C.H.U.-Kamerlid en -Statenleden op informatie-bezoek Uuid-handen-lippen PLECHTIGHEID TE BURGH J. Bareiui.se - diensttijd 29 jaar - verlaat de Domeinen Veertigjarig jubileum M. Barendse BURGH, 28-2. Voor twee perso neelsleden van de Domeinen was het donderdag een merkwaardige dag. De heer AI. Uarendse te Burgh vier de zijn veertigjarig jubileum, ter wijl zijn broer, de heer J. Bareudse - te IV'estenschouwen na een ambtsperiode van 29 jaar. wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd, de Domeinen verliet. In de woning van die heer J. Ba- rendse aan de Lagewög was een heel gezelschap bijeengekomen om deze middag luister bij te zetten. Zo was er de inspecteur der Domeinen, mv. J. Thielen, de heer J. v. d. Broecke, hoofdopzichter, de heer A. Wij ma, chef de bureau, de heer N. H. Lysen, opziener. Verder collega's van de jubilarissen en oud-gedienden uit de Domeinon, zoals de heren Ant. v. d. Werf, Joh. van Hekke, A. Overbeke en St. Bom. Verder familie en be langstellenden. Allereerst richtte mr. Thielen zich tot de scheidende Barendse, mede namens het kantoorpersoneel uit Goes en Middelburg. „Dit afscheid is eigenlijk geen feest, doch meer een gedenkwaardige dag", aldus spreker, die Barendse schetste als een eehte werker. Na in de 1ste we reldoorlog gediend te hebben, kwam hij 'gedurende de winterperiode in do Domeinen werken, waarbij hij veel ervaring heeft opgedaan. In 1935 werd hij „vast", en bracht het tct Vakman B. Spreker was zeer erken telijk voor al het werk, dat de schei dende, ook enige tijd met lichame lijk bezwaar, in de Domeinen heeft verricht. Het was een persooi ij ke behoefte van de heer v. d. Broecke om uiting te geven aan cle waardering die hij voor Barendse 'heeft. Steeds kwam hij rond uit voor zijn mening. Ook tijdens de vakanties die spreker meestal in de Sohouwse duinen door brengt, sprak hij graag met „Jan". Spreker dankte hem nogmaals voer zijn vriendschap en toewijding. „Je naam staat nu op het bord der gepensioneerden, Jan", zeide de heer Lysen tot hem. „Je was troiwv aan het bos met zijn planten- en dieren wereld, waarin je een goed vakman werd". Spreker hoopte hem nog dik wijls te zien in de Domeinen, doch niet zoals enkele andere gepensio neerden, die zich alleen maar in de kolciertied" laten zien. College P. de Haan dankte voor de samenwerking en wenste hem het allerbeste toe. Namens de collega's overhandigde hij een zaag, terwijl de Ambtenarenbond een fruitmand liet overhandigen door de heer de Haan. Loopbaan AI. Barendse. Zesenvijftig jaar is Marius Ba rendse oud, waarvan hij er nu ruim 40 in de Domeinen heeft doorge bracht, kon mr. Thielen vaststellen. In 1919 begon hij als „pootjongen". Van april 1921 tot december werkte hij op arbeidscontract waarna ook hij „vast" werd. Rustig en onopval lend noemde spreker de jubilaris, die altijd trouw zijn werk doet, wat zeer gewaardeerd wordt. Spreker overhandigde hem een brief van de minister van financiën, waarin deze hem een gratificatie toezegde, gelijk aan een maand salaris. Spreker be trok ook de echtgenote van „Mari us" bij dit jubileum. „Waar wordt oprechter trouw tus sen duin en jou op deze wereld ooit gevonden". Zo typeerde de heer v. d. Broecke de jubilaris. Spreker zei- de o.a. dat het gehele duingebied der Domeinen nog één troosteloze zandwoestenij was zonder dennen, toen Marius al in de duinen kwam om 'helm te helpen planten. Er wa ren nog geen zomergasten. De ge hele beplanting heeft Marius mee gemaakt. „Dank voor wat je alle maal in de 40 jaar voor ons mooie duin hebt gedaan", zo besloot de heer v.^d. Broecke zijn toespraak. Nog enkele jaren De heer Lysen memoreerde dat Marius' vader reeds een trouwe en goede werker was, precies zoals zijn zoon is 'geworden. Rustig en gezien doet hij zijn werk, zoals hij dat ook in het kerkbestuur doet. Hij vond het pre-ttilg dat Marius nog een aantal jaren blijft. Zijn collega A. v. d. Weel bood hem namens het personeel een tuin schaar aan, waarna collega de Haan namens de Ambtenarenbond hem een 'hakmes overhandigde. Beide broers spraken dankwoor den, en een en ander werd gezellig gevierd onder elkaar. Zo kwam nog een verhaal ter sprake dat Marius, toen hij nog maar pas in de Domei nen was eens bij mistig weer ver dwaalde. Toen men hem des avonds miste werd de „muziek" (Witte van Heemstede) ingeschakeld, die met daverende marsen het duin introk waarna de verdwaalde al spoedig het geluid opving en de juiste rich ting wist. M. Barendse 40 jaar bij Domeinen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ASSEN. Op verzoek van het ge meentebestuur van Assen heeft de stichting Cultureel Centrum Assen de zorg voor het beheer van het ca rillon, dat 'gemeentelijk eigendom is, op zich genomen. Voorts zal de stich ting een programma van beiaard concerten samenstellen. GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over februari 1963 Geboren: 12. Jan Pieter, z. van A. Jansen en A. J. v. Drongelen (Brou wershaven); 14. Johannis Mattbijs en Pieter Johannis, zoons van J. A. Klompe en M. Vogelaar (Dreischor) 16. Gerardus Johannes, z. van Ger. v. d. Berge en A. Raaymakers (Zon- nemaire); 23. Izaak, z. van H. Fie- rens en A. P. J. Zorge. Overleden: 1. Petrus Joh. Jac. Gooris, 76 j., geh. met G. G. van Fe- lius (Dreischor); 13. Johanna Gille- zina van der Bijl, 86 j„ wed. van J. C. den Boer. Overleden te Zierikzee: 14. Jan A. van Bloois, ongeh., 86 j. (Dreischor); 22. Jan J. v. d. Kassteele, 65 j., geh. met E. Hendriksc (Dreischor); 25. Rika Geelhoed, 74 j., eohtg. van L. K. van Almenkerk (Zonnemaire). Ingekomen; Adr. dc Zeeuw en ge zin uit Goes, te Noordgouwe, Vertrokken: Pieter Roskam, van Noordgouwe naar Zierikzee; Willem J. de Keizer, van Noordgouwe naar Enkhuizen; Johanna J. Manni, van Noordgouwe naar Voorburg; Corne lls A. Knuist en gezin, van Drei schor naar Voorschoten; Mar. A. Fonteine en gezin van Dreischor naar Coevorden; Cornells I. van Nieuwenhuijze en echtg, van Noord gouwe naar Middenschouwen; Mar. Goudzwaard, van Dreischor naar Apeldoorn; Kornelis G. Heijboer en gezin, van Dreischor naar Duiveland; Mar. P. van Splundcr, van Brou wershaven naar Nijverdal; Cornelia Fokker, echtg. van Bcrrevoets, van Zonnemaire naar Zierikzee. KERKNIEUWS Ger. Kerken Beroepen te Hoogezand-Sappe- meer (vac. S. G. Bloem): J. Nierop, Haulerwijk; te Koudekerk a.d. Rijn: H. Makkinga, Wilsum (O.). Chr. Ger. Kerken Beroepen te Arnhem: M. Vlietstra, IJmuiden. AANBESTEDINGEN Onderhoud Rijksweg no. 18 Door de hoofd-ingenieur-directeur van Rijkswaterstaat in de directie Zeeland is aanbesteed: het onder houden van Rijksweg no. 18 op St. Philipsland en op Schouwen-Duive- land, behorende tot de Rijkswegen in de provincie Zeeland, gedurende het jaar 1963. Ingeschreven werd als volgt: J. de Oude, Biervliet f 151.800; T. K. de Jonge, Zierikzee f 149.300; J. de Rui ter en Zn., Noordgouwe f 147,150; M. C. v. d. Dries, Zierikzee f 145.000; Firma A. W. Wandel, Nieuwerkerk f 138.300; Firma M. v. d. Velde, Bruinisse f 136.500. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 21 febr. Marinus Pau- lus, z. van M. C. Glerum en A. M. Kodde (Zierikzee); 26 febr. Maria Leentje, d. van L. den Boer en A. M. Post (Middenschouwen); 26 febr. Martin Cornelis, z. van J. Hoppers en E. C. Glasbergen (Zierikzee). Overleden. 22 febr. Jan Jo hannes van de Kassteele, oud 65 jaar, echt. van E. Hendrikse (Brou wershaven); 25 febr. Rika Geelhoed, oud 74 jaar, echtg. van L. K. van Almenkerk (Brouwershaven). Gehuwd. 27 febr. Philippus Jan Hanse, 24 jaar (Middenschouwen) en Suzanna Menheere, 22 jaar (Zierik zee). STAD EN PROVINCIE Nieuwe moeilijkheden voor veerdiensten In verband met de toenemende vorst .gedurende de afgelopen week hebben de veerdiensten Zijpe-Anna Jacobapolder en Zierikzee-Kats weer in grote mate te kampen -gekregen met ijsgang. De veerhaven te Kats wordt momenteel voor de „Koningin Emma" bevaarbaar gemaakt (en ge houden) door een sleepboot. De veer boot „Zijpe" heeft ook weer sleep- bootassitentie gekregen. Voor het vrij houden van een doorgang is de „Anton" uit Dordrecht weer inge schakeld. Dit neemt niet weg dat (als voorheen) bij laag water de dienst geheel moet worden stil ge legd, en er dus grote vertragingen kunnen ontstaan. Stichting Zeeuwse Muziekschool ZIERIKZEE, 28-2. Wij vernemen dat per 1 mei a.s. tot nieuwe direc teur van de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool, als opvolger van de heer Henk Stam, is benoemd de heer An- dries de Braai, thans directeur van het Arnhemse muzieklyceum. REXESSE Uitvoering „Luctor et Emergo" Ook de tweede uitvoering van het fanfarekorps „Luctor et Emergo" in het Dorpshuis te Renesse mocht zich in een grote belangstelling verheu gen. Evenals bij de donateursuitvoe ring viel het gebodene door het fan farekorps en de toneelvereniging ,Op Drift' bij de aanwezigen bijzonder in de smaak. Deze avond werd met een toepasselijk woord door de voor zitter van het korps, de 'heer J. M. d'e Nooijer, geopend. De in de pauze, ter versteviging van de kas van „Luctor et Emergo" gehouden ver loting bracht f 189,50 op. BROUWERSHAVEN De collecte 't.b.v, het fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft het mooie bedrag van f 96,31 opgebracht waarvoor vanaf deze plaats harte lijk dank wordt gebracht. Districtsavond Jonge Kerk In verband met de langdurige winter is 'het maart moeten worden voor een Jonge Kerk-avond kon worden georganiseerd. Nu is het echter zover dat een districtsavond wordt gehouden te Brouwershaven in het jeugd^bouw in de Nieuw- stad. Deze avond vindt plaats op dinsda'g 12 maart. De plaatselijke predikant, ds. R. Oort, zal de inlei ding verzorgen over het onderwerp „Doodstraf". Door de verschillende processen van de laatste tijd is dit een actueel onderwerp. Na de inlei ding worden onderling vragen be sproken. Geslaagde toneelavond L.J.G. Een goed bezette bovenzaal van hotel „Jacob Cats" heeft donderdag avond1 kunnen genieten van het door de Landbouw Jonlgerën Gemeen schap toneelgroep gespeelde blijspel „Amor en de vliegende schotel". De ze avond werd gehouden voor de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, departement Brouwershaven. De voorzitter, de heer J. Hanse, ver welkomde de aanwezigen, in het bij zonder de ere-voorzitter de heer P. Lij baart. Hierna werd bovengenoemd stuk met veel vaart en uitmuntend spel op de planken gebracht, waar bij de lachsalvo's in de zaal niet van de lucht waren. Beschrijving van het stuk heeft reeds eerder in dit blad plaats gehad, zodat dit achterwege kan blijven. Wel dient te worden gezegd, dat het spel door alle tone listen van een kwaliteit was. welk.' soms het beroepstoneel dicht bena derde. Ook ditmaal was de regie weer in handen van de heer Dok man. Dat het gezelschap een 'goede naam heeft op toneelgebied bewijst wel het feit, dat het voor een te ge ven uitvoering in Goes op zaterdag 2 maart a.s. het hoogst genoteerd staat uit een serie van 10 toneelver enigingen, waaruit wordt gekozen om aldaar te spelen. Aan het slot van de avond dankte de heer Hanse de toneelgroep voor het gebodene, waarbij de dames een fraai lepeltje met afbeelding van het Brouwershavense stadhuis in ont vangst mochten nemen. Een gezellig bal o.l.v. „De Jantjes" uit Zierikzee besloot deze geslaagde toneelavond SIRJANSLAND Cursus Veilig Verkeer verloopt vlot Nu de verkeerscursus reeds enige weken bezig is en dus al enkele les sen werden gegeven blijkt wel, dat het aanvankelijke enthousiasme van de cursisten nog niets aan 'sterkte heeft ingeboet. Het aantal deelne mers aan de cursus heeft thans de 40 overschreden. Wachtmeester Hoek man weet de stof - die ogenschijn lijk dikwijls „droog" is - zodanig te behandelen da't de cursus met ple zier wordt (gevolgd. Zeer leerzaam is hierbij de behandeling van de ge stelde vragen, o.a. met behulp van film en tekenbord. BRUINISSE Mosselfeest op 27 juli Het mosself eest zal dit jaar wor den gevierd op 27 juli. In de week van 24 tot 27 juli vindt de jaarlijkse Zeeland-wedstrijd plaats van de ver schillende jachtclubs, onder auspi ciën van de Kon. Roei- en Zeilver eniging „De Maas", met de vlucht- haven als starthaven. Bij Bergen in Noorwegen zijn woensdagavond vier jongens ver dronken toen hun slee waarmee zij een riviertje van de fjord oversta ken door het ijs zakte. FAIRBANKS. Op de Amerikaanse luchtmachtbasis Eielson in Alaska is een straalvliegtuig van het type KC-135 verongelukt bij het opstij gen. Alle zeven bemanningsleden kwamen om het leven. KEERSLUIS VERRICHT SPECIALE DIENSTEN Groot deel van Zierikzeese Haven ijsvrij door spuiin^ ZIERIKZEE. 28-2. Een groot deel van de Nieuwe Haven vanaf de N'ieuwe Boogerdstraat tot aan de keersluis, is in enkele dagen tijds praktisch ijsvrij geworden, een won derlijk gezicht voor ieder, die we kenlang tegen een büna niet meer weg te denken ijsvloer heeft aange keken. Dank zij de keersluis is het ijs in deze havensector zo snel ver dwenen. De taktiek die hierbij wordt ge volgd heeft de logica van het ei van Columbus. Bij hoog water wordt de keersluis gesloten en nadat aan de buitenkant van de sluis het water weer is gevallen, worden de deuren opengezet. Het niveauverschil doet een vliet in het water ontstaan en de ijsschollen kunnen naar zee af drijven. Noodzakelijkerwijs voorafgaande aan dit proces, was het breken van de ijsvloer. Maar dit is vorige week al gebeurd, toen de baan moest wor den vrijgemaakt voor de kustvaar der „Diederi", die hier landbouw- produkten kwam laden. Schotsen. Zoals hier de foto toont, was de haven na het breken vrijwel geheel gevuld met losse schotsen, die het pool-effekt bijna compleet maakten. Toch was juist met die losse schol len blijkbaar ieis te beginnen en al thans in de Nieuwe Haven is het beeld te zien van zon en open wa ter, iets waarnaar ieder zozeer ver langt in deze eindeloos schijnende winter. Wie een voorproefje van de lente wil hebben, hij ga dit wonder zien in de haven van Zierikzee, waarin nu ook de mosselschepen praktisch weer vrij zijn komen te liggen. Overigens is in de richting van de brug en het Sas de ijstoe stand in de haven nog niet veran derd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). DEN HAAG. Donderdagmiddag is de 53-jarige mevrouw W. E. L. van Rossum in Den Haag bij het zemen van ramen uit de eerste etage van haar woning gevallen. Zij is met ernstig letsel opgenomen in het zie kenhuis Zuidwal. UTRECHT. Z.K.H. Prins Bern- hard zal op 19 maart in Utrecht een inleiding houden voor de Neder landse Kamer van Koophandel in het verenigd koninkrijk. Het Streekplan Schouwen-Duivelaml Schouwen-Duiveland, 28-2. Het Tweede Kamerlid voor de C.H.U., de heer C. F. v. d. Peijl, het lid van G.S., de heer A. J. Kaland en de Sta tenleden de heren C. J. Buurman, P. W. C. van Westen en H. IJssel, hebben deze week een oriënterend en informatief bezoek gebracht aan Schouwen-Duiveland, met name om zich op de hoogte te stellen van de mening der verschillende gemeente besturen over het Streekplan Schou wen-Duiveland. Tijdens deze „blik- semtrip" - die eerder was voorgeno men, maar in verband met de weersomstandigheden moest worden uitgesteld - heeft de groep een dui delijker inzicht gekregen in de pro blematiek, die met dit Streekplan samenhangt. Gelijk bekend - en dit werd ook tegenover de politici door burge meester Dijckmeester duidelijk ge maakt - heeft Zierikzee ini het alge meen wel vrede met het Streekplan. Financiële actie Groene Kruis werd enorm succes Haamstede/Burgh was goed voor zeven duizend gulden HAAMSTEDE, 28-2. In het bü- zijn van b. en w., het Groene Kruis- bestuur en de Actie-commissie is donderdagmiddag op het gemeente huis het voorlopig resultaat bekend gemaakt van de geldinzameling, be stemd voor het schuldenvrij maken van het wijkgebouw. De penning meester, de heer II. J. A. Blom, kon de aanwezigen het fantastische be drag van f 7.295,- bekend 'maken. Dit is trouwens nog niet alles, want er zjjn nog toezeggingen, terwijl er in de zomer een oliebollendag komt waar alle verenigingen aan mee ho pen te werken. En dan zal er nog een gave gevraagd worden van de zomerhuiseigenaars in de Westhoek. Ook zij immers profiteren van het Groene Kruis-wcrk. De voorzitter van het actiecomité, de heer M. den Boer, iging in korte bewoordingen de gang van zaken na. Een grote schaduwzijde overkoepelt deze collecte, want een der leden van het comité, de heer Joh. Beije, heeft deze eindfase niet meer mee mogen maken, want vorige week kwam hij plotseling te overlijden. Zijn werk voor deze inzameling had hij juist enige dagen van te voren beëindigd. De heer den Boer be treurde dit heengaan diep. De voorzitter dankte het gemeen tebestuur voor de medewerking. Spreker is zeer dankbaar dat dit enorme bedrag werd bereikt. Ieder heeft naar draagkracht gegeven. Veel burgers zagen gaarne dat het bestuur de zuster een dermate groot salaris kan treven, dat zij hier 'n auto voor kan kopen. Het bestuur zal nu uit moeten maken 'hoe of ze dit geld gaat gebruiken. „Overrompelend, fantastisch", zo noemde de voorzitter, de heer G. B. Heutink, van het Groen'e Kruis dit bedrag. Hieruit 'is zonneklaar geble ken dat de burgerij achter het Groe ne Kruis staat. Een compliment richtte hij tot het Actie-comité, dat ondanks het slechte weer, snel en doeltreffend heeft' gewerkt. Spreker heeft, versteld gestaan van do jeugdi ge overmoed van de (heer den Boer die hier met hart en ziel achter stond. Vanaf heden is de schuld van f 3500 die nog op het gebouw rustte, dus verdwenen. Drie doelen kunnen nu verwezenlijkt worden, nl. het vormen van een fonds om tot aan koop van een auto te kunnen over gaan, de nodige voorzieningen in 'het wijkgebouw kunnen getroffen wor den en er kan nog iets aan het ma teriaal gedaan worden. Spreker dankte nogmaals het comité voor deze enorme geldsom. Toespraak de heer Röcll Het deed burgemeester Röell goed om dit 'gezelschap als zijn gasten te mogen begroeten in het gemeente huis. Alsnog wenste hij de vereni ging geluk met 'hét 50-jarig jubile um. Spreker merkte daarbij op, dat er geen enkele vereniging in de ge meente zo belangrijk is als 'het Groe ne Kruis. Hulde bracht de burge meester aan de leden van het actie comité, speciaal aan de voorzitter de heer M. den Boer, die hij de titel „Mies" den Boer toebedeelde. Ook de gemeente kon iets doen door het aanpassen van de subsidie aan de tegenwoordige behoefte. Spreker hoopte op zegenrijk werk van het Groene Kruis tot in lengte van da gen. De penningmeester, de heer Joh. van Waveren heeft, dit bedrag met ontroering horen noemen. „Voor zo weinig, wordt zo veel gegeven", zei- de de heer van Waveren. Het had de 'heer Heutink verwon derd, dat er maar één van de 30 aangeschreven verenigingen het ver zoek om een gift voor kennisgeving heeft aangenomen. Tot slot sprak de heer den Boer nog een algemeen dankwoord. De actie heeft bereikt, dat er veel meer sympathie zal komen voor het Groe ne Kruis vanuit de bevolking. Spre ker wimpelde alle woorden van hul de af op zijn comité-leden. „Ik ben dankbaar dat God mij d'e 'kracht ge geven heeft om deze actie te doen slagen en de gemeente kan nog steeds op mij rekenen", aldus be sloot de heer den Boer deze prach tige middag. Klemmend is hier alleen het pro bleem van de arbeidskrachten, .in correlatie met de woningvoorzie ning. Deze onvoldoende woningvoor- ziening remt nieuwe vestigingen af. Wat betreft de grenzen van het Streekplan heeft Zierikzee ruimtelijk gezien, binnen het bader van het plan nog wel gelegenheid „wat te schuiven", zoals het werd uitge drukt. Westerschouwen Veel moeilijker liggen de zaken in Westersdhoawen, waar de heren kennis namen van de discrepantie tussen enerzijds de wens zoveel mo gelijk natuurgebied te behoeden en anderzijds de overstelpende belang stelling voor ibungalowbouw, waar voor in het Streekplan maar krappe ruimte is gereserveerd. Feitelijk is 'hiervoor het Streekplan te klein ge bleken. Een ander punt is, dat met name ook het gemeentebestuur van We9terschouwen prijs stelt op eigen zelfstandige handelingsbevoegdheid binnen het Streekplan. Middenschouwen In Middenschouwen overheerst de mening dat het Streekplan voorbij schiet aan de realiteit. Ook deze ge meente gevoelt de positieve recrea tieve mogelijkheden, die aanwezig zijn, maar hiervan vindt men in het plan niet veel aangegeven. Zo is ook de gemeente Brouwershaven in hel plan als zuiver agrarische gemeente aangemerkt. Burgemeester Vermeu len wees er echter op dat het grond gebied der gemeente - en in het al gemeen het achterland van de Schouwse Westhoek - eveneens re creatief gebied is. Met name denkt men t.a.v. Brou wershaven dan aan Noordgouwe en Schuddebeurs. Fout werd het ook gevonden, dat in het plan voor Brouwershaven te weinig rekening is gehouden met de mogelijke ves tiging van kleine industrieën. Duiveland In Duiveland ontdekten de C.H.U.- politici een soortgelijke Streekplan- problematiek. Vooral Ouwerkerk wil recreatief de vleugels uitslaan. Vóór hot krekengebied had men - zo verklaarde burgemeester Van Eeten - graag wat meer mogelijkheden aanigeduid willen zien in het Streek plan. Ook een bouwstroolc voor bun galows zou 'hierin passen. Boven dien ziet Duiveland1 mogelijkheden voor de agrarische industrie; op ba sis dus van de landbouwprodukten. die in deze streek worden verbouwd. In het algemeen werd de klacht ver nemen, dat in het Streekplan te wei- nig rekening is gehouden met de economische mogelijkheden van Schouwen-Duiveland. Boordevol indrukken heeft de groep het eiland weer verlaten, sterk overtuigd dat over het Streekplan het; laatste woord nog niet is gezegd. Volgens een welingelichte kring in Djakarta heeft de Indonesische regering Mohammed Sjarif benoemd benoemd tot Indonesisch zaakgelas tigde in Den Haag. DEN HAAG. Op het Haagse N.S. station Hollands Spoor is donder dagmiddag omstreeks vier uur een trein uit Rotterdam op een stil staand treinstel gebotst. Door de botsing werden vijf personen licht gewond. De treinen ontspoorden niet Wel ontstond enige materiële schade Ingezonden mededeling ruw of schraal? PUROL VOGELTJE Het roodborstje heeft er lang te gen aan gekeken. Het kwam al va ker en vaker tussen de beschuttende achtergevels der huizen en terwijl er toch zo eindeloos veel concurrentie was, waagde het toch maar ook wat kruimels te pikken, in weerwil dus van de andere gevederden, die wel energieker in de weer waren, maar ook eindeloos minder stijl en ele gantie hadden dan het roodborstje. Zeker het bleef altijd op zijn qui vive, maar de geluiden waar het al tijd zo van schrok, bleken niets te beduiden en van de weeromstuit is het vogeltje toen maar wat verder gehipt, tot heel dicht bij de lunzen van de mensen. Roodborstjes weten niet alles zo precies van de grote mensenwereld cn opeens was het in een volmaakt andere omgeving, met dingen die zijn kleine kraaloog jes nog nooit hadden gezien: een groot ding met een witte lap er overheen (het leek wel sneeuw), an dere dingen van hout, maar het wa ren geen bomen en dan iets heel geks, waarin hij altijd een ander roodborstje voorbij zag vliegen bij het langs komen. Roodborstje zoas in een slaapkamer verzeild geraakt, zo maar door de openstaandè bal- condeuren heen. Misschien was er ook hier wel een takje, om zijn kou de pootjes rond te klemmen en wat te rusten. En of het er was. Het was gauw gevonden en het ging daar maar snel prinsheerlijk op zitten. Na een tijdje fladderde roodborstje de tuin weer in, op zoek naar nog wat kruimeltjes. Maar wacht even roodborstjes hebben een geheu gen. De volgende dag ging het nog eens kijken, laat in de middag al en toen bedacht het vogeltje best te kunnen blijven zitten op zijn gor dijnroe. Het zat daar een nachtje te soezen en 's morgens wilde het weer naar de (koude) vrije wereld vluch ten, maar dat ging niet door, want de deuren waren dicht. Later kwam een dame die deuren open zetten en toen xoas de weg weer vrij. De mensen vonden alles wel goed. Al leen liet het. roodborstje een keer een visitekaartje omlaag tuimelen op een mooie onderjurk, maar dal heeft toch geen ernstige gevolgen gehadEn nu, nu is het roodborstje het allemaal al lang gewend. Zo om een uur of zes vliegt het de kamer binnen, gaat op zijn roede zitten, soest de lieve lange nacht, wacht tol dc deuren 's morgens opengaan en verdwijnt weer tot de avond begint te vallen. Roodborstje doet dat al zo'n week of drie en vindt het fijn. Het schrikt niet eens meer van de deuren. Het is nu helemaal een „monsieur", met een eigen (Zierik zeese) kamer. Feitelijk kan men het wel „vol pension" noemen, want de kruimeltjes komen van de mensen van de kamer. Nou dan! EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2