Griep EEN MINISTER GEVRAAGD ASPRO Man vermoord in suikerwerkfabriek LICHTE DOOI IN VERSCHEIDENE EUROPESE LANDEN Ingezonden mededeling Zoon van Hitier? De bejaardenzorg Beter drinkwater in Rotterdam Huishoudbeurs 1963 Verplichte ziekenfondsverzekeringen Terugkeer van «Ie vorst echter verwacht LONDEN, 26-1. Uit verscheidene Europese landen is vrydag lichte dooi gemeld. De temperaturen in noord-Frankrijk, Zwitserland, Dene marken, het oosten van Oostenrijk en in Hongarije waren even boven liet vriespunt. Ook in Zweden rees het kwik, maar het bleef er enige graden vriezen. Verwacht werd ech- dat de vorst zal tergkeren. De schoolkinderen in Oost-Berlijn zijn naar huis gestuurd met sommen over kolen vervoer. Zeventig scholen in dit stadsdeel zijn gesloten. Be halve in noord-Frankrijk (waar het het licht dooide), ligt Frankrijk nog in de greep van de vorst. Sommige delen van het gebied rond Parijs hebben te kampen met kolentekort. Ook in noord-Duitsland dooide het licht, maar in het Zwarte Woud en andere Zuidduitse gebieden vriest het nog 24 graden. Duitse weerkun digen verwachten dat de dooi slechts een korte „adempauze" is en door strenge vorst zal worden gevolgd. Zwitserland maakt de strengste winter door sinds 1929. Duizenden militairen en burgers hebben samen gewerkt om de tien dorpen, die sinds het begin van vorige week in het Jura-gebergte van de buitenwereld waren afgesneden, te bereiken. Zij zijn daar vrijdag in geslaagd. Engeland in de mist De iets warmere lucht boven En geland heeft zich van Schotland zuid waarts uitgebreid. Over het gehele land hing een ijzige mist, die de vliegdiensten in de war bracht. Er is in veel gebieden ernstig gebrek aan brandstof. Op Cyprus zijn vrijdag drie lijn- toestellen geland, die door hevige regenval en harde wind niet op het vliegveld van Beiroet konden lan den. Wegens de strenge vorst heeft de Bulgaarse regering vrijdag alle scholen gesloten tot het eind van deze maand. Drie bataljons Griekse soldaten hebben vrijdag zeshonderd bussen en auto's uitgegraven, die ten noorden en oosten van Saloniki twee dagen in de sneeuw hebben vastge zeten. Niet alleen Europa heeft het te kwaad: in- de Verenigde Staten zyn minstens 112 mensen gestorven aan uitputting, gasverstlkking of te grote inspanning in de sneeuw, by bran den of ongelukken op gladde wegen. Perzen vóór sociale hervormingsplannen TEHERAN, 27-1. De uitslag van de volksstemming in Teheran over de door de Sjah voorgestelde sociale en agrarische hervormingsplannen is bekend: 521.074 stemmen werden ten gunste van het plan uitgebracht en slechts 834 tegen. De gegevens uit de rest van het land verwachtte men later op de dag. Zoals bekend is behelzen, de her vormingsplannen van de sjah ver deling van grote landgoederen, die eigendom zijn van particulieren, on der arme boeren, meedeling door ar beiders in bedrijfswinsten, nationa lisatie van particulier bosbezit, ver plicht onderwijs en een nieuwe kies wet. Geestelijkheid en groptgrondbezit- ters hadden vrijdagavond in Teheran gedemonstreerd tegen de plannen, daarbij gesteund door aanhangers van de partij van Mossadeq, het rechtse Nationale Front. SPORT VOETBAL Feyenoord vertrekt dinsdag naar zuid-Frankrijk ROTTERDAM, 26-1. Het elftal van Feijenoord, dat binnenkort voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker tegen de Franse kampioensploeg Stade de Reims zal uitkomen, vertrekt dinsdag 29 jan. a.s. naar zuid-Frankrijk. Het ligt in de bedoeling daar een tweetal oefen wedstrijden te spelen. Eén tegenstan der staat reeds vast: zaterdag 2 febr. komt Feijenoord in Antibes uit tegen het Franse militaire elftal. Over de tweede wedstrijd zijn nog bespre kingen gaande. DAMMEN Damvereniging „Zierikzec" Uitslagen d.d. 25 jan. 1963 J. P. Willemse-W. Stoutjesdijk sr. 2-0; H. Kouijzer-W. Stoutjesdijk jr. 1-1; J. Huigens-K. B. Hogerland 1-1. CORDOBA (Argentinië), 26-1. Een zekere Rudolf Krasser, die beweert zelf een onecht kind van Adolf Eich- mann te zijn, zegt dat hij voor het einde van de tweede wereldoorlog tezamen met „de natuurlijke zoon van Hitier" naar Argentinië is ge reisd. Krasser - heeft met papieren op naam van Artur Da Silva bij de po litie van Cordoba om bescherming verzocht. Hij zou lid geweest zijn van een geheime nazi-organisatie en als zodanig verscheidene reizen naar West-Duitsland hebben gemaakt. Daarna zou hij uit de organisatie ge gaan zijn om de oorlogsmisdadiger dr. Mengele op te sporen, die vol gens hem Eichmann aan de Israëli sche autoriteiten heeft uitgeleverd. Bij dit onderzoek zou men hem met de dood bedreigd hebben. Acht maan den geleden zou hij de zoon van Hit ler nog In La Falda hebben ontmoet. In Japan hebben vierhonderd trein reizigers naar Tokio een schuilplaats gezocht in het Noordjapanse plaatsje Nagoaka, nadat zij twee dagen in een ondergesneeuwde trein hadden 'doorgebracht. In Tojama, in het noorden van Japan, zijn veel dorpjes en stadjes geïsoleerd. Slachtoffers van de koude Vorige week zijn in Zuid-Slavie minstens 13 mensen omgekomen in sneeuwstormen. In het westen van dit land werd in een bergachtige streek een doodgevroren oude man GELDELIJKE UITKOMSTEN AMSTERDAM, 26-1. De Zieken fondsraad heeft de jaarstukken van het vereveningsfonds voor de ver plichte ziekenfondsverzekering en die van de centrale kas der zoge naamde bejaardenverzekering over het jaar 1961 vastgesteld. De rekening van het verevenings fonds sluit met een voordelig saldo van ruim 27,8 miljoen gulden. Dit be drag is toegevoegd aan de reserve, die daardoor per 31 december 1961 is gestegen tot ruim 73,2 miljoen gulden. Buiten beschouwing is gelaten een post „buitengewone openstaande ver plichtingen". Dit betreft nabetalin gen, verschuldigd voor bepaalde ver strekkingen aan de verzekerden ver leend. Een betrouwbare 'schatting van deze post is nog niet mogelijk; wel staat vast dat de totale verplich ting verscheidene miljoenen guldens zal bedragen. De totale uitgaven der verplichte verzekering beliepen 524,8 miljoen gulden, waarin is begrepen de bij drage van het vereveningsfonds ad 35,6 miljoen gulden in de kosten der UTRECHT, 26-1. De daling in de afzet van consumpticmelk en mclk- produktcn heeft zich verleden jaar - in het algemeen - niet doorgezet. Dit is in Utrecht meegedeeld door de heer C. A. Heuft, voorzitter van het Bedrijfschap Detailhandel in melk en zuivelprodukten, op de eerste openbare vergadering van het be drijfschap in 1963. In de afzet van de verschillende produkten vielen onderling wel ver schuivingen waar te nemen. Zo daalde de verkoop van losse melk met 10 procent, terwijl die van ver pakte gepasteuriseerde melk met 8 en van gesteriliseerde melk met 1,5 procent steeg. De omzet van yog hurt en vla nam met respektievelijk 7 en 10 procent toe en er werd 16 procent meer chocolademelk, 9 pro cent meer slagroonA en 10 procent meer koffiemelk verkocht dan in 1961. De heer Heuft zei ,dat het aantal melkdetailhandelaren in Nederland langzaam daalt, mede ten gevolge van de rationalisatie van de bezorg- routes. Momenteel is 80 procent van de melkdetailhandel gesaneerd. De arbeidstijd die men bij de bezorging dank zij de rationalisatie bespaart, is echter weer nodig voor het be zoeken van het steeds groeiende aan tal nieuwe woningen in de wijken. Op 1 januari van dit jpar telde ons land 10.700 zelfstandige melkhande laren. Stijgende kosten Volgens de heer Heuft zijn de op brengsten voor de melkhandel in 1962 - dank zij de marge-verhoging in het begin van het jaar - niet on bevredigend geweest. Hier tegenover staat ephter een voortdurende stij ging van de kosten door de moderni sering van de vervoermiddelen. De heer Heuft meent, dat de inkomsten- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In zijn functie van inspecteur-generaal der Koninklijke Landmacht heeft Z.K.H. de Prins dei- Nederlanden een inspectiebezoek ge bracht aan het pantser infanterie rij en opleidingscentrum te Veldhoven bij Eindhoven en aan het le depot infanterie' te Vught. ROTTERDAM. Bij het lossen van goederen bij een apotheek in de Rose- straat te Rotterdam is vorige week een trommel met verbandmateriaal en o.a. tien tabletten morphine ver dwenen. Deze tabletten zijn zeer ge vaarlijk» voor de gezondheid, vooral voor kinderen. UTRECHT. Bij het aangeren is vorige week op het stations-empla cement in Venlo een locomotief in aanraking gekomen met een rijtuig. Bij deze botsing liepen enkele reizi gers enkele lichte verwondingen op. Zij konden na door een N.S.-be- drijfsarts te zijn behandeld, hun reis vervolgen. KATWIJK. De inwoners van Kat wijk hebben weer de gehele dag gas. Arbeiders van de Leidse gasfabriek hebben van maandag af gewerkt aan een buisleiding van ongeveer twee km lengte. Deze leiding werd vrij dagavond in gebruik genomen, zodat de Leidse gasfabriek dan samen met de gasfabriek in Katwijk voor de gasvoorziening zal zorgdragen. HEERLEN. De 50-jarige S. Smul ders uit Nuth (L.) is met zijn brom fiets gegrepen door een autobus en vrijwel onmiddellijk overleden. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Heerenwcg-Rocbroekweg-Heldeveld- weg in Heerlen. aangetroffen. Op een eenzame weg bij Pristina, in het zuiden, heeft een hond 24 uur lang 't bevroren lichaam van zijn 40-jarige meesteres bewaakt, voordat zij door een passerende boer werden aangetroffen. In Macedonië (Griekenland) is een man doodgevroren in een sneeuw storm. De politie in Tokio meldt dat een vierjarige jongen 26 uur lang onder de sneeuw heeft gelegen, na dat een lawine was neergestort in midden-Japan. Hij kwam er levend uit; elf anderen bleken te zijn om gekomen. Zeven gebouwen werden erbij vernield. bejaardenverzekering. Afgezien van deze bijdrage beliepen de kosten per verzekerde in 1961 f 85,02 (vorig jaar f 79,50). Mede gelet op de verwachting, dat ook het jaar 1862 de premie een over schot zal opleveren, is voor het jaar 1963 de premie verlaagd van 4,8 pro cent tot 4,6 procent. De bcjaardenverzekcring De kosten van de bejaardenverze kering bedroegen over 1961 96,5 mil joen gulden in totaal of f 144,26 per verzekerde. De verzekerden hebben aan premie betaald 30,1 miljoen gul den, terwijl rijk en vereveningsfonds elk een bijdrage hebben geleverd van 35.6 miljoen gulden. Het zo ontstane overschot van 4,8 miljoen gulden is overgeboekt naar een volgend jaar. Met het overschot over 1960 ad f 6,6 miljoen gulden zal volgens de ramingen dit voordelig saldo juist voldoende zijn, om de voor 1962 en 1963 verwachte tekor ten te dekken, aldus de Ziekenfonds raad. ontwikkeling in de melkdetailhandel geen gelijke tred houdt met de lan delijke ontwikkeling. Hij zei dat een verdere margeverbetering daarom noodzakelijk blijft. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaarstelling: De heren J. C. van den Berg, vicaris te Haaksber gen, L. E. Emmen, vicaris te Voor schoten, J. P. Kabel, oud-rector van de Theologische school te Hollandia, te Vlaardingen en ds. W. Sirag, voor heen predikant te Hollandia, te Kat wijk aan Zee, zijn beroepbaar. Aangenomen naar Apeldoorn (vac. P. Visser): J. Folkertsma, Wanneper- veen. Bedankt voor Woerden (vac. dr. C. Graafland): Jac. Jongerden, Bruchem en Kerkwijk. Geref. Kerken Beroepen te Steenwijk (2e pred.- pl.): K. Bisschop, Warns (Fr.); te Nieuwerkerk a'd IJssel: Joh. Kroeze, kand., Apeldoorn. Bedankt voor Wilnis: H. Makkin- ga, Wilsum (O.). Chr. Geref. Kerken Beroepen te Werkendam: E. Vene- ma, Zwijndrecht. MARKTBERICHTEN Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 21 januari tot en met 26 januari werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) uitbetaald f 2,60 per kg. Voor vuilschalige en gewas sen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Man omgekomen bij brand ENSCHEDE. 26-1. Toen de brand- weer van Enschedé donderdagavond om negen uur bezig was een brandje te blussen in een kleine schuur ach ter een huis in de Nieuwstraat te Enschedé, trof men daar het stoffe lijk overschot aan van de 65-jarige voddenkoopman P. van Veen, die zich daar vaak te ruste legde. Van Veen had een kaars aangestoken, die vermoedelijk de brand veroorzaakt heeft. De man was ongenuwd. ASSEN, 26-1. Het Centraal Orgaan van de Samenwerkende Organisaties van bejaarden en gepensioneerden (C.O.S.O.) heeft de provinciale be sturen de wens kenbaar gemaakt, dat georganiseerde bejaarden ook wor den betrokken bij een belangrijk stuk van de bejaardenzorg. Dit is mogelijk geworden, nu de wet op de bejaardenoorden is aangenomen. Uit deze wet vloeit voort dat commissies worden ingesteld, waarin ook ver tegenwoordigers van organisaties van bejaarden kunnen worden opgeno men. Daarop dringt C.O.S.O. aan. Een groep deskundigen zal ko mende maand vergaderen naar aan leiding van berichten dat een dertig tal vrouwen gestorven zou zijn na gebruik van bet. anti-conceptie mid del „Enovid", aides heeft de fede rale commissaris voor voedingsmid delen en medicamenten in Washing ton meegedeeld. Rillerig? Onprettig? Vlug: ROTTERDAM, 26-1. - De ergste drinkwater-narigheid schijnt nu toch voorbij te zijn voor de Rotterdam mers en de bewoners van de omlig gende gemeenten, die op de water leiding van de Maasstad zijn aange sloten - in totaal meer dan 1,1 mil joen personen. De analyses van vrijdag hebben nl. aangetoond dat het zoutgehalte nog verder is gedaald - tot circa 1000 mg zout per liter water - en bij het drinkwaterleidingbedrijf verwachtte men dan ook dat waarschijnlijk al zondag, in ieder geval vandaag (maandag) een meer normaal ge bruik van het water kan worden ge maakt, al zal de gebruikelijke sa menstelling nog niet geheel zijn be reikt. In het teken van Europa AMSTERDAM, 26-1. Het hart van de Internationale Huishoudbeurs, van 28 februari tot en met 10 maart a.s., in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam, zal een midden in de reusachtige Eux-opahal gelegen Europees centrum zijn. Dit is samengesteld uit een pre sentatie van de E.E.G., inzendingen van toeristische organisaties uit de zes Euromarktlanden en een exposi tie „Uw buurvrouw van morgen", tot stand gebracht door de leidingge vende vrouwenorganisaties van Ne derland (Huishoudraad), België, Lu xemburg, Frankrijk, Duitsland en Italië. In dit derde gedeelte van het cen trum kunnen de bezoeksters zien hoe de huisvrouw in de verschillende landen leeft, woont, werkt en haar vrije tijd besteedt. In het bijzonder zal door elk land iets worden getoond dat in de andere landen niet of na genoeg niet bekend is. Vanzelfsprekend brengt de ko mende beurs ook dit keer tal van noviteiten, niet alleen uit Nederland maar ook uit de andere E.E.G.-lan- den en uit die van de EFTA-groep. Zo zal men op de Huishoudbeurs zowel een nieuwe Europese vloerbe dekking kunnen zien als een handige nieuwe staafmixer naar het ontwerp van de Zweedse Graaf Bernadotte, en een voordelige vaatwasmachine naast een wonderhandschoen die zelf aardappelen schilt. Modeshows en bloemenshows zorgen voor een ge noeglijke sfeer. Ook dit jaar verleenden de Neder landse teenagers actief medewerking aan de Huishoudbeurs, door vele honderden ontwerpen in te zenden voor de door die beurs uitgeschreven wedstrijd in het aangeven van een eigen tiener-mode. Een vliegtuig van de Pan Ame rican World Airways, dat vrijdag met medicamenten naar Cuba vloog, is ^dezelfde dag met ongeveer hon derd Cubaans-Amerikaanse vluchte lingen in Miami teruggekeerd. Feuilleton 37 Jan-Piet lacht weer een beetje, maar hij is toch nieuwsgierig gewor den. „Wat voor plannetje heb jij dan?" Ze knijpt één oog dicht. „Dat zou jij wel willen weten, jochie, maar dat vertel ik niet eerder, of ik moet zien, dat je op de been bent. Ik krijg er nu zo'n beetje genoeg van om maar bij je bed te zitten". Doch als de bezoektijd om is, dan buigt ze zich teder over zijn bleke gezicht en drukt een warme kus op zijn mond. „Jan-Piet, ik houd van je", zegt ze eenvoudig. „Denk daar maar eens aan, als ik weer weg ben, hoor? Jouw kleine Yvonne houdt van je". Ja, die nacht moet hij inderdaad telkens aan haar woorden denken. Hij kan de slaap niet vatten. Wat ziet de mooie, levenslustige Yvonne in hem ?Eigenlijk is hij altijd een dooie diender geweest, die alleen leefde voor zijn werk en helemaal geen oog had voor vrouwelijk schoon „Jan-Piet, ik houd van je...." En hij? Dc volgende dagen worden de loopoefeningen hervat en aan het einde van de eerste week zijn er reeds enige vorderingen. Zuster Spreij weet, dat het een moeilijk ge val is voor dc jongeman. Hij is gauw terneergeslagen en ze moet hem elke keer weer opnieuw moed inspreken. Doch zaterdags zegt ze tegen hem: „Zo, meneer Jansen, het kamertje begint nu te klein te worden. Wc gaan eens een kort wandelingetje maken over dc gang. Nieuwe vve- DEN HAAG, 26-1. Twee arbeiders hebben vrijdagochtend om zes uur de 39-jarige monteur G. P. van de Lugt levenloos aangetroffen in een suikerwerkfabriek aan de Schapen- laan in Den Haag. De monteur woont sinds begin januari in deze fabriek, omdat hij geschedien was gaan leven van zyn vrouw en twee kinderen, die in Delft wonen. Er was voor hem een provisorische slaapplaats ingericht in een opslag ruimte van de fabriek, waar hij op een door planken gevormde schraag tussen twee stoelen met karton af gedekt de nachten doorbracht. De arbeiders waren gewend, dat UTRECHT, 25-1. Het Bedryfschap voor de Detailhandel in melk en melk- en zuivelprodukten heeft op zyn vrijdag in Utrecht gehouden openbare vergadering een ontwerp verordening goedgekeurd, waarin een regeling wordt getroffen voor de va kanties van melkhandelaren. Deze verordening zal alleen van kracht zijn in die gevallen, waarin plaatselijk •geen vrijwillige vakan tieregelingen totstandkomen, omdat enkele melkhandelaren er niet aan willen meewerken. Wanneer 60 procent of meer van de melkdetaillisten in een bepaalde gemeente een vakantiei-egeling wenst kan daartoe een verzoek worden in gediend bij de Commissie vakantie regelingen van het bedrijfschap, die op haar beurt weer plaatselijke ad viescommissies instelt. Komt de> be drijfschapscommissie tot de conclu sie, dat een regeling is gewenst, dan kan zij deze voor de gehele melk handel in de betrokken plaats ver plicht stellen. Het is ook haar taak een vakantierooster te maken met een omschrijving van de voor het ggbied geldende vakantieperiode en van de maatregelen die nodig zijn om in die tijd een redelijke melk- voorziening in stand te houden. Het aantal vrije dagen voor de melkhan- RODEN. In Alteveer, gem. Roden, is een veeschuur door brand ver woest. 'Zestig kalveren kwamen in de vlammen om. LANDBOUW EN VEETEELT De Centrale premiekeuringen in de provincies Zeeland en Noord-Bra bant worden respectievelijk gehou den op woensdag 6 februari te Goes en op donderdag 7 febr. te 's-Her- togenbosch. Tijdens deze dagen zullen alle Zeeuwse en Brabantse goedgekeurde stamboekhengsten zich voor jury en publiek presenteren in de keurings hallen en de strijd om de hoogste primeringen belooft wel een zeer spannende te worden. Verrassingen zullen daarbij - als steeds - niet uitblijven. Zijn de favo rieten in de oudere rubrieken veelal bekend, de rubriek driejarige heng sten, met verschillende nieuwe aan kopen, wordt een volkomen open strijd, en is alléén al de moeite van een reis naar Goes en Den Bosch méér dan waard. Anti-lioiiger postzegels DEN HAAG, 26-1. Het ligt in het voornemen van P.T.T. om op 21 maart a.s., in het kader van de anti hongeractie der Verenigde Naties, een serie van twee speciale postze gels, t.w. van 12 en 30 cent, zonder toeslag uit te geven. Voor zover thans bekend, zullen ongeveer honderd postadministraties over de gehele wereld door uitgifte van één of meer postzegels aan deze actie deelnemen. door B. J. TEN WESEPE relden ontdekken. Zou neemt in de ene hand uw stok en uw an dere arm legt u maar door de mijne. Dan kan ik eens fijn met u pronken op de gang. Dat gebeurt me niet vaak, dat een patiënt me een arm geeft, dat is weer eens wat anders". Jan-Piet lacht verlegen, maar stapt toch met haar mee de gang in. En wondernu hij de ruimte heeft, lijkt het beter te gaan. Voetje voor voetje gaat het verder. Yvonne heeft gezegd, dat hij zijn voeten moet dwingen. Nou, vooruit dan, jongens: laat zien wat je kunt. Na een paar minuten zijn ze de hele gang door gelopen en aan het einde is een bank bij het brede raam waardoor de meizon naar binnen kijkt. Jan-Piet zakt op de bank neer met een zucht van verlichting. Hij haalt een zakdoek te voorschijn en veegt zich het zweet van het gezicht. Gossie, is dat even een karwei. Niet te denken, dat zo'n kleine afstand je zo moe maakt. Zuster Spreij staat naar buiten te kijken en zegt: „Kijk het voorjaar eens mooi worden, meneer Jansen. Alles is in volle bloei Jan-Piet kijkt ook naar buiten en verwondert zich over al dat schoons, dat de natuur ten toon stelt. Al die kleurige bloemen en dat jonge frisse groen aan de bomen. Ja, nu komt de mooie tijd weer aanEn kijk die mussen eens leuk rondscharrelen en die duiven ertussenJa, hij moet weer kunnen lopenhij wil naar buiten. Het lijkt wel, of zuster Spreij zijn Van de Lugt 's morgens om zes uur voor hen de fabrieksdeur opendeed. Vrijdagochtend kregen zij geen ge hoor. Zij zijn daarop door een tui melraam de fabriek ingegaan. In een doorgang tussen de opslag plaats en een van de fabriekshallen vonden zij Van der Lugt in een plas bloed liggen. De man bleek drie ver wondingen aan het hoofd te hebben: één boven het oog, één aan de slaap en één aan het achterhoofd, die ken nelijk toegebracht zijn met een zwaar voorwerp. Hij was geheel gekleed; alleen zijn schoenen stonden voor het bed. Naar men aanneemt, verkleedde hij zich niet wanneer hij ging slapen. delaren en -bezorgers is dan maxi maal twaalf. De vakantieregeling moet worden gepubliceerd, zodat alle belangheb bende consumenten er kennis van kunnen nemen. Waterrel in Hoogvliet ROTTERDAM, 26-1. De verkoop van water, ingesteld door de coöpe ratie „Vooruitgang", heeft vrijdag middag in Hoogvliet tot onregelma tigheden geleid. Toen om vier uur een tankwagen met drinkbaar water voor het filiaal van de Coöperatie in Hoogvliet stopte stormde onmiddellijk een groot aan tal dorstige mensen, gewapend met flessen en jerrycans op de wagen af. Er ontstond een enorme wanorde, waardoor kinderen en ouderen onder de voet werden gelopen. Anderen hielden elkaar van de uitdeelplaat sen weg, zodat slechts heel weinig mensen een litertje water kregen. Een huisvrouw wond zich zo op dat zij de filiaalhouder van het bedrijf, dat het water tegen kostprijs (vijf cent) verkoopt toeschreeuwde: „Als ik nu niets krijg, koop ik nooit meer bij je". Toen. de wilde menigte geen aan stalten maakte zich ordentelijk te gedragen, werd de hulp van de po litie ingeroepen. Kort daarop ver scheen een gezagdrager ter plaatse, die evenwel nog geruime tijd nodig heeft gehad de orde te herstellen. Na de keuringen der diverse cate gorieën zullen de hoogst geklasseer- den weer worden teruggeroepen tot deelname aan de strijd om het Zeeuwse en Brabantse kampioen schap. Het einde van deze grote heng- stenkeuringen wordt gevormd door een défilé van kampioenen, oud kampioenen en Belgische imports, die ter opluistering aanwezig zijn. Mond- en klauwzeer in Scliaijk DEN HAAG, 26-1. Wegens een ge val van mond- en klauwzeer heeft de directeur van de veeartsenij kun dige dienst het vervoersverbod van varkens en herkauwers van toepas sing verklaard voor de gemeente Schaijk in Noord-Brabant. Onthef fing is verleend voor de rechtstreek se doorvoer van dit vee langs rijks weg 55 ('s-Hertogenbosch-Nijmegen). Het besmet verklaarde gebied is met borden langs de wegen aangeduid. De Sowj et-regering heeft de bio logen verzocht meer haast te maken met oderzoek en praktische maat regelen om he leven en de arbeids geschiktheid der mensen te verlen gen. gedachten raadt. „Nog een paar da gen, meneer, dan gaan we eens met de lift naar beneden, naar buiten. De buitenlucht zal u goed doen. U hebt een echte huiskleur gekregen". 's Middags vertelt hij aan zijn moeder van zijn vorderingen en deze knikt tevreden. Ze is blij met hem, dat er eindelijk vooruitgang te be speuren is. Yvonne is een paar da gen geleden bij haar geweest en heeft haar toestemming gevraagd om hem mee te nemen naar het buiten land, zodra hij daartoe in staat is. „Verandering van lucht en een paar weken vakantie zullen het gene zingsproces zeker bespoedigen. Ik ga met hem mee en zal hem verzorgen natuurlijk, als u uw toestem ming, daartoe wilt geven". Mevrouw Jansen heeft het tactvol gevonden van het jonge meisje om eerst haar er van in kennis te stel len en toestemming te vragen. Jan- Piet is meerderjarig en als hij wil, kan hij gaan en staan zonder zijn moeder te raadplegen. „Jan-Piet weet nog van niets ik wilde er eerst met u over spre ken". Mevrouw Jansen krijgt steeds meer respect voor deze flinke jon- gevrouw. En ze geeft graag haar toe stemming. Het gaat immers uitein delijk om de algehele genezing van haar zoon? Midden juni is Jan-Piet zover, dat hij zonder hulp van de zuster uit bed kan komen en kan lopen. Hij heeft al, weliswaar gesteund op zijn stok, verschillende wandelingen ge maakt in de ziekenhuistuin cn iede re keer geniet hij opniëuvv. En op een morgen, als dc dokter hem nog eens helemaal onderzocht heeft, krijgt hij het grote woord te horen. „Zo, meneer Jansen, wij kunnen niets meer aan u doen. Medisch be keken, bent u voor 100 pet. genezen. En dat betekent voor u: naar huls". (Wordt vervolgd). MELKCONSUMPTIE IN 1962 GELIJK GEBLEVEN Vakantie-regelingen voor wijkbezorging van melk Centrale hengstenkeuringen in Zeeland

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 3