PHILIPS TELEVISIE PHILIPS TELEVISIE Adverteren is verkopen KIJK...LUISTER...EN KIES 995.- 1095.- 1275.- 1425. Indien u plannen hebt televisie te kopen, kijk dan eerst naar het beeld van Philips televisie: contrastrijk en toch fijn genuanceerd. Luister ook naar het geluid: briljant en natuurgetrouw. En let er vooral eens op hoe weinig u hoeft te doen om dit fraaie beeld en dit uitmuntende geluid te ontvangen. Dank zij de bediening: zo heel eenvoudig door de vele automatische functies waarmee alle apparaten uit de serie zijn uitgerust. ZIE 'T OP ZIJN BEST MET ZWEEFVLIEGEN IN 1962 Zweefvliegclub V.Z.A.t. maakt balans op HAAMSTEDE, 30-1, Dat ook in deze barre winter de aandacht voor de zomersporten niet verflauwt, blijkt wel uit de inhoud van het aantrekkelijke periodiekje van de Schouwse zweefvliegclub met de Zeeuwse naam, de V.Z.A.C. O.m. geeft hierin de secretaris, de heer L. Klompe, een uitvoerig overzicht van de zweefvlieggebeurtenissen in 1962. Voor do eerste maal bleven de vliegtuigen in Haamstede overwin teren en werden gedemonteerd op geborgen in enige schuren in de om- geving. Reparaties en vernieuwin gen konden nauwkeurig uitgevoerd worden. Met Goede Vrijdag kwam er leven in de brouwerij en ging het eerste toestel de lucht in. Vanaf die datum werd elk weekend gevlogen, doch toen de vakanties aanbraken en er wat gastkampen kwamen, kwamen elke dag de vliegtuigen naar buiten en trok de lier hun naar de 500 meter hoogte. Bezoek kreeg de Schouwse club o.a. van vertegenwoordigers van de Gooise Zweefvliegclub, die hier 3 dagen bleven en vlogen. De eigen kampweek van 21 tot 28 juli had door te weinig deelnemers geen vlot verloop, doch hier zal zeker verbe tering in gebracht worden. Van 28 juli tot 11 augustus kwamen de vrienden uit Nijmegen, onderge bracht in de NijA.C. naar Haamste de met een groot aantal vliegtuigen, tenten en ander onontbeerlijk mate rieel. Er is prettig gevlogen en de eigen leden konden kennis maken met een voor hen nog .onbekend type de Ka.-7 en de Ka.-8. Na het vertrek van de Nijmege- naren hield kapitein Walraven nog twee weken kamp en toen waren de vakanties achter de rug en bleef de activiteit beperkt tot de weekends. Ongelukkigerwijze kwamen wat kleine ongelukjes voor, waarbij drie toestellen beschadigd werden. Door taaie volharding zijn er ondanks de ze tegenslagen toch nog een behoor lijk aantal starts gemaakt door de eigen leden, n.l. 2061 met een gemid delde vluehtduur van 6 minuten. De leden vertoefden dus bij elkaar 207 uur en 11 minuten in de lucht. Nieuwe hangar Inmiddels is de nieuwe hangar ge reed gekomen evenals het eigen clubgebouw. Op 4 augustus brach ten b. en w. van Westerschouwen een bezoek aan het vliegveld om al les in ogenschouw te nemen. Het complex gebouwen dat tot stand is gekomen dank zij de hulp van eigen leden naast de aannemers, was no dig om alles goed te laten functi oneren. Voor het nieuwe seizoen werd reeds begonnen met bewerken van kale plekken in het vliegveld en enige rijsporen met klei, zodat de vlieg - weide a.s. voorjaar weer in uitste kende £taat zal zijn. Groot en goed was het aantal in structeurs dat in het afgelopen jaar weer hun onmisbare steun aan de club gaf, zodat veel leden vooruit gingen in 'hun kunnen. Het wagen park werd met nog een jeep uitge breid, die ook op L.P.G.-gas is om gebouwd. De scholieren van voorgaand sei zoen vervolgden hun cursus en in dit jaar wordt deze opleiding weer voortgezet. De plannen om uit eigen zak een nieuwe Ka.-7 aan te schaf fen, konden niet verwezenlijkt wor den. Voor deze zomer zal de club beschikken over een Sedbegh, een Grünau Baby en volgens plan een Ka.-7 in huur van de K.N.V.v.L. Het laatste nieuws bij de zweef vliegclub is het niet sturen van een Sedbergh, doch een Khönlerche, Dit laatste tvpe is een toestel met geslo ten cabine waarbij in tegenstelling met de Sedbergh, waarbij de in structeur en leerling naast elkaar zitten, beiden achter elkaar zitten in een gesloten cabine. Reeds eerder leste de club op dit type. Hulpaktie voor Groene Kruis van Burgh-Haamstede HAAMSTEDE-BURGH, 30-1. On der voorzitterschap van de heer M. den Boer vergaderde op het gemeen tehuis een comité bestaande uit eni ge dames en heren uit Haamstede en Burgh, dat zich tot doel heeft ge steld om te trachten de schuld waar het Groene Kruis Haamstede-Burgh nog altijd mee kampt, weg te wer ken. Het comité bestaat uit de dames Landegent-de Vrieze, van Waveren- van Egmond, en de heren M. den Boer, W. v. d. Berge, J. Bolkenbaas, J. M. Beije, J. Duson, C. J. Boot, M. Meganek, J. A. v. d. Weel en A. van Zuijen. De heer den Boer schetste in korte trekken de moeilijkheden waarmee het Groene Kruis nu al jaren zit. De bedoeling is om ter gelegenheid van het a.s. 50-jarige jubileum de schuld van de afdeling in geld aan te bieden, zodat het actieve Groene Kruis-bestuur verder werken moge lijk wordt gemaakt. Het bestuur wees zelf reeds in de goede richting door alle verenigingen in de beide dorpen een brief te sturen waarin gewezen wordt op de huidige moei lijkheden er. gevraagd wordt om hulp. Voor het intussen gevormde comité vormde dit schrijven een goede aanleiding zeer binnenkort te beginnen met een grote lijst-collecte in Haamstede en Burgh. Uiteraard is dit geen gewone collecte, want het gaat hier om een bedrag van enige duizenden guldens, welke als schuld nog op het wijkgebouw rus ten. Het is dan ook zoveel als een ere-zaak voor de burgerij deze zaak in het reine te brengen. Over alle bekende voordelen van het Groene Kruis zal de bevolking nog eens worden ingelicht door een folder, waarvan een huis-aan-huis- verspreiding zal plaats vinden. Het comité hoopt dat de bevolking met gulle gaven zal zorgdragen voor het schuldvrij kom envan het wijkge bouw, en daarmee van de eigen af deling van het Groene Kruis. Ook de bewoners van permanente zomer woningen zullen worden verzocht om een bijdrage. AANTAL AUTO'S GESTEGEN De motorisering van Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 31-1. Blijkens eenr per 1 december 1962 gehouden en quête, heeft zich ook op Schouwen- Duiveland een wijziging voltrokken in het beeld van de motorisering, waarbij een verschuiving viel op te merken van het tweewielig motor rijtuig naar de auto. Op genoemde datum bedroeg het aantal motorrijwielen en scooters op het eiland 441. Een jaar te voren was dit cijfer 535, zodat een aanmerke lijke vermindering valt te constate ren. Men schrijft dit toe aan de gun stiger conjunctuurwijzigingen, waar door vele „tweewielers" besluiten zich een auto aan te schaffen. Het aantal personenwagens bedroeg 1671 tegen een jaar tevoren 1407, een be langrijke stijging dus. De vier voornaamste merken wa ren: Opel (400 in 1962 en 362 in 1961); Volkswagen (250 in 1962 en 202 in 1961); Ford (192 in 1962 en 158 in 1961); DAF (78 in 1962 en 44 in 1961). Het aantal vrachtwagens bedroeg evenals verleden jaar op de enquê- ONDERWIJS Praktijkdiploma machincschrijven Voor het praktijkdiploma machi- neschrijven slaagden, op het te Ber gen op Zoom gehouden examen, de volgende personen: uit Brouwershaven: mejuffrouw J. M. Kloet; uit Bruinisse: de dames A. J. Jumelet, H. M. Jumelet, N. J. Kik, P. T. Kik, C. de Koning, M. de Ko ning, N. H. Pipping, N. Reinhoud, J. de Ronde, T. de Ronde, G. bij de Vaate, E. de Waal en E. de Waal; uit Capelie: mejuffrouw H. P. Klaassen; uit Haamstede: mejuffrouw A. C. W. Mol; uit Halsteren: de heer A. J. C. M. van Sprundel; uit Kerkwerve: de heer G. W. A. Kooman; uit Nieuwer- kerk; mejuffrouw J. Stouten; uit Noordwelle: mejuffrouw R. C. van Dale; uit Oosterland: de dames M. P. Bakker, M. M. de Bruine, P. Voor- beijtel en L. T. van der Werf; uit Re- nesse: de heren C. R. de Feiter en M. C. Vos; uit Zierikzee: de dames D. H. v. d. Berge, H. Hornüng, H. G. C. de Jonge. C. J. P. M. Plaum, G. H. Sperling-Haagsma, A. F. van der Westen, M. Berrevoets en J. W. Schouls en de heren P. van Beveren, J. bij de Vaate en D. C. de Vries. Het predikaat „met lof" werd ver leend aan de dames C. de Koning en E. de Waal, Bruinisse; R. van Dale, Noordwelle; G. H. Sperling-Haags ma en H. Hornüng, Zierikzee. Allen werden opgeleid door de heer K. Koetsdijk, staatsgediplo- meerd leraar machineschrijven. tedatum: 430. Wat de merken be treft ziet men een stijging van de. DAF, ten koste van een lichte ach teruitgang van de G.M.C. Er waren 1051 tractors op het eiland (902 in 1961). De voornaamste merken, wa ren hierbij Ferguson en Ford. Kustvaarder gezonken SCHEVENINGEN, 31-1. De Neder landse kustvaarder „Necton" is van morgen (donderdag) om ongeveer ze ven uur een paar mijl' buiten Hoek van Holland achter de sleepboot „Gele Zee" verdronken. Een bergingsvaartuig heeft boven de plaats waar de „Necton" onder ging een boei geplaatst. De beman-, ning van de „Necton" is door de En gelse kustvaarder „Lady Sonia" op gepikt. SPORT KEGELEN Competitiewedstrijden Zierikzeese Kegelbond In de periode van maandag 4 tot en met vrijdag 15 februari worden de competitiewedstrijden gespeeld om het kampioenschap van de Zie rikzeese Kegelbond in hotel „Con cordia". Het eerste vijftal van de kegelclub „St. Jan" en het tweede vijftal van „Sans Souei" zullen de bekers moeten verdedigen. Beide ploegen zijn er reed9 tweemaal in geslaagd om de beker te winnen, zo dat zij bij een eventuele overwin ning definitief beslag kunnen leggen op de bekers. Reden te meer voor de overige clubs om zich tot het uiterste in te spannen de bekers weer een aantal jaren veilig te stel len. Aan deze competitie nemen deel de vijftallen van Hervema, T.O.G., Alle Negen, Sans Souci en St. Jan. Aan deze wedstrijden is tevens ver bonden de 80 ballenwedstrijd. Wie in de 80 ballen het hoogste „hout" heeft, ontvangt het gouden balletje en wie de meeste negens heeft ge gooid het vaantje. Ook dit jaar zal het weer niet aan de nodige span ning ontbreken. UTRECHT. Bij het verkeersplein Ouderijn, op de grens van Utrecht en De Meern, is de 45-jarige begra fenis-ondernemer C. G. Heyneman uit Schoonhoven aangereden en zo ernstig verwond, dat hij op weg naar het academisch ziekenhuis in Utrecht overleed. Uw keuze wordt gemakkelijk als u eerst gekeken en geluisterd hebt: u kiest dan Philips Televisie! 23 IX 371 A Universele 59 cm grootbeeld ontvanger waar mee u behalve nederlandse en duitse zenders in zuid-nederland ook de belgische tv-zenders kunt ontvangen. De omschakeling van het lijnenaantal voor de belgische zenders is auto matisch. In donker of naturel f 995.-. In teak f1015.-. 23 TX 350 A automatic Vol-automalïsche universele 59 cm groot beeld ontvanger. Ook de inschakeling van het juiste tv-systeem en de omschakeling van het lijnenaantal voor de belgische zenders is auto matisch. Royale schaal voor kanaal-indicatie van UHF-stations aan de voorzijde. Tn donker of naturel. 23 TX 353 A Universele ontvanger met 59 cm beeldbuis. Twee luidsprekers. Ook de inschakeling v.h. juiste TV-systeem en omschakeling lijnen aantal v.d. Belgische zenders is automatisch. Duidelijke schaal a.d. voorzijde voor alle stations van le en 2e programma, f1275.- Met 44 cm lange poten f 30.- méér. 23 CX 352 A Volautomatische universele ontvanger met 59 cm beeldbuis. Mooi zelfstandig meubel. Met jalouzie-deuren die geheel in de zijwand verdwijnen en dubbelconus luidspreker aan de voorzijde. In fraaie donkere kastuitvoe- ring f 1425.-. In teak f 1450.-. Alle Philips universele televisie-toestellen uit de serie 1963 zijn KLAAR VOOR DE TOE KOMST: met de UHF-kanaalkiezer is straks de ontvangst van het 2e NEDERLANDSE PROGRAMMA en nu reeds de ontvangst van a a. het 2e DUITSE PROGRAMMA mogelijk. Alle Philips televisie-toestellen uit de serie 1963 hebben: AUTOMATISCHE MJNAFSTEMMING PER KANAAL voor de kanalen 2 t/m 13 AUTOMATISCHE horizontale en verticale SYNCHRONISATIE*)cnAUTOMATfSCIIE becldhoogte- en beeldbreedte-instelling. met uitzondering van de 23 TX 371 A.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 3