Uit een minister gevraagd ZINLOZE MOORD HOOFDPIJN ASPRO Verdrag met Duitsland ONZE PUZZELRUBRIEK Tamme rede van Chroesjtsjov Bar weer in Europa BLIK DOOR HET WERELDVENSTER OVERDENKING Zinvolheid in niet het meest in het oog lopende kenmerk van de poli tiek in Togo. Zo ontbreekt nog steeds een redelijke verklaring waarom in een land dat bepaald geen overvloed aan dergelijke figuren heeft, een be kwame organisator en ervaren be stuurder uit de weg moest worden geruimd. En nu diens zwager Nicolas Grunitsky zich bereid heeft ver klaard een regering te vormen, is het beeld nog minder duidelijk. De mi litaire aanstichters van de moord die nu de macht uitoefenen - dat leert met hieruit - hebben niet gehandeld onder buitenlandse invloed, waarvan eerst president Nkroemah van buur land Ghana werd verdacht. Togo ging vóór Ongetwijfeld was hij een autori tair regerende half-dictator, die on welgevallige partijen ontboncf als hem dat nuttig leek. En dat leek het hem vooral als de politieke verwik kelingen met een partij hem dreig den af te leiden van zijn hoofddoel: Togo economisch sterker te maken. Het lukte hem door sterk op Frank rijk te leunen en orde en rust in zijn Ingezonden mededeling DEN HAAG, 16-1. Naar wordt verwacht zal het wetsontwerp tot goedkeuring van het tussen Neder land en de Duitse bondsrepubliek gesloten algemeen verdrag op 19 en 20 februari in de Tweede Kamer worden behandeld. •De bijzondere commissie uit de Tweede Kamer voor dit wetsont werp heeft op 6 december met de' minister van financiën en met de staatssecretaris van buitenlandse za ken mondeling overleg gepleegd. Blijkens het inmiddels verschenen verslag over dit overleg werd van gedachten gewisseld over de vast stelling van een regeling inzake de uitkeringen aan nazi-vervolgden. Ook is verschenen het eindverslag van de kamercommissie. land te bewaren, veel Franse inves teringen o.m. in de fosfaatwinning te bewerkstelligen, zo zijn volk een plek gevend om te werken. En hij maande tot hard werken. Olympio hield zich angstvallig bui ten alle politieke spel - als Nkroe- mahs streven naar Afrikaanse een heid - niet uit antipathie daarvoor, maar omdat hij de ontwikkeling van zyn land belangrijker vond. In dit streven had hij ontegenzeggelijk vrij wat succes. Een niet helemaal principieel suc ces. In 1958 won hij de verkiezingen als een anti-Franse, onafhankelijk heid eisende nationalist en volgde de pro-Franse premier Grunitsky op. Stuivertje wisselen En meteen waren de rollen om gedraaid: Olympio vroeg de Fransen nog wat te blijven, want hij zag wei nig heil in zelfstandigheid zonder eten. En zijn zwager werd van de weeromstuit leider van vrijwel alles wat anti-Frans en voor stichting van een eigen staat was. Maar het curieuze is, dat Grunits ky als premier toch weer in Olym- pio's geest zal moeten regeren. Hij heeft om economisch op de been te blijven Frankrijk nodig als grote af nemer en investeerder alsmede be schermheer bij de associatie met de E.E.G. en bovendien vanwege het verdrag van bijstand om zijn onaf hankelijkheid niet te verliezen aan de naar Afrikaanse grootheid stre vende buurman Nkroemah. Behalve dat Grunitsky van anti- weer pro-Frans moet worden, zal er in Togo voorlopig dus niet veel kun nen veranderen. Als ooit een resul taat een moord kon rechtvaardigen, dan dit keer zeker niet. Met een zin loze daad is de lijst geopend van moorden op staatslieden in functie van de jonge Afrikaanse staten - Loemoemba werd als ambteloos burger afgeslacht - en men kan al leen zeggen dat het wonderlijk lang geduurd heeft voor die lijst geopend werd gezien de veelheid van aansla gen die tot de politieke folklore van het nieuwe Afrika schijnen te zijn gaan behoren. Ingezonden mededeling Koude werkt toch temperend op de puzzeldrift blijkbaar, want de af gelopen week was het aantal inge zonden oplossingen van de puzzel wel opvallend minder dan normaal. De schaatsbaan zal er mogelijk schuld aan zijn. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: de heer C. A. HARTOG, „De Brouwerij", Haamstede. De tweede prijs gaat naar: de heer D. GROENLEER, Beddeweeg 3, Zierikzee De oplossing van de puzzel luidt als volgt. Horizontaal: 1. kanarie; 6. parkiet; 11. ar; 12. koren; 14. Ie; 15. netto; DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. aarden vuurpotje; 4. houtsplinter; 8. bloem; 12. deel van het kippenhok; 13. godin; 14. mannelijk dier; 16. beetje; 17. we derhelft; 19. bijbelse naam; 21. ver voerbedrijf; 23. hemellichaam; 25. pronk; 27. schoorsteenvuil; 29. geur; 31. larve; 33. voorzetsel; 34. commu nicatiemiddel; 37. te zijner plaatse (Lat.); 39. huid; 40. gesloten; 41. be vel; 43. tweetal; 44, kolenemmer; 45. bergplaats voor geld; 46. groente; 47. laag (Eng.); 49. plaats op de Ve- luwe; 51. verlangen; 53. onder het nodige voorbehoud; 55. vloeistof; 53. al9 eerder; 59. verdieping; 61. uit bouw; 63. tijdperk; 64. ijzeroxyde; 67. gast; 69. bergweide; 71. persbu reau; 72. tijdperk; 73. lidwoord; 77. meisjesnaam; 79. plakmiddel; 81. re kening; 82. koningin (Fr.); 83. vlucht heuvel. Verticaal: 1. borduursel; 2. water in Friesland; 3. hatelijke opmerking; 4. heilige; 5. vrucht; 6. zangstuk; 7. voorzetsel; 9. afvoerbuis; 10. dat is (Lat.); 11. steun; 13. water in Noord- Brabant; 15. familielid; 18. flinke; 20. muziekterm: 22. raakt; 24. kraan; 25. pen; 26. bijbelse naam; 28. gra vure; 30. deel van het heelal; 32. iemand die masseert; 33. opdracht; 35. wondvocht; 36. kwajongen; 38. flauwe; 39. gevuld; 42. indien; 48. edelsteen; 5o land in Europa; 52. bijenhouder; 54. herkauwer; 56. voorzetsel: 57. vorm van eten; 58. vlaktemaat; 60. wijze; 62. verdieping 63. plaats in Azië; 65. vruchtbare plek; 66. geleedpotig dier; 68. deel van het lichaam; 70. inhoudsmaat; 72. en andere; 74. en omgekeerd; 76. goud (Fr.); 78. lidwoord; 80. edel me taal' (Fr.). Jezus antwoordde en zeide tot hen: „Laat Mij thans geworden, want aldus betaamt het ons alle gerechtigheid te vervullen". Matth. 3 15a. Dit is het antwoord, dat de Here Jezus gaf aan Johannes, toen deze weigerde om Hem te dopen. Opper vlakkig gezien zouden we zeggen, dat Johannes daar volkomen gelijk aan had. Johannes de Doper sprak immers van schuldbelijdenis en be kering. En wie dat wilde, werd door hem gedoopt in de rivier de Jordaan. De Here Jezus hoefde niét als een boetvaardige het hoofd te buigen. Hij was de enige, die de doop niet nodig had. Hij was de zondeloze. Wij kunnen begrijpen, dat Johan nes de Doper, die in Jezus zijn meer dere zag, probeerde om Hem er van terug te houden. Maar het gelhkte hem niet. Op een vriendelijke ma nier legde Jezus aan Johannes het zwijgen op. Zijn woorden (die hier boven staan afgedrukt) zouden we ongeveer aldus kunnen weergeven: „Laat me nu m'n gang gaan, Johan nes, want het past ons, om op deze manier Gods wil te doen". Door zich te laten dopen erkent Jezus niet alleen Johannes' werk, maar (wat voor ons veel belangrijker is) Jezus maakt zich één met de zon dige mensheid. Hij gaat naast ons staan als onze gelijke. Hij begrijpt onze moeilijkheden en onze zorgen. Hij weet van onze strijd en onze twijfel. Hij kent zelfs de verzoeking en de verleiding. Hij gaat naast ons staan om ons te helpen. Hij is im mers op aarde gekomen, om te zoe ken en te behouden wat verloren was. Zijn doop in de Jordaan was reeds een heen wij zen naar het kruis Door zich te laten dopen aanvaard de Jezus zijn werk als Middelaar. Het was dus een beslissende stap aan het begin van de kruisrweg. Te recht heeft Johannes de Doper Hem aangewezen als „het Lam Gods, dat de zonde der wereld wegneemt". Dat wij van onze kant Hem aan vaarden in geloof. N. M. G. W. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: ds. P. B. W. Polvliet, Hilversum, v.h. pred. te Biak; vic. B. Jager, Amstelveen en vie. H. P. Venema, Utrecht. Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Angeren: ds. J. Eijgendaal, em. pred. van Zuidzande. Aangenomen het beroep van de Gen. Synode als predikant voor bui tengewone werkzaamheden (studen tenpredikant te Leiden): F. van Nieuwpoort, laatstelijk zendingspre dikant, Oegstgeest. Ger. Kerken Beroepen te Arnhem (6e pred.pl.): H. B. Weyland, De Lier; te Sibculo: kand. Joh. Kroeze, Apeldoorn. Aangenomen naar Genemuiden: G. Kikkers, Achlum. Chr. Ger. Kerken Tweetal te. Deventer: A. J. Otter, Sint Janesklooster en J. M. Visser, Dokkum. Schaatsen, wandelen, volleybal en hengelen in 1962 18. set; 19 .loper; 21. is; 22. sop; 24. rek; 25. it; 27. mat; 28. let; 29. ega; 30. gard; 33. alleen; 34. rk; 35. pia nola; 38. nn; 39. de; 40. do; 41. na; 42. ga; 43. na; 45. ierland; 49. Ie; 50. galant; 51. zorg; 53. tel; 54. ore; 65. lee; 57. zij; 59. per; 61. met; 63. il; 64. aster; 66. vod; 68. derde; 70. ee; 71. vloot; 73. ei; 74. tornado; 75. kal koen. Verticaal: 1. koning; 2. nat; 3. arts; 4. ik; 5. eos; 6 .pet; 7. an; 8. klok; 9. iep; 10. tarzan; 13. ren; 16. es; 17. oom; 19. letland; 20. eigengereid; 23. part; 24. real; 26. ork; 29. een; 31. arena; 32. in; 35. pointer; 36. aar; 37. ora; 44. alm; 46. eter; 47. Is; 48. norm; 49. lol; 50. gezant; 52. geleen; 55. eed; 58. ijs; 59. peen; 60. loo; 62. teek; 65. ter; 66. vlo; 67. dok; 69. rio; 71. vd; 72. ta. ADVERTENTIE Wat biedt de BEELDBUIS? Zaterdag moet u vooral eens kij ken naar de Luchtmachtkapel met de Amerikaanse stijl en de moderne opvattingen (als het geluid u te bar mocht worden, kunt u de knop iets terug draaien!). Vooraf Armand en Michaela Denis en Onze vriend Hig- gins. Vergeet zondagavond Arthur en Eva niet (8.45 uur). Maandag die opmerkelijke Poolse film uit de oor log. Dinsdag operette. Het nationaal song-festival zal onder de gegeven omstandigheden niet kunnen door gaan. Dr. Van Swol zal overigens al genoeg kijkers binden op woensdag avond. Donderdag het grootste spek takelstuk aller tijdenCyrano de Bergérac; dit moogt u 'niet missen. En vrijdag klopt Higgins weer aan de poort. Wat er in de plaats van de Music Hall zal komen, is voor velen nog een vraag. Rotstekeningen in Nieuw-Guinea HOLLANDIA, 17-1. Tijdens een verkenningstocht door een onbekend bergmassief ten zuiden van Wamena (centraal bergland van Nieuw-Gui nea) op een hoogte van 3.850 meter zijn zeer gave rotstekeningen ge vonden. De ontdekking werd gedaan door A. Blokdijk en W. Westerink. De tekeningen zijn nauwkeurig na tuurgetrouwe dierafbeeldingen in rode kleur op een witte plek in een overigens zwarte, overhangende rots wand boven een eeuwenoud bevol- kingshandelspad. Zij werden daar op manshoogte aangebracht. Het Witte Huis heeft bekend ge maakt, dat president Kennedy een uitnodiging van zijn Italiaanse ambtgenoot Segni om dit jaar een bezoek aan Italië te brengen, heeft aanvaard. De schaatssport komt steeds meer en meer in de belangstelling: te staan van de jeugd op ons eiland. Een grote stimulans hiervoor zün ongetwijfeld de Zeeuwse kampioen schappen verleden jaar te Zierikzee geweest, welke op zo'n uitnemende wyze door de Zierikzeese IJsvereni ging werden georganiseerd. Wan neer de subsidieregeling van de K.N.S.B. van kracht wordt, zal er zelfs voor liefhebbers van de wed strijdsport te Zierikzee een centrale training in het leven worden geroe pen. Momenteel volgt een lid van de Zierikzeese IJsvereniging een spe ciale cursus voor schaatstrainer. Bij de jongste Zeeuwse kampioen schappen behaalde de jeugdige Erik Franke een goed resultaat door op de 8e plaats te eindigen. Velen vonden in het afgelopen jaar weer een aangename en gezon de, verposing bij de wandelsport, on danks het feit dat Pluvius juist op de dagen dat de tochten plaats von den nogal eens zijn milde gaven toonde. Bij windkracht acht werd het wandelseizoen geopend met de 25 km. tocht door Schouwen, waar aan door honderd vijf tien personen werd deelgenomen. De traditionele Avondvierdaagse verschafte aan ruim zevenhonderddertig tippelaars (sters) vele sportieve genoegens. De 7e wandeltocht van de A.S.V. Brou wershaven bracht een record aan tal deelnemers van driehonderd achtenzeventig op de been. Vele honderden namen in het afgelopen jaar eveneens weer deel aan de fraaie natuurwandeltochten, die drie maal door de V.V.V. Burgh-Haam- stede, in samenwerking met de s.v. Zeemeeuwen werden georganiseerd. De gymnastiek. Een belangrijke plaats nemen ook de gymnastiekverenigingen in bij de eilandelijke eportgemeenschap. Te Dreischor vierde de vereniging Jong Dreischor zijn zilveren jubileum. Ter gelegenheid hiervan organiseer de deze vereniging een sportmiddag waaraan door maar liefst 250 turn- lustigen werd deelgenomen, die een keur van oefeningen tèn beste ga ven. Kust Roest gaf een geslaagde openluchtuitvoering op het Haven plein te Zierikzee, die grote belang stelling trok. Verder werden nog ac tiviteiten ontwikkeld door „Olym- pia" te Zierikzee, „Duiveland" te Oosterland en „Kwiek" te Bruinisse. Te Nieu werker k werd wederom een geslaagde volleybal-competitie gehouden voor dames en heren. Door de leerlingen van het Prof. Zeeman lyceum werd een tafelten- niscompetitie georganiseerd, waarbij Verschuur beslag legde op het kam pioenschap. 'Naast de clubcompeti tie organiseerde de damvereniging Zierikzee een tweetal wedstrijden BERLIJN, 17-1. Volgens waarne mers was het hoofdkenmerk van de lange rede, die premier Chroesjtsjov van de Sowjet-Unie in Oost-Berljjn heeft uitgesproken, gematigd. Aangaande de kwesties Duitsland en West-Berlijn gaf de Russische lei der duidelijk te verstaan, dat hij niets wil forceren en rekening houdt met de mogelijkheid om tot een vreedzame regeling va,» deze vraag stukken te komen door onderhande lingen met de westelijke .mogendhe den. Chroesjtsjov gebruikte herhaal delijk de uitdrukking „redelijk com promis" en legde er de nadruk op, dat de Sowjet-Unie in het geheel niet wenst te profiteren van de re geling van het Duitse vraagstuk om de status quo in Europa uitsluitend ten eigen bate te wijzigen. De Russische leider betrachtte ook matiging wat betreft het geschil met communistisch China, dat de laatste weken aanmerkelijk is verscherpt. Chroesjtsjov verklaarde veel geduld in deze zaak te willen betonen. tegen A. J.-polder, welke beide wer den gewonnen. De hengelsport. De hengelsport werd, vooral in dividueel. zeer druk beoefend op het eiland. Van heinde en verre kwamen de hengelaars om hier hun geliefde sport te kunnen beoefenen. Daar de hengelsportvereniging Oosterschelde uit Zierikzee geen medewerking ver leende aan het hengelconcours te Renesse, werd niet zulk een succes geoogst als in andere jaren. Zelf or ganiseerde Oosterschelde een club kampioenschap voor haar leden en een jeugdwedstrijd. De vereniging Westerschouwen organiseerde op het strand te Haamstede en te. Renesse een wedstrijd voor de zomergasten, terwijl verder nog een drietal wed strijden plaats vond met als inzet de clubtitel. De nog jonge vereniging „Het Zijpe" te Bruinisse kwam slechts eenmaal in actie bij het or ganiseren van een wedstrijd. De tennisclub Zierikzee organi seerde uitstekend geslaagde wed strijden op het sportpark Bannink. Verheugend was het vooral dat de jeugd in zo grote getale hieraan deelnam, zodat deze sport wellicht een kans maakt in de toekomst nog wat meer door te breken. Voor 35 jaar.... HAAMSTEDE. De Waterleiding Mij. is begonnen met het effenen van de weg naar de „Blinkert", het waterwingebied in de duinen. ELLEMEET. Met groot succes had alhier de uitvoering plaats van de muziekvereniging Kunst na Arbeid'. ZIERIKZEE. Voor de derde maal in dit seizoen werd in hotel „Juli ana" een geslaagd bal-masqué ge houden. NOORDWELLE. De gemeenteraad besloot tot ingrijpende verbouwing van de o.l.-school. ZIERIKZEE (adv.). Lavendelzeep 15 ct. per stuk, Glycerinezeep 20 ct. per stuk, Zonaline-poeder 35 ct. per pakje. Zeepfabriek ,,'t Lampje" op gericht door het Koperen Stelen- Fonds. ZIERIKZEE. De directeur der H. B.S. alhier schreef een brochure over een wijziging van de onderwijzers opleiding. Een „antwoord-brochure" verscheen van de directeur van de Kweekschool hier ter stede. ZIERIKZEE. De tuinbouwvereni- ging „Schouwen-Duiveland" hield - in aanwezigheid van ir. A. W. v. d. Plassche - de algemene jaarverga dering. ZIERIKZEE. Men deelt ons mede dat de grote Z.L.M,.-ldtn.,dbouwten- toonstelling op 13 juli zal worden gehouden op een terrein aan de Platteweg. ZIERIKZEE. De zesde uitvoering der gymnastiekvereniging „Olym- pia" zal worden gehouden op dins dag 28 februari. DREISCHOR. De Rederijkerska mer „Bellamy" gaf op de jaarlijkse uitvoering het stuk „Een grote nul". ST. PHILIPSLAND. Dinsdagmor gen bestond alhier gelegenheid voor vaccinatie. Er werd door niemand gebruik van gemaakt. Ingezonden mededeling neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat alles 'om u snel van uw pijn af te helpen. Veilig en verantwoord. Neem 2 ASPRO's -en ttifaittveeb fit.' LONDEN, 17-1. Na de sneeuw van woensdag en de vorst nadien geko men, is de toestand van de wegen in zuid-Engeland weer bijzonder slecht geworden. Donderdag was het ook weer koud in Engeland. Sinds 23 de cember is de temperatuur in Lon den niet boven de drie graden Cel sius boven nul uitgekomen. In diverse steden heeft het woens dagavond rond 14 graden gevroren. De scheepvaart in de Deense wate ren heeft veel overlast van ijs. Slechts met moeite kan men de hoofdroutes ijsvrij houden. In zuid- en midden-Zweden blijft het koud. In het noorden is het iets zachter. In het westen ondervindt het verkeer moeilijkheden door de sneeuw. De Poolse regering gaat maatre gelen nemen tegen de kolepschaars- te. De export wordt verminderd. Voorts zal bezuinigd worden op straat- en winkelverlichting. Vele wegen in de buurt van Ant werpen zijn onbegaanbaar door de sneeuw en de stormen, die in het noorden van België hebben gewoed. Op de weg naar Nederland zijn „sneeuwdammen" ontstaan, die soms wel een halve meter hoog zijn. De gemeenten Lillo, Zandvliet en. Be- rendrecht zijn, evenals op nieuw jaarsdag, van de buitenwereld afge sloten. Premier Chroesjtsjef heeft don derdag rond het middaguur een kijkje genomen bij de muur aan de zonegrens in Berlijn, zo heeft het Oostduitse persbureau ADN gemeld. DEN HAAG. In het Hof van Hol land is de oudste kermisexploitante in ons land - Tante Dien - officieel mevr. wed. G. Theunisz-Vermolen - gefeteerd bij gelegenheid van haar negentigste verjaardag. ASSEN. De minister van volks huisvesting en bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, heeft in de Prins Bernhard hoeve te Zuidlaren de der de Nederlandse bouwbeurs geopend, die tot 19 januari duurt. DEN BURG. De Koninklijke Ma rine heeft een helikopter beschik baar gesteld voor vier emigranten, de familie Reitsma, uit Den Burg (een echtpaar met een volwassen dochter en een kleindochter), op Texel die 's avonds om negen uur van Schiphol naar Canada moest vertrekken. Ingezonden mededeling KUNSTMEST STROOIERS J. W.KOOMAN Ellemeet Tel.O 1117-281 Feuilleton 32 „Volgens ons wel", antwoordde de bankdirecteur. „Daarvan hebt u natuurlijk de no dige bewijzen". „Dat is te zeggende jongeman heeft zich in Den Haag voorgedaan als lid van onze directie. Hetgeen natuurlijk een onjuistheid is". De rechercheur schudt zijn hoofd. „Het spijt me, meneer Emmers, maar dat is niet juist. De heer Jansen heeft letterlijk aan de journalisten verklaard - desgevraagd wel te ver staan -: ik ben employé van het bankkantoor Alsbach en Emmers. Employé. Dus geen lid van de direc tie". „Maar in de kranten stond „Journalisten hebben een lange duim, meneer. Die fantaseren er van tijd tot tijd wat op los. Dat moet u bekend zijn. Dit is dus even anders". „Tja, dat verandert de zaak na tuurlijk wel". „Maar met dat al weet ik nog steeds niet de reden van het ontslag op staande voet". „Wel, dat is daarom gegeven". „Waarom?" „Natuurlijk, dat hij zich uitgege ven heeft als directeur. Althans, als lid van de directie". „En hebt u dat nooit onderzocht? Ontslaat u uw employé's - die me neer Jansen had hier een uitsteken de staat van dienstnee, u hoeft me niets te vertellen, ik weet alles al. Op 18-jarige leeftijd gekomen als jongste bediende, op verschillende dal a promotie gemaakt en laatste be door B. J. TEN WESEPE trekking was kassier vreemde va luta. Niet eens zo'n eenvoudige baan. Zeer verantwoordelijk werk dus. Apropos, had u al eerder klachten over hem?" De heer Emmers schudde zijn hoofd. „Nee, integendeel Meneer Emmers, dan spijt het me voor u, maar het Gewestelijk Ar beidsbureau zal dit ontslag nimmer goedkeuren. Dit betekent, dat u de jongeman normaal zijn salaris zal möeten doorbetalen. Dit is punt één, wat ik verder wel met het Arbeids bureau in orde zal maken. En nu de aprilmop. Er is telefonisch gebruik gemaakt van de naam van minister mr. de Haas Hagestein. Toentertijd kabinetsformateur. De minister wenst een onderzoek in deze affaire en wenst de schuldigen opgespoord. Staat u mij toe, dat ik uw personeel ondervraag?" „Tja, als u dit noodzakelijk acht". „Inderdaad, dit acht ik noodzake lijk. Als u een vertrek voor me hebt" Een half uur later is er deining onder het personeel. Het geval Jan sen, waarover men indertijd te hooi en te gras wat had opgevangen - een aprilgrap van Jansen, zei de chef toen; een zeer ongepaste grap en daarom is hij op staande voet ont slagen - is een politiezaak gewor den. Er zijn aanklachten ingediend. Nu blijkt Jansen niet eens de schul dige, maar het slachtoffer. En de grappenmaker moet op de bank zit ten. En nu is er een politieman in burger, die weten wil, wie het ge daan heeft. Employé's kijken elkaar aan en ergens in een hoek zit een typiste ijverig op de toetsen te tim meren. Ze weet zich tot het uiterste te beheersen, maar ze zit tot en met in de rats. Nou komt het gegooi in de glazen Een voor een komen de employé's die ondervraagd zijn, terug bij de anderen, en iedere keer komt men wat meer te weten. De rechercheur is ook al in het ziekenhuis geweest. Daar ligt Jan-Piet. Verkeersongeval gehad. En de grap is telefonisch op touw gezet. Misschien wel hier in schafttijd. Dat telefonische gesprek is gereconstrueerd.... De naam van de minister is genoemd en die is woestwil de daders opgespoord hebbenEn die knul, die recher cheur beweert bij hoog en bij laag, dat die daders hier zitten. Nou, en fin, ik weet er in ieder geval geen fluit van Rechercheur Van 't Land denkt, dat hij al beet heeft. Een der man nelijke employé's, die hij onder vraagd heeft, knijpt 'm te veel naar zijn zin. Die pakt hij straks nog vVel een keer. Hij is op het goede spoor en hij wil vandaag de zaak nog rond hebben. Die Jansen had alleen maar kennissen hier op de bank: collega's. Dus zit de grappenmaker er tussen. Dat kan niet anders. Dames en heren komen naar het zweetkamertje. Chefs en onderge schikten. Kassiers en bedienden. En nog voor de lunchpauze heeft Van 't Land beet. Met een paar strikvra gen heeft hij een jongedame in het nauw gedreven. Hij voelde dadelijk, toen ze binnenkwam: die weet er meer van. De persoon in kwestie heeft zweet druppeltjes op haar voorhoofd. En ze kijkt angstig naar de rechercheur. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 6