Zeer geslaagde wedstrijden op Zierikzeese ijsbaan De misdadigheid in de Verenigde Staten STAD EN PROVINCIE WINTERSPORT IN MAART ZIERIKZEE, 4-3. Oe IJsclub Zie rikzee presenteerde zaterdagmiddag een uitgebreid programma waarvoor vooral van de zijde der hardrijders grote belangstelling bestond. Zowel bü de senioren als bij de jongens tot en met 15 jaar verschenen niet min der dan twintig rijders aan de start. Het fraaie zonnige weer had velen verlokt een bezoek aan de ijsbaan te brengen waardoor er een aangena me drukte heerste. De senioren reden een achtervol ging over zes ronden, van plusminus 420 meter, waarbij de rijders welke de zes beste tijden lieten afdrukken zich in de finale wisten te plaatsen. Deze rijders werden in drie series onderverdeeld waarbij aan de hand van de gemaakte tijden de juiste vr lgorde werd vastgesteld. Het pu- Dl'ek heeft bij deze wedstrijden vaak kunnen genieten van spannende wedstrijden waarbij de beslissingen pas in de laatste meters vielen. Erik Franke toonde zich ock deze maal weer de sterkste, daar hij beide ma len de snelste tijd voor zich liet af drukken. Joop Hanse had halverwe ge de finalerit tegert Franke de pech ten vaL te komen waardoor zijn tijd met zeker vier vijf seconden werd beïnvloed. Henk van Oeveren over kwam hetzelfde op de laatste vijfen twintig meter in zijn eerste rit tegen Moerland. Hoewel ook hij hierbij een aantal seconden verspeelde slaagde hij er toch in zich nog bij de snelste zes rijders te plaatsen. Bij de jongens tot en met vijftien jaar wist Hans Simons met groot machtsvertoon beslag op de eerste plaats 'te leggen. In zijn eerste rit liet hij de bijzonder goede tijd van 0.48.6. sec. afdrukken. Ook bij de jeugd viel er vaak van aardige en spannende wedstrijden te genieten waarbij zij elkaar weinig toegaven. Onder deze rijdertjes bevonden zich een aantal die over de goede aanleg bleken te beschikken. De dameswedstrijden Een spannende strijd gaf ook de finale te zien bij de dames, over twee ronden, tussen Tineke Huneman en Katrien. Schot. Na een rit waarbij beide rijdsters elkaar niets toegaven wist Tineke net dets eerder over de finishlijn te flitsen. Bij de meisjes tot en met vijftien jaar ging de zege naar AnneLi.es Franke die hiermede de voetsporen van haar broer Erik volgde. Voor het schoonrijden was de belangstelling niet zo groot als verwacht had mogen worden. Ook •in Zierikzee schijnen de meeste da mes en heren enige vrees te koeste ren om zich te laten bekijken en waarderen door een jury. De jury bestaande uit mevrouw Romeijn uit Ouwerkerk en mevrouw Timmer man en de heer G. H. Breedvelt had deze maal dan ook geen moeilijke taak om de juiste volgorde vast te stellen. De voorzitter van de ijsver- eniging de heer B. J. Franke fun geerde deze middag als wedstrijd leider waarbij hij werd geassisteerd door de heer J. Pomper als starter (waarbij zijn startpistool wel eens* nukken vertoonde) en een viertal ijverige tijdopnemers. Aan het slot sprak de heer Franke woorden van dank tot allen die aan deze bijzon der goed geslaagde wedstrijden hun medewerking verleenden waarna hij tot de prijsuitreiking over ging. Ingezonden mededeling De uitslagen De volledige uitslagen, waarbij van de zes eerste rijders de tussen haakjes geplaatste tijden in hun eer ste rit 2ijn gemaakt, zijn nis volgt: senioren: zes ronden: 1. Erik Fran ke, Zierikzee, 5.03.5 (5.06.1): 2. Joop Hanse, Haamstede, 5.19.2 (5.15.3); 3. Henk van Oeveren, Scharendijke, 5.22.5 (5.19.0) ;4. Koos v. d. Heuvel, Zierikzee. 5.22.5 (5.19.4); 5. Rinus v. d. Heuvel, Zierikzee, 5.25.8 (5.27.8); 6. Cor Moerland, Sint Philipsland, 5.26.6 (5.18.7); 7. Wim Hoogerhuis, Renesse, 5.31.6; 8. Kees Wie-lemaker. Zierikzee. 5.32.0; 9. Jaap Geleijnsé, Middenschouwen5.33.3; 10. Anton v. d. Wekken. Zierikzee, 5.33.5; 11. Wim de Waaij 5.34.1; 12. Jaap van Sluijs 5.34.8; 13. Henk van Durgen 5.43.0; 14. Arie v. d. Welle 5.45.1; 15. Van Sluijs 5.49.4; 16. Adrie Bakker 5.52.3; 17. Jan Zijta 5.52.4; 18. Thonis Moerland 6.46.7; 19. Jan Berrevoets 7.05.0. Jongens tot en met 15 jaar; één ronde: 1. Hans Simons, Renesse, 0.51.1 (0.48.6); 2. Matthijs Polderman, Zierikzee, 0.54.3 (0.54.4); 3. Hans van Vloten, Zierikzee, 0.56.0 (0.55.6); 4. Frans Vis 0.56.4 (0.53.7); 5. Pieter v. d. Zwaag 0.57.4 (0.59.2); 6. Charles van Sprundel 1.01.2 (0.58.6); 7. Mar- tien Bevelander 0.59; 8. Wim v. d. Heuvel 1.01.1; 9. t Adrie Plaating 1-01.110. Hans Huneman 1.04.0; 11. Leo Stuijk 1.04.4; 12. Jan v. d'. Zande 1.06.0; 13. Ben Schot 1.06.2; 14. Char les Beije 1.07.0; 15. Joop Krips 1.07.3; 16. Kees Hoogerhuis 1.13.4; 17. Rinus van As 1.18.2; 18. Piet Coppoolse 1.18.5; 19. Aad Huneman 1.20.0. Dames: twee ronden: 1. Tineke Huneman, Zierikzee, 1.48.9 (1.48.8); 2. Katrien Schot, Zierikzee, 1.49.8 (1.53.6); 3. Tonny Flohil, Haamstede, 2.03.4; 4. mejuffrouw Bij de Vaate, Zierikzee, 2.14.3. Meisjes tot en met 15 jaar: halve ronde: 1. Annelies Franke 0.36.9; 2. Marijke Polderman 0.37.4; 3. Janne- ke Mouthaan 0.39.3, alle drie Zierik zee. Schoonrijden paren: 1. de heer A. Berrevoets-mejuffrouw Lenie Schot, Zierikzee; 2. de heer C. L. Wandel- mevrouw Willemse-Dekker, Renesse; 3. de heer F. W. Verspeek-Lenie Ver speek, Zierikzee. Individueel: 1. M. Berrevoets; 2. Leen Hanse; 3. Annelies Franke (alle drie Zierikzee). De microkorfbalcoinpetitie van <le S.D.K.B. imiji'ir'i'ijiTffl Gardisette i.ui. r i itt.ituT dealer Alléénverkoop bij DEURLOO Appelmarkt 4 Zierikzee Unitas-Velocitas 4-1 Hoewel Velocitas zich krachtig verzette moest het toch zijn meer dere in de Zierikzeeënaars erkennen. Het krachtsverschil was in het veld niet groot, wel beschikte Unïtas over produkt'iever aanvallers. Door Anne lies Ribbens (twee maal) en mevr. van Ruiswijk-Bil sloot Unitas de eerste helft af mét een 3-0 voor sprong. Na de hervatting wist Jan Hanse de eer voor Velocitas te red den, waarna Nico de Jonge de eind stand op 4-1 bracht. Burgh II-WIK II 5-1 Op overtuigende wijze is het de Burgh-reserves gelukt revanche te nemen voor de in de eerste ontmoe ting tussen deze teams 'geleden ne derlaag. In tegenstelling met de vo rige ontmoeting legde WIK deze maal een grote onproduktiviteit aan de dag. Door treffers van Kees van Nieuwenhuize en Kooman had Burgh bij de rust eer. 2-0 voorsprong. In de 2e helft werd deze door Nelly Renters en Janny Visser opgevoerd tot 4-0, waarna Hans v. Langeraad wist tegen te scoren (4-1). Burgh kreeg het laatste woord door Kees van Nieuwenhuize die de eindstand op 5-1 bracht. ZSC-Unitas 2-5 Ook het hardwerkende, maar on- produktief spelende ZSC, zag geen kans de oranje-witten de puntjes af handig te maken. In de beginopstel ling wist Annelies Ribbens Unitas een 2-0 voorsprong" te geven, welke in de le helft door Kempes v. Ruis- wijk en Ann'eke v. d. Westen tot 4-0 werd opgevoerd. Na d!e hervatting wist ZSC door twee treffers van Kees Elenbaas de achterstand terug te brengen tot 2-4. Verder liet Uni tas het evenwel niet komen, terwijl het zelf door Kempes. v. Ruis wijk nog eenmaal de korf wist te door boren (2-5). Velocitas-Burgh II 3-6 In de le helft was Velocitas vol komen tegen de Burgh-reserves op gewassen. Met een verrassend schot gaf Kees v. d. Wielen Velo de lei ding (1-0) welke voorsprong door Cora Bouman weer ongedaan, werd gemaakt (1-1). Conny Berrevoets bracht Velo op 2-1, maar nu zorgde Nellie Renters voor die gelijkmaker (2-2). Met een fraai schot werd hét hierna door Jaap Geleijnse 3-2, waarna Kees v. Nieuwenhuize voor een 3-3 ruststand zorgde. Na de her vatting bleek Velo haar kruit te heb ben verschoten. Door Nellie Renters, Jan en Kees v. Nieuwenhuize werd de eindstand op 3-6 gebracht. LAND- EN TUINBOUW Totale onkruidbestrijding Onkruiden en bestrijding daarvan vormen tegenwoordig een belangrijk probleem bij instellingen en indus trieën. De vele arbeid verbonden aan het wieden, zowel mechanisch als met de hand, gepaard aan de daaraan verbonden kosten en het grote te kort aan arbeidskrachten zijn hier debet aan. Wil men deze onkruiden op zijn terreinen ekonomisch bestrijden, dan moet chemisch worden ingegrepen. De chemische industrie heeft op dit gebied niet stil gozeten en en kele belangrijke selektief en totaal werkende herbiciden ontdekt. In de landbouw is men met dit probleem „onkruid in .gewassen" reeds grotendeels door het toepassen van zg. selektieve bestrijdingsmid delen de baas. Vele Rijksinstellingen evenals de Provinciale Waterstaat en gemeen ten hebben evenwel de laatste jaren de belangrijke ekonomische voorde len van onkruidbestrijding leren on derkennen. Ook vele industrieën hebben reeds de chemische onkruidbestrijding op hun terreinen met groot sukses toe gepast. Voor velen blijft het probleem: on voldoende bekendheid met de on kruidbestrijdingsmiddelen en de vele •toepassingsmogelijkheden. Er is thans voor de totale onkruid bestrijding een chemisch produklt ontwikkelt, n>l. Primatol Ata, een spuitpoeder dat behalve het bekende artrazin, ook aminotriazol bevat. Door de combinatie van het lang zaam, maar zeer lang werkzame atrazin (vla de wortels) en het via het blad direkt en snel werkende aminotriazol is Primatol Ata een ideaal produkt voor de bestrijding van bestaande ruige onkruid vegeta ties zoals (industrieterreinen, rand stroken, bestratingen enz.). Uit bovenstaande blijkt, dat men met zeer weinig kosten (enorme ar beidsbesparing) met een werkings duur voor één seizoen van al zijn onkruid is verlost. Binnen 14 dagen heeft men sukses. Van groot belang is hierbij, dat genoemd middel onge vaarlijk voor mens en dier en on brandbaar is; bovendien geen meta len aantast en elektrische installaties niet beïnvloedt. Eerste sneeuwklokjes DREISCHOR, 4-3. Na een paar dagen zon en lichte dooi heb ben zich in de tuin van me juffrouw T. G. Bolier aan de Ring te Dreischor de eerste sneeuwklokjes vertoond. Mis schien op zichzelf niets bij zonders, maar wellicht nooit eerder in onze herinnering is er zoveel aandacht geweest voor het bescheiden sneeuw klokje; een bescheiden maar pure bloem. In andere jaren werd er nauwelijks naar de sneeuwklokjes omgekeken. - Maar nu heeft het sobere sneeuwklokje alle aandacht, niet zozeer alsof de lente er al zou zijn, maar alleen als teken dat de zware winter op haar retoer is. Gelijk Noach en zijn genoten speurden naar een te ken, dat de rampspoed ging wegebben, zo is er de laatste dagen druk gespeurd naar de deemoedige kelk van een sneeuwklokje. ZSC-WIK II 8-1 In deze wedstrijd stak ZSC in een wel bijzonder produktieve bui. Kees Elenbaas (2 rriaal) en Lou Dauwers brachten de ruststand op 3-0..In de 2e helft maakten Kees Elenbaas en Janny Frederiks het halve dozijn vol waarna Piet Overbeke de eer wist te redden (6-1). Henk v. Oeveren en Kees Elenbaas brachten ten slotte de eindstand op 8-1. KOKTE BERICHTEN UIT IIET BINNENLAND DEN HAAG. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft medege deeld dat de regering van het Ko ninkrijk der Nederlanden en de re- gering van de republiek Cyprus' in gemeenschappelijk overleg hebben besloten- hun wederzijdse gezant schappen te verheffen tot de vang van ambassade. SCHIPHOL. De waarnemend gou verneur van Suriname, de heer A. Currie, is voor een kort bezoek aan Nederland op Schiphol gearriveerd. PURMEREND. Vele schaatsers hebben per schaats de tocht van Monnikendam via Marken naar Vo- lendam gemaakt. Slechts weinigen hebben gemerkt dat H.K.H. Prinses Irene bijna anderhalf uur in hun midden was. HAREN. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft in Haren het nieuwe sanatorium ,;Beatrixoord" officieel geopend. MONNIKENDAM. De voorzitter dier ijsvereniging Monnikendam heeft medegedeeld dat het nu te Igevaar- lij'k is 'geworden om met auto's op het ijs van de Gouwzee te rijden. LEIDEN. Bij het woonwagenkamp in Leiden heeft zich een schietpartij tussen enkele woonwagenbewoners voorgedaap. Een 23-jarige kampbe woner liep daarbij ernstige verwon dingen in de buik op. Een oude fa milievete was de aanleiding tot deze ruzie. GRONINGEN. De Nederlandse kustvaarder „Finlandia" (397 ton) van Kamp's Scheepvaart- en Han delmaatschappij N.V. te Groningen, is in de nacht nabij de kust van Pembrokeshire, in zuidwest Wales, op de rotsen gelopen, vermoedelijk als gevolg van dichte mist. GRONINGEN. Van heinde en ver re zijn mensen naar Pieterburen bij Eenrum gekomen om te wandelen over het Wad. Voor deze wandel tocht gingen ongeveer 300 deelne mers van start. Microkorfbal S.D.K.B. De wedstrijden voor deze week Heden (dinsdag) komt in het ka der van de microkorfbalcoinpetitie groep I voor de laatste maal aan bod. Burgh heeft hier met 2 punten voorsprong momenteel de beste kan sen om op de le plaalts te eindigen. SKNWK begint met de beste troe ven in handen tegen Zeemeeuwen. Burgh moet het daarna opnemen te gen WIK, waarvan het vorige week verloor. Wij zijn benieuwd of WIK er ook deze maal in zal slagen Burgh de puntjes afhandig te maken. Brou wershaven is hierna favoriet tegen Zeemeeuwen, terwijl in de volgende ontmoeting tussen Burgh en SK NWK vermoedelijk de beslissing voor de bovenste plaats wel zal vallen. WIK en Brouwershaven kunnen voor een spannend slot zorgen daar beide teams elkaar niet veel ontlo pen. Donderdag komen de achttallen uit groep II voor de laatste maal in aktie. Burgh II en Unitas delen mo menteel met elk 10 punten de bo venste plaats zodat een spannende eindstrijd mag worden verwacht. WIK II begint met de beste kansen tegen Velocitas. Burgh II moet het hierna opnemen tegen ZSC waarna Unitas aan bod komt tegen W-IK II. ZSC komt dan in het veld tegen Ve locitas, waarna de twee concurrenten Unitas en Burgh II voor de finale zorgen. Vrijdag komt groep IV aan de beurt met als opening het tref fen tussen Unitas II en Renesse. WIK III en Burgh III komen vervol gens aan de beurt gevolgd door DES -Renesse. Burgh III gaat dan zijn 'krachten meten met Unitas II. waar na DES en WIK III er voor deze week een streep onder gaan zetten. Oude schildpad Het communistisch-Chinese persbureau „Nieuw China" meldt dat in het district'Nan- sioeng, in de Zuidchinese pro vincie Kwantoeng, eert fossiel van een schildpad met een schild ter lengte van 1.20 me ter is gevonden, benevens nog andere versteende overblijfse len van prehistorische dieren. Hieronder bevonden zich klei ne dinosaurussen en twee „nesten", waarin zich per nest meer dan 20 eieren van dino saurussen bevonden, 't Groot ste ei had een doorsnede van ongeveer 20 centimeter. NIJMEGEN. Het gebeurt niet vaak dat iemand die onder invloed van sterke drank verkeert zo verstandig is zijn voertuig bij de politie te de poneren en per taxi naar huis te gaan. Dit gebeurde dit weekeinde in Nijmegen en de politie heeft de man bijna met gejuich ontvangen. Volgens Edgar Hoover, de direc teur van het federale recherche bureau in Washington, zijn er in 1962 neger, procent meer jeugdigen onder de twintig gearresteerd dan het jaar daarvoor. Hij noemde deze toename „verontrustend". Het aantal moor den was met twee procent toegeno men en het aantal diefstallen, roof overvallen en inbraken met vijf pro cent of meer. Ingezonden mededeling VRAAG BIJ UW HANDELAAR ZIERIKZEE Onze vroegere stadgenoot de heer J. Ornée, thans woonachtig te Den Helder, is per 1 januari 1.1. be vorderd tot luitenant ter zee vhn vakdiensten der 2e klasse. De cursus voor jonggehuwden Men verzoekt ons te willen mede delen, dat nog cursisten kunnen deelnemen aan de alhier te houden cursus .voor verloofden en jongge huwden. In deze cursus zal worden getracht een antwoord te vinden op vragen, waar ieder in het dagelijks leven mee te maken krijgt. Een do cent zal het onderwerp inleiden, waarna ruimschoots gelegenheid ge geven wordt tot het stellen van vra gen. Gelijk reeds gemeld treden o.m. als docenten op: ds. Don, dr. P. C. Kraan, mevr. H. Smit-Goeman en ds. H. M. Straiting. Prov. Stoombootdienst Met ingang van gisteren (maan dag) wordt de dienst De Val-Kats v.v. van de Provinciale Stoomboot- dienst weer geheel normaal volgens dienstregeling gevaren. Zierikzeese evond Kon. Zeelandia N.V. Vrijdag organiseerde de Ontspan ningsvereniging Kon. Zeelandia, een „Zierikzeese avond" in de Concert zaal. Als gasten waren vele perso neelsleden van Smit Bolnes N.V. op deze avond aanwezig. Een wel komstwoord werd 'gesproken door de voorzitter van de Ontspanningsver eniging, de heer J. Willemse. Hierna sprak de heer M. J. Bij de Vaate een kort inleidend woord op de dia-re portage „Zierikzee in kleur", die hierna in vertoning 'kwam. Na een gezellige pauze, tradl de Kon. Har monie „Kust en Eer" voor het voet licht, die op - compleet met drum band - een flitsend programma de zaal inblies. Behalve enkele marsen, werd gespeeld: de ouverture „Zam- pa" van Harold, het bekende „Mond nacht auf der Alster" en het popu laire „When the Saints" van Wal ters. Een tevreden publiek keerde na afloop van deze typisch Zierik zeese avond huiswaarts. Vooral voor d'e „Smlt-Bolnessers" was dit pro gramma door eigen Zierikzeese men sen een verrassing. De directies van beide bedrijven woonden de avond met hun dames hij. BURGH Geze'Sige avond Bond van Oudstrijders Voor een niet geheel gevulde zaal van hotel „Het wapen van Burgh", hield de Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobilisatiekruls een gezellige avond. Gezamenlijk werd eerst staande Ihet eerste qouplet van het Wilhel mus gezongen waarna de voorzitter, de heer L. C. v. d. Velde, ieder een hartelijk welkom toeriep. In het bij zonder de dames en heren tonelisten van het toneelgezelschap „Op Drift" uit Renesse. De voorzitter was van mening dat de belangstelling voor deze avond niet zo druk was als vo rig jaar. Griep en koude zullen hier wel de hoofdoorzaken van zijn. Het ledental blijft op peil, doch itooh zijn er genoeg oud-militairen van de mobilisatie 1939 en soldaten van ons leger die in Indonesië en in Nieuw Guinea waren, die nog geen lid van de vereniging zijn. Zij worden drin gend verzocht zich op te geven, ter wijl ook donateurs nog van harte welkom zijn. In oktober bestaat de afdeling 40 jaar, waar igeen feeste lijkheden aan verbonden zullen wor den. Tot slot deelde de voorzitter nog mede dat de algemene vergade ring op 12 maart gehouden zal wor den. Hierna was het woord aan „Op Drift", die langzamerhand als een vaste klant van het Mobiliatiekruis is geworden. Op de hun eiger, wijze speelden zij de reeds eerder be schreven thriller „De man in de rol stoel". Gedurende de pauze waren er weer de traditionele worstebrood jes en het kopje thee, terwijl na tuurlijk een verloting werd gehou den tot versteviging der kas. Aan het slot dankte de voorzitter ieder die deze avond deed helpen slagen, in het bijzonder „Op Drift" uit Re nesse. WESTERSCHOUWEN Hel vergaderprogramma Op heden (dinsdag 5 maart) houdt het Nutsdepartement Burgh-Haam- stede een avond in hotel Bom. Op deze avond speelt het toneelgezel schap „Op Drift" uit Renesse de reeds bekende thriller: „De man in de rolstoel". Vrijdagavond allereerst het 60-ja- rig jubileum van de geitenvereni ging „Haamstede-Buvgh" in de To- renhoeve. Verder de uitvoering in hotel Bom van 't Kinderkoor Westelijk Schou wen ter gelegenheid van het 15-ja rig toestaan. Naast zangnummers ook nu weer een operette; Tenslotte in hotel Bom de alge mene vergadering van de onderaf deling der veiling „De Zuid-Holland se Eilanden". BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwers haven komt op woensdag 6 maart a.s. in openbare vergadering bijeen in het Plaatsenhuis te Dreisohor, des namiddags 4.30 uur. De agenda vermeldt: vaststelling van verordeningen tot wijziging van de verordening op de reinigingsrech ten; verhuur van tuingrond aan da heer P. W. Viergever te Noordgou- we; vaststelling van eer. besluit in zake de voorbereiding van een her ziening der uitbreidingsplannen; aangaan van een vaste geldlening bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten; bouw van een woning voor het hoofd der o.l.-school te Noordgouwe; vast stelling van een uitkering ineens winter 1962-1963; vaststelling van een wijziging der kin der toelage ver ordening; vaststelling van een wijzi ging van het besluit betreffende de verzekering tegen fraude; voorlopige vaststelling van de rekeningen der voormalige gemeenten Brouwersha ven, Dreischor, Noordgouwe en Zon- n'emaire over het jaar 1960, alsmede goedkeuring van de rekeningen van de diverse instellingen voor maat schappelijke zorg dier opgeheven ge meenten over dat jaar; vaststelling van de 21e wijziging der begroting 1962; aanbieding der gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor 'het jaar 1963. DREISCHOR Weer bejaardensociëteit Sneeuw en ijzel zijn er oorzaak van geweest dat de bejaarden van Dreischor gedurende een groot aan tal weken niet in de gelegenheid zijn geweest om de bejaardensociëteit te bezoeken. Na de kerstviering was het voor d'e meeste bejaarden niet meer .langer mogelijk en verant woord om zich naar (het Dorpshuis te begeven. Het bestuur was dus ge noodzaakt de bijeenkomsten voor onbepaalde tijd te onderbreken. Aan vankelijk bestond het voornemen om daarna nog op 8 januari bijeen te komen, maar ook toen werd het wéér spelbreker. Woensdagmiddag 3 uur hopen de bejaarden van 60 jaar en ouder ech ter weer in het Dorpshuis bijeen te komen. Vooral nu de bejaarden lan ge tijd toet onderlinge contact hebben moeten missen, zal de opkomst zeker wiel aan de verwachtingen beant woorden. OOSTERLAND De Vrouwen-wereldgebedsdag Jammer genoeg bestond er voor de vrouwen-wereldgebedsdag, die al hier werd gehouden in het Herv. Verenigingsgebouw aan de St. Joost- dijk, een minieme belangstelling. Dit was wel te wijten aan de gladheid van de weg, het koude winterweer, en het feit dal er nog meer verga deringen op deze avond waren. Aan de hand van een voor dit doel ge maakte liturgie, onder het thema: „Meer dan overwinnaars" werd het programma op keurige wijze uitge voerd door de dames Noordam-van Rhenen en Kik-Pattenier. Mevrouw Noordam deed het vrije gebed. Ver der werden er psalmen en geestelij ke liederen gezongen door de aan wezigen met orgelbegeleiding van mevr. Capelle-de Ronde. Het was een stemmige bijeenkomst die met de zegenbede door mevr. Kik werd be sloten. Coöp. Boerenleenbank Heden (dinsdag 5 maart) houdt de Coöperatieve Boerenleenbank „Oos- terland" in het café van de heer A. Mol haar (algemene ledenvergade ring onder voorzitterschap van de heer H. J. van de Zande. Behalve vaststelling van de rekening en ba lans over 1962 en 'het verslag dooi de kassier zal er een verkiezing ge houden worden voor bestuursleden. Ter opluistering zal na afloop van het huishoudelijk deel voor de ver- gadering optreden mevr. Wolding-a- Veldkamp uit Zierikzee met het voor deze tijd wel zeer actuele onderwerp „Berlijn voor en na de muur". De positie van de Oostduitse boer zal uiteraard hierin nader worden beke ken. Deze ongetwijfeld interessante lezing zal met lichtbeelden worden toegelicht. Afd. Groene Kruis De afdeling Ooster- en Sirjansland van het Groene Kruis hoopt op woensdagavond 6 maart a.s, haar jaarvergadering te houden in de Conferentiekamer. Behalve de jaar rekening 1962 van badhuis en afde ling Groene Kruis zal er de begro ting voor 1963 worden voorgesteld en zal er bestuursverkiezing worden gehouden. Voorts zal een film over kankerbestrijding wofden vertoond, waarbij zuster Evertsen uit Middel burg enige toelichting zal geven. BRUINISSE Nog altijd ijssport Iedere dag is er op Bruinisse nog volop ijsvermaak en het is mooi om te zien, hoe in de wekenlange win ter velen zich op de schaats de kunst van het rijden en de kunst van het kunstrijden eigen hebben gemaakt. Door de igoede zorgen van de ijsver eniging was de baan iedere avond verlicht en ook 's avonds waren er iedere keer nog gegadigden. Vrijdag en zaterdag was er echter tengevolge van de reeds sterker wordende zon nestralen nogal water op het ijs. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn inlichtingen te bekomen over de volgende in de maanden januari en februari gevonden voorwerpen te Bruinisse: Een blauwe overbroek, een grijs plastic vulpenetui, een hangslot, een kindertasje, een ach terhiel van een schaaits, een nylon dames 'handschoen, een wollen he rensjaal, een lederen sigarettenetui, 'een ring met 2 contactsleutels, een muntbiljet van f 2,50, een gegra veerde ring, een kidnerwant (rood), een paar bruine kindersokken, een blauwe kinderbroek, een briletui, een drevel. De Vrouwen-wereldgebedsdag Te Bruinisse werd door vrouwen van alle gezindten in de gereformeer de kerk, deelgenomen aan de wo- reld-vrouwengebedsdag. De samen komst, waaraan door plm. 100 vrou wen werd deelgenomen stond onder leiding van mevr. den Heeten en mevr. Pipping. De lituilgie, samen gesteld door een groep christen vrouwen uit Korea, werd devoot af- fewerkt. De gehouden collecte werd estemd voor de zending. Nieuwerkerk's „O. en U." gaf geslaagde uitvoeringen Overleden voorzitter herdacht De muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" kan iterugzien op twee 'geslaagde uitvoeringen, gegeven op vrijdag en zaterdag jl. Beide avon den hadden een goede belangstelling. Door het overlijden van de 'heer J. J. van Dijk, in leven voorzitter der vereniilging, hebben enkele mu- itaties plaats gehad. Zo is de heer J. A. van Nieuwenhuijze, voorheen vï- ce-voorzittel-, tot voorzitter gekozen en tot vice-voorzitter de heer R. P. Gaanderse. In de opengevallen plaats in het bestuur werd opgenomen de 'heer R. J. Visser. De voorzitter opende de bijeen komst met een hartelijk welkom tot de aanwezigen en hoopte dat zij een genoeglijke avond zouden hebben. Hij wijdde ook enkele gevoelvolle woorden aan de heer van Dijk, die in het verenigingsleven te Nieuwer- fcerk vele jaren zo'n gro'te plaats heeft ingenomen. Maar zijn grootste belangstelling ging toch uit naar de muziekvereniging „O. en U.", waar van hij vele jaren voorzitter is ge weest en daarvoor vele jaren be stuurslid. Hij heeft ups en downs in de vereniging meegemaakt. Moeilijke jaren na de beide oorlogen en de ramp. Prettige momenten bij ver nieuwing van de instrumenten na de vamp en het uitreiken van de uniformen. Dank aan dirigent Een bijzonder woord richtte de voorzitter ook tot de directeur de heer Jacs. Heijboer, onder wiens lei ding het gezelschap al jaren zijn re petities heeft. „Wat zou O. en U. zonder Heijboer zijn, maar wal zou Heijboer zonder O. en U. zijn?", zo vroeg spr. zich >flf. De voorzitter vond het ook prettig zoveel jeitgd in het gezelschap te uien. Over het algemeen is de jeugd te passief geworden. Men geniet te gemakkelijk van radio en televisie; daarom is hot verblijdend dat de jeugd in dit gezelschap zo goed ver tegenwoordigd is. Een zestal muziek nummers werd voortreffelijk ten ge hore gebracht. Een bijzodnere ver melding verdient de jeugdige piston- blazer Wim Radewal't Iz. voor de solo door hem geblazen, daarbij door zijn moeder op de piano begeleid. Behalve van muziek hebben de aan wezigen ook genoten van het blijspel „Familie-problemen", dat werd op gevoerd. Uit de reacties die uit de zaal kwamen bleek wel hoe men meeleefde. Alle speelsters en spelers hebben dan ook hun optreden be loond gekregen met een daverend applaus. De voorzitter was zeker de tolk van allen, toen hij muziek en tonelisten dankte voor de moeite en de mooie avond door hen gegeven. Een ouderwets gezellig bal besloot deze genotvolle avonden. SITTARD. In het ziekenhuis tc Sittard is maandag de 17-jarige mej. Van Erp uit Geleen overleden aan de gevolgen van een verkeersonge val. Zondag was de scooter, waarop zij als duopassagiere meereed, tenge volge van de gladheid van de weg in de Mauritsstraat te Stein geslipt. SPIJK1VHSSE. Op het Esso-ter- rcin in het Boückgebied, onder de gc-meente Spijkenisse, is maandag de 47-jarige B. van Herweijnen uit Spij kenisse ernstig gewend door een val lende paal, die omver was geworpen door een aan een draaiende hijskraan bevestigde paal. Enkele uren na het ongeval overleed de man in een zie kenhuis te Rotterdam. Hij laat een vrouw en zeven kinderen achter. AMSTERDAM. Bij een inbraak in een juwelierszaak in de Roelof Hart- straat in Amsterdam-zuid, gepleegd in de nacht van zondag op maandag, hebben inbrekers gouden sieraden en horloges meegenomen voor een ge schatte winkelwaarde van f 25.000,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6