Uit het leven van de 88-jarige Anthonie van der Werf INGEZONDEN STUKKEN SPORT Sekte ontdekt in Siberië D.A.F. bestelwagen Flitsen uit liet buitenland Griep? Chefarine „4" doet wonderen! Chefarine ,4 De gevallen van polio te Opheusden Weersvoorspelling voor maart ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dingdag 5 maart 1963 No. 19339 Zestig jaar litl vau de geitenhoudersvereniging BURG11, '1-3. Vlak langs de duin rand, aan het einde van de Zand straat, stonden vroeger drie huisjes, opgebouwd uit plaggen. De naam Zandstraat is nog maar van kortere datum, want het was in die jaren maar een eenvoudig smal paadje zonder verharding. Het was ook niet nodig want zwaar verkeer kwam daar niet. In een van die hutten woonde de familie v. d. Werf, een vader, moeder en vijftien kinderen. Hoe of het mogelijk geweest is dat dit grote gezin een plaatsje kon vin den in deze plaggenhutten, is voor nog altüd een raadsel. Er zijn voor ons doen trouwens wel meer dingen uit de oudheid waarover jwe ons verbazen. Nog twee kinderen uit deze grote familie zijn in leven, en ze wonen ook nog op dezelfde plaats, al is aan het huisje wel een en ander veran derd. Het zijn Saartje en Anthonie v, d. Werf, voor Burgh en Haamste de overal bekend omdat ze met hun beidjes in het kleinste huisje van Burgh wonen. „Het huisje van Saar tje", wordt het wel eens genoemd, doch ook het woord „pannekoeken- huisje" wordt wel gebezigd. Een de zer dagen hebben We eens een praat je met Anthonie gemaakt. Men moet zich bukken om binnen te komen, zo laag is de deur, doch ook de plafond balken zijn niet ho ger, want het 'is nog steeds dezelfde hut van vroeger, alleen de müren Zijn veranderd in steen. Mooi wit geschilderd ligt het huisje daar, in de zomer geheel omzoomd door het groen van de er omheen staande bo men en heesters. Een bezienswaar digheid voor de vreemdelingen die dikwijls blijven staan om eens een praatje te maken met de vriendelij ke bewoners. Vanaf zijn vierde jaar woont An thonie nu in dit kleine huisje. Af en toe heeft hij nog wel eens even er gens anders gewoond, doch steeds trok iets in hem, hem weer naar de duinen. 88 jaar is hij nu, 17 april hoopt hij 89 te worden. Hij is gebo ren aan de Ring te Burgh in het huis waar vroeger de klompenma ker woonde. Hij heeft er nog spijt van dat hij nooit dit vak geleerd heeft. In de duinen werden vroeger koeien ingeschaard, dus van ver schillende eigenaars kwamen de koeien in één grote kudde in de dui nen van het toen nog volop aanwe zige malse gras grazen. Met zijn vijfde jaar vond zijn vader hem al groot genoeg om mede te helpen met koeienwachten. Op wat latere leef tijd hoedde hij koeien op de boerde rij „Groene Woud" en „De Toren hoeve". Lange tijd werkte hij op het land bij de familie Overbeke aan de Meeldijk. Doch steeds trok hij de duinen in en hij kénde alle hoogtes en duinpannen op zijn duimpje. Naast zijn plaggenhuisje stonden vroeger nog twee van dergelijke wo ningen, waarvan er één afbrandde. - Aan die bewoner heeft Anthonie nog vrolijke herinneringen, want hij deed in bokken. Als hij eens een bok had verkocht dan kwam hij al tijd vrolijk thuis, deels uit blijd1- ■schap, deels als gevolg van een ge nuttigd glas. Hij zong dan het hoog ste lied. Zijn naam was „aörejantuu- ter", doch dit zal wel een bijnaam geweest zijn. De konqntjes Als het kermis was in Haamstede, gingen ze eerst in Burgh de brand spuit proberen, om dan later met het gehele brandspuit-personeel naar Haamstede te trekken. Vaste ge woonte was het echter om naar de kermis te Ren esse te gaan op „klom pen".' Anthonie kan zich nog goed herinneren dat hij vroeger in zyn jeugd met zijn reeds lang overleden kameraad. Kees Beije, naar Ouwer- kerk bij familie om de koffie „liep". Het werd dan wel zondagavond voor ze terug waren, maar dat was niet te verwonderen. De grote trekpleister naar de dui nen waren voor Anthonie de konijn tjes. Want er waren er vroeger enorm veel, zo veel dat een paar boutjes die in een strikje of door dokken weggehaald werden niet op gemerkt werden. „Ik ben nooit ge pakt", zeide Anthonie. Op een maan lichte nacht merkte hij ver achter Burgh een eenzame dokker op. Hij er voorzichtig op af en toen bleek dat het de „pelisje" was. Tegenwoor dig wordt er niet meer gestroopt was Anthonies mening omdat ze óver verrekijkers beschikken, voor werpen die ze vroeger nog niet had den. In de tweede wereldoorlog heeft hij nog wel eens een konijntje ge stroopt zonder dat de Duitsers er wat aan deden, want in die tijd la gen de bezetters zowat bij zijn ach terdeur en was de toegang tot de duinen streng verboden. Als tegen prestatie stalen ze bij hem twee gei ten. De zondag werd door Anthonie ge-eerbiedigd en nooit heeft hij mee gewerkt aan strooptochten op die dag. De „kieviet" noemden ze hem vroeger wel eens, want de vogels nestelden toen in veel grotere getale in de duinen en daaronder waren kievieten bij de vleet. Hij kon de eieren uitstekend vinden en hield ze meestal voor zieke mensen die ze bij hem kwamen kopen. Ook berg eendeieren kon hij goed vinden. „Je hoeft er niet voor te lopen" zeide hij. Anthonie v. d. Werf is daarnaast een grote periode werkzaam geweest in de Domeinen. Dit was kort nadat zijn broeder Leendert die zes jaar in Indië had gewerkt en het mogelijk maakte om de plaggenmuren te ver nieuwen door stenen muren. Volgens Anthonie leefden de mensen die uit Indië terug kwamen niet lang meer omdat „ze" in Indië iets in het eten deden wanneer ze wisten dat je voor goed naar Holland terugkeerde. (Sic). Zijn broer is al spoedig gestor ven. Leven met geiten Achter de kleine woning staat de stal van Anthonie. Zijn gehele leven heeft hij tesamen doorgebracht met geiten. Altijd had hij er een paar, soms wel vijf in 't stal. Des zomers graasden ze in de duinen. Vlak na de ramp heeft hij er nog vele meer gehad van rampslachtoffers die ze later weer terug kwamen halen. Veel geitenmelk heeft hij verkocht, voor al voor 'kleine kinderen. Nu heeft hij er weer meer dan vroeger, omdat hij een periode heeft gehad, dat hij niet bukken kon om ze te melken. Deze week zal Anthonie v. d. Werf nog eens extra worden toegesproken op het jubileum van de geitenver eniging omdat hü zestig lange jaren lid is geweest van die vereniging. Hij was medeoprichter en behaalde dikwijls prijzen op de keuringen met zijn dieren. Van het verenigingslé ven weet hij niet veel meer, doch als hij over zijn duinen begint, is hij nog lang niet uitgepraat en menig pen siongast >is naast hem op het bankje voor zijn huisje neergestreken om te luisteren naar zijn verhalen. Antho nie hoopt dat ook deze zomer zijn oude kennissen bem weer op komen zoeken. Vrijdagavond a.s. krijgt hij een ereplaats in de „Torenhoeve", want het komt niet dikwijls voor dat iemand zestig jaren lid van een ver eniging is. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). MOSKOU, 4-3. In de wouden van midden-Siberië is enkele jaren ge leden een kleine secte ontdekt, waar van de leden pas in 1949 hoorden van het einde van de tweede wereld oorlog, aldus bericht het Sowjet-blad „Wetenschap en Religie". De sekte was verdeeld in zes ne derzettingen - twee voor mannen en vier voor vrouwen - en de leden hadden gezworen niet te trouwen, te baden, te werken, belasting te beta len of in militaire dienst te gaan. Zij leefden van aardappelen, mieriks wortel, brood, het groen van rapen en van gedroogd gras. Volgens het genoemde blad is de sekte nu „over Siberië verspreid". Enkele jaren geleden waren de ne derzettingen ontdekt door een vlieg tuig van de bosbouwdienst. ALBLASSERDAM. De tweejarige Corinna Trendtel, dochtertje van de familie Goris, is van het acht meter hoge balkon van haar ouderlijke wo ning gevallen. Ze is op een onbe waakt ogenblik waarschijnlijk via een op het balkon staande wasketel op de afrastering geklommen. Met ernstige verwondingen is het meisje naar de „Comelis Vroege Stichting" gebracht. Daar is ze 's avonds over leden. Ingezonden mededeling DE NIEUWE is er! Te bezichtigen in onze showroom Prijs I 4590,-- Laadvermogen 400 kg. Vraagt demonstratie! D.A.F. deafer voor Schouwen-Dulvefand: Automobiel-Bedrijf Fa. W. Gilijamse Renesse - Tel. 01116-370 LEIPZIG. Aan de 'te Leipzig ge opende voorjaarsbeurs nemen 9000 exposanten uit 63 landen deel, zo is op èen kort na de opening gehouden persconferentie medegedeeld. METZ. Volgens de directie der steenkolenmijnen in het steenkolen- bekken van Lotharingen lis maandag 96,3 procent der mijnwerkers niet in de mijnen afgedaald om aan het werk te gaan. Van vakbondszij dé werd gezegd, dat alleen 'het perso neel van de veiligheidsdiensten werkt. HAVANNA. Wederom is een groep Russen per schip uit Cuba vertrok ken. Een ooggetuige, die ihet vefrtrek van de „Mikhail Kalinin", een vrachtsohip met passagiersaccomo- datie, gadesloeg, schatte hun aantal op 500. Sommigen waren van hun vrouwen en kinderen vergezeld. NIEUW DELHI. Indië heeft bij China geprotesteerd tegen de onder tekening van het Chinees-Fakistaan- se grensverdrag, zo heeft een woord voerder van het Indische ministerie van buitenlandse zaken in Nieuw Delhi zaterdag gezegd. MOSKOU. De Ghanese onder-mi nister voor verbindingen, Isaac Ben- neh, heeft het Russische persbureau Tass meegedeeld, dat hoe langer hoe meer Ghanese studenten naar de Sowjet-Unie zullen gaan lom daar te studeren. BERLIJN. De Oostduitse regering heeft in drie gelijkluidende nota's bij Frankrijk .Engeland en de Verenig de Staten geprotesteerd togen het op 1 maart in werking treden van een wet die „West-Berlijn onder de ju risprudentie van de federale Bonds republiek brengt". COTONOU. Radio-Dahomey heeft er bij de Afrikaanse landen op aan gedrongen de voorwaarden van hun associatieverdrag met de E.E.G. op nieuw onder de loep te nemen nu de ondertekening van dit verdrag door toedoen van Nederland en Italië is vertraagd. WASHINGTON. Amerikaanse re geringsfunctionarissen menen, dat de ruzie tussen Peking en Moskou Rus sische plannen voor*nieuwe bespre kingen met de V.S. over Berlijn kan vertragen en wellicht ook de oor zaak is van de huidige stilstand in de Geneefse besprekingen over een verbod op kernwapenproeven. In Lotharingen is 95,5 procent van de mijnarbeiders vandaag (dinsdag) thuis gebleven. NEW YORK. West-Europa is nog steeds de grootste handelspartner van Azië en zou met het oog op zijn stijgende welvaart grotere bereid heid moeten tonen de ontwikke lingslanden in Azië ite helpen, zo wordt gezegd in een rapport van de Verenigde Naties. Voor 45 jaar.... ZIERIKZEE. Aan de Zierikzeesche Bad- en Zwemvereniging Zeebad „Het Stelletje" werd de koninklijke goedkeuring op de statuten verleend. NIEUWERKERK. In café „De Wereld" werd een vergadering ge- houden, Waarop een afdeling werd opgericht van de Provinciale Geiten- fokvereniging. ZIERIKZEE. Velen moesten te leurgesteld worden bij de jongste uitvoering van „Kunst en Eer". De toeloop was zo groot, dat de kaarten spoedig waren uitverkocht. De Con certzaal was eivol. BURGH. De schoolopziener heeft de verzetting van de uren der les sen van de o.l.-school in de gemeen te, in verband met de invoering van de zomertijd, goedgekeurd. DREISCHOR. „Arm moedertje", „De broek van Mahomet" en „Pop penkast" waren de stukken, die de Rederijkerskamer „Kunst na Arbeid" op de jongste uitvoering voor het voetlicht bracht. RENESSE. Na het vo&ren met lu pinepeulen. zijn verschillende koeien iti deze gemeente ziek geworden. BRU1NISSE. Met het oog op de vermindering van het broodrantsoen hebben de bakkers alhier besloten ook op dinsdagen niet meer te bak ken. Reeds geruime tijd wordt ook op donderdagen geen brood meer ge bakken. ZIERIKZEE. In de afgelopen nacht lussen twaalf en één uur, werd een zo hevig kanongebulder vernomen, dal de huizen op hun grondvesten stonden te trillen. Velen begaven zich naar de Nieuwe Haven. ZIERIKZEE. Zeer binnenkort zal met de bouw van een tiental huizen in het Vrije een begin worden ge maakt. Mijnheer de redakteur. Gaarne verzoek ik U het volgende te willen opnemen in uw blad n.a.v. de ingezonden stukken betreffende het vervoer van scholieren. Hierbij wil ik mij natuurlijk be perken tot dat deel ervan, dat be trekking heeft op het vervoer en de gang van zaken, voorzover het de scholieren van de Beatrixschool te Zierikzee betreft. Uit het betoog van de U.L.O.-scholiere Nelly Hooger- huis over „het doppen van eigen boontjes" meen ik te moeten opma ken, dat de schrijfster van het inge zonden stuk bij voorkeur de hare „zittend" wil doppen en dit wil be reiken door aan het adres van an deren verwijten te maken. 1. Zij gebruikt hiervoor middelen en „gegevens", die niet geheel op waarheid berusten (lang niet alle leerlingen van de Beatrixschool hebben voorrang bij het instap pen). .Met haar uitlatingen hier over begeeft zij zich op een ter rein, waarover zij, ondanks het feit, dat zij op de U.L.O.-schooI gaat, niet bevoegd is tot oorde len. Haar betoog kan dus geen andere bedoeling hebben dan te trachten de publieke opinie te beïnvloeden en dan op gronden en bewerin gen, welke zij niet heeft gecon troleerd of georiënteerd bv. bij de leerkrachten, die steeds aanwezig zijn. 2. Zij maakt haar „bezwaren" ken baar langs een weg, welke in eer ste instantie niet de meest aan gewezen manier genoemd kan worden. (Waarom heeft zij zich over deze aangelegenheid niet eerst recht streeks tot de leiding van de R. T.M. gewend of tot „de meester of de juffrouw", die er, zoals zij zeer terecht heeft opgemerkt, „steeds aanwezig is"?). Hieruit kan m.i. geen andere con- olusie getrokken worden dan dat zij hiermede blijk Igeeft zich be wust te zijn van haar zwakke (of bedenkelijke?) instelling t.a.v. de leerlingen der Beatrixschool. 3. Deze wijze van aanpak via inge zonden stukken, zonder contact of overleg met de hierbij betrok ken instanties of personen, waar borgt geen enkele verbetering voor de toekomst. Een verbete ring kan in de eerste plaats en in hoofdzaak dan alleen tot stand komen wanneer de medewerking van het gehele publiek verzekerd is. De behartiging van de belangen van deze groep scholieren zal door dergelijke opmerkingen of instelling onzerzijds niet verminderen. Inte gendeel, een mentaliteit als de hier boven genoemde toont aan, dat voor de belangen van minder weerbare groepen van ons volk nog meer dient te worden gewaakt en tot stand ge bracht. Deze zorg dient niet alleen te bestaan uit hét in stand houden van de scholen voor buitengewoon lager onderwijs, doch vooral ook door een geestelijke instelling van het gehele Nederlandse volk, zoals, zich dit onlangs manifesteerde t.a.v. de lichamelijk gebrekkigen bij de aktie „Open het Dorp". Het hoofd der Beatrixschool, G. H. ROSINK. SPORT BILJARTEN „De Carambble" (Dreischor) kampioen 4e klasse C district Schouwen-Duiveland Door de vrijdagavond in hotel „De Drie Schapen" te Dreischor gespeel- die biljartwedstrijd tegen het Ouwer- kerkse „DOS" met 7-2 te winnen is het team van de Carambole er op duidelijke wijze in geslaagd het kampioenschap van de C 4 klasse in het district Schouwen-Duiveland van de K.N.B.B. te behalen. In de 7-2 uitslalg is een extra matchpunit be grepen voor het winnende team. De gedetailleerde uitslag is als volgt: P. van Mierlo-J. Bom 2-0; C. Lodewijk-L. Raamsdonk 2-0; J. A. Dorst-J. J. Smits 2-0; J. A. Goud zwaard-C. v. d. Werf 0-2. Waarschijnlijk zal „De Carambo le" het komende najaar in de gele genheid Igesteld worden om deel te nemen aan de districtskampioen schappen in Brabant. Eindstrijd kampioenschap van Nederland 2e klas kader 38/2 Donderdagmiddag 7 maart a.s. zal de eindstrijd om hét kampioenschap van Nederland tweede klas kader 38/2, te houden in hotel „Concordia" te Zierikzee, officieel geopend wor den door burgemeester mr. F. Th. Dijckmieester. Aan de wedstrijden wordt deelgenomen door de heren C. Brandjes (Uitgeest), IJ. Feeke (Ber gen N.H.), F. C. Hanse, Zierikzee), F. van Hooff (Valkenswaard), Th. Jan sen (Eindhoven), J. van Oldenmark (Den Haag), Th. Plat jouw (Lams- waarde), A. C. Rooymans (Zwolle). De eerste ronde begint om 14.15 en 16.15 uur, de tweede ronde om 19.30 en 21.30. Vrijdag 8 en zater dag 9 maart voortzetting van de wedstrijden om 14.00, 16.00, 19.30 en 21.30 uur. De slotpaftijen vinden plaats zondag 10 maart om 14.00 uur en 16.00 uur, waarna om circa 18.00 uur huldiging van de kampioen en prijsuitreiking. De oi'ganisatie is in handen van de biljartvereniging „Concordia". DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" Uitslagen februari 1963 A, Knulst-K. B. Hogerland 0-2; A. Knulst-H. Kouijzer 2-0; J. M. Kos- tense-W. Stoutjesdijk sr. 2-0; W. Stoutjesdijk jr.-J. Huigens 1-1; P. Coppoolse-A. Knuist 2-0; F. Rogge band-K. B. Hogerljand 1-1; A. Knuist -J. P. Willemse 0-2; F. Roggeband- P. Coppoolse 2-0; W. Stoutjesdijk jr.- J. M. Kostense 1-1; W. Stoutjesdijk sr.-P. Coppoolse 2-0; H. Kouijzer- F. Roggeband 1-1; W. Stoutjesdijk sr.- K. B. ITogeriand 0-2. Prijsuitreiking elubkainpioenschappen Z.K.B. Ter afsluiting van de clubkampi oenschappen van de Zierikzeesche Kegelbond vond zaterdagavond in hotel „Concordia" te Zierikzee een bijeenkomst plaats van de elubs, die hebben deelgenomen aan deze com petitie met als hoofdschotel het uit reiken van de bekers aan de win nende vijftallen van Sans Souci I en Herovema II. De voorzitter van de Z.K.B., de heer M. C. Doeleman, heette in zijn openingswoord de aanwezigen van harte welkom en dankte de heer J. Volkeri voor het uitgebreide bulletin over het verloop van de wedstrijden. In deze competitie heeft Sans Souci I goed gegooid en komt de beker deze club dan ook ten volle toe. Ge zien de vorige wedstrijden was de algemene gedachte dat de strijd zou gaan tussen Herovema I en St. Jan I, terwijl Sans Souci I als gevaarlij ke derde zou fungeren. Dat Sans Souci I gevaarlijk was is dus inder daad gebleken nu zij de beker in de wacht wisten te slepen. Alle Negen I heeft in deze competitie zich ook flink geweerd en wist St. Jan I te passeren en daarmede op de tweede plaats te komen. Dat Sans Souci goed op dreef was bleek ook uit het resultaat bij de tweede vijftallen. Hier eindigde Sans Souci II op de tweede plaats. Winnares werd hier Herovema II. Voor de erebaan stel den zich slechts 1 dame en 7 heren kandidaat door in deze competitie een gemiddelde van tenminste 58 punten te gooien. Beker ere-baan Bij de heren moest er nu nog ge kampt worden om uit te maken wie in het bezit zou komen van de beker erebaan. Mevrouw J. Krips-Doele- man (Herovema) moest nu erebaan houden hetgeen zij dan ook deed door 61 punten te gooien. Bij de he ren werd er fel gestreden en was het de heer M. C. de Vlieger (Sans Souci) die met 66 punten winnaar werd en daardoor ook in het bezit kwam van de beker erebaan. De gouden ballen wei-den dit jaar ge wonnen door mevrouw J. Krips-Doe- leman (Herovema) met 464 punten en de heer dr. J. C. RÖhner met 499 punten. Het vaantje voor de meeste negens in deze competitie gegooid ging dit keer naar de heer L. A. de Jonge die in totaal 26 keer alle ne gen kegels wist te raken. In de loop van de avond werd er ook nog ge- kampt voor de prijs van de vijf-bal len kaart. Bij de heren was het de heer J. Roskam (Sans Souci) met 25 punten die de beste prestatie leverde en bij de dames met 22 punten me vrouw Ribbens-Buyse en mevrouw Pomper. Na afloop hiervan mochten de winnende vijftallen en de daar voor in aanmerking komende dames en heron uit handen van de voorzit ter der Z.K.B. met woorden van ge lukwens en en waardering hun prij zen in ontvangst nemen. Bij een ge zellig muziekje bleef men hierna nog geruime tijd bijeen Ingezonden mededeling Vier middelen in één tablei werken krachtiger zonder de maag van streek ie maken I De vier middelen verenigd in Che farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Spanning rond inentingsactie OPHEUSDEN, 4-3. In Opheusden wacht men met enige spanning af hoeveel kinderen zich vandaag zul len laten inenten tegen polio. Onge veer 700 kinderen komen voor een vaccinatie in aanmerking. In Op heusden (4.000 inwoners) hebben vijf kinderen kinderverlamming. In Kesteren heeft zich een geval voorgedaan. Dit is echter van niet ernstige aard. De vijf kinderen in Opheusden vertonen ernstige ver lammingsverschijnselen, zo hebben de doktoren ter plaatse meegedeeld. Winter 1962-1963 slecht voor straathandel UTRECHT, 4-3. „De winter 1962- 1963 zal in de geschiedenis van de markt- en straathandel geboekstaafd wordbn als een rampzalige periode". Dit schrijft „De Koopman", het of ficiële orgaan van de centrale ver eniging voor markt-, straat- en ri- vierhandel. Al gedurende tien achtereenvol gende weken is het voor de markt en straathandel in groenten, fruit, vis, bloemen en planten, volgens „De Koopman" totaal onmogelijk om het bedrijf uit :te oefenen. Voor vele an dere branches, die nog een poging kunnen walgen valt weinig of niets te verdienen. Strenge kou, spiegelgladde wegen, sneeuw, ijzel en mist veroorzaken onoverkomelijke moeilijkheden voor venters en marktkooplieden. In vele gemeenten zijn de pogingen om de markterreinen sneeuwvrij te houden, gestaakt, aldus het blad. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Emmeloord ROTTERDAM, 4-3. Kléi-aardappe len 38 mm. opwaarts voor hét bin nenland: Bintje f 18-19,50. Klei-aardappeien 35 mm. opwapvts Bintje f 17-19. Voor export: Bintje 35 mm. op waarts van de kleigrond f 18,50- 19,50; Furore 40 mm. opwaarts van de kleigrond geen notering. Binnenlandse handel rustig, ex- porthandel weinig belangstelling. Voer-aardappolen f 4-5,50. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsv,oorwaarden, vastge steld voor de verkoop van consump tie-aardappelen op wagon, schip of auto. Graanbeurs ROTTERDAM, 4-3. Tarwe, door sneekwaliteit 17 pet. vocht tot f 34,20, deze week franco per auto Rotter dam; zomergerst tot f 28; haver tot f 25,50; rogge tot f 24,50; groene erwten f 42-49; schokkers f 45-70; bruine bonen, boerenschoon tot f 130 franco Rotterdam. GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke Stand eu loop der hevolkiug over februari 1963 Geboren: 8. Adriana Christina, d. van J. de Koning en Chr. Bolijn; 9. Willemina, d. van Jan van Oeveren en A. Zomjervan. Overleden: 5. Olivier van Zuid1- iand, 87 j., wedn. van E. Bal; 12. Jannetje Cornelia Jumelet, 73 jaar, echtg. van Jan Wesdorp. Ingekomen: Gerrit Noordhoek en gezin van Krimpen aan de IJssel. Vertrokken: Jacobus J. Bos naar 's-Gravenhage. Leden van een orthodoxe kerke lijke groepering in Opheusden heb ben tot dusver geweigerd hun kin deren te laten inenten. Van de zijde van het gemeentebe stuur van Kesteren is meegedeeld dat twee artsen vandaag in Opheus den zullen zijn om de inenting te verzorgen. Ongeveer 700 kinderen zijn niet ingeënt. Er is ook een be roep gedaan op volwassenen tot de leeftijd van 35 jaar. De heer Vink ambtenaar op de gemeentesecretarie van Kesteren zei „Wij hebben geen idee hoeveel men sen er zullen opdagen, maar we ho pen dat men nu het nut er van in giet". Hij voegde er aan toe dat de artsen verbaasd zijn over het ont staan van kinderverlamming in deze tijd van het jaar. Zij nemen aan dat het een bijzonder krachtige variant ■is. Als de temperaturen toenemen zou de kinderverlamming zich wel eens in ernstige mate kunnen uit breiden. zo menen zij. SEVILLA. Zaterdag i$ eer. deel van een Spaanse school voor lager onderwijs ingestort. Volgens de eer ste berichten zijn er drie kinderen omgekomen en werden 53 kinderen en onderwijzers gewond. WASHINGTON, 4-3. Het Ameri kaanse weerkundig instituut heeft een weersvoox-spelling voor maart uitgegeven waarin gezegd wordt dat de vorstperiode in Groot-Brittannië, Scandinavië en noord-Europa door stijgende temperaturen zal worden onderbroken. In zuid-Europa zal het deze maand echter koud blijven. Volgens het instituut zullen de temperaturen in Engeland tot niet ver beneden de normale waarden voor maart stijgen. In noord- en westrEuropa zullen zij praktisch normaal zijn, doch in zuid-Frank rijk en andere Middellandse Zee-ge bieden blijft het koud voor de tijd van het jaar. Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5