Griep 'ASPRO Geen vitamine-C tekort EEN MINISTER GEVRAAGD RADIO V. D. BERGE Margarine één cent duurder SPAREN VOOR DE AUTO Knutselaars lijmen met VELPON van Ceta-Bever Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 februari 1963 No. 19331 VERGADERING IJSVERENIGING Ingezonden mededeling krijgt Dreischor in de toekomst echte ijsbaan DREISCUÜK. 18-2. Woensdag avond zal in hotel „De Drie Scha pen" te Dreischor door de plaatse lijke IJsvereniging een vergadering werden belegd. Vooral nu Dreischor deze winter practisch van de schaatssport verstoken is geweest en de üsvereniging nogal eens onder werp van gesprek was, komt deze ve-gadering in het middelpunt van de belangstelling te staan. De ware schaatsliefhebbers in Dreischor zijn er dan ook wei bijzonder slecht af gekomen deze winter en men moest naar naburige plaatsen om een baantje te trekken of aan wedstrij den deel te nemen. Weliswaar js er gedurende korte tijd gelegenheid ge weest om schaatsen te rijden op de baan aan de Molenweg en de Kerk- gracht, maar deze banen waren spoedig ongeschikt. Juist in een winter als deze laat zich het gemis van 'n goede schaats- gelegenheïd in Dreischor wel bijzon der gelden. Het is jammer, dat men vaak te laat tot de ontdekking komt, dat door tijdig zorgen deze narigheid misschien voorkomen had kunnen worden. Ja, die voorzorgen! En zon der sentimenteel te zijn blijft het wit een nare gewaarwording om ijsbaan - waaraan alle zorg was be steed door de ijsvereniging - in een minimum van tijd in een watermas- Ingezonden mededeling Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: sa te zien veranderen. Want zo was wel ongeveer de toestand in Drei schor op het laatst van 1962. Voor zaterdag 29 december had men na melijk een aantrekkelijk schaats- programma op touw gezet, waarvan de afwerking echter achterwege moest blijven. De consumptiewagen stond klaar, de baan was schoonge veegd, maar door opkomend grond water zag men zich genoodzaakt het overtollige water weg te laten ma len. Geen ijsfeest Toen gebeurde het ergste; het ijs ging zakken en de ijsbaan behoorde" tot het verleden. Men moest van een ijsfeest afzien, want ook de Kerk- gracht bleek hiervoor minder ge schikt te zijn. Daarbij is het geble ven en ofschoon het bestuur daarna aan het begin van het jaar nog eens in een spoedeisende vergadering bij een is geweest, kwam er geen ijs- feest meer uit de bus. Pogingen om een dergelijk feest te Schuddebeurs te houden vonden geen genade bij het bestuur, waarop overigens la ter door buitenstaanders nogal kri tiek werd geleverd, vooral omdat andere organisatoren de schoolkin deren een onvergetelijk ijsfeest be zorgden in het gastvrije Schudde beurs. Bespreking met b. en w. Kort geleden heeft het bestuur van de ijsvereniging „Dreischor" een be spreking gehad met b. en w. van Brouwershaven, waarin de moge lijkheden besproken werden tot het aanleggen van een ijsbaan in Drei schor. Toen is het oefenterrein van het sportveld ter sprake gekomen, dat 80 meter lang en 30 meter breed is, maar hiermede is naar schatting een bedrag van f 8000,- gemoeid. De vraag rijst nu of de gemeenteraad van Brouwershaven bereid gevon den zal worden dit bedrag voor de schaatsliefhebbers in Dreischor op tafel te leggen. Wanneer de bestuur ders hiertoe bereid zouden zijn moet er natuurlijk ook van de zijde der ijsvereniging iets tegenover staan. De jaarlijkse contributie van f 1,50, welke men nu van de leden heft, is vanzelfsprekend veel te weinig en hierover zal ter vergadering onge twijfeld nog wel een duchtig woord je worden gesproken. De vereniging telt momenteel 90 leden, terwijl een goed batig saldo in kas aanwezig is. Dit voorjaar: In tie vele bar kende weken die achter ons liggen, heeft iedereen de nodige eer bewezen aan de stevige winterpot, telkens wanneer die ter tafel werd gebracht. Dat ging er allemaal vlot in: de zuurkool met spek, de erwtensoep met kluif, de hutspot met klapstuk, de boerekool met worst. HOEVEEL ZE ETEN EN WAT ZE ETEN Moeder was dus tevreden, want er werd flink gegeten. Maar heeft moeder er ook aan gedacht dat er gedurende de lange winterperiode in het lichaam vaak een tekort aan vitamine C ontstaat? Dat is iets wat men niet uit het oog mag verliezen, want anders ko men in het voorjaar de verschijnse len van vitamine-C-tekort aan het licht. En anno 1963 mag zoiets eigen lijk niet meer gebeuren! Uifputtingstoestand Het gaat er niet zozeer om hoevéél men eet; veel belangrijker is het eigenlijk xoat men eet. Het gebrek aan vitamine C wordt bemerkbaar door lusteloosheid, vermoeidheid en krachteloosheid in de benen. Bij deze zogenaamde voorjaars moeheid treden, soms ook nog andere verschijnselen op, zoals tandvlees bloedingen. De betrokken personen blijken voorts zeer vatbaar te zijn voor allerlei infectieziekten omdat hun algemene weerstand is vermin derd. Nu is er voor deze ziekelijke toe stand wel een medikament (vitamine C) dat snel genezing brengt, maar het verdient toch alle aanbeveling om het optreden van deze uitput tingstoestand te voorkomen. 70 (jot 80 milligram En dat is niet eens zo moeilijk, want er behoeft alleen maar voor te worden gezorgd, dat er ook in de wintermaanden dagelijks voldoende vitamine C in het lichaam wordt op genomen. Hierbij moet worden toegegeven dat dit voor de huisvrouw wel en kele problemen met zich meebrengt, want juist in het koude jaargetijde is het niet gemakkelijk om voedings middelen te vinden, die als vitamine C-bron van enige betekenis zijn. De dagelijkse behoefte aan vita mine C is ongeveer één milligram voor elke kilogram lichaamsgewicht. Voor volwassenen zou dat dus een hoeveelheid van 70-80 milligram vi tamine C per dag worden. Echte Nederlanders Waar haalt een mens 's winters elke dag opnieuw 70-80 milligram vitamine C vandaan? In de-praktijk is voor ons allen de aardappel eigen lijk de voornaamste xntamine-C-le verancier. Daarmee wil niet gezegd zijn dat er in aardappelen nu zo overdadig veel van dit vitamine aanwezig is, maar als echte Nederlanders zijn we nu eenmaal gewend er dagelijks een behoorlijke portie van te nut tigen. Daar komt dan nog bij, dat het vitamine-C-gehalte van de aardap pel door het kookproces niet belang rijk daalt en dat kan lang niet van alle voedingsmiddelen worden gezegd. Daarnaast is het noodzakelijk ver se groenten te eten, liefst dagelijks. Voldoende fruit Toch kunnen we het 's winters eigenlijk niet goed stellen zonder fruit. Sinaasappelen, citroenen en mandarijnen verdienen hier de voor keur. Met voldoende van deze vruchten op tafel behoeft er nie mand een vitamine-C-tekort te krij gen. Nog rijker aan dit vitamine C is de rozébottélstroop. We kunnen hier nog wel enkele cijfers geven. Het aantal milligram men vitamine C (per honderd gram van het voedingsmiddel!) bedraagt in de winter: aardappelen: 12, ap pels: 6, citroenen: 40, madarijnen: 30, sinaasappelen 50, rozebottels: 790! Dr. Alfreda Briedé. Ingezonden mededeling Nieuw! Philips Televisie! 43 cm. Super Geheel automatisch Prijs f 725,- TEL. 2962 ZIERIKZEE AMSTERDAM, 18-2. Met ingang van maandag 18 februari is de prijs van margarine met een cent per pakje van 250 gram verhoogd. Naar de bond van Nederlandse margarine fabrikanten mededeelt is deze prijs verhoging het gevolg van gestegen grondstoffenprijzen. EXLOO. In Odoornerveen (Dr.) zijn zondagavond 35 mestkalveren van de heer W. Bakker omgekomen bij een brand in een grote houten schuur. De eigenaar was verzekerd. Het vuur werd bestreden door de brandweer van Schoonoord. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rotterdam-Vreewijk: W. Sirag, v.h. pred. te Hollandia; te Wanneperveen (toez.): R. Houtsma, Exmorra; te IJmond (wijkgem. A): Joh. Gerritsen, Rotterdam-Vreewijk; te Katwijk aan Zee: W. Vroeginde- weij, Barneveld; te 's-Gravenmoer (toez.): W. H. Heijboer, Hollandse- veld. Aangenomen het beroep van de gen. syn. als legerpred.: ds. G. J. v. d. Heide, Klaaswaal. Ger. Gemeenten Beroepen te Ouddorp en te Ter- wolde: A. Hofman, Zeist. Bedankt voor Opheusden: C. Wis se, H.I. Ambacht. Oud Ger. Gem. in Nederland Beroepen te Giessendam: M. A. Mieras, Krimpen a.d. IJssel. SPORT MICRO-KORFBAL W.I.K. III-Renesse 1-4 Een harde wedstrijd waarbij de betere schotvaardigheid van Renesse uiteindelijk de doorslag heeft gege ven. Met een tweetal treffers liet Nico Goossens Renesse draaien met een 2-0-voorsprong. Na de hervat ting zorgde Wim Verseput voor 0-3 waarna v. d. Have voor W.I.K. de eer wist te redden (1-3). Nadat nog een doelpunt van Hanna Dalebout was afgekeurd, bracht Ineke v. d. Slikke de eindstand op 1-4. D.E.S.-Unitas II 4-8 De jonge D.E.S.-ploeg bleek in de ontmoeting tegen Burgh zijn mees te kruit te hebben verschoten, waar door het produktiever spelende Uni- tas beide puntjes in de wacht kon slepen. In de eerste helft gaf Dick Fluyt D.E.S. de leiding (1-0), Peter Wansink liet de gelijkmaker note ren (1-1), waarna Truus Kraak D.E. S. weer een voorsprong gaf (2-1). Door treffers van Rinus v. d. Schee en Peter Wansink sloot Unitas de eerste helft af met een 3-2-voor- sprong, welke na de hervatting weer door Wansink en v. d. Schee werd opgevoerd tot 5-2. Toos Kraak zorg de'hierna weer voor een D.E.S.-suc- cesje (3-5), Bart Verkaart maakte er 3-6 van, Janny Struik 4-6, waarna Rinus v. d. Schee tenslotte met twee afstandschoten de eindstand op 4-8 bracht. Renesse-Burgh III 2-4 Verdiende overwinning voor iets be ter spelend Burgh. Bij Renesse werd de fout gemaakt de ballen veel te hard te spelen, waardoor de spelers en speelsters de grootste moeite had den het leder onder controle te krij gen. Burgh kwam met 2-0 voor te staan door doelpunten van Kees Rijnberg en Corrie Slager. Na de vakwisseling bracht Wim Verseput en mevr. N. Vlaander-Kappers de balans weer in evenwicht (2-2), met welke stand de eerste helft werd af gesloten. In de 2e helft kreeg Burgh en lichte veldmeerderheid, wat zij tot uitdrukking wisten te brengen door twee_ treffers van Kees Rijn berg (2-4). DEN HAAG. Het met tot vijfen twintig percent ziektegevallen wor stelende personeel van de schade verzekeringsmaatschappijen werkt en overwerkt zich door een baaierd van meldingen als gevolg van scha de aan auto's en andere voertuigen. De maatschappijen hebben dertig tot vijftig percent meer meldingen, dan in overeenkomstige perioden van voorafgaande jaren. Ingezonden mededeling VERGADERING „LANDBOUWBELANG" - BRUINISSE Is er voor de jonge boeren nog perspectief Uitvoering zangvereniging „Nu niet Hope" - Burgh BRUINISSE, 6-2. De landbouw- vereniging „Landbouwbelang" te Bruinisse hield vorige week een ver gadering onder leiding van de voor zitter, de heer P. L. Krepel. Deze heette de talrijk opgekomen aanwe zigen welkom en herinnerde aan de dagen van de ramp, 10 jaar geleden. Hy vergeleek de toestand van toen met die van nu. Er volgden een sanering van de bedrijven, een herverkaveling, een wederopbouw, die veel van het vroe gere in de schaduw stelt en ten slotte de Deltawerken, die nog de grootste verandering op ons eiland te weeg zullen brengen. Zo is er veel veran derd en veel verbeterd, maar de prijs die daarvoor betaald moest worden en die rouw bracht in zo veel ge zinnen, was te hoog. Ook op ander gebied voltrekken zich verandering ;de mechanisatie in de landbouw neemt steeds toe, de voorlichting van regeringszijde wordt steeds beter, maar ondanks de goedé voorlichting blijft toch de vraag klemmen of een rationele bedrijfs voering mogelijk zal blijven. „Is er voor onze jonge boeren nog perspectief?", zo vroeg spreker zich af, „misschien zal de fruitteelt uit komst moeten brengen, als de steeds labiele prijzen van de landbouwpro- dukten geen redelijk bestaan meer waarborgen". De stijging van de grondprijzen, als gevolg van het los laten van de prijsbeheersing noopt tot waakzaam heid. Vast staat dat zeker de pacht prijzen niet evenredig zullen mogen stijgen, vanwege de hoge lasten die moeten worden betaald en waarbij men bij de aankoop van gronden on der de tegenwoordige omstandighe den geen rekening schijnt te houden. Spr. bracht dank aan allen die zich hadden ingespannen om.de ak- tie voor „Ons Dorp" ook in de ge organiseerde landbouw gevoerd, tot een succes te maken. Of de wintertarwe niet zal zijn uitgevroren is op het ogenblik nog een open vraag. Ten slotte wenste hij alle aanwezigen een goed 1963 in gezin en bedrijf toe. Uit de rekening van de penning meester, de heer Joh. Bal bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van f 43,93, terwijl de omzet van de le den bij de C.A.V. bedroeg f 65.924,18. Het aftredende bestuurslid de heer J. J. van de Velde werd bij acclama tie herkozen. Deskundige causerie De heer W. P. Noordam, van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst uit Oosterland, hield daarna een cau serie met als titel: „Actualiteiten rondom het bouwplan", die met bij zondere aandacht werd gevolgd. Al lereerst toonde de heer Noordam een struik wilde haver, een plant die vroeger hier niet voorkwam, maar die de laatste tijd meer en meer, zij het dan nog niet in verontrustende mate, wordt gesignaleerd. Wilde ha ver is een zeer hardnekkig onkruid, dat wanneer het er eenmaal is, moei lijk is weg te krijgen. Met man en macht zal daarom moeten worden getracht de plant niet te laten voort woekeren, in het belang van produ cent en consument. Er is nog geen chemisch middel gevonden om wilde haver te vernietigen. Hier dreigt ge vaar. Mechanisatie bietenverbouw Verder besprak de heer Noordam de mechanisatie in de bietenver bouw, die niet alleen thans met ma chines worden gerooid, maar ook zo danig wordt gezaaid, dat veel arbeid kan worden bespaard, wanneer ze gewied en gedund moeten worden. In dit verband werd het precisie- zaaizaad geroemd. Uit het buiten land en uit de fabrieken die aardap pelen verwerken komen klachten over het groen zijn van de aardap pelen. Spreker waarschuwde dat men alles moet doen om klachten te voorkomen. Hij beval eén plant- wijdte van 75 cm. aan. Ook moet worden gelet op rooibeschadigingen. Alle hiervoor gebruikte machines zijn niet even goed. Rooibeschadi- ging komt bij het ene merk machine meer voor dan bij het andere. Men zal goed doen hierop te letten en de merken onderling op dit punt te vergelijken. Het gebruik van mengmeststoffen, ofschoon hoger in prijs, werd om de daarmee verkregen arbeidsbesparing door spreker warm aanbevolen. Vrye tuinbouwprodukten Voor het kleine bedrijf is de teelt van vrije tuinbouwprodukten zeker aan te bevelen. Genoemd worden hier knolselderij en galiolen. Dit zijn beide wel arbeidsintensieve gewas sen, maar door het mechaniseren van de verbouw van aardappelen en bieten kan de kleine landbouwer meer tijd vrij maken voor deze teel ten en dit zal financieel zéker gun stige gevolgen hebben. Verschillende mogelijkheden van mechanisaties werden besproken en met dia's geïllustreerd. Hier ligt een taak voor de loonwerkers. Wanneer loonwerkers worden ingeschakeld om de mechanisatie door te voeren .zal ook de kleine landbouwer een bevredigende bedrijfsopbrengst kun nen verkrijgen. "Spreker behandelde daarna een bouwplan voor 'het klein bedrijf van plm. 6 ha., waar in theorie, maar aan de praktijk getoetst en met ge middelde opbrengsten en gemiddelde prijzen een netto inkomen van f 9000 werd bereikt. Hierop kwam echter uit de zaal nogal wat commentaar, maar een ander weersprak toch dui delijk de in bepaalde kringen ge propageerde opvatting dat een be drijf van minder dan 15 ha. niet le vensvatbaar zou zijn. Juist een bedrijf van 15 ha. is fi nancieel uiterst kwetsbaar, omdat men op een dergelijk bedrijf een knecht moet houden, omdat men het onmogelijk alleen aan kan. Zoals gezegd, ontspon zich over het gestelde een uitgebreide discus sie. Vragen over de gladiolenteelt en andere bepaalde onderwerpen beslo ten deze geanimeerde vergadering. Uit de leden werd geattendeerd op het feit dat de landbouwvereniging dit jaar 75 jaar zal bestaan. Het be stuur zal zich beraden over een eventuele viering van dit jubileum. BURGH, 16-2. De zangvereniging „Nu met Hope" uit Burgh lieeft een byzonder geslaagde uitvoering gege ven in hotel „Het Wapen van Burgh". Het talrijke publiek heeft kunnen genieten van goede zang en een heel amusant toneelstuk. Het welkomstwoord werd uitge sproken door de voorzitter, de heer M. C. Visser. Evenals vorig jaar ha merde spreker ook nu weer op het tekort 'aan zangstemmen en riep dan ook een ieder die zingen kan, op, om zich bij de andere zangleden te voegen. Onder leidin" van de dirigent, de heer M. Hogenstein, is er weer ijve rig gerepeteerd en dit leidde tot een goede uitvoering van een tiental nummers. Vooral het eerste gedeelte was zeer goed verzorgd met uitblin kers in „De Nacht" van Fr. Abt en „Avondlied" van dezelfde componist, zeer zuiver gezongen met een goede voordracht. Na de pauze schitterde uit een vijftal liederen het „Zomer avondlied" van C. Lanner en een zeer aardig gezongen „Ons lied" van Molenaar. Na de pauze voerden de leden van het Plattelands Jongeren Gemeen schap, afd. Schouwen-Duiveland, de komische fantasie „Araor en de vlie gende schotel" op. Dit stuk, waarom zeer hartelijk gelachen is, is reeds eerder in dit blad besproken. Verder was er de bekende verloting ter on dersteuning van de kas en een zeer gezellig bal. De voorzitter dankte verder aan het slot een ieder die aan het wel slagen van deze avond had meege werkt. C. A.-pand te Amsterdam was ontwerp van Berlage AMSTERDAM, 18-2. Het uitge brande gebouw van C A te Am sterdam was een ontwerp van Ber lage. Dit heeft nog een rol gespeeld by de grote verbouwing, die C A zeven jaar geleden heeft laten uit voeren en waarby het gebouw in wendig totaal veranderde. Aan de voorgevel mocht echter niets wor den gewijzigd. Behalve de dames- en meisjesaf deling was in het gebouw ook de landelijke administratie van het be drijf gevestigd. De hoop bestaat, dat vele onmisbare stukken voor de brand gespaard zijn gebleven, om dat ze in brandvrije kluizen opge borgen waren. Het zal echter nog wel enkele dagen duren aleer men toestemming krijgt een onderzoek naar deze kluizen, die met de instor tende vloeren naar beneden zijn ge komen, te onderzoeken. Snel herbeginnen Bij de brand is de gehele voor raad dames- en meisjeskleding, waarvan een deel van de voorjaars collectie, verloren gegaan. „We zul len alles m het werk stellen om zo snel mogeijk elders weer te kunnen beginnen", adus de heer W. J. Claus, die namens de directie sprak. Er was al een aanbod binnengekomen van de dochtermaatschappij Vos9 voor het onderbrengen van de kantoren, maar voorlopig nam de directie daaromtrent nog geen beslissing. Het personeel van het uitgebrande pand (200 personen voor de winkel en 125 voor 't kantoor is 's ochtends bij de zaak opgevangen en naar Krasnapolsky gestuurd, waar de be drijfsleiding een tijdelijk onderko men had gevonden. Er was echter nog niet besloten wat men met het personeel zou gaan doen. Voorlopig kregen de dames en heren een vrije zaterdag. SCHIPHOL. De twee Ghanese meisjes-studenten, die met 18 man nelijke collega's uit Sofia op Schip hol aankwamen, zullen niet in Ne derland blijven. Zij gaan inwest- Duitsland hun afgebroken studie voortzetten. Ingezonden mededeling neem de voordeligs grote tube. Feuilleton 50 Ze knikte begrijpend. „Denk er om dat een huwelijk een. band is voor het gehele leven. Weet goed, wat je doet. Yvonne heeft geld., is dus financieel geheel onafhankelijk. Ze zal niet voldoende hebben aan jouw salaris. Ze is luxe gewend, heeft zelf een auto. Ze zal beslist geen genoegen nemen met een een voudige flatwoning. Je zult je min derwaardig voelen bij haar. Maar als je van haar houdt en denkt, dat je deze moeilijkheden zult kunnen ondervragen, dan is er natuurlijk geen enkel bezwaar". Hij keek voor zich uit met de krant in zijn hand. Na eert poosje vroeg hij: „Wat denkt u ervan, ma?" „Ik vind Yvonne sympathiek. Al was het alleen maar om wat ze voor ons, voornamelijk voor jou gedaan heeft. Ze heeft een afschuwelijk misverstand uit de weg geruimd en ze is hartelijk en vriendelijk. Ze heeft ongetwijfeld goede karakter eigenschappen. Daar staat echter te genover dat het een vrouw is, die gewend is zelf beslissingen te nemen in het leven. Jij zult in een huwe lijk met haar nummer twee zijn. Jij bent een te volgzaam type, je hebt veel van mijn aard. Je vader was een geboren heerser en als zodanig was hij als officier precies op zijn plaats. Hij was gewend te comman deren, niet alleen in de kazerne, maar ook in huis. Ik heb me in het begin wel eens daartegen verzet, maar tenslotte berustte ik en latei- door B. J. TEN WESEPE beschouwde ik het als vanzelfspre kend. De man moet het hoofd zijn van het gezin. Dat hoort zo in het leven. Tegenwoordig, in deze moder ne tijdheeft de vrouw veel meer invloed, omdat ze veel meer mogelijkheden bezit, die vroeger niet tot haar privileges behoorden. De vrouw van deze eeuw neemt ook in het huwelijk een andere plaats in. Vroeger was het de man, die in alles alleen besliste. Tegenwoordig beslis sen man en vrouw tezamen. Dat kan nuttig zijn, al ben ik geen voorstan der van te ver doorgevoerde eman cipatie. Maar als de vrouw in het huwelijk gaat staan op de plaats, die rechtens de man toekomt, dan ont staan er verwrongen verhoudingen en dan kan het niet anders of er komen moeilijkheden. Tenzij de man in alles zich schikt. Jij hebt voor tachtig procent het karakter van de Van Dollenstein's. Iedere dag zie ik in jou de spiegel van mezelf. Het is maar goed, dat .je afgekeurd bent voor de dienst, want je zoudt een slecht officier geworden zijn. Maai de twintig procent, die je van je va der hebt meegekregen, zullen je moeilijkheden bezorgen met een vrouw als Yvonne. In vele gevallen zul je berusten in haar beslissingen. In andere aangelegenheden zul je je echter verzetten. En dan zullen er explosies komen. Dat kan niet uit blijven. Overleg dit alles maar eens rustig. Tenslotte komt het er niet op aan, of je deze winter nog huwt, dan wel in hét volgend jaar". Jan-Piet knikte. Ja, zo bekeken had zijn moeder weer gelijk. Als al tijd. Hij leerde zichzelf steeds meer en meer kennen. Veel van wat Yvonne besliste, vond hij goed. Maar dit was een kardinaal punt: verlo ving, huwelijk. Hij was niet van plan onberaden stappen te gaan doen. Zaterdagsmiddags hoorde Jan- Piet eensklaps haar wagentje voor de deur stoppen. Zijn blik verhelder de toen hij door het raam keek en haar zag uitstappen. Hij liep naar de deur en opende die. Het volgen de ogenblik lag ze in zijn armen. „Jan-Piet", fluisterde ze tussen twee zoenen door, „als je eens wist, hoe ik naar je verlangd heb. Hij streek haar op zijn gewone rustige manier over de haren en drukte haar zacht tegen zich aan. Daarna liepen ze gearmd de kamer binnen, waar ze mevrouw Jansen begroette en een grote doos bonbons voor haar neerlegde. „Ik hoop, dat u ervan houdt, mevrouw". Mevrouw Jansen was even ont roerd. „Dank je wel, Yvonne. Dat vind ik heel aardig van je". Zo keek •het meisje vriendelijk aan, maar Yvonne wendde zich alweer tot de jongen en greep hem bij de arm. „Zo jochie, ik blijf het weekend Sn Arnhem. Hoe vind je dat? Ik heb al een kamer in een hotel besproken. Zeg, zal ik je eens een nieuwtje ver- r tellen?" Ze gingen zitten bij het raam. „Vertel op", zei Jan-Piet, zich weer gelukkig voelend. „Ik ben nieuws gierig". „Raadt eens? Je mag drie keer raden". Jan-Piet dacht na. Toen betrok zijn gezicht een beetje. „Toch geen baan voor me in Den Haag?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5