r. a; De beste sigaret in de fieurigste verpakking: 3-Paks doos f. 3.- eSlof f. 10.- De Broenei-kwestie Ingezonden mededeling CM Afscheid directrice Chr. Huishoudschool, Haamstede KERKNIEUWS V.U.-professoren wenden AMSTERDAM, 20-12. Naar aan leiding van de gebeurtenissen rond de Amsterdamse studentenmodera tor pater J. van Kilsdonk s.j. heb ben negen hoogleraren van de Vrije Universiteit te Amsterdam zich te legrafisch tot het Nederlandse epis copaat gewend. Het telegram, dat gestuurd is aan kardinaal Alfrink in Utrecht en mgr. van Dodewaard, bisschop van Haarlem, heeft de volgende inhoud: „Ondergetekenden hebben met verontrusting kennis genomen van de dreigende maatregelen betreffen de pater J. van Kilsdonk. Het is hun een behoefte des harten om met ge paste eerbied en vertrouwen deze verontrusting kenbaar «te maken aan de kardinaal-bisschop en de bis schop van Haarlem en aan het ge hele Nederlandse episcopaat. Een eventuele maatregel tegen pater van Kilsdonk, die zij hebben leren kennen als een beginselvast katho liek priester, zou naar de overtui ging van ondergetekenden aan het groeiende vertrouwen tussen de ker ken in Nederland een ernstige scha de toebrengen". Zoals bekend heeft pater van Kilsdonk zich in critische zin over de curie uitgelaten. De telegrammen zijn ondertekend door dr. J. H. Bavinck, dr. J. v. d. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 20-12. De voorzitter van de Tweede Kamer, de heer J. Bommer, heeft meegedeeld dat de Kamer op dinsdag, 8 januari a.s., zal beginnen met de behandeling var. de begroting van buitenlandse za ken voor 1963. MANILLE, 20-12. De leider van de opstand in Broenei, sjeik Azahari, heeft in Manilla gezegd dat hij In donesië zeer dankbaar is voor de openlijke steun. Hij overweegt om S. Fadillah, die in Djakarta de aanwer ving van vrijwilligers organiseert, tot ambassadeur in die stad te be noemen. Predikbeurten voor zondag 23 december Ned. Hcrv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur d9. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 uur ds. van Vliet (H.D.), 7 uur ds. Zonne veld. Kerkwerve: 2.30 uur ds. Zon neveld. Serooskerke: 10 uur ds. Zon neveld. Burgh: 10 uur ds. van Liere. Haamstede: 10 uur ds. Boer, 7 uur interk. adventsdienst (ds. Boerma en ds. Boer). Renesse: 11 uur ds. Don Noordwelle; 9.30 uur ds. Don Eikerzee (Scharendijke): 10 uur ds. Duvekot, 7 uur ds. van den Ban (interk. zangdienst). Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur ds. van den Ban. Noordgouwe: 10 uur vicaris Kelling. Dreischor: 11 uur ds. Groenewegen. Ouwerkerk: 10 uur dhr. Malipaard. Nieuwerkerk 10 uur d9. Westerhof. Oosterland: 9.30 en 6 uur ds. Groenewegen. Sir- jansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. van Vliet. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. C. J. v. d. Sluijs, Rottérdam- Overschie. Lutherse kerk Zierikzee: Geen dienst. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemersma Haamstede: 10 uur ds. Boerma, 3 uur ds. den Heeten, 7 uur interk. dienst (Herv. kerk). Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Maaskant, Leiden Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 uur ds. Huijser, 2.30 uur ds. den Heeten. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Becker Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. H. H. van Kapel, Rhoon. Bruinisse: 10 uur ds. den Heeten, 5 uur ds. Huijser. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Van der der Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. van der Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur leesd. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur ver lossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk: Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.30 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistieviering op zondag te 9.30 uur. Eerste Kerstdag Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur cand. Bouman, Katwijk aan Zee. Gast huiskerk: 10 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 10 uur ds. Zonneveld, 6.30 uur Kerstfeest zondagsschool. Serooskerke: 2.30 uur ds. Zonneveld Burgh: 10 uur ds. Don, 6.30 uur Kerstfeest zondagsschool. Haamste de: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 uur ds, van Liere. Noordwelle: 11 uur ds. van Liere. Elkerzce (Scha rendijke): 10 uur ds. van den Ban. zich tot het Episcopaat Berg, dr. G. C. Berkouwer, dr. H. Dooyeweerd, dr. G. A. Lindeboom, dr. G. E. Meuleman, mevr. dr. G. H. J. van der Molen, dr. G. den Otter en dr. R. Schippers, allen hooglera ren aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lisse: S. Kooistra te Puttershoek. Geref. Kerken Beroepen te Doetinchem: E. de Vries te Tijntje. Aangenomen naar Heilo: W. Mo lenaar te Schoonoord; naar Nieuw Vennep (2de beroep): G. W. H. Ped- demors te Heerde. Examens: aan de theologische ho geschool te Kampen is geslaagd voor het propaedeutisch examen de heer J. Tiersma te Schiedam. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Bedankt voor Amersfoort-Cen- trum (3de pred.pl.): J. Kok te En- schedé-Zuid. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Ede: J. Brons te Bun schoten. Bedankt voor Nieuwe Pekela: W. van Heest te Emmen Geref. Gemeenten Beroepen te Rhenen: C. Wisse te Hendrik Ido Ambacht; te Oostkapel- le: H. van Gilst te Lisse. Bedankt voor Barneveld: W. C. Lamain te Grand-Rapids, Michigan (U.S.A.). HAARLEM. Het Frans Hals mu seum in Haarlem heeft, ter plaat sing in de afdeling hedendaagse kunst, een geaquarelleerde tekening door de Engelse beeldhouwer Henri Moore ten geschenke gekregen. zon - en kerstdagen 6 uur Kerstfeest zondagsschool. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort, 4 uur kinderfeest. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot, 6 uur Kerstfeest zon dagsschool. Noordgouwe: 10 uur vic. Kelling, 6 uur kinderkerstfeest. Dreischor: 10 uur dhr. Malipaard, 7 uur Kerstfeest zondagsschool. Ou werkerk; 11 uur ds. Groenewegen, 6 uur Kerstfeest zondagsschool. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 9.30 uur ds. Groenewe gen, 6.30 uur Kerstwijding. Sirjans- land: 10 uur ds. van Vliet. Bruinisse: 10 uur ds. H. C. van Itterzon, Rhoon 5 uur kerstzangdienst (interk.) ó.l.v. ds. den Heeten, ger. pred. Lutherse Kerk: Zierikzee: 10.15 uur ds. P. de Bruyn, Ned. Herv. pred.-dir. Diaconessen- huis, Breda. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemersma Haamstede; 10 en 3 uur ds. Boerma. Scharendjjke: 10 en 2.30 uur ds. Of fers, Sittard. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwer kerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oos terland: 9 uur ds. den Heeten. Brui nisse: 10.30 uur ds. den Heeten, 5 uur interk. dienst in de Herv. kerk. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. van dei- Klis. Kerkwerve; 10 uur leesdienst, 6 uur de heer J. We9terink, theol. student te Apeldoorn. Haamstede: 10 en 3 uur de heer Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienst oefening, 3 uur ds. van der Klis. Gereformeerde Gemeenten Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst Geref. Gemeenten in Nederland Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30 en 2 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: 6 u. v.m. Kerstwijdingsd. 10.30 uur dienst, 2 uur Kerstfeest viering, 7 uur Kerstjubel. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: 5.30 uur nachtmis, 7.30 uur dageraadsmis, 9.30 uur dagmis, 10.30 uur hoogmis, 4 uur plechtig Lof met preek. Haamstede: 12 uur nachtmis. Tweede Kerstdag Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 5 uur Kerst feest zondagsschool o.l.v. de heer Malipaard. Kerkwerve: 10 uur geza menlijke kerstzangdienst. Seroos kerke: 6 uur Kerstfeest zondags school. Haamstede: 6 uur Kerstfeest Zondagsschool. Nieuwerkerk: 6 uur Kerstfeestviering zondagsschool. Oosterland: 4 uur Kerstfeest zon dagsschool. Bruinisse: 4.30 uur Kerstfeest zondagsschool. Chr. Geref. Kerken Zierikzee; 10 uur ds. van der Klis. Kerkwerve: 10 uur dhr. Westerink. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur zang in het Rode Kruisziekenhuis, 2 uur Kerstfeest- viering, 4 uur idem, 7 uur familie- Kerstfeest. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: 7.30 en 10 uur H.H. Missen Haamstede: 9.30 uur H. Mis. HAAMSTEDE, 19-12. Na ruim 8 jaar als directrice der Prot. Chr. Landbouwhuishoudschool te Haam stede te hebben gefungeerd, heeft mevr. Verwest-Nieuhoff woensdag middag afscheid genomen van de school. Een groot aantal genodigden was daartoe in een der lokalen van de school, dat reeds het naderend Kerstfeest sfeervol in gedachten bracht door de mooie versiering met kerststukjes, bijeen gekomen, o.a. mej. A. v. d. Leeden namens de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, mevr. der Weduwen-Steendijk na mens de Plattelandsvrouwen, wet houder P. L. Vis, die de gemeente Westerschouwen vertegenwoordigde Verder de nieuwe directrice, mej. E. v. d. Stadt, het schoolbestuur, het personeel der school, de contact-da mes en de klasse-vertegenwoordig sters. Ds. Boer, voorzitter van het school bestuur, noemde dit een dag die met grote letters in de annalen dei- school geboekstaafd zal worden. Als eerste spreekster nam mej. v. d. Leeden het woord, die namens de Z.L.M. als „zakelijke" relatie tot mevr. Verwest sprak. Toen spreek ster in 1954 bij "de Z.L.M. in dienst trad, was haar eerste werk een di rectrice in Haamstede benoemen, juist op het moment dat mevr. Ver west bij de Z.L.M. als huishoud schoollerares solliciteerde. Samen spraak leidde tot haar benoeming als directrice van een nog niet offi cieel geopende school. De opening geschiedde* gelijk met de in dienst- treding van mevr. Verwest. Namens de Z.L.M. dankte spreek ster de scheidende directrice voor de toewijding en prettige manier waar op ze de leiding op deze school voer de, in een gebouw dat hiervoor he lemaal niet bestemd was. Ondanks deze handicap werd het onderwijs met vrucht gegeven. In de „persoon lijke" relatie dankte mej. v. d. Lee den haar als vriendin, waarbij ze hoopte dat ze het Landbouwhui® in Goes niet vergeten zal. Een boek werkje „Kent U Zeeland ook zo?" was een vervolgje op het grote ge schenk, dat mevr. Verwest ontving. Wethouder Vis feliciteerde mevr. Verwest alsnog met haar onlangs gesloten huwelijk, waarna hij haar dankte voor de goede opleiding van vele leerlingen, op een manier die ook het gemeentebestuur dankbaar stemt. Als „concurrente" sprak mej. C. N. van Liere, directrice der Land bouwhuishoudschool te Zierikzee. Het stemde mej. van Liere prettig, dat zeer veel leerlingen uit Haam stede met succes de INAS-opleiding in Zierikzee volgden. Velen gingen reeds gediplomeerd de wereld in. Namens de contact-dames sprak mevr. van Waveren-van Egmond, die 8 jaar in deze commissie zitting heeft en in de beginperode van mevr. Verwest met haar als tijdelijk husgenote vele moeilijkheden heeft besproken. Over de samenwerking en verhou ding van 't onderwijzend personeel met de directrice sprak de leraar VAVO, de heer L. de Waard, op geestige wijze. De door mevr. Ver west uit gestippelde lijn werd auto matisch door de andere collega's ge volgd. Haar liefde voor de meisjes was groot. De leerlinge Dina Louwerse sprak een dankwoord tot haar „juf" voor alle moeite en zorgen aan de meisjes besteed. Daar ook hier het grote ge schenk op de huwelijksdag was overhandigd bleef het nu bij bloe men. De opvolgster van mevr. Verwest, mej. E. v. d. Stadt, is geen onbeken de voor de Westhoek en ook zij hoopte'dat er banden zullen blijven bestaan tussen de vertrekkende di rectrice en de school. Na al deze toespraken kwam mevr. Verwest zelf aan het woord. In een hartelijke toespraak dankte ze allen die haar in deze periode met raad en daad hebben bijgestaan. Verder zeide"ze dat het haar niet onverschillig is om van deze school afstand te moeten doen. „De mooiste zomers hebben de zwaarste onwe- der9", was een gezegde van een fa milielid, doch ondanks dit alles kon ze haar taak met vreugde vervullen. Tot slot richtte ze nog enige harte lijke woorden tot haar opvolgster mej. v. d. Stadt. Tot slot sprak ds. Boer mevr. Ver west toe, namens het schoolbestuur. Ds. Boer wee9 er op, dat zij het in 't begin razend moeilijk heeft gehad. Doch gelukkig kon de directrice met behulp van vooral mej. v. d. Leeden de school zover brengen dat deze nu een hechte plaatg heeft ingenomen in de gemeenschap. Er komen steeds meer leerlingen, wat zeer veel zegt. Ds. Boer dankte haar hartelijk en wenste haar veel goed9 toe in de toekomst. Spreker sprak verder woorden van welkom tot mej. v. d. Stadt, waarbij hij haar wees op de taak verzwaring in verband met de nieuwbouw. „Het i9 Gods hand die ze U aanreikt", aldus ds. Boer, die hierop voorging in dankgebed. Met het zingen van Gez. 136 1 en 4 werd dit afscheid besloten. In Italië zijn donderdag 38.000 arbeiders uit de papierindustrie in staking gegaan voor 24 uur, even als 40.000 mijnwerkers. De haven arbeiders hebben woensdag voor 48 uur het werk neergelegd. Communistisch China heeft, vol gens de regering in Nieuw Delhi, een uitgebreid spionagenet in In dia opgebouwd, waarbij van de mo dernste methoden gebruik wordt ge maakt. N.A.V.O.-taptoe ARNHEM, 20-12. De NAVO-tap- toe wordt volgend jaar, van 8 t.m. 13 juli, in Arnhem gehouden. Er zullen nieuwe korpsen meedoen: het 130 man sterke muziekkorps van de Nationale Republikeinse Garde uit Portugal en een korps uit Denemar ken. De Scandinavische landen zul len daardoor voor het eerst verte genwoordigd zijn op de NAVO-tap- toe. Dit jaar kwamen 63.000 bezoe kers uit binnen- en buitenland voor de NAVO-taptoe naar Arnhem. Andere naam „Centraal Bureau" AMSTERDAM, 20-12. De Natio- nale Coöperatieve Aan- en Verkoop vereniging voor de Landbouw „Cen traal Bureau" G.A., die vorige maand in Rotterdam een nieuw kan toorgebouw in gebruik heeft geno men, krijgt nu ook een nieuwe naam Zoals de duivel aan Marike van Nimwegen toestond de voorletter van haar naam te behouden, zo heeft het centraal bureau van zijn alge mene vergadering verlof gekregen de twee voorletters van de oude naam te behouden en zich „Cebeco" te laten noemen. De aanhangende „co" staat voor coöperatie. Voluit wordt de nieuwe naam: „Nationale Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging voor land- en tuinbouw G.A. Cebeco". De tuin bouw i® er nu dus ook uitdrukkelijk in vermeld. DE GOUDEN TOMAHAWK 91. „Laat vallen die tomahawk", snauwt Aram, terwijl hij met het pistool in de vuist het plateau opkomt. „Geen stap ver der, Aram, of mijn tomahawk splijt deze tak en de Osage is een kind des doods!" bijt Mahaskah terug. „Doe wat hij zegt, Aramklinkt on der de rand van de afgrond de stem van Wanata en voor het eerst hoort Aram angst doorklinken in de woorden van zijn indiaanse vriend. Besluiteloos, niet wetend wat te doen, blijft Aram staan. Als hij Mahaskah zou neerschieten, zou deze on getwijfeld nog de kracht hebben om de tak, waaraan Wanata hangt, te doorklie ven „Ga terug en laat dat vuurwapen val len", snauwt Mahaskah. Langzaam loopt Aram achterwaarts. Maar dan slaakt hij een zucht van verlichting. Agua, onopge merkt door het Sioux-opperhoofd, is ach ter de rotsen met een boog om deze heen- geslopen. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6