korting olletje Consumenten Kring op huishoudelijke artikelen I voor de zonder langdurig sparen! f 19.30 Op elke rol Bolletje Eierbeschuit en op elke Bolly Koek is een rode B.C.K.- coupon afgedrukt. Met slechts 10 van deze B.C.K.-cóupons kunt u reeds een artikel tegen sterk gereduceerde prijs in uw bezit krijgen. Hoe u verder moet handelen staat te lezen op iedere rol Bolletje beschuit! Hier zijn de eerste 6 B.C.K.-artikelen. Profiteer en verdien! 4' Altijd goed gekleed SVCCESJES Griep? Cfiefarine „4" doet wonderen Chefarine 4 Vergelijkbare winkelwaarde VUURVASTE SCHALEN MET DEKSELS. EEN VAN 1,75 LITER EN EEN VAN 1,25 LITER COMPLEET MET LUXE SCHOTELHOUDER B.C.K. prijs slechts f. 13.30 10 B.C.K. COUPONS Uw winsi 6.- L BCK !C COUPON keukenweegschaal pakket nr. 2 voor wanübcvcstiging. Opklap baar; een ware hulp in dc huis- houding. Vergelijkbare winkel- ^^30 waarde f26.50 I 1 B.C.K.-prijs slechts 1 JL !- 10 B.C.K. COUPONS it 19.20 laken -f 2 slopen pakket nr. 3 Goedgekeurd door Ncd. Ver. van Huisvrouwen. 15 j.garantie. Laken 180 x 240 cm, slopen 60 x 70 cm.Vergelijkbare winkelwaarde f 15.60 III B.C.K.-prijs slechts f JL VT 10 B.C.K. COUPONS Uw winst f 4.70 damast tafellaken pakket nr. 4 met 4 servetten. Stralend wit, nieuw Moors dessin. Ruime maat: 130 x 160 cm Vergelijkbare winkelwaarde f 13.50 LJ B.C.K.-prijs slechts f -I 10 B.C.K. COUPONS Uw winst f3.75 6 huishoudcoupes merk "Ornamin', voor pap, yog hurt,soep, etc. In 6 fraaie pastel tinten. Vergelijkbare winkel waarde f 15.— B.C.K.-prijs slechts f 4- 10 B.CK COUPONS OF 35 BOLLETJE BONNEN. pakket nr. 5 ris sf Uw v l'9.75 6 koppen en schotels pakket nr. 6 90 Bolletje merk 'Grave Dona". In 6 fraaie pasteltinten.Vergelijkbare winkel waarde f 8 70 B.C.K.-prijs slechts 10 BC.K. COUPONS OF 35 BOLLETJE BONNEN. Uw winst f3.80 s f Ht De wens van Iedere vrouw I Met een suède jas bent U goed gekleed het gehele jaar door De nieuwe suède-colleciie is gereed om U te ontvangen de sortering Is groot I de kwaliteiten uitstekend, daar staan Gelmok en Eska borg voor de prijzen te betalen, vanaf 135.— t m. 198.— de modellen zijn modieus, In kort, half, 3 4 ol 1 s lengte de speciaalzaak ook voor Uw suèdejasl waarvan geplaatst en j volgestort 3.500.000) Extra reserve 7.844.000 I ƒ177.684.000 Totaal vermogen Méér zekerheid door VESTA-VerzorgingspoÜ!- Diversen: Voor alle soorten rubberlaar zen, perion sokken en box lederen sokken, verschillende merken en alle maten. Uw speciaal adres: P. Bezuijen. op de hoek, Zierikzee, telef 2164. Ook voor witte rubber kap laarzen in alle maten, uw speciaal adres: P. Bezuijen. op de hoek. Zierikzee, telef. 2164. Brandhout- zagen doet u nu zeer gemakkelijk met de spe ciale Zweedse houtzaag. Uit voorraad- leverbaar. W. van Sluijs, Haamstede; Abr. de Rijke, Renesse. Werknemersbonden over produktieverlies in de bouw UTRECHT, 20-2. De centrale com missie bouwnijverheid, het orgaan waarin drie werknemersorganisaties in de bouwnijverheid (de algemene Nederlandse bouwbedrjjfsbond, de katholieke bouwbedrjjfsbond „Sint Joseph" en de Nederlands christelij ke bond van werknemers in de hout en bouwnijverheid) samenwerken, heeft zich, mede in verband met op merkingen die in pers en via radio zijn gepubliceerd beraden over het gedurende de wintermaanden optre dende produktieverlies en de even tueel te nemen compenserende maat regelen. De commissie is ten aanzien van dit belangrijke vraagstuk van oor deel, dat een afdoende oplossing slechts kan worden verkregen, in dien door het toepassen van maatre gelen het doorwerken tijdens slechte weersomstandigheden mogelijk ge maakt wordt. Uiteraard dienen, al dus de commissie, de werkgevers ter zake geëigende voorzieningen te tref fen, welke de bouwvakarbeiders in staat stellen om op redelijke wijze de arbeid voort te zetten. Indien dit ge schiedt, behoren aldus de commissie, de werknemers eraan mee te werken dat de bouwwerken voortgang kun nen vinden. Indien desondanks, door bijzonder strenge en lange winters extra produktieverlies ontstaat, is de centrale commissie bouwnijverheid van oordeel, dat door de werknemers medewerking dient te worden ver leend wanneer door de werkgevers een naar omstandigheden redelijk beroep op hen wordt gedaan de ont stane achterstand zoveel mogelijk in te lopen. Zij meent, dat de collectie ve arbeidsovereenkomsten alsmede DEN HAAG. De minister van fi nanciën, prof. dr. J. Zijlstra ziet, voorzoveel de rijksbelastingen be treft geen aanleiding een verhoging te bevorderen van het wettelijke ta rief voor de kosten van aanmaning, zo zegt hij in zijn memorie van ant woord op het voorlopig verslag uit de Eerste Kamer inzake de begro ting voor 1963. de Arbeidswet daartoe voldoende mogelijkheden bieden en geen spe ciale maatregelen behoeven te wor den genomen. Een gedegen aanpak van de achterstand zou sterk kun nen worden bevorderd, indien het loon uit bedoelde extra arbeid be lastingvrij zou zijn. Hiertoe dient de overheid" volgens de commissie me dewerking te verlenen. S I Al) EN PROVINCIE ZIERIKZEE Usbaan weer open Van de zijde der Zierikzeese IJs vereniging vernemen wij dat bij aanhoudende vorst en het uitblijven van (zware) sneeuwval, de ijsbaan alle middagen geopend zal zijn en -wat betreft de avonduren voorlopig heden (donderdag)- en zaterdag avond a.s. Jaarvergadering Chr. Overheidspersoneel De afdeling Schouwen Oost van de Ned. Chr. Bond van Overheids personeel houdt de jaarvergadering" op vrijdag 22 februari a.s. in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw te Zierikzee. De heer v. d. Berge uit Haamstede zal deze avond z'n fraaie dia-serie over Israël vertonen. Het congres van de bond zal dit jaar plaats vinden in Arnhem. Het pro gramma vermeldt verder declama tie en optreden van een zangkoor. Jeugd Rode Kruis opnieuw naar Poorlugaal Het Jeugd Rode Kruis heeft een tweetal nieuwe aktiviteiten voot" uit voering gereed. Op maandagavond 25 februari a.s. zal de heer K. de Feijter onder de titel „Zierikzee, zo als het reilt en zeilt" een serie kleu- ren-dia's vertonen voor patiënten en personeel van het Deltaziekenhuis te Poortugaal. In de middaguren van zaterdag 16 maart zal de Middelburgse gooche laar Mystic Marco een gooohclshow verzorgen voor de repatrianten in •het „Ostoerio"-hotel te Haamstede. NOORDGOUWE Toneelavond „Het Gouwse Masker" De toneelvereniging „Het Gouwse Masker" is voornemens op zaterdag avond 23 februari a.s. een opvoering te geven van het toneelspel in drie bedrijven „De waarheid en niets dan de waarheid". Deze toneelavond zal gëgev enworden in de cantine aan de Oostweg. DREISCHOR Bus heeft het extra-druk Terwijl onder normale weersom standigheden het passagiersaanbod voor de R.T.M.-bus bij de halte Drei- schor nooit groot te noemen is, valt het vooral de laatste dagen wel bij zonder op dat een veel groter aantal passagiers gebruik maakt van de bus, welke Dreischor driemaal daags met een bezoek vereert. Vooral nu de Bogerdweg, de Zuidelijk en de Lange Blökweg weer van een ver raderlijke gladde sneeuwlaag zijn voorzien, kiezen de meesten - welke anders de fiets of brommer als ver voermiddel kozen - de bus, welke ogenschijnlijk meer veiligheid biedt en ontegenzeggelijk comfortabeler is dan een rit door de barre kou. SIRJANSLAND Culturele Vereniging Uitgaande van de Culturele Ver eniging zal zaterdagavond in het Verenigingsgebouw de bekende film „Dorp aan de rivier", naar Anton Koolen's gelijknamige boek worden vertoond. Gezien de grote' belang stelling, die de jongste avond van dc Culturele Vereniging trok, mag ook voor deze film een goede opkomst worden verwacht. Wesl-Duitsland zal in het begro tingsjaar 1963 rond 1,4 miljard mark meer aan zijn defensie besteden dar in het jaar 1662. De totale defensie uitgaven in 1963 komen hierdoor 01 een bedrag van 18,4 miljard mark. Lezing te Haamstede over bestrijdingsmiddelen HAAMSTEDE, 19-2. Na een kort welkomstwoord door de vertegen woordiger voor Zeeland van de N.V. Agro Chemie, de heer M. de Witte tot de niet zo talrijk aanwezige fruit kwekers uit dc Westhoek, sprak de heer C. van den Berge over het on derwerp „De neveninvloeden van de bestrijdingsmiddelen op de boom". Nu er volgens de spreker eefi ze kere rust ontstaan is in de storm achtige ontwikkeling in de bestrij dingsmiddelen-industrie is er geluk kig tijd om eens onderzoekingen te verrichten over de invloed die deze bestrijdingsmiddelen hebben op de boom. Een slagzin van 40 jaar terug „Ziektebestrijding is een noodzake lijk kwaad", is nog steeds waar. Want als men allerlei organismen doodt met bepaalde middelen, dan kan het niet uitblijven dat de andere organismen daar geen schade van zouden ondervinden. Met behulp van een flanelbord toonde spreker aan dat er veel overeenkomst bestaat tussen een „roodbloedlichaampje" en een bladgroen korrel. Het zijn nu juist deze neveninvloeden die bij het kopen en of samenstellen van het bestrijdingsschema 1963 van zeer veel belang kunnen zijn. Getoond werd de invloed van verschillende middelen in hun nevenwerking op de bladstand, de opbrengst, de schil- verruwing en de kleur. Het zijn juist deze verschillen die het fruitkweken tot een rendabel of een verliesge vend vak kunnen maken. Niet altjjd zelfde middel Volgens spreker zal het in de toe komst niet meer mogelijk zijn de ge hele boomgaard met een zelfde mid del vele maken achtereen te behan delen. Want c(>verse rassen reageren totaal verschillend op een bepaald middel. Terwijl bovendien de ge steldheid van de bodem nog een rol kan spelen. Wisselen van middel ge durende het spuitseizoen in de ge voelige periode is zeer gevaarlijk. Spreker bleek een voorstander te zijn om in de laatste bespuitingen ter afremming van de nevenwerking van Karathanc wat Tuzet, ongeveer 25 tot 30 gram per 100 liter, toe tc voegen. Uit proeven is gebleken dat dit middel in deze concentratie zeker kleurverbeterend werkt. Gok de nevenwerking van insec ticiden werd onder de loupe geno- Windschermen Na de pauze werd met een serie dia's de lezing nog eens onderstreept De heer van den Berge wees er met nadruk op dat op een goed geleid bedrijf ook aandacht moet worden besteed aan de windschermen. Vervolgens kwamen de aanwezi gen aan bod, die een hele reeks van vragen konden afvuren op de spre ker. Het bleek hieruit wel dat de keus van onderwerp aangeslagen was en dat men juist in de praktijk vaak wel enige waarnemingen had verricht, die nu in het juiste licht konden worden -geplaatst. Al met al is het een uitstekende voorlichtingsavond geworden, waar de praktische kweker zeker zijn winst mee kan doen in de toekomst. Wel blijkt het vaak dat op de oude re bedrijven waar veel rassen door elkaar geplant staan men niet ten volle deze wetenschap kan uitbui ten, omdat vaak gevoelige en min der gevoelige rassen dooreen geplant zijn. C.A.O. metaal goedgekeurd DEN HAAG, 20-2. De nieuwe C. A.O. voor de handarbeiders in de metaalindustrie, waarover de werk gevers- en werknemersorganisaties het onlangs zijn eens geworden, is woensdag door de Stichting van den Arbeid goedgekeurd. Over de C.A.O. voor dc beambten in de metaalindustrie voor het jaar 1963 bestaat nog steeds geen over eenstemming. Het bereiken van overeenstemming tussen de werkge vers- en de werknemersorganisaties wordt bemoeilijkt door de omstan digheid, dat er bij de werknemers organisaties onderling nog goen een heid van opvatting bestaat. AMSTERDAM. De 51-jarige druk ker G. K. uit Amsterdam is woens dagavond met zijn bromfiets op de Prins Hendrikkade in Amsterdam geslipt en met zijn hoofd onder het achterwiel van een vrachtauto te recht gekomen. De bromfietser werd op slag gedood. Veer Zijpe liad vertraging BRUINISSE, 20-2. Alhoewel het drijfijs in het Zijpe weer toeneemt, wordt toch nog zonder hulp van de sleepboten de normale dienstrege ling op de lijn Zijpe-Anna Jacoba- polder gevaren. Woensdagmiddag om half vijf had de pont drie uur ver traging, omdat een grote treiler, ge laden met ijzeren balken voor de Deltawerken, op de veerpont klem kwam te zitten omdat de lading was uitgeschoten. De auto kon niet meer voor- of achteruit. Van de ijzeren binten moest een stuk worden afge brand. Ingezonden mededeling V/er middelen in één labiet werken krachliger zonder de maag van streek te maken I De vier middelen verenigd in Che- farine „4", ieder afzonderlijk al beroemd, werken te zamen nog beter en helpen ook vaak dan wan neer andere middelen falen. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen Chefarine „4" gebruiken, want één bestanddeel dient om de maag te beschermen. Glazen buiije 20 tabletten f 0.80 Handigo stripverpaLklng 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 4