WAN! NELLE „LOGBOEK" TV In Europa dooit het Ulbricht wil praten met stadsregering van West-Berlijn Afscheid onderwijzeres kleuterschool te Renesse Causerie over kleuter en verkeer RENESSE, 3-2. De ouderavond van de kleuterschool, welkt in de afgelopen week in de school plaats vond, droeg een bijzonder karakter in verband met het afscheid van de hoofdkleuterleidster mej. S. E. Cij fer, die per 1 maart a.s. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de school gaat verlaten. Hierop wees de voorzitter van de oudercommissie, ds. F. A. van Liere in zijn openingswoord, waarbij hij in het bijzonder een woord van wel kom toeriep aan wethouder P. Vis, het hoofd van de o.l. school, de heer J. H. Blom. wachtmeester J. Lind- hout en de leden van de oudercom missie. Hierna gaf de voorzitter het woord aan de heer Lindhout, die namens de afdeling Schouwen van het Ver bond voor Veilig Verkeer een cause rie hield, verduidelijkt met het ver tonen van een aantal dia's, over het onderwerp „de kleuter en het ver keer". Spreker stelde vast, dat vaak de ouders er niet van zijn doordron gen reeds bij de kleuter te beginnen met een goede verkeersopvoeding. Maar al te dikwijls komt het nog voor, dat het bij hen zelfs aan vol doende verkeerskennis ontbreekt. Fouten welke de ouders in het ver keer maken, worden automatisch door de kleuters overgenomen. Dat dit, als x\) zich alleen op straat begeven, aanleiding kan ge ven tot levensgevaarlijke situaties met soms wel fatale afloop, laat zich gemakkelijk indenken. Het spelen op straten, welke open staan voor het gemotoriseerde ver keer is ten enenmale verboden. In de grote steden kent men z.g. speel straten welke voor verkeer zijn ver boden. De heer Lindhout wees er op dat ongelukken moeten en kunnen wor den voorkomen, maar dan is het in de eerste plaats noodzakelijk dat de kinderen vertrouwd worden ge maakt met het verkeer. Aan de hand van de vertoonde dia's kregen de aanwezigen een gedegen inzicht hoe men zich wel en niet in het verkeer dient te gedragen. Een aantal aan wezigen maakte na afloop gebruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen, waarbij in de eerste plaats de plaatselijke verkeerssitua ties onder de loupe werden geno men'. Aan het slot hiervan sprak .de voorzitter woorden van dank tot de heer Lindhout voor zijn nuttige leer zame voorlichting. Verkiezing oudercommissie Bij de oudereommissie-verkiezing, werd in de plaats van mevr. J. G. Krijger-Ottevanger (niet hei-kies baar) gekozen mevr. D. Hanse-Blom De voorzitter sprak woorden van dank tot het scheidende commissie lid voor de wijze waarop zij zich steeds van haar taak heeft gekwe ten, wat hij als blijk van waarde ring gepaard liet gaan met het aan bieden van een bloemstukje. Het verslag van de hoofdleidster bestond in hoofdzaak uit het opsom men van nog een aantal wensen voor haar opvolgster. Zo zou zij graag de waterbak, waarin de kin deren spelen, door middel van een warmwaterapparaat verwarmd zien. Van het grootste belang achtte zij het plaatsen van een telefoon in de school, daar bij een eventueel on geluk de leidster de kinderen alleen moet laten of wanneer de leidster wat overkomt de kinderen de straat op moeten om iemand te waarschu wen. Tenslotte hield zij een pleidooi voor het aanbrengen van wat be schutting bij de school door het aan brengen van jalouziën en wat hoge bomen. De mogelijkheid om in de zomermaanden de kinderen koel te houden, waar steeds op wordt ge wezen, is momenteel niet aanwezig. Voor al deze zaken deed mej. Cijfer nog eens een extra beroep op het ge meentebestuur. De voorzitter sprak zijn waarde ring uit over hetgeen wat mej. Cijfer naar voren had gebracht, wat tevens aantoonde dat haar liefde voor de school en de kinderen verder gaat dan het moment waarop zij de school gaat verlaten. De penningmeesteresse, mevr. R. J. Moelker- van Deventer, bracht hierna verslag uit over de financiële toestand in het afgelopen jaar. In de kas bleek een batig saldo van f 39,- aanwezig. Nadat de bescheiden in orde wa ren bevonden, werd de penning meesteresse door de voorzitter onder dankzegging decharge verleend. Afscheid leidster De voorzitter sprak hierna, mede namens de ouders, woorden van afscheid tot mej. Cijfer. Als eerste kleuteronderwijzeres te Renesse heeft U baanbrekend werk verricht waardoor U een belangrijke plaats zult blijven innemen in de geschie denis van het kleuteronderwijs in deze plaats. Begonnen in de barak in de Lindelaan, beschikt men thans over een prachtige school, welke uit stekend loopt. Met veel zorg en moeite heeft U alles gegeven, aldus spr., wat in Uw vermogen lag om de kleuters pedagogisch, verant woord te onderrichten. De voorzitter sprak de wens uit dat zij straks te Bilthoven een prettige herinnering met zich mee zal dragen over de tijd welke te Renesse werd doorgebracht De heer. van Liere besloot met haar het beste toe te wensen op haar verdere levensweg. Namens de ouders mocht mej. Cijfer een stof zuiger en een bloemstuk in ont vangst nemen. Met enige hartelijke woorden dankte mej. Cijfer voor deze bui tengewone geste. Wethouder P. Vis zei. dat de bur gemeester en wethouder v. d. Kloos ter verhinderd waren deze avond bij te wonen. Het ligt in de bedoeling van b. en \v. over enige weken nog een officiëel tintje te geven aan het afscheid van mej. Cijfer. De verlan gens van mej. Cijfer zullen aandach tig worden bekeken. De boomkweker, de heer J. C. Braber, bood gratis enige bomen aan de kleuterschool aan, welke in dank werden aanvaard. Het hoofd van de o.l. school, de heer J. H. Blom, sprak, mede na mens de heer Kristelijn, woorden van dank voor de prettige samen werking. Officiële publikatie Bouw van kassen en warenhuizen Degenen, die een aanvrage om rijksgoedkeuring voor de bouw van een of meer kassen hebben inge diend, kunnen - voor zover hun aan vrage op 15 december 1952 in het bezit was van de hoofdingenieur directeur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in de betrokken provincie resp. van het gemeentebe stuur van Amsterdam, 's-Graven- hage of Rotterdam - aan de hoofd ingenieur-directeur voornoemd resp. het gemeentebestuur mededelen, in welke maand zij wensen over te gaan tot de bouw van de voorgeno men objecten. De rijksgoedkeuring zal dan tijdig worden verstrekt, voor zover daartegen overigens geen be zwaar bestaat. Indien de bouwsom f 100.000 of meer bedraagt, dient de vorenbe doelde mededeling gericht te worden aan de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijver heid, Van Alkemadelaan 85, te 's-Gravenhage. De rijksgoedkeuring vervalt, in dien met de uitvoering van het werk niet binnen drie maanden na de da tum van de rijksgoedkeuring is be gonnen. Feijcnoord-supporteys DEN HAAG, 8-2. Naar de Haagse politie is medegedeeld door de politie in Bapaume, een plaats in noord- Frankrijk, is aldaar in de nacht van woensdag op donderdag vier Feye- noord-supporters met een autobusje een ongeluk overkomen. Als gevolg van een botsing van hun auto met een vrachtauto werden de vier Ne derlanders ernstig gewond. Zij zijn in het ziekenhuis van Bapaume op genomen. Onder hen bevonden zich drie Hagenaars, te weten de 25-jari- ge J. F., de 45-jarige John van D. en de 27-jarige K. K. De vierdé man is afkomstig uit Rotterdam. De familieleden van de betrokke nen is verzocht over te komen naar het ziekenhuis in Bapaume in ver band met de toestand van de slacht offers. Ingezonden mededeling GEACHTE OUDERS (van kinderen der lagere scholen op Schouwen-Duiveland) Uw kinderen hebben of krijgen een z.g.n. van uw melkhandelaar Dit is zeer waardevol!!! Nadere mededelingen volgen in de Zierikzeesche Nieuwsbode STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Moeilijk melkvervoer door opdooi In verband met de dooi mogen op het eiland, zoals eerder gemeld, op een groot aantal wegen geen vracht auto's meer komen. De melkfabriek op dit eiland kan dus de melk niet meer op de normale manier laten ophalen bij de veehouders. Zij moe ten nu vanaf zaterdagmorgen de melkbussen gereed zetten op die provinciale- en rijkswegen, waarop nog wel gereden kan worden. Inspectie der belastingen De heer A. P. den Reijer, contro leur van 's Rijks belastingen, werk zaam ter inspectie der belastingen alhier is benoemd tot controleur A van 's Rijks belastingen. RENESSE Vergadering ijsvereniging Heden (maandag)avond komt de ijs- vereniging Renesse in hotel „Het wapen van Renesse" in vergadering bijeen. Op de agenda staat o.m. het verkiezen van een tweetal bestuurs leden, daar de heren A. C. Dorreman en K. Veerhoek zich niet meer be schikbaar stellen. Door het bestuur zal een nieuw ontworpen contribu tie-regeling ter tafel worden ge bracht, terwijl verder besprekingen zullen plaats vinden om te komen tot een eigen ijsbaan. Door de finan ciële commissie zal een rapport uit gebracht worden over de financiële gang van zaken vanaf 1959. Aanrijding door gladheid Op de Hoogezoom, ter hoogte van de boerderij van de familie Kooman, kwam in de afgelopen week, dooi de gladheid van de weg ter plaatse, de heer M. O. te Renesse, met zijn personenwagen in botsing met de achterzijde van een vrachtwagen van de firma M. K. K. te Renesse, be stuurd door de heer A. S. te Renesse De heer O. schoot hierbij met zijn auto onder de achterzijde van de vrachtauto waardoor zijn auto scha de opliep. Persoonlijke ongelukken kwamen niet^voor. Animo voor schaatsen Tot veler verrassing bleek zondag, na twee dagen 'dool, de ijsbaan op het natuurbad te Renesse alweer in een uitstekende conditie te verkeren. Door de geringe hoeveelheid water welke op het ijs had gestaan was de baan weer spiegelglad geworden. Zondagmiddag werd door de ijsver eniging de baan dan ook weer voor het publiek opengesteld. Ondanks de langdurige vorstperiode bleek de animo om de schaatssport te beoefe nen nog onverminderd te zijn. Een groot aantal liefhebbers van schaats sport gaf dan ook acte de présence om met veel enthousiasme baantjes en figuren op het ijs te trekken. Wildschade in boomgaarden De vorst biedt voor de fruitkwe kers ten aanzien van de schadelijke insecten, die hier niet tegen opge wassen zijn, zekere voordelen. In de duinstreek, en ook nog wel enige 'kilometers hier vandaan, wordt bij een aantal van hen dit voordeel ge heel te niet gedaan door de schade welke door het wild aan de bomen wordt toegebracht. Door gebrek aan voedsel dringen konijnen en hazen, ondanks de afrasteringen welke zijn aangebracht, in de boomgaarden. Hierbij doen zij zich tegoed aan de schil van de bomen, terwijl zij te vens een grote voorliefde schijnen te hebben voor de jonge knoppen aan de bomen welke zelfs nog op tamelijke hoogte ten slachtoffer val len. NIEUWERKERK Hervattin g bejaardensamenkomsten Na een gedwongen rustperiode van vele weken, als gevolg van de stren ge winter, heeft het comité dat zich heiast hoeft met de ontspanning voor de bejaarden, besloten dat op 13 fe bruari, 20 febr. en maart wederom de gewone bijeenkomsten in „Ons Dorpshuis" worden gehouden. Alle daarvoor in aanmerking komende bejaarden zijn hartelijk welkom. ADVERTENTIE KERKNIEUWS Ned. Hcfv. Kerk Beroepen te Hoogezand (voor de arbeid onder de orthodox Herv.): G. G. S. v. Hoogstraten, kand. te Sap- pemeer. Aangenomen naar Zierikzee (vac. C. Bezemer): A. Lam, Op- en Neder- Andel; naar Eerbeek: J. P. Kabel, laatstelijk zendingspred. te Hollan- dia, Voorschoten. Bedankt voor St. Annaland: J. Kruyt, Lexmond; voor Goes (vac. F. N. M. Nijssen): J. Tammeling, Kou- dum. Ger. Kerken Beroepbaar verklaard de heer P. v. d. Berg, 's-Gravenhage, kand. aan de V.U. Na leerpraktijk volgt be roepbaarstelling. Bedankt voor Eindhoven 7e pred. p].); Joh: Lever, Vlaardingen. Chr. Ger. Kerken Tweetal le Arnhem: E. Venema, Zwijndrecht en M. Vlietstra, IJmui- den. Ger. Gemeenten Beroepen te- Nieuw-Beijerland en te Tricht: Chr. van Dam, Rotterdam- Zuid, die bedankte voor Scherpe- nisse. SPORT VOETBAL De échte zware shag uit het bekende blauwe pakje van de Weduwe PB11I1S! GUM'S S12 School voetbalwedstrijden K.N.V.B. Ook dit jaar worden weer school- voetbalwedstrijden in Zeeland geor ganiseerd door de K.N.V.B. afdeling Zeeland. In de Paasvakantie wordt er in 5 afdelingen gespeeld. In de A-afd. wordt er gespeeld door jon gens tot bet einde van de leerplich tige leeftijd; de B-afd. is voor spelers van 12 tot en met 14 jaar. De C-afd. is voor spelers van 15 en 16 jaar en de D-afd. voor spelers van 17 tot en met 21 jaar. De districtskampioen schappen van de afdelingen A, B en C« spelen 4 juni voor het Zeeuwse kampioenschap te Goes, 'het D-kam- pioenschap wordt 19 april a.s. te Zierikzee verspeeld. MICROKORFBAL Renesse-Unitas II 5-3 In een vrijwel gelijk opgaande strijd slaagden de duinbewoners er in, bij hun eerste kennismaking met het microkorfbal, beide puntjes in de wacht te slepen. Na enige terrein verkenning aan weerszijden slaagde Joop Verboom er in de rood-witten de leiding te geven (1-0). Unitas bleef evenwel niet bij de pakken neerzitten en al spoedig slaagde Bart Verkaart er in met een uitste kend schot de balans weer in even wicht te brengen (1-1). Na de vak verwisseling kreeg Renesse een licht veldoverwicht waaruit Wim Verse- put zijn team weer de leiding kon geven'(2-1). Dat ook de minder tal rijke aanvallen van Unitas niet ge heel van gevaar ontbloot waren bleek al spoedig toen Tini v. d. Goot een haar geboden kans uitstekend wist te benutten (2-2). In de begin opstelling kon Nico Goossens Renes se met een afstandsschot weer de leiding geven (3-2), maar nog net voor het verstrijken van de eerste helft bracht Paula Schiettekatte de partijen weer naast elkaar (3-3). In de 2e helft wist Goossens, door goed opstellen, de meeste aanvallen van Unitas reeds in de kiem te smoren, waardoor Renesse volop gelegenheid kreeg de veste van de stadsbewoners te belagen. Uit een strafworp bracht Wim Verseput de stand op 4-3, waar na Wim Hoogerhuis met een uitste kend schot de eindstand op 5-3 bracht. Burgh III-WIK III 4-4 Een snelle en gelijk opgaande strijd waarbij de puntenverdeling wel een juiste weergave was van de krachts verhouding in het veld. Direct ont spon zich een vinnige strijd om de leiding, waarbij de verdedigers han den vol werk kregen. Toen bij een goed opgezette aanval van WIK mw. Overbeke-Bouman zich wist vrij te spelen schoot zij onberispelijk in (0-1). De vreugde in het groen-witte kamp was evenwel maar van korte duur, daar de Meij uit een doorloop bal de gelijkmaker in de korf depo neerde (1-1). Na de vakverwisseling bracht Piet Berrevoets met een uit stekend schot de stand op 1-2, maar het verbeten terug vechtende Burgh kwam door Nico v. d. Zande weer op 2-2. In de beginopstelling kon de Meij het team uit de Westhoek zelfs de leiding geven (3-2), welke voor sprong door Koos Fondse weer te niet werd gedaan (3-3). In de 2e helft ontspon zich weer een span nende strijd óm de leiding in han den te kunnen nemen. Met een ver rassend schot slaagde Piet Berre voets er in WIK weer voorsprong te geven (3-4). Lange tijd heeft het er hierna naar uitgezien dat WIK met de puntjes zou gaan strijken, maar na talrijke vergeefse pogingen was het Ina Priester die kort voor tijd de eindstand op 4-4 wist te brengen. Politieke samenwerking na de verkiezingen? ARNHEM, 8-2. IVJinister Toxopeus acht het niet waarschijnlijk dat so cialisten en liberalen na de verkie zingen in het dan te vormen kabinet zullen samenwerken. Mocht het weer tot een rood roomse coalitie komen, zoals voor 1959, dan zal de P.v.d.A. water in de wijn moeten doen of de K.V.P. zal overstag moe ten gaan. De K.V.P. heeft immers in 1959 bewust gekozen voor een an ders gericht beleid, waar de P.v.d.A. niet aanwilde. Minister Toxopeus heeft dit vrij dag gezegd op de landbouwdag van de V.V.D. in Arnhem. Hij was het niet eens met „de me ning van sommigen" dat een zo gro te partij als de P.v.d.A. eigenlijk re geringsverantwoordelijkheid behoort te dragen. Het kan geen kwaad als er een sterke oppositie is, zo meen de de liberale minister. Landbouwscliuur afgebrand HARDINXVELD-GIESSENDAM, 10-2. - In de nacht van zaterdag op zondag is een landbouwschuur van Haröinxveld-Giessendam afgebrand, de groentehandelaar R. van H. in Twee zeugen en 28 biggen kwamen in het vuur om. De brand is vermoe delijk ontstaan doordat stro op een verwarmingslamp terecht is geko men. De groentehandelaar was niet verzekerd. LONDEN, 9-2. Bijna overal in midden- en zuid-Europa is de dooi ingetreden met regen en mist, waar door verkeersproblemen van een an dere soort zijn ontstaan. In Scandinavië houdt de vorst nog stand. De Parijse vliegvelden Orly en Le Bourget lagen onder dikke mist, zodat vrijdagmorgen slechts één vliegtuig van Le Bourget kon vertrekken. Voor de tweede maal in drie da gen is in Oostenrijk een kleine aard beving geregistreerd. Er werd geen ernstige schade aangericht. Het verbreken van de onderhande lingen tot toetreding van Engeland tot de E.E.G. heeft nog een onver wacht gevolg: een parlementslid wil een verzoek indienen voor de weer berichten voortaan weer de tempe- ratuurschaal van Fahrenheit te ge bruiken in plaats van die van Cel sius. BERLIJN, 8-2. De Oostduitsc communistcnleider Walter Ulbriclit heeft zich vrijdag via de Oostduitse televisie rechtstreeks tot de stads regering van Wcst-Berlün gewend met het verzoek zelf te onderhande len over een verdrag tot normalise ring van de betrekkingen met Oost- Duitsland. Zolang de West-Berlijnse regering niet durft te onderhandelen met de Oostduitse regering, zo zei Ulbricht, kan er geen regeling komen. Oost- Duitsland was bereid een dergelijk verdrag te tekenen. Maar er moet dan wel rekening worden gehouden met diverse wensen van Oostduitse zijde. Zo moest er een einde komen aan de ophitsing lot oorlog in West- Berlijn. Op zijn beurt was Oost- Duitsland dan bereid om rekening te houden met bepaalde vitale be langen van de West-Berlijnse bevol king. De stadsregering van West-Berlijn heeft altijd geweigerd met de Oost- Duitse regering te onderhandelen. Zij stellen dat de vier grote mogend heden verantwoordelijk zijn voor de onderhandelingen over de status van de stad. Voor de regeling van tech nische kwesties tussen Oost- en West-Berlijn werd de bemiddeling ingeroepen van neutrale organisaties als het Duitse Rode Kruis. Ulbricht verklaarde nu dat het maar weinig zin had om vertegen woordigers van organisaties als het Rode Kruis naar Oost-Duitsland te sturen voor de regeling van derge lijke kwesties. Hij zei voorts dat de muur in Berlijn zou blijven bestaan zolang er twee Duitslanden en een speciaal West-Berlijn waren. Robert Kennedy op mars NEW YORK, 10-2. De Amerikaan se minister van justitie, Robert Ken nedy, heeft in het weekeinde laten zien, dat hij de raad van zijn oudste broer, de president, aan het Ameri kaanse volk om meer aan lichaams beweging te doen, ernstig opvat. De minister legde zaterdag in moeilijk en met ijs bedekt terrein in Noord- Mar jjland in 17 uur een afstand van 80 km. af. Hij bleef hiermee drie uur onder de tijd, xoaarbinnen mariniers deze afstand moeten kunnen afleggen. Dinsdag willen 20 mariniers van de basis Lejeune in Noord-Carolina to nen wat zij op dit gebied ivaard zijn. Intussen heeft Pierre Salinger, de nogal gezette perschef van het. Witte Huis, aangekondigd, clat hij vrijdag op mars gaat. Een afstand heeft, hij niet genoemd, maar tegenover vrien den heeft hij gezegd te hopen, dat ambtsbezigheden hem zullen ver hinderen een grote tocht te maken. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming en mede leven, ons betoond na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader ANTHONY TEUN IS VAN DER WEELE betuigen wij onze oprechte dank. J. A. v. d. 'WEELE- PANNEKOEK M. C. GOUDZWAARD- v. d. WEELE M. J. GOUDZWAARD Zonnemaire, februari 1963 Zuidweg 32 SUCCESJES Personeel aangeboden: Net meisje voor moederloos gezin. Brieven onder nr. 1745 aan het bureau -van dit blad. Diversen: Onze bekende enorme sorte ring behang is dit voorjaar uitgebreider dan ooit! Bevat de nieuwste kleuren en des sins. - Mol, Nieuwe Boogerd- straat. Zierikzee. Rubberlaarzen, schoenklom pen, klompsokken, regenkle ding, vindt u bij firma J. D. de Korte Zn., telef. 227, Bruinisse. Grote sortering kwasten, wit- borstels en rolborstels bij P. Schults. „Verf en Kleur", tel. 2100, Zierikzee. Zelfs in het verre buitenland, weet men ons adres in OosT terland. Edelschaap, beëdigd makelaar-taxateur, telefoon (01114)578. Voorkomt condens vocht! Iso leert uw muren en plafonds met „Tempex" isolatieplaten. Gemakkelijk aan te brengen. Geven een mooi decoratief effect! 50 50 cm f'0,75 per plaat. Mol, Nieuwe Boogerd- straat, Zierikzee. J. Kosters, tel. 2517, Zierik zee biedt zich aan voor aller lei zolder- en kelderoprui mingen en voor alle soorten sloperijen. Overal te ontbie den. „Decro" glas om op bestaand blank glas, zonder verlies van licht bepaalde ruimten af te schermen - f 2,25 per meter. Mol, Nieuwe Boogerdstraai, Zierikzee. Overal waar verf en behang een rol speelt kan Mol voor de juiste combinatie en ma teriaal zorgen! Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. Bij overstromingen in het zuid westen van Zuidslavië zouden zater dag 71 huizen verwocèt zijn. Twee mensen kwamen om het leven. UTRECHT. De Nederlandse Spoor wegen hebben in de week van 1 tot en met 7 februari een record hoe veelheid brandstof vervoerd: 16.098 wagehladingen met in totaal 380.205 ton. Uit de Limburgse mijnen haal den de Spoorwegen 5335 en uit de zeehavens 1445 wagens respectieve lijk 125.645 en 32.730 ton kolen, be stemd voor het binnenland. Uit het buitenland kwamen 3851 wagens met 86.700 ton.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 3