Verkoud heid ASPRO EEN MINISTER GEVRAAGD Sjah boekte grote overwinning STAD EN PROVINCIE Kant- en randfinerenCeta-BeverSNELFIX ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 januari 1963 No. 19319 LAND- EN TUINBOUW De verzorging van onze vruchtbomen De aanplant van vruchtbomen en bessen zal ook in dit seizoen weer belangrijk worden uitgebreid. Door de slechte weersomstandig heden, de harde winter die wij thans beleven, is nog veel werk blijven liggen. Op een belangrijk onderdeel bij de aanplant van vruchtbomen en bes sen willen we hier nog eens wijzen, nl. op het plaatsen van de steun palen en het vastzetten van de bo men. In de moderne fruitteelt wordt hiervoor veel draad gebruikt, vooral ook de teelt van rode bessen aan draden ondergaat thans een grote uitbreiding. Aan het gebruik van draad willen wij thans vooral aandacht vragen. Vroeger gebruikte men hiervoor gegalvaniseerd draad, maar dit is sterk aan roest onderhevig. Dit ligt trouwens voor de hand nu steeds meer chemische middelen ter bestrijding van diverse plagen in de fruitteelt worden gebruikt, welke het roesten van draad nog meer in de band werkt. Hierin is nu grote verandering ge komen door het gebruik van vrucht bomendraad waarvan mij zeker is dat het nooit meer roest, en dus een grote besparing betekent. Dit draad bestaat uit een kern van verzinkt ijzerdraad ommanteld met ln de regen... DURBAN, 28-1. Sewsunker (Papwa) Sewgolum, de eerste niet blanke golfspeler, die het open kampioenschap van Na- tal won, kreeg zijn eerste prijs in de regen, omdat de officials hem niet konden toestaan dat hij het clubhuis betrad. Sew sunker, een neger uit Durban, die reeds tweemaal het open Nederlandse kampioenschap heeft gewonnen, zegevierde zondag met een totaal van 293. Hij kreeg in de regen staande een cheque van 400 pond (on geveer 4000 gld.) en een zilve ren beker, waarna de overige prijzen in het clubgebouw uit gereikt werden. De manager van Sewgolum, Louis Neluon zei: „Wij zijn erg verheugod dat Sewgolum eerste werd. Wij wisten dat de prijsuitrei king op deze manier zou plaats' vinden en hebben dit van te voren geaccepteerd". De Zuid- Afrikaanse wet verbiedt dat blanken en niet-blanken zich bij sportevenementen of an dere gelegenheden met elkaar verstaan. een p.v.c. goudgele transparante plastic en wordt door R. S. Stokvis geleverd in rollen van 250 meter. Thans is hiermede het draadpro bleem voor d'e fruitteelt, dank zij deze vinding opgelost en het staat dan ook wel vast dat het gebruik hiervan in de toekomst nog belang rijk zal toenemen. Ingezonden mededeling Voorkom Verandering in Perzië TEHERAN, 28-1. - Het Perzische ministerie van binnenlandse zaken heeft maandag bekendgemaakt, dat 5.598.711 mensen bij het referendum van zaterdag j.l. vóór het hervor mingsprogramma van de Sjah heb ben gestemd en slechts 4.115 tegen. De kiezers moesten zich uitspre ken over zes wetsontwerpen, die door de regering waren goedgekeurd. Het parlement is - zoals bekend - in mei 1961 door de Sjah ontb&nden. Het hervormingsprogramma omvat de verdeling van grote landgoederen onder arme boeren, verplicht onder wijs, meedeling aan arbeiders in de bedrijfswinsten, nationalisatie van bosgrond, verkoop van staatsbedrij ven aan particulieren en nieuwe kieswetten. In Londen deelde een woordvoer der van de Perzische ambassade mee, dat zaterdag ook ruim 271.000 Perzi sche vrouwen hun stem hebben uit gebracht, maar dat dit zuiver „sym bolisch" geschiedde. Voor 45 jaar,.*. NOORDGOUWE. De heer W. al hier heeft een geit verkocht voor niet minder dan honderd gulden. Het was dan ook een uitstekende melkgeefster, nl. 3000 l. in vier jaar tijds. ZIER1KZEE. In hotel „De Faam" werd een drukbezochte vergadering gehouden van de Bond van Arbei ders in de landbouw, tuinbouw en zuivelbedrijf. Gesproken werd over het onderwerp: „Hoe moeten de ar beiders zich verenigen?" BROUWERSHAVEN. Als gevolg van de schaarste aan olie is hier in de avonduren geen enkele straatver lichting, hetgeen vele ongemakken met zich brengt. OUWERKERK. Een 70-tal arbei ders alhier heeft een loonlijst ont worpen, die aan de Landbouwers- bond zal worden opgezonden. ZIERIKZEE. Voor het eerst sinds lange tijd gaf de mannenzangvereni- ging „Luctor et Emergo" een uitvoe ring in „Juliana". ZIERIKZEE. Op de alhier gehou den paar denkeuring is een hengst verkocht voor de kapitale som van f 25.000. ZIERIKZEE. Bij enkele ingezete nen is een grote partij bloem en thee in beslag genomen. ZIERIKZEE. Een bekende sigaren fabriek moet het bedrijf sluiten, in verband met het stopzetten van de aanvoer van ruwe tabak. ZIERIKZEE. De harmonie „Kunst en Eer" heeft de opera „Martha" van F. von Flotov in studie genomen. Rillerig? Onprettig? Vlug: Vrouw viel tegen kachel ROTTERDAM, 28-1. De 79-jarige weduwe J. E. Schellenberg-De Hoo- ge uit Rotterdam, die vrijdagavond in het Bergwegziekenhuis moest op genomen worden met ernstige brandwonden, is daar in de nacht van zaterdag op zondag overleden. De vrouw was tegen een brandende kachel gevallen. MARKTBERICHTEN Aardappelmarkt ROTTERDAM, 28-1. Klei-aardap- pelen 38 mm .opwaarts voor het bin nen land :Bintje f 17-19. Klei-aardappelen 35 mm opwaarts Bintje f 16,50-19. Voor export: Bintjes 35 mm op waarts van de kleigrond f 18,50; Bintjes 35 mm opwaarts van de klei grond - in 2 maten gesorteerd - f 18,75. Binnenland :afwachtende houding. Export: kalme handel. Voer-aardappelen f 4-5,50. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto Graanbeurs ROTTERDAM, 28-1. Tarwe - door sneekwaliteit 17 pet. vocht tot f 34, franco per auto, zomergerst tot f 28,50, haver tot f 26,50, rogge tot f 26, groene erwten f 47-52, schok kers f 50-67, bruine bonen, boeren- schoon tot f 130 franco Rotterdam. ZIERIKZEE Einde kolen-voorrangs- regeling te Zijpe Men deelt ons van officiële zijde mede, dat de kolen-voorrangsrege ling op de veerboot Züpe-A.j.-Polder met ingang van woensdag 30 januari a.s. zal vervallen. Het beëindigen van deze voor rangsregeling heeft alleen betrek king op vaste brandstoffen. Men zal zich herinneren, dat ge noemde regeling - met het oog op precaire kolenpositie op het eiland - enige tijd geleden werd ingevoerd. In de praktijk betekende dit dat ko- lenauto's een bepaald aantal keren voorrang hadden op andere (vracht)- vervoersmiddelen op het Zijpse veer. Nu de positie van vaste brandstof fen op het eiland geen aanleiding meer geeft tot directe bezorgdheid, achtte men het niet juist de voor rangsregeling nog langer in stand te houden. Mitsdien komt hieraan a.s. wdensdag een einde. DREISCHOR Man viel door gladheid De 85-jarige heer J. A. van Bloois kwam in de onmiddellijke nabijheid van zijn woning aan de Bogerdweg te Dreischor vanwege de gladheid van de straat ten val. Enkele om standers snelden te hulp, waarna hij naar het ziekenhuis te Zierikzee werd vervoerd. De bejaarde man bleek een lichte hersenschudding te hebben opgelopen. Brandstoffentoeslag Ofscho.on de regering thans nog niet bereid is een „koudetoeslag" op de sociale uitkeringen te geven, deelt men elders de bezorgdheid over de gevolgen van de langdurige koude Voor bepaalde bevolkings groepen. Zo heeft bijvoorbeeld de gemeentelijke instelling voor sociale zorg van Brouwershaven aan inwo ners, die in aanmerking menen te komen voor een brandstoffentoeslag gedurende de vorstperiode de gele genheid opengesteld om een daartoe strekkend verzoek in te dienen ter gemeentesecretarie. Alleen zij die een berekend inkomen genieten van minder dan f 3354 per jaar, kunnen voor deze brandstoffentoeslag in aanmerking komen. Collekte voor Kinderzorg In Dreischor hebben de jongens en meisjes voor de vereniging „Kinder zorg" te Middelburg in het vierde kwartaal een bedrag van f 22,46 bij een gebracht. In totaal werd over 1962 een bedrag van f 88,86 ingeza meld. Medewerking aan de collec ten in 1962 hebben verleend: Ria Hage, Willie en Laura van der San- de. Kees Nelisse, Krijn Jan v. d. Velde, Ineke van Ast en Ellie Kie- senberg. De collecten stonden onder leiding van mej. C. A. Nelisse. OOSTERLAND Dorpsomroeper maakte ongelukkige val Onze bekende dorpsgenoot, om roeper de heer C. van der Have, kwam vrijdagmorgen, toen hij aan het omroepen was bij de Ooststraat, plotseling achterover te vallen. Het was onbekend of de omroeper kwam te vallen door de gladheid of dat hij plotseling onwel werd. In ieder ge val werd de man door de ijlings ont boden geneesheer dokter de Putter voor opname naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee verwezen, waar hij ter verpleging is opgeno men. Causerie Simon de Waard Op woensdag 30 januari a.s. hoopt voor de Culturele Vereniging alhier op te treden de bekende cineast Si mon de Waard uit Rotterdam. Deze bekende spreker hoopt een causerie te houden - toegelicht als naar ge woonte met kleurige dia's en films - over zijn vorig jaar gemaakte reis naar Turkije. Uiteraard is dit een mooie gelegenheid deze boeiende verteller aan het woord te horen over een weinig bekend land. Een volle zaal ligt dan ook in de lijn der verwachtingen. De hulp voor de vogels Met behulp van een handwagen werd alhier door de gemeentewerk lieden van huis tot huis brood en andere voedselrestanten opgehaald teneinde de noodlijdende vogels te kunnen helpen. Dit voedsel wordt in de naaste omgeving, o.a. het Dijkwa- ter, uitgezet. Zaterdagmorgen kon een tochtje van leerlingen en onder wijzend personeel naar een voorna me concentratieplaats, wegens het slechte weer geen doorgang vinden. Patates-zaak werd lunchroom De patates-friteszaak annex ijssa- lon van de heer K. van der Werf al hier, aan de Kerkstraat, heeft een grondige vernieuwing ondergaan en tevens een belangrijke uitbreiding. Op het gebouw werd een verdieping aangebracht, waardoor ruimte vrij kwam om het bedrijf te vergroten. De verschillende consumpties wor den nu bereidt in een apart vertrek, waar aan een goede ontluchting en invoer van frisse lucht aandacht werd besteed. Het gedeelte waar men de consumpties kan gebruiken is aanmerkelijk groter geworden en belangrijk verbeterd met een moder ne wandbekleding en colovinyl-te- gelvloer, zodat de zaak de naam lunchroom nu zeker volledig waar dig is. De naam die eerstdaags op het verjongde pand zal komen te prijken zal zijn: lunchroom „De Ko librie". Het werk werd verricht door de plaatselijke ambachtslieden, nl. fa. Capelle (metselwerk), fa. Meer man (timmerwerk), fa. Wesdorp (schilderwerk) en gebrs. Beije (smids- werk). Dank zij deze geslaagde ver bouwing is de Kerkstraat een riant woon- en winkelpand rijker gewor den. BRUINISSE V.V.y.-aktiviteiten Zoals reed eerder gemeld, zit het bestuur van de afdeling Bruinissè van de V.V.V. niet stil. Dit bestuur van de V.V.V. in oprichting bestaat thans uit de volgende leden: C. Ju- melet-Kik, voorzitter; J. Pleune, se cretaris; C. Bolijn, adj. secretaris; J. W. Kleppe, penningm. en Ph. van der Est, lid. Burgemeester C. H. van de Linde werd benoemd tot ere voorzitter. Aan de gemeente Bruinissè zal worden gevraagd ten spoedigste een kampeerverordening in het le ven te roepen. Er zal een folder ver schijnen, waarin op de mogelijkhe den van Bruinissè wordt gewezen, als kampeerplaats, als plaats om in een dagtocht te bezoeken (met gele genheid een tocht op de Grevelingen te ondernemen en de Deltawerken te bezoeken). De kabelbaan, waarmee de noord-Grevelingen zal worden afgesloten, vindt zijns gelijke niet in Europa. Als plaats waar het goed vissen is in het water van Greve lingen en Zijpe en als plaats waar het goed mosselen eten is. Verder zal geprobeerd worden het verenigingsleven te animeren tot het organiseren van sportwedstrijden, muziekuitvoeringen, culturele en folkloristische evenementen e.d. Veel belang wordt gehecht aan een goede toegangsweg van de Grevelin- gendam naar 'het dorp ter hoogte van de vissershaven. Verkeerscursus van start Voor de gedurende zes weken te geven verkeerscursus te Bruinissè bestond op de eerste lesavond een bevredigende belangstelling, want ruim 50 cursisten gaven zich op. Deze werden toegesproken door de waarnemend voorzitter van de afd. Bruinissè van de Bond voor Veilig Verkeer, de heer S. J. P. Jumelet, die de nadruk legde op de noodza kelijkheid van het goed kennen van de verkeersregels, omdat immers het verkeer steeds drukker wordt en er steeds meer slachtoffers vallen. Niet zelden gebeuren er ongelukken als gevolg van ernstige verkeersfouten. Nadat de heer Jumelet aldus op het nut van deze cursussen had ge wezen en de aanwezigen had opge wekt lid te worden van het Verbond voor Veilig Verkeer, begon adjudant Pipping aan zijn eerste verkeersles. AMSTERDAM. Door het weelde- tarief van de omzetbelasting op nieuwe automobielen is Nederland nog steeds de „vuilnisbak van Euro pa" voor gebruikte automobielen, al dus de heer J. L. Lang, voorzitter van de afdeling fabrikanten en im porteurs van personenauto's op een ter gelegenheid van de komende RAI-tentoonstelling in Amsterdam gehouden persconferentie. FLITSEN UIT HET BUITENLAND BERLIJN. Maandagmorgen zijn twee Oostduitse grenswachters naar de Franse sector van west-Berlijn ontsnapt. Zij kropen onopgemerkt in uniform met hun wapens onder het prikkeldraad door, aldus de Westberlijnse politie. ROME. In Rome zijn de laatste twee maanden meer dan twintig kinderen van nog geen anderhalf jaar oud overleden aan een onbe kende virusziekte. De verschijnselen zijn hoge koorts met bronchitis en darm-moeilijkheden. Antibiotica hielpen niet. BRUSSEL. Nederland zal evenals de Benelux-partners België en Lu xemburg aandringen op een „zo kort mogelijke" termijn, waarbinnen de Europese commissie van de E.E. G. volgens het Westduitse voorstel een „balans" zou moeten opmaken over de stand van zaken op de con ferentie over het Britse lidmaat schap van de gemeenschap. MADRID. In de Spaanse hoofdstad is bekend gemaakt, dat 14 employé's van twee Madrileer.se bedrijven, die vrijdag voor een militair tribunaal zijn verschenen, tot gevangenisstraf fen variërend van vier tot tien jaar zijn veroordeeld. PARIJS. De premier van Dene marken, Jens Otto Krag, heeft tegen een verslaggever van „Reuter" in Parijs gezegd, dat zijn regering geen beslissing zal nemen over haar hou ding tegenover de gemeenschappe lijke markt vóór hij deze week in Londen met de Britse premier Mac Millan heeft gesproken. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, heeft in een televisie interview verklaard dat de voortdu rende aanwezigheid van een „aan zienlijk" aantal Sowj et-militairen op Cuba reden tot bezorgdheid geeft. PEKING. Het Chinese volksdag blad heeft nu pas een uitvoerig ver slag gegeven van het partijcongres in oost-Berlijn, tijdens hetwelk de Chinese afgevaardigde is uitgejouwd MADRID. Spanje heeft om herzie ning verzocht van de overeenkomst, die Amerika bases op Spaans grond gebied geeft. Het verdrag is in sep tember 1953 voor tien jaar gesloten en loopt dus dit jaar af. Het bevat ook economische en politieke clau sules. BROENEI. In de oerwouden van Noord-Borneo zijn Engelse parachu tisten uit Singapore neergelaten om dat in het grensgebied tussen Noord- Borneo en Serawak met Indonesië Indonesische vrijwilligers zijn waar genomen, zo hebben militaire zegs lieden maandag bekend gemaakt. Op een tempelfeest te Ramong in Zuid-Thailand begroef een „tove naar" zijn medewerker onder drie meter aarde. Hij beloofde het pu bliek dat hij ihem levend zou opgra ven. Na een half uur bleek echter dat de man het experiment niet had overleefd. De „tovenaar" is aange klaagd wegens dood door schuld. Harvey Gantt, een 20-jarige ne ger, is maandag ingeschreven aan de universiteit van Clemson. Hij is de eerste niet-blanke die aan deze uni versiteit zal gaan studeren. President Kennedy verklaart in zijn jaarlijkse rapport over de uit voering van het program der han dels-akkoorden dat de V,S. zich als gevolg van de geweldige groei van de Europese gemeenschappelijke markt geplaatst zien tegenover de uitdaging van „een economie waar van spoedig lean worden verwacht dat zij bijna met de onze gelijk komt". Een „nummer" uit de Katoenshow 1963. Een katoenen fantasie satijn, die zowel uni-kleurig als gedessineerd is. Het hesje is genopt, de rok effen. De voering van de mantel weer genopt en de mantel effen. Schaatswedstrijden op Gemene Geul bij Serooskerke Gezellige uren ondanks de dooi Zaterdagmiddag organiseerde de plaatselijke ijsvereniging Seroos kerke en omstreken, schaatswed strijden voor de schoolkinderen op de ijsbaan van de Gemene Geul. Alhoewel het ijs door de inge vallen dooi wel wat te wensen over liet, werden enkele gezellige uren op het ijs doorgebracht. De kinderen konden na afloop allen een geld- prijsje in ontvangst nemen. De uit slagen zijn als volgt: Hard rijden jongens: 1. Johan Hart; 2. Ab Heijboer; 3. Jan Kloet. Hard rijden meisjes: 1. Janny de Rijke; 2. Corry Bouwman; 3. Joke Bodbijl; 4. Ineke Koopman; 5. Elly de Rijke; 6. Ina v. d. Hoek. Hindernis rijden meisjes: 1. Ineke Financiën en Economie De Rotterdamsche Bank N.V. ROTTERDAM, 28-1. Commissaris sen en directie der Rotterdamsche Bank N.V. zullen aan de op 14 fe bruari te houden algemene vergade ring van aandeelhouders voorstellen het dividend over het boekjaar 1962 te bepalen op 12 procent (onv.). Tevens zal worden voorgesteld in verband met het 100-jarig bestaan van de bank een jubileumdividend uit te keren van 5 procent in con tanten. Koopman; 2. Elly de Rijke; 3. Janny de Rijke; 4. Joke Bodbijl; 5. Ineke v. d. Hoek; 6. Corry Bouwman. Hindernis rijden jongens: 1. Ab Heijboer; 2. Jan Kloet; 3. Johan Hart. Blokjes rapen (groep 1): 1. Jan Quist; 2. Jaap Reinhout; 3. Rien v. d. Hoek; 4. Anneke Geluk. Blokjes rapen (groep 2); 1. Anneke Geluk; 2. Johan v. d. Hoek; 3. Hans v. d. Wielen; 4. Joke Geluk. Lopen met bal: 1. Jan Quist; 2. Jaap Reinhout; 3. Rien v. d. Hoek. WADDINXVEEN. Een vrachtwa gen is op de rijksweg 12 van Rotter dam naar Gouda geslipt en op een groepje mensen ingereden, dat trachtte een andere, geslipte auto mobilist weer in het rechte spoor te brengen. Hierbij kwam de 34-jarige ambtenaar A. N. van den Hondel uit Gouda om het leven. UTRECHT. Het gezelschap van te levisiecritici heeft het afgelopen weekeinde in Utrecht een zilveren Nipkowschijf uitgereikt aan Mies Bouwma n. Deze prijs wordt door het gezelschap toegekend voor de beste prestaties op of „achter" het scherm. Ingezonden mededeling Feuilleton 38 Dokter Mansveld is een kundig man, een tikje onverschillig, cynisch, maar toch een mens. En dit alles manifesteert zich in zijn woorden, als hij gemoedelijk lachend verder gaat: „U hebt me hier een dikke kop gekregen en daarop zit ook al weer wat kleür, dank zij de wande lingen in de tuin. Nu moet u het verder maar zonder ons doen. Kalmpjes aan en niet te lang achter elkaar tippelen, 's Middags een paar uurtjes rusten. En dan komt u over een maand nog eens op mijn spreek uur. Zullen we eens zien, hoe ver u dan gevorderd bent". Yvonne haalt hem uit het zieken huis met haar wagentje. Ze glimt van trots en ze is helemaal niet ja loers, als de zusters hem begeleiden naar buiten. Nog minder, als hij met een vriendelijke handdruk van alle maal afscheid neemt. Zorgzaam helnt ze hem in de kleine auto en dan* rijden ze weg, naar de Van Heemstralaan. Daar is het feest. Er zijn familie leden en er zijn bloemen. Er is een grote taart en in de gang hangt een bordje met het opschrift: „Welkom thuis". Jan-Piet is getroffen door al die genegenheid en bijna krijgt hij tranen in zijn ogen. Yvonne bemerkt het en drukt stevig zijn arm. Voor Jan-Piet is het een openba ring, deze thuiskomst. Daar is ook directeur Alsbasch, die hem harte lijk de hand drukt. In de andere heeft hij een kistje sigaren. „Rook ze in gezondheid op, waarde heer", zegt hij joviaal. door B. J. TEN WESEPE Iedereen is vriendelijk en harte lijk en Jan-Piet lacht verlegen om al deze betuigingen van liefde en genegenheid. Zo is het leven weer waard om geleefd te worden. Als er koffie geschonken is en de feesttaart is aangesneden, staat di recteur Alsbach op. „Waarde heer Jansen, we zijn allen blij en dank baar, dat we u weer gezond en wel thuis hebben kunnen begroeten. Al bent u dan nog niet zover, dat u meteen aan het werk kunt gaan, we zien nu allemaal zelf, dat u een heel eind heen in de goede richting.bent. Van uw beschermelinge - als ik u zo noemen mag, juffrouw van Hels- dingen - heb ik vernomen, dat ze u graag een dag of veertien mee wil nemen naar het mooie zuiden van Frankrijk. Dat zal uw verdere gene zing zeker ten goede komen. Mag ik u dan namens de directie en perso neel van onze bank, deze enveloppe overhandigen? U zult daarin een kleine pleister op de wonde aantref fen, als ik het zo noemen mag, die u tijdens uw vakantie zeker van nut zal kunnen zijn. Nogmaals, dit is niet alleen een attentie van mijn mede directeur en mij, maar ook van het gehele personeel, dat er op gestaan heeft mee te mogen doen eraan te helpen, dat u zo spoedig mogelijk weer gezond in ons midden te zien. We wensen u een prettige vakantie en tot ziens op de bank". Misschien was alles wel een beetje te druk voor Jan-Piet. Maar ja die middag deed hij een dutje in zijn kamer, naar boven geholpen door Yvonne, die niet van zijn zijde geweken was en op zijn kamer ver telde ze van haar plannetje. „We gaan veertien dagen naar de Rivièra, jochie, wij samen. Met het vliegtuig, dat is het minst vermoeiend voor je en ,dan zijn we er binnen enkele uren. Dan heb ik je lekker twee lan ge weken voor mij alleen. Je moest eens weten, hoe verschrikkelijk ego ïstisch ik ben". Jan-Piet liet zijn stok vallen en staat recht overeind. Met beide ar men trekt hij het meisje naar zich toe en omhelst haar. Het is voor de eerste keer, dat hij zijn lippen op de hare drukt, zonder dat ze het hem gevraagd heeft. En Yvonne, die van daag niet voor het eerst wordt ge kust door een jongeman, verbergt blozend haar gezicht tegen zijn borst. „Jan-Pietfluistert ze, „ik houd van je. f 12. In Hons-les-Bains tovert de Mid dellandse zee-zon Jan-Piet bruin. Dogelijks gaan ze naar buiten. Yvon ne heeft voor de duur van de va kantie een auto gehuurd en daarmee maken ze korte trips in de omge ving. Maar doorgaans zitten ze bij de blauwe zee en turen alleen maar naar de gezichtseinder. Jan-Piet heeft veel schroom moe ten overwinnen. Yvonne is dol op zwemmen en reeds de eerste dag neemt ze een duik in 'het koele nat. Jan-Piet voelt zich gegeneerd, als ze in badpak bij hem komt zitten. Yvonne bemerkt het en heeft een spottend woord op haar lippen. Maar ze beheerst zich. Hij is Jan-Piet Jan sen en voor het eerst in een wereld, waarin hij volslagen vreemd is. Dis creet trekt ze een lange badhand doek om zich heen, maar als de jon geman al die andere jonge vrouwen ziet flaneren, begrijpt hij, dat zulks hier heel gewoon is. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5