Publiek en gecostumeerden maakten van ijsfeest een succes Propaangas aanwezig in rioleringstelsel Sociale uitkeringen en het koude weer Mr. Van Thiel voorzitter Tweede Kamer Motie aan minister over problemen inzake schelpdierencultuur STAD EN PROVINCIE Geslaagd initiatief van Zierikzeese ijsvereniging Na vele jaren wachten op een gun stige gelegenheid, hield de Zierik zeese IJsvereniging zaterdagavond eeh geslaagd ijsfeest op haar prach tige en goed verlichte banen. Vroeg in de avond zagen wy de eerste deel neemsters en deelnemers in hun ver schillende vermommingen en kledy in de donkere avond aankomen en naarmate de tyd verstreek groeide hun aantal tot veertig, hetgeen de stoutste verwachtingen van het be stuur overtref. Een van heinde en ver gekomen zeer talryk publiek verhoogde door haar aanwezigheid en toejuichingen de stemming op deze avond. Goed acht uur heette de sekreta- ris van de vereniging, bij afwezig heid van de voorzitter, die naar la ter bleek zich onder de gecostumeer- den bevond, in de eerste plaats de burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester en vervolgens de dames en heren gecostumeerden en het talrijke publiek van harte wel kom op deze avond. Koning Thialf was de vereniging wel zeer gunstig gezind, 's Middags dooide het nog wat, maar 's avonds deed de koude adem van de vorst het ijs weder be vriezen. Woorden van dank bracht de sekretaris aan vele Zierikzeese winkeliers, die op zeer spontane en gulle wijze prijzen voor deze avond beschikbaar hadden gesteld. Na het korte welkomstwoord van de sekre taris nam de jury, bestaande uit me vrouw B. v. d. Zande-v. d. Bijl, de heer H. v. d. Zande en de heer G. v. d. Tholen het heft in handen om de gecostumeerden te beoordelen op hetgeen zij voorstelden, de mate van originaliteit en de wijze waarop het naar voren gebracht werd. Elk van de jury-leden gaf hiervoor een cij fer, welke nadien opgeteld werden om aan het eindcijfer te komen. Moeilijke taak De beoordeling was moeilijk. Be geleid door een muziekje en toege juicht door het publiek reden zij een voor een langs de jury: „Arabieren", opoe's, zeerovers, edellieden en Spaanse schonen kampten op vreed zame wijze voor de beste plaats. Het was aangenaam te zien, hoe, in deze drukke en vaak wrede wereld, een piraat vriendschappelijk stond te praten met een boer, een Arabier grapjes stond te verkopen met een serveerster en een hofnar de laatste goeie moppen eer. spook in het oor fluisterde. Nadat allen aan de beurt geweest waren, ging de jury in ver gadering om de prijswinnaars te kunnen vaststellen. Ondertussen maakte de heer G. v. d. Tholen 2ich verdienstelijk door met de ge costumeerden op de tonen van pit tige marsmuziek een polonaise te houden. De uitslagen Inmiddels was het al half tien ge worden toen de jury het resultaat bekend maakte. Bij de individuelen werd de 1ste prijs toegekend aan Ineke Legemaate als Chinese, 2de werd de heer B. ten Haaf als Dorus, 3de de heer J. Mottier als Ooster- Polygamie GENUA, 27-1. Umberto Rania, een Milanese zeeman, trouwde in 1947 met een jeugdige Sici- liaanse, Luisa Milazzo. Twee maanden later vertrok hij naar de V.S., verliet zijn schip en vestigde zich in Californië. In het begin schreef hij zijn vrouw, maar hield daar later mee op. Omdat hij de een zaamheid niet kon verdragen besloot hij opnieuw te trou wen. Dit „huwelijk" werd in 1951 gesloten met behulp van valse papieren. Daar het ex periment hem blijkbaar goed was bevallen herhaalde hij het vijf maal. De „huwelijken" volgden elkaar op in 1953, 1955, mei en augustus 1956 en 1959. Maar in 1960 was Um berto door al zijn Amerikaan se vrouwen, die zijn polyga mie hadden ontdekt, verlaten. Hij keerde terug naar zijn eer ste echtgenote. Een bittere te leurstelling wachtte hem: zijn plaats was ingenomen. Ver ontwaardigd diende hij een klacht inwegens echtbreuk Luisa liet zich niet uit het veld slaan en vroeg een onder zoek naar het Amerikaanse verleden van haar man. Zo zal Umberto zich dan voor een rechter in Genua moeten ver antwoorden wegen polygamie. ling, 4de mej. N. Berrevoets als opoe, drie personen eindigden op de 5e plaats en wel de heer H. Hage als Arabier, de heer K. Holm als Boer Knelis en Matthijs Poldermans als Oostenrijkse. Bij de groepen verwierf de eerste prijs de dames T. Bax en T. Ver doorn als Haway meisjes met als 2e de meisjes A. Hage, E. Hage en N. Hanse als echtpaar met baby. In de bestuurstent werden hierna de prijzen aan de gelukkige win naars en winnaressen met de harte lijke gelukwensen van het bestuur van de vereniging uitgereikt. Voor talrijken warer. hierna nog troost prijzen beschikbaar, zodat ook zij met een blij gezicht de thuisreis konden aanvaarden. De Zierikzeese IJsvereniging, ge steund door haar actieve baancom- missie, waarbij in dit seizoen de he ren L. A. Verdoorn, J. M. v. d. Velde en T. de Jonge bergen werk heb ben verzet om de baan in orde te hou den, kan terugzien op een zeer ge slaagde avond, die zeer zeker in de komende jaren naar meer zal sma ken. Vervelend maur niet onrustbarend ZIERIKZEE, 26-1. Een onbekende hoeveelheid propaangas blykt - als gevolg van de vorst - doorgedrongen in het stedelijk rioleringstelsel. Het feit is al enkele dagen bekend, want de penetrante gaslucht op sommige punten van de stad, vestigde hierop de aandacht. Onderzoekingen heb ben intussen uitgewezen, dat men nog een veilig stuk verwijderd is van de z.g.n. explosiegrens, zodat het ver schijnsel niet tot overmatige onge rustheid behoeft te leiden. Vervelend is het verschijnsel ech ter wel, want uiteraard heeft het ge meentelijk gasbedrijf de nodige maatregelen moeten nemen, maar deze houden o.m. opgravingen in en dat is door de harde ijskorst in de grond een heel karwei. Bij het op graven van leidingen wordt gebruik gemaakt van pneumatische hamers. Het gas moet in de riolering terecht zijn gekomen op plaatsen waar gas- en rioleringsleidingen "elkaar krui sen. De vraag is nu waar het gas is gepenetreerd en het beantwoorden van deze vraag, vergt minutieuze onderzoekingen. a 8 opgx-avingen gedaan, maar - ge let op de toestand van de bodem - moet men voorlopig „bij de dag le ven". Als de grond voldoende ont dooid is, zal men op groter schaal een onderzoek gaan instellen. Het gasverlies is niet dusdanig, dat dit bv. van invloed zou kunnen zijn op de gasdruk. Voor ongerustheid - zo verzekerde men ons - is geen enkele aanleiding, hetgeen niet wegneemt dat het gas bedrijf alles doet om het onaange naam ongerief te verhelpen. De gemeente heeft intussen de bur gerij verzocht voorzichtigheid te be trachten met open vuur en het wer pen van brandende peuken in riolen. denschouwen in openbare vergade ring bijeen in de nood-secretarie te Scharendijke. De agenda vermeldt o.a. een voorstel gelden beschikbaar te stellen voor aanschaffing van een schrijfmachine en vloeistofduplica- tor voor de Chr. Nat. school te Kerk- werve en een voorstel tot overdracht van de woningwetwoningen Kapelle- weg 30 en 32. Aan de orde komt ver der o.a. voorlopige vaststelling van de rekeningen 1960 van de voorma lige gemeenten Eikerzee en Kerk- werve. DUIVELAND Gevonden voorwerpen Ten burele van wachtmeester Ar- donne bevinden zich nog altijd ver schillende gevonden voorwerpen, waarvan verschillende dateren van begin 1962. De lijst bevat: verschil lende portemonnaie's, waarvan di verse met een belangrijke inhoud, twee regenbroeken, enige paren handschoenen en wanten, een werk- mansrubberregenjas, een gedeelte van een snijbrander en een militaire broodzak met inhoud. OUYVERKERK Ook hier verkeerscursus Evenals te Nieuwerkerk wordt ook hier een verkeerscursus gehou den, zes lessen omvattende, die wor den gedoceerd door opperwacht meester. Ardonne van de rijkspolitie. De lessen vangen aan op woensdag 30 januari en worden gehouden in het dorpshuis. Omgeving Visstraat Uiteraard heeft men een eerste onderzoek ingesteld in de sector, waar de gaslucht het sterkst was. Zo was dit in duidelijke mate het geval in een woning aan de Vis straat. Deze woning werd tijdens het weekeinde ontruimd. Ook op en kele andere puntemvan Visstraat en St. Domusstraat was de gaslucht sterk. In totaal zijn ongeveer een 7 „De overval" vertoont op paleis Soestflijk SOESTDIJK, 26-1. Vrijdagavond is de Nederlandse film „De Overval" op paleis Soestdijk voor de konin gin en prins en voor de prinsessen Beatrix en Irene vertoond. De ko ningin en prins hadden daarbij zo wel de vervaardigers en de spelers van de film uitgenodigd, als de ver zetsmensen, die betrokken waren bij de overval op 8 december 1944 op het huis van bewaring te Leeuwar den. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM. 28-1. - Aangevoerd 1560 stuks vee, te weten 1206 vette koeien en ossen en 354 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en os sen: f 2,60—f 2,90; f' 2,35—f 2,60 en f 2,15—f2,35; varkens: f 1,85—f 1,83— f 1,81. Vette koeien en ossen: aanvoer iets ruimer; handel gemiddeld zeer kalm; prijzen aanvankelijk boven notering, afloop vooral niet hoger dan vorige week, prima's boven notering. Var kens: aanvoer even korter; handel onregelmatig; prijzen bij aanvang boven notering, afloop lager, prima vleesvarkens boven notering; slacht- zeugen f 1,50f 1,52 per kg. DEN HAAG, 25-1. In de vergade ring van de Tweede Kamer heeft de heer Scheps (Arb.) de staatssecreta ris van sociale zaken en volksge zondheid en de ministers van bin nenlandse zaken en van maatschap pelijk werk vragen gesteld over het geven van een tijdelijke toeslag op de sociale uitkeringen in verband met de huidige weersomstandighe den. „Het feit, dat de gemeentelijk te geven uitkeringen voor twintig procent voor gemeentelijke rekening komen, kan leiden tot het niet toe staan van uitkeringen of tot een ge heel uiteenlopende behandeling van de door de langdurige hevige koude getroffenen", aldus de heer Scheps. Hij vroeg de bewindslieden of zij alsnog bereid zijn tot het treffen van voorzieningen en - zo niet - of zij dan bereid zijn tot een volledige te rugbetaling aan de gemeenten van de uit te keren extra bedragen. De staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid, de heer Roolvink, deelde, in antwoord op deze vragen mee, dat de regering de bezorgdheid over de consequenties van de langdurige koude deelt. Hij zeide er van overtuigd te zijn, dat de gemeenten in het algemeen zich van de wettelijke plicht tot het doen van extra-uitkeringen bewust zijn. Mocht aan deze plicht onvoldoende uitvoering worden gegeven, dan heb ben de gemeenteraden in de aller eerste plaats een taak. De regering is thans niet genegen tot het toekennen van een „koude- toeslag", aldus de staatssecretaris. Deze extra-maatregel zou het ter zake met de Stichting van den Ar beid te voeren overleg frusteren. De minister van binnenlandse za ken, mr. Toxopeus, merkte op dat DEN HAAG, 28-1. Bi) K.B. is mr. F. J.' F. M. van Thiel voor het tijd vak der tegenwoordige zitting be noemd tot voorzitter van de Tweede Kamer. Mr. Frans Joseph Frits Marie van Thiel is op 19 december 1906 in Hel mond geboren. Hij volgde de lagere school in zijn geboortestad en ging daarna naar het Sint Willibrordus- college in Katwijk aan de Rijn, waar hij het eindexamen gymnasium A behaalde. Aan de R.K. universiteit in Nijmegen studeerde hij vervol gens rechten. Na het beëindigen van deze studie in 1930 vertoefde de heer van Thiel korte tijd in het buiten land. Gedurende enige jaren was hij ad vocaat in Eindhoven en Helmond. Daarna werd hij directeur van de N.V. Rijwielonderdelen en buizen- fabriek Robur in Helmond, mr. van Thiel is lid van de gemeenteraad van Helmond. Van 1948-1952 was mr. van Thiel lid van de Tweede Kamer en in 1952 werd hij benoemd tot minister van maatschappelijk werk. Het departe ment van maatschappelijk werk was in dit jaar ingesteld en werd gedu rende zeven dagen eerst beheerd door prof. dr. Beel, die minister van binnenlandse zaken was. Na de ver kiezingen in 1950 werd hij weer lid van de Tweede Kamer. politie. Als lokaliteit is „Ons Dorps huis" beschikbaar. Men verzocht ons er op te willen wijzen, dat de cursus nog niet volgeboekt is, zodat aan vullende cursisten alsnog van harte welkom zijn. OOSTER LAND Voor het praktijkdiploma typen - dat te Bergen op Zoom werd ge houden - slaagden onze dorpsgeno ten de dames Lena Bakker, Tiny de Bruine, Nelly Voorbeijtel en Leny van der Werf. Zij allen ontvingen hun opleiding bij de heer K. Koets- dijk op de te Bruinisse gehouden cursus. ZIJPE De veerdienst De veerboot „Zijpe" van de dienst Zijpe-Anna Jacobapolder voer vo rige, wee^ woensdag 23 januari 13 keer naar de overkant, donderdag werden zelfs 16 diensten gevaren en werden alle wachtende auto's over gezet. Vrijdagmorgen ging het echter mis. Een groot en sterk ijsveld, dat zich uitstrekte van de vluchthaven tot voorbij de tramhavens belette het uitvaren. De sleepboot Anton" kon slechts met grote moeite een geul in het ijs breken en zo werd de eerste tocht eerst omstreeks 11 uur begonnen. Te Oosterland begon Veilig-Verkeers-les Vrachtwagen contra tram ROTTERDAM, 26-1. In de nacht van vrijdag op zaterdag is eqn Duit se truck met oplegger op de kruising Mariniersweg-Groenendaal in Rot terdam, in botsing gekomen met een tramwagen van lijn 10. Een 28-jari- ge bijrijder van de Duitse wagen werd licht gewond. De ravage die door de botsing ontstond was vrij aanzienlijk. De vrachtwagen werd aan de voorzijde vernield, terwijl het tramstel uit de rails werd ge drukt. Het verkeer moest enige tijd worden omgeleid. Het ongeluk is vermoedelijk ont staan doordat de bestuurder van de truck de knipperlichten van de tram niet heeft gezien. NIEUWERKERK Verkeerscursus Op donderdag 31 januari gaat al hier een verkeerscursus van start, uitgaande van de afdeling Duiveland van het Verbond voor Veilig Ver keer. De cursus omvat een zestal lessen en wordt gegeven door opper wachtmeester Ardonne van de rijks- Y'rydagavond werd gestart met de verkeerscursus, die onder auspiciën van de afdeling Duiveland van .het Verbond voor Veilig Verkeer, te Oos- terland in de Conferentiekamer ge houden wordt door de rayonscom mandant der rijkspolitie, de heer v. Zweden. De belangstelling voor deze eerste les was niet bijster groot; ongeveer een twintigtal personen was opge komen. Wegens ontstentenis van de afdelingsvoorzitter, de heer Walhout te Nieuwerkerk, sprak het bestuurs lid de heer Bram Bolle een openings- en welkomstwoord, waarbij hij wees op het grote nut van een verkeers cursus i.v.m. het steeds toenemende verkeer. Aan de hand van enige cij- gers wees hij op het steeds toene mend aantal ongelukken, meest ten gevolge van onkundigheid met de verkeersregels. Op deze leergang zul len niet alleen de verkeerstekens be handeld worden, doch ook de ver keersregels. Vooral deze laatste zijn voor de weggebruikers van buiten gewoon belang. Aan de hand van filmstrips zal een en ander worden verduidelijkt. Hopelijk zal tegen het einde van de cursus de verkeerstafel gereed komen die in de maak is voor de afdeling, zodat men hiermee nog een overzicht kan geven. De heer Bolle hoopte dat er op deze cursus vele vragen zullen komen, omdat hierdoor het geleerde niet weinig wordt verduidelijkt. Tenslotte betreurde spreker het feit dat er nog weinig animo voor deze leergang valt te constateren en sprak de hoop uit dat er de volgende maal meerderen zullen opkomen. Het les geld behoeft geen bezwaar te zijn. Hierna gaf spreker het woord aan de docent, de heer Van Zweden, die de les aanving met vertonen van een filmstrip getiteld: „Hoe het moet en hoe het niet moet". Een Russische, door kernenergie aangedreven onderzeeboot heeft de Noordpool bereikt, na een tocht on der het ijs, aldus een bericht van Tass. GEMEENTERAAD BRUINISSE een verhoging van de algemene uit kering uit het Gemeentefonds niet mogelijk is. Op een later tijdstip, bij de behandeling van de begroting van het Gemeentefonds, zou de eventuele vergoeding door het rijk aan de ge meenten voor hun extra-koudetoe- slagen aan de orde kunnen worden gesteld. Scheepvaartberichteii Alchiba, 25-1 van Khorramshar naar Karachi. Ameland (t.), 26-1 te Groton. Caltex Utrecht (t.), 25-1 van Bahrein naar Londen. Koratia (t.), 25-1 thuisvaart Puerto Rico naar Curagao. Korenia (t.), 25-1 van Puerto Miran da naar Curagao. Straat Colombo, 25-1 van Doula naar Port Harcourt. Zafra (t.), pass. 25-1 van Ras Al Had naar Mena. D. VAN DER KREKE f ZIERIKZEE, 26-1. In de Cornelia- Stichting overleed in de leeftijd van 86 jaar - na een korte ziekteperiode - de heer D. van der Kreke, gepen sioneerd concierge van de Am bachtsschool - thans lagere techni sche school - hier ter plaatse. De heer van der Kreke maakte zijn en tree in de school in het begin van de dertiger jaren en ging in het oor logsjaar 1942 met pensioen. Talrijke leerlingen bewaren aangename her inneringen aan de heer van der Kreke, die uitmuntte door ijver en de jongens een warm hart toedroeg. Van het rusthuis „Irene" uit zal de teraardebestelling plaats vinden op dinsdag 29 januari a.s. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op woensdagmiddag 30 januari a.s. komt de gemeenteraad van Mid- In de vrydagavond gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Bruinisse waren alle leden tegen woordig. De voorzitter, burgemeester C. H. van de Linde, memoreerde in zijn nieuwjaarsrede de gemeente raadsverkiezingen in het afgelopen jaar en de verandering daardoor in het college van b. en w. Het gereedkomen van de nieuwe wegbedekking c.q. de verbreding van de Dorpsweg, noemde hij een be langrijk fèit. Eveneens belangrijk was het nog juist vóór de jaarwis seling gereed gekomen akkoord tus sen de gemeente en het Rijk ener zijds en de plaatselijke aannemers 'anderzijds over de bouw van 14 wo ningwetwoningen en 21 bejaarden woningen. Na een laatste bespreking met de aannemers is thans bepaald dat de 21 bejaardenwoningen in no- vember-december 1963 en de 14 wo ningwetwoningen in juni 1964 ge reed zullen komen. Een moeizamg aangelegenheid was ook de kwestie van de Centr. Dienst „Noord-Zeeland". Met nog vier an dere gemeenten op het eiland besloot Bruinisse uit te treden uit de Centr. Dienst, maar het besluit is nog steeds niet goedgekeurd. In 1963 zullen geen woningen voor zoutschadeherstel worden aanbe steed; wel zal zoutschadeherstel moe ten plaats hebben van de bijzondere lagere school. Een brandweergarage zal in 1963 worden gebouwd. Sneeuw en ijs brachten ook op Bruinisse grote moeilijkheden en vergden veel inspanning van de ge meentewerklieden, aan wie spreker hulde bracht. Gelukkig kon tot dus ver worden voorkomen dat de ver binding Schouwen-Duiveland met Sint Philipsland verbroken werd. Zeer erkentelijk was de burgemees ter voor de enorme plichtsbetrach ting waarmede het personeel van de veerboot zyn werk doet. De landbouw had een vrij redelijk jaar; de plaatselijke industrie had een behoorlijke orderportefeuille, waarbij ook opdrachten voor het buitenland. In 1963 zal een der ma chinefabrieken een nieuwe fabrieks hal bouwen. De mosselvissery De mosselvisserij had een goed jaar tot december 1962. De daarna optredende vorst, die tot gevolg zal hebben dat duizenden tonnen mosse len verloren zullen gaan, zal in 1963 waarschijnlijk tot een catastrofe van verschillende honderdduizenden gul dens leiden. De oprichting van een plaatselijke V.V.V. is verheugdend. De initiatie ven, door deze jonge vereniging te nemen en reeds genomen, zijn toe te juichen. De gemeente zal deze initia tieven zoveel mogelijk steunen. Ge tracht zal worden de aanleg van een badstrand, noordoostelijk van de Grevelingendam, nog in 1963 gereali seerd te krijgen. Een heugelijk feit in 1963 zal de definitieve afsluiting van de Greve- lingen zijn, waardoor een snelle ver binding met het noorden verkregen wordt. Voor de gemeente Bruinisse - en met name voor de mosselkwekers - betekent zij echter dat de problemen die het Deltaplan meebrengt, bijzon der urgent beginnen te worden. YVy wachten nu al geruime tyd op een beslissing betreffende de oesterproe- ven in het Veerse Gat, op een schade- vergoedingsregeling, enz. Hy zou de autoriteiten willen toeroepen: „maak haast met uw beslissing, het is vyf minuten voor twaalf!" Laat de vis sers in Zeeland weten waar zij aan toe zyn. Met de bede dat God de gemeente raad en de inwoners van Bruinisse in 1963 nabij zal mogen zijn, eindigde spreker deze nieuwjaarstoespraak. Deze rede werd door de heer L. J. Hoogerheide (A.R.) beantwoord. We derkerig wenste hij de voorzitter en het college van b. en w. Gods zegen toe. Ook de heer Hoogerheide had ern stige kritiek op de houding van de overheid met betrekking tot de proe ven in het Veerse Gat. Tegenover de afwijzende houding van Rijkswa terstaat in deze bepleitte hij een eendrachtig optreden van alle vis serij-instanties in Zeeland, om de Zeeuwse visserij voor ondergang te behoeden. Dit is zeker mogelijk wan neer begrip en goede wil aanwezig zijn. Hij betwijfelde of in Zeeland deze zaak wel met hetzelfde elan wordt verdedigd, als waarmee het noorden de visserij tegemoet komt. Hij verzocht het gemeentebestuur het initiatief te nemen, om gezamen lijk met alle andere vissersgemeen ten nog eens op te roepen tot een krachtig protest en een stimulering van diverse pogingen om de visserij in Zeeland te houden. Verheugende beslissing De heer D. de Koning zeide dat. de heer Hoogerheide hem het gras vooi' de voeten had weggemaaid. Hij toon de zich verheugd door de tot de mi nister van landbouw gerichte uitno diging van de Zeeuwse afgevaardig de Van Dongenom te zorgen dat met de oesterproef dit jaar een be gin zou worden gemaakt en meende dat het mogelijk zou zijn, door de bouw van twee sluizen in de dam van het Brouwershavense Gat, op dezelfde manier als deze in de af sluitdijk zijn gebouwd er voldoende zout water in de Grevelingen zou kunnen komen om de schelpdieren cultures in Zeeland te handhaven. Bij stormvloeden kon, evenals dat in de afsluitdijk gebeurt, een afslui ting worden neergelaten in de vorm van stuwen of schuiven, waardoor de veiligheid niet in gevaar zou ko men. Schelpdierencultuur op de Grevelingen zou ook zonder de proe ven in het Veerse Gat kans van sla gen hebben. Deze kans van slagen is zelfs 100 pet. wanneer men bereid is sluizen in de dam te maken zoals te Den Oever. Op voorstel van de heer Jumelet werd besloten, het naar voren ge brachte in de vorm van een motie ter kennis van de minister van ver keer en waterstaat en van landbouw te brengen, terwijl nader contact zal worden gezocht met andere gemeen ten om gezamenlijk al datgene te ondernemen, dat tot het behoud van de schelpdierencultures in Zeeland kan leiden. De heer Hoogerheide kwam bij de notulen nog eens terug op de scha de-uitkeringen aan de beide machi nefabrieken. Het bevreemdde hem dat de ene fabriek veel meer uitge keerd krijgt dan de andere. Is het waar, zo vroeg hij zich af, dat rechts kundige bijstand, verleend door de middenstandsvereniging voor de één effectiever is geweest dan voor de andere? De voorzitter zei dat de schade vergoeding aan de heer Padmos zeker niet is te danken aan de aktivitei- ten van een middenstandsadvocaat. Nu Rijkswaterstaat terug is gekomen op een eertijds genomen negatieve beslissing en aan de heer Padmos alsnog een redelijke vergoeding toe gekend heeft, zal van de zijde van b. en w. alles worden gedaan om ook voor de heer Maaskant een re delijke schadevergoeding te verkrij gen. De heren de Koning en Jumelet steunden het voorstel Hoogerheide, waarbij b. en w. werden uitgenodigd een redelijke schadevergoeding aan Maaskant te bewerken, maar deze aansporing was volgens de voorzit ter niet nodig, daar deze zaak de volledige aandacht van b. en w. heeft. Aan een door de heer Jumelet in een vorige vergadering gedaan ver zoek, de tijdsduur van het eigen domsrecht op eigen graven op de begraafplaats gekocht, te verlengen, is nog niet voldaan, en zal in een volgende vergadering nader worden behandeld. HET GEHEIM VAN TURTON TOWER 7. „Heidaar! Komen jullie nog eens terug? Ik wil losgooien!" schreeuwt kapitein Fre- dcriks van het andere schip als hij Aram en Agua plotseling de hut uit ziet stormen. „Een ogenblik nog, schipper! We hebben beet! Dit Is liet schip van Williams en Creep!" schreeuwt Aram terug. Hij duwt dc deur van de passagiershut open, het pistool in de hand. „Blijf waar je bent., Olivier!" schreeuwt binnen een schorre stem. Het is Silas Creep, dc magere koop man, die met hot pistool in de vuist in het midden van dc kajuit staat. „Creep! Laat vallen dat wapen!" snauwt Aram bars. De ander deinst achteruit als of hij een geestverschijning ziet. Zijn wa pen valt rinkelend op de houten grond. „Aramhet.... het is niet mogelijk", hijgt hij bevend van ontzetting.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 2