De kloof wordt smaller Ckefarme 4 IjBnaBin Uitvalsweg gewenst Grevelingendam-afrit Groeneweg 4-voudige combinatie inderdaad veel beter! Vondst van zeer oud scheepsfragment GEMEENTERAAD BRUINISSE BLIK DOOR HET WERELDVENSTER BRUINISSE, 26-1. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse zjjn nog verschillende belangrijke zaken aan de orde ge steld na de nieuwjaarsrede van bur gemeester C. II. van de Linde en de beantwoording uit de raad. Verzoeken om subsidie voor de Nederlands-Belgische vereniging Zeeland te Middelburg, het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie te Amsterdam, de Vereniging voor In strumentale Muziek te Middelburg, de stichting Recreatie 's-Gravenha- ge voor de actie „Opgeruimd staat netjes" en voor het gezamenlijk be kostigen van een Zeeland bungalow in „Het Dorp" werden algewezen. Wel werd ingewilligd het verzoek van de Stichting Dienst der Geeste lijke Volksgezondheid in de provin cie Zeeland, om de subsidie te ver hogen van 3 tot 10 cent per inwonea^ Bericht werd ontvangen van G.S: dat aan Bruinisse over 1963 geen volume voor de bouw van woning wetwoningen is toegekend. Bouw garages Enige discussie ontstond over het advies van de directeur van de Cen trale Dienst Noord-Zeeland, waarbij deze adviseerde, uit een oogpunt van welstand niet toe te staan dat de door de gebrs. Bal aan de Dx-eef te bouwen garages worden opgetrokken van betonplanken. De heer M. van de Velde (arb.), zei dat wanneer de garages in steen moeten worden op getrokken de bouw voor deze jonge initiatiefnemers geen aantrekkelijk heid meer heeft. Bouwen van steen wordt veel te duur. Het duurt veel te lang eer alle vergunningen zijn verkregen en intussen zijn diverse aanvragen voor het bouwen van autoboxen in behandeling. De voor zitter zei dat de gebrs. Bal voor de bouw van deze garages wel gebruik mogen maken van betonplanken, maar alleen voor zover daarmee niet op het zicht gebouwd wordt. Geen bezwaar ontmoetten de sala risverhogingen en verhoging van kindertoelage volgens de desbetref fende circulaires van de minister van binnenlandse zaken, terwijl dè 9e wijziging van de algemene begro ting 1962 zonder hoofdelijke stem ming werd goedgekeurd. De aankoop van een telmachine voor netto f 1602 werd goedgekeurd, evenals de verhuur van het pand Bergstraat 12 aan de heer P. Fluijt te Sirjansland. Verkocht worden twee woningen in plan-West ,te we- ten het pand Noordstraat 28 aan mevr. wed. L. Kleppe-Platschorre en het pand Noordstraat 30 aan mevr. M. de Ronde-Kostense, beide voor f 10.000 per stuk. Nieuwe straatnamen De bijzondex-e lagere school wenst aan te schaffen :1. een vloeistof du plicator; 2. een klassikaal telraam en 3. de betegeling van het nog niet verharde gedeelte van het school plein. Zij vroeg en verkreeg de toe stemming van dte raad voor het doen van de uitgaven voor een en ander. Eveneens werd verleend een voor- I schot van de vergoeding vakonder wijs aan die school nu mej. G. P. Boot te Schax-endijke daar les gaat geven in nuttige handwerken. Er zijn twee straten in plan-West die van een naam moeten worden voorzien. Dit is als steeds voor vele leden een moeilijke materie. Enkele leden hebben gedacht aan de naam Delta9traat voor de straat lopende van de Noorddijk in zuidelijke rich ting. De heer de Koning voelde meer voor de naam Havenstraat. Naar het Deltaplan, dat zoveel schade berok kent aan de mosselvisserij wil hij geen straat noemen, doch met 5-2 stemmen, (de Koning en Jumelet) werd toch de naam Deltastraat ge kozen. Met algemene stemmen werd op voorstel van de heer M. v. d. Vel de de straat langs de brandput in planrWest Meidoornstraat gedoopt. De aanvraag tot het beschikbaar stellen van een crediet voor het aan schaffen van een sneeuwploeg door b. en w. werd terug genomen. Men kan ook sneeuwruimingsmateriaal door een loonwerker laten aanschaf fen en deze bij voorkomen inschake len, doch de heer C. Kik (SGP) zou liever zien, dat de gemeente zelf een trekker aanschafte. Wat te licht is voor een ijsploeg zal te zwaar zijn om het sportveld te maaien, aldus repliceerde men van de zijde van b. en w. Ten slotte wilde men alle vqor- en nadelen nog wel even bekijken. -Grondverkoop Door de heer A. Schilperoort zal op de algemene begraafplaats een bescheiden materialen-bergplaats worden neergezet. Een stuk grond tussen de woningen aan de Stein- straat en het brandpad achter de woningen aan de Kon. Julianastraat doet weinig dienst, het werd inder tijd wel gebruikt voor materialen- bergplaats van de gemeente. Beslo ten werd een strook grond te ver kopen aan de smid A. Kriger en aan de bakker L. S. Abrahamse, op de rest zullen autoboxen worden ge bouwd, waarvan er al enkele ver kocht zijn. Bij het voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling IZA Zeeland, bracht de heer van de Vel de (arb.) enkele bezwaren naar vo ren betreffende het feit dat de amb tenaren een eigen ziekenfonds heb ben. Zij verzwakken daarbij de po sitie van de algemene ziekenfondsen. Ook meende hij dat het IZA een ho gere premie heft, dan de algemene ziekenfondsen. De voorzitter weer sprak de bezwaren van van de Velde De heer M. A. Mol wil naast zijn bedrijf aan de Dorpsweg nog een strook grond aankopen voor uitbrei ding. Het wordt hem verkocht a.d f 5,85 per m'-'. De heer de Koning verdedigde de belangen van de land bouwer die door deze uitbreiding ge dupeerd wordt, daar hij een deel van zijn grond verliest. Voorschot bijzonder lagere school Het bedrag van het voorschot te verlenen aan de bijzondere lagere school werd vastgesteld op f 55.43 per leerling, of totaal f 6928,75. De heer H. W. Bossers zou een autobox willen neerzetten in zijn tuin tussen Burgemeester Hagelaan en Prinses Margrietstraat. Deze tuin heeft echter alleen uitgang via het brandpad tussen genoemde straten en het is volgens het wederopbouw- plan verboden dat auto's op deze manier uitbaning zouden kunnen krijgen. Hoe zeer men de heer Bos sers ook ter wille zou willen zijn, het wederopbouwplan belet dit. Uitvalsweg Het punt dat men voor het laatste heeft bewaard is de uitvalsweg, die Bruinisse graag zou willen zien, om van de autosnelweg over de Greve- lingendam, ter hoogte van de vis sershaven, waar nu de directiege bouwen van Rijkswaterstaat staan, op de afrit naar de Groene weg te komen. Rijkswaterstaat arrondissement Goes voelt niet veel voor dit plan. Aan de hand van een gedetailleerde kaart werd de situatie ter plaatse nog eens bekeken. De heer de Koning kon de weige ring van Rijkswaterstaat om het verzoek in te willigen niet begrijpen. Overal als hij naar het noorden rijdt komt hij afbuigingen van de weg naar de naastliggende dorpen tegen en de gehele raad is er van overtuigd, dat alles moet worden ge daan om het ver2oek ingewilligd te krijgen. De heer v. d. Velde ver wacht ook akties hiervoor van de V.V.V. en middenstand, want het is vooral de middenstand die van de weg profijt zal hebben. Geslaagd ijsfeest voor de jeugd te Oosterland OOSTERLAND, 26-1. Voor het eerst waren de ijsbanen op het „Heerer.hof" in zodanige staat dat zij geschikt bevonden werden door het bestuur van de ijsvereniging „Win terleven' 'alhier, om er een school- kinderfeest op te houden. Voor de wedstrijden bestond grote belang stelling van de zijde der schooljeugd, die elkaar om het felst bekampten. De uitslagen wax'en als volgt: Eerste klas: ei op lepel. Eerste prijs: Leny Meerman, Janny Ver- straatten, Rinus v. d. Berg. Tweede prijsRia Zwager, Frans de Later en Hans van der Werf. Derde prijs: Jacquelina van der Maas, Maarten Otte, Eugeen Waasdorp. Vierde prijs: Berta van den Berg, Rien Beije en Leendert Otte. Tweede klasse: blokjesi'apen. Eer- ste prijs: Han Stroosnijder, Henk Capelle, Martijntje van der Maas en Nelleke de Later. Tweede prijs: Nico Bolyn, Leen Stoutjesdijk, Christiaan van Almenkerk en Matty de Jonge. Derde prijs: Han Steenpoorte, Jan Stoutjesdijk, Corry Verstraatten en Jan Meerman. Vierde prijs: Hans Stouten en Joke van den Houten. Derde klas: koekhappen. Eerste prijs: Piet Otte, Joop van der Werf. Tweede prijs: Jan Hoogendoorn en Adrie Bal. Derde prijs: Rinus van der Have en Ad van den Berge. Vierde prijs: Johannes de Bruine en Peter Stouten. Vierde klas: hardrijden. Eerste prijs: Jac. Bolle; 3e prijs: W. Stou ten; 3e prijs: Leo Stoutjesdijk; 4e prijs: Leo Stouten; 5e prijs: Rinus Kort; 6e prijs: Kees Zeijler. Vijfde en zesde klas: hardrijden meisjes. Eerste prijs: Marijke Meer mannen Maja van der Maas. Tweede prijs: Gré Jansen en Ria Bakker. Derde prijs: Leny Bal en Joke Roks. Vijfde klas: hardrijden jongens. Eerste px-ijs: Jaap de Bruine; 2e prijs: Dies Goudzwaard; 3e prijs: Leen Steenpoorte; 4e prijs: L. van der Maas; 5e prijs: Jan van dei- Maas; 6e prijs: Karei Hendi'ikse; 7e prijs: Rien Mol. Zesde klas: hardrijden jongens. Eerste prijs: W. Stouten; 2e prijs: Kees Lems; 3e prijs: Adx-ie Voor- beijtel; 4e prijs: Bram Roks; 5e prijs: Rinus Dorst; 6e prijs: Danie van der Have. De kindex-en werden allen verrast met een penny wafel, terwijl ook de leerlingetjes van de chr. kleuter school door het bestuur met een der gelijke tractatie werden bedeeld. Al met al werd het een leuk kinder feest, waarmee „Winterleven" eer mee ingelegd heeft. BOUWVAKARBEIDERS en SNEEUWRUIMEN DEN HAAG, 26-1. In verband met de aandrang die op het bouwbedrijf wordt uitgeoefend tot inschakeling van bouwvakax-beidex-s bij het rui men van sneeuw en de kolenvoor- ziening vestigen de werkgevers- en wex-knemersorganisaties in het bouw bedrijf er de aandacht op, dat het de Nederlandse arbeider, die tengevol ge van weei'somstandigheden niet in zijn vak werkzaam kan zijn wel de gelijk is toegestaan ander werk te aanvaarden. Het ligt voor de hand dat daar waar het noodzakelijk is, een bei'oep ter zake op de bouwbedrijven kan worden gedaan, die met medewer king van hun wei-knemers de gesig naleerde noodsituaties kunen helpen oplossen. STOFFELIJK BLIJK VAN WAARDERING Jarige Zierikzeese melkrijder kreeg verrassing thuis zaterdagavond in zijn woning aan de Korte Nobelstraat te Zierikzee kwa men aanbieden. In de middaguren hadden de melkveehouders hun feli-, citaties vergezeld laten gaan van een bloemstuk. Melkrijder Westerbeke behoeft zich nu op zijn route langs 's Heren we gen niet meer eenzaam te voelen, want dan laat hij de muziek maar wat harder uit zijn radio komen. De gezamenlijke melkveehouders van Dreischor, Schuddebeurs, Noord- gouwe, Zonnemaire en Brouwersha ven hebben de bekende melkrijder, dhr. J. Westerbeke te Zierikzee - bij gelegenheid van zijn vijftigste jaar dag - een bijzonder aardige attentie bezorgd in de vorm van een gloed nieuwe autoradio. Met dit waarde vol geschenk wilde men uitdrukking geven aan de waardering voor de wijze waarop de heer Westerbeke zijn werk doet en deed, vooral in de meer dan barre omstandigheden van de laatste ijs- en sneeuwweken. Die gezamenlijke melkveehoudei's uit Dreischor, Schuddebeurs, Noord- gouwe, Zonnemaire en Brouwersha ven wisten al lang dat hun melk rijder zaterdag zijn vijfstigste ver jaardag zou vieren en dat hadden ze blijkbaar ook goed in hun oren ge knoopt. In tegenstelling tot vroegere melkophalers blijkt de heer Wester beker - ofschoon hij wel eens wat wild uit de hoek kan komen - toch erg gezien te zijn bij de melkvee houders. Westerbeke zit nu weer al zo'n slordige veertien jaar op de melkwagen van de firma C. van der Wekken uit Zierikzee en daarvoor had hij er ook al enkele jaren op zitten in het gewone vrachtvervoer. Die melkveehouders waren het ex- lang over eens dat hij het goed doet en hadden er wel begrip voor dat het bij windkracht acht heus niet mee valt met hem mee te gaan om de melkbussen bij de boerderijen op te halen. Gewapend met handschoenen, laarzen en schoppen is hij de laatste maand de sneeuwhopen dapper tege moet getreden en keer op keer heeft hij zijn melkwagen uit de hergen sneeuw moeten graven, om zijn weg naar de melkfabriek te Zierikzee te kunnen volbrengen. Geen „sneeuwcent" Steen en been heeft hij geklaagd over de zo fel begeerde „sneeuw cent",.welke het C.M.M.C.-bestuur, in samenwerking met de Vex-enigde Zui- velbereiders voor de melkslijters op Schouwen-Duiveland had ingevoerd. Waar blijft onze cent? moet hij op waarlijk niet zachte toon gezegd heb ben tegen mensen die het maar wil den horen. Wij weten niet of het er deze win ter nog van zal komen dat de heer Westerbeke zijn sneeuwcent van be doelde instanties krijgt. Wij vrezen helaas van niet. Mogelijk dat hij op zijn vijftigste verjaardag echter toch tevreden gesteld is met de fx-aaie autoradio, die een deputatie van de gezamenlijke melkveehouders hem Sclieepvaartbericliten Ampenan, 27-1 te Calcutta. Kelletia (t.), 26-1 van Stockholm naar Rotterdam. Koratia (t.), 27-1 te Punta Cardon. Philippia (t.), 26-1 van Le Havre naar La Shklrra. Spijt om sneeuw BATH, 27-1. De dooi die zon dag in Engeland zijn intrede deed is door de Britten met instemming begroet. In de Westengelse plaats Bath ech ter zag een man met lede ogen aan hoe de sneeuwlaag lang zamerhand verdween. Tenein de raad liet hij uit Londen duizend zakken kunstsneeuw aanrukken. Nee, het was geen „sneeuw-minnaar"maar een filmproducent, Val Guest, die maandag zou beginnen met opnamen in het winterse land schap voor een nieuwe film. Waarom dan ook niet eerder begonnen? AMSTERDAM. Bij een autobotsing op de rijksweg Amsterdam-Utrecht, ter hoogte van de spoorwegovergang onder Loenersloot, is de 20-jarige militair J. J. M. Katz uit Abcoude om het leven gekomen. Dat premier Chroesjtsjef zich be reid heeft verklaard buitenlanders toe te staan zich op Russisch gebied te komen overtuigen of ergens een kernexplosie heeft plaats gehad of niet, is niet het enige teken dat de kansen aanzienlijk gunstiger zijn ko men te staan voor een beëindiging van nucleaire experimenten. Het was ook op Russisch verzoek dat in New-York Amerikanen en Sowjets zich vorige week aan de tafel schaar den om de hervatting van het al ruim vier jaar slepende gesprek hierover in Genève voor te bereiden. En de vorderingen schijnen van dien aard te zijn dat nu ook een Britse gedelegeerde aan die voorbereidin gen deelneemt zodat het Geneefse gesprek op een andere plaats in feite al schijnt begonnen. Nu is het aantal van drie inspec ties aanzienlijk minder dan de Ame rikanen hadden geëist als minimum. Maar het belangrijkste is dat de Russische premier in principe zijn verzet tegen dat soort controle op de naleving heeft opgegeven. Dat ver zet baseerde zich op de overweging dat de buitenlandse inspecteurs on der de hand ook spionage zouden kunnen bedrijven. Geen geheimzinnige stralenkastjes Het struikelblok in Genève is steeds geweest hoe men zeker kon zijn dat de andere partij toch niet stiekum proeven zou nemen en het westen heeft daarvoor de „ziuarte dozen" - automatische (dus onbe mande) waarnemingsposten op wel gekozen punten - onvoldoende ge acht, wat door de Russen wel bestre den maar nooit met bewijzen weer legd is. Door. het toegeven van Chroesjtsjef in zijn correspondentie met Kennedy is de kloof die de op vattingen scheidde, nu versmald tot alleen de kwestie van het aantal. Mede omdat van Russische zijde al eens eerder min of meer instem ming met internationale controle is betuigd, zonder dat daardoor het verdrag voor een kernstop naderbij kwam, is al te groot optimisme nog niet gewettigd voor het komend Ge- neef s gesprek. Maar de tegenstelling tussen de standpunten is nu kleiner dan ooit en dat is wel hoopgevend. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Goes (vac. N. M. Nijs- sen) (toez.): J. Tammeling, Koudum; door de Gen. Syn. als predikant voor <t bijzondere werkzaamheden (evange lisatie-arbeid in Frankrijk): kand. R. Drost, Driebergen. Bedankt voor Oud-Beijerland (vac. E. J. Schimmel): P. J. Bos, Sprang; voor Heinenoord (toez.): J. de Jager, Amerongen. Ger. Kerken Beroepen te Hoogeveen (vac. D. H. Borgers): H. Riezebos, Luttelgeest; te Carambeï (Brazilië): K. L. F. le Grand, laatstelijk miss. pred. op Zxxid Sumatra, met vei-lof in Nederland, die voor dit beroep bedankte. Evang. Luth. Kerk Beroepen te Edam-Monnikendam: M. A. van Teylingen, Nieuwe Peke- la-Winschoten; te Enschedé als pre dikant voor bijzondere opdracht: mej. da. J. A. P. Ris, Woerden. Aangenomen naar Purmerend (in combinatie met Zaandam): J. Halle- was, Zaandam. Ger. Gemeenten Beroepen te Almelo, Borssele en te Boskoop: P. Blok, Dirksland. Ned. Hei-v. Kerk Dr. D. Kalmijn (vroeger te Dreischor) ever „Vierhonderd jaar Heidelbcrgse Catechismus" Dr. D. Kalmijn uit Gouda, Neder lands Hervox-md predikant aldaar, welke o.a. van 17 februari 1946 tot 11 juli 1948 de hervormde gemeente van Dx-eischor als dominee heeft ge diend, heeft in het „Kerkblaadje" een belangwekkend artikel geschre ven met betrekking tot het jubileum van de Heidelbergse Catechismus. Het herdenken van iets is de histo rie laten spreken maar het belijden der kerk veroudert nooit en dr. Kal mijn noemt het Heidelberger Leer boek dan ook geenszins een ver ouderd leerboek, maar een leidraad voor onze tijd, welke aan betekenis - ook na vierhonderd lange jaren - nog niets aan betekenis heeft inge boet. Het zou van meer wex-kelijk- heidszin en eerlijkheid getuigen, als men er ook eens in onderdook aldus Dreischor's vroegere predi kant. Bang voor politiek Terloops verdient het argument van Chroesjtsjef aandacht. Dat luidt: als een dergelijk verdrag door het Amerikaanse parlement niet kan worden aanvaard zonder deze vei ligheidsklep, dan moet daar maar rekening mee worden gehouden. Het gebeurt niet vaak, dat de leider van de U.S.S.R. zo'n grote waarde hecht aan het tevredenstellen van de open bare mening. Men zou er uit kun nen opmaken dat de tegemoetko mendheid van de rode premier mede ingegeven is door een zeker respect voor de publieke opinie bij hem thuis. De propaganda tegen de kernproe ven - van de Amerikanen heeft ook bij de Russen onbehagen gewekt over het voortduren ervan ook in eigen land. Dat werd wel aangetoond door de grote omzichtigheid waar mee het Russisch publiek op de hoogte werd gesteld van de eigen verrichtingen op dat gebied, voorzo ver het al werd ingelicht Kennelijk vergaat het de Russen niet anders dgn de bevolking van andere landen: ze zijn de kernproe ven meer dan zat. Zozeer dat zelfs Chroesjtsjef daarmee rekening moet houden. Gevaar voor kerkorgels DEN HAAG, 28-1. De grotendeels uil hout vervaardigde orgels kunnen slecht tegen langdurige droogte. Ge durende de vorst werd er in de ker ken flink gestookt, meer dan tien, twintig jaar geledenwant thans maakt men veelal gebruik van olie- stook en hete lucht verwarmingssys temen. Bij veel van deze systemen is het niet mogelijk het voor de or- gels vereiste vochtigheidspeil (60 tot 70 gr.) te handhaven. Sommige or ganisten zijn de laatste tijd dan ook tot hun schrik tot de ontdekking ge komen dat hun dierbare en vaak eeuwen oude instrumenten gebreken gaan vertonen. De bond van protestantse orgel bouwers in Nederland wijst er daar om op dat men er goed aan doet het vochtgehalte van de lucht in de kerkgebouwen' voortdui-end te con troleren. Bepaling van windkracht Er bestaat tegenwoordig grote be langstelling voor het weerbericht. Iedereen heeft op de televisie of op de radio wel eens een cijfer horen noemen dat de windkracht aangeeft. Volgens een systeem dat in 1805 door de Engelse admiraal Beaufort werd ontworpen kan iedereen zelf vrij ge makkelijk deze windkracht vaststel len. Dit blijkt wel uit het onder staande overzicht, waarin achter de benaming van de wind en het cijfer van de windkracht een aanwijzing wordt gegeven om dit windkracht- cijfer vast te stellen. Windstil (0), rook gaat omhoog. Zwakke wind (1), wind aan rook zichtbaar, aan windvaantjes niet. Zwakke wind (2), windvaantjes be wegen, wind voelbaar in het gezicht. Matige wind (3), bladeren steeds in beweging. Matige wind (4), kleine takken bewegen, papier dwarrelt op. Vrij krachtige wind (5), kleine tak ken zwaaien, golven op gesloten water. Krachtige wind (6), grote tak ken bewegen, wind fluit. Harde wind (7), hele bomen bewegen, wind hin dert het lopen. Stormachtige wind (8), kleine takken breken, wind be moeilijkt het lopen. Storm (9), lichte schade aan huizen (dakpannen). Zware storm (10), bomen worden ontworteld, flinke schade aan hui zen. Zeer zware storm (11), ernstige schade aan gebouwen. Orkaan (12), windsnelheid meer dan 120 km. per uur. Ingezonden mededeling Vier betrouwbare middelen In 1 tablet doen wonderen tegen pijn en griep I Elk der vier bestanddelen van Chefarine „4" is wereldberoemd. De combinatie in één tablet werkt nog krachtiger. Bovendien zorgt één der bestanddelen, dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f3.50 KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. In het jaar 1962 zijn in Amsterdam, blijkens een voorlopige telling van het Bureau van Statistiek der gemeente, 73 per sonen overleden en 2457 ernstig ge wond tengevolge van vei'keersonge- vallen. AMSTERDAM. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Federatie van Beroepsverenigingen van Kunste naars zegt in een telegram aan de staatssecretax-is van O. K. en W. mr. Y. Scholten, met grote verontx-usting kennis te hebben genomen van de door hem ingenomen houding ten aanzien van de actie der letterkun digen. HOEK VAN HOLLAND. Een eer ste poging van de drijvende bok „Simson" in de ertshaven van „Europoort" om de „Thuntank", de -Zweedse kusttanker die tien. dagen geleden in een vliegende storm op de Noordzee is omgeslagen, te kan telen, is mislukt. ARNHEM. Mies Bouwman en dr. A. Klapwijk hebben in Arnhem op het terrein waar eens het dorp voor blijvend invaliden zal ven-ijzen, een monument onthuld dat de dank wil vertolken aan het Nederlandse volk. DEN HAAG. Het dagelijks bestuur van de K.V.P. heeft in een verkla ring over de internationale politieke situatie verklaard, dat het optreden van px'esident de Gaulle de publieke opinie tei'echt heeft geschokt. Dit optreden heeft ernstig inbreuk ge maakt op de solidariteit tussen de lid-staten van de E.E.G. GOOR. In Goor heeft tijdens het vervoer van een a.s. moeder met de ambulancewagen van het Nederland- sche Roode Kruis naar het Konin gin Julianaziekenhuis te Hengelo een alledaags gebeuren plaats ge vonden op een niet alledaagse ma nier. De baby had plotseling haast gekregen om ter wereld te komen en heeft de aankomst in het zie kenhuis niet afgewacht. De meerij- dende Rode Kruisverpleegster ver leende hulp. Ingezonden mededeling ONDERZOEK VAN R.O.B. DEN HAAG, 26-1. Het zo juist verschenen bulletin van de Rijks dienst voor het Oudheidkundig Bo demonderzoek in Amersfoort deelt mede, dat in de Noordoostpolder bij Schokland een stuurboord van een overnaadsgebouwd, geheel bewegerd schip is gevonden, dat waarschijn lijk mag worden beschouwd als da terend voor de zeventiende eeuw. Het zeer interessante fragment, dat voldoende gegevens vertoont om ver dere reconstructies mogelijk te ma ken, is in onderzoek en wordt ge heel getekend. Het bijzonder interessante achter gedeelte van een stuui'boox'd van een groot, zwaar gebouwd schip, waar van de bovenkant geheel intact is, is naar de werkplaats te Hethelha- ven ter conservering ovei'gebracht. LAUWERSZEE. - Tijdens bagger- werkzaamheden op de Robbenplaat tussen Oort en Robbengat is - vol gens een mededeling van de heer G. J. Lub uit Bennekom - een romeinse bronzen munt gevonden. Deze is in het Kon. Penningkabinet, Den Haag, gedetermineei'd als een as of dupon- dius van keizer Gordianus III (238- 244), die geslagen is in 240. HET GEHEIM VAN TURTON TOWER 8. „Genade.wees bai'mhartig, Aram", kx-eunt Creep op de knieën vallend. „Ver zwijg wat je gezien hebt, toen in het bos bij het Sioux-kampAls de rechters in Engeland het horen, dan is de galg voor mijHet.het was geen moord, weet jcO'Connor lag immers al te sterven. De Sioux hebben hem vermoordde Sioux! Ik heb hem alleen uit zijn lijden geholpen. „Je bent ook mede schuldig aan de dood van twintig kolonisten, waaronder Jean Cabot. Ze zijn gedood met de muskelten, die jij en O'Connor aan de Sioux verkwan seld hebben!" zegt. Aram snijdend. „Wij nemen jou en do. twee anderen bij ons aan boord, evenals de lading van dit wrak! Het Engelse hof zal oox'delen over de wanda den, Creep!" Enkele uren later is de lading uit het wrak overgebracht op het schip van kapi tein Frederiks en onder vol zeil laten ze het verluien wrak snel achter zich

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6