rernrnraïtini „Schuttevaer" vergaderde te Bruinisse Man doodt man Incident in West Nieuw-Guinea Ontploffing te Tiel Stuifsneeuw - Bevroren haven - Gladde wegen - Dode vogels - Sluiting van Grevelingendam valt later HET GEHEIM VAN TURTON TOWER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 januari 1963 No. 19315 BRUINISSE, 19-1. De afdeling „Schouwen-Duiveland" van de schip persvereniging „Schuttevaer" verga derde vrijdagavond in hotel Storm te Bruinisse. De voorzitter, de heer niet alle mossel kwekers in Bruinisse en Zierikzee lid zijn. Gezien het vele goede dat „Schuttevaer" ook voor de mosselkwekers doet, is dit een toe stand die niet mag worden besten- P. J. van der Doe uit Zierikzee, open- digd. Besloten wordt onder deze een de de vergadering, constateerde dat enige trouwe bezoekers werden ge mist, waarschijnlijk door het minder gunstige weer, en memoreerde het overlijden van twee andere trouwe leden, de heren T. van Kooten en L. Kouwens beiden uit Bruinisse. Ook mevrouw Bal-Jumelet - eigenaresse van hotel Storm - overleed. -Met een minuut stilte werden deze overlede nen herdacht. De heer Van der Doe schetste 1962 als geen slecht jaar voor de birrnen- schipperij en de mosselcultuur, al had de Rijnvaart wel met moeilijk heden te kampen. Een speciaal schrijven van het hoofdbestuur vroeg aandacht voor de werving van nieuwe leden. Ook de afdeling kampt met een neer gaande lijn, wat het ledental betreft. Het aantal leden bedraagt momen teel nog 46. Verder was ingekomen een schrijven van het gemeentebe stuur van Zierikzee betreffende de verbeteringen aan het Sas waarom in een vorige vergadering was ge vraagd en die de gemeenteraad ook had toegezegd. (Verbetering verlich ting, het aanbrengen van een trap enz.). Deze verbeteringen aan het Sas zullen echter eerst worden gereali seerd. als men daar de andere plan nen verwezenlijkt, zoals hei maken van een zwaaikom enz. Wanneer dit zal zijn is nog moeilijk te zeggen. Wel ingewilligd is 'n andere vraag van de afdeling „Schouwen-Duive land", namelijk het aanbrengen van scotlight-stroken op de boeien in het Scheurrak. De aanbrenging van scot light-stroken, dezelfde reflekterende stroken die ook bij de afbakening van bochten in de wegen worden ge bruikt, wordt door de leden alge meen geroemd als een uitstekend en goedkoop middel om de nachtvaart te helpen de boeitonnen te vinden, die de vaarwegen afbakenen. Een schrijven van het gemeentebe stuur van Duiveland, waarbij ge voegd de ontwerp haven- en kaai- geldtarieven van deze gemeente is doorgezonden naar het hoofdbestuur. Andere wensen Op de vergadering van de mossel- kwekersvereniging „Helpt Elkander" te Zierikzee was geklaagd over het niet luid genoeg klinken van de bel- boei op de Kurkenol, bij de haven ingang van Zierikzee. Thans schijnt men hier echter verbeteringen te hebben aangebracht. Verder zou de vereniging van Zierikzee gaarne zien dat scotlight-stroken werden aange bracht op enkele tonnen in het z.g. „Brabantsch vaarwater''. Dit zal door de sekretaris, de heer S. Beek man, worden behandeld. Verder vraagt de schippersvereniging uit Zierikzee betere verlichting van het Amsterdam-Rijnkanaal van Nigte- vecht tot Vreeswijk. Ook de heer D. de Koning, voor zitter van de mosselkwekersvereni- ging te Bruinisse heeft een aantal wensen. Een gasboei on de splitsing Kleine Slenk- Noord Oostmeep bij de ingang van de Noorder Balg, als mede een gasboei tussen De Leek en Marken zouden" voor de mosselkwe kers van een enorm gemak en nut zijn, alsmede ook voor de binnen- schipperij. Verder klaagt de heer De Koning dat het mistsein bij Marken niet altijd funktioneert. De heer M. Verspoor Cz. klaagt over verblinden de verlichting van sommige fabrie ken langs de vaarweg naar de Wad denzee. De voorzitter zal deze voor dellen ter kennis van het hoofdbe stuur brengen. Hij zal dit persoonlijk doen omdat hij wordt afgevaardigd naar de algemene vergadering van „Schuttevaer" in april 1963 te hou den te Zwolle. Ledenwerfaktie Aangedrongen wordt dat ook de heer Beekman als sekretaris deze algemene vergadering zal bijwonen, en indien deze verhinderd is de heer O. van der Klippe. De heer Van der Doe prijst de heer W. van der Klippe die, behorende tot de afdeling Brui nisse als hoofdbestuurslid goed werk doet. De rekening over 1962 sluit met een batig saldo van f 73,26; de he ren P. J. van der Doe en W. van der Lib de worden bij acclamatie als be stuurslid herkozen. Een nadere bespreking van het punt ledenwerving brengt aan het licht, dat voor de afdeling nog wel mogelijkheden bestaan omdat nog WAGENINGEN, 21-1. De 22-jarige timmerman J. G. uit Ede heeft zich by de politie van Wageningen ge meld met de mededeling, dat hü een man heeft gedood. Op de door de timmerman aange wezen plaats, achter een pand aan de Van Beuningenstraat, vond de politie het lichaam van een oudere man, de 55-jarige ongehuwde tabaks bewerker R. P-. uit Wageningen. Waarschijnlijk is het slachtoffer door wurging om het leven gebracht. De timmerman heeft nog geen steek houdende verklaring afgelegd en be perkt zich tot de mededeling met P. te hebben gevochten. Omtrent de toedracht van de twist kan hij zich nog niets herinneren. De justitie heeft de zaak in onderzoek. Dr. Zel- denrust heeft sectie op het stoffelijk overschot verricht. Scheepvaartberichten Alphacca, 19-1 van Rotterdam, 20-1 te Amsterdam. Ameland (t), 20-1 van Curasao naar Groton. Kelletia (t.), 21-1 te Kiel. Koratia (t.), 19-1 te New York. Korenia (t.), 19-1 van Curagao naar Colon. Ampenan, 17-1 van Basrah naar Cal cutta. intensieve campagne te gaan voeren om de niet-leden als lid te kunnen noteren. Vakeentralen vragen koudetoeslag C O AMSTERDAM, 21-1. Het overleg orgaan van de vakcentrales heeft de „Stichting van de Arbeid" verzocht in de komende bestuursvergadering op vrijdag 25 januari de kwestie van een koudetoeslag voqr de lagere Ioontrekkenden aan de orde te stel len. De vakcentrales zijn van gevoelen, dat een aantal mensen door de lang durige koude in nood is komen te verkeren, met name zij die van een laag loon moeten rond komen en die geen reserve hebben. Zij willen in de stichting bespreken, of mensen met een inkomen tot een bepaald be drag een toeslag kunnen krijgen. Ook moet in de stichting worden overlegd, in welke vorm dat moet gebeuren; in die van een dwingend voorschrift of in de vorm van een vergunning. Ook over de hoogte moet van gedachten worden gewis seld. Minder gasdruk in Amsterdam AMSTERDAM, 21-1. Tengevolge van een storing in een van de pro- duktie-eenheden van het gasbedrijf, beschikt het gemeentelijke energie bedrijf Amsterdam over een kleinere hoeveelheid gas dan de vorige da gen, toen aan de behoefte van de stad nog volledig kon worden vol daan. Aan het herstel van de volle pro- duktie-capaciteit, waarmee enige da gen gemoeid zullen zijn, wordt ge werkt. De directie van het gemeen telijk energiebedrijf heeft zich tot haar spijt genoodzaakt gezien de gas druk in de stad te verminderen, met het doel de zeer hoge gasafname enigszins te beperken. De directie verzoekt alle afnemers de waak vlammen van alle gastoestellen te doven. Gaskachels, gaskomforen, enz. dienen bij gebruik in 't oog te wor den gehouden. Het onbewaakt laten branden van deze toestellen ook en vooral des nachts wordt met het oog op het daaraan verbonden gevaar ten sterkste ontraden. Pnpoea-poJitie ontwapend HOLLANDIA, 21-1. Vorige week heeft zich niet alleen in Merauke, maar ook in Kaimana een incident voorgedaan, aldus heeft het AJ7.P. uan bevoegde zijde vernomen. In Kaimana werd de Indonesische vlag naar beneden gehaald en beschadigd, daarna ontstond een vechtpartij, waarop de Papoeapolitie in de lucht begon te schieten. Zoals gemeld schoot de Papoea politie ook bij het incident in Me rauke in de lucht toep. demonstran ten het politiebureau naderden en men vreesde, dat zij het bureau zou den aanvallen. Naar aanleiding van deze inciden ten is de Papoeapolitie op heel West Nieuw-Guinea thans ontwapend. Eerder was plaatselijk al een gedeel telijke ontwapening ingesteld, alleen in de wacht mochten nog vuurwa pens aanwezig zijn. In Holiandia bij voorbeeld werden alle patrouilles al uitgevoerd door met de politiestok gewapende leden van de politie. Thans zijn alle vuurwaper.s op heel Nieuw-Guinea in de wapenkamer opgesloten. In verband met deze maatregel is van V.N.-zijde opge merkt. dat cte Papoeapolitie geen vuurwapens nodig heeft omdat Nieuw Guinea geheel veilig is. Twee personen gewond TIEL, 21-1. In Tiel heeft zich rond het middaguur maandag een ernstige gasexplosie voorgedaan. Volgens de eerste berichten zouden een aantal personen verwondingen hebben op geiopen. De explosie is gebeurd ach ter een slagerij, waar een fles gas in een teil warm water is gevallen. De gasontploffing deed zich om streeks half elf voor. Twee personen liepen brandwonden op, de materiële schade is nog niet te schatten. De 18-jarige mejuffrouw De B., was achterin de slagerij van de heer M. bezig een fles met gas in een teil warm water te ontdooien. Toen het gas tot ontploffing kwam, kreeg het meisje zeer ernstige verwondingen. Zij is onmiddellijk naar het zieken huis „Bethesda" in Tiel overgebracht De slager, die in de buurt stond werd vrij ernstig aan het hoofd gewond, maar kon na in het ziekenhuis te zijn behandeld, naar zijn woning waar een grote ravage was ontstaan terugkeren. Niet alleen zijn bij de ontploffing tientallen ruiten in een straal van dertig tot veertig meter verbrijzeld, maar ook muren weidden ontzet. Met man en macht wordt ge werkt om de gebroken ramen weer zo snel mogelijk dicht te maken. Geslaagde uitvoering S.v. „Zeemeeuwen", Haamstede Voor vele sportliefhebbers uit Haamstede waren de spiegelgladde wegen en koude vrieswind vorige week geen belemmering om in grote getale de uitvoering van de S.v. „Zeemeeuwen" in hotel „Bom" te bezoeken. De voorzitter, de heer W. J. van der Maas, zei in zijn openingswoord dit zeer op prijs te stellen. Speciaal verwelkomde hij de afgevaardigden van de verenigingen Burgh en Re- nesse. In het afgelopen jaar werd het voetbalelftal afdelingskampioen in de zaterdagmiddagcompetitie en promoveerde naar de tweede klasse. Het juniorenelftal dat op de been kon worden gebracht, doet het tot nu toe niet slecht. Toch lijkt het wel of de jeugd van heden niet meer zo veel voor sport voelt als vroeger. Met een studentenafdeling uit Lei den werden vriendschapsbanden ge- leg en een voetbalwedstrijd gespeeld. De returnwedstrijd in Leiden werd een onvergetelijke dag. Het afgelopen jaar bracht voor de vereniging ook tegenslagen. De heer B. v. d. Linde kreeg een ongeluk en ligt nog steeds in he*t ziekenhuis. In het ziekenhuis moest ook de heer A. v. d. Maas worden opgenomen. Gevarieerd programma Het gevarieerde programma dat hierna werd uitgevoerd stond onder leiding van de heer J. Filipse, die eveneens optrad als conferencier. De kleinste meisjes- en jongensleden toonden in gymnastiekoefeningen dat ze onder leiding van de heer J. v. d. Doel al flinke vorderingen hebben gemaakt. Een groot deel van deze avond was gewijd aan de zangkunst. Enige combinaties zongen de van daag meest in trek zijnde hits. Veel bijval kreeg de solozang van Piet Boot met guitaarbegeleiding, even als Ria Gilijamse die het liedje van „het ballonnetje" zong, waarbij ze zichzelf op de ukelele begeleidde. Vóór de pauze vond verder nog met Ingezonden mededeling WITTE KRUIS H DE gekte PIJNSTILLER Kiespijn... maar ook andere pla gende pijnen stilt u het snelst met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets). Salicyl-vrij en daar door geen maagklachten. WINTER IN SCHOUWEN BURGHSLUIS, 21-1. Vrijdag in de loop van de avond ging de wind op en in de seinpaal te Burghsluis hing havenmeester Overbeke twee ballen met de punt omlaag ten teken voor de zeevarenden dat er zware ooster- storm op komst was, windkracht 10. Ook in de loop van zaterdag woei deze storm door met alle gevolgen van dien. Zo hoopte de stuifsneeuw op die over de kale polders naar de Westhoekse oorden dreef, zich voor al op de Kloosterweg, juist kort voor het R.T.M.-hotel „Vliegveld". Op de ze weg was al spoedig geen doorko men meer aan, zodat de Provinciale Waterstaat hier met de sneeuwploeg heen moest om de boel te klaren. Na veel heen en weer rijden werd ten slotte een doorgang verkregen. In de oudejaarsnacht verzamelde zich op dezelfde plaats een massa sneeuw, met ingesneeuwde auto's. Het gevolg van de oosterstorm was verder het dichtvriezen van de ha ven van Burghsluis. Het Water- staatsconvooi ligt hier ingevroren, evenals de reddingboot, de „Maria Carolina Blankenheijm". Kapitein Minneboo heeft nog geprobeerd om het ijs te breken, doch het gelukte niet meer. Verder gevolg van de .storm was het wegwaaien van het gestrooide zand, dat ver over de bermen heen woei, zodat in de loop van zater dag de wegen veranderden in ijs banen. Ook zondag was hier geen verandering in gekomen, zodat het verkeer slechts voetje voor voetje vooruit kwam. Burgh en Haamstede kon dan ook schaatsende jongelui op de hoofdwegen zien. Wel is za terdag nog geprobeerd om met zand de gladheid tegen te gaan, doch de wind bleef heer en meester en blies het stroeve zand de weg weer af. De verschillende bedrijven in de Westhoek die hun verwarming ont lenen aan oliestook, gaan zorgen voor een goede voorraad en zo af en toe ziet men grote tankauto's die hun olielast in de ondergrondse tanks laten verdwijnen. Het gaat er verder naar uitzien dat de sterken onder de vogels deze winter doorkomen, want de vele vo gelkadavers die her en der liggen, bewijzen wel dat vele gevederden de strijd hebben opgegeven. Ze worden ook veel tammer, en vooral de wilde MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 21-1. Klei-aardap- pelen 38 mm. opwaarts voor het bin nen land: Bintje f 17-18,20. Klei-aardappelen 35 mm. opwaarts Bintje f 16,50-18,00. Voer-aardappelen f 4,00-5,50. Export geen notering, binnenland kalme stemming. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. eenden zitten op verschillende plaat sen, waarvan ze weten dat er voer gestrooid wordt, rustig te wachten tot de behulpzame mer.s met brood of graan komt. Ze zijn dan wel tot op een paar meter te benaderen. Minder goed gaat het in de boom gaarden, waar hazen en konijnen grote'schade gaan aanrichten aan de laag hangende takken en jonge boomstammetjes. De konijnen voor al zijn broodmager en zoeken op de ze manier, nu de sneeuw alle groen heeft bedekt, hun magen te vullen. Wildafweermiddelen worden veel gebruikt, doch op verschillende plaatsen helpt het niet meer en richt men zich tot de wildschadecommis- sie. Als gevolg van zware winter: ZIJPE, 21-1. Iemand die zaterdag nog aan de Oostkop was geweest, verzekerde dat hij een geheel dichte ijsvlakte op de Noord-Grevelingen, die in afsluiting is, had gezien. Mogelijk is, dat door de stroom die ijsvlakte weer opbreekt, maar het kan ook, dat door de maatregelen die daar in verband met de afslui ting al zijn genomen, de stroom zo danig is afgeremd, dat het bevroren ijs niet meer los komt. Behalve en kele schepen die nog in de Oostkop- haven liggen, is er daar nu geen enkel teken van leven. Hij, die daar nu niet zijn moet, gaat daar niet Wel staat vast dat de werkzaam heden aan de aanleg van de kabel baan door het barre weer aanmerke lijk worden vertraagd. Men zal de gereedkoming, die men half mei had berekend, wel enkele maanden later moeten stellen, wat betekent dat ook de definitieve afsluiting van de "Noord-Grevelingen later zal vallen dan aanvankelijk was gedacht. Militairen der V.N. zijn Kolwezi, het laatste bolwerk van president Tsjombe van Katanga, binnengetrok ken. De mijninstallaties in dit be langrijke centrum zijn intact geble ven. DEN HAAG. Tien jaar garantie op verborgen, gebreken wordt voortaan aan deelnemers van het „Bouwfonds van de Nederlandse Gemeenten" uitgereikt bij het betrekken van hun nieuwe huis. MOSKOU. Premier Chroesjtsjef heeft het overlijden van Hugh Gaits- kell, leider van de Labour-partij, een groot verlies voor deze partij genoemd. veel succes de opvoering plaats van de klucht „De modelschool zoals de meester graag zou wensen". Natuur lijk was er ook een grote verloting, waarvoor de pauze gereserveerd was. Na de pauze werd het gevarieerde programma van zang afgewisseld met de hoofdmoot van deze avond, n.l. het toneelspel in twee bedrijven: „Vrome broeders". Dit stuk werd uit stekend door de toneelafdeling over het voetlicht gebracht, zodat speel sters en spelers na afloop eeh uitge breid applaus in ontvangst konden nemen. De voorzitter bracht aan het einde dank aan allen die hadden medege werkt deze avond te doen slagen. FLITSEN UIT HET BUITENLAND BERLIJN. In Oost-Duitsland vroor het te Angermiinde 33 graden Cel sius. In Noord-Italië in de Dolomie ten stond het kwik 25 graden onder nul, terwijl het in Moskou, Stock holm, Genève, Londen en Parijs res pect. min 24 graden, min 7, min 4, min *1 en omstreeks het vriespunt was. BELGRADO. In Zuid-Slavië is gedurende het weekeinde vrijwel overal aanhoudend cneeuw gevallen, waardoor bepaalde gebieden geheel zijn geïsoleerd. De hoofdweg van Belgrado naar het zuiden is geblok keerd. HONGKONG. Het persbureau „Nieuw China" meldt, dat Chinese grenstroepen zich geheel terugge trokken hebtóen uit het gebied van Walong, aan het oostelijke einde van de Chinees-Indische grens, naar stel- lingen ten noorden van de op 7 no vember 1959 feitelijk bestaande grens. BRUSSEL. Op de weg van Brugge naar Torhout is een Nederlandse vrachtwagen in botsing gekomen met een Belgische personenauto. Twee inzittenden van de personen auto kwamen daarbij om het leven. Een derde" werd met ernstige ver wondingen in een ziekenhuis opge nomen. BERLIJN. Een 21-jarige Oostduit- se grenswachter is in de nacht naar west-Berlijn gevlucht. OOST-BERLIJN. De Zuidslaviër Vlahavic is op het congres van de Oostduitse communistische partij stormachtig toegejuicht toen hij ant woordde op de kritiek, die van Chi nese zijde op het congres is geuit te gen het „revisionisme" in Zuid-Sla- vië. LAND- EN TUINBOUW Aaltjes naar Oosterbeek De afdeling aaltjesonderzoek van het bedrijfslaboratorium voor grond en gewasonderzoek die sinds de op richting in Wageningen bij de Plan- tenziektekundige Dienst te Wagenin gen was ondergebracht heeft thans haar eigen definitieve afdeling te Oosterbeek betrokken. In 1962 zijn ongeveer 8.000 monsters op aaltjes onderzocht dat is ongeveer het vier voudige van het beginjaar 1957. Deskundigen verwachten in de ko mende jaren een stijgende belang stelling voor het aaltjesonderzoek. Dit hangt nauw samen met het feit dat de vruchtenwisseling steeds meer geweld wordt aangedaan door een zijdige teelten. Verschillende aaltjes- soorten krijgen daardoor een kans zich snel uit te breiden en aanzien lijke schade te veroorzaken. Hier geldt zeker: ,Een gewaarschuwd man geldt voor twee'. Wandelen naar Tokio MESSINA, 21-1. Erwin Kra mer, een Duitser uit Mann heim heeft nog een lange weg voor de boeg. In oktober 1964 wil hij in Tokio zijn, waar dan de Olympische Spelen worden gehouden. Nu is Kramer niet de enige, die dit verlangen heeft, maar het gaat wel zo ver, dat hij om de beste atle ten ter wereld in actie te zien, de tocht tiaar Tokio te voet wil maken. Via Frankrijk en Italië heeft hij momenteel al de 6500 kilometer naar Mes sina op Sicilië afgelegd. In de Siciliaanse havenstad wil hij zich over laten varen naar Griekenland en van daar uit de tocht voortzetten. Haast hoeft hy niet te maken want hij heeft nog ruim 22 maanden de tijd. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE: Jaarvergadering C.J.V. In de bovenzaal van het jeugdge- bouw aan de Sint Domusstraat werd de jaarvergadering gehouden van de gereformeerde jeugdvereniging. Na opening door de voorzitter, volgde het tableau „Vlag en Jeugd". Ver slagen van sekretaris en penning meester werden geleverd. In de pau ze werd een verloting gehouden en waarvoor fraaie prijzen beschikbaar waren gesteld waar onder een twee tal taarten en een elektrische koffie molen. Opgevoerd werd het stuk „Grote kinderen" van Rosita Peters, een spel dat aardig uit de verf kwam. Medewerkenden waren de dames mevrouw T. Stoutjesdijk-Wilbrink, mejuffrouw R. Potappel, M. Potap- pel, I. Stoutjesdijk en J. de Graaf en de heren J. Beenen, R. Karman, J. v. d. Schelde, P. van 't Veer en J. Stoutjesdijk. De grime was in han den van de heer C. Uyl. De décors waren van de heer A. v. d. Woestijne Tussentijds werden de bondsliederen gezongen. De zaal was geheel ge vuld. Geen loslopende honden Het 109 laten lopen van honden is nog altijd verboden. Tegen een in woner der gemeente, die het verbod overtrad en zijn hond liet lopen werd proces-verbaal opgemaakt. KERKWERVE Auto's botsten Op het kruispunt Provinciale weg- Clerksweg heeft zich een botsing voorgedaan tussen twee auto's. De ene auto, bestuurd door J. C. v, d. V. te Kerkwerve, verleende op het punt van de wegversmalling geen voorrang aan een uit de richting Haamstede komende auto, bestuurd door A. W. te Zierikzee. De auto van A.W. werd ernstig beschadigd. De auto van v. d. V. liep lichte schade op. Tegen de bestuurder van laatst genoemde auto werd door de politie proces-verbaal opgemaakt. HAAMSTEDE Leidster Helpsters-colonne Rode Kruis In verband met het vertrek van zuster De Meijer heeft de helpsters colonne van het Rode Kruis het eni ge tijd zonder leidster moeten doen. Tijdelijk is nu in deze functie kun nen worden voorzien dank zij de be reidwilligheid van zuster N. A. van Beveren, wijkverpleegster te Renesse Te Nice, in zuid-Frankrijk, zijn maandag drie voorbijgangers gewond bij een vuurgevecht tussen politie mannen en enige onderwereldfigu ren. Een van de laatstgenoemden werd aangehouden. LAND- EN TUINBOUW Verkeersvoorschriften voor de landbouw DEN HAAG, 21-1. Met de toe ne mende mechanisatie en motorisatie in de landbouw, waarbij het trans port op het bedrijf nog een belang rijk deel van de werkzaamheden uit maakt, wordt ook veelvuldig van de weg gebruik gemaakt. Het land- bouwwegverkeer, dat uiteraard lang zaam verkeer is, bevindt zich daar bij in een geheel andere situatie dan de overige weggebruikers: het snel verkeer. Derhalve is het gevaar niet denkbeeldig dat hierdoor ongelukken gebeuren. Met klem moet er dan ook op worden gewezen dat de diverse voorschriften voor het landbouw- - wegverkeer stipt worden nageleefd. Men mag zich ook nog gelukkig prijzen dat voor de aparte plaats die de landbouw met zijn motorrijtuigen en zelf rijdende werktuigen op de weg inneemt, veel uitzonderingen zijn gemaakt. Al deze voorschriften en uitzonderingsbepalingen met be trekking tot het Wegenverkeersre glement, de Motorrijtuigenbelasting, wet en de Wet en het Uitvoerings besluit Autovervoer Goederen, zijn samengevat in de brochure „Ver- keersvoorschriften voor de Land bouw". Deze brochure is uitsluitend verkrijgbaar door storting van f I, op postrekening nr. 64.52.99 ten na me van het Landbouwschap, Raam- weg 26 te 's-Gravenhage. Men dient op het girostrookje te vermelden: „brochure Verkeersvoorschriften". 4. „Ahajullie hebt de watervaten ge stolenontken het niet!" gilt de brood magere man, wild zwaaien met zijn uitge teerde armen. „Jullie zien er fris en door voed uit, nietwaar? Hahaallicht Jullie hebben de proviand ook gestplen! En ons laat je als ratten verhongeren!" „Pas op, Aram, die vent is waanzinnig", fluistert Agua. „Je vergist je, beste vriend, wij komen jullie reddenzegt Aram, bezwerend de hand opstekend. „Kijk, wij komen van dat schiphet ligt hier aan stuux-boord langszijWij hebben voed sel en water voor je". „Aha, dus je bekent dat je voedsel en water hebt!" schreeuwt de magere man. „Maar je berouw komt te laat, jij schurk! Je hebt de dood van twaalf man op je ge weten, twaalf man, die verhongerd zijn! Daar zul je voor boeten!" Met een flit sende beweging trekt hij zijn pistool uit de gordel en richt het wapen op het ver blufte tweetal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5