicht in de inrichtin gen, waarover hij sprak, bij het ver tonen van dia's, die een duidelijk beeld gaven van het doel van de in richtingen en de categorie patiën ten, die uiteindelijk voor opnejning in de zonnehuizen in aanmerking komt. Kon men bij de stichting van de „Zonnehuizen" voor rond f 500,- een geheel jaar worden opgenomen, thans bedraagt de verpleegprijs f 18,50 per dag. Maar in de laatste twintig jaar werd de sociale taak van overheid en diaconieën een an ders gerichte dan vroeger en het zijn de diaconieën en de diensten van sociale zaken, die deze verpleeg- prijzen betalen, als de verpleegde dit zelf niet kan. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat dit Stuk christelijke barmhartigheid dan verder geen steun meer behoeft. Integendeel er zijn zonnehuizen in oprichting in Vlaardingen, Amstel veen en Zuidhoorn. Ook voor de bestaande tehuizen is naast de overheidssubsidies c.q. de verpleegprijzenhulp van particu lieren nodig. De heer Rutgers zette 'dit alles uiteen. Door het kopen van lepeltjes, het kopen van werkstuk jes en met een collecte werd het werk gesteund. De stichtster Tot dusver had men in de zonne huizen nog geen tekort aan verple gend personeel. Voor meisjes van 16 jaar en ouder ligt in deze tehuizen een mooie taak als verpleegster te wachten. Desgevraagd1 vertelde de heer Rutgers nog enkele bijzonderheden urilt het leven van mevrouw Jo Vis ser, die thans in Amersfoort nog steeds met belangstelling op hoge leeftij'd het werk van de door haar gestichte tehuizen volgt. En die in derdaad met een „kapitaal" van 35 cent aan dit werk begon, maar een Ingezonden mededeling Jaren beproefd en hoog geroemd Mijnhardt's Zenuwtabletten GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke stand en loop der bevolking over februari 1963 Geboien: 4. Jaccb Cornelis, z. van M. Verwijs en M. M. Giljam, Nieu- weikerk; 9. Willem, z. van J. v. d. Maale en M. Zwaan, Nieuwerkerk; 2. Jan Rudolf Gerriit. z. van D. J. Kolstee en D. F. Aalbers, Ouwer kerk; 7. Inge Louise, d. van T. J. Walhout en J. G. Oaanje, Nieuwer- kerk; 8. Machiel, z. van W. v. d. Bos en A. J. M. Dorst, Oosterland. Overleden: 1. Trijntje Willemina van der Male, ecsht. van J. L. Kuijper Ouwerkerk; 10. Cornelis van Breu- gel, z. van A. van Breugel en E. Sprangers, Nieuwerkerk; 13. Marinus Mol, echt. van J. Bijnagte, Ooster land; 18. Jacoba van der Have, echt. van H. Olree, Oosterland; 23. Adri- ana Cornelia Quist, echt van K. Stouten, Oosterland. Ingekomen: 11. K. G. Heijboer en gez. van Dre'ischor naar Nieuwer kerk; 19. M. P. M. van Kalmthout en gez. van Zundert naar Oosterland; 20. K. J. Lodewijk van Rotterdam naar Nieuwerkerk. Vertrokken14. W. Hoogarhuis van Nieuwerkerk naar Zoelen; 14. J. A. van Haut van Nieuwerkerk naar Zoelen; 19. M. Verhoek van Ooster land naar Bergen op Zoom; 19. C. Helmstrijd van Ouwerkerk naar Bergen op Zoom; 28. K. Eerland' en gez. van Ouwerkerk naar Bruinisse. AMSTERDAM. Op de Wetering schans -te Amsterdam is de 60-jarige fietser H. onder het rechterachter- wi'el van een naast hem rijdende vrachtauto 'gekomen en aan de ver wondingen bezweken. KANTONGERECHT ZIERIKZEE Verbouwen zonder vergunning is nog altijd strafbaar ZIERIKZEE, 6-3. „Waarom zoekt iemand zo'n nauw gaatje op als er volop de ruimte is om te parkeren" zcu de Zierikzeese chauffeur L. M. volgens z'n eigen zeggen ge dacht hebben toen hü na een achter- uitrij-manoeuvre op het veerplein te Bruinisse tot de ontdekking kwam een geparkeerde kleine personenwa gen danig te pakken te hebben ge had. Dit Werd hem overigens op niet mis te verstane wijze duidelijk ge maakt door de eigenaar van het be schadigde autootje, want M. had'zelf niets van het gebeurde gemerkt. Zo luidde althans de verklaring van de vrachtwagenchauffeur voor het Zie rikzeese kantongerecht, waarvoor gisteren woensdagmorgen een groot aantal zaken ter behandeling diende, mede in verband met het feit dat de februari-zitting geen door gang heeft kunnen vinden. De Zierikzeese chauffeur ontkende pertinemt enige schuld aan de aan rijding 'te hebben. Integendeel, hij bleef zich afvragen hoe iemand er toe kon komen (ongevraagd!) in zijn buurt te parkeren! De kantonrech ter, mr. E. W. van Vloten, maakte M. duidelijk dat niemand uiteraard verplicht is1 toestemming te vragen aan mede-parkeerders, op een hier toe aangewezen iterrein een auto te plaatsen. Dit had ook de uitvoerder D. K. uit Bruinisse, d'e eigenaar van het in de verdrukking gekomen au tootje, natuurlijk niet gedaan. De officier van justitie, mr. J. Andreae, stelde in zijn requisitoir de chauf feur van de vrachtwagen dan ook zonder omwegen en alléén schuldig aam 'het gebeurde. Het was geen ex cuus dat M. wegens een voll'e lading 'kolen niet achteruit had kunnen zien: zonder te kunnen beschikken over een bijrijder had hij zich er op andere w'jze van moeten overtuigen of' de ruimte achter hem vrij was. Uiteraard deed het weinig ter zake dat d'e- verdachte na de aanrijding aanmerkingen had menen te moeten maken op het formaat van het au tootje van de heer K. De zaak werd afgedaan (al was M. het er miet mee eens) met een boete van f 35,sub sidiair 7 dagen hechtenis. De eis was f 30,— of 6 dagen. Eveneens op 'het veerplein, maar dan aan de Brabantse zijde, was de chauffeur C. v. d. W. uit Ouwerkerk met een vrachtwagen in moeilijkhe den gekomen. In dit geval 'lagen de zaken echter wel wat anders, want hier gebeurde de aanrijding door de bestuurder van 'een personenwagen, die vóór z'n beurt, d.w.z. voor de vrachtwagen van v. d. W., de pont op had willen rijden. Het was deze verklaring van de Ouwerkerkse chauffeur welke de kantonrechter deed besluiten de zaak aan 'te hou den tot de volgende zitting. De chauf feur werd 'namelijk in zijn verkla ring gesteund door een getuige a de charge, de commissionairs, uit Nieu werkerk, die bevestigde dat een per sonenauto, bestuurd door J. v. d. A. uit Noordgouwe, bijna onder vrachtwagen was gekropen en dan nog wel komende van opstelbaan 2, terwijl de vrachtwagen juist van baan 1 de brug op wilde rijden. De zaak zal op 3 april door nog enige op te roepen getuigen, verder uit de doeken worden gedaan. Mcgelijk zal op de komende zit ting ook meer licht komen in de'zaak tegen IJ. H. u)it Noordgouwe die op het matje kwam omdat hij op de Provinciale weg te Noordgouwe met zijn bromfiets een verblindende ver lichting zou hebben gevoerd. Deze zaak komt opnieuw voor omdat H. verklaarde dat hij juist niet anders dan met dimlicht had kunnen rijden wegens defect van het grote licht. Een meevaller „Als ik 't geweten had was het niet voorgevallen", was een opmer king die voor L. v. d. H. uit Ooster land1 weinig uitkomst bracht, want het is nu eenmaal' wel algemeen be kend' dat zonder schriftelijke ver gunning van b. en w. geen verbou wingen mogen plaats vinden. Mr. Vian Vloten somde op dat v. d. H. aan zijn aan de Rijksweg te Ooster land staande woning een bijkeuken met douchecel en toilet had laten bouwen, hetgeen de verdachte grif toegaf. „U hebt op het kompas geva ren van de aannemer", aldus de kantonrechter tot v. d. H„ die ver klaarde dat 'hij „de dupe" was ge worden van een kwestie die er zou zijn tussen de aannemer en de ge- meenteopzichter. Hoe dan ook, de vergunning had er moeten zijn vóór dat met het werk was begonnen. In aanmerking genomen dat de vereiste papieren nu wèl dn orde zijn kwam v. d. H. er af met f 30,of 6 da gen. „Dan hebt U nog f 20,ver diend", verklaarde de kantonrechter, waarop v. d. H. zei dat hij voor zo'n meevaller gerust nog eens terug wilde komen. Nakaarten De Bruse aannemer M. v. d. V. was er als door een wonder heel huids afgekomen toen hij in dichte mist op het zeer gladde wegdek van de Rijksweg naar De Val zoveel als „gemangeld" was tussen twee gróte vrachtwagens. Van zijn auto was niet veel meer over dan wat gekreu keld blik maar zelf was hem geen haar gekrenkt, „Alleen bon ik een besteding mis gelopen", aldus -de aannemer, die overigens zonder om wegen toegaf in die diohte mist te veel risico te hebben genomen om een inhaal-manoeuvro uit te voeren. „Had ik maar rniet geremd, dan was er niets gebeurd", aldus v. d. V., maar mr. Van Vloten meende dat er met nakaarten -niets meer te verhel pen viel. Conform de eis werd v. d. V. veroordeeld tot f 50.subs. 10 dagen-. Tijdens deze zitting verscheen twee maal voor de groene tafel de R.T.M.- chauffeur J. A. v. W. uit Haamstede. In lui; eeraio geval had deze vor- dedachtc verzuimd voorrang te verle nen aan een van rechts komende auto op de kruising Ooststraat-UNA- straat te Nieuwevkevk, waarbij voor f 300,schade werd aangericht aan de betrokken auto, van de Nieuwer- kerker M. J. T. Voorts had v. W. op een drukke donderdag zijn bestel wagen geparkeerd binnen de tien meter van de hoek St. Jacobsstraat op het Havenpark te Zierikzee. Con form de eis kwam v. d. W. het eerste geval 'te staan op f 20,of 4 dagen, het fout parkeren op f 10,of 2 da gen. De bejaarde J. J. B. uit Kerkwerve is nog altyd een aktief berjjder van een bromfiets, maar de politie had ondanks zijn hoge leeftijd een on deugdelijke verlichting uiteraard niet geaccepteerd. De Kerkwervenaar liet ter zitting duidelijk blijken dat hij 't nogal „veel drukte om een kleinig heid" vond, hetgeen de kantonrech ter de opmbrking ontlokte dat er voor B. helemaal geen reden was zich te gedragen als een chicaneur. Dit kwam ook tot uiting in de boete: de eis was f 6,het vonnis f 7,50 cf 2 dagen. Bij verstek veroordeeld werd de bosarbeider P. S. uit Westerschou- wen, die rijdend op een fiets over het rijwielpad van de Kloosterweg te Haamstede niet voldoende rechts had gehouden om een aankomende brommer te laten passeren. De brom mer van L. T. K. uit Haamstede werd hierbij fl'ink beschadigd, maar de schade 'is tinmiddels -geregeld. Uit spraak (conform): f 20,— subs. 4 da gen. Flinke boeten Er v-ielen deze zitting nog twee flinke boeten te noteren. In eerste instantie 'hoorde C. den O., chauffeur te Nieuwerkerk. zich veroordeeld tot f 40,subs. 8 dagen, (conform). Te St. Phil-ipsland had Den O. bij een achteruitrij-manoeuvre een wielrijd- ster aangereden. De officier verweet de chauffeur onvoorzichtig te heb ben gehandeld door, zonder meer aannemende dat de wég vrij was, achteruit vanaf de weg een inrit -in te rijden. Een boete van f 35,of 7 dagen werd de Brouwershavense elektriciën J. den H. in rekening ge bracht. Wegens te snel en te dicht rijdeu °P een voorganger was Den H. op de Heuvelsweg te Kerkwerve op deze 'laatste 'ingereden. De eis was f 40,of 8 dagen. In strijd met de verordening inza ke de hondsdolheid had J. B. uit Brouwershaven twee honden los la ten lopen op de havendijk in zijn woonplaats. Vonnis (conform) f 25, of 5 dagen. Tenslotte werd W. F. uit Nieuwerkerk veroordeeld tot f 25. of 5 dagen (de eis was f 30,of 6 dagen) wegens 'het verzuimen tijdig de koplichton van zijn auto te heb ben gedimd. F. -trof het niet, want de chauffeur die door zijn nalatig heid werd verblind en- zijn auto tot stilstand moest brengen was de wachtmeester van de politic-patrou ille wagen. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2