^september november De raad van Brouwershaven be stemde een houten geschenkkeet voor de sportvereniging. De gemeen te Zierikzee begon reeds panden te kopen ter realisering van het sane ringsplan. V.V.V. ontving een sub sidie en een renteloos voorschot. Oranjefeesten Bij de jaarlijkse „lintjesregen" werd dr. J. C. Röhner te Zierikzee benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer C. Tromper te Zierikzee ontving de ere-medaille in brons. Te Dreischor werd een Oranje-oriënteringsrit gehouden. Een Engelse voetbalclub speelde te Renesse. In alle plaatsen werden opgewekte oranjefeesten georgani seerd. Te Brouwershaven deed ds. R. Oort zijn intrede als hervormd pre dikant. Te Burgh ontving een 40-tal cursisten verkeersdiploma's. Een S.D.K.B.-twaalftal versloeg een twaalftal van Noord-Holland op een toernooi te Zeist. Hoe zoet de mei ook was, de maand bracht toch nog geen goed keuring voor een nieuw gemeente huis voor Middenschouwen. De po pulaire P.T.T.-kantoorhouder van Burgh-Haamstcde, de heer J. J. Kosten, verliet de dienst met pen sioen. Op 4 mei werden met gepas te eerbied in de Westhoek en te Zie rikzee de doden herdacht. Te Kerk- werve liet men het Oranjefeest en het Bevrijdingsfeest samen vallen, zodat het dorp middelpunt werd van veler belangstelling, vooral ook door een bonte stoet praalwagens. Ook Zonnemaire vierde feest op de vijfde mei. Het echtpaar Koppies, dat zich verdiensten verwierf voor de Zierikzeese Rode Kruis-afdeling nam afscheid. Te Nieuwerkerk werd een medaille gevonden, herinnerend aan het koninklijk bezoek van 1924. De raad van Duiveland hoorde over plannen tot verbouw van het ge meentehuis. In „De Lichtboei" werd een tentoonstelling van de Leger des Heils-clubs gehouden. Een belang rijk werk te Zijpe was de verbreding van de ingang van de tramhaven. Bij gelegenheid van het koninklijk be zoek aan Zeeland op de achtste to gen 67 kinderen van Schouwen-Dui- veland naar Middelburg. Op een V.V.V.-dag te Haamstede werd over de organisatie van het sociaal toeris me in Zeeland gesproken. Op een geslaagd V.V.V.-congres te Burgh kwam de toekomstige Grevelingen- recreatie aan de orde. Scholen te Kerkwerve en te Zierikzee ontvin gen Rode Kruis-certifikaten. De be jaardensociëteit van Haamstede vier de het eerste lustrum. Op de twaalf de werden de vier laatste sluitcais- song ingevaren, ter blokkering van het zuidelijk Grevelingengat. Ds. G. H. Duyvendak nam afscheid van de hervormde gemeente van Dreischor. Museumpenning De heer B. W. Schot te Zierikzee ontving de zilveren Museumpenning. De haven van Brouwershaven kreeg een nieuwe loswal. De nieuwe Zie rikzeese Filmliga kreeg een defini tief bestuur. Op de 19e gingen 115 tippelaars(sters) op mars voor de traditionele 25-km. wandeltocht door Schouwen. Zij stapten bij wind kracht acht. Het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis vierde de vijfde jaardag. Met een kerstpot in het voorjaar, organiseerde Zierikzee een „Doe-wat-terug"-aktie voor het Le ger des Heils. De instrumentale te Middelburg concerteerde in de Con certzaal. Te Scharendijke werden verkeersdiploma's aan de geslaagde cursisten uitgereikt. Op de 24e ver scheen een luchtschip boven Schou- wen-Duiveland, dat een onvergete lijk gezicht opleverde. De Kon. Zeelandia N.V. organi seerde een verkopersbijeenkomst on der het motto: „Zoden aan de dijk". Te Zierikzee werd een geitenkeuring gehouden. Met het weer wilde het helemaal niet in deze maanden; in de volgende maanden zou het niet veel beter worden. Op de 29ste werd Schouwen getroffen door hagel- en onweersbuien. Op de 30ste werden gemeenteraadsverkiezingen gehou den, waarbij de kiezers een vrij gro te keuze-stabiliteit demonstreerden, zodat in deze streek slechts sprake was van kleine verschuivingen in enkele gemeenten. De tunnels aan gelegd in het kader van de Zierik zeese rondweg, werden opengesteld voor het verkeer. De Hemelvaarts dag bracht veel wind en koude, het geen overigens de sportmensen niet belette om achter de bal aan te gaan. Op diezelfde dag boekte „Kunst en Eer" een mooi succes met het beha len van de eerste prijs op een mu ziekconcours te Retranchement. ten deel. Op het sportpark „Ban- nink" werden school-korfbal wed strijden gehouden. Bij het werphen- gelen verdronk in de Oosterschelde een Belgische sportvisser. Op de vergadering van het waterschap Schouwen werd er op gewezen, dat de stormervaringen elders tot duren de zorg manen voor de zeeweringen. De Pinksterdagen Met de Pinksterdagen trok een groep Zierikzeese sportlieden weer naar St. Hilaire, waar zij enthuosi- ast werden ontvangen. De Westhoek kreeg een grote drukte te verwerken. De koninklijke familie bracht de Pinksterdagen door op de Zeeuwse wateren. Op „Heesterlust" te Schuddebeurs werd de tweede kerkdag op Schouwen- Duiveland gehouden. De Gerefor meerde Kerken hielden een zen dingsmeeting te Haamstede. Het staf muziekkorps van het Leger des Heils bracht een concertbezoek aan Schou- wen-Duiveland. Een groot succes was weer de Zierikzeese Avondvier daagse, waaraan 730 tippelaars(sters) deelnamen. De weersomstandighe den tijdens de marsen waren niet fraai. De Zierikzeese raad vernam van de bouw van 66 woningen, ter verdere opvulling van het bouwplan Malta. De Ver. van Onderwijzers op Schouwen-Duiveland hield de jaar vergadering. In de Westhoek werd een auto-ralley gehouden. Het eer ste lustrum van het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis werd gevierd met de komst van een Zweedse delega tie. Het kampeerterrein „Juliana- hoeve" te Renesse, werd tot het mo dernste van de Westhoek. De Zierik zeese zwemvereniging „De Zee paardjes" organiseerde een school- wedstrijd en een prestatietocht in de Nieuwe Haven. Te Bruinisse werd het gerestaureerde kerkgebouw van de Ger. Kerk in gebruik genomen. Te Nieuwerkerk werd een bejaarde man gegrepen door een auto. De S.V. „Burgh" organiseerde een geslaagde jeugddag. In de hervormde gemeente te Kerkwerve deed ds. G. Zonne veld zijn intrede. Voor de Schouwse kunst zonk een garnalenscheepje. Het gebied rond het slot Haamstede werd voor het eerst opengesteld voor het publiek. Voor de veerha ven van de Zijpse pont kwam een nieuwe ingang gereed. De heer J. J. v. d. Ende te Zierikzee werd kam pioen schaken van Zeeland. Centrale fokveedag Op het Zuidhoekterrein te Zierik zee werd de achtste grote Centrale Fokdag Schouwen-Duiveland ge houden. Te Haamstede kwam de reporta ge „De kerk in klank en kleur" tot stand. In deze plaats werd een ter rein bouwrijp gemaakt voor de landbouwhuishoudschool der Z.L.M. In een radiowedstrijd won een ploegje leerlingen van de Chr. Ulo school de eerste prijs. Op het sport park „Bannink" werd een demon stratie met politiehonden gehouden. De reinigingsdienst Schouwen-Dui veland ontwierp de nieuwe regeling. Te Dreischor traden 250 turnlustigen aan ter viering van het zilveren ju bileumfeest van „Jong Dreischor". Bij het 20-jarig jubileum organiseer de de korfbalvereniging DOSKO een adspirantentournooi. Juli - «i--&si De jeugd van de Zierikzeese scho len deed verkeersexamen. De balans opmakend bleek dat de op één na koudste lente sinds 100 jaar achter de rug lag. Het vroegere gemeente huis van Burgh werd omgebouwd tot een zakenpand. In „De Lichtboei" werd de tentoonstelling „Dit is uw leger" geopend. Op de 4e viel „de ton" van de Staatsloterij op Schou wen-Duiveland. De vuurtoren te Haamstede kreeg een nieuw verf- jasje aan. In het 's-Graven^steen werd de schooUentoonstelling „De linoleumindustrie" geopend. In een pand aan de Oude Haven werd de Zierikzeese galerij „De Breede Brug" geopend. De Vogelwacht maakte een excursie naar broedende zeemeeu wen. De vogelwachters - op excursie - ontdekten dat het Dijkwater zich tot een belangrijk vogelreservaat ontwikkelt. Te Bruinisse schoof het eerste schip door de nieuwe sluis van de Grevelingendam. Te Renesse werd de Jan van Renesse-weg open gesteld voor het verkeer. De heer N. H. Lysen, voorzitter van de Vo gelwacht werd de Heimans-Thijsse- prijs toegekend. Op te Bruinisse ge houden brandweerwedstrijden viel het Zierikzeese korps de wisselbeker badgasten kwamen tussen het puin te zitten, als gevolg van het oprui men van bunkers aan het strand. De E.K.-commissie bracht een bezoek aan de Deltawerken. De heer E. J. Valk te Oosterland nam afscheid van de o.l. school. De raad van Bruinisse besloot geen subsidie te verlenen aan het - op handen zijnde - mossel- feest. Ook de gemeente Duiveland trad uit de Centrale Dienst. De Zie rikzeese raad besloot tot opheffing van de Dienst voor Maatschappelij ke Zorg. De afdeUng Schouwen van het Verbond voor Veilig Verkeer orga niseerde een oriënteringsrit. Zierik zee zag een judo-demonstratie op het Havenplein. Niet minder dan 74 geslaagden kregen het eindgetuig- schrift van de technische school te Zierikzee. Omdat de eigenaar een vergun ning miste, moest te Burgh pen kampeerterrein worden ontruimd. Brouwershaven uit C.D. Ook de gemeente Brouwershaven besloot tot uittreding uit de Cen trale Dienst. De vereniging „Delta- Foto" hield een onderlinge foto- en dia-competitie. Op de 26ste werd het eiland en met name de West hoek opnieuw geteisterd door boos weer, waarbij de bliksem in een tent sloeg. Zierikzee kreeg zekerheid over een nieuwe Neptunus, die straks op de stadhuistoren prijken zal. Bruinisse vierde - ondanks gemis aan subsidie - een stralend mossel- feest, bjj gelegenheid van de opening van het mossel- en oesterseizoen. In de ex-o.l. school te Burgh werd een tentoonstelling ingericht. Aan stranddrukte geen gebrek. De tijd scheen nabij dat het strand van Westenschouwen tot vuurtoren ge heel bezet is. Veertig automobilis ten namen deel aan een oriënte ringsrit in de Westhoek. Er werd ook daar weer druk aan de zweef vliegerij gedaan. Het kampeerter rein „Duinhoeve" onderging een mo dernisering. ik Ml De zomer was kunstzomer bij uit stek. Bij een enkele tentoonstelling bleef het niet. In het Burgerwees huis werd ook een tentoonstelling gehouden, nl. van moderne cera- miekkunst. Bij Smit Bolnes N.V. werd een interne meetcursus gehou den en afgesloten met een diploma uitreiking. Het was allemaal opwekkend nieuws, maar het weer bleef slecht doen. Talrijke gasten verlieten zelfs de Westhoek, als gevolg van de koude. In het Ostoerio-hotel te Haamste de werd een schilderijententoonstel ling gehouden. De Kon. Harmonie „Kunst en Eer" vroeg de burgerij: „help een (financieel) handje". De hoogspringer Henk Hage werd jeugdkampioen van Nederland. Een viertal verpleegsters kwam drie maanden in de Duivelandse land bouw wei'ken. Te Bruinisse en te Haamstede werden aan de land- bouwhuishoudscholen diploma's uit gereikt. De afdeling Zierikzee van de Zeeuwse Muziekschool gaf een leerlingenconcert. De A.S.V. „Brou- wex-shaven' 'organiseerde een wan deltocht. Een Zierikzees' jeugdteam behaalde de derde plaats op een te Zeist gehouden nationaal jeugd E.H. B.O.-toerrjooi. Bij het kox-fballen werd de Burgh-ploeg voor de elfde maal kampioen. Ziex-ikzee kreeg een diex-enasyl. Ook aan de Prinses Ju liana-school te Ziex-ikzee werden de diploma's uitgereikt. Melk van Sch.-Duivelantl Op een C.M.M.C.-vergadering werd de te verwachten melkproduk- tie op Schouwen-Duiveland geschat op 11 miljoen kg. Te Burgh werd een schoolsportdag gehouden. De G.V. „Rust Roest" gaf weer een openluchtuitvoering op het Haven plein. Tamboers en pijpers uit Dub beldam togen naar Renesse en de brandweer uit Roeselaere (België) bezocht Zierikzee. Scharendijke kreeg een nieuwe kampeerboerderij. Bij de Zeeuwse kampioenschappen ging „Delta Sport" met vele titels naar huis. Te Dreischor werd de heer A. van Oeveren ondex-scheiden met de ere-medaille in goud beho rend bij de Orde van Oranje Nassau. De jachtopzichter de heer A. de Vlieger te Nieuwerkerk vierde zijn zilveren jubileum. De leerlingen van de o.l.-school te Zierikzee verrasten op een ouderavond met geslaagd to neelspel. De raad van Westerschou- wen besloot tot het instellen van een sportraad en trad definitief uit de Centrale Dienst. In de Tuinbouw school te Haamstede werd een N.J. N.-tentoonstel ling gehouden. De Woningbouw In de raden kwam de politiek aan bod door benoeming der wethouders Bruinisse besloot tot het aanleggen van een strandje tussen Grevelin gendam en sluisingang. Dezelfde ge meente kreeg zekerheid over een nieuwe gymnastiekzaal. In het Bur gerweeshuis werd weer een tentoon stelling geopend. Ditmaal van de Burghse kunstenares Cora van Cit- tex-s. De chr. school te Oosterland kreeg een nieuw hoofd. Op de Krammerplaat werd een vliegtuig wrak gevonden. Zierikzee vernam van een nieuw bedrijf, dat zich zal gaan vestigen op het industrieter rein. De gebeurtenissen rond Nieuw- Guinea werden voelbaar en zicht baar door de aankomst van een eer ste groep repatrianten uit dit voor malig gebiedsdeel. Zjj werd onder gebracht in hotel „Ostoerio" te Haamstede. Bui-ghsluis zag voor het eerst een kustvaartuig in de haven verschij nen. Te Zierikzee brandde een lom penpakhuis in de Venkel vrijwel ge heel uit. Twee dagen later dan ge woonlijk en dus niet de eei-ste don derdag in september, maar de daax-- op volgende zaterdag, begon de kei- mis te Zierikzee. Op een te Haam stede gehouden vergadering van de afdeling Zeeland der A.N.W.B. reik te Zeeland's commissaris insignes uit. De drijvende bitumenfabriek „Dorus Heijmans", in dienst van het project Grevelingendam, zonk en kon eerst na verschillende vergeefse pogingen worden gelicht. Inmiddels arriveerden ook de kabels voor de Grevelingen-kabelbaan, ter sluiting van het noordelijke gat in 1963. „De Zeepaardjes" sloot het zomerseizoen af met jeugdwedstrijden in het zwembad „De Val". Op wonderbaarlijke wijze werd te Ziex-ikzee een meisje van de ver drinkingsdood gered. Dr. J. H. Beckei*, gereformeerd predikant te Nieuwerkerk, ontving een studie beurs voor een reis naar Israël. Ten bate van het door een aardbeving getroffen Perzië werd veel geld in gezameld. Voor de inzameling te Haamstede zong een meisjeskoor uit de Franse plaats Montreuil. Bij graafwerkzaamheden werd bij Den Osse een stenen strijdhamer uit de oertijd gevonden. Schouwse corsowagen De Schouwse wagen was weer fa- voi-iet bij het jaarlijkse fruitcox-so Goes en won een pxijzenbedx-ag van f 1500,-. Te Brouwershaven werd een geslaagde bloemententoonstel ling annex bazar geoi'ganiseerd door „Floralia". Bij het scheiden van het badseizoen verdronk een Duitse bad gast te Westerschouwen. Rotterdam se zomeravondvoetballers waren een dag te gast te Ziex-ikzee. Ds. C. Bezemer nam afscheid van de her- vox-mde gemeente Zierikzee. Na 35 jaar trouwe dienst hing de school - schoonmaakster te Haamstede „de bezem aan de wilgen". De corso wagen „lm weissen Rössl" xeed een ereronde door een druipende West hoek. In Schouwen werd de Lange- dijksevaart gedempt en het oude Ossehaventje. Het „Lichtboei"-sed- zoen te Zierikzee werd geopend met een lichtoptocht. De late septembermaand bracht fraai weer, volgend op een koude en natte zomer. Het gevolg was de komst van late gasten in de duin streek en een late fruitoogst. De Bestuurdersbond Schouwen- Duiveland van het N.V.V. hield een voorlichtingsdag. Te Zierikzee wer den provinciale brandweerwedstrij- den gehouden, met als inzet de be ker, beschikbaar gesteld door de Commissaris der Koningin. Het Zie rikzeese aannemei-sbedrijf J. Rogge band Zn. vierde het gouden ju bileum. De gemeente Zierikzee kreeg een deel van Rijksweg 18 overge dragen. dat de naam „Julianastraat" verwierf. Nieuwerkerk - zo werd be kend - zal nog moeten wachten op verbouwing van het gemeentehuis. Goed badseizoen In de Westhoek werd een sei zoensbalans opgemaakt. Ondank» minder gunstig weer, bleek het bad seizoen uitstekend te zijn geweest. Te Zijpe kwam de „Henri Dunant" langs de wal. Te Sirjansland kx-eeg de o.l. school een opknapper en werd de jeugd tijdelijk ontvangen in het verenigingsgebouw. Circus „Boltini" sloeg zijn tenten op te Zie rikzee. Een Belgisch schip liep in volle vaart op de Vlietplaten en werd in gebroken toestand ver sleept. De Groene Ki-uis-combinatie Kerkwerve, Noordgouwe, Dreischor kreeg een eigen wijkzuster. De zo- mer-excursies van de Vogelwacht werden door 3000 belangstellenden bezocht. Een Ziex-ikzeese Rode Kruis delegatie trok naar het Deltazieken huis te Poox-tugaal. De patiënten be leefden een heerlijke dag, vooral door optreden van het Jeugdorkest van de afdeling Zierikzee dei- Zeeuwse Muziekschool. Begin augustus gaf de vereniging „Stad en Lande" zijn visie op het saneringsplan van Zierikzee en kwa men enkele bedenkingen naar voren. Te Westenschouwen werd een wed strijd in het maken van strandfigu- ren gehouden. Dreischor zag dat de restauratie van de hervormde kerk snel vordex-de. Op de 2e zorgden de Zierikzeese mosselvissers voor een onvex-getelijke vlaggetjesdag. Een charmante mosselprinses, met haar hofdames gaven een fleurig cachet aan dit tot een traditie geworden feest. B. en w. van Westerschouwen be keken hun gemeente op een origi nele manier, n.l. vanuit de cockpit van een zweefvliegtuig. Een groep Papoea-studenten kampeerde in de Westhoek. Opnieuw trad in deze streek va kantieleed op, want een ferme storm gaf een gevoelige, klap aan de kam- peerdrukte. Dreischoi-'s „Crescendo" vierde het tienjarig „papier-jubileum". Het clubhuis van de padvindei's op „Mon Plaisir" kreeg een opknapper. De jeugd organiseerde een zeep- actie voor het lijdend Algerije. In het '9 Gravensteen werd de exposi tie „Levend Erfdeel" geopend. Tij dens een ballonnenoptocht in de Westhoek gaf de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" acte de présence. Een N'ieuwei-kex-kse sportcombinatie organiseerde geslaagde clubkampi oenschappen. Aan de Schouwsekust spoelden flesjes met een geheimzin nige inhoud aan. Een Scharendijks rondvaai-tbedi-ijf werd getroffen door de overmoed van een hengelaar Restauratie Noordhavenpoort Een begin werd gemaakt met de restauratie van de Noordhavenpoort waarbij bleek dat de poort een iden tieke tweeling van de Zuidhaven- poort moet zijn geweest. In verband met landbouwschade, werd in de Westhoek een interessant onderzoek ingesteld naar de gedragingen van de houtduif. Te Capelle vond een ti-agisch dodelijk ongeluk plaats met een landbouwtrekker. Te Zierikzee arx-iveerde een jeugdgroep uit Sint Hilaire du Harcouët voor een twee- weekse vakantie. In het dorpshuis te Renesse speelde een Surinaams orkest. In de weer tot leven geroe pen speeltuin „Molleman" werd een geslaagd kinderfeest geox-ganiseerd. Dreischor vernam van de bouw van nieuwe graansilo's tot een capaciteit van 1 miljoen kg. In de Westhoek begon de oogst van hard fruit. Kape laan B. M. Fischer nam afscheid van de Zierikzeese parochie. De ko- x-enmolen „De Graanhalm" te Haamstede bestond 115 jaar en ging 's avonds in „floodlight". Schaxen- dijke kreeg - na wachten sinds 1953 - een eigen nieuw sportveld. De zo- merattracties te Renesse werden besloten met een lampionoptocht. De Deltawerken werden met kracht voortgezet. 1962 is het laatste eilandjaar van Schouwen-Duiveland, zoals het zich thans laat aanzien. Het Deltaplan Zierikzee kreeg zekerheid over de bouw van veertig Woningwetwonin gen. Een graanbedrijf te Haamstede kreeg er liefst zes nieuwe silo's bij. Te Zierikzee werd de Shell-Jeugd Verkeersschool geopend. De raad van Westerschouwen nam kennis van een rapport over de bouw van een gei*efox-meerde kerk, een zaak die nogal wat moeilijkheden bleef opleveren. Te Renesse werd het sportterrein geopend met een wedstrijd, dat een S.D.K.B.-twaalftal speelde (en won) tegen een twaalftal van de Dordtsc Korfbalbond. Bij Koudekerke werd een begin gemaakt met het ruimen van bun kers, die als gevaarlijk voor het dijklichaam wei-den beschouwd. Ko nijnenziekte deed zich voor te Burgh en Haamstede. Op een feestelijke receptie te Ouwerkerk werd de zilveren kleu- terleidster, mej. E. M. Slager, ge huldigd. Een „Molleman"-ballonne- tje bleek het tot diep in Oostenrijk te hebben gebracht. Een Duiveland se hond bracht het tot x-eserve kam pioen politiehond van Zeeland. Te Bux-gh werden onder record-belang stelling de gemeentelijke „roodko- kertjes" weer verkocht. De Klap rozen-ronde van de Hezojéka-pad- vindstex-sgroep te Ziex-ikzee behaal de een succesje op landelijke wed- stx-ijden. De oude Verreput te Zierikzee werd uitgebaggerd. Veel modder en enorme palingen kwamen te voor schijn. Bij Smit Bolnes N.V. werd een ondernemingsraad - de eerste op Schouwen-Duiveland - geïnstalleex-d. V erpleegstersopleiding Het Zweedse Rode Krüis te Zie rikzee kreeg de ministeriële toe stemming voor een complete ver pleegstersopleiding. In Duiveland werd een rijke bloembollenoogst binnengehaald. Een lastig probleem was en is de bouw van een nieuwe gereformeei-de kerk te Haamstede. Een tragisch dodelijk ongeluk met een landbouwtrekker deed zich voor in Duiveland. De Zeeuwse Polder en Watei-schapsbond hield de vergade ring te Zierikzee. Twee belangrijke zaken hielden de aandacht bezig: het uitblijven van de Bijdi-agenwet Deltawex-ken en de dijkrecreatie, die een probleem begint te worden. „Delta Jeugd" te Bruinisse orga niseerde een babysit-een tra le, om hulpgeld te krijgen voor Oeganda. Op het strand van Westenschouwen begon men met het opx-uimen van de betonnen oorlogsmuux-. Een schut ting te Zierikzee kreeg een artistie ke versiering, aangebx-acht door ly- ceum-leex-lingen. Te Schax-endijke werden verkeersdiploma's uitgereikt De heer J. W. van den Doel be dankte als lid van de Zierikzeese gemeenteraad. Plannen hier ter ste de wex-den gemaakt om le komen tot oprichting van een hockeyclub. Te Serooskcrkc werd de oude Wc- versluis opgeruimd. Een begin werd gemaakt met de restauratie van het Slot Haamstede. Een ballon - met aan boord mevr. Boesman - daalde in de, buurt van Dx-eischor. In Flaauwex-sinlaag wex-d een zwarte zwaan waax-genomen. Over de nieuwe Gx-evelingensluis werd een brug gemonteerd, ter ver binding met de „Oostkop". De Zie rikzeese Filmliga maakte een ge slaagde start. De Zierikzeese raad besloot tot reorganisatie van de Sportraad. Bekend werden bijzonderheden over de volgende fase van het Del taplan. De zeedijk door het Bx*ou- wershavense Gat krijgt een lengte van 6000 meter. In de Westhoek was men intussen volop bezig met de fx-uitpluk. Een redelijke oogst en goede prijzen, maakten 1962 tot een aanvaardbaar fruitjaar. De red dingsboot „Blankenheym" moest uitvaren om een sloepje met vier opvarenden te redden. De lagere land- en tuinbouwschool te Zierik zee organiseerde ploeg wedstrijden. Te Zierikzee werd een nieuwe gym nastiekzaal, behorend bij het u.l.o.- scholencomplex gebouwd. De her vormde vrouwengroepen van Schou wen-Duiveland hielden een de ringdag te Zierikzee. De maand november begon goed voor de vereniging „Stad en Lande" Het geheel gex-estaux-eerde Sint An- thonieshofje aan de Manhuisstraat, werd ovex-gedragen en was even te- voi-en al in gebruik genomen door een particulier. Op een bewogen raadsvergadering werd besloten dat het nieuwe gemeentehuis van Brou wershaven te Noordgouwe zal wor den gebouwd. Het P.Z.E.M.-elftal bleek winnaar te zijn geworden van de zomeravondvoetbal-competitie en kreeg de beker uitgei-eikt. Het Nuts- departement te Zierikzee gaf op een vergadering uiting van haar moei lijkheden, die vooi-al van financiële aard zijn. Te Bruinisse werd een V.V.V. opgericht. De middelste to- x*en van de kabelbaan, nodig voor sluiting van het noox-delijke gat der Grevelingendam, werd geplaatst. Pastoor Matthijsen nam afscheid van de R.K. parochie te Zierikzee. Zijn opvolgex-, pastoor van Deursen, werd geïnstalleerd. Vernieuwing riolering Te Zierikzee werd een begin ge maakt met een partiële vex-nieuwing van het rioleringsstelsel in de bin nenstad. „D.O.S.K.O." te Noordwelle hex-dacht het 20-jarig bestaan. De ere-medaille in brons werd uitge- x-eikt aan de R.T.M.-machinist, de heer H. Kok te Bruinisse. Te Haam stede werd de bouw van een nieuwe huishoudschool gegund. Aan de Pie- ter Moggestraat te Zierikzee verre zen 46 Woningwetwoningen, ge bouwd door „Beter Wonen". De ver eniging „Vogelvx-eugd" te Ziex-ikzee organiseerde de jaai-lijkse tentoon stelling in het 's Gravensteen Tijdens een specialedienst, werd het nieuwe Zweedse orgel van de Lutherse kerk te Zierikzee officieel in gebruik genomen. Tc Zierikzee iverd de riolerlngsvernieuwing met kracht aangepakt. Een lastig, maar noodzakelijk karwei. i l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 9