ELFSTEDENTOCHT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 18 januari 1963 No. 19313 Europa's grootste schaatsevenement Ingezonden mededeling POTTER'S Él „LINIA Neerlunds grootste schaatsevene ment, de Friese Elfstedentocht, heeft weer plaats. Oh, zeker, het heeft er inderdaad om gespannen, want da gen achtereen zijn de organisatoren bijeen geweest, informaties inwin nend en wikkend en wegend of het wel of niet door zou kunnen gaan. Reeds enige malen waren er berich ten dat de tocht zou worden verre den, maar steeds weer stak de sneeuw een spaak in het Elfsteden- wiel. Maar eindelijk kregen de schaatsliefhebbers hun kans, en van morgen begon de zware tocht langs de Friese elf steden. Het zal een barre tocht zijn, want de weersom standigheden maken het nu niet be paald tot een plezierritje. Dat is overigens wel meer het ge val geweest in de geschiedenis van dit grootse evenement. Heel wat stoere sportmannen hebben er hun krachten op beproefd en velen heb ben het moeten laten afweten, niet opgewassen als zij waren tegen de barre omstandigheden. Van duistere oorsprong De tocht langs de Friese elf steden blijkt reeds van zeer oude oorsprong te zijn en men iveet zelfs niet meer wanneer deze rit voor het eerst ge reden werd en wie het deed. Vast staat wel, dat reeds in de zeventien de eeuw een dergelijke tocht gereden werd. Wel weten we, dat in 1848 de broers Atze en Eelke Jans Jager uit Oldeboorn in de ivinter van dat jaar de tocht volbrachten in niet minder dan 14Vi uur, hetgeen een behoor lijke prestatie mag worden genoemd. De winter van 1862 bracht een Ingezonden mededeling Alleen 't beste... goed genoeg! 17eettfe$s Binnenvering Ijoodwill Schuimrubber HAZET FABRIEKEN ZEVENBERGEN TONEEL EN FILM Beroemde film „Exodus" komt in Zierikzee De Zierikzeese Concertzaal brengt deze week de in korte tijd beroemd geworden film „Exodus", gebaseerd op de bestseller van Leon Uris. Een deel van de film is opgenomen op het eiland Cyprus. In de hoofdrollen: Paul Newman en Eva Marie Saint. Het dramatische verhaal speelt zich af tegen de kleurige achtergronden van Cyprus en Israël, met hun le vendige herinneringen aan de oude en moderne geschiedenis. De film speelt in de periode van mei 1947 tot december van dat jaar. Op 29 november 1947 nam de algemene vergadering van de Ver. Naties de resolutie aan, waarbij de Joodse staat in Palestina een feit werd. De film-camera's gebruikten Israël - en vooral het deel Galilea - als een enorme set, waarin de bekende land schappen uit de bijbel een promi nente rol vervullen in de gebeurte nissen en veel toedoen tot de authenticiteit van de film. De peer vormige torens van het kruisvaar dersfort in Acre, de bedrijvige haven Filmreportage Elfstedentocht HILVERSUM. 17-1. Polygoon-Pro- filty maakt van de elfstedentocht een speciale reportage die vanaf za terdagavond a.s. in de Nederlandse bioscooptheaters wordt vertoond. Voor dit doel zal een filmteam van 10 man de tocht volgen. In de nacht van vrijdag op zaterdag wordt deze filmreportage reeds in Cinecentrum te Hilversum afgewerkt. Zwitserland in het donker GENÈVE, 17-1, Donderdagmor gen in alle vroegte bezorgde een storing in het landelijke elektrici teitsnet de Zwitsers een onaangena me "verrassing. In alle Zwitserse steden kwamen de trams plotseling tot stilstand en stopten liften tussen verdiepingen, terwijl in het gehele land het trein verkeer stil kwam te liggen. Toen Zwitserland zo eensklaps in duister nis werd gehuld, werd het verkeer een chaos. Alleen elektrische instal laties die door eigen generatoren worden gevoed, zoals die in zieken huizen. bleven werken. In restau rants enhuizen werden kaarsen aangestoken. In Zurich kwam de voltallige brandweer in actie om mensen te bevrijden die in liften op gesloten waren. De eerste edities van ochtendbla den verschenen pas veel later dan gewoonlijk. Na ruim een uur wag de storing opgeheven. niiriHomuin Tedcn hoest en Keelpijn Uitwerking frappan*gM verrassing, toen was het ge enFries, maar een in Leeuwarden wonende Hagenaar, namelijk de heer W. Troost die de elf steden bezocht in de tijd van 15*4 uur. Na dïe tijd horen we niets meer van deze gigantische tocht. De be ruchte ijswinter van 1890 op 1891 bracht de rit weer in het nieuws. Toen hebben velen de schaatsen on dergebonden en zijn zij de elf steden langs gereden. Onder deze schaatsen rijders bevond zich een van de be roemdste Nederlanders op sportge bied, een man die we een echte sportpionier zouden kunnen noemen, namelijk de heer W. J. H. Muiier, die toen op die twintigste december van het jaar 1890 een tijd maakte van 12 uur en 55 minuten, een re cord. Een Nederlands evenement Het was deze zelfde sportman Mu iier, die indertijd secretaris was van de Nederlandse Bond voor Licha melijke Opvoeding, die een poging deed die zware schaatstocht tot een Nederlands evenement te maken, een kroonrit voor alle lange-afstand- schaatsenrijderij in ons land. Zijn bemoeiingen hadden tot re sultaat, dat de Friese IJsbond be sloot de tocht officieel uit te schrij ven. Het was op de 24ste januari van het jaar 1909 dat men voor het eerst met 22 deelnemers van start ging in Leeuwarden. Negen van hen vol brachten de rit, de anderen gaven het op. De snelste bleek de student in de theologie M. Hoekstra Azuit Warga, die ondanks de ingevallen dooi en het zachte ijs een tijd ivist te maken van 13 uur en 50 minuten, ongeveer een uur langer dan Muiier in 1890. Het was de heer mr. M. E. Hep- kema, die de stoot gaf tot de op richting van de Friese Elfsteden- vereniging, die van toen af aan met groeiend succes de tochten organi seerde. Langzamerhand groeide de Elfstedentocht uit tot een schaats sportgebeurtenis zonder weerga in de wereld, die zijn deelnemers in de duizenden telt. Het grootste deel rijdt de rit als toertocht, een klein deel echt als xuedstrijd. Het traject gaat over niet minder dan ruim 200 kilometer, hetgeen vooral onder slechte weersomstandigheden een zware opgave is. De Friese steden die worden aan gedaan op deze tocht zijn: Leeuwar den, Dokkum, Franeker, Harlingen, Bolsward, Workum, Hindelopen, Sta voren, Sloten. IJlst en Sneek. Het zijn alle pitoreske echte Friese stad jes, die vooral voor vele toerrijders de moeite waard zijn, wanneer zij daar in het winters landschap een blik op kunnen werpen en van het gezicht kunnen genieten, iets waar voor de echte wedstrijdrijders veelal geen tijd of gelegenheid Hebben. van Haifa, de schilderachtige ruïnes van Caecarea, waar de Romeinse keizers hun hof hadden, de verdeel de stad Jeruzalem en de kale muren van Kafr Kana, het Arabische dorp, waar Christus 2.000 jaar geleden zijn eerste wonder verrichtte. Dit alles werd een deel van deze film van de mannen en vrouwen, die vochten en stierven voor het recht een nieuw land te bouwen, dat zij het hunne konden noemen. Het ver haal maakte een enorme rolbezet ting noodzakelijk. Zo werden, in Fa- magusta bij het vertrek van de „Ex odus" de vluchtelingen toegejuicht door 2.000 Syprioten. Bij het verkla ren van de onafhankelijkheid ver schenen niet minder dan 45.000 Is raëlieten in het beeld. Eén van de meest opwindende sce nes uit de film werd opgenomen in de buurt van het kruisvaardersfort Acre, dat in 1948 door de Engelsen gebruikt werd als voornaamste ge vangenis in Palestina. De stad Acre zelf is voor 90 pet. Arabisch en een van de oudste nederzettingen van de wereld. - Het werd genoemd in de oudste Egyptische boeken. In Acre hielden de Engelsen de gevangen genomen Joodse verzetstrijders op gesloten. Daar vonden ook de exe cuties plaats. De kamer, waar de on- gelukkigen gehangen werden is be waard gebleven als museum. De film brengt de overval op de gevangenis opnieuw tot leven. Deze overval vond plaats op 4 mei 1947, toen de Irgoen de muren van de gevangenis opblies, waardoor ongeveer 250 Jood se en Arabische gevangenen konden ontsnappen. Voor de ontsnappings- scene werd dezelfde muur opgebla zen als in 1947, toen dat gebeurde met explosieven, die de gevangenis binnengesmokkeld waren. Mannnen zonder wet Verder is deze week in de Con certzaal te zien de actievolle wes tern „Mannen zonder wet" met in de hoofdrollen George Montgomery en Tab Hunter. De geschiedenis speelt zich af rondom Billy Ringo, een man van twijfelachtige reputa tie, die echter besloten heeft zijn le ven te beteren, zijn wapens aan de wilgen te hangen en veeboer te wor den. Hij wordt daarin gesterkt door de charmante Arlene, met wie hij samen een farm gaat drijven. Tegen zijn wil wordt Billy echter toch bij een overval betrokken. Hij heeft dit te danken aan zijn broer die uit de gevangenis, waarin hij vele jaren had moeten uitzitten, wist te ont snappen. Uiteindelijk lukt het Billy zich schoon te wassen van de ver denking, maar voordat het zover is heeft men een boeiende western vol sensaties gezien, een film zoals de liefhebber zich die maar wensen kan. „Mannen zonder wet" draait even eens te Haamstede (Bioscoop hotel Bom). FLITSEN UIT HET BUITENLAND BOSTON. Gouverneur Endicott Peabody van Massachusetts heeft Edward Brooke geïnstalleerd als procureur-generaal van de staat. Brooke is de eerste neger die het ambt in een Amerikaanse staat be kleedt. Hij was in november jl. ge kozen. MOSKOU. In verband met het overleg, dat Indonesische communis- tenleiders in Peking met de Chine zen hebben gevoerd, helt men in Moskou tot de mening over, dat de - grote - Indonesische communisti sche partij tracht te bemiddelen in het ideologische geschil tussen Mos kou en Peking. GREAT YARMOUTH. Op het achterschip van de 197 brt. metende Nederlandse kustvaarder „Marie W" eigendom van de rederij Weber te Rotterdam, dat met een lading bu- tagas en uien op de rede van Great Yarmouth, aan de Engelse oostkust lag, heeft enkele uren een brand ge woed. BERLIJN. Een 18-jarige Oost- duitse jongen is er in geslaagd, over de prikkeldraadversperring en een dichtgevroren kanaal aan de zone- grens in Berlijn naar het westen te ontkomen. De Oostduitse grens wacht vuurde enkele malen op de vluchteling, maar deze bleef onge deerd. BOLZANO. Drie Duitse bergbe klimmers zijn zes dagen geleden be gonnen aan een beklimming van de noordelijke steile wand van de La- varedo-piek in de Dolomieten. Het kan nog tien dagen duren voor zij de top bereikt hebben. De tempera tuur was woensdag 37 graden Cel sius onder nul en er woedde een sneeuwstorm. LEOPOLDSTAD. Premier Adoela heeft in een brief aan president Tsjombe van Katanga de verzeke ring gegeven, dat algemene amnestie zal worden verleend voor politieke misdrijven en de hoop uitgesproken dat de hereniging van Katanga met de rest van Kongo zonder verwijl een fei zal werden. ALEXANDRIA. Een negerstudent, de 19-jarige Harvey Gantt, heeft in gevolge een uitspraak van een fede raal hof van beroep in Alexandria, Virginia, toestemming gekregen zich te laten inschrijven op dé landbouw hogeschool Slemcon in Zuid-Caroli- na, die tot dusver uitsluitend door blanken werd bezocht. Goudvoorraad der V.S. NEW YORK, 17-1. De Amerikaan se goudreserve is in de op 16 januari j.l. geëindigde week met vijftig mil joen dollar tot 15.928 miljoen dollar verminderd, zo blijkt uit de jongste gegevens van de Federal Reserve Bank. Door deze vermindering is de goudreserve van het Amerikaanse ministerie van financiën tot het laagste peil sinds mei 1939 gedaald. De daling was de eerste in elf weken. Prins Beruliard over <le jachtpartij SOESTDIJK, 17-1. De kritiek die vele Nederlandei-s en ook de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren hebben geuit op de ko ninklijke jachtpartij op het paleis ..Het Loo" heeft prins Bernhard un fair genoemd. De kritiek, zo zei hij op paleis Soestdijk, is gebaseerd op volledige ondeskuhdigheid en ver keerde persberichten. Wij behoeven ons over de wijze waarop wij ge jaagd hebben niet te schamen en durven een ieder vrij in de ogen te kijken, aldus de prins. Hij had voorts kritiek op de wijze waarop de Ne derlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren gereageerd heeft. Men had bij deze vereniging, waar van koningin Juliana beschermvrou we is, beter moeten weten, zo zei hij. TWEEDE KAMER Verplichte W.A, aanvaard DEN 1IAAG, 17-1. De Tweede Ka mer heeft zonder hoofdelijke stem ming het wetsontwerp „Verplichte verzekering tegen wettelijke aan sprakelijkheid inzake motorrijtui gen" aanvaard. De daaraan voorafgaande proce dure was vanwege een aantal inge diende amendementen vrij langdurig. De heer Lankhorst (PSP) zag zijn amendement betreffende de verze keraar, die zich op niet-aansprake- lijkheid van schaden beneden de f 50 jegens een in ons land gevestig de benadeelde kan beroepen met succes bekroond (48 stemmen voor, 46 tegen). Een amendement van de heer Van-den Tempel, (Arb.) om een dergelijk beroep onmogelijk te ma ken, werd met 48 tegen 45 stemmen verworpen. De minister van justitie mr. Beer man nam een amendement-Berkhou wer (WD) over, waardoor een vor dering op' grond van het wettelijk maximum bij strafprocedure gesteld tegen een aansprakelijke persoon, geen beperking zal kunnen inhouden voor een vordering tegen de verze keraar. De Kamer nam het z.h.st. aan. Hetzelfde gebeurde bij twee amen- dementen-Roolvink (KVP) inzake bredere dagvaardingsmogelijkheden voor de rechter en een aanvulling terzake in een corresponderend wetsartikel. Beroep op waarborgfonds Ondanks bedenkingen van minis ter Beerman werd een door de he ren Van den Tempel (Arb.), Rool- vink (VVD), Kranenburg (Arb.), Berkhouwer (VVD), en mej. Schilt- huis (Arb.) ingediend amendement z.h.st. aanvaard. Hierbij werd in de wet neergelegd, dat een beroep op het waarborgfonds zal kunnen wor den gedaan, wanneer niet kan wor den vastgesteld, wie de aansprake lijke persoon (in een schadegeval) is, tenzij aannemelijk'is, dat de bena deelde niet tot die vaststelling heeft gedaan, wat redelijkerwijs van hem kon worden verwacht. „De indie ners waren van oordeel, dat de oor spronkelijke tekst bewijslast of om gekeerde bewijslast tezeer op bena deelden zouden gaan drukken". Bij de eindstemming deelde de heer Kodde mede, dat de Staatkun dig Gereformeerde Kamerfractie ge acht wilde worden tegen te hebben gestemd. TUNIS. Een militaire rechtbank in Tunis heeft dertien man, van wie één bij verstek, ter dood veroordeeld wegens een samenzwering om presi dent Bourguiba te vermoorden en de macht over te nemen. EEN UNIEKE TOCHT Over het ijs van Wieringerwerf naar Staveren WIERINGERWERF, 16-1. Twee jongemannen, Sake Medema (22) en Wopko Sytsma (21), zijn over de ijs woestijn van het dichtgevroren IJs- selmeer van Wieringerwerf naar Staveren en terug getrokken. Zij maakten de tocht fietsend, schaatsend en lopend. Extra dik aan gekleed en voorzien van een flink eind touw en een bijl vertrokken zij 's morgens om half tien uit Wierin gerwerf, de plaats waar Wopko Syt sma woont. Zijn vriend Sake Mede- ma uit Winsum in Groningen, brengt zijn vakantie door in Wieringerwerf. Eerst reden zij ongeveer vijf kilo meter het IJsselmeer op, daarna moesten zij lopen. Als het even mo gelijk was, bonden ze de schaatsen onder om sneller vooruit te komen. Veel opgewaaide stuifsneeuw be dekte verraderlijke plekken in het ijs. Eén keer zakte Medema zelfs tot zijn knieën in het water .Onderweg vonden ze veel dode vogels. Na een tijdje ontdekten ze de kerktoren van Staveren. Bij de dijk voor Staveren bleek open water te zijn, zodat ze nog een eind moesten omlopen. Om kwart over één waren ze in het stadje. Om kwart voor drie gingen ze langs een andere weg weer terug. Om vijf uur waren ze na een moei zame tocht op het uitgangspunt. Een fijne tocht vonden ze het wel, maar ze raden toch niemand aan om het hun na te doen. Het was moei lijker dan ze dachten. De koffiekamer van de Tweede Kamer anno 1870. Hier vonden de debatten vaak een stevige voortzetting. De tekenaar P. de Josselin de Jong gunt ons met zijn produkt thans nog een blik in die 19de eeuwse koffiekamer van het parlement. (Uit het boek: Honderd Nationale Jaren"). DE JACHTPARTIJ OP „HET LOO" Nederlandse Jagersvereniging niet eens met kritiek GORSSEL, 17-1. De Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging heeft naar aanleiding van het telegram van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren aan Prins Bernhard, waarin wordt geprotes teerd tegen de jachtpartij op de ter reinen van liet kroondomein in Het Loo, verklaard dat de feitelijke in houd van dit telegram onjuist is en de strekking heeft het Nederlandse publick een volkomen verkeerde voorstelling van zaken te geven. Volgens de vereniging heeft de minister van landbouw, mede op in stigatie van de Koninklijke Neder landse Jagersvereniging, de jacht op klein wild gesloten, speciaal met het oog op het in nood verkerende wa terwild. De jacht op grof wild (wel ke slechts met speciale vergunning mag worden uitgeoefend) en op wil de varkeng valt niet onder dit ver bod, aangezien deze wildsoort in de goedbeheerde jachtvelden in prima conditie verkeren en in de herfst voldoende reserve opdoen om een uiterst strenge winter met succes te doorstaan. De snelheid en de weer baarheid van dit wild is onder de huidige weersomstandigheden be paald niet minder dan normaal, al dus de vereniging. Januari is de aangewezen maand om grof wild te bejagen, omdat een vroegere bejaging van hinden en reegeiten uitgesloten is met het oog op de onzelfstandigheid der kalve ren. De jacht op varkens is na januari onverantwoord wegens de vroeg ge boren tomen biggen. „Het is te be treuren", aldus de Koninklijke Ne derlandse Jagersvereniging, „dat de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, alvorens- dit tele gram te verzenden, haar licht niet heeft opgestoken bij deskundigen, want met voorlichting, uitsluitend gebaseerd op onzakelijk sentiment, is het Nederlands publiek niet ge baat". JEUGD EN SNEEUW LEEUWARDEN, 17-1. De ijver van de Friese bevolking om de route voor de elfstedentocht zo goed mogelijk berijdbaar te maken fs werkelijk voorbeel dig. Er is zelfs een zekere ri valiteit ontstaan tussen de verschillende steden en dor pen, die elkaar trachten te overtreffen bij het creëren van een zo glad mogelijk üs- oppervlak. Voor zover bekend spant momenteel St. Anna Pa rochie wel de kroon. Daar hebben de kinderen op een aantal scholen donderdagmid dag vrij gekregen om te assis teren bij het sneeuwvrij ma ken van de baan. In Friesland is nu eenmaal zeer veel moge lijk, wanneer er een elfsteden tocht op stapel staat Herv. Gemeente Zierikzee De dienst van ds. Assendorp (men zie de predikbeurten) wordt - in verband met de koude - niet in de Grote Kerk gehouden, maar in het Hervormd Verenigingsgebouw. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Herv. Verenigingsgebouw 9.30 uur ds. Assendorp. Gasthuis- kerk: 10 uur dhr. M. C. Malipaard, 6.30 uur ds Duvekot. Kerkwerve: 10 uur ds. Zonneveld (H.A.). Seroos- kerke: 2.30 uur ds. Zonneveld (H.A.). Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 en 7 uur ds. van Liere (bed. H.A.). Nocrdwelle: 11 uur ds. van Liere. Eikerzee (Scharendyke): 10 uur ds. van den Ban. Brouwers haven: 10 uur ds. Oort (bev. ouder lingen en diakenen). Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 10 uur vicaris Keiling. Dreischor: 11 uur ds. Assendorp. Ouwerkerk: 10 uur mej. A. H. Heinen, Zierikzee. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Ocsterland: 10 uur (H.A.) en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjahsland: 10 en 6.30 uur ds. van Vliet. Bruinisse: 10 uur ds. van der Sar (H.D.), 5 uur ds. Duvekot. Lutherse Kerk Zierikzee: Wegens weersomstandig heden geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee; 10 en 5 uur d9. Tiemer- sma. Haamstede: 10 en 3 uur kand. J. Baaijens, Goes. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Schenkeveld, Doorn. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. Boerma. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. den Heeten. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. van der Klis. Kerkwerve: 10 uur godsdienstoefening, 6 uur leesdienst. Haamstede; 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. van der Klis, bed. H.A. en dankzegging. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur veriossingssamenkomst. Rooms-katholicke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.30 en 10 uur. In de week Eucharistieviering te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistieviering op zondag te 9.30 uur. HET GEHEIM VAN TURTON TOWER 2. „Kunt u niet proberen om langszij te komen", vraagt Julia bezorgd, „het ziet er naar uit dat ze daar wel hulp kunnen ge bruiken". De schipper fronst bedenkelijk de wenk brauwen. „Hmer staat een zware zee, het is riskant om bij deze hoge golfslag die schuit te enterenbromt hij zor gelijk. „Een verkeerde manoeuvre en we slaan onze verschansing aan splinters te gen dat wrakMaar alla, ik zal doen wat ik kanHij neemt het stuurrad over en schreeuwt zijn bevelen naar de manschappen. Langzaam draait het schip op halve wind en dan, als de zeilen naar bakboord gesteld zijn, schiet de driemas ter door de golven in de richting van de gehavende bark. „Ahoi daar! Wij komen langszij!" roept Aram, als ze het wrak dicht genaderd zijn. Maar er komt geen antwoordgeen le vende ziel vertoont zich aan dek

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1963 | | pagina 5