V.V.V. Zierikzee L&0 VOETONDERZOEK Fa. VERSCHIERE SUCCESJES v. d. Berge Philishave! Hypotheken UFa, Koevcets S. G. P. T ij d r e d e RUNDVLEES I J IEVENSE Een klasse parfum: Wat de Sint en Zwarte Piet dit jaar ontdekten! Haardroger voor slechts f 19,75 en de Personenweegschaal voor f 19,75 Fa. S. A. VAN GASTEL Zn. STAD EN PROVINCIE Architect voor „Zilveren Schor" Ondergrondse beweging in Indonesië „Mariner II" holt maar door Feestroes met nare gevolgen Voor de blijken van medele ven, ons betoond tijdens het ziek zijn en na het overlijden van onze geliefde man, va der, behuwd- en grootvader LEEXDERT JONKER zeggen wij allen hartelijk dank. Uit aller naam: S. J. JGNKER-KRISTELIJN Haamstede, november 1962 Voor de vele blijken van be langstelling bij ons 25-jarig huwelijk ondervonden, zeg gen wij, mede namens onze kinderen, hartelijk dank. W. v. d. HAVE K. v. d. HAVE-DE RUITER Bruinisse, november 1962 RECTIFICATIE In de vrijdag j.l. geplaatste advertentie van 't Gemeente- Gasbedrijf te Zierikzee stond „Wat is n.l. zindelijker en ge makkelijker dan koken, bra den en braden op gas". Dit moest zijn: koken, bakken en braden. Wegens sterfgeval dins dag 24 november a.s. de gehele dag GESLOTEN T. P. LANDMAN- VAN STR1EN Ring - Kerkwerve Bijzondere algemene ledenvergadering te houden op donderdag 29 november 1962, 's middags 17.00 uur. in „Concordia", ter goedkeuring van wijziging van statuten en huishoude lijk reglement. Het bestuur familiedrukwerk MOEIlIjKE E N p,iNl||KE VOE7£N[ KOMT u eens praten. Schoenhandel Zierikzee Tel. 2106 Tevens gelegenheid voor het aanmeten van STEUNZOLEN! van 12 5 uur,% op DONDERDAG 29 NOVEMBER. Te buur gevraagd: In centrum van Zierikzee: kamer voor één zitdag per week. T. de Oude, schoon heidsspecialiste, telefoon 269 Brouwershaven. Verloren: tussen Haamstede en Brij- dorpe: uitdraaibare voet van lkncibouwkraan. Gaarne te rugbezorging bij of bericht aan A. den Boer, Lage zoom, Haamstede, telef. 505. Diversen „Vapo", onze natuurpermu- nent, geeft voldoening; zil steeds patent! - Kapsalon Murk, telefoon 2767. Voor aparte, artistieke ca- deaux in kunstnijverheid, als keramiek, teakhout, wand versiering, vindt u ruime keus bij Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. Overal waar verf en behang een rol spelen, kan Mol voo» de juiste combinatie en ma teriaal zorgen! Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. Zelfs de allerbeste burger vaèr, is héél beslist geen ma kelaar! J. L. Edelschaap,- be edigd makelaar en taxuteü van onroerende goederen telef. (01114) 578, Oosterland. Controleert uw gezondheid met een personenweegschaal, reeds vanaf f 17,50, in voor raad bij firma J. D. de Korte en Zonen, tel. 227, Bruinisse. „Fobrux Stereo" kolenradia- tor met instelbare trek en ge schikt voor kleine kolen. Zuinig en goed regelbaar. Zonder demontage snel schoon te maken. In voor raad bij firma J. D. de Korte en Zonen, tel. 227, Bruinisse. Geef een prachtig kussen of tafelkleed van zuiver kam- garen van kunstweverij „De Ram". Wij tonen U het gaar ne! Tuinman Zoon, wo ninginrichting, Mol 19, Zie rikzee. Neemt geen risico Kiest lcvvaliteitsprodukten uit .Verf en Kleur', Meelstraat 40, Zie rikzee. Ik moet naar om een tot 70 4Yi RENTE Ook tophypotheken Ook op rentespaar- brieven nog voordeliger Vertegenwoordiger: J. C. SCHIETTEKATTE Korte Groendal 18 telefoon (01110) 2261 Zierikzee Alle verzekeringen Vanaf heden 's Maandagsavonds gesloten Lunchroom „MALTA" Zierikzee TRUIEN en SWEATERS Havenpark 5 - Zierikzee tj»r.imiivr. Afd. Zierikzee Di. P. J DORSMAN, Ned Herv. Predikant te Staphorst, houdt een in het Kerkgebouw van de Gereform. GemeenteSint Domusstraat, Zierikzee, op Woensdag 28 Nov. a.s. des avonds half acht Prima Dinsdagmorgen a.s. vanaf 10 uur is er voldoende in de noodslachtplaats Hem te Zie rikzee. Te Brouwershaven vanaf 1 t/m 2 uur in de Stadswaag. Te Drcischor vanaf 2.30 uur. H. STOUTEN nu NIEUWERKERK TELEFOON 368 Bezoekt onze tentoonstelling op 29 en 30 November in „Ons Dorpshuis" en zeep van: Evenals de complete collectie van Jean Patou Lancöme - Schiaparelli - Puhls Victor - Forvil. Daarnaast brengen wij U de overbe kende TABAC sinds drie jaar - Turnier Yardley en Nonchalance - Old Spice - Blett en Fresh-Up. Parfum Toilette Lotion Talc Molyneux Cinq Alléén bij ons verkrijgbaar Verder een geheel nieuwe collectie TOILET TAS SEN in het betere genre. Een grote collectie coflrets zeep en zeep met cologne. Speciaal vestigen wij uw aandacht op de elektrische Prima kwaliteit Drogisterij en Parfumerie Havenpark 32 Zierikzee Telefoon 2316 Z. V. u. Kunstmuaiidorkest concerteerde in Zierikzee Het Kunstmaandorkst bi*acht vrij dagavond het seizoens-Z.V.U.-concert at klinken in een Concertzaal die redelijk gevuld was, maar aanmer kelijk vcller had moeten zijn, om de prachtige klankrijkdom die viel te beluisteren eer aan te doen. Het bleek ondubbelzinnig, dat de diri gent, Anton Kersjes, zijn orkestleden blijvend weet te bezielen en dat het orkest in zijn totaliteit nog steeds aan nuancerend vermogen, diepte en toonintensiteit wint. Vooral in aan merking genomen de niet eenvoudige programmakeus, heeft het bij wijlen stralend spelend orkest, gezorgd voor een prettige instrumentale verras sing, die men - met gepast respect - als een welluidende introductie op het komend feest der verrassingen zou kunnen aanmerken. Met Dvorak's symfonie in e klein op. 95 „Aus der neuen Welt", speelde het orkest vrijdagavond zijn gx-ootste muzikale troefkaart uit. De Tsjechi sche componist Antonin Dvorak com poneerde deze (zijn negende) symfo nie in het Amerika van 1893 en ijve rig is jarenlang gespeurd naar dc typisch Amerikaanse elementen, die in deze symfonie zouden zijn ver werkt. In feite evenwel is „Aus der neuen Welt" volledig doortrokken van de Europese sfeer en laat Dvo rak zich kennen als de grootmeester uit de school van Schubert en Wag ner, met als resultaat in deze svm- fonie een weergaloze klankrijkdom, die het publiek in. de vertolking door het Kunstmaandorkest op uit nemende wijze gehonoreerd kreeg. Zelden is er schoner muziek verno men in de Zierikzeese Concertzaal dan het weemoedige Engelse hoorn thema, ijl en moeiteloos vervluch tend in de kleur van andere instru menten. In het slotdeel kreeg het compositorisch melodisch en harmo nische materiaal een spanningsvolle interpretatie, waarvoor men orkest en dirigent dankbaar zijn kan. Overigens viel er nog geheel an- derscoi'tig schoons te beluisteren op deze hooggestemde muziekavond. Zo excelleerde de jeugdige cellist René van Ast - familiebanden binden hem aan Zierikzee - in het concert no. 1 in e klein van C Saint Saëns, com ponist van de opera „Samson en De- lila", die juist door zijn compositie voor violoncel dit wat minder op de voor violoncel dit wat minder op de voorgrond tredende solo-instrument een kans heeft gekregen. In een tref fende harmonie met het orkest kwam René van Ast tot een uiterst door leefde en subtiele vertolking, die de solist stempelde tot een zeer serieus musicus, die de moeilijke ritmiek van met name het tweede deel - alle gretto con moto - sterk en veer krachtig de baas bleef. Een ovatio neel applaus en een ruiker bloemen vielen hem ten deel. De Nederlandse minister van de fensie ,ir. S. H. Visser, is zondag avond per K.L.M.-vliegtuig in Suri name aangekomen. De Oostduitse communistische par tij heeft haar programma bekend ge maakt, waarin beloften worden ge daan voor een „prettig en mooi" le ven in een land welks „vredespoli tiek. prestige en aantrekkelijkheid zijn inwoner: mnt trots zal vervul len". Het Kunstmaandoi-kest opende het concert met Brahms .Variationcn über "ein Thema von Joseph Haydn", vol lyrische en melodieuze zich her halende verrukkingen. Een met al een concert,, waarmede dirigent en orkest, opnieuw eer heb ben ingelegd en dat met enige span ning alweer doet uitzien naar een volgend optreden. B.d V. SPORT Afdeling Zeeland Zaterdagcompetitie Het programma voor zaterdag 1 december is als volgt: le klasse: Kapelle-AZVV II; Bruse Bcys-Hoek (scheidsx\ G. v. d. Wie len); VCK-Kats; Meeuwen-Yei'seke III; Wolfaartsdijk-SVD. 2e klasse C: MEVO II-Duiveland (scheidsr. J. A. Louwerse); WIK-Zee meeuwen (scheidsr. W. v. d. Maas). 3e klasse D: Zwaluwen '61-WIK II (scheidsr. J. v. d. Linde); SKNWK- Bruse Boys II (scheidsr. A. Doi'st). (Alle bovengenoemde wedstrijden vangen aan om 3 uur). Junioren. Groep A IVZierik zee A I-Nieuwdorp A I aanvang 3 'uur, scheidsr. N. Speelman). Zcndagcompetitic Het programma voor zondag 2 december is als volgt: le klasse A: Robux--Domburg; Pa- trijzen-Zierikzee II (scheidsr. A. Thuij)Noormannen-Brouwershaven (scheidsr. C. Eisma); Hansw. Boys- Dreischor (scheidsr. M. de Wagterr, Renesse-Kruiningen (scheidsr. S. Verdaasdonck). 2e klasse C: Brouwei'shaven II- Burgh II (scheidsr. P. Wijs); Di*ei- schor II-Renesse II (scheidsrechter N. Speelman); Zonnemaire-SVOWK (scheidsr. W. v. d. Maas). (Alle bovengenoemde wedstrijden vangen aan om 2.30 uur). SYDNEY. Een straalvliegtuig van de K.L.M. is met ton vlees aan boord vertrokken naar Biak. De 1600 man V.N.-ti'oepen in Nieuw Guinea hebben dringend behoefte aan le vensmiddelen. MIDDENSCHOU WEN Vergadering gemeenteraad De raad van Middenschouwen komt morgen - dinsdag 27 november - in openbare vergadering bijeen in de noodsecretarie te Scharendijke. Voorgesteld wordt o.a. het krediet in rck.-courant met de N.V. Bank voor Ncd. Gemeenten vast te stellen, voor 1963 op f 150.000. De agenda vermeldt voorts enige subsidie-aan vragen en een voorstel tot het indie nen van bezwaren tegen het ont werp van het streekplan Schouwen- Duiveland. Vastgesteld dient verder te wouden een verordening betref fende de organisatie en het beheer van de vrijwillige brandweer. De agenda vermeldt in totaal 24 pun ten. FLITSEN UIT HET BUI TENLAND a De Pakistaanse minister van Bu tenlandse Zaken, Mohammed Ali, heeft, een uitnodiging voor een be zoek aan China ai.nv rd. De heer Sijdzes, directeur van Vinke en Co. uit Amsterdam, heeft tijdens een in Kristansand gehouden bijeenkomst meegedeeld, dat zijn maatschappij hoopt in 1965 een veer dienst tussen IJmuiden en Kristian- sand in het zuiden van Noorwegen te kunnen gaan onderhouden. Jongstleden woensdag, „Thanks giving Day" zijn in de Verenigde Staten 206 mensen bij ongelukken ofa het leven gekomen, van wie 178 als gevolg van ver':eei*songevallen. a De leider van de vrije democx*a- tische partij heeft er bij de christen democraten op aangedrongen bekend te maken wie de opvolger van bondskanselier Adenauer zal zijn. b Dr. Adolf Scharf, de Oostenrijkse president, heeft dr. Alfons Gorbach, kanselier van de demissionaire rege ring en voorzitter van de conserva tieve volkspartij, verzocht een nieu we regering te vormen. BRUSSEL. Mevrouw Suzanne Vandeput, die deze maand in het „Softenon-proces" in Luik is vrijge sproken 'heeft volgens het Belgische blad „De Standaard" haar „memoi- res" aan een Frans weekblad ver kocht voor een bedrag van 2 miljoen Belgische fran'k (ruim 150.000 gul den). BREMEN. Het hoge administra tieve gerechtshof in Bremen heeft beslist, dat karaktertests waaraan kandidaten voor een rijbewijs wor den onderworpen, om hun geschikt heid als autobestuurder te bepalen, ongrondwettig zijn. ANKARA. Van officiële Turkse zijde is verklaard, dat Sow jet-Rus sische militaire vliegtuigen het Turkse luchtruim hebben geschon den in de buurt varl de grens in de provincie Kars. LONDEN. De Britse minister van handel Erroll heeft de communis- tisch-Chinese onderminister voor de buitenlandse handel Loe Hsoe Tsjang die 29 dezer in Engeland zou aan komen voor een verblijf van drie weken ter bevordering van weder zijdse waardering, Voorgesteld zijn bezoek voorlopig op te schortent „daar het welslagen ervan in de hui dige tijden van beroering in gevaar zou kunnen komen". NIEUW DELHI. De Indische rege ring heeft censuur ingesteld op alle verbindingen met China, zo is vrij dag in Nieuw Delhi bekend gemaakt. PARIJS. Een brief, waarin dc Franse schilder Paul Gauguin zestig jaar geleden aan een kunstcriticus schreef, dat hij Vincent van Gogh had beïnvloed en niet omgekeerd, is donderdag op een Pai'ijse veiling voor 7.000 nieuwe franken (ongeveer 5.000 gulden) verkocht. NIEUW DELHI. Het stadsbestuur van Nieuw Delhi is begonnen met het aanlegger, van loopgraven ter bescherming van het publiek tegen een Chinese verrassingsaanval. Aan scholen en universiteiten is verzocht zelf loopgraven aan te leggen vpor studenten en leraren. KEGELEN Herovema wint voor de tweede maal de H. J. Doeleman-beker De Zierikzeesche Kegelbond hield zatei*dagavond haar jaarlijkse wed- strijd om de H. J. Doelemanbeker in hotel „Concordia" te Zierikzee. Al vorens tot de wedsti*ijd over te gaan werd ter nagedachtenis aan het on langs ontvallen lid, de heer A. Con- standse, enige minuten stilte in acht genomen. De voorzitter der Z.K.B., de heer M. C. Doeleman, heette in zijn openingswoord alle deelnemende clubs van harte welkom, schetste hierna de betekenis van deze H. J. Doelmanbeker, moedigde de dames van Herovema aan de beker met hand en tand te verdedigen, de ove rige clubs alles in het werk te doen stelen om deze fel begeerde beker Herovema afhandig te maken en met een „hoog hout" wenste hij allen succes. Herovema wist met enkele goede beurten alde leiding te nemen om dit, hetgeen in het verloop van .de wedsti'ijd zou blijken, niet meer af te staan, alhoewel zij soms door St. Jan en Sans Souci soms tot op en kele punten benaderd werd. Even wist Sans Souci nog St. Jan van de 2e plaats te verdringen, doch dat was maar van tijdelijke aai*d. Toen de laatste kegelaai'ster van Herove ma een sei'ie van 43 punt wist neer te leggen ,was het feit beslist en konden de dames van Herovema voor de tweede maal zich kampioen noemen. De einduitslag van deze zeer spannende wedstrijd was als Volgt: 1. Herovema, 200 punt; 2. St. Jan, 195 punt; 3. Sans Souci, 193 punt; 4. T.O.G., 166 punt; 5. Alle Negen, 155 punt. De gouden kegels werden deze avond gewonnen door mevr. M. Hu- neman-Brinkhuis en de heer L. Broekema. Aan het einde van deze geslaagde avond reikte de voorzitter met een toepasselijke speech de prij zen uit. DEN HAAG. H.M. de koningin is voornemens op donderdagmiddag 29 november een bezoek te bi*engen aan het Institute of Social Studies in Den Haag, welk inótituut vorige maand zijn 10-jarig bestaan heeft gevierd. DEN HAAG. - Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft in ant- woord op een vraag meegedeeld dat de heer Rolz Bennett, die op Nieuw- Guinea als waarnemende bestuurder van de Verenigde Naties is opgetre den, woensdag op Schiphol aankomt voor een bezoek aan Nederland: JEUGDCENTRUM IN ZEELAND UTRECHT, 23-11. Het bestuur van de Stichting Zilveren Jeugdcentra heeft een opdracht tot het maken van een plan voor het gebouw van het jeugdcentrum dat zal worden opgericht op het terrein „Het zilve ren schor" in Zeeland, verstrekt aan Onno Greiner, architect in Amster dam. De heer Greiner is 38 jaai*. Hij heeft, aldus het bestuur, daadwerke lijke belangstelling voor jeugdzorg en jongerenverming en zal in nauw overleg met de bouwcommissie van de Stichting Zilveren Jeugdcentra de voor deze stichting geldende doel stellingen in het te ontwerpen ge bouw zo zinvol mogelijk gestalte ti*achten te geven. Een bataljon communistische gue- rillatroepen, dat zondagmorgen vroeg een aanval ondernam op twee Zuid- vienamese militaire voorposten, on geveer 500 kilometer ten noorden van Saigon, is volgens militaire krin gen in Saigon met zware verliezen teruggeslagen. Gemeenteraad W es toeschouwen vergadert op 27 november De raad der gemeente Wester- schcuwen vergadert op a.s. dinsdag 27 november des avonds te 1.9.30 uur ten gemeentehuize en zal zich gaan verdiepen in een agenda van twintig punten van meer of minder groot belang. Er is een vooi'stel om een reke- ning-courantovex*eenkomst voor 1963 met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te sluiten. Belangrijk wordt het voorstel om de subsidie aan de beide muziekgezelschappen „Witte van Hacmstede" en „Luctor et Emergo" drastisch te gaan verho gen. Ook wordt voorgesteld om dc subsidie die aan dc commissie voor dc Hygiëne van het Kind in Zeeland voor kraamzorg en aan de afdeling Schouwen van het Verbond voor Veilig Verkeer te verhogen. B. en w. stellen verder voor om toe te tre den als lid van de Nederlands-Belgi sche Vereniging Zeeland. Verder een voorstel om medewerking to verle nen aan dc verbetering van do chr. nationale school te Haamstede. Een voordracht is opgemaakt om tot de benoeming te komen van een hoofd leidster kleutei'school te Renesse. De vaststelling tweede, derde en vierde wijziging van de gemeentebegroting 1962 komt eveneens ter spi'ake ter wijl de i*ekeningen 1958 en 1959 van de voormalige gemeente Burgh voor lopig Vastgesteld worden. Diverse regelingen van het Wegenverkeers reglement komen eveneens aan de orde. De raadsleden mogen zich te vens uiten over een voorstel om tot fluoridering van 't Schouwse drink water te komen. Een verdere bespre king ontwerp-streekplan zal plaats hebben. Een ander voorstel behelst de instandhouding van de openbare lagere school le Noordwelle en te Serooskerke. Tot slot een voorstel om te komen tot het vervoer van de kleuters uit het Oostenrijkse dorp en de vuurtoren-omgeving naar de lagere, bijzonder lagere- en de kleu terschool te Haamstede. DJAKARTA, 26-11. President Soe- karno is zondagavond op een mo hammedaanse plechtigheid in de In donesische hoofdstad verschenen met een versterkte gewapende lijf wacht. Deze maatregel zou in ver band kunnen staan met berichten, als zou het Indonesische leger een actie zijn begonnen tegen een onder grondse beweging, die tegen het be wind van Soekarno is gericht en zich bevindt in Soerabaja, op oost- Java. Volgens betrouwbare inlich tingen is de leider van deze organi satie - een gewezen legei'officier - gearresteerd, evenals de hoofdredac teur van eer. te Soerabaja verschij nend blad. Het ruimtevaartuig „Mariner II", dat op weg is naar de planeet Venus heeft zondag van een afstand van 36 miljoen kilometer duidelijke radio signalen naar de aarde doorgegeven waarmee een Amerikaans record op het gebied van ruimteverbindingen is gevestigd, zo heeft het Ameri kaanse bureau voor lucht- en ruim tevaart (Nasa) bekend gemaakt. BASTIA, 25-11. De radicaal Jean Zuccaralli, die gehoord had dat hij zondag bij de verkiezingen in Frank rijk tot lid van de Nationale Ver gadering was gekozen, wilde dit heuglijk feit eens duchtig gaan vie- i*en met zijn vrienden. Het feest strekte zich ook uit tot het balkon van Zuccaralli's woning, dat deze vreugde blijkbaar niet kon verdra gen, want op een gegeven ogenblik zakte het in. Het resultaat: een twintigtal gewonden en wel een tiental mensen, die op het balkon en een tiental die eronder stonden. Deze laatsten waren nieuwsgiei*igen die op het feestgedruis afgekomen waren. Twee gewonden zijn bezwe ken. KERKNIEUWS De Nederlandse Protestantenbond ARNHEM, 25-11. „Ondanks dc on- zekerheid in vrijzinnig protestantse kring door het gemis van een dui delijke formulering van wat het vrijzinnig protestantisme is, willen wij vasthouden aan de autonomie van het menselijk denken". Dit ver klaarde in het Oolgaardt-huis te Arnhem de heer A. A. H. Hoytink uit De Bilt, voorzitter van dc Ne derlandse Protestanten Bond, welke bond daar vrijdag en zaterdag heeft vergaderd. De heer Hoytink zei ook. dat de bond bereid blijft tot samen werking in oecumenisch verband, echter mot behoud van de eigen be ginselen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3