w OMO HOUDT HET FRIS EN WIT! Behaaglijk WILBRINK „HET GESCHENKENHUIS" Goede produktie Zeeuwse melkveestapel De winter en de groenten Radio Weltevreden onder een fonkelnieuw laken... GEZOND SMAKELIIK VOORDELIG y Stijging vetgehalte ZIERIKZEE, 18-2. De produktie van de gecontroleerde veestapel in Zeeland beweegt zich op een goed peil. In 1950 werd een gemiddelde produktie berekend van 4.660 kg melk met 3.75 procent vet in 312 da gen, tegen 4.603 kg melk met 3.89 procent vet in 311 dagen per 1 juli 1962. De stijging in het vetgehalte zet zich regelmatig voort, aldus wordt medegedeeld in het dezer da gen verschenen 16e jaarverslag van de stichting „Gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland", boekjaar 1961-'62 Vrij omvangrijke, georganiseerde aankopen van Fries fokvee hebben hierop na 1953 invloed gehad. Daar entegen kon zich de melkgift, vooral de laatste jaren bij een sterker toe nemend aantal berekende lijsten, niet geheel handhaven. Begin I960 werd in geheel Zeeland het systeem van 3-weekse eiwitcontrole toege past. De uitrusting van de melkcontrole onderging in 1961 een belangrijke verbetering door de vestiging van de P.V.M. in het „Landbouwcentrum Zeeland" te Goes. Voor een goede ontplooiing van de fokkerij in Zeeland is er behoefte aan goed werkende fok- en controle verenigingen, die regionaal van op zet kunnen zijn. De verenigingen op het gebied van melkcontrole en de stierhouderij werken, aldus het ver slag, nog teveel naast elkaar en heb ben een te beperkt werkgebied. De eerste stappen in deze richting zijn gezet. Er worden in Schouwen-Dui- veland en Walcheren voorbereidin gen getroffen om analoog functione rende fokverenigingen te stichten met het doel dit systeem in het ka der van de P.V.M. voor de gehele provincie te verwezenlijken. Gcede kansen Voor een juiste benadering van de positie van de rundveehouderij in Zeeland kan gesteld worden, dat bij een voortgaande specialisatie, die op het gebied van akkerbouw en tuin bouw snel vordert, de veehouders nog goede kansen hebben. Op de veehoudende akkerbouwbedrijven kan door verdere aanpassing op het terrein van de vleesproduktie met verdere doorvoering van arbeidsbe sparende systemen op het gebied van huisvesting, voeding en verzor ging en dan gericht op een grote produktie-eenheid, nog voordeliger worden gewerkt. De gemengde bedrijven, waar de economie vooral moet steunen op de melkveehouderij, zullen in Zeeland bijeen voortgaande evenwichtige ontplooiing van dit bedrijfstype, be slist nog betere resultaten kunnen behalen. Een goed gedreven fokkerij zal deze ontwikkeling echter moeten ondersteunen. Op dit punt maken deze bedrijven een beslissende ont wikkeling door. De produktiecapaci- teit is, vooral op vele bedrijven van lichte grond in Zeeuws-Vlaanderen, maar ook elders in de provincie, be slist nog niet ten volle benut. Een verder uitbouwen van de organisa tievormen op het terrein van fok kerij en afzet is hierbij een belang rijke voorwaarde, aldus de Gezond heidsdienst voor Dieren in Zeeland. Gedurende het verslagjaar zijn in de provincie Zeeland geen gevallen van mond- en' klauwzeer bekend ge worden, ook niet onder de varkens stapel. In verband met de mond- en kldliwzeerepidemie onder de var kensstapel werden t.a.v. de rundvee stapel verscherpte maatregelen uit gevaardigd. Tijdens de entperiode 1962 werden 1.794 runderen, aanwe zig op 123 bedrijven, niet geënt 2.1 De eigenaars zijn vooral gemoedsbezwaarden. Ook in 1962 werd in Walcheren het grootst aan tal veehouders aangetroffen die principiële bezwaren aanvoerden te gen de enting, n-1. 73, vertegenwoor digende 9.8 procent van de Walcher- se veehouders. DEN HAAG, 18-2. Als gevolg van de langdurige vorstperiode moeten voor zover thans kan worden nage gaan, gewassen als boerenkool, prei en spruit/kool grotendeels als verlo ren worden beschouwd. De teelt van winterbloemkool in de open grond is geheel mislukt, zo deelt het minis terie van landbouw en visserij mee. Bij de teelt onder glas is de groei van de bloemkool in vele gevallen ■tot stilstand gekomen. Volgens gege vens van 8 februari waren er ver beteringen in de stand van komkom mers en stoktomaten. Bij de stook- sla laat de kwaliteit veelal te wen sen over. ROTTERDAM. In de nacht van zondag op maandag is een 22-jarige Rotterdamse nachtwaker door drie individuen overvallen en mei een stuk gummislang mishandeld. Naar Haamstede Renesse Telef. (01115) 331 Telef. (01116) 343 MARKTBERICHTEN Graanbeurs ROTTERDAM, 13-2. Tarwe', door sneekwaliteit 17 pot. vocht tot f 33,85 franco per auto Rotterdam; zomer - gerst tot f 28; haver tot f 25,50; rogge tot f 24,50. Stemming voor voedergranen nauwelijks prijshou dend. Groene erwten f 42-47; schok kers f 45-65; bruine bonen, boeren- sc'hoon tot f 130 franco Rotterdam. Aardappelmarkt ROTTERDAM, 18-2. Klei-aardap- pelèn 38 mm. opwaarts voor het bin nenland: Bintje f 18-19,25. Klei-aardappelen 35 mm. opwaarts Bintje f 17-19,25. Voor export: Bintje 35 mm. op waarts van de kleigrond f 19; Fu rore 40 mm. opwaarts van de klei grond f 18,50-19,00. Binnenlandse handel rustig; ex- porthandel zeer kalm. Voer-aardappelen f 4-5,50. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto SPORT BADMINTON B.C. „Zierikzee"- B.C. „Wolfaartsdyk" 6-2 Zaterdagmiddag vond in het Prof. Zeemanlyceum de vriendschappelij ke return-ontmoeting plaats tussen de badmintonclub „Zierikzee en de B.C. „De Griffioen" uit Wolfaarts- dijk. De eerste ontmoeting te Wolf- aartsdijk tussen deze beide clubs was in een 5-3 overwinning voor Zierikzee geëindigd. In haar thuiswedstrijd behaalde Zierikzee nu een 6-2 overwinning. Zo op het oog een gemakkelijke overwinning. Uit de hieronder vol gende uitslagen blijkt echter wel duidelijk dat om de punten hard nekkig gevochten is. Er waren dan ook tal van spannende games. In vergelijking met de eerste wed strijd was het Zierikzeese team an ders samengesteld. Het herenteam was geheel opnieuw samengesteld. Het damesteam van Zierikzee speel de verdienstelijk. Wolf aartsdijk was nagenoeg in dezelfde samenstelling als in de eerste ontmoeting. Er wer den acht partijen gespeeld, nl. 2 da- mesdubbel (d.d.), 2 herendubbel (h.d.) en 4 gemengd dubbel (g.d.). Hier onder volgen de gedetailleerde uit slagen: Mevr. Wieringa/mevr. Vleeshou wer (Z.zee)-mevr. Dijke/mevr. de Ja ger (W.dijk) 1-0; mej. de Vries/mej. Drehsen (Z.zee)-mevr. Klompe/mevr. Koert (W.dijk) 0-1. De heer Quartel/ dhr. Wieringa (Z.zee)-dhr. Dijke/dhr. Klompe (W.dijk) 1-0. Dhr. Hage/dhr. v. d. Ouden (Z.zee)-d'hr. Koert/dhr. de Jager (W.dijk) 1-0. Mevr .Wierin- ga/dhr. v. d. Ouden (Z.zee)- dhr. en mevr. de Jager (W.dijk) 1-0. Mej. Drehsen/dhr. Qai'tel (Zzee)-dhr. en mevr. Klompe (W.dijk) 0-1. Mevr. Vleeshouwer/dhr. Hage (Z.zee)-dhr. en mevr. Dijke (W.dijk) 1-0. Mej. de Vries/dhr.. Wieringa (Z.zee)-dhr. en. mevi\ Koert (W.dijk) 1-0. Eindstand 6-2 voor Zierikzee. KORFBAL S.D.K.B.-rtwaalftal naar Goes ZIERIKZEE. Naar wij vernemen wordt op dinsdag 30 april aanstaan de op de sportvelden aan het Goese Sas een bondentournooi gehouden voor alle regionale korfbalbonden uit Zuid-Holland en Zeeland. Aan dit tournooi zal worden deelgenomen door de Leidse-, Haagse-, Rotter damse-, Dordtse-, Schoüwen-Duive- landse- en de Zeeuwse Korfbalbond. Omtrent de deelneming van het twaalftal van de Korfbalbond van Goeree- en Overflakkee is op dit moment nog niets bekend. Korfbalcombinatie S.D.K.B. Op de laatste bestuursvergadering van het bestuur van de Zeeuwse Korfbalbond heeft het bestuur zich opnieuw beraden over een eventu eel verzoek van de Schouwen-Dui- velandse Korfbal Bond om een korf balkompetitie in de kompetitie van de Z.K.B. op te nemen. Van de Ko ninklijke Nederlandse Korfbal Bond (K.N.K.B.) heeft de Zeeuwse Bond inmiddels advies ontvangen, waar om destijds door de Z.K.B. was ver zocht. Zich richtend naar dat ad vies zal het Z.K.B.-bestuur zich zeer binnenkort met een stembiljet tot de aangesloten verenigingen richten, waarop deze verenigingen zich dan kunnen uitspreken. 20. „Hethet is gedaan met mij, Aratri'^ hijgt Creep nog nauwelijks hoorbaar. „Eén ding moet ik je nog zeggen.... als het goud in Engeland aankomt.breng hol dan naar.... naar Lancashirenaar Turton Towerdaar kun je er nog iets mee goedmaken voor.voor Silas Creep". „Turton Tower?" herhaalt Aram. „Wal bedoel je? Wal. Dan heft een geweldige golf het schip hoog op. Hel tussendek wordt bedolven onder een vloed van schuimend water. Nog maar ternauwernood kan Aram zich aai de verschansing vastklemmen als de ovor- stcrlende zee hem dreigt mee te sleuren Als hij, druipnat, zich moeizaam opricht, is Silas Creep verdwenen,... De kokende zee heeft zijn eerste slachtoffer opgeëist. KOKEN MET DE SNELKOOKPAN 4750 (1-3 personen) 54 00 (3-5 personen) 59 50 (grotere gezinnen) Niet geschikt voor elektrisch koken. Of met de Tornado Snel kookpan de Luxe. Oók geschikt voor elektrisch koken, reeds vanaf 5950 Met schriftelijke Tornado- garantie. n' half uur van erwt tot snert Goudzwaard Hoogerhuis Gratis demonstratie Gratis lessen Volledige garantie rffl(tflullOb.i(l(fluilf(li.il(flli>itllliullf[||iiiilIIIli, Korte St. Janstraat 4 Tel. 2923 Zierikzee voor: centrifuges droogautomaten (absoluut kastdroog) wasmachines wascombinaties automatische trommel- wascombinaties en voiautómaten Merken o.a.: Erres - A.E.G. - Micle en Bauknecht Demonstraties, voorlichting service en inruil. Telefonisch (no. 2805) of per briefkaart bericht en wi;' komen vrijblijvend met U praten. WELTEVREDEN In de afgelopen dagen heeft het in Portugal bijzonder langdurig ge regend. Als gevolg daarvan traden in de vruchtbare streek Ribatejo, in het midden van het land, enkele ri vier enbuiten hun oevers. Aan ge wassen werd grote schade toege bracht. DEN HAAG. Het Landbouwschap heeft aan de minister-president een brief gezonden over het afbreken van de onderhandelingen van de E. E.G.-landen met het Verenigd Ko ninkrijk. Het Landbouwschap spreekt hierin als zijn mening uit. dat de Nederlandse regering moet blijven streven naar een zo groot mogelijke Europese gemeenschap met een open économisch beleid. HET GEHEIM VAN TURTON TOWER ZO IS HET GOED: met een zoen voor de nacht. Slaap maar lekker. Slaap maar zacht. Onder een fonkelnieuw laken... En moeder weet wat ze moet doen om dat laken zo te houden. Mooi en wit en fris. Altijd. In OMO: zuiver wit poeder, met blauwe korreltjes voor een vol en tinte lend sop, met een zorgzame waskracht. Miljoenen kleine zuurstofbelletjes wervelen er doorheen. Zulk sop wast en bleekt tegelijk. Zulk sop maakt alles weer fris, weer wit! NIEUW, voor U een extra hulp. Nu OMO in Voordelig Gezinspak! Extra handig en voordelig. Met voldoende voorraadvoor ruim 14 errftners volop sop ...'voor slechts f1.75. Om er goed van te profiteren! Ingezonden mededeling WITTE KRUIS DE €CVtie PIJNSTILLER Hebt u griep die zo echt in uw botten is gaan zitten? Jaag hem eruit met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrij en daardoor geen maagklachten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 3