Veertig jaar Vereniging Oud-leerlingen tuinbouwwintercursus INGEZONDEN STUKKEN „MIELE" Er heerst weer gflCp 1 STAD EN PROVINCIE Eerste examens vonden plaats in 1923 Z1ERIKZEE, 13-2. In het eerste artikel lazen wü dat de vereniging van oud-leerlingen van de tuinbouw wintercursus werkelijkheid werd na dat op 4 april 1923 het eerste examen had plaats gehad op het bedryf van de heer Toledo te Haamstede. Van de eerste twaalf jaar is vrij nauw keurig bekend wat heeft plaats ge vonden. doch van de latere tüd moet geput worden uit de herinnering, aangezien vrijwel het gehele archief bjj de watersnood verloren ging. De eerste voorzitter was de heer C. O. J. Hendrikse tot 22 januari 1932, op gevolgd door A. D. Constandse tot 1939 en sindsdien de heer P. van Be- veren. Eerste vice-voorzitter was P. van Beveren. daarna C. Buijse, opgevolgd door C. J. Romeijn en vervangen door P. v. d. Maas. daarna C. O. J. Hendrikse tot heden. Als secretaris fungeerde slechts enige maanden Joh. Dambruine, om vervangen te worden door C. J. Romeijn, die in 1928 werd opgevolgd door J. van der Welle, daarna door W. J. v. d. Velde, die helaas omkwam tijdens de ramp in 1953. Daarna werd deze funktie waargenomen door L. J. Roggeband. Het penningmeesterschap, eerst in handen gelegd van C. J. Romeijn, veranderde na drie maanden en C. J. Leijdekker beheerde daarna de financiën tot maart 1944, waarna Joh. v. d. Welle hem opvolgde tot heden. Reeds spoedig was men begonnen om een bibliotheek samen te stellen, waarvan C. Buijse in 1925 de be heerder werd en in 1932 werd opge volgd door M. D. J. Berrevoets, waar na P. van Beveren dit waarnam tot hem het voorzitterschap werd opge dragen. Deze taak werd toen over genomen door de vice-voorzitter C. O. J. Hendrikse. die tot heden beide funkties vervulde. In de afgelopen veertig jaar had de vereniging drie voorzitters, vier vice-voorzitters, vier secretarissen, twee penningmeesters, drie bibliothecarissen en één com missaris, de heer V. M. Geluk. Groei cn opbouw Onder de eerste twee voorzitters was er een algemene groei en op bouw van de tuinbouw waar te ne men welke nog doorliep onder de laatste voorzitter tot de tweede we reldoorlog, toen in 1944 de moedwil lige inundatie door de Duitsers werd bewerkstelligd en het merendeel dei- bedrijven verloren ging, wat des te zwaarder werd herhaald door de stormramp in 1953 toen totaal alle bedrijven werden vernietigd. Bij de terugkeer na de evacuatie kwam het verenigingsleven weer spoedig op gang, juist omdat men toen hulp en steun bij elkander zocht. De vereni ging heeft tijdens en na de eerste de cennia van haar ontstaan veel hulp ontvangen van de op 3 januari 1923 benoemde ere-voorzitter ir. A. W. van der Plassche. Van de benoemde ere-leden moeten worden genoemd H. Balk en N. A. Quist, waarvan de laatste een grote stuwkracht is ge weest voor de vereniging. De heer Quist verloor het leven bij de be schieting van Zierikzee door de En gelsen op 24 maart 1945. Zijn nage dachtenis werd door de vereniging gewerd door in de veiling te Zierik zee een koperen plaat te doen aan brengen. Midden in de evacuatie ge last door de Duitsers verloor het be stuur een trouw vriend en een voor beeldige penningmeester in C. J. Leijdekker. Tuinbouwwintercursus De vereniging heeft wat haar le dental betreft nimmer hoge groei- toppen gehad maar wel kan gezegd .worden dat wanneer er groei plaats vond dit niet alleen aanwas beteken de, maar ook aanwinst bleek te zijn, aldus de voorzitter in zijn herinne ringstoespraak, die voorts herinner de aan de zeer vele vergaderingen en excursies die werden gehouden. Reeds direct na de oprichting begon men een tuinbouwwintercursus te Geachte redaktie. De noot welke u bij mijn inge zonden stuk in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 8 febr. jl. heeft ge plaatst, geeft mij aanleiding nog en kele opmerkingen te maken. 1. Wordt het stukdraaien van een scheepsschroef en misschien wat vlaksehade aan de schepen ook al als een „stunt" beschouwd? Volgens door mij ontvangen inlichtingen worden nl. de extra kosten van sleepboten en ijsbrekers door derden gedragen, zodat de risico's voor de R.T.M. wel erg gering zijn. Als de R.T.M. dan zo gesteld is op het in stand 'houden van de veerverbinding, waarom worden dan bij perioden van weinig of geen drijfijs geen twee boten in de vaart gebracht? Of heeft de R.T.M. ook belang bij een grote omzet in de veerhuizen? 2. Inderdaad, geachte redaktie, de zg. „gelede bussen" kunnen wed ijveren met de allermodernste in hun soort, maar wat denkt u van één dergelijke bus tegenover een veel groter aantal met daarachter een aan een cake-walk denkende aanhangwagen. Vele passagiers ap preciëren een staanplaats in de „voorbus" boven een zitplaats in de ze karntonnen. En wat denken de chauffeurs zelf van deze aanhan gers? ERE-MEDAILLE IN BRONS TE BROUWERSHAVEN Onderscheiding voor jubilerende W. A. de Vin Verlangen naar lente.... Om een pure tegenhanger te vinden van de alsmaar sneeuw- en ijs foto's, hebben w\j een lenteplaatje opgediept uit 1962. omdat een overeenkomstig plaatje van 1963 tot dusver is uitgebleven. „Trelctulpenmonsters" in bloei op een bloembollenbedrijf in West-Friesland in januari 1962. Vergadering Plattelandsvrouwen, afdeling Schouwen Voor 40 jaar.... ZIERIKZEE. Dank zij de bemoeiin gen van de t.b.c.-vereniging zal al hier een consultatiebureau worden gevestigd. ZIERIKZEE. In de Concertzaal bracht Pisuisse en zijn gezelschap een avond van ontspanning. BURGH. In tegenwoordigheid van de burgemeester en de leden van de Schoolcommissie vond de eindles plaats van de cursus voor vervolg onderwijs. ZIERIKZEE. Op een vergadering ten huize van de burgemeester werd de route uitgestippeld, die de tele- paath Maloïtz door de stad heeft te rijden en de opgaven waaraan hij heeft te voldoen. ZIERIKZEE. Met medewerking van enkele jonge violisten gaf de man- nenzangvereniging „Luctor et Emer- go" een geslaagde uitvoering in het „Huis van Nassau". NIEUWERKERK. Voor de vaceren de betrekking van machinist aan 't stoomgemaal der Vier Bannen-pol- der hebben zich S3 sollicitanten ge meld. ZIERIKZEE. Niet minder dan 734S personen hebben het aan de Tweede Kamer te verzenden adres tegen op heffing van de Rechtbank te Zierik zee, getekend. SEROOSKERKE. De zangvereniging „Zang veredelt" hield in de zaal van café Berrevoets een uitstekend ge slaagde uitvoering. ZIERIKZEE. Het harmoniegezel schap bracht de opera „Het gouden kruis" in de Concertzaal. BURGH. Een inwoner dezer ge meente kreeg een brief uit Madrid van de internatibnale oplichter, be kend als de „Spaanse schatgraver". Ingezonden mededeling Volautomatische trommelwasmachines Demonstraties iedere donderdagavond en zaterdagmiddag TeehnischBureau A. D. v. d. Berge Telefoon 2962 - Zierikzee DEN HAAG. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft woensdag bekend gemaakt dat de Nederlandse regering de nieuwe regering van Irak heeft erkend. 3. Ik sdhijn bij de redaktie de in druk gewekt te hebben, dat ik pleitte voor een betere verbinding van het door u gesuggereerde „klei ne vlek" Ellemeet. Niets is echter minder waar! Het gaat mij in de eerste plaats om snelle verbindingen desnoods met een iets mindere kwa liteit materieel. Waarom bv. het rij den langs het ziekenhuis in Zierik zee om het publiek ca. 300 m. lopen te 'besparen, terwijl de halten nor maal soms meer dan 3 km. uit el kaar liggen. Het overgrote deel van de reizigers op het platteland moet dan wel verder dan 300 m. per be nenwagen afleggen. En waarom de dienstregelingen dermate ruim op gesteld dat bij snelheden van zeker niet hoger dan 40 km./uur toch nog in ieder dorp enkele minuten moet worden gewacht omdat de 'bus te vroeg is? Geachte redaktie, deze dingen moesten mij nog van het hart. Ove rigens aan het publiek hartelijk dank voor de vele adhesiebetuigin gen die ik mocht ontvangen. Met dank voor de plaatsing. A. FRANCKE, Ellemeet. (Ter persconferentie, gehouden na de bespreking met G.S. van Zeeland, is duidelijk gesteld, dat de „Kram mer" gereserveerd moet blijven voor na de definitieve dooi. De „aanhan gers" worden gebruikt om topaan- voeren van passagiers te kunnen opvangen. Vooral in het drukke sei zoen is dat nodig. Misschien is zo'n wagen niét het meest ideale vervoer middel, maar het is er een. Als men weet hoe er door het ziekenhuis be zoekende verwanten van patiënten, gesjouwd moet worden de bezoek uren te benutten, zou men 't langs rijden van de bus juist als een ex empel van service kunnen kwalifi ceren. Wie beseft hoe betrekkelijk dun bevolkt een eiland als Schou- wen-Duiveland is, zou begrijpen dat. een vervoersmaatschappij hier voor enorme problemen staat. We hebben een bescheiden ervaring met verbin dingen in andere streken des lands. Laat men niet denken dat 'het daar alleen maar botertje tot de 'boom is. REDAKTIE). ROERMOND. Op de rijksweg Roer- mond-Venlo is dinsdag een Volkswa gen tengevolge van een slippartij in botsing gekomen met enige Volks wagenbusjes, waarbij negen perso nen werden gewond, van wie twee zeer ernstig. HOOFDDORP. De Anti-Revolutio- naire Partij i9 cr voorstander van, dat na do verkiezingen een kabinet op brede basis wordt gevormd. Dit verklaarde de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink, op de 46e Anti- Revolutionaire Partij-dag voor zui delijk Noord-Holland in Hoofddorp. DEN HAAG. In het Kurhaus tc Scheveningen wordt 12 en 13 sep tember het congres van de Neder landse federatie voor bejaardenzorg gehouden mot als thema „Bejaarden in de samenleving". organiseren, waarvan de eerste nieu we leden in 1925 toetraden. Eveneens in 1927 en in 1930 werd zulk een cursus gegeven in Oosterland, waar van ook enkelen tot de vereniging toetraden. Cursussen in bedrijfscon- trole en verpakkingscursussen zijn er vele gegeven en de laatste tuin- bouwcursus voor volwassenen is een groot succes geworden. In de voor bije veertig jaar is bijzonder veel steun ontvangen van de tuinbouw- consulenten. In het bijzonder herin nerde de voorzitter aan de heer A. W. v. d. Plassche aan wie het te danken is dat een waardevol diplo ma kon worden behaald. De tegen woordige consulent is ir. J. J. vai. Hennik. De winterprogramma's worden al- •tijd in overleg met de consulent op gesteld, zodat van de jongste weten schappelijke ervaring kennis geno men kan worden en de leden tot het laatste toe kennis kunnen nemen van de verbetering der culturen op alle onderdelen. Dit is mede een dei- oorzaken dat de vergaderingen altijd goed bezocht worden. Uit de tijd van de oprichting zijn er nog een vijftal aktieve leden over en wel H. C. Berrevoets, P. van Be veren, C. O. J. Hendrikse, E. de Jon ge en J. F. Vermunt. Woensdagmorgen is de heer W. A. de Vin in de huiselijke kring, temid den van familieleden, vrienden en superieuren de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, opgespeld wegens zijn 40- jarig dienstjubileum bij de Rotter- damsche Tramweg Maatschappij. Burgemeester A. H. Vermeulen schetste de figuur van de heer de Vin als iemand, die in de maat schappij betrouwbaar, ijverig, im pulsief, geestig en behulpzaam is, wat hij met enige voorbeelden uit het verleden aanhaalde. „Uw be hulpzaamheid" toonde u vooral in de oorlog, toen vele vrienden boven de grote rivieren van u aardappels mochten ontvangen. Toen de samen voeging van gemeenten een feit was geworden, toonde ook u uw „gees tigheid" door mij tijdens een over tocht op het veer Zijpe mee te delen dat er diverse bull-dozers waren overgezet om „Dreischor nu naar Brouwershaven" te schuiven. Uw medeleven, ook met de dieren toon de u nog deze winter door een groep wilde zwanen, die bevroren waren, liefderijk op te nemen en te ver zorgen. U bent op het gehele eiland be kend en zonder schroom mogen we u gerust de „ruwe bolster noemen met de blanke pit", aldus de burge* meester, die vervolgde: „Met grote trouw en toewijding hebt u uw funktie bij de R.T.M. verricht als een gewaardeerd medewerker, uw beste krachten gevend voor het be drijf, vooral in de moeilijke oorlogs jaren en tijdens de watersnoodramp. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GRONINGEN. Te Groningen is in gebroken bij de juwelier F. Haze- kamp. Er is voor meer dan f 30.000.- gestolen. Vermist worden onder meer vijf gouden dameshorloges, ongeveer 270 fantasieringen met steen, 20 bril- jantringen met elk een waarde van tussen de f 900,en de f 4.000,en 20 gouden colliers. IJSSELSTEIN. Op rijksweg 26 on der de gemeente IJsselstein is een auto-ongeluk gebeurd met dodelijke afloop. De auto van de 49-jarige ver tegenwoordiger C. Veldt, die in de richting van 's-Hertogenbosch reed, kwam door onopgehelderde ooi-zaak' in de berm terecht, waar hij tegen een boom tot stilstand kwam. De chauffeur, die waarschijnlijk onwel was geworden of door slaap wa: overmand, werd zodanig zwaarge wond, dat hij kort daarna ter plaatse overleed. EERBEEK. Een brand heeft aan de Ringlaan in Eerbeek een grote loods van een handel in oud papier voor een deel verwoest. Enkele sor teer- en pakmachines, alsmede een vrij groote hoeveelheid balen geperst papier gingen verloren. De schade beloopt enige tienduizenden guldens. De firma was tegen brandschade ver zekerd. Plichtsbetrachting Uw plichtsbetrachting en trouw zijn uw superieuren en de overheid niet ontgaan hetgeen voor H.M. de Koningin aanleiding is geweest u bij koninklijk besluit van 29 januari 1963 te begiftigen met een konink lijke onderscheidingm.n, de bron zen medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau". Nadat de burgemeester deze on derscheiding had opgespeld felici teerde hij de jubilaris, de wens uit sprekende dat hij deze nog lange tijd in een goede gezondheid zal mo gen dragen. De heer de Vin sprak een woord van dank jegens H.M. de Koningin en de burgemeester voor de gevoel volle woorden. Namens de R.T.M. waren bij deze plechtigheid aanwezig de heer I. Nouwen, hoofdcontroleur te Zierik zee, de heer M. van Driel, controleur te Zijpe en de heer K. van Leeuwen, als oud-controleur, tevens de direc tie vertegenwoordigend. In een ge sprekje met de heer de Vin ver namen wij, dat hij zijn loopbaan be gon in 1923 als stoker op de lijn Zijpe-Burgh om vervolgens vele takken van dienst, o.a. nachtstoker, wisselwachter, reserve-machinist, later machinist, treinsmid en thans ambachtsman over 't gehele eiland, 's Zomers is de jubilaris meestal werkzaam te Zijpe op de boten tij dens het seizoen, maar ook houdt hij zich bezig met het onderhoud dei- beplanting en gazons der hotels e.d. Hieruit blijkt wel dat de heer de Vin van alle markten thuis is. ZIERIKZEE, 13-2. Onder leiding van de presidente, mevrouw Van Len-tAan het Rot, vond woensdag middag in de kofifekamcr van het „Huis van Nassau" alhier de voor jaarsvergadering plaats van de af deling Schouwen van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen. Er bestond voor deze vergadering een zeer goede opkomst van de leden. In haar openingswoord memo reerde mevrouw Van Lent o.a. hel afgelopen verenigingsjaar, dat goed geweest is. Het ledental stijgt nog steeds. Het was de presidente opge vallen dat over het algemeen bij de leden meer belangstelling bestaat voor excursies dan voor vergaderin gen, hetgeen in het bezoek uiteraard tot uiting komt. Dank bracht de pre sidente voor de medewerking van de reiscommissie en de kerstcommissie. Op 6 maart begint een cursus fijne keuken, bestaande uit twaalf lessen. Voor de te houden collecte kanker bestrijding hebben zich voldoende dames aangemeld. Het jaarverslag 1962 werd goedge keurd en vastgesteld. Het financieel verslag vermeldde een voordelig sal do. Tot lid van de kascommissie werd benoemd mevr. R. Mouthaan te Zierikzee. Mevr. Legemaate bracht verslag uit van de geslaagde kerstr avond op een wijze welke zeer in de smaak viel. Bij de bestuursverkie- OOSTERLAND, 13-2. Dinsdagavond werd in het filmlokaal van de open bare lagere school alhier de jaarlijk se ouderavond gehouden onder voor zitterschap van de heer Matth. Bal Pz. Ondanks het winterse weer was de opkomst goed te noemen. De voor zitter sprak een welkomstwoord, in zonderheid tot wethouder Stoutjes- dijk, de heer Waasdorp vanc„Volks- onderwijs", mevrouw G. Stouten de handwerkonderwijzeres, en verder tot het onderwijzend personeel. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter enige voorvallen uit het voorbije schooljaar, o.m. de school reisjes naar Walcheren door de ou dere, en naar het Westhoekstrand door de jongere leerlingen. Een woord van dank werd gebracht aan de autobezitters die bereid waren de kinderen te vervoeren. Mevrouw De Haan uit Bruinisse, de huidige on derwijzeres nam de plaats in van de vertrokken meester Valk. Het Sinter klaasfeest en de gehouden Kerstmid dag kwamen ter sprake. Nadat de secretaresse, mevrouw Stoutjesdijk- Borst, de notulen had gelezen deed de penningmeesteresse, mevrouw Zeijler-De Vin verslag van de stand der kas, waaruit bleek dat de in komsten waren f 246,36, de uitgaven f 218,07, alzo 'een batig saldo van f 28,29. De rekeningen werden nage zien door de heren Chr. Bolle en B. Capelle en in orde bevonden. Het afgelopen jaar Uit het jaarverslag door 't school hoofd, de heer Knuijt bleek dat er momenteel 64 leerlingen de school bezoeken en twee gast-leerlingen. De verkeersexamens werden met goed gevolg afgelegd. Verder wees spre ker op de jeugdtoneelvoorstellingen die tweemaal per jaar te Zierikzee voor de leerlingen worden gehouden en die in feite een onderdeel van het lesrooster zijn. Hierdoor gaat het niet aan, aldus spreker tenzij dan uit principiële reden, deze voorstel lingen te verzuimen, zoals dit nogal Extra Nulsavond Ingeschoven in het Nutsprogram- ma van dit seizoen is een lezing van de heer G. H. Breetveld over zijn reis naar Canada. Deze speciale Nuts- avond zal gehouden worden op vrij dag 15 februari in de Concertzaal. SEROOSKERKE Uitvoering Dorpsgemeenschap In het kader van de dorpsgemeen schap Serooskcrkc e.o. werd door de toneelgroep van do L.J.G. in het Dorpshuis hel komische toneelspel „Amor en de vliegende schotels" op gevoerd, I-Ict stuk word op voortref felijke wijze opgevoerd en viel dan zing werd de aftredende penning meesteresse mevr. C. de Graauw-van der Tuijn herkozen. Mevrouw L. Ber- man-Steendijk bracht verslag uit van de provinciale najaarsvergadering in Goes. De provinciale voorjaarsver gadering zal plaats vinden op 23 april; een afgevaardigde zal nog aan gewezen worden. In de nieuwe kerst commissie werden benoemd de da mes v. d. Velde, Barendregt, De Vlie ger, Van Sloten en Steutel. Excursie naar Brussel Bij de bespreking van het zomer- programma werd besloten de zomer - excursie te houden op 14 mei naar Brussel, met een bezoek aan de ko ninklijke tuinen aldaar. Op 13 maart a.s.hoopt mevr. De Reus uit Nieu- werkerk te spreken over spastische kinderen. Voor 9 april is een demon stratie vastgesteld door een blik-em- ballagefabriek uit Deventer. Een geanimeerde bespreking vond plaats over de viering van het 30- jarig bestaan van de afdeling op 10 november a.s. Dit feit zal feestelijk worden herdacht. In de financiering zal getracht worden te voorzien door een verkoop op Engelse wijze (een, „winkel" waarin eigen produkten te gen winkelprijs verkrijgbaar zijn) en kleine verlotingen op de komende bijeenkomsten, waarvoor steeds twee leden iets zullen bakken. eens gebeurt door sommige leerlin gen. In dezen hoopt spreker op de medewerking van de ouders. Over de financiering van deze voorstellin gen volgde een nogal uitgebreide discussie. Nadat verschillende voor stellen onder het oog zijn gezien, komt men toch tenslotte tot een be vredigende oplossing. Bij de be stuursverkiezing waren de aftreden den, voorzitter Bal en de heer J. Kort, niet meer herkiesbaar. In hun plaats werden gekozen de hei-en Jasp. Stoutjesdijk Lz. en J. Waas dorp. De secretaresse, mevr. Stout- jesdijk-Borst dankte, mede namens het bestuur, de aftredenden voor al les wat zij voor oudercommissie en school hebben verricht. Zij hoopt ook met de nieuwgekozenen weer op een prettige samenwerking. Na de pauze waarin een consumptie werd gepre senteerd, werden per bandrecorder lees- en aardrijkskundelessen ten gehore gebracht door dé vei-schillen- de klassen der school, hetgeen zeer in de smaak viel. Vele ouders her kenden de stem hunner kinderen. Fraaie schoolfilms Hierna werden door het school hoofd nog een tweetal leerzame schoolfilms vertoond, respektievelijk over Chili, het langgerekte grond gebied langs de westkust van. Zuid- Amerika en over ons eigen eiland Zeeland. Na de rondvraag besprak wethouder A. Stoutjesdijk enige fa cetten van het openbaar lager on derwijs hier ter plaatse, o.m. de voorlopige restauratie van 't school gebouw en het definitieve herstel van de hoofdonderwijzerswoning. Spreker sprak namens de gemeente Duiveland een dankwoord voor het geen door het onderwijzend perso neel in het belang van het onderwijs wordt gepresteerd. Tenslotte dankte het schoolhoofd voor de prettige sa menwerking met de oudercommissie en de beide dames-onderwijzeressen en voorts al diegenen die tot het slagen van deze ouderavond hebben medegewerkt. DREISCHOR Nieuwe voorziiler Crescendo" Tijdens de jaarvergadering van 't harmoniegezelschap „Crescendo" te Dreischor is in de vakature J. W. Beekman gekozen de heer A. J. de Bil. De nieuwe voorzitter is al vele jaren aktief lid van Dreischors har- monicgezelschap. De nieuwe Amerikaanse commu nicatie-satelliet „Syncom" is woens dagmorgen vroeg door middel van een Thor-Dclta-rakot de ruimte in geschoten. Ingezonden mededeling Belangrijk is het nu meer dan ooit verstandig en gezond te leven door overmatige vermoeidheid te vermijden en voor vitaminerijke voeding zorg te dragen. Dan ver hoogt u uw weerstand tegen in fecties. Een uitstekende maatregel is het verder bij de eerste griepverschijn- selen Aspirin in te nemen. Aspirin met 3-voudige werking tegen griep. 1. stilt de pijn. 2. doet de koorts dalen. 3. activeert het organisme. Aspirin waar Bayer achter staat. Neem de grote voordelige gezins verpakking. Dan bent u goed voorbereid. Afdeling Renesse N.C.A.B. liield jaarvergadering In het Evangelisatiegebouw te Re- nesse hield deze week de afdeling Renesse van de Nederlandse Chris telijke Agrarische Bedrijfsbond haar jaarvergadering. De vergadering werd op de ge bruikelijke wijze door de voorzitter de heer P. Oosterling geopend. In zijn welkomstwoord richtte hij zich in 'het bijzonder tot de heer W. de Vrieze uit Haamstede, die op deze avond voor de ontspanning zorg droeg. Verder deelde de voorzitter mede, dat in de week van 18 tot en met 23 februari a.s. door de afdeling gecollecteerd zal worden voor de t.b.c.-fondsen D.E.L., Zonnevanck en Zonnegloren. De secretaris de heer J. v. d. Have gaf hierna een bondig overzicht van het wel en wee van de afdeling, dat vrij normaal kon worden genoemd, in het afgelopen jaar. In totaal wer den zeven ledenvergaderingen ge houden welke goed werden bezocht. De twee gehouden excursies, naar het Botlekgebied en de proefboerde- rij „De Scheldemonden", zijn bij zonder goed geslaagd, daar zij aan de deelnemers een onvergetelijke dag bezorgden. Ook de familie-avond, welke dit najaar te Renesse werd gehouden, vormde een der hoogte punten uit het verenigingsjaar. De penningmeester, de heer K. v. d. Schelde, gaf hierna een uitvoerige uiteenzetting over de financiële toe stand -van de afdeling, waaruitbleek dat op 31 december jl. in de kas een batig saldo van f 63,60 aanwezig was. De leden van de kascommissie de heren K. Hanse en J. Geenc •brachten 'hierna verslag uit van hun bevindingen bij het nazien van de rekeningen waarbij zij adviseerden tot goedkeuring over te gaan. Onder dankzegging voor de verrichte werk zaamheden verleende de voorzitter hierna de penningmeester decharge. Op een nog nader te bepalen da tum zal binnenkort nog een voor lichtingsavond voor de leden en hun vrouwen worden gegeven met als onderwerpen „KippeiYhouderij in eigen gebruik" en „Wat heeft de toelichting aan de vrouw tc zeggen". Nadat het huishoudelijke gedeelte was afgewerkt, vertelde de heer W. de Vrieze van zijn reis naar Ame rika, wat hij nog nader toelichtte met het vertonen van een fraaie se rie kleurendia's. Gezien de reacties bij de aanwezigen 'bij dit gedeelte van de agenda, werd dit initiatief van het afdelingsbestuur bijzonder op prijs gesteld. Aan het slot sprak de heer J. v. d. Have hartelijke woorden van dank tot de heer de Vrieze voor de wijze waarop hij zijn reis uiteen had gezet en het verto nen van de boeiende dia's. Met gebed werd deze uitstekend geslaagde ver gadering door de heer v. d. Have ge sloten. I.K.O.R.-uitzending „Luctor et Emergo" Zondagavond 17 februari a.s. van 18.40 tot 19.00 uur vindt over Hilver sum II een uitzending plaats van het I.K.O.R. getiteld „Luctor et Emergo". Dit is een Jdankbeeld over de ont wikkeling van het kerkelijk leven zoals dat na de watersnood van 1953 in de provincie Zeeland heeft plaats gehad. De samensteller van dit pro gramma, Erik Boshuizen, heeft hier bij speciale aandacht geschonken aan Schouwen-Duiveland, zodat het voor belangstellenden op het eiland zeker interessant zal zijn op de aangekon digde tijd af te stemmen op Hilver sum II. ZIERIKZEE Ver. van Vrijz. Hervormden Voor dc vereniging van vrijzinnig hervormden hield ir. C. Koopman te Bennekom zijn aangekondigde cau serie over een door hem 'gemaakte reis naar Amerika cn Canada. Er be stond voor deze avond goede belang stelling. Ir. Koopman trok door het Amerikaanse continent per caravan en maakte een groot aantal kleuren dia's van doorgaans prachtige kwali teit. Treffend waren beelden uit de Indianen-reservaten. Ir. Koopman bezocht o.m. de Grand Canyon en de Hooverdam. Merkwaardig zijn de toestanden in de gokstad Las Vegas, waar men overigens wel optochten weet te organiseren. Tijdens zijn reis besteedde de heer Koopman veel aandacht aan dc flora, die vooral in de subtropische gebieden van de Sta tes een eigen typisch karakter heeft: cactussen, yukabomen en advocado- bomen. Ook foto's van de Sierra Ne- f vada en de „Rockies" (Rocky Moun tains) vormden even zovele bewijzen van de natuurpracht, die in Amerika is te vinden. De geslaagde avond werd besloten met het zingen van Gez. 281. ook bij de talrijke aanwezigen zeer in de smaak. Na afloop werden de spelers, bij monde van de heer W. D. Berrevoets, dank gebracht, terwijl elk der soelers een kleine attentie in ontvangst mocht nemen. Aufo in de sloot Maandagmiddag kwam dc chauf feur A. S. uit Renesse, toen hij ach teruit het erf van de landbouwer M. in de Slikweg op wilde rijden, met de door hem bestuurde vrachtauto in de sloot terecht. Met behulp van een tweetal landbouwtractoren wist men de auto weer op het droge tc trekken. Geslaagde ouderavond openbare school - Oosterland,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2