Dreigend tekort aan artsen? Auto-ongeluk eist twee doden De uitgaven van rijk en gemeenten Eén dode na vechtpartij in Utrechts café Schoolschaatskampioensehappen Zeeland Geen Amerikaanse verkoop van goederen U kunt niet Sociëteit „Landbouw en Handel" - Zierikzee illes weten Causerie uver Marokkaanse reis voor „Uns Dorp ARNHEM, 8-2. Vrijdagavond is in Arnhem op een vergadering van het bestuur van de stichting „Het Dorp" beslist op welke wjjze de tal loze goederen, die zo spontaan tij dens de 26-november-actie zjjn aan geboden. te gelde kunnen worden gemaakt. De bedoeling van de gevers om de goederen op Amerikaanse wijze te verkopen teneinde een zo hoog mo gelijke opbrengst te verkrijgen is om technische redenen (de voornaamste is wel de ontzaglijke hoeveelheid) onuitvoerbaar gebleken. Het bestuur heeft gezocht naar een mogelijkheid om zoveel mogelijk tegemoet te ko men aan de bedoeling van de ge vers: enerzijds een zo hoog moge lijke opbrengst, anderzijds zoveel ZIERIKZEE, 11-2. Op de Vlissing- se üs-sintelbaan werden in de afge lopen wek schoolschaatskampioen- schappen van Zeeland gehouden, waaraan ook door een team van het Prof. Zeeman Lyceum werd deelge nomen. De belangstelling voor deze wedstrijden was uitstekend te noe men, daar door niet minder dan 25 scholieren hieraan werd deelgeno men. In groep II (jongens 15-17 jaar) wist Erik Franke weer een fraai suc ces te boeken, door in het individu ele klassement beslag te leggen op de eerste plaats. Op de beide afstan den, 40o en 1200 meter, eindigde Franke op de 2e plaats. Na afloop van de wedstrijden, welke waren ge organiseerd door de schoolschaats- sportcommissie, reikte de wethouder van Vlissingen| de heer Ch. J. Gil lissen Verschage in het clubhuis van de sportvereniging „Zeeland Sport" de prijzen uit. De uitslagen van groep II waren: 400 meter: 1. Ad. Dorst 44.3 sec.; 2. E. Franke 44.7 sec.; 3. Trapman 46.8 sec. en 5. W. Dubois en v. d. Kreeke 46.9 sec.; 6. H. Harink 47.8 sec.; 7. R. Pelle 47.8 sec. 1200 meter: 1. W. Dubois 2.23.9 min.; 2. E. Franke 2.25.2; 3. Trap man 2.26.-; 4. v. d. Kreeke 2.30.5; 5. H. Harink 2.30.7; 6. S. Beun 2.32.5; 7. R. Pelle 2.32.7. Totaal klassement: 1. Erik Franke, Zierikzee 93.1 pnt.; 2. Wim Dubois, AMSTERDAM, 9-2. In een arti kel „Dreigend tekort aan artsen?", in het juist verschenen nummer van „Medisch Contact", wijst prof. dr. R. Homstra, hoogleraar in de sociale geneeskunde te Utrecht, er op, dat than9 een aantal symptomen zijn waar te nemen die er op duiden dat de „artsenmarkt" ook enigszins gaat delen in het algemeen verschijnsel van de overspannen arbeidsmarkt. Praktiserende artsen kunnen heel moeilijk waarnemers krijgen. De universitaire instituten en laboratoria die niet voor specialisme opleiden, hebben de grootste moeite jonge me dische medewerkers te vinden. De Militair Geneeskundige Dienst kampt met een tekort. Bij praktij k- overname is beslist meer evenwicht tussen vraag en aanbod dan enkele jaren geleden: Uit de statistische gegevens over de aantallen sedert de oorlog afgestu deerde artsen (met een raming van de aantallen hunner die in Neder land blijven praktiseren) en de in geschreven eerstejaars medische stu denten concludeert prof. Hornstra: „Er is alle aanleiding om in de ko mende jaren een tekort aan artsen te verwachten, maar na een jaar of vijf zullen we weer over het diepte punt heen zijn en over wat er daar na zal gebeuren, kan, geloof ik geen mens een zinnig woord zeggen". DONGEN, 10-2. Zaterdagavond is tengevolge van de gladheid van de weg een personenauto, bestuurd door de heer H. van den Elshout, uit Dongen, op de Eindsestraat aldaar geslipt en tegen een boom gebotst. De broer van de bestuurder, de 33- jarige A. van den Elshout, was op slag dood. De overige drie inzitten den zijn naar 't Elisabethziekenhuis te Tilburg overgebracht. Daar is de vader van de bestuurder de 66-jarige M. van den Elshout, zondagmorgen overleden. De bestuurder is ernstig gewond. De derde passagier, de 65- jarige mevrouw Dijkg uit Dongen, werd licht gewond. Zij kon, na in het ziekenhuis behandeld te zijn, naar huis gaan. Paus Joannes heeft zondagoch tend de 70-jarige aartsbisschop Josyf Slipji van Lvov (Lemberg) in audi ëntie ontvangen, nadat deze na een gevangschap van achttien jaar door de Russen was vrijgelaten. Aan vrwonclingen bezweken LAREN, 9-2. De 52-jarige mevr. M. G. N.-W. uit Laren is zaterdag nacht bij een verkeersongeluk zó ernstig gewond dat zij korte tijd la ter is overleden. Mevrouw N., die bij haar man achterop de bromfiets zat, was van Hilversum op weg naar huis. In de Sint Jansstraat te Laren slipte het echtpaar, juist toen een taxi passeerde. Mevrouw N. is ten gevolge daarvan tegen het wegdek of tegen de auto gesmakt. Zij kreeg ernstige wonden aan het hoofd en is op weg naar het Sint Jans-zieken- huis te Laren overleden. mogelijk Nederlanders bij deze ten- geldemaking te betrekken. Behoudens ministeriële goedkeu ring is het de bedoeling door mid del van advertenties in de dagbla den de mogelijkheid te openen deel te nemen aan de verdeling van deze goederen, waarbij iedere deelnemer tegen een bepaalde, geringe vergoe ding een kans maakt een dezer goe deren te verkrijgen. Het spreekt vanzelf, dat de goede- zijn, niet voor verdeling in aanmer- ren, die voor het dorp bruikbaar king komen, zo zegt het bestuur. Ook die goederen die een grote ge voelswaarde hebben, zoals de Olym pische medaille van Rie Masten broek en de voetballen van Lec Horn, zullen op een andere, passen de wijze een bestemming vinden. Oostburg 94.8; 3. Trapman, Oostburg 95.4; 4. Van de Kreeke, Goes 97; 5. Huub Harink. Goes 97.9; 6. Ad. Dorst, Middelburg 98.3; 7. Robert Pelle, Middelburg 98.7; 8. Bouwen Hellinga, Vlissingen 99.76; 9. Sjaak Beun, Terneuzen 99.8; 10. Kees Mol Goes 100.3 punten. Onderzoek naar kapperstarieven DEN HAAG, 8-2. Hoewel kap perstarieven momenteel niet door de overheid „beheerst" worden, wil de Economische Controledienst op verzoek van de Nederlandse Con sumentenbond een onderzoek instel len naar tariefsverhogingen die sommige kappers zouden hebben in gevoerd. Wegens de afschaffing" van het fooienstelsel zijn indertijd de kap perstarieven met ongeveer 15 pro cent verhoogd. De laatste maanden, zo schrijft de bond in zijn orgaan „De Consumentengids", bereiken ons herhaaldelijk klachten over nieuwe verhogingen van de tarieven voor heren, meestal met 25 cent en zon- der'dat daarvoor een bepaalde reden wordt opgegeven. Soms wordt de verhoging niet rechtstreeks ingevoerd, maar via een omweg. Zo is een geval bekend van een kapper die twee tarieven invoerde 1.50 gulden voor „knippen" en 2.00 gulden voor „coupe-knippen" Later werden beide samengevoegd tot één tarief van 1.75 gulden. Of hiervoor nu „eoupegeknipt" wordt of alleen maar „geknipt", is de Consu mentenbond niet duidelijk gewor den. In elk geval, zo meent de bond, zal de balans wel ten gunste van de kapper en ten koste van de niet- „coupe"-klanten zijn doorgeslagen. De melktoeslag DEN HAAG, 8-2. De hoofdafde ling veehouderij van het Landbouw schap, zo verneemt het A.N.P., heeft in haar gisteren gehouden vergade ring aandacht besteed aan de uiteen lopende schattingen van de opbrengst van alle melk gedurende het melk prijsjaar 1961-1S62 en de consequen ties daarvan voor het garantiebeleid in het melkprijsjaar 1962-1963. Zoals bekend heeft de voorzitter van het Produktschap voor Zuivel, ir. B. van Dam, in zijn nieuwjaars rede een opbrengstschatting ge noemd van f 25,85. Minister Marij- nen ging, toen* hij het garantiebe leid voor het op 1 november begon nen nieuwe melkprijsjaar bepaalde, nog uit van een schatting van f 26,-. De secretaris van de Kon. Ned. Zui- velbond F.N.Z., dr. E. van de Wiel, heeft nu uitgerekend dat, indien de minister van de schatting van f 25,85 was uitgegaan, hij de in 1962-1963 te verlenen vaste toeslag op industri eel verwerkte melk zou hebben vast gesteld op f 6,70 in plaats van f 6,30 per honderd kg, en dat dit de boeren in totaal 20 miljoen gulden scheelt. De hoofdafdeling veehouderij van het Landbouwschap wil, nu er nog geen definitief opbrengstcijfer be kend is en men het nog met een schatting moet doen, de zaak offi cieel even laten rusten, maar er wel alvast op ambtelijk niveau oyer spreken met het ministerie van land bouw. Pas als het definitieve op brengstcijfer bekend is kunnen die besprekingen afgerond worden. Over de stappen die het Landbouwschap eventueel zal doen zal het dagelijks bestuur moeten beslissen. Minister Klompé vertrok naar de West SCHIPHOL, 9-2. De landverhui- zing van de uit 175 zielen bestaande groep Toegoenezen (thans tijdelijk in het l^amp Pieterberg bij Wester- bork in Drente) en in omgekeerde richting de overkomst van Surina- mers naar Nederland zuilen onder werpen zijn, die de Nederlandse mi nister van maatschappelijk werk, mej. dr. M, A. M. Klompé, volgende week met premier Emanuels en met haar Surinaamse ambtgenoot, minis ter E. M. L. Ensberg, hoopt te be spreken. Mej. Klompé deelde hier over het een en ander mede voor zij zaterdag tegen het middaguur van Schiphol naar Suriname en de An tillen vertrok. Ze maakt deze oriën tatiereis op uitnodiging van de beide landsregeringen en vertelde, dat dit in de 7 jaren van haar ministerschap haar eerste bezoek aan de West is. Trouwens ook daarvoor was.ze nim mer in onze overzeese rijksdelen geweest. Zonder zich in details te begeven wees mej. Klompé er op, dat in de na-oorlogse jaren vele Surinamers naar Nederland zijn gekomen, maar dat lang niet allen hier hebben ge vonden wat zij zochten. Er zijn vele teleurstellingen, strubbelingen en moeilijkheden geweest. DOOR VEEL SLIKKEN kunt u het hinderlijke hoesten, bijvoorbeeld in een schouwburg, een heel eind voorkomen. OM GOED TE KUNNEN SLAPEN neemt u een beker hete melk met een paar lepels honing. EEN ANDER „SLAAPDRANKJE" is een beker hete melk met suiker en kaneel. ALS U DE HANDEN INWRIJFT met mosterd, verdwijnt eventuele uienlucht. Vislucht verdwijnt door het inwrijven van de handen me{ citroen. UIT SINAASAPPELEN krijgt u meer sap door deze even op een ivarm hoekje van een haard of fornuis te leggen. GEEF GEEN VUILE MELKFLES SEN TERUG aan de melkboer, maar spoel de flessen eerst om met koud water en daarna met een warm sopje. PLASTIC TASSEN kunt u schoon maken, door deze eerst stofvrij te maken en ze daarna te behande len met koud water of een sopje van alkalivrij wasmiddel. Daarna Jcttnt u zonodig nog gebruik ma ken van in de handel verkrijgbare speciale reinigingsmiddelen. TAAI VLEES kunt u weer mals ma ken door er een beetje verdunde cognac of brandewijn over te gie ten. LAND- EN TUINBOUW Suikerbieten vroeg zaaien en vroeg oogsten Het welslagen van de teelt van suikerbieten is in sterke mate af hankelijk van het tijdstip van zaaien en de toestand van het 2aaibed. Indien de winter tijdig voorbij is, zal zeker geprofiteerd kunnen wor den van de te verwachten goede structuur van de grond. Bij de steeds verder gaande me chanisatie van de oogst zal er naar gestreefd worden de oogst vroeg in de herfst te beëindigen. Dit streven is evenwel slechts aantrekkelijk, in dien dit niet ten koste gaat van het financiële resultaat van de suiker bietenteelt, op vele bedrijven de ba sis van een lonende bedrijfsvoering. De kwekers hebben met deze wen sen rekening gehouden, zodat er thans rassen beschikbaar zijn, ge schikt voor vroege zaai en vroege oogst en aangepast aan de moderne teeltmethoden. Dit zijn de polyploide rassen, wel ke reeds vroeg in de herfst een hoog wortelgewicht en een gunstig suiker gehalte bereiken kunnen, zoals bv. de rassen Hilleshög polyploid en Po- lykuhn; is vroege zaai echter door te geringe schieterresistentie niet verantwoord, dan kan geen maxi male opbrengst verwacht worden. Daarnaast zijn er evenwel ook en kele rassen, welke wel vroeg ge zaaid kunnen worden, zoals bv. het ras Klein Wanzleben Polybeta, dat jaar op jaar de suikerbietenoogst voor de verbouwer veilig stelt. Bij de rassenkeuze dient hiermede dan ook rekening te worden gehou den; de voorlichtingsinstanties kun nen voor elk bedrijf het juiste ad vies geven, alsmede over de moge lijkheden tot kostenbesparing bij ge bruik van bewerkt zaad, dat volle dig past in de huidige teelt van sui kerbieten. Op die gronden, waar de nood zaak van een vroege oogst minder groot is, kunnen tevens rassen ge zaaid worden met een langere groei periode, zoals bv. het ras Klein Wanzleben E, bij vele verbouwers een begrip voor oogstzekerheid. De teelt van suikerbieten kan ook dit jaar rendabel zijn; voorwaarde is: bij vroege zaai en vroege oogst een juiste rassenkeuze.' Baby op school ZIERIKZEE, 9-2. Het feit dat hier ter stede een baby de la gere school „bezoekt" heeft zelfs landelijke aandacht ge trokken. Het is de spruit van mevr. L. v. d. Velde-Bakker, onderwijzeres aan de Chr. Nat. School. Mevr. v. d; Velde mist thuis een oppas voor de kleine en om toch les te kunnen ge ven, gaat de baby mee naar school, waar hij op gezette tij den de zorg van moeder ont vangt, die hij nodig heeft. De baby is al zo vertrouwd met de schoolsfeer, dat van storen de stoutigheden niets wordt vernomen. Dat hij stevig mee doet aan het sclioolmelkpro- gramma is wel zonder meer duidelijk. Vertegenwoordigers van India en Pakistan, die deze week hun overleg over het geschil aangaande Kasjmier hadden hervat, hebben zondag in Karatsji besloten hun be sprekingen opnieuw voort te zetten en wel van 9 tot 12 maart in Cal cutta. Voor de leden van de Sociëi#it „Landbouw en Handel" sprak vrij dagavond in de „Graanbeurs" ir. C. Koopman te Bennekom over een door hem gemaakte driemaandelijk se reis naar Spanje, Portugal en Marokko. Ir. Koopman heeft in het verleden heel wat voetstappen op Schouwen-Duiveland liggen en in eigen vertrouwde agrarische kring weet men zich dit te herinneren, als het gaat om een verzoek aan be trokkene te vertellen over zijn reis avonturen. Ir. Koopman bleek Spanje van een ongebruikelijke kant te zijn bin nen gekomen, zij het van een zeer interessante kant, nl. volgend de noordwestkust, westelijk van de Py reneeën, Via plaatsen als Santander, Navia, Ortigueira e.a. Niet alleen de gebouwen, maar vooral ook de veld vruchten en bloemen en planten (gaspeldoorn) kregen de aandacht. Via het noordwestelijk schiereiland trok men naar Portugal, met een op onthoud o.m. in het karakteristieke vissersplaatsje Nazaré. Op 12 april waren in dit land de wijnstokken al uitgelopen. Een bewijs van het zach te klimaat in dit Europese land, waar vooral de witbekalkte muren in de dorpen typisch zijn en in vele streken de rijstbouw. Langs de we gen ziet men veel verwilderde gera niums en kamperfoelie en in de slo ten heus bamboeriet. Fraaie opna men toonde ir. Koopman van do klippenkust in de zuidwesthoek van Portugal, die bereikt werd na een bezoek aan Lissabon. Zuidelijkste punt. Vooral Kaap St. Vincent - met druk scheepvaartverkeer - is typisch als zuidelijkste puntje van het Euro pese vasteland. De visvangst in deze streek is belangrijk (sardines, tonijn en haai). DEN HAAG, 9-2. Het voorkomen, in 1963, van enkele duidelijke finan ciële meevallers wettigt deconclusie niet, dat de gemeenten in dit op zicht in een nadeliger positie verke- reri dan het rijk. Ook bü de ge meenten kunnen, naast tegenvallers, factoren worden aangewezen die de financiële positie gunstig beïnvloedt. Aldus de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de vas te commissie voor financiën uit de Tweede Kamer over de begroting 1963 van het gemeentefonds. Bij vergelijking van de positie dei- gemeenten met die van het rijk is het ongetwijfeld mogelijk groepen van gemeentelijke uitgaven aan te wijzen, die ongeveer hetzelfde ter rein bestrijken als overeenkomstige groepen van rijksuitgaven. Uit de omstandigheid dat sommige van de ze laatste meer dan evenredig stij gen, mag echter niet worden gecon cludeerd, dat ook de overeenkom stige gemeentelijke uitgaven in de zelfde verhouding zouden moeten stijgen, zo wordt in de memorie van antwoord gesteld. De bewindslieden merken voorts nog op, dat voor het onderhavige be grotingsjaar, afgezien van de afzon derlijke compensatie in verband met de salarisverhogingen, voor het op vangen van de uitgavenaccressen bij de gemeenten een bedrag van f 18 miljoen meer is uitgetrokken dan bij het exact aanhouden van de 4 procent-norm mogelijk zou zijn ge weest. Flakkeese veerpont- mannen bedacht Handel en middenstand uit Flak- kee hebben vorige week de 'hoofden bij elkaar gestoken en wat belang rijker is, de beurzen geopend om hun waardering te tonen voor het werk van het personeel op de veer boten, dat daar een al qven hardnek kige strijd tegen het ijs voert als aan het koude front te Zijpe. Zodoende kon aan dit personeel van de Flak keese boten een mooi bedrag ter hand worden gesteld als stoffelijk blijk van waardering, voor het in stand houden der verbindingen. MARKTBERICHTEN Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 4-9 februari werd door de Coöp. In- en Verkoop centrale voor Eieren, V.E.C.E., uit betaald f 2„81 per kg. Voor vuil- schalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 11-2. Aangevoerd 1682 stuks vee, t.w.: 1153 vette koeien en ossen en 529 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en os sen f 2,70-2,90, f 2,30-2,60, f 2,10- 2,30, varkens (levend gew.) f 1,83- 1,81-1,78. Vette koeien en ossen: aanvoer korter; handel tamelijk; prijzen 1ste kwaliteit iets stijver, 2e en 3e kwa liteit onveranderd. Varkens: aan voer kleiner; handel kalm; niet ge heel prijshoudend, prima vleesvar kens boven notering, slachtzeugen f 1,50-1,55 per kg. Via een boog kwam men weer te rug in Spanje. O.m. werd een bezoek gebracht aan Sevllla - de hoofdstad van Andalusië - met de prachtige kathedraal, waarin de tombe van Columbus. Via Tanger kwam men als laatste land van het reisdoel in Marokko, waar steden als Marakesj, Fez, Meknes e.a. werden bezocht. Sterk contrasteren in dit land de Franse modelboerderijen en de in heemse bedrijfjes, die zeer primitief worden bewerkt. Men kreeg een glimp te zien van het Bedouïnen- leven, zoals het nog bestaat en voor al de talrijke moskeeën in het land kregen de aandacht. Vele opnamen toonden fraaie mozaiekvloeren, die in deze moskeeën worden gevonden. Deze vloeren zijn ook de grootste charme van de verschillende opgra vingen, die in Marokko worden ge daan naar verloren, steden. De te rugreis werd gemaakt via Spanje, waarbij o.m. een bezoek werd ge bracht aan Europa's enige palmen- bos. Als toegift vertoonde ir. Koopman een serie dia's uit het Yellowstone- park in de V.S. Beroemd werd dit beschermde brok Amerikaanse na tuur door de warmwatergeysers, die met vaste tussenpozen uit de aarde opspuiten. Voortreffelijke opnamen uit de Grand Canyon (Arizona), van Las Vegas en Palm Springs (Califor- nië) besloten de intéressante avond. Vooral de Amerikaanse dia's wa ren van hoogwaardige kwaliteit. Het commentaar werd gegeven door een vrouwenstem via een bandrecorder. Het taalgebruik was hierbij niet he lemaal adequaat aan de interessante dokumentatie. De spreker werd dank gezegd dooi de voorzitter, de heer J. A. van Nieuwenhuijze, onder aanbieding van een geschenkje onder couvert. SPORT Microkorfbal Burgh III-Unitas II 10-3 De grotere productiviteit van de groen-witten gaf in deze wedstrijd de doorslag. Geen moment isde overwinning van Burgh in gevaar geweest. Door de Meij, mej. v. d. Weel en Cor Kooman kwamen zij al snel aan een 3-0-voorsprong. Tini v. d. Goot wist hierna tegen te scoren (3-1), maar aan de andere kant had Willy v. d. Weel ook weer spoedig succes (4-1). Even leek het er op dat Unitas nog terug zou komen, toen Adri Peule de stand op 4-2 wist te brengen, maar uit twee doorloopbal- len wist Cor Kooman nog in de eer ste helft aan alle onzekerheid een einde te maken (6-2). In de tweede helft bracht Willy v. d. Weel met twee treffers de stand op 8-2; door Kooman werd het 9-3, waarna mej. v. d. Maas voor Unitas de roos wist te treffen (9-3). Tenslotte bracht de Meij Burgh nog in de dubbele cijfers (10-3). KEGELEN Om het clubkampioenschap Z.K.B. Vrijdag- en zaterdagavond werden er weer twee partijen gespeeld om het clubkampioenschap van de Z.K. B. in hotel „Concordia" te Zierikzee. De dames van het eerste vijftal van Herovema waren vrijdagavond niet zo op dreef en moesten dan ook tot twee maal toe in „Sans Souci" de meerdere erkennen. Het tweede vijf tal van Herovema daarentegen wist de eer hoog te houden door twee maal van het tweede van Sans Souci te winnen. De uitslagen van deze partijen waren: Herovema I-Sans Souci I: 259-307 en 272-300; Herove ma II-Sans Souci II: 205-250 en 221- 234. Alle Negen en Sans Souci speel den zaterdagavond tegen elkaar met voor Sans Souci het fraaie resultaat alle partijen te winnen. Alle Negen I bood, er. dat geven de punten ook te zien, zich maar niet zo gewonnen. Wanneer Alle Negen I in de tweede partij wat geconcentreerder had ge speeld, zou een overwinning niet tot de onmogelijkheden hebben behoord. De uitslagen van deze partijen wa ren: Alle Negen I-Sans Souci I: 285- 302 en 285-291; Alle Negen II-Sans Souci II: 205-250 en 221-234. Ook op deze avonden waren er. geen „uitschieters", d.w.z. 70 of meer punten. Mogelijk liggen deze series nog op een laag pitje te sudderen. Nu bijna de helft van de kbmpetitie achter de rug is, staan de eerste vijf tallen van T.O.G. en Sans Souci er het beste voor. Bij de tweede vijf tallen zijn hel Herovema II en St. Jan II. De kompetitie is nog niet ten ein de, zodat flinke verschuivingen op de ranglijsten nog best mogelijk zijn. VOLLEYBAL Damestoernooi te Nieuwcrkerk In de derde rond van het dames volleybaltoernooi te Nieuwerkerk behaalden Mevo I en Kwiek uit Bruinisse beiden 7 punten, waardoor Mevo haar voorsprong op de andere clubs handhaafde en onbedreigd aan de kop gaat. Het slechts bracht Sportclub Nieuwerkerk het er af, door maar 1 puntje uit deze ronde te halen. Ook Mevo II was niet erg gelukkig. De plattelandsvrouwen houden zich kranig, wanneer men hun spel en hun score vergelijkt bij het in 1962 gehouden toernooi, dan is er van een duidelijke vooruitgang sprake. De uitslagen waren a)$ volgt: Mevo I-Plattelandsvrouwen 15-8 15-13 (2-0); Bru-Nwlc 15-6 15-6 (2-0); Mevo li-Plattelandsvrouwen 15-11 12-15 (1-1); Nwk-Mevo I 6-15 10-15 (0-2); Plattelandsvrouwen-Bru 13-15 12-15 (0-2; Mevo I-Mevo II 15-8 15-7 (2-0); Mevo II-Nwk 15-11 6-15 (1-1); Mevo I-Bru 12-15 15-11 (1-1); Plattelands- vrouwen-Nwk 15-7 15-6 (2-0); Bru- Mevo II 15-3 15-10 (2-0). De eindstand is thans Mevo I 29 pnt., Kwiek Bru 23 pnt., Plattelands vrouwen II pnt., Sk. Nwk 7 pnt., Mevo II 3 pnt. Scheepvaa rtberich 1 en Esso Amsterdam (U, 8/2 van Falco- nara naar Sidon. Kelletia (t.), 10/2 te Stockholm. Korcnia (t.), 9/2 van Curacao naar Fall river. Philippia It.), pass. 8/2 Dungeness naar Pernis. Straat Colombo, 9/2 te Conakry. Zafra (t.), 9/2 van Port Said naar Tranmere. DIVERSE BERICHTEN President Tsjombe van Katanga, die, als gemeld, op weg is naar Pa rijs, is zaterdagochtend per vliegtuig uit Salisbury, de hoofdstad van de federatie Rhodesië en Niassaland, in Nice aangekomen. Het Westduitse parlement heeft de regering verzocht, het weten schappelijke onderzoek ten behoeve van orthopedische en andere hulp middelen voor „Contergan-kinde- ren" te bevorderen. (In Westduiis land zijn door het innemen van het kalmerings- en slaapmiddel „Con- tergan" ongeveer 6000 kinderen met afwijkingen geboren). AMERSFOORT. De Nederlandse New Forest Pony Stamboekvereni ging telt htans ongeveer 300 leden. De belangstelling! voor de paardjes neemt in Nederland flink toe, zo bleek vandaag op de in hotel Mo- nopool te Amersfoort gehouden jaarvergadering van de vereniging. Het aantal ponies bedraagt thans 600. In het afgelopen jaar werden 150 veulens geboren en 85 ponies in gevoerd. AMSTERDAM. Het bestuur van hel Risicofonds voor het Schilders bedrijf heeft besloten dat evenals de uitgevroren bouwvakarbeiders ook de schilders een extra uitkering van maximaal f 50,- voor gehuwden en kostwinners en van maximaal f 25,- voor de overigen zullen ontvangen. De werknemers zullen komende week door het fonds worden inge licht. De uitkering aan de bouwvak arbeiders geschiedt eveneens vol gende- week. De werkgevers zijn door het Sociaal Fonds Bouwnijver heid van de verdere gang van zaken op de hoogte gesteld. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Feestavond „Helpt Elkander" De vissersvereniging „Helpt El kander" hield de -langzamerhand tot traditie geworden - feestavond in het „Huis van Nassau". Op het feest waren tegenwoordig de respektieve- lijke mosselkoninginnen met hun hofdames. Zij maakten de herinne ring wakker aan de in het verleden gevierde mosselfeesten. Een visuele herinnering kwam hier nog bij in de vorm van fraaie kleurendia's, die treffende beelden gaven van deze feesten. Ook op deze feestavond kende de gezelligheid geen tijd. BRUINISSE Vergadering afdeling Ned. Bouwarbeiders Bond In de vorige week gehouden ver gadering van de Nederl. Bouwarb. Bond afd. Bruinisse, die in „Het Centrum" werd gehouden, kon de voorzitter de heer J. de Jonge, in zijn welkomstwoord terugzien op een gunstig 1962, waarbij voor ieder werk te vinden was. Wat dat betreft zet het nieuwe jaar minder goed in, want al zijn de sociale voorzieningen goed, minder inkomsten dan wan neer gewerkt wordt, zijn toch altijd het gevolg van een zo langdurige vorstperiode. Uit 'het jaarverslag van de secre taris de heer W. van der Have, klonk eveneens een gunstig geluid, wat het afgelopen jaar betrof. De afdeling telt nog 45 leden, één van deze le den mocht zijn 25-jarig jubileum herdenken als lid van een bij het N.V.V. aangesloten vakbond en hij ontving in het afgelopen jaar daar voor het zilveren insigne en werd op bescheiden wijze gehuldigd. In het komende jaar zal het 25 jaar geleden zijn, dat de afdeling werd opgericht, men wil aan dit feit een enigszins feestelijk karakter ge ven. De aftredende bestuursleden, de heren J. Kostense en Joh. Bal Hz., werden met bijna algemene stem men herkozen. Aftredend en niet herkiesbaar was de heer W. van der Have, die de afdeling moet verlaten, .omdat hij in gemeentedienst is ge treden. Als secretaris heeft hij veel voor de afdeling gedaan; hij werd daarvoor door de vooriztter dank ge bracht. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer W. Schikker. Bij de rondvraag ontstond een uitgebreide discussie over moeilijk heden die zich hadden voorgedaan, omdat enkele leden niet direct een W.W.-uitkering konden ontvangen. Door de bond werd deze kwestie echter tot een goed einde gebracht. Het nut van de organisatie werd daarmee, aldus kwam naar voren, weer duidelijk bewezen. Verschillende onderwerpen van ondergeschikt belang kwamen bij de rondvraag nog ter sprake. Met een tevreden gevoel over een geslaagde vergadering kon de voorzitter ten slotte de vergadering sluiten. ZIJPE De veerpont „Zijpe" voer fortuinlijk Dè veerpont „Zijpe", geassisteerd door de sleepboten „Anton" en „Chnmpenois" heeft vorige* week fortuinlijk gevaren wat het aantal reizen betreft. Iedere dag lag het aantal reizen dat gemaakt werd bo ven de 10; soms kwam men wél lot 15 reizen. Zonder schade aan de schi'oeven gaat dit echter niet. Van tijd tot tijd moet een kikvorsman uit Roosen daal naar beneden, om weer een kromgeslagen punt weg te zagen, terwijl de roeren van de s.leepboten ook een zwak punt vormen in de moeizame maar opgewekte naviga tie. UTRECHT, 10-2. In Utrecht zijn zaterdagnacht drie mannen gearres teerd, die betrokken zijn geweest bij een vechtpartij in het Utrechtse lo gement Wielinga aan de Kromme Rijn. Hierbij verloor de 45-jarige schoenmaker 11. A. van B. uit Ut recht het leven. Van B. nam deel aan een kaart- avondje in het logement. Tijdens het spel kreeg men ruzie, die zo hoog opliep dat de zaakwaarnemer van het logement, de 43-jarige metaal slijper S. besloot Van B. het huis uit te zetten. Dit gebeurde op een bij zonder hardhandige wijze. Van B. werd tegen een in de hal staande tafel geslagen en bleef daar liggen. Twee andere bezoekers van het lo gement de 32-jarige koopman H. uit Utrecht en de 33-jarige bijrijder P. uit Geleen trapten de op de grond liggende man tegen boven- en on derlichaam. S. sleepte het slachtoffer tenslotte naar buiten en legde het op het wegdek neer. Voorbijgangers troffen de man daar levenloos aan. De politie arresteerde de drie man nen, op verdenking van zware mis handeling de dood tengevolge heb bende.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2