K^Dampo Nieuwjaarsrede burgemeester Francke in raad Middenschouwen Poulenc overleden Schroef van de „Zijpe" sloeg krom op ijs STAD EN PROVINCIE Visserij motie aan de minister Bealuit tot uitvoering van stratenplan Scharendijke SCHARENDIJKE, 30-1. Woensdag middag hield de raad van Midden- schouwen zün eerste vergadering in het nieuwe jaar. Afwezig waren de heren I. VV. Padmos en D. van der Wekken. De voorzitter, burgemeester S. Francke, gaf een terugblik op het afgelopen jaar. Z.i. moet geconsta teerd worden, dat de resultaten in het agrarisch bedrijf in de gemeen te in het algemeen niet ongunstig waren. Wat betreft het bestuur der ge meente memoreerde de voorzitter de uitspraak van de raad over het ont- werp-streekplan Schouwen-Duive- land. liet oordeel van de raad was, dat aan de ontwikkeling van de re creatie meer kansen gegeven moeten worden. Van harte wordt gehoopt, dat de Prov. Staten bij de vaststel ling van het streekplan die kansen zullen geven. De bouwactiviteit in de nieuw- bouwsector was zeer beperkt door het niet verlenen van de vereiste rijksgoedkeuringen. Slechts voor één geval werd in deze sector rijksgoed keuring verleend. Aan de gemeente werden een. tweetal woningwetwo ningen toegewezen, waarvan de uit voering begonnen is. Door het ont breken van rijksgoedkeuringen wordt de uitvoering van een vrij groot aantal bouwplannen opgehouden. De in uitvoering genomen kapi- taalswerken waren gering door de beperkte financiële mogelijkheden der gemeente. Genoemd kunnen worden: het maken van een blus- vijver in De Weel te Scharendijke, het vernieuwen van de vloedpalen in de haven Flaauwers en het vol tooien van het herstel der zoutschade aan de gemeentewoningen. De be hoefte aan een- goed ingericht ge meentehuis doet zich iedere dag voelen. Verwacht wordt, dat hier voor dit jaar rijksgoedkeuring zal worden ontvangen. Het is noodzake lijk, dat-in 1963 ook zal worden be gonnen met het vernieuwen van de bestrating van de Dijkstraat en de Dorpsstraat te Scharendijke. Het aantal inwoners vertoont dank zij het geboorteoverschot een geringe stijging, nl. van 2037 op 2043. De persoon van H.K.H. Prinses Wilhelmina, die zoveel voor ons land en volk heeft gedaan zal met dank baarheid in onze herinnering blijven gegrift. Het oude jaar eindigde en het nieuwe jaar begon met veel onge makken tengevolge van sneeuwval en vorst. Een woord van dank en waardering aan het adres van de ge meentewerklieden voor het werken onder moeilijke omstandigheden is op zijn plaats. Ook dank aan allen die meegeholpen hebben om de on gemakken van de sneeuwval te over winnen. Hierbij wordt-ook gedacht- aan de werknemers en het bestuur van het waterschap Schouwen-DuL veland, met wie een goede samen werking bestond en aan het belan geloos meewerken van de leden van de s.v. Zwaluwen te Scharendijke. Spreker doet een beroep op allen om eendrachtig samen te werken bij het behartigen van de belangen der gemeente. Instelling woningbedrijf Door gedeputeerde staten van Zeeland is goedgekeurd de instelling van een woningbedrijf. Een motie van de raad der gemeente Buurmalsen om de kosten van verpleging van geesteszieken en van langdurige zie ken geheel voor rekening van het rijk te nemen, wordt voor kennis geving aangenomen. Op verzoek van gedeputeerde sta ten wordt de omschrijving van het weggedeelte, waarvoor te Loopers- kapelle een stopverbod geldt, gewij zigd. In de praktijk brengt dit geen enkele verandering teweeg. De raad gaat akkoord met het voorstel van burgemeester en wet- houders om ten aanzien van de open bare lagere school te Ellemeet bij de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen toepassing van arti kel 55quater der l.o. wet 1920 te vra gen. Door het geringe leerlingenaan tal zijn de kosten per leerling dier school abnormaal hoog. Ingevolge artikel 55bis der l.o. wet 1920 wordt voor 1963 voor het open baar lager onderwijs beschikbaar ge steld een bedrag van f 76,22 per leer ling. De raad besluit in principe aan het bestuur der chr. nat. school te Kerkwerve gelden beschikbaar te stellen voor aanschaffing van een schrijfmachine en een vloeistofdupli- cator. Aan de Vereniging voor In strumentale Muziek zal een subsidie van f 25 worden verleend voor een te Zierikzee te geven concert. Aan de huurders L. J. Steketee en M. L. Hoogenboom zal de door hen bewoonde woningwetwoning resp. ingezonden mededeling PARIJS, 30-1. De Franse compo nist Francis Poulenc' is woensdag morgen in zijn woning te Parijs aan een hartaanval bezweken. Hij was 63 jaar. Tot Poulencs recente composities behoren een opera voor 'één stem, La voix humane, zijn opera Oes Car melites en een Gloria, dat veel waar dering oogstte. Poulenc was de jongste van een groep jonge Franse componisten, „de zes" genaamd, die omstreeks 1920 in Parijs werkten. Hij maakte toen werken van lichte en tamelijk oppervlakkige aard. Op oudere leef tijd werden zijn composities emo tioneel en ging hij dikwijls op reli gieuze thema's over. Poulenc schreef vele liederen en van zijn pianostuk ken is Mouvemcnts Perpetuels alge meen bekend. Kapelleweg 30 en Kupelleweg 32 in eigendom worden overgedragen te gen de door de minister van volks huisvesting en bouwnijverheid vast gestelde prijs. Stratenplan Scharendijke Tijdens een schorsing der verga dering verkrijgt de directeur van de centrale dienst Noord-Zeeland, de heer Argelo, gelegenheid tot nadere toelichting van het stratenplan voor Scharendijke, dit in verband met het uitgebrachte advies door de A.N, W.B. De raad besluit het stratenplan geheel uit te voeren volgens het door de centrale dienst Noord-Zeeland, ontworpen plan. De begroting voor 1963 van de gemeentelijke instelling door de raad goedgekeurd. Geraamd is een subsidie van de gemeente ad f 19.000. De gemeenterekeningen over 1960 der voormalige gemeenten Eikerzee en Kerkwerve worden door de raad voorlopig vastgesteld. In verband met de instelling van een woningbedrijf besluit de raad tot aanvulling van de regelen met betrekking tot de controle op de met geldelijk beheer en met boekhouding belaste ambtenaren. Eveneens wordt vastgesteld een wijziging van het Algemeen Ambte narenreglement, in hoofdzaak behel zende een aanpassing van het toe slagpercentage voor overwerk. De rondvraag In de rondvraag stelt de heer der Weduwen het verlenen van een gra tificatie aan de gemeentewerklieden voor het werken onder moeilijke omstandigheden bij het sneeuwrui men aan de orde. De voorzitter ant woordt, dat b. en w. hiervoor in principe wel voelen, doch, na over leg in breder verband, willen wach ten op richtlijnen van de zijde van de minister van binnenlandse zaken. De raad kan zich met dit standpunt verenigen. De heer J. N. Viergever vraagt zich af, of het wenselijk is, dat in het ijs van het bluswaterbas sin bij de N.H. kerk en van de blus- vijver in De Weel een bijt wordt ge hakt met het oog op brandbestrij ding. Wat het bluswaterbassin bij de kerk betreft, wijst de voorzitter op het gL-vaar voor kleinere kinderen. Ten aanzien van de blusvijver in De Weel zullen burgemeester en wet houders maatregelen, beramen. De heer J. der Weduwen zegt de voorzitter namens zijn collega's- raadsleden dank voor de aan het be gin der vergadering gesproken woor den. Hij zegt de voorzitter steun toe bij het te verrichten werk voor de gemeente Middenschouwen. Ook weth. Hoogenboom spreekt woorden van dank, mede namens zijn collega-wethouder de heer I. W. Padmos, welke niet aanwezig kon zijn. Uit de Katoenshow 1963. Een pittig ensemble, gemaakt uit een vierkleurig gedessineerde stof opwit fond. Mantel en japon hebben een kraag van witte piqué, een stof die ook voor de voering van de mantel is gebruikt. Pech met de veerboot ZIJPE, 29-1. - Toen dinsdagavond vijf uur de veerboot „Zijpe" zijn ze vende overtocht maakte, stopten de machines plotseling. Het schip werd daarop door het in grote hoeveelheid aanwezige ijs meegenomen en dreef weg tot voor het kustlicht van de Stoofpolder voor de oude gemeente haven te Bruinisse. Daar werd de pont opgepikt dooi de sleepboot „Anion", die nu al zo veel weken als ijsbreker fungeert en die de pont naar de tramhaven té Zijpe sleepte. Een daarna ingesteld onderzoek wees uit dat het een man kement aan de schroef was, waar door de machine had gestopt. De schroef was op het ijs krom geslagen en raakte het roer, waardoor men niet meer kon draaien. Intussen had zich weer een lange file met auto's aan weerszijden van de wachtplaats voor de pont opge steld. „Krammer" Woensdag is de dienst waargeno men door de veerpont „Krammer", maar deze veerpont is moeilijker be stuurbaar dan de „Zijpe" en men waagde met dit schip de overtocht dan ook niet als er veel ijs dreef. Zodoende kon vijf keer worden ge varen. In de loop van de dag arri veerden duikers, om de schade aan de „Zijpe" vast te stellen. Men wil nu proberen de krom geslagen stuk ken van de scheepsschroef af te za gen zodat de schroef weer draaien Scheepvaartberichteu Albireo, pass. 29/1 St. Pauls Rocks naar Rio de Janeiro. Alphacca, 30/1 te Duinkerken ver wacht. Esso Amsterdam ft.), 29/1 t.a. An- cona. Kellctia (t.), 3Ö/1 te Rotterdam. kan zonder andere delen van het schip te raken. ZIERIKZEE Brandje in kantoor Heden - donderdag - morgen om streeks tien uur vond alhier een brandmelding plaats. Het bleek dat er een brandje was ontstaan'in een papiermand ten kantore van notaris J. J. v. d. Ende aan het Havenplein alhier. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar behoefde geen dienst te doen. De papiermand brand de geheel uit, waarbij schroeivlek ken op de vloer ontstonden. Soldaat door kogel gedood Bij een ongeval in 'het infanterie- schietkamp „De Harskamp" is gis teren, donderdagmiddag, de 19-jari- ge dienstplichtig soldaat le klasse H. Harinck uit Zierikzee om het le ven gekomen. Hij werd in een man schappenverblijf getroffen door een kogel uit een geweer, dat een andere soldaat aan het schoonmaken was en was vrijwel op slag dood, Soldaat Harinck behoorde tot het 16e pantserinfanteriebataljon Lim burgse Jagers uit de legerplaats Oir- schot. De Koninklijke Marechaussée stelt een onderzoek in, Ijsbaan vrijdag dicht In verband met de herdenking van de februariramp 1953, heeft het be stuur van de ijsvereniging besloten vrijdag I februari de ijsbaan geslo ten te houden. Vergadering C.H.U.-afdeling Woensdagavond kwam de afde ling Zierikzee van de Christelijk Historische Unie in vergadering bij een in het Ned. Herv. Verenigings gebouw, De voorzitter, de heer L. Th. Fen- nema, opende de vergadering met het lezen van een gedeelte uit Han delingen 6 en ging daarna voor in gebedVei'volgens sprak hij een wel komstwoord tot de ruim 20 aanwe zigen en besprak hij in het kort de komende verkiezing voor de Tweede Kamer, o.m .wijzende op de veran deringen, die in de C.H.-fractie zul len plaats vinden en de door het hoofdbestuur aanbevolen kandidaten. Spr. legde er hierbij de nadruk op dat het er om gaat de Christelijk Historische beginselen onder het ge hele Nederlandse volk uit te dragen. In dit verband wekte hij alle aan wezigen op nieuwe leden voor de afdeling te winnen. Vervolgens bracht de voorzitter verslag uit betreffende de Prot. Chr. Federatie, waarna de groslijst voor kandidaten voor de Tweede Kamer verkiezing uitvoerig werd besproken. Hierbij bleek o.m. dat de wijze van kandidaatstelling door het hoofdbe stuur geen algemene instemming kan vinden, waarbij er op werd aan gedrongen te trachten meer verte genwoordigers van de drie zuide lijke provincies in de Kamer te krij gen en zo mogelijk ook uit werkne- merskringen c.q. de vakbeweging. De afgevaardigden naar de op 9 febru ari, waai'schijnlijk te Breda, te hou den groepsvergadering werd opge dragen in deze geest werkzaam te zijn. Als afgevaardigden naar deze vergadering werden benoemd de he ren L. Th. Fennema, J. R. de Boer, J. P. Overbeeke en M. van As. Bij de x'ondvraag kwam o.a. de jongerengroep ter sprake, waarbij de voorzitter toezegde met het bestuur hiervan contact te zullen opnemen om nog voor de verkiezing van dit jaar de groep tot activiteit te anime ren. Besloten werd nog de volgende vergadering het karakter van een „familieavond" te geven, waarvoor de medewerking van alle leden werd ingeroepen. z.v.u. Causerie over de jeugd Op woensdag 6 februari hoopt in de Concertzaal-foyer voor de Z.V.U. te spreken dr. L. M. van Dis, inspec teur van het gymnasiaal en middel baar onderwijs in Noord-Holland. Het onderwerp is: „De jeugd van nu mogelijkheden er. moeilijkheden". Met grote kennis van zaken en op vlotte wijze weet dr. van Dis dit in teressante en hoogst actuele onder werp te behandelen. IJs en weder dienende kan derhalve een avond op niveau worden verwacht. BURGH-HAAMSTEDE Gecostumeerd ijsfeest Nu het er inderdaad naar gaatuit- zien dat de vorst aanhoudt zullen de reeds voorzichtig aangekondigde ijs- feest-verkleedpartij en, beter bekend ónder de naam van „gecostumeerd ijsfeest", op a.s., zaterdagmiddag doorgang vinden. Voor de beste ty pering, vertolking en vooi'brengen van een type of een groep, want dat is ock toegestaan, zijn weer flinke prijzen beschikbaar gesteld door het bestuur van de IJsclub Haamstede- Burgh. Een deskundige jury zal de beoordeling op zich nemen. WESTERSCHOUWEN Herdenking rampslachtoffers Door het gemeentebestuur van Westerschouwen zal op vrijdag 1 fe bruari om 10 uur v.m. een krans ge legd worden bij het rampmonument te Burgh. Om 10.30 zal een krans worden gelegd bij het monument te Serooskerke. Verder zullen te Haam stede bloemen worden gelegd op het graf van een rampslachtoffer. OOSTERLAND „Valkenheide" en „Neerbosch" De wekelijkse busjescollecte ten bate van de stichting „Valkenheide" te Maarsbergen, die onder leiding van mw. Bakker-Bal wekelijks op- gehaal dwordt door de collectantjes Ria Bakker, Ellie Rotte en Danie van der (Have heeft in het vierde kwar taal' van het afgelopen jaar onge- bracht de som van f 48,43. Die ten bate van de stichting „Neerbosch", welke onder leiding van mevrouw Bouwman-van der Reest wordt op gehaald door de collectantjes Heleen Capelle, Mieke Stouten en Jozien van 't 'Hoff, bracht in totaal in het jaar 1962 op de som van f 260,55. Een woord van dank aan leidsters en aan de collectantjes voor al dit velq werk is zeker niet misplaatst. Filmavond bioscooponderneming De Conferentiekamer was dinsdag avond flink bezet toen de bioscoop onderneming „Luxembourg" uit Oosterhout een .filmmiddag en -avond had gearrangeerd. In de middaguren kwam de schooljeugd aan haar trekken toen ze in leven den lijve Sjors van de Rebellenclub met zijn onafscheidelijke vriend Sjimmie op het witte doek avontu- i'en zagen beleven in de oerwouden van Afrika. Een veertigtal kindei-en heeft hiervan genoten. Nadat 's avonds enigé voorfilms waren vertoond, o.m. een biljart wedstrijd te Amsterdam, een ten toonstelling uit Peru over Inka af godsbeeldkunst, de Haringvlietbrug in 'het kader van de Deltawerken, enz., vex-scheen de imponerende hoofdfilm met als titel: „De kanon nen van Navarone". Deze omvang rijke rolprent geeft een indrukwek kend beeld van de geweldige strijd, gevoerd in de laatste wereldoorlog bij de nauwe straat tussen 't eiland Kheros en het Griekse vasteland. Door pax'tisanen worden hier na een hevige strijd, die vele mensenlevens kostte,, de geweldige Duitse kanon nen die de straat beheersten, vernie tigd. Het ligt in de bedoeling van de genoemde bioscoop-onderneming in de toekomst meerdere malen naar het eiland te komen. Men heeft in het vooi'uitzicht gesteld de machtige filmwerken: „Spartacus", „El Cid", e.a. Wanneer deze onderneming met zulke apparaten en films opti'eedt als deze avond, zullen de voorstel lingen ongetwijfeld grote belangstel ling blijven trekken. IJS OP HET STRAND Zc nu en dan verandert het strand van Westenschouwen in een onafzienbaar ijsveld. Op het eei'ste gezicht zou men kunnen denken aan een met schuiixx bedekt strand, maar wie een bezoekje brengt aan de plaats, waar duizenden 's zomex-s ontspanning zoeken, krijgt een ijzig wintex-s beeld. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) Gemeenteraad Bruinisse Hieronder volgt de tekst van de motie, die de gemeenteraad van Bruinisse aan de minister heeft ge- stuui-d, over de oester- en mossel- pi'oeven in het Veei'se Gat. „De raad der gemeente Bruinisse, in vergadering bijeen op 25 januari 1963, kennis genomen hebbende van het verhandelde in de Tweede Ka mer der Staten-Genei-aal op 17 janu ari 1963 over het behoud van de mossel- en oestei-cultuur in Zeeland tijdens de voortzetting van de be handeling van het wetsontwerp tot vaststelling' van hoofdstuk XIV (Landbouw en Visserij) der rijksbe groting voor het dienstjaar 1963, vex-klaart ernstig teleurgesteld te zijn over: le. de houding van Z.E. de minister van landbouw en visserij waarbij teruggekomen wordt op de op 31 oktober 1957 door zijn ambtsvoor ganger namens de regering afgeleg de vex'klaring inhoudende dat voor het kunstmatig kweken van oesters en het verwateren van mosselen na ampel beraad 'besloten was tot het nemen van proeven in een proef- bassin, aan te leggen in het Veerse Gat; 2e. het feit, dat Z.E. de minister .van yerkeer en waterstaat, hoewel hem daarvoor op de begroting van verkeer enwatestaat voor het dienstjaar 1962 een post van 2 mil joen gulden ter beschikking stond, geen aanleiding heeft gevonden de daadwerkelijke aanleg van het be oogde proefbassin te bevorderen en blijkende, uit de begx'oting 1963 waarop de hierbedoelde post niet is hei'haald, ook niet voornemens is alsnog uitvoering te geven; verzoekt de x-egering en de be trokken ministers in het bijzondei', dringend le. alsnog de aanleg van het px%oef- bassin in het Veerse Gat voor het nemen van proeven voor het kunst matig kweken van oesters en het verwateren van mosselen te doen doorgaan; 2e. er goede nota van te nemen, dat het verloren gaan van de oester- en mosselculttur voor Zeeland de on dergang van honderden bedx-ijven tengevolge zal hebben, hetgeen voor de instandhouding van enkele dorps- BERGUM. Vermoedelijk tengevol ge van kortsluiting is woensdag avond omstreeks 9 uur het boerde rijtje annex kippenfokkerij van de heer K. K. Keiser in Oude Bildtzijl door brand geheel verwoest. ROTTERDAM. Het definitieve jaarcijfer voor de haven van Rotter dam is voor 1962 vastgesteld op 25.636 binnenkomende schepeix met een gezamenlijk netto-register-ton- nage van 63,7 miljoen ton. Voor 1961 waren deze cijfers 24.553 en 58,5 miljoen ïx.r.t. Door het instorten van een wo ningcomplex in Tx-ipoli in Noox-d- Libanon zijn dinsdagavond veertien mensen om het leven gekomen. Bervroren landbouwproduklen De strenge vorst van de laatsle weken schijpt van invloed te zijn geweest op de nog in bewai'ing ge houden landbouwgewassen zoals de uien, aardappelen en wijnpeen. Bij sommige landbouwers, waar steek- pi'oeven wex-den genomen, bleek er vorstschade te zijn. Ook bij boei-en die hun produkten op moderne ma nier met stro en plastic hadden af geschermd tegen de winterkou wer den bevroren aardappelen e.d. aan getroffen. Het vriest ook in de nieuw gebouwde landbouwschuren. waar in plaats van een houten dakbeschot z.g. latering met riet is toegepast. Omdat de veestallingen in deze schu ren allen brandvrij zijn gemaakt kan van hieruit de warmte niet meer in de tasruimten komen en valt het niet mee om de voi*st te weren. Veevoe der e.d. moet dan ook terdege wor den afgedekt. ZONNEMAIRE Oliebollenactie De leden van de hervormde vi'ou- wenvereniging hebben een oliebol- len-aktie gehouden voor het beroe- pingswerk van een eigen predikant. De aktie werd een succes, gezien de opbrengst van f 250,Een dank woord aan allen, die deze aktie zo vlot deden verlopen, is zeker op zijn plaats. gemeenschappen volledig catastro faal zal zijn; 3e. door voorlichting o.a. aan de be trokken ovex-koepelende vissei'ij-or ganisaties en de meest belangheb bende gemeentebesturen een inzicht te verschaffen in het technisch mo gelijke van het voor ogen slaande opdat die organen in staat zullen zijn hun beleid tijdig op de toekom stige ontwikkelingen te kunnen af stemmen". In Nieuw-Guinea zijn de postze gels met de opdruk „UNTEA" van twee cent, tachtig cent en twee gul den nog steeds niet vei-krijgbaar. De zegels waren reeds spoedig na uit gifte uitverkocht. Negen mensen zijn er in geslaagd uit Oost-Duitsland onopgemerkt over de zónegrens naar West-Beiiijn te vluchten. Op één plaats kwamen zes jongemannen en een 52-jarige vrouw in twee groepen over de muui\ VENLO. De gemeenteraad van Hel den heeft besloten om tot afbraak ever te gaan van het uit 1650 dale- rende oude raadhuis te Heldendorp. Daar dit gebquw op de voorlopige monumentenlijst staat, zal er eerst nog een vergunning moeten komen van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. PRINSES Vriezen deed het niet. Er weifelde wat kil licht buiten. Kil januari- licht, dat reeds in de morgen typisch scheen voor een huis-, tuin- en keu ken-dag in een huis-, tuin- en keu ken-winter. In de klas was hel vrij intiem, want dat wordt het altijd als het buiten zo akelig en onbestemd is, zo weinig pittig en karakteristiek. De leraar stond voor de klas. Hij te kende in snelle bewegingen zijn cir kels en driehoeken op het bord, strooide er zijn sinussen en cosinus sen tussen, maakte halen en schreef er kleine driftige wiskundezinnetjes bij. De concierge was al geweest en had vernomen, dat er geen absenten waren. De kansen op verdere ont spanning lagen dus bepaald on gunstig. De „beurten" moesten nog komen en of ieder met zijn constructietjes in zijn schrift wel safe zatviel nog te bezien. Het zou nog volle veertig mi nuten duren, voordat de klas werd gelucht. Op de gang zag men dan weer eens een bekend gezicht. Wel licht had iemand nog een sterk ver haal in petto, waarvan voor school- aavang juist niets meer was geko men. Men kon eens kijken hoe op wekkend de sfeer in het physica- of scheikundelokaal wel was. Men kon weer eens wat dampjes inademen. Zover was het echter nog niet. De leraar ging onvermoeid door, vuurde pikante vraagjes op de klas af en krabbelde dan weer haastig op het bord, want het lesuur werd wel uit gebuit. Toen gebeurde het. Juist werd daar op het bord een klein driehoek je met de spons schoongeveegd, toen zeurend en doordringend de school- sirene ging, op een - dat begreep ieder - onmogelijk moment. Er was geen verwarring, wel diepe stilte. De leraar, de spons nog in de hand, draaide zich een kwartslag om en vroeg wonderlijk geresigneerd: „Is dat mijn toeter?" Er kwam een merkwaardig antwoord. Een jongen (de langste, de knapste) achter in de klas, veerde opeens uit zijn bank en riep hard: „Een prins, een prins!" Voor verbazing over deze uitschie ter was al geen tijd meer, want ge- lijktijdig vrijwel zwaaide de deur open en stond „de baas" in de deur opening: „Meneer, jongelui er is een prinses geboren". De leraar ver dween haastig van het toneel, 7naar de jeugd was door het dolle heen. Op de gang was het een heksenke tel. Overal was druk gepraat en ge lach en ieder dromde samen in de gymnastiekzaal, waar het allemaal nog eens netjes werd verteld. Toen op huis aan, op weg naar een lange, heerlijke, vrije dag. Zierikzee bleek reeds als bij toverslag veranderd. Vlaggen, muziek, erepoorten en overal blijde mensen. Prinses Bea trix, de eerste in het Koninklijk Ge zin, had het levenslicht aanschouwd. Er was alleen maar meer plaats voor verrukkelijk en langdurig feestvie ren. EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2