De raketbewapening van de Ver. Staten „Mona Lisa" in V.S. De situatie bij de NS DE GOUDEN TOMAHAWK Jeug<l o. 1. -school te Brouwershaven vierde feest DE „OUWETJES' Snuffelen tn de oude doos" leverde nog een aantal prentjes op, echte „ouwetjes", uit het verkeer van toen. Een auto, anno 1914 en een bus uit iets later tijd. Een motorrijwiel, uit de lijd dat het vehikel nog „stoomfiets" heette en een heel nuchtere fiets, echt zonder accessoires. Brouwershavense bejaarden vierden kerstfeest Vergadering Landbouwvereniging „Ons Voordeel' BROUWERSHAVEN. 19-12. De be- jaarden hebben woensdagmiddag het kerstfeest gevierd in het feeste lijk en stijlvol versierde jeugdge- bouw. De vele aanwezigen werden hartelijk verwelkomd door de pre sidente, mevr. Vermeulen, die in haar toespraak een bijzonder woord van lof toezwaaide aan de Bond van Plattelandsvrouwen, welke de kerst versiering en de vele brandende kaarsen hadden aangebrachC De liturgie werd gelezen door me vrouw Wentzel, waarna een dames koor, bestaande uit leden van de plaatselij ke vrouwenverenigingen zong „Komt allen tezamen". Het evangelie naar Lucas 2 1-7 werd gelezen door mevr. Oort, waarna mevr. Wentzel declameerde „Geen plaats in de herberg". Schriftlezing uit Lucas 2 en koorzang volgden el kaar op, respectievelijk gelezen door mevr. Oort en mevr. Wentzel. Nadat nog enige liederen tezamen waren gezongen volgde een pauze, waarin de aanwezigen werden getracteerd op melk en koek. Een gedicht werd voorgedragen door mevr. Brandenburg, waarna mevr. J. v. d. Hamer-v. d. Weele een kerstverhaal vertelde, dat ze zelf schreef. De titel van dit verhaal was „Grootvader van het portret". Onder doodse stilte werd dit mooie stuk voorgedragen. Het dameskoor liet zich ook nog in enige liederen ho ren, top een manier, die aller bewon dering afdwong. Het koor Dit koor, dat ook reeds vorig jaar staat uit een. aantal zangeressen, die op sublieme wijze hun liederen ver tolken, vooral de tweestemmige. In middels had ook burgemeester A. H. Vermeulen zich onder de aanwezi gen geschaard om nog een gedeelte van de kerstviering te kunnen mee maken. De bejaarden werden hierna getracteerd op sinaasappels en siga ren, een geste, welke ten zeerste werd geapprecieerd. Na het kerst verhaal door mevr. Clarisse zong het koor „Gloria in excelsis Deo", waar na allen als slotlied zongen „Dankt, dankt nu allen God". Namens de ouden van dagen sprak de heer N. Romijn een woord van welgemeende dank voor de prachti ge middag, die de bejaarden is aan geboden. Evenals verleden jaar schonk de heer Romijn het uitvoe rend comité een gift, teneinde tege moet te komen in de kosten. Twaalf „Atlassen" geïnstalleerd Opvoering sprookje „De Nachtegaal" BROUWERSHAVEN, 19-12. Voor een stampvolle bovenzaal van hotel „Jacob Cats" te Brouwershaven ga ven de kinderen der openbare la gere school hun jaarlijkse feest avond. Opgevoerd werd het toneel stuk in drie bedrijven naar een sprookje van Hans Andersen dooi Wil de Wingerd „De Nachtegaal". De voorzitter der oudercommissie, de heer J. C. A. Koster, noemde het verheugend, dat de zaal geheel be zet was. In het bijzonder verwel komde hy wethouder L. M. Moer mand. Onder regie van de heer H. G. de Vries, die het gehele stuk met de kinderen instudeerde, werd het sprookje op uitnemende wijze voor het voetlicht gebracht. Mede dooi de mooie décors, vervaardigd door de heer P. C. Malipaard en de ver lichting door de heer A. J. Langedijk kreeg het geheel een bijzonder ef fect, waardoor vooral de fraaie cos- tuums uitmuntend tot hun recht kwamen. In de pauze werd een aantal licha melijke oefeningen uitgevoerd door een zestal leerlingen o.l.v. de heer A. J. Langedijk. De uitvoering hier van getuigde van een gedegen studie en oefening en 'n klatprerrd applaus uit de zaal beloonde dit fraaie op treden. Ter dekking van de kosten werd een grote verloting gehouden, waarvoor de prijzen gratis beschik baar waren gesteld. Een collecte t.b.v. de a.s. actie in deze gemeente voor „Open het Dorp" bracht het mooie bedrag op van f 79,11. NOORDWELLE NOORDWELLE, 19-12. De land- bouwvereniging Ons Voordeel kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer M. Steur, die in zUn openingswoord in het bijzonder verwelkomde de heer J. H. van Nieuwenhuizen van de R. L.V.D. De voorzitter noemde de re sultaten vna het afgelopen jaar niet ongunstig, de opbrengsten zyn mee gevallen. Elders in het land ver toont de landbouw daarentegen een ongunstig beeld. De voorzitter liet zich kritisch uit over de taak van het schoonhouden van sloten langs de provinciale wegen. Dit is ons zonder meer opgelegd, aldus de heer Steur. Dit werk geeft vooral moeilijkheden langs gedeel ten met beplanting. De voorzitter meende dat de landbouw tegen deze gang van zaken moet protesteren. Zeer teleurstellend achtte de voor zitter het verloop van de bunker opruiming en het ontstaan van scha de aan de zeeweringen. De heer Steur noemde in dit verband dijk- beschadiging bij de Plompe toren en de schade die ontstond aan de zee wering bij Brouwershaven door een losgeslagen kraan. Laat men toch bedenken dat het om de veiligheid van ons allen gaat en dit niet te licht opnemen, aldus de voorzitter. Bii de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende heren M. J. Steur en J. M. Dalebout met grote meerderheid van stemmen herkozen. In de commissie ter behandeling vraagpunten Z.L.M. werden be noemd de heren M. Lievense, B. Kloosterman, W. Boot en M. J. Steur De commissie zal nog worden aan gevuld met twee leden uit de kern Renesse. De heer van Nieuwenhuizen be handelde hierna een aantal actuele landbouwproblemen, o.a. de perso neelsvoorziening welke op Schou- wen-Duiveland niet ongunstig is. Pendel-arbeid komt hier nog slechts sporadisch voor. Los personeel is Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), 19-12 te Rs- tanura. Standbeeld besmeurd WINDSOR (Engeland), 19-12. Naar vernomen is, zijn op een standbeeld van koning George III op het ter rein van Windsor Castle hakenkrui sen geschilderd en anti-monarchis tische leuzen geschreven (Windsor Castle in het weekeindverblijf van koningin Elizabeth van Engeland). Eerst toen de politie foto's van het standbeeld had genomen en vinger afdrukken had vastgelegd, hebben werklieden het monument schoonge maakt. NEW YORK, 19-12. De „jonge dame met de mysterieuze glimlach Leonardo da Vinci's schilderij „Mona Lisa", is woensdag veilig en wel met de lijnboot „France", waarop voor haar in een luxe hut passage was geboekt, uit Le Havre in New York aangekomen. De Gioconda met haar „onbetaalbare" glimlach, is zoals be kend door het Parijse Louvre uitge leend voor een tentoonstelling in het nationale museum in Washington en later in New York. De journalisten die de - vanwege de nodige veilig heidsmaatregelen als vorstelijke be zoekster behandelde - jongedame op de kade opwachtten, liepen noch tans geen gevaar om al te zeer on der de bekoring van haar eeuwen oude maar altijd jong blijvende glimlach te geraken, want zij bleef in haar kist van metaal en plastiek waarvan 't binnenste gedurende de gehele reis nauwkeurig op een tem peratuur van 62 Fahrenheit en een vochtigheidsgraad van 45 procent werd gehouden. De maatschappij van de Francehad bovendien ge zorgd voor een speciale afschutting van plastiek vanaf het schip naar de kade als extra beveiliging tegen de atmosferische invloeden in het vreemde land. De kist zou pas in het museum in Washington geopend worden, aldus zei een ambtenaar van de douane, zodat La Gioconda ook van ambtelijke nieuwsgierigheid van deze zijde verschoond blee/. Dankwoorden Aan het slot van de avond sprak de heer H. P. de Munck een woord van dank tot de kinderen en de he ren onderwijzers voor de inspanning die is getroosd om deze avond te doen slagen. De heer Koster sprak eveneens een woord van dank, waarbij hij vooral betrok mevrouw de Munck, die achter de coulissen behulpzaam was bij het verkleden der kinderen e.d. Wethouder L. M. Moermond dank te voor de ontvangen uitnodiging en zei steeds gaarne hieraan te voldoen daar in Brouwershaven het bewijs wordt geleverd, dat er iets door de school gepresteerd kan worden, wat getuigt van een goede teamgeest on der het onderwijzend personeel. Zien we naar de andere kernen, al dus de heer Moermond, waar vele uitvoeringen te kampen hebben met medeleven, dan zien we hier, dat de feestavonden der o.l. school de volle interesse genieten van de burgerij, iets wat ook het gemeentebestuur ten zeerste toejuicht. Jammer is het, aldus de wethouder, dat we op deze avond mej. Quant missen, die steeds een actieve rol speelde in het ver vaardigen van de costuums en ik spreek de hoop uit, dat ze spoedig genezen mag terugkeren. „Ik ge loof". aldus spr., „dat ik wel als tolk namens de gehele zaal spreek, dat ik het onderwijzend personeel har telijk dank voor deze zeer mooie en geslaagde avond". echter bijna niet beschikbaar. Voorts behandeldede heer van Nieuwen huizen het werken met de precisie- zaaimachine en het gevaar van de wilde haver, welke zeer moeilijk te bestrijden valt. Op enkele plaatsen op het eiland heeft men reeds danig met dit euvel te kampen. Na afloop van deze geanimeerde vergadering bracht de voorzitter aan de heer van Nieuwenhuizen dank voor zijn nuttige uiteenzetting Wedden en lopen Wandelen van München naar Rome, dat moeten in januari de vroegere Duitse voetbalin- ternational Gerd Siedl en de conferencier Jonny Soster. Zij verloren een weddenschap en zullen nu dagelijks 25 tot 50 km. moeten lopen met erwten in hun schoenen. Een contro- (l le-auto zal de beide vrienden vanaf de start op 5 januari tot Rome vergezellen. Sneeuw in Oostenrijk Het grootste deel van Oostenrijk had woensdag met zware sneeuw val te kampen. Tal van wegen en spoorlijnen waren door de sneeuw geblokkeerd, terwijl het lawinege vaar is toegenomen, vooral 'in de provincies Salzburg en Tyrol. In de provincie Vorarlberg zijn zestig ar beiders van een kracht.station in de Alpen sinds drie dagen van de bui tenwereld afgesloten. Pogingen om hen met hefschroefvliegtuig te eva cueren moesten door het slechte weer worden uitgesteld. Bijdragen Deltawerken DEN HAAG, 19-12. Het ontwerp Büdragenwet Deltawerken heeft het departement van waterstaat verla ten, zo bericht minister Korthals in de M. van A. op zpn begroting. De concentratie van waterkerende waterschappen heeft, tijdens het vooroverleg over dit wetsontwerp, voortgang gehad zowel in het noor den des lands als in Zeeland. In Zeeland is dit werk voor het groot ste deel volbracht. In het noorden van het land zijn onlangs weer be langrijke voorstellen tot water schapsconcentratie ingediend. Vacatures bij P.T.T. en N.S'. DEN HAAG, 19-12. Bij de P.T.T. bedraagt het personeelstekort bij de posterijen 700 man, bij de telefoon dienst 1430 man. De tekorten betref fen voornamelijk diensten in het westen van het land. Veel overwerk wordt verricht, terwijl met alle be schikbare middelen, zoals detache ring uit andere delen van het land en het aantrekken van hulpkrach ten voor enkele uren per dag, ge tracht wordt de nijpende tekorten te verminderen. De Nederlandse spoorwegen heb ben thans 1578 vacatures, waarvan 1208 in de exploitatieve, 323 in de technische en 47 in de administra tieve sector. DEN HAAG, 19-12. In de memorie van antwoord op de begroting van verkeer en waterstaat wordt op nieuw gezegd, dat spoorwegtekorten moeten worden voorkomen. De ver hoogde vrachttarieven dienen ter dekking van verhoogde kosten. Deze tarieven zijn niet bepalend voor de hoogte van tarieven in andere tak ken van vervoer. Naar het zich laat aanzien zal het spoorwegbedrijf na doorwerking van de verhoogde tarieven voor het goe derenvervoer nog niet rendabel zijn. Een eventuele nieuwe aanvraag voor verhoging van reizigerstarieven zal in het licht van de bedrijfsresulta ten worden bezien. Als gevolg van de verlies-situatie is het investe ringsprogramma van de N.S. 1062- 19f>4 beperkt. WASHINGTON, 20-12. Woensdag zijn op de luchtbasis Plattsburgli New York, twaalf Atlas-raketten geïnstalleerd, waarmee het aantal Iange-afstandsraketten die van de Verenigde Staten uit de Sowjet-Unie kunnen bereiken, thans tweehon derd bedraagt. Dit deelde de Amerikaanse mi nister voor de luchtmacht, Eugene Zuchert, ter gelegenheid daarvan mede. De raketten, van het type Atlas-F zijn in ondergrondse lan- ceerplaatsen gevestigd en aldus de minister, daardoor praktisch on kwetsbaar. Generaal Marcus Cooper, stafchef STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Kerstvieringen van het Leger des Heils Het Leger des Heils heeft - met „De Lichtboei" als centrum - weer een lange reeks kerstvieringen voor de boeg. Zij gaan van start op dins dag 25 december (eerste Kerstdag) met een kerstwijdingsdienst, met als proloog: „Christus de Koning". Aan deze dienst werken kleuters mee, terwijl een jeugdkoortje kerstliede ren zingt. Na deze vroege dienst (om 6 uur v.mj, volgt om 10.30 uur een medi tatief uur, onder 'het motto: „Een uur om de kribbe". Om 2 uur volgt de kerstviering met de kinderen van de compagnie-samenkomst, gevolgd om 7 uur door een Kerstjubel. Hier bij zal worden opgevoerd het kerst spel „En gij Bethlehem", gespeeld door de jongeren. Op woensdag 26 december, 2de kerstdag wordt om 10 uur door het Heilsleger gezongen in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Om 2 uur vindt het kerstfeest plaats met on geveer 75 kleuters van de clubs, om van de luchtmacht, zei vervolgens, dat de bouw van nieuwe lanceer- bases voor intercontinentale raket ten in de Verenigde Staten was ver sneld. Als ons programma is vol tooid, zullen meer dan duizend lan- ^ge-afstandraketten operationeel zijn. De tweehonderd raketten, die een actieradius van meer dan tiendui zend kilometer hebben en voorzien zijn van atoomkoppen, bestaan uit 126 stuks van het type Atlas, 54 Ti tans en twintig van het type Minute- man. In de komende twaalf maan den zullen nog vierenvijftig Titan- ï'aketten en achthonderd stuks van het type Minuteman worden geïn stalleerd. 4 uur gevolgd door een kerstfeest- viering met 125 kinderen van de clubs. Om 7 uur vindt een groot familie-kerstfeest plaats, toeganke lijk voor iedereen. Op donderdag 27 december volgt het kerstfeest van ongeveer 80 jon gelui van de verschillende clubs. Op vrijdag 28 december een kerstviering met medewerkers en personeel van het clubhuis. Op maandag 31 decem ber vindt om 2.30 uur de jaarslui- ting plaats van de gezinsbond, ge volgd om 7 uur door een oudejaars- sluiting. Op dinsdag 1 januari wordt om 7 uur een motto-avond gehouden. Verrassingen Het Leger des Heils bereidde 200 personen een kerstverrassing. Aan de ongeveer 60 minder-validen wordt op vrijdag 21 december een kerstfeestviering aangeboden. Bo vendien werd een kei-stverrassing bezorgd aan de patiënten van het ziekenhuis. Scheepvaartberichten Ameland (t.), pass. 19-12 Dominica naar Punta Cardon. Ampenan, pass. 19-12 Kuria Muria naar Abudhabi. Kelletia (t.), 20-12 te Gefle. Zafra (t.), 20-12 Port Said verwacht. ZIERIKZEE Kerstviering N.C.V.B. Woensdagavond hield de plaatse lijke afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond haar jaarlijkse kerst viering in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw. De drukbezochte bij eenkomst werd geopend met het ge zamenlijke zingen van Gezang 26 1, waarna de presidente, mevr. G. van Vioten-van Rijswijk, 'las Luc. 2 13 -20 en Luc. 12 49-52 en vervolgens voorging in gebed. Naar aanleiding van de gelezen- Schriftgedeelten hield de presidente vervolgens oen meditatie, waarin ^ij er o.m. op wees dat het eerste spreekt van „Vrede" en het tweede van „Vuur er. Ver deeldheid". Hierna sprak zij een wel komstwoord. De kerstliturgie 1962 werd ver zorgd door de dames de Bvuijne en Fluijt, in aansluiting waarop via de grammofoonplaat een aantal kerst liederen ten gehore werd gebracht. Na de eerste pauze werd gezamen lijk de Lofzang van Simeon gezon gen en las mevr. Bakker-de Boer het kerstverhaal „De handen van Bo-ez". Hierop volgde „Stille Nacht", gezongen door alle aanwezigen. Na de 2e pauze vroeg een gram mofoonplaat met kerstliederen weel de aandacht en declameerde mevr. van der Wekken een drietal kerst gedichten. Tot slot werd gezongen „Ere zij God", waarna de presidente de wijdingsvolle avond met dank zegging beëindigde. Den leden werd nog verzocht voor 5 januari kandidaten op te geven voor de vervulling van de twee be- stuursvakatures, ontstaan door het aftreden van mevr. van Vloten-van Rijswijk en mevr. de Vlieger-Huis stede. NOORDGOUWE Kerstfeest bejaarden Op uitnodiging van de vrouwen vereniging vierden de bejaarden het kerstfeest. De zaal was stemmig versierd met een fraaie kerstboom. De presidente, mevr. Kort, opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord en gebed. Hierna werden enkele kerstliederen gezon gen. Na een tractatie in de pauze las de presidente een prachtig kerst verhaal, dat met aandacht werd be luisterd. De heer J. van Leeuwen bracht een toepasselijk, zelf gemaakt gedicht. Verschillende dames lazen een kerstliturgie, afgewisseld met zang, waarna enkele dames bij het kerstfeest passende gedichten lazen.. Namens de bejaarden werd een dankwoord gesproken tot de dames die het kerstfeest weer zo stijlvol organiseerden. Verschillende autobe zitters stelden hun wagens ter be schikking voor het vervoer der be jaarden. BROUWERSHAVEN Kerstviering afdeling Plattelandsvrouwenbond In een smaakvol versierde zaal vierde de afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen de kerstbij eenkomst. Mevrouw Versteeg kon op deze avond een groot aantal le den welkom heten. In haar wel komstwoord betrok zij de jongere dames en heren, die „De boodschap van de kaarsjes"', een kerstspel van H. Guepin van Houten, onder regie van de heer M. P. Bolier voor het voetlicht brachten. In haar openingswoord stond de presidente stil bij het lief en leed van 1962. Zij stond stil bij het ver scheiden van koningin Wilhelmina en mevrouw Roosevelt. Beider leven kunnen wij schitterende voorbeelden noemen, aldus de presidente. Hierna las mevr. v. d. Hamer het kerst- evangëlie voor en een kerstverhaal „Grootvader van het portret". In de pauze werd getracteerd op eigen ge bak, waarna de jongeren het kerst spel opvoerden, met als thema de liefde, die eerstgegeven moet wor den, wil de mens het terug ontvan gen. Het geheel werd afgewisseld met samenzang. Aan het slot dankte de presidente ieder voor haar of zijn medewerking bij het welslagen van het feest. Zij wenste daarop allen - namens het bestuur - prettige feest dagen. Mevr. v. d. Weele sprak nog een opwekkend woord tot steun en medewerking voor het welslagen van de komende bazar ten bate van de actie „Open het dorp". BRUINISSE Bejaarden vierden Kerstfeest De Bruinisser bejaarden vierden woensdagmiddag hun kerstbijeen komst in het Hervormd verenigings gebouw. De zaal was van een pas sende versiering voorzien en er was een drukke opkomst. De leiding van de middag was in handen van ds. G. J. den Heeten, Ger. predikant, die een openingswoord sprak naar aan leiding van Jesaja 9 1-16. De eigen lijke kerstgeschiedenis werd echter verteld, nadat gelezen was Lucas 2 vs. 1-16, Na de pauze werd eerst door me vrouw van der Sar-van Vliet een filmstrip vertoond over de geboorte van Christus, terwijl een kerstver haal werd voorgelezen door mevr. A. de Haan-Kleppe, een der bejaar den. Een der helpsters, die regel matig assisteren bij de 14-daagse samenkomsten mevrouw P. IJzelen- berg-Olroe, las eveneens nog een kerstverhaal voor, terwijl tractaties tussen de verschillende nummers werden gegeven. Naast het gewone zingen, vooi'al in het begin, waarbij alle aanwe zigen werden ingeschakeld, om bé kende kerstliederen te zingen, was er na de pauze ook nog een uit de leden gevormd koor, dat velschil lende liederen ten gehore bracht en leiding gaf aan de samenzang. Een klein fruitbakje werd aan al len mee naar huis gegeven. Ds. den Heeten sloot met dankgebed. De be jaarden hadden een prachtige mid dag. Kerstavond Vrouwenvereniging Dc Hervormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" te Bruinisse hield dinsdagavond haar kerstavond, on der leiding van de presidente, mevr. van der Sar-van Vliet in het Herv. verenigingsgebouw. Een fraaie kerst boom gaf enige stemming aan de bekende zaal, terwijl op de tafeltjes kerstkaarsen prijkten. Een liturgie werd onder leiding van de presiden te afgewerkt; in deze liturgie was de kerstgeschiedenis uiteraard ver weven. Eer. filmstrip over de ge boorte van de Heiland gaf een bij de sfeer passende afwisseling. En kele dames droegen gedichten voor, en een en ander gaf een wijdings volle avond, die door oud-ouderling Krijger met gebed werd gesloten. Er waren verschillende „gasten" aan wezig. Geste Winkelweekcomité Na een prijzenregen vorige week, die als een mals najaarsbuitje, na mens het Poliofonds in verschillende gezinnen een prijsje bracht, waar van de voornaamste waren een koel kast, een centrifuge, een fiets en verschillende andere dingen, als uit slag van de gehouden winkelweek, werd deze week namens het winkel weekcomité huis aan huis nog een zakdoek bezorgd. Een attentie die natuurlijk zeer op prijs werd gesteld. De politie te Paramaribo heeft bekend gemaakt, dat bfj een brand te Paramaribo dinsdagmiddag vier vrouwen en drie kinderen zfjn om gekomen. De stoffelijke resten zijn geboren. DEN HAAG. De produktie van de K.L.M. zal in 1962 naar schatting ongeveer 4 procent groter zijn dan werd verwacht. ROTTERDAM. Het Verolme- concern liet dit jaar 182.850 ton aan scheepsruimte te water en droeg 218.850 ton over aan de verschillen de opdrachtgeefsters. In Elisabethstad, de hoofdplaats van Katanga, is vanochtend (don derdag) een felle anti-Amerikaanse betoging gehouden voor het consu laat van de V.S. De wereldsclieepsbouw ROTTERDAM, 20-12. „De jaren .1929-1932 komen niet meer terug. Enige tijd nog zullen er weinig be stelling enworden geplaatst, daarna - en het zal niet zo heel lang meer duren - komt er weer verbetering in de situatie van de wereldscheeps- bouw". Dat is de stellige overtuiging van scheepsbouwer C. Verolme, die hij tot uitdrukking brengt in het kerst nummer van het peroneelsorgaan van zijn concern. Spionage in Rusland MOSKOU, 19-12. In de Sowjet- Unie is een Russische officier aan gehouden, die voor Amerika spio neerde. Dit meldt het blad van het Russische ministerie van defensie „Rode Ster". De officier heet Popov. Het Pentagon gebruikte volgens het blad „deze Judas" om inlichtingen te verkrijgen over Russische raket ten en de ligging van belangrijke militaire installaties. 90. In een flits ziet Wanata, als hij over de rand tuimelt, onder zich de gapende diepte. In dc val slaat hij wanhopig zijn handen uit.En als door een wonder vinden zijn vingers houvast aan een van de spaarzame struikjes, die in de spleten van de rolswand groeien. De tak kraakt onder het plotselinge gewicht, maar hel taaie hout doorstaat de hevige schok. Aan één arm hangt het opperhoofd der Osagen, een meter onder het plateau boven de dui zelingwekkende diepte Boven hem kruipt Mahaskah, zijn doods vijand, naar de rand. Als de gewonde Sioux Wanata in zijn benarde positie ziet han gen, tast hij naar zijn strijdbijl. Krimpend van pijn, maar met een verbeten grijns werkt Mahaskah zich half over de rand. Zijn gestrekte arm kan de tak, waar Wa nata aan hangt, nog juist bereiken Maar dan klinkt achter hem op het pla teau een harde stem: „Terug, Mahaskah, of je bent een kind des doods!" Ontzet staart de Sioux naar Aram, die met hol pistool in de vuist naderbijkomt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2