Weer verkouden De Indische defensie Niet machteloos tegenover §YlCp. Nog geen licht in dubbele roofmoord te Rotterdam Kinderverlamming in weinig ingeënt dorp Teleurstelling over resultaten van de woningbouw Vervaardiging van vaccin onmogelijk? We bevinden ons weer in een tijd, waarin iedereen met zakdoeken wappert, de keel schraapt, de tra nende ogen afwist en 'meent des avonds niet zonder een hete groc te kunnen. Verkoudheid, wat is dat toch een vervelende cn lastige kwaal: een al te trouwe gezellin in de overgangs periode van winter naar voorjaar. Is er nu, met al die vooruitgang van de geneeskunde, nog stééds geen wapen gevonden in de strijd tegen dit storende en 'heus niet altijd zo onschuldige kwaaltje? Nee, eigen lijk niet! Verwekker is thans te isoleren. Wie zou verwachten, dat zijn huis dokter of een specialist in staat moet zijn hem door inenting onvatbaar voor verkoudheid te maken, komt bedrogen uit. Toch ligt die gedachte wel voor de hand, want vaccinatie is immers ook mogelijk tegen pokken, cholera, difterie, kinkhoest, tetanus, polio en influenza. Enkele jaren geleden is wel met zekerheid een virus als verwekker van de verkoudheid ontdekt, dat wil zeggen een ziekteverwekker van uiterst kleine afmetingen. In het bacteriologisch laboratori um passeert de ziekmakende stof de allerfijnste filters die daar voor dit soort onderzoekingen in gebruik zijn. Een verdere stap in het speurwerk over de verkoudheid kon ook wor den gezet: na enige tijd bleek men het virus ook te kunnen isoleren. Deze prestatie werd geleverd door de Engelse geleerde dr. Andrews. Enkele jaren geleden deed hij hier over mededeling op een congres voor microbiologie. In vakkringen heeft deze mede deling grote belangstelling getrok ken: wederom ivas een mijlpaal be reikt op het terrein van het ver- koudheidsonder zoek. Tegenslagen. Wil men een voorbehoedend vac cin tegen een bepaalde ziektever wekker vervaardigen, dan moet men de eigenschappen van die verwek ker ook kunnen bestuderen. Door de vondst van dr. Andrews is deze mogelijkheid inderdaad ge schapen en allerwegen zijn de expe rimenten met het verkoudheidsvirus in gang gekomen. Van een leien dakje liepen al die onderzoekingen echter niet: het bleek zeer moeilijk te zijn het een maal verkregen virus voort te kwe ken. Desondanks is men wel te weten gekomen dat het maken van een ent stof voorlopig nog niet goed moge lijk is. Lichtpunt. Er ontstaan als reactie op de in- werking van de virusdeeltjes waar schijnlijk geen anti-stoffen in het bloed: het bloed produceert geen verweerstoffen. Als gevolg van doormaken van een verkoudheid treedt geen enkele mate van onvatbaarheid op; er wor den misschien dus geen stoffen ge vormd, die de basis van het vaccin kunnen zijn. Alle hoop is hiermee echter nog niet vervlogen, het is mogelijk dat er zich in het neusslijmulies verde digende antistoffen vormen. Mogelijk is daaruit mettertijd dan iets te vervaardigen dat plaatselijk toegepast een immunisatie ten ge volge zou kunnen hebben. Dr. H. W. Scalongne. Ingezonden mededeling Alleen 't beste... goed genoeg I 1?ee%/e&f Binnenvering Schuimrubber HAZET FABRIEKEN ZEVENBERGEN NIEUW DELHI, 28-2. Morarji De- sai, de Indische minister van finan ciën, heeft in het parlement bekend gemaakt, dat Indië dit jaar 8.670 miljoen rupee (ongeveer 6.52 miljard gulden) aan defensie uitgeven. Dit is bijna de helft van de totale be groting van de centrale regering van 18.524 miljoen rupee. AFDELING SCHOUWEN NJ.O. Fruitteelt in 1962 niet geheel bevredigend HAAMSTEDE, 27-2. Onder leiding van de waarnemend voorzitter de heer C. v. d, Kreke vergaderde in hotel Bom de afdeling Schouwen van de Ned. Fruittelers Organisatie. De voorzitter las het door de 'heer J. P. C. Boot opgemaakte openings woord, waarin hij woorden van her denking wijdde aan de overleden oud-voorzitter van de Kring Zeeland de heer J. Q. C. Lenshoek. Over de fruitproduktie in Schou wen in 1962 bleek de heer Boot niet geheel tevreden. De ontwikkeling bleef achter door een koud voorjaar en een koude zomer. Een nieuwe ziekte is de vruchtboomkanker. Schade leverde het plotseling afval len van een groot aantal plukrijpe peren. Zich verzekeren tegen hagel blijft noodzakelijk. Dank werd gebracht aan de ter vergadering aanwezige tuinbouw- consulent ir. J. J. van Hennik, die in samenwerking met zijn assistent de heer J. A. v. d. Weel, na de ramp belangrijk werk deed. Hierna werd de schommelende waterstand ter sprake gebracht. De vereniging pro testeerde tegen de uitbreiding van het waterwingebied - in het kader van het streekplan - in de richting van de boomgaarden. Momenteel ligt het grondwater reeds 28 cm. lager dan in dezelfde periode van 1962. De mogelijkheid werd geopperd het in de Schelde uitstromende water, terug te laten vloeien. M.b.t. het streekplan heeft officieel geen enke le fruitteler iets kunnen zeggen. Arbeidsproblemen. De arbeidsproblemen nemen steeds grotere vormen aan. De jongeren trekken naar de steden, terwijl de overheid de arbeid op het land als iets „minderwaardigs" gaat beschou wen. De voorzitter had zich ook ge- ergerd aan de smerige kisten, die van de handel terugkomen. De wildschade gaat zeer grote af metingen aannemen. T.a.v. eventuele schadevergoedingen zijn de ver wachtingen niet gunstig. De rekening gaf een goed batig saldo te zien evenals de Corso-re kening die een batig saldo toonde van f 304,62. Op advies van de heer G. de Glopper werd de rekening goedgekeurd. De leden hebben geen bezwaar om ook dit jaar weer deel te nemen aan het fruitcorso in Goes. Causerie. Bijzonder interessant was de le zing over „Actuele problemen in de fruitteelt", gehouden door ir. J. J. van Hennik. Ook deze spreker ging terug naar 1953, waarbij hij ver wachtte dat vele getroffen fruitkwe kers uit de kop van Schouwen zou den gaan her-inplanten. Door ver droging en recreatie bleef deze ex pansie weg en gaan we de herin- plant op andere plaatsen van ons eiland zien, vooral in Duiveland. De gehele fruitteelt in ons land is iets stagnerend. Het areaal in 1953 was 70.000 ha., nu nog maar 55.000' ha. Ingezonden mededeling Scheepvaart berichten Attis, 27-2 van Hamburg naar Am sterdam. Kelletia (t.), 27-2 te Stockholm. Willem Ruys, 27-2 van Port Ever glades naar Bermuda. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Emmeloord EMMELOORD, 28-2. De officiële noteringen luiden heden als volgt (in guldens per 100 kg), telersprijs af boerderij): Consumptie-aardappelen binnen land: Bintje 35 mm klei opw. f 19.00. Consumptie-aardappelen export: Bintje 35 mm klei opw in 2 maten f 20,00. Voeraardappelen f 4,50-5,25. Banzai riep de boer TOKIO, 28-2. Banzai" (hoe ra), riep de 83-jarige Japanse boer Sjimatsoe Josjida donder dag voor het hooggerechtshof van Nago ja in zuidwest-Japan toen de rechter de verklarin gen van twee mannen, waar op de boer in 1914 was ver oordeeld, als vals brandmerk te. Josjida was in 1914 ter dood veroordeeld omdat hij, althans volgens de akte van beschuldiging, een koopman vermoord had. Deze straf werd later gewijzigd in levenslang. De boer bleef tot 1935 in de gevangenis. In dat jaar werd hij voorwaardelijk op vrije voeten gesteld. Josjida hield koppig vast aan zijn onschuld en kreeg wegens zijn pogingen om zijn naam van bleem te zuiveren de bijnaam „Graaf van Monte Cristo". Na vijf verzoeken kreeg hij eindelijk herziening van zijn proces. Hij kan nu schadevergoeding eisen voor de 21 jaar die hij in de gevangenis heeft door gebracht. Het C.N.V. over de "j Sportraad Westerschouwen officieel ge-installeerd Adviserend lichaam van raad en college loonvi Er is dus wel gerooid, maar niet bij- geplant. Alleen Zeeland: geeft een toenemende herinplant 'te zien. De consumptie is sterk gestegen in ons land. Het publiek koopt grif en we zitten nu met een tekort aan goed fruit. Het is thans zo ver in ons land dat de grote kopers klagen dat ze in ons land geen grote kwantums goed fruit kunnen kopen. Daarom zien we de laatste tijden weer appels en ook druiven die geïmporteerd worden. Er komen niet veel nieuwe rassen bij het planten. Golden Delicious en Cox's zijn de meest geplante, aange vuld met wat zomerrassen. Experi menteel zijn de Tidemann's Early Worcester en de Benoni. Stark Ear liest blijkt niet mee te vallen. De hoop is gevestigd op wat mutanten zoals de Lired James Grieve. Bij de peren zit het beter. Hier komen de bronskleurige Lucas en Doyenné zich aandienen met daarnaast de dubbele Precose, waarbij de laatste de interessantste is met zijn vruch ten van 4 ons. Dé boomvorm blijft voor ons de doodgewone spil, die een 20 jaar meekan. UTRECHT, 28-2. Henry Ford heeft eens gezegd: „Mijn klanten zijn vrij om de kleur van hun auto zelf te kiezen, als ze maar zwart nemen". Het heeft er alle schijn van, dat het zelfde nu geldt van de nieuwe loon politiek: „De bonden zijn vrij, hun eigen verbetering van arbeidsvoor waarden te kiezen, als ze maar kie zen voor 2,7 procent". Aldus „De Gids", het orgaan van het Christelijk Nationaal Vakver bond in Nederland. Het is jammer, zo zegt „De Gids", dat 'het nieuwe systeem van loon vorming van start gaat in een pe riode waarin zich een lichte stag natie in de economische groei be gint af te tekenen. De betekenis en de mogelijkheden van het systeem zouden iedereen veel duidelijker zijn geworden, als de Stichting van de Arbeid met een meer genuanceerd ruimtebeeld als goedkeurinlgsnorm had kunnen werken. Nu is het cijfer 2,7 als uitkomst van een voorspel ling over de ontwikkeling van onze nationale economie als geheel wel zo'n onontkoombare magneet ge worden, aldus „De Gids", dat nie mand beneden dat cijfer wil uitko men en dat niemand er ook boven uit mag gaan. PARIJS. Tijdens de inval die de Parijse politie vrijdagavond jl. in een woning bij het vliegveld Orly deed, is ook de luitenant-ter-zee Buscia, de re.chtei'hand van ex-ka pitein Sergent in de afdeling Parijs van de illegale „Nationale Verzets- raad", gearresteerd. ILVAMSTEDE, 27-2. Deze week is in het gemeentehuis van Wester schouwen te Haamstede door burge meester jhr. li. J. H. Q. Röelt de sportraad van deze gemeente offi cieel geïnstalleerd. Op deze eerste zitting waren naast burgemeester Röell, die tevens als voorzitter zal fungeren, aanwezig de secretaris ,de heer J. W. de Jonge, A. J. Goossens (vertw.raad), D. E. Mooij (S.V. Burgh), W. J. v. d. Maas (S.V. Zee meeuwen), Joh. Slujjter (K.V. Dos- fco), J. de Wit (S.V. Renesse) en A. Damman en J. H. Blom (onderwijs). Alleen de vertegenwoordiger van de K.V. Velocitas was niet aanwezig. Na zijn welkomstwoord zette de burgemeester allereerst de voorge schiedenis, die het totstandkomen van de sportraad was voorafgegaan, uiteen. Het initiatief hiertoe was uit gegaan van de S.V. Burgh, in nauw contact met de S.V. Renesse, waar bij later ook de andere verenigingen werden betrokken. Het gemeentebe stuur heeft eer tot samenstelling werd overgegaan contact opgenomen met de Zeeuwse Sportraad, waarbij helaas zeer lang op antwoord moest worden gewacht. Uiteindelijk kwam men in het bezit van een uitvoerig rapport van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk, aan de hand waarvan men tot samenstelling is overgegaan. Het doel. Het doel van de sportraad is: het bevorderen van de sportbeoefening in Westerschouwen, in de ruimste zin van het woord, door: 1. Het be vorderen van de samenwerking tus sen de onderscheidene sportvereni- gingen in de gemeente Westerschou wen. 2. Het openen .van de mogelijk heid, dat de betreffende sportver enigingen zelf wensen naar voren* brengen met betrekking tot de sport beoefening. 3. Het verkrijgen van een inzicht wat er in de plaatselijke sportwereld leeft. 4. Het invoeren van ter plaatse nog niet beoefende sporten. De sportraad zal de raad en het college van burgemeester en wethouders, hetzij desgevraagd, het zij uit eigen beweging, van voorlich ting met betrekking tot de proble men inzake de sportbeoefening in de gemeente Westerschouwen dienen. De samenstelling van deze sportraad ziet er als volgt uit: één vertegen woordiger uit en door het college van burgemeester en wethouders aangewezen, welke tevens voorzitter is, één vertegenwoordiger uit en door de raad aangewezen; één ver tegenwoordiger van elke sportver eniging in de gemeente, uit en door het bestuur aangewezen; twee ver tegenwoordigers uit en door de leer krachten van de in de gemeente aanwezige onderwijsinstellingen aangewezen. Door de sportvereni gingen worden twee vertegenwoor digers opgegeven. Is bij een zitting de persoon welke zitting in de sport raad heeft verhinderd, dan kan het andere lid als vervanger optreden. Registratie. Voor een vertegenwoordiger voor de sportraad te kunnen aanwijzen, dienen de sportverenigingen te zijn Ingezonden mededeling Nu de griep in Nederland om zich heen grijpt, is het voor iedereen belangrijk te weten „Wat kan ik doen?" Eenvoudig dit: kruip onder de wol, zodra u meent het te pakken te hebben. Raadpleeg uw dokter. Hij zal er geen bezwaar tegen hebben, dat u intussen zelf een verstandige maat regel neemt door Aspirin in te nemen. Aspirin waar Bayer achter staat. Neem de grote voordelige gezins verpakking, dan bent u goed voorbereid. Vijf en twintig rechercheurs aan het werk ROTTERDAM, 28-2. - De Rotter damse recherche heeft nog geen en kele aanwijzing, die zou kunnen lei den tot de arrestatie van de dader van de tragische gebeurtenissen in de sigarenwinkel in het zuidelijk stadsdeel nu al twintig dagen ge leden toen de 38-jarige weduwe mevrouw A. B. van der Hoff-Van Heek en haar achtjarige zoon Marcel op een verschrikkelijke wijze om het leven werden gebracht. Vijf en twintig rechercheurs hou den zich onafgebroken met de zaak bezig; meer dan 600 personen zijn gehoord, enkelen zijn enige tijd op het bureau aan de Slinge vastge houden voor een extra verhoor. Re gelmatig nog komen tips binnen, die alle worden nagegaan en soms in derdaad nuttige gegevens bevatten, maar een bepaalde lijn hebben de speurders niet kunnen ontdekken. „Wij zijn in de moeilijke situatie dat wij mag alle kanten uitkunnen", zei het hoofd van de recherche, com missaris P. Kruit, die overigens vast houdt aan de stelling dat de dader bekend moet zijn geweest met de gewoonten van de vrouw. Uit de verhoren heeft de politie een kleine groep van „interessante getuigen" geselecteerd, die nader zullen wor den gehoord. Een nieuw aspect is dat het labo ratorium-onderzoek heeft aange toond dat het tijdstip van de dood slag mogelijk iets later is geweest dan men aanvankelijk vermoedde. Tot deze conclusie kwam dr. J. Zel- denrust maandag jl. Daarmee kan worden verklaard dat de nachtwa ker niets verdachts heeft gezien op zij ronde van twaalf uur, maar de grote vraag .blijft: op welke wijze is de dader zo laat in de naoht bin nengekomen in de woning van de vrouw ,die op dat moment nog niet in bed1 lag? De politie houdt er rekening mee dat er toch nog mensen zijn, die - onbewust - iets weten dat belang rijk kan zijn. Diezelfde ervaring heeft men gehad bij het onderzoek in. de moordzaak-Marcel Nivard, dat - na veertien dagen vrijwel vastge lopen - door een losse opmerking van een der omwonenden, die hij zelf niet van belang achtte, opeens binnen enkele uren tot een oplos sing kwam. De recherche hoopt nu op iets dergelijks - „de onbelang rijkste tip kan beslissend' zijn", zei commissaris Kruit - en daarom werd deze week het buurtonderzoek her vat. fcen handicap. Een handicap voor de recherche is dat zowel in het huis als in de directe omgeving niets is gevonden dat van de dader kan zijn. Het voor werp waarmee de slagen zijn toe gebracht is eveneens nog spoorloos. De dader heeft daarbij het voordeel van de sneeuwval na de nacht van de achtste februari. Een grote hoe veelheid kleding is onderzocht op eventuele bloedvlekken, maar ook dat heeft niets opgeleverd. De kans bestaat overigens dat de dader niet meer dan enkele kleine bloed- spatjes op zijn kleding heeft. SPORT VOETBAL Neflerland-België gaat door ROTTERDAM, 28-2. Bondsvoor zitter A. L. M. Schroder, secretaris- penningmeester L. Brunt cn bonds- bcstiiurslid D. Nijs, hebben donder dagmiddag na een langdurige con ferentie met de heer B. van Krim pen, directeur van bet Fcijenoord- stadion, besloten de interland Nc- dcrland-België, die zondag in Rot terdam moet worden gespeeld, niet uit te stellen. ingeschreven in een door burgemees ter en wethouders bij te houden re gister. Door burgemeester en wet houders, de sportraad gehoord, wordt beslist welke vereniging, gezien de aard van de sport welke wordt be dreven, voor inschrijving in aan merking komt. De leden van de sportraad hebben zitting voor vier jaren. Zij treden igelijk af en zijn terstond herkiesbaar. Besloten werd om de drie maanden een vergade ring te beleggen. Verder kunnen nog vergaderingen worden gehouden als de voorzitter dit noodzakelijk acht of dit verzocht wordt door tenminste drie leden. De heer D. E. Mooij werd benoemd als secretaris van de sportraad. Overval op bakker opgelost AMSTERDAM. 23-2. Na tien da- gen van naarstig speurwerk is de Amsterdamse politie er in geslaagd Maarheid te brengen in de roof overval op de 63-jarige bakker J. v. d. B., die op zaterdagavond 16 fe bruari zwaar gewond werd aange troffen in een sloot nabij de West havenweg -in de hoofdstad. Na lang durige verhoren hebben de 21-jarige I09 arbeider W. R. N. en de 30-jarige classificeerder L. v. E. bekend, dat zij de bakker op de bewuste avond in hun auto hebben vervoerd, waar bij de oudste van het tweetal de bakker zo ernstig mishandeld heeft, dat deze een hersenschudding, een dubbele kaakfractuur en verwon dingen in het gezicht opliep. De buit bedroeg honderd gulden. Ernstige onrust in Oplieusdcn OPHEUSDEN, 28-2. In het Gel derse dorp Opheusden (gemeente Kesteren) waarvan de bevolking naar op het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid bekend is voornamelijk om principiële re denen weinig \Joor vaccinatie of doorlichting voelt, is sedert decem ber 1962 reeds bij zes kinderen kin derverlamming geconstateerd. Bij de meeste kindieren gaat de ziekte met ernstige verlammings verschijnselen gepaard. Geen van de kinderen was tegen de2e ziekte in geënt. De medici jn Kesteren vre zen een ernstige uitbreiding van de ziekte, zodra de vorstperiode ein digt en de temperatuur zal gaan stij gen. Het gemeentebestuur is door de ziekte ten zeerste verontrust en heeft besloten op dinsdag 5 en woensdag 6 maart een inenting te organiseren om de ziekte te beper ken. De slachtoffertjes variëren in de leeftijd van drie tot acht jaar. Hoe wel van overheidswege daartoe steeds de gelegenheid is opengesteld, wordt van de mogelijkheid tot in enting tegen welke? besmettelijke ziekte dan ook weinig of geen ge bruik gemaakt. Van de kinderen in het dorp Opheusden is slechts 30 procent ingeënt. In het dorp Kes teren is dit percentage 70 procent. Inenting in deze gemeente blijft niet alleen om principiële redenen ach terwege. Er zijn ook verscheidene ouders, die inenting eenvoudig niet nodig vinden. Zij zijn zelf nooit in geënt en waarom dan wel de kin deren? De inspectie van de volksgezond heid houdt zich met deze kwestie bezig. DEN HAAG, 26-2. Nu onlangs, achttien jaar na de bevrijding, de miljoenste woning is gereed geko men, is er wel reden tot dankbaar heid doch helaas niet tot tevreden heid. Dit merken vele leden op in het^ voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Ka mer over de begroting 1963 van 'het departement van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Vele andere leden waren - zo blijkt uit het verslag - zeer teleurgesteld over de bereikte resultaten. Sommi ge leden hadden een zeer gunstige indruk gekregen van het beleid en van de bereikte resultaten. Enkele leden daarentegen meenden, dat het bouwbeleid in geen enkel opzicht aan de verwachtingen had voldaan. „Niet kan worden ontkend, dat het aantal woningzoekenden nog steeds even groot is als voor het optreden van dit kabinet, dat de krotoprui ming stagneert en voorts dat de ver nieuwing van de vooroorlogse wo ningen onvoldoende aandacht krijgt" Huren en accomodatie. Vele leden van de commissie stel len in het verslag o.m. vast dat er geen sprake meer ig van een goede verhouding tussen de 'huren van wo ningen en de grootte en accomodatie van die woningen. Een tweede on wezenlijk verschijnsel is h.i. dat de gesubsidieerde woningen voor een niet onbelangrijk deel worden be woond door mensen, die geen huur subsidie van node hebben. Een ge leidelijke verbetering van de kwali teit der woningen werd door deze leden node in het woningbeleid ge mist. Resumerende verklaarden de ze leden, dat het 'huidige beleid op het stuk van volkshuisvesting in de toekomst niet op dezelfde voet zal kunnen worden voortgezet, aange zien de huren van in verschillende BERN. Met ingang van 13 maart zal in Zwitserland op elke vier trei nen er één uitvallen wegens een te kort aan elektriciteit. jaren gebouwde, vergelijkbare wo ningen steeds meer uiteengroeien en omdat er teveel woningen gebouwd worden, waarvan de toekomstwaar de onvoldoende is. De aardappelen en de prijzen DEN HAAG, 28-2. De hoofdafete- ling Akkerbouw van het Landbouw schap zal zich bezig gaan houden met de vraag, welke maatregelen er kunnen worden genomen om te be vorderen dat zowel de prijzen die de producenten voor de aardappelen ontvangen, als de prijzen die de con sumenten ervoor moeten betalen, redelijk zijn. In de volgende be stuursvergadering zal de hoofdafde ling met suggesties dienaangaande komen. In de gehouden bestuursvergade ring werd een nota van de 'hoofdaf deling over de aardappelsituatie be handeld. In die veertien dagen ge leden opgestelde -nota had de hoofd afdeling opgemerkt dat de beperkte geldigheidsduur van de door het Produktschap voor Aardappelen ver strekte uitvoervergunningen een enigermate remmende en prijsdruk- kende werking uitoefent. Zij meen de dat bij het invallen van de dooi een tijdelijk dringend aanbod van aardappelen moet worden verwacht, waarvan een incidentele prijsdaling het gevolg kan zijn. Omdat naar haar mening de beschikbare voorra den ruimschoots voldoende zijn voor de binnenlandse voorziening en er nog een belangrijk kwantum een be stemming moet vinden op de bui tenlandse markt, concludeerde zij dat er voorshands geen enkele aan leiding is om exportbelemmerende maatregelen te nemen. Over de vraag of en welke maat regelen nodig zijn ontstond een dis cussie. De conclusie van de hoofd afdeling wilde het bestuur nog niet tot de zijne maken, nu de hoofdaf deling het onderwerp nader gaat bestuderen. Het was de voorzitter van de hoofdafdeling, de heer Mun- tinga zelf, die deze nadere studie voorstelde. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Verenigingsgebouw: 10 uur ds. J. A. v. d. Meiden, Dord recht. Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. W. Kool, Woerden. Kerkwerve: 10 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 2.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 uur ds. van Liere. Noordwellc: 11 uur ds. van Liere. Eikerzee (Scharendjjke): 10 uur ds. van den Ban. Brouwersha ven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur vicaris Kelling. Noordgouwe: 10 uur ds. Duvekot (H.A.). Dreischor 7 uur ds. Westerhof. Ouwerkerk: 10 uur ds. Assendorp. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groenewegen. Sir- jansland: 10 uur dhr. Malipaard, 6,30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. van der Sar. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds, J. A. Roskam, Beverwij k-Velzen. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds..Tiemersma. Haamstede; 10 en 3 uur ds. Boer- ma. Scharendijke: 10 en 2.30 uur kand. Brouwer, Amsterdam. Brou wershaven: 10 cn 2.30 uur ds. Went- zel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10 uur lees dienst, 2.30 uur ds. Tiemersma. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. den Heeten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. J. P. Moerkoert, Socmba. Christelijk Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Van der Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur lees dienst. Haamstede: 10 en 3 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. Van der Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk; 10 en 2.30 uur ds. Kok Leerdam. Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Kok. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Njeuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholiekc Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.30 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur. Haamstede; Eucharistieviering op zondag te 9.30 uur. MOSKOU. Chroesjtsjef heeft op een verkiezingsbijeenkomst in Mos kou verklaard, dat de V.S. dienen te beseffen dat een invasie in Cuba niet verenigbaar is met de beloften die president Kennedy tijdens de crisis om Cuba heeft gegeven. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 3