Kunt u zich kleden? HOOFDPIJNPOEDERS Chinese atoombom Veerdienst Zijpe maakte 12 vaarten Diepvries- groenten G. J. Wilbrink SUCCESJES MO.NSTERTOCI1T MET ZILVEREN KRUISJE BELOOND Oud-burgeineester Van Citters reed Elfmeren-tocht BURG!!, 21-1. Een voorloper van de elfstedentocht, die wel als de ge nerale repetitie voor deze grote tocht wordt beschouwd is de elfmeren- tocht. Deze tocht van 100 kilometer lengte wordt georganiseerd door de V.V.V. Sneek. Door de geweldige sneeuwverstuivingen moest die tocht welke op 16 januari was vastgesteld, uitgesteld worden tot op zaterdag 19 januari. Het is een monstertocht ge worden van hetzelfde formaat als de elfstedentocht. Hierover weet jhr. A. van Citters, oud-burgemeester van Burgh, mee te vertellen, want hü maakte als enige Schouwenaar deze tocht mede in de toerafdeling. Reeds vrijdag in de voormiddag was de heer van Citters vertrokken. In Anna Jacoba was een chauffeur van de firma Vaane uit Oosterland zo vriendelijk hem mee te nemen naar Rotterdam. Des avonds half ze ven kwam hij in Sneek, de start plaats, aan. Het plan was om met een familielid de tocht mee te rij den. Alles leeft mee in deze Friese stad en iedereen wordt met hetzelf de enthousiasme begroet als de deel nemers aan de Sneekweek gedurende het zeilseizoen in de zomermaanden. Zij, die geen onderdak hebben kun nen krijgen, worden gastvrij bij par ticulieren opgenomen. Drieduizend deelnemers De start was vastgesteld op half tien, doch door het slechte weer, er stond en oosterstorm met wind kracht 9, werd deze uitgesteld tot elf uur. Pas om half twaalf werden de startkaarten verkrijgbaar gesteld in de verschillende café's, en de run van de 3000 toerrijders begon. Ver der werd een kwartje gestort in de IJswegen Centrale, die zorg draagt voor goede ijsbanen, waarover de rijders heen komen. Het inschrijf geld voor de tocht bedroeg f 5. Te zamen met zijn neef vertrok Jhr. van Citters te ongeveer kwart over twaalf als een der laatsten uit Sneek. Met de storm in de rug werd de voorge schreven route over de kanalen en meren ingeslagen en toen bleek het al dat dit een bijzonder zware tocht zou worden. De baan was op veel plaatsen niet breder dan een paar meter. De wind was zo hard, dat de uitgespreide handen als zeilen dienst deden. Langs enorme sneeuwhopen ging het voorbij Heeg, Gaastmeer, Woudsend tot in Sloten. Hier begon de ellende en moest schuin tegeri de storm in worden geschaatst. Stuifsneeuw Grote wolken stuifsneeuw zwiep ten onophoudelijk over de koude Friese ijsvlakten en van de rijders was niets te zien dan het hoofd. De rest verdween in een witte ondoor dringbare sneeuwmist. „De wolven ontbraken, doch anders kon men zich in Siberië wanen", aldus Jhr. van Citters. Beiden waren speciaal op deze tocht gekleed, doch in Slo ten zeide iemand dat hij dacht dat een der heren zijn wangen bevroren waren. Direct werd het gezicht van de oud-burgemeester met sneeuw gemasseerd, waarna het met vaseline werd ingesmeerd, een remedie waar toe ook de anderen reeds waren overgegaan. Schaatsen was bijna niet meer mogelijk en verder ging het aan de stok. Dit verlichtte de taak wat. Regelmatig kwamen auto's en zelfs een volkswagenbusje naast hen rijden met controleurs die vroe gen of het nog ging. Deze „bezem wagens" reden gewoon mee over het ijs, en hadden reeds vele „opgevers" weg gebracht. Vooral in Sloten kwa men. velen terug met de mededeling dat het niet meer ging. Te ongeveer kwart over drie kwam Jhr. van Cit ters in Spannenburg aan en hier be sloot het bestuur de tocht verder af te gelasten omdat de baan door de stuifsneeuw niet meer zichtbaar was. Met luxe auto's werden de nog over zijnde deelnemers naar Sneek ge bracht, waar ze hun trofee, ditmaal een hangertje met afbeelding van de Waterpoort in Sneek, in ontvangst mochten nemen. Inmiddels is de oud-burgemeester in de loop van maandag weer terug gekeerd en draait hij als lid van de ijsclub Burgh-Haamstede op zijn on verwoestbare Friese schaatsen, waar hij ook deze Elfmerentocht op mee reed, zijn rondjes. Ingezonden mededeling PER ETUI VAN 6 EN 12 Installatie Landbouwconimissie Ontwikkelingshulp DEN HAAG, 21-1. De voorzitter van het Landbouwschap, de heer A. W. Biewenga, heeft donderdag 17 januari de Landbouwcommissie Ont wikkelingshulp geïnstalleerd. Het be stuur van het Landbouwschap heeft in zgn vergadering van 14 november 1962 besloten deze commissie in te stellen, ter bestudering van de land- bouwaspecten van de hulp aan min der ontwikkelde landen. De com missie zou daarbij tot taak krijgen het bestuderen van deze hulp in sa menhang met de behoeften, die de ontwikkelingslanden hebben op het gebied van de landbouw. Verder zal deze commissie aan het bestuur ad viezen uitbrengen over de wijze waarop de landbouw aan de hulp kan deelnemen. Tenslotte kan de commissie ook een advies uitbren gen wanneer zij van mening is dat in een bepaald geval hulp gewenst is. In zijn installatierede zei de heer Biewenga, dat het terrein van deze studie zeer breed is. Bij agrarische hulp denkt men immers allereerst aan voedsel en technische hulp, maar men kan dit niet losmaken van de ontwikkeling der handelsrelaties met de minder ontwikkelde landen in het algemeen. Na gewezen te heb ben op de tegenstelling tussen over- KERKNIEUWS Ds. Abr. Mulder 70 jaar, predikant van Alg. Doopsgez, Soc. Dinsdag 22 januari a.s. hoopt ds. Abr. Mulder te Dordrecht, emeritus predikant van de Algemene Doops gezinde Sociëteit, de leeftijd van de sterken te bereiken. Abraham Mulder werd op 22 jan. 1893 te 's-Gravenhage geboren. Hij was eerst enige jaren, o.a. te Rand wijk in de Betuwe en te Berkel en Rodenrijs, werkzaam bij het onder- wijs en aan het rijksarchief in Zee land en werd op 21 augustus 1932 door ds. J. Koekebakker uit Middel burg ingeleid als predikant van de Doopsgezinde gemeente van Aarden burg (Zeeuws-Vlaanderen). Op 5 jan. 1941 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Giethoorn, vanwaar hij op 20 oktober 1946 naar die van Dordrecht vertrok. Deze zijn 'derde en laatste gemeente diende ds. Mulder tot 1 februari 1858, toen hem op 65-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zij emeritaat is ds. Mul der enige tijd werkzaam geweest als ambtenaar van de burgerlijke stand voor het sluiten van huwelijken. Ver der houdt hij zich nog steeds bezig met archiefwerk en vervult nog re gelmatig overal in het land preek beurten. In al zijn drie gemeenten was hem ook opgedragen de geestelijke ver zorging van de Doopsgezinden in de verstrooiing. Zo behoorde te Aarlen- burg tot zijn ambtsgebied: Zeeuws- Vlaanderen, Schouwen-D uive- 1 a n d en Tholen; te Giethoorn de streek bij de Dedemsvaart en bij de Vecht en te Dordrecht strekte zijn ambtsgebied zich uit van Asperen tot Oostvoorne en van Barendrecht tot Middelharnis en Ossendrecht. Ger. Kerken Aangenomen naar Vianen: kand. J. C. Langeveld, Brandwijk, die be dankte voor Nieuwerkerk a.d. IJssel, Schipluiden, Witmarsum en voor Zoutkamp. Ger. Gemeenten Beroepen te Scherpenisse: Chr. van Dam, Rotterdam-Zuid. vloed en tekort, zei de voorzitter dat de toestand onhoudbaar zou zijn, in dien de landen met een tekort blij vend afhankelijk zouden zijn van de goedgeefsheid van anderen. Zij moe ten tot blijvende welvaart komen en staan nu voor een ontwikkeling, zo als de wélvarende landendeze de laatste anderhalve eeuw hebben meegemaakt. Deze laatste kunnen thans hun kennis en een deel van hun welvaart beschikbaar stellen om de ontwikkelingslanden een „vlie gende start" te geven. Het doel van de hulp is de econo mische ontplooiing van de minder ontwikkelde gebieden. De behoefte van het ontwikkelingsgebied moet dus bepalend zijn voor de aard van de hulpverlening. In veel gevallen zal het echter nodig zijn, dat een deel van de hulp uit voedsel bestaat. Geen restpost De vraag die de commissie voor gelegd krijgt is, hoe de landbouw aan deze hulp kan deelnemen. De ontwikkelingshulp zal geen restposl mogen blijv.en, maar van steeds gro ter betekenis worden voor overheid en bedrijfsleven. Onze landbouw ex porteert ongeveer 40 procent van zijn produkten. Het zou niet juist zijn als de landbouw geen aandacht zou besteden aan de belangi-ijke ge volgen die de ontwikkelingshulp voor deze bedrijfstak kan hebben. Het bestuur van het Landbouwschap is van mening, dat dit van belang kan zijn niet alleen voor de agra rische producent, maar ook voor de verwerkende industrie, de handel en de cultuurtechniek. De voorzitter besloot zijn toespraak met een woord van erkentelijkheid aan de minister van laridbouw, die twee hoofdambtenaren als adviseur aan deze commissie heeft willen toe voegen, en aan de heer ir. C. Staf; die het voorzitterschap van de com missie op zich heeft willen nemen. In zijn antwoord verklaarde de voorzitter van de commissie, de heer Staf, dat de taak erg ruim is en dat een breed terrein van moeilijke pi-o- blemen op onderzoek wacht. Het is een verheugend verschijnsel dat de landbouw inziet, nauw bij deze vraagstukken betrokken te zijn en de plicht te hebben aan deze ont wikkelingshulp deel te nemen. Scheepvaartberichten Attis, 22-1 te Georgetown. Caltex Utrecht (t.), pass. 21-1 Ras Al Hadd naar Bahrein. Kenia (t.), pass. 21-1 Liverpool naar Stanlow. Koi'enia ft.), 22-1 te Cui-agao. Koi-atia (t.), 21-1 van New York naar Curagao. Straat Colombo, 22-1 te Matadi. Willem Ruys, 22-1 te Singapore. Zafra (t.), 21-1 van Suez naar Mena. WASHINGTON, 21-1. De Verenig de Staten geloven, dat communisti sch China „tegen het eind van dit jaar of volgend jaar" zover is dat het een kernexplosie tot stand kan brengen. Dit heeft een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd Hij legde er de nadruk op, dat er een lange weg ligt tussen een dergelijke proef en een kernmacht van beteke nis. VOOR DE VROUW ADVERTENTIE Begin februari zal het 60 jaar gele den zijn, dat de heer C. M. Flikweert in dienst trad bij de fa. C. J. Korsten te Zierikzee. Een volstrekt uniek ju bileum derhalve en een treffend staal tevens van betrouwbaarheid en xoerklust. BRUINISSE, 21-1. De mannen van de R.T.M. hebben het maandag ge- presteex'd om niet minder dan twaalf vaarten naar Anna Jacobapolder en terug te maken. In tegenstelling met vorige week waren er nu bijna geen wagens om te worden overgezet. Verschillende moeilijke tochten wer den gemaakt met dx-ie of vier auto's. Vorige week kwamen wachttijden voor van 36 uur en meer. Gevaren werd van negen uur tot drie uur. Zondag werden zeven vaarten ge maakt. Toen waren er eveneens wei nig auto's die van de pont gebi-uik maakten. SPORT KORFBAL Besprekihgen tussen K.B.G.O. en S.D.K.B. uitgesteld De informele besprekingen welke jl, zaterdagmiddag te Dinteloord zou den plaats vinden tussen de bestu ren van de K.B.G.O. en de S.D.K.B. zijn in verband met de weersgesteld heid verschoven naar een nog later te bepalen datum. KORFBAL Kampioenschap regionalebonden te Zeist ZIERIKZEE. Evenals vorig jaar zal de K.N.K.B. ook dit jaar weer een toernooi tussen de regionale korfbalbonden organiseren welke met zaterdagtwaalftallen aan de competitie deelneinen, t.w. de Z.K.B., F.K.B.. O.K.B., G.U.K.B. en de N.'B. K.B. In afwijking van andere jaren zal nu ook een tweede afdeling wor den gevormd, waarvoor naast de S.D.K.B. ook teams van de N.H.K.B., K.B.G.O., L.K.B. en de Haagse K.B. zullen worden uitgenodigd. Het „Ne derlands Korfbalblad" merkt het S.D.K.B.-twaalftal in deze afdeling favoriet. BRIDGE Bridgedrive „Mondragon" te Zierikzee De ruim bezette bridgedrive op 19 januari jl. was een Zierikzeese aan gelegenheid, door het ontbreken van de deelnemers vair buiten de stad, wegens het barre weer en de slech te vervoersmogelijkheid. De com missie had reeds besloten dat de te behalen resultaten op deze drive niet voor de strijd om de wisselbe ker zouden gelden. De uitslag van deze avond was: Even groep (20 spellen): 1. de he ren dr. J. C. Röhner en dr. J. J. Westendox'p Boer ma 5IV2 m.p.; 2. de heren H. R. Schüi'mann en Wiebols 55^ m.p.. Oneven groep (24 spellen): 1. de hex-en P. J. ten Haaf en A. Paauwe 70V2 m.p.; 2. de heren J. Schot en A. Schiettekatte 71 m.p. De volgende drive vindt plaats op zaterdag 16 februari 1963. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Op het te Tilburg gehouden examen ter verkrijging van het di- plima „leidinggevend pei-soneel soc. werkplaats" slaagde de heer C. Heij- boer alhier, werkmeester bij de Cen trale Werkplaats. Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 29 januai-i a.s. wordt een vergadering gehouden van de gemeenteraad en dus niet zoals eerder abusievelijk gemeld op he den 22 januari. U.V.V.-kinderpostzegelactie werd succes De door enige dames van 't U.V.V. in de afgelopen weken gehouden ver koop van kinderpostzegels en -kaax1- ten, welke plaats vond in het tentje in het postkantoor alhier, heeft in totaal opgebracht het mooie bedrag van f 776,76. Met deze opbi-engst zijn alle resultaten van vorige jax-en over troffen. De leiding van de nu afge sloten aktie berustte bij de dames Heuzer, Postma en Van Vessem. Schaatswedstrijden lyceum De leerlingen van het Professor Zeemahlyceum alhier hebben maan dagmiddag een sportieve strijd op de schaats geleverd op de hiertoe welwillend door de Zierikzeese IJs vereniging beschikbaar gestelde baan. Onder de belangstellenden voor deze pittige wedstrijden be vonden zich o.a*. de rector dr. J. J. Westendorp Boerma en de leraren dr. Röhner en Korstanje. 'De uitslagen zijn als volgt: Jongens tot 15 jaar (over één ron- Zou het waar zijn, dat de vx-ouw pas in haar veei-tigste goed weet hoe zij zichmoet kleders? Misschien zit er een grond van waarheid in. Als het alleen gaat om het model en de lijn van de kleding, dan zijn er veel volgens de laatste mode ge klede vrouwen. De televisie, biosco pen en kranten houden ons allemaal nauwgezet op de-hoogte van het aller allernieuwste. Maar er is nog iets andei's. Wat u beeldig staat in Am sterdam, misstaat u vaak op uw va kantie in Parijs. Een badpak, dat het goed doet aan ons Noordzeestrand, past niet in het zonnige zuiden en omgekeerd doen de zeer felle Itali aanse kleuren het vaak niet bij ons. Veel vrouwen en meisjes hebben echter een natuurlijke aanleg zich te kleden. Zij voelen intuïtief aan wat voor hen het meest geschikt is, hebben gevoel voor kleuren en snit en kunnen goed combineren, U kunt 't Ieren! Begrijpt u, dat daar bij u wel eens wat aan ontbreekt? Vraag royaal advies aan uw vriendin die er beter kijk op heeft. Het is index-daad zo, dat goed gekleed gaan een kunst is. Maar u kunt het heus wel lei-en, als u dat wilt. Een goede manier hiervoor is, om niet alleen kritisch tegenover uw eigen spiegelbeeld te staan, maar steeds uw ogen goed de kost te geven, waar u ook bent. Let vooral op die vrouwen, die u opvallen doordat ze elegant en op de juiste manier gekleed zijn. Pro beer er iets van te leren, zonder in slaafse navolging te ver-vallen, want vergeet vooral niet, dat elke vrouw haar eigen ehax-me heeft. Charme en persoonlijkheid maken dat u uw klex-en „draagt". En dat is al een stap in de goede richting. Dat heel veel teenagers nog niet weten hoe zich te kleden, is maar al te duidelijk, Er schijnen er wel te zijn, die denken dat ze er beter uit zien door allerlei zotte kombinaties en lelijke, felle kleuren. Anderen denken dat artistiek het zelfde is als slordig en onverzorgd. En de „tieners"? Dat veel jonge meisjes graag vaak iets nieuws hebben en dat ze zoe ken naar iets aparts, is zeker. Het is een wens, die hoort bij hun jeugd. Maar dat het éne meisje er veel en veel aardiger uitziet dan het an dere, daar zijn we het allemaal wel over eens. Met zorg gekozen kleren mogen heus wel eens een gewaagd kleux-tje hebben, mits alles goed op elkaar is afgestemd. En dan, als de draagster maar weet wéar en wan néér ze haar spullen draagt en niet alleen het zwaartepunt legt op wat ze draagt. Naar aanleiding van dit alles zou het misschien verstandig zijn als moeders hun kleintjes al jong mee nemen als er iets voor hun moet worden aangeschaft. Zonder er al te veel de nadruk op te leggen, lex-en ze onder moeder's leiding, iets voor zichzelf te kiezen. Jong geleerd, oud gedaan Zijn er geen regels? Vaste „kleedregels" zijn moeilijk te geven. Geen vrouw kleedt zich hetzelfde, geen huisvrouw doet haar huishouden als een ander. Een ieder kx-ijgt in de loop der tijd haar eigen manier-. Het kopje koffie, dat we bij me vrouw Pietersen krijgen, smaakt ze ker anders dan bij mevrouw Jansen, al is het met dezelfde middelen be reid. Dezelfde meubelen geven een heel ander effekt in het huis van Bep, dan in het huis van Rie. Bij Anneke, die „totaal geen smaak heeft" is het veel gezelliger dan bij Miep, waar alles in huis harmonisch op elkaar is afgestemd. En de japon die Wiesje zo énig staat, kan Wil absoluut niet dragen. Heet dat sfeer, heet het smaak? We weten het niet. Wel weten we, dat bij veel vrouwen hxxn lieve per soonlijkheid al het andere onbelang rijk doet zijn. Betty Teeling. de): 1. Hans van Vloten, 2. Maarten Verjaal, 3. Anne de Graaf. Jongens, 15 t.m. 16 jaar (over twee ronden): 1. Koos van den Heuvel, 2. Hans Simons, 3. Kees van Burg. Meisjes (over 140 meter): 1. Corra Lodewijk, 2. Eline v. d. Ende, 3. Le- nie Landegent. Jongens, 17 jaar en ouder (over drie ronden): 1. Erik Franke, 2. Ko Stuik, 3. Han van Eldik. Voor deze wedstrijden wax-en aax*- dige prijzen beschikbaar gesteld door enige Zierikzeese middenstanders. BURGH Golfmeetpaal verloren gegaan Door een grote ijsschots is de golf meetpaal, staande bij het begin van de Róggescbaar en het Westgat ge knakt. Het was, doordat de haven van Burghsluis dichtvroor, niet meer mogelijk deze te bergen. Vogelwachthulp voor de vogels Weer heeft de Vogelwacht „Schou- wen-Duiveland" een flinke vracht auto vol afvalgraan naar de honge rende vogels kunnen bx-engen. De heer C. B. Noordhoek stelde een zij ner vrachtauto's ter beschikking en vervoerde het deze maal naar Brui- nisse, waar ook grote massa's vogels aan de hulp van de mens zijn over geleverd. De voedex-ing geschiedt in samenwerking met de Dienst Delta werken, waarbij de heren Maarten Verspoor en Ockerse zich zeer ver dienstelijk maken. Medewerking wordt verder op grote wijze verkre gen van ix\ P. v. d. Weele van Rijks- watex-staat. De heren Vex-spoor en Ockerse trachten al lang het de vo gels wat minder moeilijk te maken door het verschaffen van voer. Deze keer kon de Vogelwacht weer eens hulp brengen. HAAMSTEDE Polsbreuk Door de gladheid van het wegdek kwam mevrouw W.-S. op de Burgh- seweg te vallen en brak haar pols. Na behandeld te zijn in het Zweedse Rode Kx-uis-ziekenhuis te Zierikzee kon zij naar huis terug keren. RENESSE Wegen spiegelglad Zoals overal elders het geval wel zal zijn, werden de wegen te Renesse tot ijsvlakten die, vooral door oude re mensen, met de grootste omzich tigheid moeten worden betx-eden. Het zand dat op de weg is gestrooid heeft als het ware, met behulp van de stox-machtige wind, het wegdek gepolijst waardoor het spiegelglad is geworden. Het is thans dan ook de gewoonste zaak van de wereld als men de jeugd in een behoorlijk tem po op de schaats tegen komt. Een aantal van deze jonge lieden bindt thuis de schaatsen onder, waax-na zij zich van de lastige en soms koude taak zien ontheven dit nog op de ijsbaan te moeten doen. Jeugd help! de vogels Door de leerkx*achten van de o.l.- school te Renesse is onder de leer lingen een actie op touw gezet om de vogels, die het momenteel zeer zwaar te verduren hebben, aan voed sel te helpen. Nadat maandagmox-gen in de lo kalen een beroep op de leerlingen was gedaan, verschenen zij 's mid dags x-eeds spontaan met velerlei soorten etenswaren om de vogels bij te staan in hun zware strijd. Onder leiding van de leex-kx-achten begaven de leerlingen zich in de middagux-en op pad naar een geschikt tex-rein in de onmiddellijke omgeving van het sportveld, waar het voedsel werd uit gestrooid. Dat het hax-d nodig is het gevogelte te helpen, bewees wel het feit dat het hoofd van de school, de heer J. H. Blom, in de onmiddellijke nabij heid van de stortplaats een door hon ger omgekomen eend' vond, terwijl ook de schoolkinderen enige dode vogeltjes meebrachten. Naast deze actie van de schoolkin deren valt nog te vermeiden dat ook door talrijke gezinnen te Renesse al het mogelijk wordt gedaan en ge dacht, door het verstrekken van etenswaren bij hun woning. DREISCHOR Biljartwedstrijd Donderdagavond wordt in hotel „De Drie Schapen" te Dreischor een biljartwedstrijd gespeeld tussen de plaatselijke biljartvex-eniging „De Carambole" en het Ouwerkerkse „DOS". Mogelijk kunnen Dorst c.s. revanche nemen voor de destijds in Ouwerkerk geleden smadelijke 8-0 nederlaag. Aanbesteding Namens de gemeentelijke instel ling voor Sociale Zorg te Brouwers haven zal door de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" op dinsdag 29 ja nuari ,a.s. in het „Plaesenuus" te Dreischor in het openbaar worden aanbesteed het herstellen van de zoutschade aan en het verbeteren van zeven woningen aan de Opril te Zonnemaire. Nog veel gladde wegen Nu de strenge winter onvermin derd voortduurt, komen in Dreischor nog veel gladde wegen en wegge deelten voor. Momenteel is vooral de Bogerdweg zeer glad, terwijl ook de Zuiddijk met een ijskorst bedekt is. Naast het zout schijnt nu ook het zand moeilijk meer te krijgen te zijn en het is dan ook danig oppassen geboden wanneer men de straat op komt. Woudduiven eten spruiten Vex-schillende bezitters van een eigen tuintje in Dreischor'zijn dezer dagen tot de onaangename ontdek king gekomen dat woudduiven vex-- zot zijn op hard bevx-oren spruiten. Wanneer deze wilde duiven hun oog eenmaal op deze koolsoort hebben laten vallen blijft er voor de pluk vaak niet veel meer over. BRUINISSE Verkeerscursus begint donderdag 'De afdeling Bruinisse van het Ver bond voor Veilig Vex-keer verzocht ons er aan te willen herinneren dat de aangekondigde verkeerseux-sus op donderdak a.s. aanvangt in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. De lessen zullen worden gegeven door adju dant Pipping van de rijkspolitie al hier. Auto's botsten In de Oud Heiligenweg te Ooster land kwamen twee auto's van inwo- nei's uit deze gemeente met elkaar in botsing. Zowel de auto van de heer J. H. als die van de heer v. d. Z. werden vrij ernstig beschadigd. Cokes voor de scholen Dreigde vorige week een sluiting van alle schoolgebouwen te Bruinis se, omdat de voorraden cokes voor de centrale verwarming zo goed als geruimd waren, door het ingrijpen van de gemeentewerklieden werden de voorraden weer aangevuld en is het gevaar vaxx sluiting van de scho len afgewend. Door deze gemeen te wex-klieden werd met een vrachtauto naar een kolenhandelaar op het eiland gere den, die de cokes in voorraad had. Er werd 7Vz ton geladen en de beide lagere scholen zowel als de' kleuter school behoeven voor de koude niet meer te vrezen. Ijsbaan in conditie Door de plaatselijke ijsvereniging is al veel gedaan om dc ijsbaan in Heden ovex-leed, zacht en kalm, na een kortstondig lijden, onze schoonzuster en tante LEUNTJE VAN DER SCHELDE- LEENDERTSE in de ouderdom van 74 jaar Familie VAN DER SCHELDE Duivendijke, 19 januari '63 De kerkvoogdij der Her vormde Gemeente te HAAM STEDE vraagt zo spoedig mogelijk een ORGANIST Inlichtingen te verkrijgen bij de president-kerkvoogd, L. Hanse, Hogezoom te Haam stede, telefoon 447. Dagelijks verse eieren en slaclitkippen S P. MOELIJ KER Schuddebeurs Telefoon (01110) 2102 Slagerij v. d. Welle Sint Domusstraat 96 Zierikzee Woensdag en donderdag: GEHAKT per 500 gram f 1,48 per 750 gram f 2,18 en per kilo f 2,85 Met gx-atis kruiden De gehele week: Schoudercarbonade f 1,98 Runderlappen met x-andje f 1,78 Stootlappen f 2,08 Riblappen f 2,45 Bieflappen f 2,80 Soepcomplet f 0,98 alles per 500 gram Ondanks groentenschaarste: tegen spotprijzen en rijk aan vitaminen! Spinazie 500 gr. Spinazie 650 gr. 0,75 0,98 0,65 0.80 1,— 0,35 0,85 1,10 0,35 0,40 0,49 Boerenkool 500 gr. Boerenkool 700 gr. Sperziebonen 500 gr. Tuinerwten400 gr. Andijvie 500 gr. Andijvie 700 gr. Soepgroenten Erwtensoepgroenten Erwentsoep450 gr. Croquetten (vlees) drie voor0,49 Malse braadkuikens vanaf 2,55 tot 4,50 per stuk 'Sperwer'-winkelier Korte St. Janstx-aat 5-7 Zierikzee Te koop: Wegens vertrek: noten eet- hoek (modern), bijpassende theewpgen en tafelkleed, 2 prachtige vloerkleden (Wil ton en Beshar), grote maat; alles z.g.a.n. Zeedistelweg I, Renesse, telef. (01116) 355. in betere conditie te bx-engen, omdat door de sneeuwval de kwaliteit van het ijs bijzonder slecht was. Er werd gewerkt met warm én koud water om de scheuren te dichten. Het mid del schijnt goed te hebben gewerkt. De baan werd geheel ondergespoten en men kreeg toen een betere laag hard ijs. Er wordt dx-uk gereden. Verlaging leeftijdsgrens voor Tweede Kamer DEN HAAG, 21-1. De voor het lid maatschap van de Tweede Kamer vereiste leeftijd zal wox-den verlaagd van dertig tot vijfentwintig jaai*. De leeftijd van dertig jaar die vereist is voor het lidmaatschap van de Eerste Kamer blijft ongewijzigd. Dit zijn de hoofdzaken van een wetsontwerp dat de minister-pi-esident en de minister van Binnenlandse Zaken bij de Tweede Kamer hebben ingediend. Het wetsontwerp voorziet in een wij ziging van de grondwet, waarin ge noemde leeftijd is vastgelegd. AMSTERDAM. - Heden (dinsdag morgen) kort na zes uur is 'n hoofd waterleidingbuis gespi-ongen bij de Albax-dagracht en de Dx\ H. Colijn- straat waax-door het water boven de grond kwam. Enkele straten staan reeds vol water. De politie heeft de bewonex-s in Geuzenveld en de tuin stad Slotervaart via de radio ver zocht de uiterste voox-zichtigheid met het ga9 te betrachten en de waak vlammen van de gasgeïsers to doven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 7