Chefarine 4 VRUCHTBARE BESPREKINGEN OP VERCADER1NC SDKB 4-voudige werking... exUa geneeskracht! Drs. Dippel sprak over „Beroepskeuze" STAD EN PROVINCIE SUCCESJES Hogerlieijde KERSTPLATEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 18 december 1962 No. 19297 „Levensvatbaarheid bestendigen" ZIERIKZEE. 17-12. Voor de alge. menc najaarsvergadering van de S.D.K.B. welke in het afgelopen weekeinde in het „Huis van Nas sau" te Zierikzee onder voorzitter schap van de heer J. Th. Brouwer werd gehouden, bestond van de zijde der S.D.K.B.-leden uitstekende be langstelling. Alleen van de vereni ging Noad (Dreischor) en D.E.S. (Sirjansland) waren geen afgevaar digden aanwezig. fn zijn welkomstwoord richtte de voorzitter zich in het bijzonder tot de heer A. Drieduite jr., secretaris van de pers- en propaganda-com missi e van de K.N.K.B., de afgevaar digden van de Zeeuwse Korfbal Bond, de heren A. A. Marteijn en C. Bellaart en het ere-lid, de heer G. J. Vorstheuvel Labrand. In zijn openingswoord vestigde de heer Brouwer speciaal de aandacht op de eventueel ie nemen maatregelen om de levensvatbaarheid van de S.D.K. B. te bestendigen. Hij stelde hierbij de vraag of na een periode van bijna 35 jaar nu de tijd niet was aangebroken om tot modernisering over te gaan. In dit verband werd allereerst het compe titie-bestel onder de loupe genomen. Hiervoor werden drie mogelijkheden gezien, nl. Ie.: de zomercompetitie in drie fasen te laten plaats vinden; 2e.; radicaal omschakelen op de winter-competitie; 3e.: alles bij het oude laten. Wanneer wordt omge schakeld op de winter-competitie zag de voorzitter hiervan als gevolg een grote ledendaling in het ver schiet, wat ontoelaatbaar is. Gedu rende de laatste 10 jaar zijn de ver enigingen zich gaan toeleggen op het vormen van adspiranten-afdelingen, wat bij de meeste, gezien het gebrek aan jeugdleiders, niet zonder zorgen gepaard ging. Nu wordt weer de aandacht gevraagd voor het vormen van welpen-afdelingen. De voorzit ter vroeg zich daarbij af of er vol doende mensen bij de verenigingen aanwezig zijn om leiding te geven, die hiertoe ook werkelijk in staat zijn. Op welke manier gaan wij de jeugd opvoeden? Maken wij er vechtleden van die alleen het doel winnen en nog eens winnen voor ogen wordt gesteld of trouwe club leden? De voorzitter stelde vast dat dit terrein omzichtig zal betreden moeten worden. De K.B.G.O. In verband met de ervaringen twee jaar geleden met een aantal verenigingen uit midden-Zeeland vroeg de heer Brouwer zich af of de blik in de toekomst, of reeds nu, naar het zuiden of naar het noorden zal moeten worden gericht. De con tacten met de K.B.G.O. dreigen ook weer dood te lopen op figuren welke zwaar worden beïnvloed door nog noordelijker organisaties, welke veel opbouwend werk in de K.B.G.O. hebben verricht. Nu als lid van de landelijke organisatie hiernaar een derde deel van de begroting weg vloeit werd de vraag gesteld of het niet beter zou zijn deze baten in eigen gelederen te gebruiken. Nood gedwongen moeten de aktiviteiten hierdoor minderen. De voorzitter zei dat dit punt op de bestuursraad in april van het volgende jaar nader aan de orde zal worden gesteld. Bij het behandelen van de ingeko men stukken werd allereerst het voorstel van de vereniging WIK be sproken om met een 12-tal samen gesteld uit leden van de S.D.K.B.- verenigingen deel te nemen aan de winter-competitie van de Z.K.B. 1963-1964. De afgevaardigde van WIK, de heer W.'H. Ooms, gaf aller eerst nog een toelichting op het voorstel. Hoewel het S.D.K.B.-team in het afgelopen seizoen een stijgen de lijn te zien heeft gegeven, meent het bestuur van WIK dat zowel tak- tisch als technisch nog wel het een en ander te kort komt. Daar men niet stil mag blijven staan heeft WIK gemeend dat hiermee een taak is weggelegd om tot verbetering te komen. Ingezonden mededeling V/er middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken! Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat - niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. Gedacht is nu dat van iedere ver eniging twee leden beschikbaar zul len worden gesteld, waaruit dan de spelers(sters) zullen voortvloeien waaruit een twaalftal kan worden samengesteld. Ongetwijfeld zullen er in elke vereniging leden te vinden zijn welke ook in de wintermaanden de korfbalsport willen beoefenen. De onkosten verbonden aan de deelname aan de competitie van de Z.K.B. werden geraamd op f 600, welk bedrag men bijeen hoopt te brengen met bijdragen van de ver enigingen, de deelnemende leden, S.D.K.B. en een verloting. Uit pro pagandistisch oogpunt zag de heer Ooms ook winst, daar de deelnemers hun ervaringen over kunnen brengen op de andere leden. De moeilijkhe den tussen de Z.K.B. en S.D.K.B. vroeg hij te vergeten, daar wellicht door beide bonden in het verleden fouten zijn gemaakt. Desgevraagd gaf de afgevaardigde van de Z.K.B. de heer A. Marteijn, die zei dat het bestuur het plan WIK met veel sym pathie heeft begroet. Aan enige toe zegging, in welke vorm ook, wilde hij zich niet wagen, gezien de eerder opgedane ervaringen met de vereni gingen. Hiervoor zal de eerstkomen de algemene vergadering van de Z. K.B. moeten worden afgewacht, waar de verenigingen zich over het plan WIK kunnen uitspreken. Het idee om de resultaten van het S.D.K.B.- team niet te verdisconteren in de standenlijst was van hem zelf, daar hij als vaststaand aanneemt dat bij een eventueel kampioenschap dit team niet in K.N.K.B.-verband kan worden opgenomen. De voorzitter zei het als een overkoepeling te zien, waarna op een later tijdstip de ver enigingen er zelf toe kunnen over gaan aan een wintercompetitie te gaan deelnemen. De heer A. P. Drij- gers voelde er meer voor direct in K.N.K.B.-verband uit te komen. De heer Ooms was de mening toege daan dat men niet direct te hoog moet grijpen, in directe aansluiting bij de K.N.K.B. zag hij weinig heil. De heer Deurloo (Burgh) achtte het niet waarschijnlijk dat zijn vereni ging zou meedoen als de kans op promotie is uitgesloten. Ook het niet opnemen in de standenlijst vond hij evenals de heer Ooms ongewenst, daar hiermede het wedstrijdelement, dat het geheel aantrekkelijk moet maken, dan geheel ontbreekt. De heer A. H. Geluk zag een oplossing in het niet aan de promotie deelne men, maar wel de resultaten in de standenlijst tot uitdrukking laten komen. De suggesties en de plannen welke naar voren werden gebracht, zullen nader door het bestuur wor den uitgewerkt. Over het invoeren van het welpenkorfbal kon de ver gadering nog geen definitief oordeel vormen. Voor de verenigingen zal voor de aanvang van de competitie 1963 de mogelijkheid worden open gesteld met welpen 8-tallen in te schrijven. (Slot volgt) Oudervereniging Prof. Zeeman-lyceum Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige slripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Andere naam Vogelwacht ZIERIKZEE, 18-12. Blijkens een mededeling in „Sterna" is het be stuur van de Vogelwacht „Schou- wen-Duiveland" voornemens de naam van de vereniging te veran deren in „Schouwse Natuur- en Vo gelwacht". In „Sterna", het bekende vereni gingsblad van de vogelwachters, geeft het bestuur een uiteenzetting van de overwegingen die tot de ge dachte van een andere naam heb ben geleid. Het komt het bestuur namelijk wenselijk voor om niet zo als tot dusver aandacht en bescher ming alleen tot de vogels te beper ken. Gedacht wordt in dit verband aan bijv. het duinlandschap, samen hang tussen planten en dieren, wei degebied, duinbos met de insecten, planten en paddestoelen en de Scheldemonden. ZIERIKZEE, 17-12. Op een maan dagavond in het overblijflokaal van het Prof. Zcemanlyceum, onder voorzitterschap van mr. W. E. van Vloten gehrouden vergadering van de oudervereniging van het lyceum, is het woord gevoerd door drs. J. W, Dippel, beroepskeuze-adviseur te Middelburg. Drs. J. W. Dippel sprak over het onderwerp: „Beroepskeuze". Op bij zonder verhelderende wyze wist spr. de vele facetten van zijn onderwerp te belichten, waarbij hij het grote belang van de beroepskeuze - een existenciële keus - voor de jongen en het meisje onderstreepte. De heer Dippel zette uiteen, dat het leven voortdurend dwingt tot het maken van een keus. Maar het alledaagse kiezen komt er niet altijd zo bijzonder op aan. Juist met de beroepskeus echter is dit anders. Dan gaat het om een keus, die men niet - of zeer moeilijk - kan herhalen en speciaal voor intellectuelen is' het funest als nadien blijkt dat zij ver keerd hebben gekozen. De beroeps keus is globaal gezien afhankelijk van een drietal factoren, t.w. de geestelijke instelling, het milieu en de capaciteit. Mensbeeld en beroeps beeld moeten een beetje harmoni ëren, aldus spr., want het salaris maakt niet alles goed. Tenslotte - zo betoogde de heer Dippel - heeft het beroep altijd iets in zich van roeping en een tekort schieten in roeping wreekt zich in het latere leven. Moeilijker dan anders Intussen is de beroepskeus einde loos veel moeilijker geworden, dan vroeger, toen men te maken had met een statische maatschappij, terwijl de huidige samenleving dynamisch is. Mitsdien zijn er veel meer moge lijkheden, met name ook voor de in tellectuele middengroep. Spr. stelde dat in ons land geen intellect braak mag blijven liggen, omdat Neder land zich moet handhaven tegen over het buitenland. In het alge meen kan men zeggen, dat ongeveer op 18-jarige leeftijd het meisje of de jongen in staat is, met meer zeker heid een beroepskeus te doen. Voor heen is die vaak wel uitgesproken keus geladen met een teveel aan emotionaliteit en romantiek. Over het algemeen weten leerlingen van de middelbare school vrij goed wat zij willen gaan worden, daar ook de school - zulks in verband met de ca paciteiten der leerlingen - reeds een bepaalde richting aangeeft, zulks in tegenstelling met de m.u.l.o., afge studeerden van laatstgenoemde on derwijsinstelling zullen dan ook in grotere getale gebruik maken van een beroepskeuze-adviseur. Jeugd beslist Overigens kan een beroepskeuze adviesbureau slechts een raad ge ven; tenslotte moet de jeugd zelf beslissen, waarbij het eigen persoons beeld zoveel mogelijk dient te zijn afgestemd op het beroepsbeeld. Vaak heeft de jonge man of het meisje een identifikatiefiguur bij het ma ken van zijn of haar keus. Zo kan het beroep van de vader van invloed zijn, al kan ook de moeder invloed uitoefenen bij het kiezen van het beroep. Do ouders dienen echter niet met motieven te schermen, die de jeugd nog niet begrijpen kan als het financiële niveau en de status, die een bepaald beroep met zich mee brengen. Ook derden kunnen invloed hebben op de beroepskeus, als lera ren, geestelijke leiders en dan ver der de officiële instanties. By een normaal kind is het niet nodig, dat het psychologisch wordt uitgediept, aldus sprf, als men maar kennis heeft van de algemene ka- rakterlijnen, die betekenis hebben voor de straks te verrichten arbeid. Intelligentie-niveau Uitvoerig ging spr. hierna in op de versschillende menstypen, waar bij dient aangetekend dat de aanleg van een kind vaak is ingebed in de geaardheid. Men onderscheidt repro ductieve, applicatieve, interpretatie ve en creatieve figuren. Bij hot uit brengen van beroepsadvies wordt onderscheid gemaakt in een zeven tal intelligentieniveaus, waarbij het academisch niveau het hoogste is. Zeventig procent der intellectuelen werkt in dienstbetrekking en dat is veel meer dan vroeger. Al is er sprake van schommelingen, over het algemeen wordt intellectuele arbeid goed betaald, maar spr. stelde dat de ethiek en niet de materie voorop dient te staan bij het maken der beroepskeus. Toewijding en inspan ning kunnen tenslotte alleen de ar beid adelen en dat geldt in sterke mate ook voor de intellectuele ar beid. Na deze boeiende causerie volgde een geanimeerde discussie. De voor zitter dankte de spr. en bood hem als blijk van waardering een inge lijste historische prent aan van de St. Lievens-monstertoren. Agenda Aan de causerie van de heer Dip pel ging een huishoudelijke verga dering vooraf. Bij ontstentenis van de secretaris las de heer E. Sinck 'het jaarverslag. De vereniging telde per 31 augustus 1962 123 leden. Er werden twee bestuurs- en twee le denvergaderingen gehouden. Laatst genoemde -werden verzorgd door twee .docenten, t.w. de heer P. Min- derhout 'en mr. W. P. Martens.- De; heer R. Vijverberg behaalde het^ beste examenresultaat. Gewaagd' werd van een goede samenwerking met de rector en met het college van curatoren. De vereniging is aange sloten bij de Federatie van Ouder verenigingen van het V.H.M.O. Bij de toepassing van de Mammoethwet wordt de instelling van een ouder vereniging verplicht gesteld. Alleen de naam wordt voorgeschreven als Oudercommissie. In dier voege wordt de naam der vereniging dan ook gewijzigd. Hierna volgde een bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar waren de voorzitter mr. W. E. van Vloten, de secretaris de heer H. G. C. Heringa en de heer L. Matthijs$e. Aftredend maar wel herkiesbaar waren mevr. E. van Eldik-Schulz en de heer R. P. Gaan- derse. Gekozen, respectievelijk her kozen werden: de heer H. J. Simons (voorzitter), S. A. de Haas (secr.), ir. J. L. van Sloten, mevr. van Eldik en de heer R. P. Gaanderse. ZIERIKZEE „Open het dorp" Op een f eestbij eenkomst van- de buurtvereniging Nieuwe Haven is een pop verloot, t.b.v. de actie „Open het dorp". De pop bracht een bedrag op van f 60,15. REXESSE Toneelavond „Op Drift" Voor een geheel gevulde zaal bracht zaterdagavond de toneelver eniging „Op Drift" in het Dorpshuis te Renesse het toneelstuk in drie bedrijven van Jan Naaijkens „Het eenzame huis" op de planken. Deze avond werd geopend door de voor-» zitter van de Culturele Vereniging Renesse de heer J. M. de Nooijer, die met grote vreugde kon consta teren dat er zo'n uitmuntende be langstelling bestond voor de eigen tonelisten. „Op Drift", dat geduren de de vijf jaar dat het nu voor het voetlicht treedt, voor de 30e maal voor het publiek optrad, kwam met dit stuk weer uitstekend voor de dag. In dit onder regie van de heer J. H. Blom ingestudeerde toneelstuk werden de personen uit het gegeve- ne door de tonelisten voortreffelijk uitgebeeld. Het gebodene werd door de talrijke aanwezigen onder voel bare stilte gevolgd. Met een spon taan applaus werden de medewer kers aan het slot door de aanwezi gen voor de door hen geleverde pres tatie beloond. De heer J. M. de Nooijer sprak mede namens de aan wezigen zijn grote waardering uit voor hetgeen op deze avond door de leden van „Op Drift" weer was ge presteerd. Een opmerkelijke presta tie vond hij het dat deze amateurs er in waren geslaagd zich voor over drijven te hoeden, waardoor dit toch ernstige toneelstuk volledig tot zijn recht kwam. Met een geanimeerd bal onder leiding van „De vrolijke zwervers" werd deze avond besloten. HUIS IN DE RIJ Nog en foto van het gerestaureerde pand aan de Oude Haven, dat voor heen als pakhuis diende, maar tot woonhuis werd getransformeerd. De geschiedenis van het huis blijkt he laas niet gemakkelijk achterhaal baar; in de naaste toekomst evenwel zullen wij trachten voldoende gege vens te verzamelen, om een min of meer chronologisch overzicht te kun nen publiceren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Nieuwe verkeerscursus In januari Afdeling Duiveland Verbond voor Veilig Verkeer OOSTERLAND, 17-12. De afdeling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer vergaderde vrijdag avond 14 december in de Conferen tiekamer onder voor zitterschap van de heer T. J. Walhout. Deze bijeen komst mocht zich in een tamelijk goede belangstelling verheugen. Spr. sprak een welkomstwoord, inzonder heid tot de heren Metz en Timmer man van de Prop. Dienst van de Shell, die bereid waren enige films tér opluistering te vertonen. Verder deelde spr. mede, dat het in de be doeling lag deze avond een drietal definitieve bestuursleden uit het dorp Oosterland te verkiezen, ter vervanging van de voorlopige. Eerst werden de films vertoond waarvan de eerste een beeld gaf van de strijd der Nederlanders tegen hun erfvijand, het water en tegelijk een beeld gaf van de schoonheid van Nederland, een documentaire met een propagandistisch karakter. De tweede film gaf een beeld van het temmen van één der machtigste rivieren van Z.O. Afrika, de 2660 km lange Zambezi-rivier, die slechts met de grootste moeiten kon wor den bedwongen. De derde film gaf een overzicht van autoraces zo'n halve eeuw geleden gehouden in de jaren 1901-1914. De capriolen die de oudjes uithaalden, vooral bij bochten, wekte vaak de lachlust op, hoewel er ook bewondering was voor de snelheid die de racewagens, zoals de Mercedes, de Renault e.a. in. dio tijd al konden voortbrengen. De heer Walhout dankte de heren van de Shell voor het gebodene en bood hen een surprise aan. Huishoudelijke vergadering Hierna werd overgegaan tot het huishoudelijk deel van de vergade ring, in feite de verkiezing van be stuursleden. De heren Bram Bolle, H. Barendse en J. van Almenkerk vorfnden het voorlopig bestuur. Daar de laatste echter niet voor een definitieve functie in aanmerking wenste te komen, werden voor hem candidaat gesteld de heren J. van den Houten, J. Kwaak en A. van Zweden. Gekozen werden de heren Barendse, Bolle en van den Houten, die allen hun benoeming aanvaard den en Oosterland zullen vertegen woordigen in de afd. Duiveland. De voorzitter dankte de nieuw gekozen bestuurslieden voor hun bereidwil ligheid en hoopte op een vruchtbare samenwerking. Op de eerstvolgende bestuursvergadering zullen de on derlinge functies worden verdeeld. Opperwachtmeester Ardonne deed tenslotte nog enige mededelingen betreffende de in aanbouw zijnde verkeerstafel, waarvoor de gemeen te een subsidie heeft verstrekt, het geen tot dankbaarheid stemt, aldus spr. Hoewel de werkzaamheden hieraan flink opschieten, gelooft de heer Ardonne niet dat de tafel dit seizoen bij de cursussen nog dienst zal kunnen doen. Verder deelde hij mede dat het in de bedoeling ligt om de tweede week in januari a.s. weer een verkeerscursus te organi seren met als docent wachtmeester van Zweden. Spr. durft niet te ho pen dat er zo'n grote toeloop zal zijn als de vorige maal, doch hoopte op een redelijke belangstelling voor deze nuttige leergang. SPORT SCHAKEN Heden behaogde het de Heere van onze zijde weg te nemen, na een lang durig smartelijk lijden, onze innig geliefde vrouw, moeder, behuwd-, groot - en overgrootmoeder JANNETJE SIKSSE- OOSTERL1NG in de ouderdom van 76 jaar en 3 maanden Scharendijke, 17*dec. 1962 Baken 26 JOH. SIESSE Burgh: L. SIESSE M. SIESSE-BARENDSE Zierikzee: P. H. BERREVOETS- SIESSE L. BERREVOETS Burgh W. BARENDSE-SIESSE TH. BARENDSE Scharendijke: N. SIESSE P. C. SIESSE- MARKUSSE Klein- en achter kleinkinderen De teraardebestelling zal plaats hebben op vrijdag 21 december a.s. Vertrek van het sterfhuis te 14.3C uur. Bij G. J. WILBRINK ZONEN gemakkelijk voor I 40 besteed Dan staat voor U gratis een St. Jan - Kerstkrans gereed I ELLEMEET Inlevering vakantiebonnen a.s. donderdagavond van 7 tot 8 uur bij de penning meester. Diversen: Plakplastic in tientallen kleuren en dessins bijP. Schults, „Verf en Kleur", tel. 2100, Zierikzee. „Fobrux Stereo" kolenradia- toren met instelbare trek, geschikt voor kleine kolen, zuinig en goed regelbaar, zonder demontage snel schoon te maken, in voor raad bij: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Mevrouw! Maakt u het zich met de feestdagen gemakke lijk! Wij hebben voor u malse kip aan spit gebraden. Graag vooruit bestellen. Cafétaria „de Graaf", tel. 468, Haam stede. Overal waar verf en behang een rol spelen, kan Mol voor de juiste combinatie en ma teriaal zorgen! Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. Levensiniddeleii- bedrijf „Naast de Beurs" Zierikzee Spaart deze waardepunten De eerste 14 dagen in het nieuwe jaar houden wij reclame van onze punlcn- goederen Ziet dan onze etalage! 15 januari doen wij mede aan de grote uitverkoop A.s. vrijdag en zaterdag wordt bij ons gedemon streerd met de MIX U bakt ook zelf Komt dan kijken, zonder enige verplichting U draait 383 en wij bezor gen. Uit grote voorraad le verbaar: kerstbomen, kerst stukjes, hyacinthen, tulpjes, grote sortering potplanten en snijbloemen. - Bloemisterij Jonker, Haamstede. Rups en ploeg beschikbaar. P. Kappetein, Zorgesweg 7, Dreischor. Kerstboom-tafelversiering. H. J. Bax, Havenplein 2, Zierikzee. Tel. no. 2778. in alle genres natuurlijk bij WELTEVREDEN Scnouwen-Duiveland's speciaalzaak voor Tel. 2805 gram.plaien Zierikzee Kampioenschap van Sch.-Duiveland In de Chr. Uloschool werd vrijdag j.l. de tweede ronde van de voor- ropdes gespeeld. Volgende week wordt de derde en de laatste wed strijd voor dë voorrondes gespeeld, de winnaars gaan over in een finale van zes personen, die met elkaar zullen beslissen wie kampioen van Schouwen-Duiveland wordt. Er kwamen een paar onverwachte overwinningen uit de bus. Zo ver loor n.l. de eerste bord9peler van de Ulo Reinie de Jonge geheel onver wacht van RinÜ9 Oosse, die hierdoor een grote kans heeft in de finale te komen. De uitslagen zijn als volgt: Groep A: Jac. v. d. Heuvel-Marcel Koevoets 1-0 en Edo Schilp-Stoffel Bij de Vaate 1-0. Groep B: Rinus Giljam-Rinus v. d. Linde 1-0 en Frans Vis-Eddie Oei 0-1. Groep C: Jan Elzerman-Kees Berrevoets 1-0 en Maarten Schilp- Teun van der Have 1-0. Groep D: Henk Hendrikse-Piet v. der Hulle 0-1 en Rinus Oosse-Rije- nie de Jonge 1-0. Groep E: In déze poule zijn ook de wedstrijden van de eerste ronde gespeeld. De partij Rini Berman- Gerard van der Salm i9 afgebroken, waarschijnlijk in het voordeel van Gerard van der Salm. De andere uit slagen waren: Rini Berman-Jan Be velander 0-1, Gerard van der Salm- Jan Groenleer 1-0 én Jan Bevelan- der-Jan Groenleer 1-0. Groep F: Cor van den Heuvel- Wim Slagboom 0-1 en Hans van Sluis-Flip .van Sloten 1-0. SclioolschaaU in het Prof, Zeemanlyceum In de stand van het schoolscha- ken van het Prof. Zeemanlyceum is dit weekend niet veel veranderd. Slecht9 één wedstrijd is gespeeld, n.l. de wedstrijd Hans Smallegange- Koos van den Heuvel, die door Hans Smallegange werd gewonnen. De stand is nu: op de eerste plaats Jan Elzerman met 3% punt uit 4 wed strijden, 2. Koos van de Hèuvel met 3% uit 5. Eddy Oei met. 3 punten uit 5 wedstrijden, 4e staat Theo van der Sar 2 uit 5, 5e. Hans Smalle gange 1% uit 5 en 6e staat nu Ge rard van der Salm alleen met Vz punt uit 4 wedstrijden. A.s. vrijdag wordt de volgende wedstrijd gespeeld: Jan Elzerman- Gerard van der Salm. Na deze wed strijd hebben allen vijf wedstrijden gespeeld, waarmee de eerste helft van de finale afgesloten wordt. Kampioenschap schoolzcstallen Zaterdag j.l. zijn de schakers van het Prof. Zeemanlyceum door storm en regen naar de val getogen om daar hun thuisontmoeting te heb ben tegen de Gem. Ulo uit Terneu- zen. Er kwamen uit Terneuzen maar vier spelers van de zes, zodat er al meteen twee partijen in het voordeel van het Prof. Zeemanly ceum beslist waren. Het Prof. Zee manlyceum was niet de enige ploeg die op de Val zijn thuiswedstrijden had, daar ook de Chr. Ulo en de Schaakvereniging Zierikzee hier ter plaatse speelden. Het was dus- zater dagmiddag op de Val een complete schaakbijeenkomst. De persoonlijke resultaten van het Prof. Zeeman lyceum waren: Bord 1: Koos van den Heuvel- Hans Destombes 1-0; 2. Jan Elzer- man-Piet Destombes 1-0; 3. Eddy Oei-Ronnie Vroegop 1-0; 4. Henk Hendrikse-Kees de Fouw 1-0. De laatste twee partijen zijn dus niet gespeeld, zodat de totale stand 6-0 in het voordeel van het Prof. Zeemanlyceum werd. Zaterdag a.s. zal het Prof. Zee manlyceum zijn uitwedstrijd spelen te Middelburg tegen de Chr. H.B.S. aldaar. Scheepvaarlberieliten Alchiba, 15-12 van New York naar Port Said. Caltex Utrecht (t.), 18-12 te Port Said. Esso Amsterdam (t.), 17-12 eiland Masira gepass. naar Rastanura. Kelletia (t.), 17-12 te Stockholm.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5