ASPRO EEN MINISTER GEVRAAGD Mistig uitzicht op onze toekomst HEnaajg] 1 1 .tl Ll Verkoudheid ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrüdag 8 februari 1963 No. 19323 De tlruk op de kleine landen wordt vergroot (Van een soc.-economische mpdew.) Voor het eerst sinds een aantal ja ren heeft het economisch leven enige aarzelingen gekend, die de steeds op gaande lün verstoorden. In Amerika zag men zelfs een vrü ernstige beurs crisis die later door een herstel is gevolgd. De zonnige toekomst van de Euromarkt wordt verduisterd door dreigende wolken uit het zuiden. Met argusogen volgt het zakenleven nu de ontwikkeling in het internatio naal marktverkeer. Het alom heer sende royale optimisme heeft plaats gemaakt voor een gevoel van aarze ling en terughoudendheid. Het tempo van de investeringen heeft van die schokken de nadelige gevolgen ondervonden en dit is over het algemeen heilzaam geweest voor de ontwikkeling. Het expansietempo kon niet ongeremd voortduren en de „natuurlijke" aarzeling heeft ingrij pen van de overheid voorkomen. Men kan zeggen dat de gang van za ken de ministers Zijlstra en De Pous werk bespaart. leder meelevend mens in dit land zou wel eens een inzicht willen'heb- ben in de economische ontwikkeling van 1963. Hij kan dan allereerst te rade gaan bü de verschenen offici ële rapporten en de uitspraken van vooraanstaande financieel-economi- sche deskundigen. In de kring van de Organisatie van Economische Samenwerking is men voor 1963 optimistisch met enige re- Ingezonden mededeling PARIJS. Twee leden van de Fran se verzetsorganisatie O.A.S.: de 30- jarige Daniel Godot, voormalig ad judant van de commandant der ac tietroepen der O.A.S. kapitein Ser- gent, en zijn medeplichtige Armand Irtaso, hebben in de nacht vergeefs een poging ondernomen om uit het ziekenhuis van de gevangenis van Fresnes, waarin zij waren opgeno men, te ontsnappen. NIEUW DELHI. De Indische mi nister voor de spoorwegen, Sardar Swaran Singh, is uit Nieuw Delhi naar Karatsji in Pakistan gevlogen voor besprekingen met Pakistan over Kasjmier en andere zaken. serve. Men wijst daar op de voort durende groei van de Franse en lta-~ liaanse economie. Voor west-Duits- land en Nederland verwacht men een gematigder stijging van de pro- duktie. Engeland zal moeite hebben het tempo bij te houden, zo meent men en de V.S. van Amerika blijven voorlopig nog het zorgenkind. Er is daar nog duidelijk een overschot aan produktiecapaciteit. Ondanks de stij gende cijfers van de laatste weken acht men voor de nieuwe wereld een belastingverlaging, vedere overheids investering en een verlaging van de rentevoet noodzakelijk om de prduk- tiecapaciteit zo hoog mogelijk op te voeren. Zoals bekend streven de gezamen lijke westelijke landen er naar, bin nen tien jaar een toeneming van de economische groei met 50 pct.^tQt stand te brengen. Dit wordt noodza kelijk geacht om te vermijden dat de produktiecapaciteit van het oos telijk blok tezeer inloopt op het westen. Overproduktie Er bestaat niet alleen een produk- tieprobleem maar bovenal een con- sumptievraag. Voor het verbruik hoopt men een uitlaat te vinden in de ontwikkelingslanden en in een voortgaande opvoering van de con sumptie van de eigen burgers. Vele hulpmiddelen staan deskundigen ten dienste oni dit doel te bereiken. Dit wil echter niet zeggen dat men aan een gedeeltelijke overproduktie zal ontkomen. Voorts ziet het er naar uit dat de maatregelen tot voort gaande kostenverlaging vooral zul len worden genomen in de sector van de distributie. Velen menen dat de distributiewegen in landen met een algehele staatsleiding doelmati ger zijn en men wil dus verspilling in deze hoek voorkomen. Het voorspellen van een ferme to tale welvaartstoeneming in de roes- telijke landen wil nog niet zeggen dat er tussen de westelijke partners onderling niet naar een zekere ver schuiving van activiteit zal worden gestreefd om een economisch even wicht te bewaren en de beschikbare mankracht zo gunstig mogelijk aan te wenden. Ook moeten wij niet ver geten dat alle voorspellingen over toekomstige welyaart slechts kunnen Ingezonden mededeling Auto's werden sinds 1960 zeven procent goedkoper twintig autotypen de gemiddelde prijs f 5.792,was hij een gemiddeld gewicht van 750 kilogram. De kilo gram-prijs in dat jaar was f 7,71. Voor de prijsdalingen gelden drie faktoren; in de eerste plaats de ver laging van de invoerrechten binnen de Euromarkt, die nu nog maar 12 procent bedragen, tegen het buiten tarief 22 procent. Bovendien calcule ren de fabrieken zeer scherp als ge volg van de grote concurrentie, want driekwart van de kopers kiest een auto tussen f 4.000,en f 8.000, Als laatste maar ook belangrijke faktor geldt de groeiende koopkracht in Europa, welke het de fabrieken mogelijk maakt grotere series te vervaardigen. DEN HAAG, 7-2. De personenau to's kosten in 1963 aanzienlijk min der dan in 1960, tcrwjjl ook hun ge wicht daalde. Dat blijkt uit een door de Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Organisatie, E.V.O., in gesteld onderzoek. Vergeleken zijn de prijzen van vierentwintig Euro pese personenauto's in de prijsklasse tot f 8.000,—, welke typen zowel in 1960 als in 1963 zij het veranderd op de R.A.I. werden en worden geëxposeerd. Van deze vierentwintig personen auto's daalde het gemiddelde rijkla- re gewicht van 760 kilogram in 1960 tot 744 kilogram in 1963. Dat is een gewichtsvermindering van 2,1 pro cent. De gemiddelde prijs was in 1960 f 5.924,—. In 1963 bleken de vierentwintig vergelijkbare auto's 7,3 procent in prijs gedaald te zijn tot een gemiddelde van f 5.487,50. Een ander interessant cijfer i9 de prijs per kilogram, een eenheid die de fabrieken gebruiken in prijsver gelijkingen met hun concurrenten. Voor. de vierentwintig vergeleken auto's was deze in 1960 nog f 7,79 per kilogram; in 1963 kost één kilo gram auto 52 cent minder (6,6 pro cent) en wordt een prijs van f 7,37 genoteerd. Deze behoorlijke verlagingen be gonnen zich al af te tekenen op de R.A.I.-tentoonstelling in 1961 toen het gaat weer om dezelfde vieren- PARIJS. De politie stelt op het ogenblik een diepgaand onderzoek in naar de eigendomsrechten op een groot aantal kisten en koffers, met een gezamenlijke inhoud van om streeks 800 kubieke meter, die onge veer een jaar geleden door Rafael Trujillo jr., zoon van de op 31 mei 1961 vermoorde dictator van de Do minicaanse republiek, in Parijs op verschillende plaatsen in bewaring werd gegeven. worden gedaan onder voorwaarde dat geen politieke storingen zullen optreden. In ons land Wat betekent het voorgaande voor Nederland in de voor ons liggende maanden? Ons land start het nieu we jaar met behoorlijke reserves. Onze goud- en onze deviezenvoor raad zij nvoldoende om een stootje op te vangen. Dit is belangrijk met het oog op de komende loonstijging, die immers voor de industriële ont wikkeling bepaalde risico's inhoudt. Overigens blijft de ontwikkeling van de arbeidsreserve enige vragen opwerpen, al lijkt het komende toe nemende aanbod van arbeid door het aantredende jonge geslacht een gun stige factor. Bij elke verwachting, die wij afgaande op eigen activiteit en voornemens koesteren, moeten wij b\j een groeiende Eurppese een heid echter steeds meer rekening houden met invloeden, die van over de grenzen tot ons komen. In concreto betekent dit dat voor spelde welvaartsvergroting voor het vasteland niet zonder meer inhoudt, dat elk land daar van zal profiteren en binnen dat land weer elke be drijfstak. De kansen op intensiever handelsverkeer en vergroting van omzet liggen er voor ieder. Maar de E.E.G.-verschuiving betekent even eens een pijnlijk proces voor bepaal de bedrijfstakken en nog meer voor de individuele ondernemingen. De kansen zijn groter maar de nadelige risico's zijn niet minder toegenomen. Van onze nog jonge industrie zal dit de grootste waakzaamheid vergen. Een spaarzaam volk Het ziet er naar uit, dat Neder lands financiële kracht in de wereld weer iets sterker zal worden, al kun nen ivij een roemrijker verleden niet evenaren. Wij zullen ons weer een spaarzaam volk tonen en zien al kans gemiddeld meer dan een vijfde van het nationale inkomen te bespa ren. Juist bij de samenbundeling van krachten in Europa en de tendens om de armere streken van de wereld te financieren, houdt deze karakter trek ook bepaalde risico's in. Wij zullen er voor moeten waken dat mij ons geen taken opdringt, die commercieel niet verantwoord zijn en dat er in geallieerd verband niet gespeeld wordt met de gedachte dat het degelijke Nederlandse volk wel sparen en betalen kan terwijl de grotere naties alleen maar de machtstrompet blazen. Dr. Holtrop heeft er onlangs op gewezen dat on ze prestaties in de na-oorlogse jaren zijn verkregen met grote offers in loonbeheersing en onder een zware belastingdruk. De consumptie in ons omringende landen is dikwijls hoger opgevoerd dan bij ons. In dit licht hebben wij nog iets in te halen. Laten wij als natie daarom niet de fout maken dat wij maar kunnen potten om de economische veer kracht te vergroten. Het zou wel eens kunnen zijn, dat de druk op de kleine landen wordt vergroot naar mate de grote een meer domineren-, de positie krijgen. Bij-het stijgend-" aantal internationale bindingen wordt het aantal toekomstvraagte kens groter. Drs. Hermes. Ingezonden mededeling ONDERWIJS IN NEDERLAND Ingezonden mededeling MOSKOU. Admiraal Sergei Gorsj- kov, de opperbevelhebber der Sow- jet-Russische vloot, schrijft in een artikel in het orgaan der Russische marine „Rode Ster" onder, meer: „De bouw van een nieuwe Sowjet- vloot, gebaseerd op voortdrijving door kernenergie, raketten en radio- elektronische vindingen, maakt een einde aan de onbeperkte heerschap pij der traditionele zeevarende mo gendheden op de oceaan. De spelers van Feijenoord kijken belangstellend toe als terreinknech ten van het Pare des Princes in Pa rijs dekz^len weghalen, welke de grasmat beschermen tegen de weers invloeden. Gardisette ninitmir dealer Helft beroepsbevolking beeft alleen lagere school OVERDENKING GEWETEN Wij hebben nogal een hoge dunk van ons geweten. Mogen we even een keer dit aller- eigenste dagblad citeren? Gelezen in de Zierikzeesche Nieuwsbode van enige tijd geleden, pag. 1 rechts bo ven aan, omgeven door een leuk randje: „Wat uw geweten over u zegt is belangrijker dan wat uw buur man over u zegt". Helaas beslist vaak buurman's mening over wat uw geweten zeg gen zal: uw geweten is eigenlijk „uw buurman in uw binnenkamer". Wij hebben nogal een hoge dunk van ons geweten. Want we hebben nogal een hoge dunk van wat „men zegt". Daaraan meten we ons gedrag en onze mening af. En dat meten heet: Geweten. Dat is natuurlijk een nogal zure ontdekking. Sneu voor ons zelfres- pect, dat het ongeveer allerpersoon lijkste wat we meenden te hebben eigenlijk de vertegenwoordiger van de Grote Men bij ons is! Dus de ver tegenwoordiger van een vrij onbe trouwbare instantie. Want de „men" denkt niet; je kunt niet „per menig te" denken. Daarom is wat „men zegt" meestal ongemotiveerd: het is „nou eenmaal" zo. Wat een kompas waar we op varen! Nee, dat geweten is maar van or dinaire komaf. Totdat we niet be langrijk gaan vinden wat buurman, en dus geweten over ons zeggen, omdat Iemand Anders aan het Woord komt: Eén die wéé.t wat Hij zegt. Hoe hoger onze dunk van Hem is, des te meer wordt ons geweten waard: het wordt een mee-weten (consciëntie) met Hem die 't weten kan. Dat heeft minstens twee din gen tot gevolg: a. We gaan steeds duidelijker ontdekken wat belang rijker is en wat niet; b. We durven daar rustig voor uitkomen, ook al denken alle buren samen met de mode en de pers daar anders over. Weet u nog hoe apostelen konden soreken?: „Het heeft de Heilige Geest en ons goedgedacht KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: kand. K. A. Cladder, Utrecht; vie. J. Geursen, Lisse; vic. J. Schoneveld jr., Zeist en ds. H. J. Teutscher, Eindhoven, laatstelijk pred. te Nieuw Guinea. Aangenomen naar Genderen: G. Bos, kand. te Driebergen. Bedankt voor Kamerik (toez.): A. N. Langhout, Brakel. Gei'. Kerken Beroepen te Hoogvliet (3e pred.- pl.)L. C. Rietveld, Sint Panci'as; te Groningen-Zuid (vac. A. Wijngaar den): H. Hortensius, Ommen en (vac. 4e pred.pl.): A. Nagelkerke, Rotter- dam-Oversahie. Bedankt'voor Assen (4e pred.pl.): J. Tevel, Zwaagwesteinde. Chr. Ger. Kerken De kerkeraad van Papendrecht heeft het gestelde tweetal terugge nomen, omdat ds. W. Steenbergen te Meppel, die daarop stond met ds. M. Vlietstra te IJmuiden, zich be schikbaar gesteld heeft als reserve- legerpredikant. Ger. Gemeenten Beroepen te Tholen: A. Hofman, Zeist. DEN HAAG, 7-2. Ruim de helft van de Nederlandse beroepsbevol king, totaal omvattend 2.340.000 per sonen, heeft, na de lagere schoolop leiding, geen ander soort van alge meen vormend onderwijs meer vol tooid en geen vakdiploma meer be haald. Een derde van de beroepsbevol king heeft, na de lagere school te hebben bezocht, nog een ulo-, mulo-, ambachtsschool, lager landbouwon derwijs- of verpleegstersdiploma be haald. Ruim zeven percent van de beroepsbevolking behaalde het eind diploma van een middelbare school of daarmee gelijk te stellen akten of dinloma's. Dit blijkt o.m. uit mededelingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek over resultaten van de volkstelling in 1960. Op 31 mei van genoemd jaar ge noot zeven percent van de bevölking van veertien jaar en ouder de een of andei-e voi-m van dagondei-wijs. Van degenen, die geen dagonderwijs meer volgden, had 87 percent na het lager onderwijs geen ander algemeen vormend onderwijs meer voltooid; bijna negen percent had een (m)ulo- diploma of met goed gevolg drie jaar van het vooi'bereidend hoger- of middelbaar onderwijs gevolgd; bijna drie percent had volledig vooi'berei dend hoger- of middelbaar onder- „wijs genoten en ruim een percent had hoger onderwijs met een kandi daats- of hoger examen beëindigd. Bij de samenstelling van deze cijfers is alleen het algemeen vormend on derwijs als uitgangspunt genomen. Het aantal nog dagonderwijs volgende jongens en meisjes steeg, vergeleken met 1947, met gemiddeld 41 percent. Het aantal van ruim 85.000 akademiseh-gevoi-mdcn in '60 was bijna zeventig percent hoger dan het overeenkomstige cijfer van ruim 50.000 in 1947. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt Emmeloord, 7-2. De officiële note- ï-ingen luiden heden als volgt (in gul dens per 100 kilogram, telersprijs af boerderij): consumptieaardappelen binnenland: Bintje 35 mm klei op- waai'ts f 21,consumptieaardappe len: export geen; voei'aardappelen f 4,50-f 5,25. BRUSSEL. De hoogleraren van de univei'siteit van Gent hebben beslo ten van 11 tot 16 febi'uari geen col leges te zullen geven uit protest te gen het salarisbeleid van de Belgi sche regering. Ingezonden mededeling ill f KUNSTMEST STROOIERS <\™1 J. W.KOOMAN Ellemeet Tel.O 1117-281 DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: .Hervormd Verenigingsge bouw: 10 uur (H.A.) en 7 uur ds. As sendorp. Gaslhuiskcrk: 10 uur de heer Malipaard, 7 uur ds. Groene- wegen. Kerkwcrve: 2 uur ds. Zonne veld, Serooskerke: 10 uur (bed. H.D.) ds. Zonneveld. Burgh; 10 uur ds. Don (viering H.A.). Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 11 uur ds. Van Liere. Ncordwelle: 9.30 uur ds. Van Liere. Eikerzee (Scharendij- ke): 10 uur ds. Van den Ban. Brou wershaven: 10 uur ds. Oort. Zonne- maire: 10 uur ds. Duvekot. Noord- gouwe: 10 .uur vic. Keiling. Drëi- schor: 7 uur ds. Westerhof. Ouwer- kjerk; 2.30 uur ds. Van der Sar. Nieu- werkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oos- terland: 10 en 5 uur ds. Groenewe- gen. Sirjansland: 10 en 6.30 ds. Van Vliet. Bruinisse: 10 uur ds. Van der Sar, 5 uur ds. Zonneveld^ Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemer- sma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Boei-ma. Scharendyke: 10 en 2.30 uur kand. J. Holtsmeding, Aerden- hout. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Beckex-. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. Den Heeten. Bruinisse: 10 uur en 5 uur ds. Den Heeten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Christelijk Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Van der Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur löes- dienst. Haamstede: 10 en 3 uur lees- dienst. Nieuwerkerk: 10 uur lees- dienst, 3 uur ds. Van der Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk; 10 en 2.30 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30. 2 en 6 uur ds. Ge braad. Bruinissé:. 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.30 en 10 uur. In de week Eucharistieviering te 7.15 en 8 uur. Haamstede; Euchai'istieviering op zondag te 9.30 uur. Ingezonden mededeling Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: Feuilleton 44 Hij keek haar geamuseerd aan en voor het eerst kwam er enig verzet bij hem boven. „Daar heeft de brui degom zeker niets over te vertellen, veronderstel ik?" Ze schudde enei'giek haar hoofd. „Als jij niks zegt, dan heb je me over vijf jaar nog op sleeptouw. Dank je wel. Jij en ik houden van elkaar en dus gaan we trouwen. Jij hebt met een paar maanden een goeie baan en ik koop een huis in Arnhem of in de omgeving. Waar het mooi is. Wat is er op tegen? Wat -heeft het voor zin om nog lan- ger te wachten? Je mag het gerust weten: ik wil je hebben, helemaal alleen voor mezelf. Zo. En vertel dat morgen maar aan je moedei'. Dan weet ze het ook". Jan-Piet haalde zijn schouders op. „Nu ja, daar praten we nog wel eens over. We zullen in ieder geval niet overijld te wei'k gaan". Ze legde over tafel even haar hand op de zijne. „Voorzichtig mannetje, hé? En toch mag ik dat wel. Je remt maar, als ik te snel ga, hoor jochie". In Rijswijk werden ze uitbundig ontvang door drie jongens en drie meisjes. Yvonne zette haar wagentje bij twee andere, keek er naar en vond dat ze met haar V.W.-tje toch maar armzalig voor de dag kwam. Nu ja, als ze eenmaal getrouwd was, kocht ze een gi-otere wagen. Jan-Piet werd behoorlijk voorge- steld aan do anderen. Hij boog voor de dames en drukte hun handen, evenals die van de heren. En met een vergat hij de namen weer. Yvon ne stond er naast als een Cerbei'us. door B. J. TEN WESEPE „Luister goed, lui", zei ze met be sliste stem, „je kunt je vanavond met mijn Jan-Piet net zoveel ver maken als je wilt, maar hij is van mij en blijft van mij. Denk daar goed aan". Tom schoot in een luide lach. „Die Vonnie vei'liefd tot aan haar ihaar- wortels en bovendien stapeljaloers. Mag ik wel. Kom hier, Jan-Piet, je staat me wel aan, kerel. Hier, neem een cocktail, zelf gebrouwen. Proef eens De jongen wilde eerst protestei'en, maar alia, het was een fuifje. Hij moest vanavond maar niet zo nauw kijken. Voorzichtig nipte hij van het glas en proefde .Toen nog eens en nog eens. „Een beetje sterk, zou ik zeggen. Maar het smaakte heerlijk. Naar limonade, zou ik zeggen". De andei-en brulden het uit. „Ja, Tom", riep een meisje, dat voorge steld was als Lydia van Nugtei'en, „zoz uilen we hem noemen: cock tail limonade. Dat is weer eens iets andei's. Nou .jongens, zet 'm op: mu ziek, dan kunnen we dansen". Jan-Piet was in een fauteuil ge zakt en dronk van zijn cocktail. Hij keek geamuseerd toe hoe twee pa ren aan het dansen gingen. Tom kwam bij hem zitten en stak een si- gai'et op. „Als je roken wiltdaar 'staan er plenty: Engelse, Ameri kaanse en Tui'kse. Zeg, ouwe jon gen, dat heb jc maar handig inge pikt, hoor. Mijn compliment". Jan-Piet keek hem verwondei'd aan. „Wat bedoelt u?" ..Zeg maar gewoon Tom, hooi'. We zijn hier allemaal vrienden en vrien dinnen onder elkaar. Nou, jij en Vonnie. Moet je weten, dat we bij haar geen schijn van kans hebben en nu duikt ze ineens met jou op". Hij ging ineens rechtop zitten. „Zeg, heb ik jou niets eens eerder gezien? Je gezicht komt me zo bekend voor". „Best mogelijk. Hoewel, ik kom praktisch nooit in Den Haag". „Dat zal nu wel anders worden", grinnikte Tom. „Wacht eensik heb een fantastisch geheugenin de kranteen paar maanden ge leden, denk ikwas jij geen can- didaat voor een ministersportefeuille of zoiets?" Jan-Piet verslikte zich in het restje van zij cocktail. Toen begon hij te lachen. „Zoiets ja. Ikik had een bespreking met de kabi netsformateur en lunchte toen des middags bij hem thuis. En toen heb ik Yvonne leren kennen". „Verdraaid, nu je het zegtGe weldig, zegluihoor eens even.. ..weten jullie, wie we hier in ons midden hebben? Jullie heb ben zijn gezicht niet eens goed beke ken, anders had je hem wel her kendHij was bijna minister ge weestIs nog door het Haasje uitgenodigd voor een bespreking en heeft toen met de oude geluncht in Wassenaar op Hageslein. En toen heeft-ie en passant onze Vonnie ook maar ingepikt". „Nou, jongens, dan toasten we vanavond eens op onze nfinister. minister Jan-PietSchenk eens in Tom, m'n keel is alweer ver droogd Jan-Piet vond het al lang goed en toen Tom voor de tweede maal zijn glaasje vulde, zei hij: „Nou, vooruit, eentje dan nog", hetgeen Tom in een nieuwe lachbui deed schieten. Maar fcet derde glas weigerde Jan-Piet beleefd, doch zeer beslist. ..Nee, ik ben het niet gewend en ,.Man, wat geeft dat? Vanavond kijken we niet zo nauw". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 7